Язичок з опуклими і увігнутими елементами

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до контейнерів для напоїв. Точніше, винахід відноситься до невідривним язичкам з опуклими і увігнутими зміцнюючими елементами на збільшеної поверхні, що представляють собою знаки.

Рівень техніки

Типові торцеві кришки контейнерів для пива та напоїв містять вскриваемий ділянку і прикріплений язичок, який використовують в якості важеля, заштовхуючи вскриваемий ділянку всередину контейнера, щоб відкрити кришку. Контейнер зазвичай являє собою цельнотянутую металеву банку з тонким корпусом, як правило, виконану з листового алюмінію або сталі. Торцеві кришки таких контейнерів зазвичай виготовляють вирубкою з тонкої алюмінієвої стрічки, з якої формують заготовку кришки, а потім в ході так званого конверсійного процесу отримують закінчену торцеву кришку. Таким чином, такі торцеві кришки отримують, спочатку вирубуючи заготовку з тонкого металу, формуючи з вирубаної заготовки вихідну заготовку для кришки і перетворюючи вихідну заготовку в кінцеву торцеву кришку, яку можна закативанием встановити на контейнер.

Торцеві кришки для контейнляются «екологічними» або кришками «з неотривними язичками», в яких язичок залишається на кришці після прориву вскриваемого ділянки, включаючи кришки з великими вскриваемими отворами. Вскриваемий ділянка - це область кришки, обмежена лінією насічки. Така ділянка може бути розкритий, тобто вироблений розрив за насічки, при цьому вскриваемий ділянка може бути встановлений під кутом відносно іншої частини торцевої кришки. Вскриваемий ділянка залишається з'єднаним з іншою частиною торцевої кришки по лінії відгину, залишаючи відкритим отвір, через яке споживач забирає вміст контейнера. У кришках з великим вскриваемим отвором площа такого отвору може становити щонайменше 3,2 см2.

Вскриваемий ділянку відкривають за допомогою язичка, який прикріплений до торцевої кришки за допомогою заклепки. Язичок прикріплений до торцевій кришці так, що його носок виступає над ближньою областю вскриваемого ділянки. Підйомний кінець фіксатора розташований з протилежного боку від носка і дозволяє споживачеві підняти язичок, наприклад, пальцем, щоб притиснути носок до ближньої області вскриваемого ділянки.

Коли носок язичка притискають до вскриваемому ділянці, насічка спочатку відчуває розрив у так званій зоні центральної області кришки, безпосередньо примикає до застібці. По мірі того як язичок піднімають вище, розрив насічки поширюється по її довжині і закінчується на ділянці відгин.

Язички часто використовують для передачі інформації споживачам. Така інформація може бути у формі матеріалів, що сприяють просуванню товару на ринку, у формі логотипу і т. п. Для нанесення інформації на язички використовують друк, насічку, лазерне випалювання, штампування й т. п. Однак у даний час ні один із зазначених способів не знайшов широкого застосування.

Деякі публікації, присвячені способам передачі інформації споживачам стосовно до контейнерів з напоями, включають: заявку на патент США 2006/0151501, в якій розкрита захисна гігієнічна плівка для нанесення на кришку банки, патент США 1257710, в якому описана обжимаемая кришка для пляшки, патент США 4380129, в якому описані несуть інформацію язички, патент США 1878541, в якому описана кришка з відбитком, патент США 4203240, в якому описано нанесення знаків на контейнер для напою, патент США 4459910, в якому описаний прес для карбування рельєфу, що містить верхню інструментальну оснастку, включає безліч штампів, і нижню оснащення, що включає тільки США 5191695, в якому розкрита фішка, що вставляється в отвір язичка, призначене для пальця, причому зазначена фішка може бути маркована обпресуванням, карбуванням, гарячої штампуванням або струменевого печаткою, при цьому карбування використовується тільки, коли товщина язичка настільки велика, що знаки за нею можуть бути не видно, патент США 5316166, який аналогічний патентів США 5191695, 6080958, 6433302, 6501046, 6706995 і 6498318, в яких описана маркування язичків карбуванням допомогою штампування і насічки, патент США 6105806, який головним чином присвячений лазерного нанесення зображень на язичок, патент США 6202880, в якому розкрита друга борозенка, у якої є форма і лазерне маркування, патент США 6777098, в якому розкрита лазерне маркування анодованого алюмінію, і патент США 6868627, в якому описані знаки на язичку, які можуть представляти собою позначки, фігури, поглиблення, насічки, відформовані ділянки, відбитки.

Інші публікації, які можуть мати відношення до нанесення знаків на невідривні язички, включають: патент Австралії 784218, патенти Німеччини 19701547, 29716186, європейський патент 0923457, патент Великобританії 2105257, патент Японії 3146174, міжнародні заявки 00/03832, 01/68460, 98/10945 і 99/09853.

Завданням цього изобрЕмотренних язичками кришок банок вказаного типу відповідають існуючому рівню техніки. Повністю відмінні ознаки і переваги цього винаходу розглянуті в нижчеподаному докладному описі та доданих кресленнях.

