Замаскований військовий об'єкт і маскує елемент

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до засобів маскування військових об'єктів за допомогою маскувального покриття, закріпленого на поверхні об'єкта.

Рівень техніки

Відомі різні способи створення, компонування та нанесення маскувального покриття або облицювання об'єкта. Компонування з допомогою хаотичного розміщення повторюваних частин зображення, слідуючи маскировочному принципом розірваного малюнка, відома під скороченням DDP (Disrupted Digital Pattern - Порушений цифровий шаблон). Один з прикладів описано в US D602,258. Ще один приклад компонування відомий US 2010088797. Згідно йому елементи малюнка різних кольорів, що мають прямі і прямокутні по відношенню один до одного кордону, повернені один щодо одного, наносяться за допомогою трафарету на плівку або тканину.

Широко поширене нанесення трафарету за маскировочному принципом DDP на матеріали обмундирування. Аналогічне нанесення кольорів і елементів безпосередньо на поверхню транспортних засобів, літаків, кораблів та інших військових об'єктів пред'являє високі вимоги до проведеної в закритих приміщеннях техніці пульверизації, щоб у залежності від положення обрабатѻементи повинні бути по фотографічному принципом віддруковані на самоклеючій синтетичної плівці, як це виконується на громадських транспортних засобах в рекламних цілях. Однак таке друкування стикається зі значними труднощами, так як відповідні маскувальні елементи повинні бути ефективні в інфрачервоному діапазоні, відомі під позначенням іч-порт-Low emissivity (Низька тепловіддача в інфрачервоному діапазоні) маскувальні кольору, наприклад, недоліком патенту DE 3123754 є погана плинність і, отже, незастосовність для друкування за допомогою трафарету чи тампона.

Крім того, підготовка поверхні транспортних засобів, розкрій за форматом і правильне нанесення таких відносно великих маскувальних плівок на структуровані ділянки, головки гвинтів, петлі, замки, антени і подібного типу поверхні маскируемого транспортного засобу трудомісткі і повинні проводитися фахівцями в заводських приміщеннях. До того ж заміна маскувального покриття та приведення кольору у відповідність з іншим застосуванням транспортного засобу також дуже затратно.

Розкриття винаходу

Технічна задача винаходу полягає в подоланні наявних недоліків при виготовленні відомих типів маскування об'єктів і тим самим в отриманні маскировк�вання досягається за рахунок того, що, принаймні, частина маскуючого покриття об'єкта і його маскування створюються з допомогою окремих маскувальних елементів, яких підганяє гід один до одного вручну.

Короткий опис винаходу

На фіг.1 представлений вид збоку маскируемого з допомогою винаходу військового транспортного засобу.

На фіг.2 наведено склад використовуваних на транспортному засобі згідно з фіг.1 восьми форм маскувальних елементів, створених за єдиним принципом.

Здійснення винаходу

Для здійснення маскування транспортного засобу 1 згідно фіг.1 використані вісім різних, окремо однотонних маскувальних елементів 2-9 трьох різних кольорів. Їх форма створена за єдиним принципом, в основі якого передбачена квадратна форма однакових розмірів у відповідності з такими у найменшого з маскувальних елементів 2. Подібна група формуються за таким же принципом елементів відома, зокрема, в іншій області застосування під найменуванням Тетріс.

Досягаються з урахуванням різноманітності кольорів вибір, розстановка і спрямованість маскувальних елементів 2-9 приносять потрібний результат згідно з вищеназваним принципом DDP або методом маскировкторого рухається замасковане транспортний засіб або розміщується маскируемий об'єкт.

Виявлено, що застосування для камуфляжу згідно з даними маскувальним принципом відносно великих квадратів при створенні маскувальних елементів 2-9 достатньо, щоб на реалістичній дистанції спостереження забезпечити достатній рівень маскування. Таким чином, наносяться вручну на транспортний засіб маскувальні елементи 2-9 можуть мати зручні для ручного використання розміри квадрата, сторони якого знаходяться в діапазоні від 10 до 20 см, переважно 15 см, так що використовуються маскувальні елементи 2-9 мають максимальну довжину в діапазоні від 40 до 80 див.

