Спосіб стерилізації маринованих помідорів

 

Пропонований спосіб на винахід відноситься до консервної промисловості, а саме до способів стерилізації томатів маринованих в банках СКО 1-82-1000.

Джерела, за якими було проведено пошук за даним способом, показали, що прототипом пропонованого способу є спосіб стерилізації томатів маринованих [1], сутність якого полягає в тому, що закатані банки поміщають в стерилізаційний апарат (автоклав) і піддають тепловій обробці за режимом:

де 20 - тривалість нагрівання води в автоклаві до 100°C, хв; 8 - тривалість власної стерилізації, хв; 20 - тривалість охолодження, хв; 118 - протитиск в автоклаві, кпа; 100 - температура стерилізації, °C.

Недоліками цього способу є:

- велика тривалість процесу теплової обробки, що погіршує якість готового продукту;

- нерівномірність теплової обробки різних шарів продукту в банку, внаслідок чого периферійні шари отримують зайве тепловий вплив;

- порушення цілісності плодів за рахунок отримання зайвого теплового впливу і перетворення окремих плодів, які знаходяться в периферійних ділянках банки;

- біль�ие способу виробництва томатів маринованих, сприяє: скорочення тривалості процесу; збереження біологічно активних компонентів застосовуваного сировини; скорочення кількості розварених плодів і плодів з треснувшейся шкіркою; економії теплової енергії і води, а також зниження собівартості і підвищення конкурентоспроможності готової продукції.

Зазначений технічний результат досягається за рахунок того, що за пропонованим способом банки з консервами, після закачування, встановлюють спеціальний носій, що забезпечує механічну герметичність банок, і піддають нагріванню у потоці повітря температурою 120-122°C і швидкістю 8-9 м/с протягом 15 хв з наступною витримкою протягом 8 хв при температурі 105°с і охолодженням у потоці повітря з температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 і при цьому в процесі теплової обробки банку піддають переривчастого 2-х-3-х хв обертанню з «денця на кришку» з частотою 0,166-1з інтервалом в 2-3 хв.

Приклад здійснення способу.

Банки з консервами, після герметизації кришки встановлюють носій, що забезпечує механічну герметичність (для запобігання зриву кришки в процесі нагріву), і поміщають в камеру де циркулює нагріте повітря температурою �реривистом 2-х-3-х хв обертанні банки з «денця на кришку» з частотою 0,166-1з інтервалом у 2-3 хв, далі носій з банками переносять в камеру витяги з нагрітим повітрям температурою 105°C на 8 хв при цьому банки піддаються переривчастого 2-х-3-х хв обертанню з «денця на кришку» з частотою 0,166-1з інтервалом у 2-3 хв і далі в камеру для охолодження в потоці атмосферного повітря температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 хв і при цьому банки також піддають переривчастого 2-х-3-х хв обертанню з денця на кришку з частотою 0,166-1з інтервалом в 2-3 хв.

Використання переривчастого обертання банок сприяє інтенсифікації процесу внутрішнього теплообміну в банку, а також запобігає процес механічного протирання плодів між собою, що сприяє збереженню їх цілісності, а скорочення тривалості процесу сприяє більш повного збереження біологічно активних компонентів, що містяться у вихідній сировині.

Істотними відмітними ознаками запропонованого способу є: нагрівання консервів здійснюється в потоці повітря температурою 120-122°C і швидкістю 8-9 м/с протягом 15 хв з наступною витримкою в камері при температурі 105°C протягом 8 хв і подальшим охолодженням у потоці атмосферного повітря темпераѵривистому 2-х-3-х хв обертанню з «денця на кришку» з частотою 0,166-1з інтервалом в 2-3 хв.

Даний режим забезпечує значну економію теплової енергії, повністю виключає використання води у процесі теплової стерилізації і забезпечує підвищення якості готового продукту за рахунок скорочення тривалості нагрівання та забезпечення рівномірності теплової обробки.

Література

1. Збірник технологічних інструкцій з виробництва консервів. Т. 1 - М: Харчова промисловість, 1977.

Спосіб стерилізації томатів маринованих, що включає установку банок на носій, що забезпечує герметичність, і процеси нагрівання, витримки та охолодження, відрізняється тим, що нагрівання компоту здійснюють в потоці повітря температурою 120-122°C і швидкістю 8-9 м/с протягом 15 хв, з наступною витримкою при температурі 105°C протягом 8 хв і охолодженням в потоці повітря температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 хв, і при цьому в кожному процесі теплової обробки банку піддають переривчастого 2-3-хвилинному обертанню з «денця на кришку» з частотою 0,166-1з інтервалом в 2-3 хв. 