Розкриття винаходу

В одному своєму аспекті даний винахід вирішує задачу створення язичка для контейнера, що містить вскриваемий ділянка, обмежена, принаймні частково, борозенкою тендітної насічки на поверхні контейнера. Борозенка тендітної насічки виконана з можливістю розриву за рахунок підйому язичка споживачем. Язичок містить носок, підйомний кінець, протилежний носка, центральне вушко і опуклий елемент. Центральне вушко розташоване між носком і підйомним кінцем і містить ділянку відгин і сектор заклепки. Сектор заклепки щонайменше частково оточений першим вирізом. Центральне вушко також містить ділянку захоплення на підйомному кінці язичка. Ділянка захоплення містить суцільну область, утворить інформаційну поверхню, у якої є верхня сторона і протилежна їй нижня сторона. На інформаційній поверхні розташований опуклий елемент, утворений шляхом зсуву матеріалу ділянки центрального вушка. Опуклий елемент може представники�тель пігменту, покриває принаймні частина інформаційної поверхні.

Тактильний знак, відповідно до першого аспекту винаходу може містити рельєфні ознаки на верхній і нижній стороні. Зазначені рельєфні ознаки можуть полягати в наявності опуклої фігури з верхньої сторони і відповідної увігнутою фігури з нижньої сторони.

У відповідності з першим аспектом винаходу, язичок може містити шар - носій пігменту, при цьому тактильний знак може перекривати частину вказаного шару. Шар - носій пігменту може мати форму профілю, по суті збігається з формою профілю тактильного знака.

Ширина язичка, виміряна поперек інформаційної поверхні, може щонайменше на 50% перевищувати ширину язичка, виміряну поперек зони заклепки. Інформаційна поверхня може мати по суті веерообразную форму, і ширину щонайменше на 50% перевищує ширину язичка, виміряну поперек сектора заклепки.

Згідно винаходу в його першому аспекті, язичок також може містити шар - носій пігменту, розташований на верхній стороні інформаційної поверхні, при цьому тактильний знак на верхній стороні інформаційної поверхні може представляти собою випу� шару - носія пігменту.

Відповідно до першого аспекту винаходу, язичок може також містити кілька шарів - носіїв пігменту, причому кожен шар може містити пігмент, що відрізняється своєю характеристикою. Крім того, тактильний знак може мати на інформаційній поверхні профіль, який за розміром, формою і розташуванням відповідає загальним профілем декількох шарів - носіїв пігменту, при цьому кожен шар може представляти окремий ознака тактильного знака. Тактильний знак може містити перший рельєфний ознака на верхній стороні інформаційної поверхні і другий рельєфний ознака на нижній стороні інформаційної поверхні. Першим рельєфним ознакою може бути опукла фігура, а другим рельєфним ознакою може бути увігнута постать.

У своєму другому аспекті даний винахід також стосується язичка. Язичок містить носок, підйомний кінець, протилежний носка, центральне вушко і знак. Центральне вушко розташоване між носком і підйомним кінцем і містить ділянку відгин і сектор заклепки. Сектор заклепки щонайменше частково оточений першим вирізом. Центральне вушко також містить ділянку захоплення на підйомному кінці. Ділянка захоплення соположная їй нижня сторона. Знак розташований на інформаційній поверхні і містить тактильні ознаки на верхній і нижній стороні.

Зазначений знак, згідно даного аспекту винаходу, може представляти собою опуклу фігуру і увігнуту форму. Знак також може містити перший шар матеріалу - носія пігменту. Знак також може містити другий шар матеріалу - носія пігменту, має оптичні характеристики, що відрізняються від характеристик першого шару. Опукла фігура і зазначені перший і другий шари можуть бути розташовані на верхній стороні інформаційної поверхні.

Згідно ще одного аспекту, даний винахід стосується торцевої кришки контейнера. Торцева кришка містить подвивку, утворить зовнішній периметр торцевої кришки, стінку, яка виступає вниз від подвивки, зміцнюючий елемент, пов'язаний з нижнім краєм стінки, центральну панель і невідривної (неотделяемий) язичок. Центральна панель з'єднана з зміцнюючих елементом, розташована по центру відносно поздовжньої осі і містить видаляється, вскриваемий ділянка, по меншою мірою і по суті обмежений лінією тендітної насічки і пластичним ділянкою відгин. Невідривної язичок прикріплений до центральної панелі пмний кінець, протилежний носка, і центральне вушко, яке розташоване між носком і підйомним кінцем. Центральне вушко містить ділянку відгин і сектор заклепки, навколишній заклепку. Сектор заклепки щонайменше частково оточений першим вирізом, крізь який можна спостерігати перший ділянку центральної панелі. Невідривної язичок також містить ділянку захоплення з нанесеним на нього знаком, причому ширина ділянки захоплення щонайменше на 50% більше ширини язичка, виміряної поперек заклепки.

Згідно даного аспекту цього винаходу, центральна панель може включати в себе поглиблену панель, опущену щодо центральної панелі, а язичок може бути розташований в межах зазначеної поглибленої панелі. Поглиблена панель має профіль поглиблення, містить першу зону, в межах якої розташована ділянка захоплення, розширюється віялоподібно від більш вузької, проміжної зони, яка розташована поблизу заклепки, яка розширюється до третьої зони, в якій знаходиться вскриваемий ділянку. Перша зона у своєму найширшому місці має ширину щонайменше рівну ширині третьої зони в її найширшому місці.

