Підошва взуття балетної

 

Винахід відноситься до легкої промисловості, зокрема до взуттєвим виробництвом, і може бути використане при виготовленні балетного взуття.

Рівень техніки

Відома балетна взуття (ТУ 217 РРФСР "балетні Туфлі з жорстким підноском"), що містять текстильний верх, шкіряну підошву. Шкіряна підошва має на ходовій поверхні сітчасте тиснення. Шкіряна підошва прикріплюється до заготівлі нитковим швом, причому у області, що межує з п'ятою, нитковий шов однорядний, а у області, що межує з зоною підскоку, розташованої на нижній плантарной поверхні балетного взуття, нитковий шов дворядний.

У вертикальній ділянці носка балетного взуття, званої п'ятаком, використовується корсетна тканина - атлас. Шкіряна підошва, що знаходиться між п'ятою і підскоком, відступає від бічних сторін низу взуття, виготовленого з атласу. Існуюча конструкція взуття має ряд недоліків:

- низ взуття в області підскоку, виготовлений з атласу, має низький коефіцієнт тертя в парі з покриттям сцени, що тягне за собою небажану прослизання взуття, з-за чого балерина не в змозі виконати необхідні елементи танцю і внаслідок порушення стійкості може отримати травми:

- шкарпеткова частина в області п'ятака, виготовлена з атласу, внаслідок низького коефіцієнта тертя в парі з покриттям сцени, також сприяє зайвим проскальзиваниям з усіма можливими негативними наслідками, а також матеріал п'ятачка швидко зношується і балетна взуття виходить з ладу.

Розкриття винаходу

Метою винаходу є створення конструкції низу взуття, яка забезпечує балерині оптимальні умови для танцю і в той же час збільшує термін служби балетного взуття.

Пошук оптимальних умов для проведення хореографічних вправ під час танцю здійснювався за критерієм бажаних значень коефіцієнтів тертя пар матеріалів балетного взуття - покриття сцени. В результаті проведених тестів було визначено, що найкращими значеннями коефіцієнтів тертя для підошовних матеріалів в області підскоку є µ=1 і в області п'ятачка µ=1, а в області підошви µ=0,73.

Виходячи з цих даних пропонується використовувати в якості матеріалу для зон підскоку і п'ятака сітчастий тиснений спилок, прикріплений до сліду балетного взуття клейовим швом, що забезпечує необхідний коефіцієнт тертя µ=1. А в області основної частини підошви прости пропоноване винахід виконується єдиною деталлю, містить основну частину підошви, зони підскоку і п'ятака. Причому основна частина підошви кріпиться до сліду балетного взуття від п'яти до середини основної частини підошви однорядним нитковим швом, а від середини основної частини підошви до зони підскоку - дворядним швом, в зоні підскоку підошва кріпиться до сліду балетного взуття клейовим швом, в зоні п'ятака на вертикальній поверхні носка балетного взуття також кріпиться клейовим швом.

Істотною відмінністю запропонованого технічного рішення є те, що підошва, що містить основну частину, зону підошви в області підскоку і зону підошви в області п'ятака, виконується однією деталлю. Також істотною відмінністю є те, що пропонована підошва в зонах підскоку і п'ятака має, як і в області основної частини підошви, сітчасту тиснену поверхню. При цьому основна частина підошви в половині, що контактує з п'ятою, кріпиться до сліду однорядним нитковим швом, а в половині, що контактує з зоною підскоку, дворядним нитковим швом, підошва в зонах підскоку і п'ятака прикріплюється до сліду і шкарпетки балетного взуття клейовим швом.

Короткий опис креслень

На фіг.1 показана пропонована конструкція підошви балетного взуття з нанесеним тесукцией і кріпленням підошви, п'ятак підошви умовно відігнутий на горизонтальній проекції.

Здійснення винаходу

Пропонована конструкція підошви (фіг.1) балетного взуття являє собою єдину симетричну деталь, що складається з основної частини і двох зон. Основна частина 1 (фіг.1) підошви розташовується на сліді затягнутою заготовки взуття. Початок основної частини підошви відступає від задньої грані балетного взуття на величину п'яткової частини сліду затягнутою заготовки. Бокові сторони основної частини підошви знаходяться на деякій відстані від бічних сторін сліду затягнутою заготовки. Кінець основної частини підошви межує з зоною підскоку 2 (фіг.1 і 2), яка в свою чергу переходить в зону п'ятака 3 (фіг.1 і 2).

Основна частина підошви 1 має стандартну форму, а форма зони підскоку 2 виконана у вигляді прямокутника з шириною 0,146 Д і завдовжки 0,085 Д. Продовженням зони підскоку 2 служить п'ятак 3, що має форму овалу, що повторює форму вертикальної частини носка взуття, на який спирається балерина при танці.

Пропонована підошва кріпиться до сліду затягнутою заготівлі та вертикальної частини носка. Кріплення основної частини підошви проводиться таким чином, лівий ділянку основної частини підошви пристрочує одн�кока 2 (фіг.1 і 2) кріпиться клейовим швом до затягнутою заготівлі балетного взуття. П'ятак 3 (фіг.1 і 2) приклеюється до вертикальної частини носка балетного взуття.

Робота конструкції підошви

Основна частина 1 (фіг.1) підошви використовується балериною звичайним чином. Зона підскоку 2 (фіг.1 і 2) підошви балетного взуття, в силу відсутності ниткового шва між поверхнями тертя, має коефіцієнт тертя об поверхню сцени, рівний µ=1, що, як показали тести, є оптимальним значенням для виконання елементів танцю.