Схожі патенти:

Спосіб стерилізації маринованих помідорів

Винахід призначений для використання в консервній промисловості. Спосіб стерилізації томатів маринованих в банках СКО 1-82-1000 передбачає процес нагріву в потоці повітря температурою 120-122°C і швидкістю 6-7 м/с протягом 18 хв з наступною витримкою протягом 7 хв при температурі нагрітого повітря 105°с і охолодженням у потоці атмосферного повітря температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 хв. При цьому в процесі теплової обробки банку піддають переривчастого 2-3-х хв обертанню з денця на кришку з частотою 0,166 з-1 з інтервалом в 2-3 хв. Винахід забезпечує запобігання механічного перетирання плодів між собою і збереження цілісності, а також значну економію теплової енергії і води.

Спосіб стерилізації маринованих помідорів

Винахід відноситься до консервної промисловості, а саме до способу стерилізації томатів маринованих в банках СКО 1-82-1000. Спосіб включає нагрів банок з маринованими помідорами після їх загортання в потоці повітря температурою 120-122°C і швидкістю 2-3 м/с протягом 25 хв з наступною витримкою протягом 3 хв при температурі нагрітого повітря 105°, подальше охолодження в потоці атмосферного повітря температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 хв. При цьому в процесі теплової обробки банку піддають переривчастого обертанню протягом 2-3 хв з «денця на кришку» з частотою 0,166 з-1 з інтервалом в 2-3 хв. Винахід забезпечує рівномірність теплової обробки і її інтенсифікацію, скорочення кількості розварених плодів і плодів з тріснутою шкіркою, збереження біологічно активних компонентів застосовуваного сировини, скорочення тривалості процесу виробництва. 1 пр.

Спосіб виробництва консервованих патисонів

Винахід відноситься до консервної промисловості, а саме до способу консервування патисонів в банках СКО 1-82-1000. Банки з консервами після герметизації самоэксгаустируемими кришками поміщають в автоклав з гарячою водою температурою 70°С і піддають нагріванню протягом 15 хв, підвищуючи температуру води в автоклаві до 100°С протягом 8 хв банки стерилізують при досягнутій температурі води 100°с З подальшим охолодженням води в автоклаві протягом 17 хв до 70°Пн. Продовжують охолодження в іншій ємності при температурі води 50-40°С протягом 8 хв. Теплова обробка здійснюється без створення протитиску в автоклаві. Винахід дозволяє підвищити продуктивність стерилізаційного обладнання, спростити процес стерилізації, скоротити тривалість технологічного і підвищити якість готової продукції.

Спосіб стерилізації маринованих помідорів

Винахід призначений для використання в консервній промисловості. Спосіб стерилізації томатів маринованих в банках СКО 1-82-1000 передбачає процес нагріву в потоці повітря температурою від 140°C і швидкістю 2-3 м/с протягом 18 хв з наступною витримкою протягом 3 хв при температурі нагрітого повітря 105°с і охолодженням у потоці атмосферного повітря температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 хв. В процесі теплової обробки банку піддають переривчастого 2-3-хвилинному обертанню з денця на кришку з частотою 0,166 з-1 з інтервалом в 2-3 хв. Винахід забезпечує запобігання механічного перетирання плодів між собою і збереження цілісності, скорочення тривалості процесу, збереження біологічно активних компонентів застосовуваного сировини.

Спосіб виробництва маринованих кабачків

Винахід відноситься до консервної промисловості, а саме до способу консервування патисонів в банках СКО 1-82-1000. Банки з консервами після герметизації самоэксгаустируемими кришками поміщають в автоклав з гарячою водою температурою 75°С і піддають нагріванню протягом 15 хв, підвищуючи температуру води в автоклаві до 100°С протягом 10 хв банки стерилізують при досягнутій температурі води 100°с З подальшим охолодженням води в автоклаві протягом 17 хв до 75°С. Продовжують охолодження в іншій ємності при температурі води 50-40°С протягом 8 хв. Винахід дозволяє підвищити продуктивність стерилізаційного обладнання, спростити процес стерилізації, скоротити тривалість технологічного циклу та підвищити якість готової продукції.