Інші відмітні ознаки і переваги насто� креслень

Варіанти виконання цього винаходу будуть докладніше описані нижче з посиланнями на що додаються креслення, на яких:

фіг.1 в перспективній проекції зображує торцеву кришку, що містить язичок з опуклими і увігнутими елементами, призначеними для зміцнення підйомного кінця язичка,

фіг.2 представляє вид зверху язичка, показаного на фіг.1,

фіг.3 в перспективній проекції зображує торцеву кришку, що містить язичок з опуклими і увігнутими елементами у формі знака, що несе інформацію,

фіг.4 представляє вид зверху торцевої кришки з язичком, що містить опуклу емблему у вигляді ведмедя,

фіг.5 представляє вид зверху торцевої кришки з язичком, що містить опуклу емблему у вигляді полуниці,

фіг.6 являє вигляд знизу язичка з емблемою у вигляді ведмедя, при цьому емблема знизу язичка є увігнутою, а не опуклою,

фіг.7 частково в перерізі зображує язичок з емблемою у вигляді ведмедя, при цьому перетин взято по лінії, що проходить через частину емблеми,

фіг.8 являє переріз язичка, аналогічного фіг.5, на якому показаний інструмент для формування емблеми ведмедя,

фіг.9 представляє інше зображення інструменту, призначеного для формування та організації діял�астоящему винаходу.

Здійснення винаходу

Незважаючи на те що передбачається існування безлічі різних варіантів здійснення цього винаходу, на доданих кресленнях і в описі детально розглянуті кращі варіанти його здійснення, при цьому наведене опис слід розглядати в якості прикладу принципів винаходу, і слід розуміти, що винахід в його широкому аспекті наведеними варіантами здійснення не обмежується.

Як показано на фіг.1, торцева кришка 10 контейнера 11 (показаний частково) містить центральну панель 12 (стінку), у якої є подвивка 14 (підгорнутий край) для закачування, тобто для з'єднання зазначеної стінки з контейнером. Контейнер в типовому випадку являє собою цельнотянутую металеву банку з тонким корпусом, виконану із тонкого листа алюмінію або сталі. Торцеві кришки таких контейнерів зазвичай виготовляють вирубкою з тонкої алюмінієвої стрічки, з якої формують заготовку кришки, а потім в ході так званого конверсійного процесу отримують закінчену торцеву кришку. У показаному на кресленнях варіанті здійснення центральна панель 12 з'єднана з контейнером допомогою подвивки 14, котора�з центральною панеллю 12 за рахунок зміцнюючого елемента 16 (зазвичай, поглиблення або складки), сполученого із зовнішнім краєм 18 центральної панелі 12. Такий спосіб з'єднання центральної панелі 12 з контейнером в даний час є типовим способом з'єднання, який застосовується в промисловості, при цьому вказана конструкція формується в процесі отримання вихідної заготовки з плоскої заготовки, вирубаної з листа, але до здійснення кінцевого конверсійного процесу. Проте в рамках ідеї цього винаходу можуть бути використані й інші засоби з'єднання центральної панелі з контейнером.

Етапи виготовлення торцевої кришки починаються з вирубки плоскої заготовки, як правило, круглої або некруглой заготовки з тонкого металевого листа. Прикладами некруглих заготовок можуть служити еліптичні заготовки, криволінійні заготовки та заготовки хвилеподібної форми. Криволінійну заготовку можна описати як заготовку, у якої в загальному є ділянки трьох різних діаметрів, причому ділянка кожного діаметра зрушать на 45° відносно ділянок інших діаметрів. Вирубаної заготівлі потім надають форми вихідної заготовки кришки шляхом створення подвивки для закачування, кільцевого поглиблення, радіуса панелі і самої ценѿи: формування заклепки (при цьому спочатку проводиться формування виступу або здуття в центрі панелі, а потім обробка металу здуття та отримання циліндричної капсули з подальшим звуженням металу капсули і перетворенням її в заклепку), формування вскриваемого ділянки шляхом насічки металу стінки панелі, формування внутрішнього валика або панелі на самому вскриваемом ділянці, формування поглибленої поверхні (поглибленої панелі) шляхом згинання металу стінки панелі, так щоб центральна область стінки панелі знаходилася трохи нижче решті стінки панелі, посадка язичка на заклепку, і інші подальші операції, такі як операції очищення для видалення гострих кромок язичка, нанесення символів на панель шляхом насічки, карбування опуклостей (западин), операції правки сектора заклепки.

Стінка центральної панелі 12 містить видаляється, вскриваемий ділянка 20, обмежений лінією тендітної насічки 22 і пластичним ділянкою відгин. Вскриваемий ділянка 20, належить центральній панелі 12, може бути розкритий, тобто крихкий матеріал насічки 22 може бути прорваний, а сам вскриваемий ділянка 20 може бути повернений і встановлений під кутом відносно іншої частини центральної панелі 12, при цьому вскриваемий ділянка 20 залишається з'єднаним з центральною панеллю 12 допомогою учас�Точніше, вскриваемий ділянка 20 відхиляється на кут відносно площини панелі 12, при цьому поворот відбувається навколо ділянки відгин.