Непомітне у зв'язку з чорно-сірим відображенням на фіг.1 різне колірне рішення маскувальних елементів 2-9 відповідає застосування відомих маскувальних квітів, які володіють оптимальними властивостями для маскування з урахуванням відтінку, ступеня яскравості, хімічного та фізичного складу фарби та ефективності в інфрачервоному діапазоні.

Спочатку на замасковане транспортний засіб 1 наноситься основний маскувальний колір, наприклад, з допомогою пульверизації. Цей основний колір відповідає територіальної області застосування транспортного засобу 1, наприклад зелений або пісочного відтінку. Зим на фіг.1 зразком камуфляжу. При цьому маскувальними елементами 2-9 покриваються згідно із зразком тільки певні ділянки поверхні транспортного засобу, так що інша поверхня залишається вільною і бере участь у створенні камуфляжу завдяки основним кольором транспортного засобу 1. Тим самим можливе створення маскування більш старих транспортних засобів безпосередньо на основі їх початкового базового кольору.

Однотонне виконання маскувальних елементів 2-9 має велику перевагу при їх виготовленні, так як дозволяє уникнути дорогої пульверизації або трафаретного друку, тому що нанесення одного кольору на размативающуюся з рулону плівку може здійснюватись зручним способом, наприклад за допомогою розбризкування або фарбувального валика. Згодом маскувальні елементи 2-9 вирізаються у відповідності з необхідною формою з даної однотонної плівки.

Таким чином, мозаїчне складання камуфляжу за допомогою маскувальних елементів 2-9, вирізаних з однотонної плівки відповідних кольорів, створює різні комбінації малюнка. При використанні чотирьох кольорів для комбінації елементів, наприклад чорного, зеленого, коричневого і сірого, з яких один Ѽь маскувальних елементів 2-9 у кожній.

Покрита одним кольором плівка, з якої створюються маскувальні елементи 2 -9, на своїй тильній стороні має звичайний для плівок склеювальний шар, так що створюються з неї маскувальні елементи 2-9 можуть відразу закріплюватися на маскируемую поверхню транспортного засобу 1 і зніматися з неї.

Для маскування металевих поверхонь, наприклад у броньованих транспортних засобів, закріплення маскувальних елементів 2-9 може також здійснюватися за допомогою магніту, при цьому вищезгадана плівка кріпиться за допомогою свого клеїть шару на магнітну плівку. Отже, створені подібним чином маскувальні елементи 2-9 також можуть закріплюватися на задіяне транспортний засіб 1 і зніматися до наступного використання.

Для маскування, яка буде ефективна також в інфрачервоному діапазоні, винайдені маскувальні елементи 2-9 можуть бути додатково пофарбовані підходящої для цього інфрачервоної фарбою (IR low emissivity - фарбою з низькою тепловіддачею в інфрачервоному діапазоні).

Крім того, маскувальні елементи 2-9 можуть мати проміжний шар з термоізоляційного матеріалу. У комбінації з інфрачервоною фарбою це поліпшить для маскувальних елементів 2ного кошти, володіють підвищеною температурою, наприклад, внаслідок теплового випромінювання двигуна транспортного засобу.

В цілях подальшого розвитку винаходу для посилення маскувального ефекту на поверхні транспортного засобу можуть закріплюватися додаткові маскувальні елементи 10, наприклад меншого розміру, згідно із запропонованим зразком.

1. Замаскований військовий об'єкт, що має маскує покриття, зчеплене з поверхнею об'єкта, що володіє маскуючим візерунком, причому, щонайменше, одна частина покриття підлягає маскуванню об'єкту (1) і маскує візерунок цієї частини утворені нанесеними вручну маскуючими елементами (2-9), відрізняється тим, що форма кожного маскуючого елемента (2-9) утворена, щонайменше, одним квадратом однакового розміру, а маскувальні елементи (2-9) виконані з можливістю підгонки один до одного без проміжків, по заданому узору, стикуясь під прямим кутом своїми рівними краями, причому кожен з маскують елементів (2-9) виконаний одноколірним, причому передбачені елементи, щонайменше, двох різних кольорів.

2. Замаскований об'єкт за п. 1, який відрізняється тим, що маскують елементи (2-9) розташовані без проміжків�кированний об'єкт за п. 1 або 2, який відрізняється тим, що маскують елементи (2-9) мають різні форми і розміри, а їх форма, виходячи з мінімальних розмірів (2) квадрата, відповідає загальним розміром підігнаних один до одного квадратів, кількістю до чотирьох.