Спосіб стерилізації маринованих помідорів

Винахід відноситься до консервної промисловості, а саме до способу стерилізації томатів маринованих в банках СКО 1-82-1000. Спосіб включає нагрів банок з маринованими помідорами після їх загортання в потоці повітря температурою 150°C і швидкістю 4-5 м/с протягом 12 хв з наступною витримкою протягом 6 хв при температурі нагрітого повітря 105°C, подальше охолодження в потоці атмосферного повітря температурою 20-22°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 18 хв. При цьому в процесі теплової обробки банку піддають переривчастого обертанню протягом 2-3 хв з денця на кришку з частотою 0,166 з-1 з інтервалом в 2-3 хв. Винахід забезпечує рівномірність теплової обробки і її інтенсифікацію, скорочення кількості розварених плодів і плодів з тріснутою шкіркою, збереження біологічно активних компонентів застосовуваного сировини, скорочення тривалості процесу виробництва. 1 пр.

Спосіб стерилізації компоту з персиків без кісточок

Винахід відноситься до консервної промисловості, а саме до способу стерилізації компоту з персиків без кісточок у банках СКО 1-82-500. Спосіб включає ступеневий нагрівання банок з компотом після їх загортання потоці повітря температурою 130 і 140°C і швидкостями 1,5-2 м/с і 8-8,5 м/с протягом відповідно 12 і 12 хв з наступною витримкою протягом 3 хв при температурі нагрітого повітря 100°C, подальше охолодження в потоці атмосферного повітря температурою 20-25°C і швидкістю 5-6 м/с протягом 15 хв. При цьому в процесі теплової обробки банки піддають переривчастого обертанню протягом 2-3 хв з «денця на кришку» з частотою 0,166 з-1 з інтервалом в 2-3 хв. Винахід забезпечує рівномірність теплової обробки і її інтенсифікацію, збереження біологічно активних компонентів застосовуваного сировини, скорочення тривалості процесу виробництва. 1 пр.

Спосіб стерилізації компоту з груш і айви

Винахід відноситься до способу стерилізації компоту з груш і айви в банках СКО 1-82-500. Банки з компотом нагрівають в потоці повітря температурою 150°C і швидкістю 8-9 м/с протягом 10 хв. Витримують протягом 25-30 хв при температурі нагрітого повітря 95°с і охолоджують у потоці атмосферного повітря температурою 20-25°C і швидкістю 6-7 м/с протягом 15 хв. В процесах нагрівання і охолодження банку обертається переривчасто з денця на кришку з частотою 0,133 с-1, а витримка здійснюється в статичному стані банок. Спосіб сприяє скороченню тривалості процесу, збереження біологічно активних компонентів застосовуваного сировини, скорочення кількості розварених плодів і плодів з тріснутою шкіркою.

Спосіб стерилізації компоту з мандаринів

Винахід відноситься до способу стерилізації компоту з мандаринів в банках СКО 1-82-350. Банки з компотом нагрівають в потоці повітря температурою 120°C і швидкістю 8-9 м/с протягом 20 хв. Витримують протягом 8 хв при температурі 105°C і охолоджують в потоці повітря температурою 20-25°C і швидкістю 7-8 м/с протягом 12 хв. В процесі теплової обробки банку піддають переривчастого 2-3 хв обертанню з денця на кришку з частотою 0,1-1 з інтервалом 2-3 хв. Спосіб дозволяє зберегти натуральні компоненти застосовуваного сировини, скоротити кількість розварених і тріснутих плодів, підвищити харчову і біологічну цінність продукту, поліпшити структурно-механічні характеристики готового продукту.

Спосіб стерилізації компоту з вишні

Винахід відноситься до харчової промисловості, а саме до способу стерилізації компоту з вишні. Спосіб включає послідовний нагрівання в потоці повітря температурою 150°C і швидкістю 2,75 м/с протягом 13 хв і душеванием водою з температурою 100°C протягом 10 хв з подальшим ступінчастим охолодженням у ваннах з водою температурою 80°С протягом 4 хв, 60°С протягом 4 хв і 40°C протягом 5 хв. В процесі нагрівання в потоці нагрітого повітря і охолодженні банку піддають переривчастого 2-3-хвилинному обертанню з «денця на кришку частотою 0,133 з-1 з інтервалом 2-3 хв. Забезпечується скорочення тривалості процесу, кількості розварених плодів і плодів з тріснутою шкіркою, поліпшення структурно-механічних характеристик готового продукту. 1 пр.
Up!