Вскриваемий ділянка 20 формується в ході конверсійного процесу (на конверсионном пресі) за допомогою операції насічки. Інструмент для насічки вскриваемого ділянки 20 у центральній панелі 12 включає в себе верхній штамп з лицьової сторони кришки, що містить крайку насечного ножа у формі вскриваемого ділянки 20, і нижню подштамповую плиту з боку продукту для підтримки металу в зоні насічки. Коли верхній і нижній елементи штампа зводять разом, метал стінки панелі 12 стискається з обох сторін штампом. Це призводить до того, що кромка насечного ножа впроваджується в метал стінки панелі 12, утворюючи насічку, яка має вигляд клиноподібної борозенки в металі. Метал, який залишається нижче клиноподібної борозенки, становить залишкову товщину насічки 22. Отже, насічка формується за рахунок того, що кромка насечного ножа викликає зміщення металу, і при цьому на лицьовій стороні стінки панелі 12 залишається відбиток кромки насечного ножа.

Центральна панель 12 також містить язичок 26. Язичок 26 має видовжене тіло з поздовжньою віссю А-А, определяе кришки контейнерів, відповідають існуючому рівню техніки, часто містять язичок 26, який садять на заклепку в ході конверсійного процесу, при цьому ділянка стінки панелі 12, примикає до сектору 46 заклепки і знаходиться під сектором заклепки, нахиляють під кутом так, щоб язичок 26 змістився і його підьомний кінець 32 лежав притиснутим до стінки панелі 12. Центральна панель також може містити западину поблизу підйомного кінця 32 язичка 26, щоб було зручніше підчіплює язичок пальцем.

Розтин ділянки 20 здійснюють за допомогою язичка 26, прикріпленого до центральної панелі 12 заклепкою 28, загалом, через отвір 29. Язичок 26 прикріплений до центральної панелі 12 так, що його носок 30 проходить над ближньою областю вскриваемого ділянки 20. Підйомний кінець 32 язичка 26 розташований на стороні, протилежній носку 30, і може бути використаний споживачем для підйому язичка 26, наприклад, пальцем, щоб притиснути носок 30 до ближньої області вскриваемого ділянки 20.

Коли носок 30 язичка притискають до вскриваемому ділянці 20, насічка 22 ділянки 20 спочатку проривається в зоні проколу. Цей початковий розрив насічки 22 головним чином викликає діюча на язичок підйомна сила, що приводить до підйому середньої зони центральної паЂорое потрібно для розриву насічки в зоні проколу (також іменується «зусиллям бавовни»), менше зусилля, яке потрібно для поширення розриву на інші ділянки насічки 22 при продовженні підйому кінця 32 язичка 26. Тому, бажано, щоб в області навколо заклепки 28 панель 12 піднімалася лише на величину, достатню, щоб сприяти початкового розриву насічки («бавовна»), а потім залишалася по суті жорсткою і плоскою, щоб забезпечити язичку 26 необхідний важіль для поширення лінії розриву з вскриваемому ділянці 20. Даний винахід передбачає таку оптимальну жорсткість центральної панелі, про що буде додатково сказано нижче.

Після початкового «бавовни» або проколу контейнера споживач продовжує піднімати кінець 32 язичка 26, за рахунок чого штовхає носок 30 язичка вниз по вскриваемому ділянці 20 із зусиллям розтину, продовжуючи розривати насічку 22. По мірі продовження відкривання кришки, вскриваемий ділянка 20 зміщується вниз і розгортається навколо ділянки відгину, відхиляючись всередину контейнера.

Язичок 26 містить центральне вушко 42, розташоване між носком 30 і підйомним кінцем 32. Центральне вушко 42 містить ділянка 44 відгин і сектор 46 заклепки, який оточує заклепку 28. Виріз 48 (вільний просвіт) вушка 42 язичка дозволяє�раничивает сектор 46 заклепки і щонайменше частково оточує заклепку 28, при цьому перший кінець вирізу 48 розташований у загальному на одній стороні заклепки 28, а другий кінець розташований у загальному на протилежній стороні заклепки 28. Ділянка 44 відгин вушка 42 язичка включає лінію відгину, яка визначається, як по суті пряма лінія, що проходить між першим кінцем і другим кінцем вирізу 48. Може виявитися необхідним додавання матеріалу до вушка 42 язичка, зміна радіусу вигину, додавання валиків або застосування інших распрямляющих коштів, щоб забезпечити достатню міцність зазначеної зони і при цьому зберегти гнучкість язичка 26 на ділянці 44 відгин при відкриванні контейнера.

Виріз 48 знаходиться всередині вушка 42 язичка. Виріз 48 може мати по суті дугоподібний профіль. При такому профілі сектор 46 заклепки повторює загальну форму вирізу 48.

Наведені креслення представляють лише один приклад конфігурації сектора 46 заклепки. Проте фахівцям в даній області має бути зрозуміло, що сектор 46 заклепки і виріз 48 можуть мати будь-яку форму з ряду різних форм, залишаючись при цьому в межах ідеї винаходу, включаючи сектори жолобчастої або шпилястим форми, а також сектори інших форм.

Вушко 42 також містить ділянку 54 захоплення. Ділянка 54 захоплення приспооследнее час язички оснащують повністю закритими (суцільними) ділянками захоплення, на які травленням, штампуванням або насічкою може бути нанесена інформація або аналогічні відомості.

У цьому винаході, згідно фіг.1 і 2, є ділянка 54 захоплення, у якого є область суцільного матеріалу, визначає інформаційну поверхню 58. Інформаційна поверхню 58 є щонайменше частково суцільний, а в кращому випадку є повністю суцільний. У інформаційній поверхні 58 є верхня сторона 62 і нижня сторона 66.