4. Замаскований об'єкт за п. 1, який відрізняється тим, що маскує візерунок складається з восьми відрізняються за формою і розміром маскують елементів (2-9).

5. Замаскований об'єкт за п. 4, який відрізняється тим, що, щонайменше, кілька маскують елементів (2-9) мають проміжний термоізоляційний шар.

6. Замаскований об'єкт за п. 1, який відрізняється тим, що маскують елементи (2-9) мають інфрачервону маскуючу забарвлення.

7. Замаскований об'єкт за п. 1, який відрізняється тим, що маскують елементи (2-9) закріплені на об'єкті за допомогою сполучного шару, що забезпечує можливість зняття їх з об'єкта.

8. Замаскований об'єкт за п. 1, який відрізняється тим, що маскують елементи (2-9) закріплені на металевій поверхні об'єкта за допомогою магнітної внутрішньої прошарку з можливістю заміни.

9. Маскуючий елемент для маскування військового об'єкта по одному з пп. 1 - 8, який відрізняється тим, що він пофарбований в один колір маскує інфрачервоної �см, причому таким чином, що він може підганятися аналогічно до сформованим маскуючим елементів (2-9), стикуясь під прямим кутом рівними краями для створення маскуючого візерунка.

10. Маскуючий елемент по п. 9, що відрізняється тим, що він має проміжний шар з термоізоляційного матеріалу. 

Схожі патенти:

Спрямований на широкодіапазонне маскировочное покриття кузовних об'єктів

Винахід відноситься до маскування, зокрема до маскувальним покриттям для зниження помітності закритих кузовних об'єктів в різних діапазонах довжин хвиль. Метою винаходу є зниження помітності закритих кузовних об'єктів в різних діапазонах довжин хвиль, а також підвищення експлуатаційних показників маскувального покриття. Поставлена мета досягається тим, що маскировочное покриття виконане у вигляді надувний півсфери з численними поглибленнями у вигляді усічених гіперболоїдів, яка встановлюється над об'єктом за допомогою розтяжок і колів, при цьому зовнішня поверхня півсфери являє собою полімерну плівку з напиленням металу і шаром емалі з пігментними наповнювачами і антипиреновими добавками, а внутрішня поверхня надувний півсфери виконана з поліамідної плівки з напиленням металу. 2 іл.

Стенд для випробувань об'єкта на температурні впливи

Винахід відноситься до випробувального устаткування і може бути використане при випробуванні об'єктів на температурні впливи. Стенд містить пристосування для установки об'єкта випробувань, джерело температурного впливу з системами подачі і зливу води, встановлений під об'єктом випробувань, вертикальний екран, розташований по периметру джерела температурного впливу, закріплений на колонах і піднятий над рівнем ґрунту, виконаний з можливістю зміни відстані від рівня ґрунту до його нижнього краю, а також систему захисту від супутникового спостереження за процесом випробувань і об'єктом випробувань. Зазначена система включає горизонтальний екран, закріплений зверху на колонах вертикального екрану, що складається з металевого рамного каркаса, дискретно закріплених на ньому паралельно подовжньої осі каркаса по ширині, перевищує габаритні розміри об'єкта, канатів з жароміцного матеріалу, переплетених в поперечному напрямку в центральній частині екрана нихромовими стрічками, які повністю закривають контур досліджуваного об'єкта. Технічний результат - підвищення точності результатів випробувань з одночасним забезпеченням захисту при проведено

Пристрій для зниження радіолокаційної помітності об'єктів

Винахід відноситься до галузі радіотехніки, стосується питання застосування полімерних композитів у складі пристрою для зниження радіолокаційної помітності і вирішує задачу оптимізації конструкції за радиопоглощающим властивостями. Пропоноване пристрій складається з трьох шарів: два зовнішніх шари конструкції і ребра жорсткості виконані з полімерних композитів, а середній шар - з легкого наповнювача, що містить ребра жорсткості. В ребра жорсткості і у зовнішні несучі шари введені електропровідні матеріали з поверхневим електричним опором 90÷1200 Ом, що забезпечують поглинання падаючих електромагнітних хвиль і призводять до зниження відображення в діапазонах радіохвиль НВЧ S, С, X, Ku, Ka від поверхні пристрою з полімерних композитів в 3÷5 разів, а щодо металевій поверхні - в 5÷50 разів. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності пристрої для зниження радіолокаційної помітності за рахунок розширення частотного діапазону радиопоглощения падаючого електромагнітного випромінювання. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Тросова приховує большепролетная конструкція