Аналогічно при опорі балерини на п'ятак 3 (фіг.1 і 2) балетного взуття створюється оптимальна умова тертя µ=1 між матеріалами п'ятака 3 і покриттям сцени, що забезпечує найкраще умова для виконання елементів танцю. Матеріалом сцен в більшості випадків є лінолеум Арлекін-Каскад.

1. Конструкція підошви балетного взуття, що містить основну частину, виготовлену зі шкіри з сітчастим тисненням, розташовану з відступами від сліду затягнутою заготовки по всьому периметру, відрізняється тим, що має зону підскоку і п'ятак, виконані однією деталлю з основною частиною підошви, при цьому зона підскоку має вигляд прямокутника зі сторонами: шириною 0,146 Д (Д - довжина стопи) і довжиною 0,085 Д, а п'ятак має форму овалу, що повторює форму вертикальної частини та�м, що зона підскоку кріпиться до сліду затягнутою заготовки клейовим швом, а п'ятак кріпиться до вертикальної частини носка балетного взуття також клейовим швом. 

Схожі патенти:

Предмет взуття на високому каблуці

Винахід відноситься до предмету взуття на високому каблуці, який містить опорну поверхню для стопи, що включає в себе пальцевої ділянку, фронтальний ділянку для розміщення плеснової частини стопи, середній ділянка, що відповідає розташуванню середній частині стопи, і п'ятковий ділянку, що відповідає розташуванню п'яткової частини стопи, причому передній ділянку опорної поверхні в зоні його переходу в середня ділянка містить дві розташовані на різних відстанях відносно площини опори області: область для обпирання зони стопи під плюснефаланговим суглобом мізинця і область для обпирання зони стопи під плюснефаланговим суглобом великого пальця, причому область для обпирання зони стопи під плюснефаланговим суглобом мізинця піднята щодо області для обпирання зони стопи під плюснефаланговим суглобом великого пальця щонайменше на 5 мм, а поверхня області для обпирання зони стопи під плюснефаланговим суглобом мізинця виконана так, що щонайменше в одній точці дотична до лінії, утвореної її перетином з площиною, паралельною площині, перпендикулярній площині опори і проходить через найбільш віддалені один від одного точки п'яткової � 10°. Технічний результат полягає в забезпеченні перерозподілу навантажень, що діють на різні ділянки опорної поверхні стопи. 1 з.п. ф-ли, 8 іл.

Черевик з удосконаленою підошвою

Винахід відноситься до черевика (1), який містить зовнішню підошву (2), витягнуту в довжину від заднього краю (4) до переднього краю (5), в ширину - між бічною (6) і серединної (7) сторонами, а у висоту - між відкритою поверхнею (8) і сполучної поверхнею (9), причому зовнішня підошва (2) містить серцевину (15) з першого матеріалу, причому серцевина (15) зовнішньої підошви (2) містить пластину (16), яка розмежовує сполучну поверхню (9), а також, щонайменше, один виступ (21-37), який виступає від пластини (16) до відкритої поверхні (8), при цьому зовнішня підошва (2) містить покриття (40) з другого матеріалу, причому покриття (40) частково розмежовує, щонайменше, відкриту поверхню (8) і частково покриває, щонайменше, одну пластину (16) і, щонайменше, один виступ (21-37). Технічний результат полягає в підвищенні механічної міцності підошви. 11 з.п. ф-ли, 10 іл.

Взуття для здоров'я і спосіб її виготовлення

Винахід відноситься до предмету взуття, який содержаит: основну частину черевика, що включає в себе верх черевика, функціонально поєднаний з підошвою, причому основна частина черевика містить передню частину і задню частину; устілку, розташовану всередині верху черевика і має по суті неэластичную п'яткову частину і по суті еластичну носкову частину; і по суті жорстку натискну пластину, що примикає до по суті еластичною носка. Технічний результат полягає в забезпеченні підтримки рівномірного тиску, що чиниться на стопу і вирівнювання ходи. 3 н. і 17 з.п. ф-ли, 14 іл.

Водонепроникна вентильована взуттєва підошва

Винахід відноситься до водонепроникної вентильованим взуттєвої підошви яка складається щонайменше з: опорного елемента (1), виконаного з полімерного матеріалу, який по суті є основною частиною взуттєвої підошви, і включає в себе, щонайменше, ходову поверхню підошви з протектором і бічні частини взуттєвої підошви; щонайменше, одного еластичного елемента (2), виконаного з полімерного матеріалу, розташованого і закріпленого на ходовій поверхні зазначеного опорного елемента (1)принаймні, на частині його протяжності; щонайменше, одного гнучкого перфорованого шару (3), виконаного з полімерного матеріалу, розташованого над зазначеним еластичним елементом (2) і герметично з'єднаний по периметру, по меншій мірі, до бічних частинах зазначеного опорного елемента (1); щонайменше, одного випускного клапана (4), вбудованого в бічну частину зазначеного опорного елемента (1) таким чином, щоб вхідний отвір клапана перебувало під зазначеним гнучким перфорованим шаром (3), а вихідний отвір клапана перебувало зовні взуттєвої підошви; повітропроникною або перфорованої устілки (5), розташованої, щонайменше, над указаннасти взуття, при цьому зберігаючи стійкість до зношування підошви. 14 з.п. ф-ли, 8 іл.

Спосіб оцінки зносостійкості взуттєвих підошовних матеріалів

Винахід відноситься до дослідження опору зносу або стирання твердих матеріалів, а саме взуттєвих підошовних матеріалів
Up!