Ділянка 54 захоплення і язичок 26 можуть бути посилені за рахунок зсуву матеріалу центрального вушка, розташованого на інформаційній поверхні, шляхом формування на зазначеній поверхні напівкруглих опуклостей і западин 68, 70. Опуклості і западини 68, 70 можуть дати можливість формувати інформаційну поверхню 58, а отже і язичок 26, з меншого обсягу матеріалу, що використовувався раніше для отримання аналогічних язичків 26. За рахунок додавання таких зміцнюючих опуклостей і западин 68, 70 до інформаційної поверхні 58 зайвий метал, який в цілях зміцнення використовувався для закрутки або підвороту країв язичка 26, може бути скорочений у обсязі або виключений. Це є корисним, оскільки про�контейнера для напою.

Згідно фіг.3-10, інформаційна поверхню 58 може містити відомості у вигляді знаків. Тобто опуклості і западини на поверхні можуть виконувати й іншу задачу, якщо їх використовувати для передачі інформації споживачеві. В даному випадку, інформаційна поверхню 58 містить один або більше знаків 98, створених або сформованих з опуклостей і западин 68, 70 або в процесі карбування. Відповідно, знаки 98 у кращому випадку є тактильними (тобто їх можна сприймати на дотик) і містять один або більше рельєфних ознак на матеріалі язичка, виконаних у вигляді опуклостей і западин. Термін «рельєфний ознака» слід відрізняти від насічки, при якій матеріал язичка просто піддається впливу штампа або маркується дуже малими виїмками, однорідними або постійними по глибині. Термін «рельєфні ознаки» вказує на малюнок змінною глибиною, яка менш однорідна або постійна і аналогічна рельєфу, акредитуючій топографічною картою. Такий спосіб створення язичка з рельєфними ознаками дозволяє отримувати набагато більш детальні зображення, ніж ті, які могли бути отримані на язичках такого типу і які в основному спиралися на насечкѿрисутствуют на верхній і нижній сторонах інформаційної поверхні 58. Бажано, щоб на верхній стороні 62 інформаційної поверхні 58 була опукла фігура, а на нижній стороні - увігнута фігура, хоча, залишаючись у межах винаходу, можна зробити і навпаки. У кращому варіанті, увігнута фігура є по суті негативним чином опуклої фігури. У кращому випадку, такі властивості створюються між парою формувальних інструментів 102 і 106, при цьому один інструмент 102 входить в контакт з верхньою стороною 62, у той час як відповідний інструмент 106 входить в контакт з нижньою стороною 66 за принципом охоплює/охоплюваного інструменту. В результаті тактильний знак 98 має більш високу деталізацію, ніж та, що виходить при лазерному випалюванні епоксидного шару або при обробці простими штампами, що відповідає існуючому рівню техніки. Таким чином, шляхом холодної обробки металу інформаційної поверхні 58 з верхньої сторони 62 і нижньої сторони 66 на зазначену інформаційну поверхню 58 можуть бути додані більш детально опрацьовані і більш приємні на око фігури, які служать і додаткової мети зміцнення язичка 26 на ділянці 54 захоплення. Це дає додаткову перевагу зміцнення цієї ділянки язиипуклая фігура, і увігнута фігура мають форми профілю, які по суті відповідають один одному. Опукла фігура містить деталі рельєфу, які є негативом деталей рельєфу увігнутою фігури, при цьому найбільш піднятим деталей опуклої фігури відповідають найбільш поглиблені деталі увігнутою фігури на звороті інформаційної поверхні 58. Побічним результатом формування візуально більш помітного знака з більшою деталізацією, ніж у язичків такого ж типу, що відповідають існуючому рівню техніки, є більш висока міцність ділянки захоплення, яка забезпечується описаним способом формування.

Бажано, щоб ділянка 54 захоплення та інформаційна поверхню 58 були порівняно великими по відношенню до інших частин язичка 26. Наприклад, найширший сегмент 59 ділянки 54 захоплення по ширині може бути щонайменше на 50% більше ширини язичка 26, виміряна паралельно на перетині отвори 29 під заклепку, переважно на 10-100% більше, більш переважно на 25-100% більше, а оптимально на 50-100% більше, або може бути більше на величину, взяту з будь-якого із зазначених інтервалів або поєднання інтервалів. Це дає збільшену інформаційну поверхню 58 з та� знаків, які також можуть служити в якості рельєфу, збільшує жорсткість металу. У кращому варіанті ділянка 54 захоплення та інформаційна поверхню 58 мають веерообразную форму з більш широкою частиною на підйомному наприкінці 32 та звуженням у бік заклепки. Така віялоподібна форма також визначає і дугоподібну форму підйомного кінця 32 язичка 26.

Нова форма язичка 26 вимагає нової поглибленої панелі 110, щоб язичок 26 міг розміститися в межах профілю 114 зазначеної поглибленої панелі. Поглиблена панель 110 сформована на лицьовій стороні центральної панелі 12. Для формування поглибленої панелі 110 використана стандартна технологія штампування. Поглиблена панель 110 має новий профіль 114 поглиблення, який визначається лінією 118 внутрішнього радіуса і лінією 122 зовнішнього радіуса. Поглиблена панель 110 може бути дзеркально симетричними.

Профіль 114 поглиблення містить перший і другий протилежні кінцеві ділянки, пов'язані парою бічних ділянок. Як показано на фігурах, профіль 114 поглибленої панелі містить першу зону 126, в межах якої розташовується ділянка 54 захоплення, віялоподібно розходиться від більш вузької проміжної зони 130, расположеннасток 20. В своїй найширшій частині перша зона 126 має щонайменше таку ж ширину, що і третя зона 134 в своїй найширшій частині.