Винахід відноситься до області маскувальних будівельних конструкцій з відкриваються «вікнами» і може бути застосоване для приховування військової техніки, спеціальних об'єктів і будівельних майданчиків. Тросова приховує большепролетная конструкція з натягнутих між колонами несучих поздовжніх і поперечних тросів, утворюють вікна обмеженою величини, закриті прямокутними масками, встановленими в підшипникових вузлах з можливістю почергового їх відкриття поворотом навколо центральної осі на 90° з горизонтального положення у вертикальне за допомогою систем лебідок, канатів, блоків, при цьому підшипникові вузли прямокутних масок встановлені між суміжних вікон обмеженою величини вздовж поздовжніх тросів у місцях перетину поздовжніх і поперечних тросів з їх жорстким з'єднанням. Технічними результатами є збільшення вікон обмеженої величини у два рази і підвищення жорсткості і надійності конструкції. 7 іл.

Тепловий імітатор цілі

Винахід відноситься до галузі військової техніки і може бути використане для проведення льотно-конструкторських випробувань реактивних снарядів (РС) у спорядженні касетними бойовими частинами (КБЧ) з самоприцеливающимися бойовими елементами (СПБЭ), що працюють в інфрачервоних (ІЧ) діапазонах, а також інших типів боєприпасів, оснащених інфрачервоними головками самонаведення, для імітації теплових випромінювань військових об'єктів в пунктах дислокації або вихідних районах. Суть винаходу полягає в тому, що тепловий імітатор мети містить тканинне полотнище і нагрівачі. Тканинне полотнище виконано у вигляді чохла і розміщено на розбірному каркасі, що включає дві бічні і дві торцеві стінки. Задня торцева стінка забезпечена металевим екраном, а чохол - спідницею, розташованої по периметру каркаса, при цьому чохол і спідниця виконані з тканинного матеріалу, наприклад плащового полотна (ГОСТ 7297-90), тон забарвлення - темний (ГОСТ 29222-91). Нагрівачі розташовані всередині каркаса на регульованих по висоті підставках у відповідності з тепловими параметрами модельованого мети, зверху чохол закріплений на каркасі за допомогою поздовжніх притисків. Спідниця, що прилягає до задньої торцевої стінки, закріплена знизу п�а горизонтальної проекції мети, який виконаний у вигляді жорстких реперів, сполучених гнучкими зв'язками. Виконання теплових імітаторів цілі у відповідності з винаходом забезпечує теплове зображення мети, ідентичне теплового зображення імітованої об'єкта (зразка ОВТ), швидку постановку розбірних мишенних полів, що складаються з великої кількості теплових імітаторів, в будь-яких кліматичних умовах і в умовах відсутності подачі електричної енергії в значних обсягах, а також їх надійну експлуатацію. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Пристрій для зменшення інтенсивності іч-випромінювання газового потоку і зовнішньої поверхні димової труби судна з метою зниження їх теплової помітності

Винахід відноситься до галузі суднобудування і стосується зниження теплової помітності судна. Це досягається тим, що в пристрої для зменшення інфрачервоного випромінювання газового потоку і зовнішньої нагрітої поверхні димової труби судна передбачені вертикальні і горизонтальні екрануючі пластини, виготовлені з композитних матеріалів, що володіють радиопоглощающими, теплоізоляційними та тепловідбивним властивостями. Технічний результат полягає в зменшенні імовірності виявлення судна за допомогою інфрачервоних спостережних приладів, що працюють в інфрачервоному і радіолокаційному діапазонах частот. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Комбінована помилкова мета

Винахід відноситься до засобів забезпечення скритності озброєння і військової техніки (ОВТ) від засобів повітряно-космічної розвідки видимого, радіолокаційного та інфрачервоного діапазону. Комбінована помилкова мета, виконана у вигляді повномасштабного надувного макета імітованої об'єкта, яка містить радиоотражающее покриття, що маскують розмальовку і джерело теплового випромінювання, виконаний у вигляді вмонтованих в матеріал помилкової мети електричних нагрівачів з індивідуальним управлінням нагріву, терморегулятор і блок управління терморегулятором, відрізняється тим, що встановлюють електричні нагрівачі в кількості, що дорівнює К - кількістю характерних ділянок, що визначають тепловий портрет імітованої об'єкта, а форму і розмір площі кожного електричного нагрівача вибирають однаковими за формою і рівним розміру цієї ділянки, при цьому площа поверхні комбінованої помилкової мети s = ∑ k = 1 K S k де Sk - площа k-го електричного нагрівача, k = 1, K . Технічним результатом винаходу є підвищення ймовірності прийняття помилкової мети за имитируемий об'єкт. 1 іл.

Спосіб маскування рухомих об'єктів штучної рослинністю, влаштування штучних гілок і пристрій кріплення гілок на рухомому об'єкті для здійснення способу

Винахід відноситься до області маскування, а більш конкретно до способів приховання рухомих об'єктів у видимому, інфрачервоному і радіолокаційному діапазонах довжин електромагнітних хвиль штучної рослинністю, виконаних у вигляді гілок, закріплених на цих об'єктах. Спосіб маскування рухомих об'єктів штучної рослинністю полягає в розподілі і закріпленні штучних гілок допомогою сітки або затискачів, закріплених на об'єкті, при цьому відношення площ D суми проекцій рослинності, яка виступає за межі контуру об'єкта на площину проекції площі цього об'єкта на ту ж площу вибирається максимально можливим в межах 0<D≤0,5 і вага рослинності Рр, використовуваної для маскування, обмежується допустимим запасом вантажопідйомності Ргр, рухомого об'єкта Рр≤Ргр, при цьому в ньому відношення площ Т суми проекції листя і/або гілок хвойних порід дерев, розташованих на об'єкті, на рівну поверхню до суми проекцій просвітів в обсязі рослинності вибирається близьким або рівним Т≤100%, при цьому листя в обсязі маски, утвореної штучної рослинністю, розподіляється не менш ніж 2-3 об'ємно-розподіленого шару, кожен з Ђительности виконуються криволінійно з щільністю не менше Т≥75...80%, забезпечує надійну деформацію контурів рухомого об'єкта, причому у склад пружного або містить пружні елементи каркаса матеріалу, з якого виконуються елементи штучної рослинності, вводиться і/або на зворотний бік листя цієї рослинності наносяться радиопоглощающее та/або радиорассеивающее або радиоотражающие добавки у вигляді плівки, металізованого або графітового напилення, тканих або нетканих, або штапелированних волокон, в тому числі, з різною довжиною нарізання волокон. Технічним результатом винаходу є підвищення надійної реалізації та ефективності способу маскування рухомих об'єктів штучної рослинністю шляхом зниження ймовірності розпізнавання маскируемого об'єкта за рахунок рекомендованого розміщення рослинності на ньому, а також шляхом підвищення маскуючого ефекту (характеристик) штучної рослинності, а також шляхом підвищення маскуючого ефекту (характеристик) штучної рослинності в радіолокаційному і інфрачервоному діапазонах довжин хвиль. 3 н. і 10 з.п. ф-ли, 6 пр., 20 іл., 1 табл.

Спосіб приховування наземного мобільного об'єкту від радіолокаційного спостереження з космосу

Винахід відноситься до області маскування наземних мобільних об'єктів від космічних систем радіолокаційного спостереження. Спосіб приховування наземного мобільного об'єкту від радіолокаційного спостереження з космосу включає оцінку тимчасового графіка прольотів і напрямків на космічний радіолокатор, оцінку максимуму радіальної складової швидкості наземного мобільного об'єкта щодо направлення радіолокаційного спостереження, оцінку необхідного зниження виявлення і розпізнавання наземного мобільного об'єкта, оцінку можливості зміщення радіолокаційного зображення об'єкта на сильно відображає фон місцевості. Для забезпечення приховування наземного мобільного об'єкту від радіолокаційного спостереження здійснюють розгін на обраному ділянці дороги в необхідному азимутальному напрямку і утримання швидкості наземного мобільного об'єкту в момент радіолокаційного спостереження, що забезпечує зміщення його радіолокаційного зображення на обрану ділянку місцевості. Технічним результатом винаходу є зниження рівня виявлення і розпізнавання наземного мобільного об'єкта при радіолокаційному спостереженні космічних радіолокатором з високим пространст
Up!