Інформаційна поверхню 58 також містить шар 138 - носій пігменту, що покриває принаймні частина інформаційної поверхні 58. Шар 138 може бути здійснений за допомогою смоли, фарби, епоксидної композиції, покриття, анодування, воску або будь-якого іншого розчину або твердої речовини, яка несе на собі пігмент та здатне до адгезії до матеріалу інформаційної поверхні 58.

Переважно, щоб тактильний знак 98 перекривав частина шару 138 - носія пігменту. Це додатково підкреслює деталі знака 98, і робить його більш привабливим. Більш переважно, щоб шар 138 мав профіль, форма якого по суті відповідала формі тактильного знака 98. Тобто, щоб розмір, форма і розташування шару 138 відповідали розміру, формі і розташуванню тактильного знака 98. Найбільш бажано, щоб інформаційна поверхню 58 містила кілька шарів 138 - носіїв пігменту. Щоб при цьому кожен шар 138 зв'язувався з певним ознакою зображення тактильного знака 98 і мав окрему характеристику пігменту, напримего ведмедя, у той час як інший шар 138 може мати більш темний відтінок, щоб представити деталі, наприклад, вуха, очі і ніс.

Інший приклад показано на фіг.5. Якщо тактильним знаком 98 є полуниця, то один шар 138 може бути червоним, інший шар може бути темнішим, щоб показати сегменти плоду, а ще один шар може бути зеленим, щоб показати розташування і вид листя полуниці.

Таким чином, тактильний знак 98 має профіль, який за розміром, формою і розташуванням відповідає загальним профілем декількох шарів 138 - носіїв пігменту, при цьому кожен шар 138 представляє окремий ознака тактильного знака 98.

Фіг.10 ілюструє спосіб і устаткування для виготовлення язичка 26, відповідного цим винаходу. Зазначені спосіб і обладнання є типовими для виготовлення язичків і відомими в промисловості, за винятком деяких моментів. По-перше, заготівлю язичка, яка більше, ніж фактично закінчений язичок, на позиції (робочому місці) 200 штампування вирубують зі смуги металу, яку змотують з рулону металевої стрічки. Слід зазначити, що не виробляється повної вирубки закінченого язичка з стрічки і його відділення, навпаки, язичок осту�а язичок буде прикріплений до торцевої панелі (посаджений на панель). Після часткової вирубки на заготівлі язичка формують заданий малюнок опуклих і увігнутих поверхонь, і для збільшення жорсткості) підвертають периферичний край до отримання остаточного профілю язичка.

Відповідний справжньому винаходу спосіб передбачає позицію 210 карбування, де на інформаційній панелі 54 формують опуклий знак. Інформаційна поверхня може бути піддана лазерному випалювання на позиції 220 лазерного маркування.

На позиції 220 лазерного маркування може бути вироблено лазерне випалювання інформаційної поверхні з метою видалення шару (-ів), що несе (-ють) пігмент, щоб зробити більш чітким і поліпшити зовнішній вигляд тактильного знака, не порушуючи при цьому форми інформаційної поверхні і її опукло-ввігнутого рельєфу

Потім язички виривають із стрічки, одночасно фіксуючи їх на застібці торцевої кришки через отвір під заклепку на прохідному штампі 240.

Фахівцям в даній області має бути зрозуміло, що принципи цього винаходу можуть бути легко адаптовані до торцевих кришок з великими вскриваемими отворами і інших типів торцевих кришок банок для напоїв, а також для показаних в кресленнях кришок з неотрѵмих кришок.

Крім того, терміни «перший», «другий», «верхній», «нижній» і т. п. використані з метою ілюстрації, і тільки по відношенню до інших елементів, і не переслідують мети якимось чином обмежити варіанти здійснення винаходу. Термін «кілька» у даному описі використаний для позначення будь-якого числа, більшого одиниці, або окремо, або спільно, як необхідно аж до нескінченно великого числа. Терміни «зв'язаний», «прикріплений» в даному описі вказують на факт відомості разом двох елементів з метою отримання єдиного сайту, при цьому між сполучуваними» або «скріплюються» елементами може бути передбачено будь-яке число інших елементів, пристроїв, кріпильних виробів і т. п., якщо не обумовлено інше словами «прямо» або «безпосередньо», та/або показано допомогою креслень.

Хоча даний винахід було описано на прикладах кращих варіантів, для фахівців в даній області буде зрозуміло, що в форму і деталі здійснення винаходу можуть бути внесені зміни, що не виходять за межі ідеї та обсягу винаходу, які визначені додається формулою винаходу.

1. Язичок (26) для контейнера, що містить вскриваемий ділянка (20), обме насічки (22), виконану з можливістю розриву за рахунок підйому язичка (26) споживачем, при цьому язичок (26) містить:
носок (30),
підйомний кінець (32), протилежний носіння (30),
центральне вушко (42), розташоване між носком (30) і підйомним кінцем (32), при цьому центральне вушко (42) містить ділянку (44) відгин і сектор (46) заклепки, який щонайменше частково оточений першим вирізом (48), причому центральне вушко (42) містить ділянку (54) захоплення на підйомному кінці (32) язичка (26), а ділянку (54) захоплення має суцільну область, утворить інформаційну поверхню (58), у якої є верхня сторона і протилежна їй нижня сторона, і
опуклий елемент (68), утворений шляхом зсуву матеріалу ділянки центрального вушка (42), розташованого на інформаційній поверхні (58), причому опуклий елемент (68) являє собою тактильний знак (98), розташований на інформаційній поверхні (58).

2. Язичок по п. 1, який відрізняється тим, що тактильний знак (98) містить опуклу фігуру з верхньої сторони і відповідну увігнуту фігуру з нижньої сторони.

3. Язичок по п. 1, який відрізняється тим, що містить шар (138) у вигляді носія пігменту, що покриває принаймні частина інформаційної поверхні (58).

4. Яз�игмента.

5. Язичок по п. 4, який відрізняється тим, що зазначений шар (138) має форму профілю, по суті збігається з формою профілю тактильного знака (98).

6. Язичок по п. 1, який відрізняється тим, що ширина язичка (26), виміряна поперек інформаційної поверхні (58), щонайменше на 50% перевищує ширину язичка (26), виміряну поперек зони заклепки.

7. Язичок по п. 1, який відрізняється тим, що містить шар (138) у вигляді носія пігменту, розташований на верхній стороні інформаційної поверхні (58), при цьому тактильний знак (98) на верхній стороні інформаційної поверхні (58) являє собою опуклу фігуру, яка за розміром, формою і розташуванням по суті відповідає розміру, формі і розташуванню вказаного шару (138).

8. Язичок по п. 1, який відрізняється тим, що містить декілька шарів (138) у вигляді носія пігменту, причому кожен шар містить пігмент, що відрізняється своєю характеристикою.

9. Язичок по п. 8, відрізняється тим, що тактильний знак (98) має на інформаційній поверхні (58) профіль, який за розміром, формою і розташуванням відповідає загальним профілем зазначених декількох шарів (138), при цьому кожен шар (138) представляє окремий ознака тактильного знака (98).

10. Язичок по п. 9,�формаційної поверхні (58) і другий рисунок із змінною глибиною на нижній стороні інформаційної поверхні (58).

11. Язичок по п. 10, відрізняється тим, що першим малюнком змінною глибиною є опукла фігура, а другим малюнком змінною глибиною є увігнута постать.

12. Язичок по п. 11, відрізняється тим, що кожний із зазначених шарів (138) розташований на верхній стороні інформаційної поверхні (58).

13. Язичок по п. 1, який відрізняється тим, що інформаційна поверхню (58) має по суті веерообразную форму і ширину, яка щонайменше на 50% перевищує ширину язичка (26), виміряну поперек сектора (46) заклепки.

14. Язичок (26) для контейнера, що містить вскриваемий ділянка (20), обмежений, щонайменше частково, тендітної борозенкою насічки (22) на поверхні контейнера, тендітну борозенку насічки (22), виконану з можливістю розриву за рахунок підйому язичка (26) користувачем, при цьому язичок (26) містить:
носок(30),
підйомний кінець (32), протилежний носіння (30),
центральне вушко (42), розташоване між носком (30) і підйомним кінцем (32), при цьому центральне вушко (42) містить ділянку (44) відгин і сектор (46) заклепки, який щонайменше частково оточений першим вирізом (48), причому центральне вушко (42) містить ділянку (54) захоплення на підйомному кінці (32) язичка (26), а ділянку (54) захротивоположная їй нижня сторона, і
знак, розташований на інформаційній поверхні (58) і містить тактильні ознаки на верхній і нижній стороні, при цьому знак являє собою опуклу фігуру на верхній стороні і увігнуту фігуру на нижній стороні.

15. Язичок по п. 14, відрізняється тим, що знак містить перший шар матеріалу у вигляді носія пігменту.

16. Язичок по п. 15, відрізняється тим, що знак містить другий шар матеріалу у вигляді носія пігменту, має оптичні характеристики, що відрізняються від характеристик першого шару.

17. Язичок по п. 16, відрізняється тим, що опукла фігура і зазначені перший і другий шари розташовані на верхній стороні інформаційної поверхні (58).

18. Торцева кришка контейнера, що містить:
подвивку, утворить зовнішній периметр торцевої кришки,
стінку, яка виступає вниз від подвивки,
зміцнюючий елемент, пов'язаний з нижнім краєм стінки,
центральну панель (12), яка з'єднана з зміцнюючих елементом, розташована по центру відносно поздовжньої осі і має сторону продукту, лицьову сторону, а й видаляється, вскриваемий ділянка (20), обмежений щонайменше лінією тендітної насічки і пластичним ділянкою відгин та
невідривної язичок (26), приаемого ділянки (20), підйомний кінець (32), протилежний носка, і центральне вушко (42), яке розташоване між носком і підйомним кінцем (32) і містить ділянку (44) відгин і сектор (46) заклепки, навколишній заклепку, причому сектор (46) заклепки щонайменше частково оточений першим вирізом (48), що забезпечує огляд першого ділянки центральної панелі (12), при цьому невідривної язичок (26) має ділянку (54) захоплення з нанесеним на нього знаком, причому ширина ділянки захоплення щонайменше на 50% більше ширини язичка (26), виміряної поперек заклепки, при цьому
центральна панель (12) включає поглиблену панель, опущену щодо центральної панелі, а язичок (26) розташований в межах поглибленої панелі, при цьому поглиблена панель має профіль поглиблення, містить першу зону, у межах якої розташований ділянку (54) захоплення, розширюється віялоподібно від більш вузької проміжної зони, яка розташована поблизу заклепки, яка розширюється до третьої зони, в якій знаходиться вскриваемий ділянка (20), причому перша зона у своєму найширшому місці має ширину, щонайменше рівну ширині третьої зони в її найширшому місці, при цьому ділянка (54) захоплення має опуклий елемент (68), утворений путй знак (98), розташований на інформаційній поверхні (58). 

Схожі патенти:

Пристрій подвійного відкривання банок з напоєм

Пристрій подвійного відкривання банок з напоєм, кришка яких має висічку, призначену для розриву з утворенням випускного отвору для рідини, що міститься в банку. Розрив висічки здійснюється шляхом повороту вгору головного кільця, встановленого на застібці на кришці. Кришка має щонайменше одну другу висічку, при розриві якої утворюється впускний отвір для повітря і яка обмежує частину кришки, розташовану навпроти відповідних ріжучих молоточків, призначених для розриву другої висічки, який здійснюється шляхом повороту головного кільця вниз у його початкове положення після утворення випускного отвору для рідини. На тій же застібці (5), щодо якої виконується поворот головного кільця (1), встановлений додатковий важіль (6) для розриву висікання або висічок шляхом натискання на нього вниз після повороту головного кільця (1) вгору і розриву висічки (2) випускного отвору для рідини. Додатковий важіль (6) має щонайменше ріжучий молоточок для розриву висікання або висічок. Винахід забезпечує отримання отвори для надходження повітря з мінімальним зусиллям, при цьому виключається можливість випадкового �

Ключ для відкривання або закривання банки

Рішення відноситься до банків, переважно для рідини, наприклад металевим пивних банках, і до ключів для відкривання або закривання банок. Ключ 1 для відкривання і закривання банки 2, що представляє собою деталь, виготовлені штампуванням, має прорізаний сегмент 10 і пробку 7 з порожниною, яка має замок 14, виконаний з опуклим профілем з зовнішньої сторони пробки і фіксує пробку 7 в закритому положенні. Є зазор між замком 14 пробки 7 ключа і краєм відкривається сегмента кришки. Ключ і пробка виконані з однієї цілої штампованої деталі. Ключ 1 має кнопку 3, служить для механічного впливу на ключ, яка виступає за обід кришки банки. Пробка 7 зафіксована в профільному поглибленні кришки банки. Ключ має контактний передній елемент 8, впливає на відкривається сегмент кришки банки і службовець малим плечем важеля, і загнуті елементи 19 кромки ключа, і наскрізний сегмент 20 кнопці ключа. Винахід забезпечує спрощення процесу відкривання банки за рахунок зменшення необхідних маніпуляцій при відкриванні. 11 іл.

Банку з кришкою і ключем для відкривання і закривання банки

Винахід відноситься до ємкостей для рідини, наприклад металевим пивних банках з кришкою і ключем для відкривання і закривання банки. Ключ (1) являє собою отриману штампуванням деталь, що взаємодіє з віссю кришки банки (2). Ключ (1) розташований у профільному поглибленні (17). При відкриванні кришки (5) банки ключ (1) не виходить за обід (11) кришки (5) банки з можливістю повороту в обидві сторони по горизонтальній поверхні при закриванні і відкриванні банки. Ключ (1) включає порожнисту пробку (7). Ключ (1) має загнутий кнопку (3). Кнопка (3) розташована всередині периметра обода (11) над площиною кришки (5), відповідної увазі пробки (7) і формі дна (24). Кнопка (3) загнута паралельно дну (24) порожнини пробки (7) або під невеликим позитивним кутом відносно дна. Винахід забезпечує легке, зручне користування банкою, при цьому не змінюються загальні габарити банки і охороняється ключ від зовнішнього впливу. 10 іл.

Банку з ключем на кришці для відкривання або закривання банки

Винахід відноситься до банків, переважно для рідини, наприклад, металевим пивних банках. Банку з ключем на кришці для відкривання і закривання банки містить ключ, який представляє собою отриману штампуванням деталь, що взаємодіє з віссю кришки банки. Ключ розташований у профільному поглибленні на кришці і виконаний з можливістю повороту в обидві сторони по горизонтальній поверхні при закриванні і відкриванні банки. Ключ включає порожнисту пробку з ущільнювачем. На кришці утворена лінія насічки, що обмежує відкривається сегмент кришки для освіти зрізаної частини кришки. Кришка банки на поверхні забезпечена профільної опуклістю для взаємодії з дном пробки при відкритті сегмента кришки по лінії насічки. Передбачений замок для фіксації пробки в закритому положенні. Для здійснення відкривання і закривання пробки виконаний зазор між ущільнювачем фланця пробки і замком для входження краю кришки банки при її закриванні. Винахід забезпечує спрощення процесу відкривання банки за рахунок зменшення маніпуляцій. 1 з.п ф-ли, 9 іл.

Банку, панель для банки і спосіб виготовлення такої панелі для банки

Винахід відноситься до банку з пристроєм легкого відкривання

Торцева кришка банки з вушком, що мають покращену доступність для захоплення

Винахід відноситься до торцевої кришки для контейнера з напоями

Кінцевий елемент для контейнера (варіанти)

Винахід відноситься до упаковки, наприклад, напоїв
Up!