Капсула для приготування напоїв (варіанти)

 

Винахід відноситься до харчової промисловості та стосується конструкції капсульного блоки разового користування, що використовується для зберігання рідкого харчового продукту та для порційного приготування напою. Капсула використовується для приготування різних напоїв у капсульної машині, як холодних, так і гарячих, а також газованих.

В даний час капсули як упаковка для зберігання і як картридж для використання в кавомашині знайшли застосування, особливо для таких місць скупчення людей, як виробництво та офіси, тобто для структур, які можуть надати працівникам таку послугу і підтримувати її в належному рівні функціонування. Також капсульні кавоварки знаходять все більш широке застосування в побуті. Більшість існуючих на сьогоднішній день капсул заповнюють сухим продуктом, наприклад кава. Картриджі являють собою капсули, заповнені порційній дозою кави або кавового напою і використовуються для екстрагування під тиском. До такого картриджу має відношення, наприклад, EP 1580144 B1. Картридж призначений для розміщення в пристрої для екстрагування. Тому картридж розкривається при його контакті з опорним елементом зазначеного пристрою, содержащаких картриджів криється в необхідності придбання спеціальної кавомашини, яка може методом екстрагування під тиском отримати напій шляхом суміші води і вмісту картриджа.

На даний час широке поширення одержали капсульні кавоварки, які використовуються в побуті та в громадських закладах - офісах, кафе, ресторанах, барах та інших закладів громадського харчування. Знадобилося приблизно 5 років після їх першої появи на ринку, щоб ці машини стали новим повноцінним видом побутових пристроїв. Популярність таких кавоварок пояснюється їх компактністю, простотою і зручністю користування, безшумністю, широким асортиментом капсул (сортів кави), стабільною якістю одержуваного напою. Крім цього, капсули зручні для зберігання і мають привабливий зовнішній вигляд.

Незважаючи на наявні переваги використання таких картриджів для приготування кави або кавового напою, виражені в тому, що на стадії виробництва в капсулі створені умови безпеки якості продукту і його гігієнічності, поки не розроблені в достатній мірі умови гігієнічного використання даної капсули в спеціальній машині, де на основі упакованого в капсулу продукту готується напій. Для забезпечення приготування напоїв з різними смаками, кольором, капсульної машини. Інакше кожна наступна порція напою мала б нехай і невелика, але певна кількість попереднього напою, що залишився у вихідному пристрої машини. Крім змішання смаків, можливо, зовсім іншого попереднього напою, виникає небезпека мікробіологічного забруднення вихідного пристрою капсульної машини (для довідки, в усіх існуючих зараз кавоварках їх випускний патрубок не піддається очищенню і несе на собі смак попередньої чашки кави).

Для усунення цього недоліку використовують рішення по ізоляції пробійника капсульної машини від вмісту капсули в момент проколу кришки-платинки і подачі води в порожнину капсули. Такі технічні рішення дозволяють захистити капсули від попадання частинок і компонентів, що залишилися на пробойном елементі капсульної машини від попереднього використання, виключити контакт деталей капсульної машини з вмістом капсули і готовим напоєм і забезпечити гігієнічну безпеку користувача.

Наприклад, відома капсула для приготування напоїв, що представляє собою тонкостінний стаканообразний корпус з звуженням в напрямку до дна з полімерного матеріалу або алюминийсодержащего матеріалу, який утворює полостѸ, центральне отвір якої закрито плівкою, прориваемой вихідним елементом, що подає воду, капсульної машини, при цьому до упругодеформируемой кришці зсередини прикріплений через фланець пробійник у вигляді трубки, стінки якої виконано принаймні один отвір для повідомлення порожнини трубки з порожниною корпусу. Верхня порожнина трубки призначена для введення вихідного елемента капсульної машини і подачі води через отвір в стінці трубки в порожнину корпусу. На вільному кінці трубки виконано загострення, яке при натисканні на кришку пробиває дно корпусу і забезпечує злив вмісту капсули через отвір в стінці трубки в нижній порожнині в ємність споживача. Для напряму трубки в дні корпусу виконано кільцеве гніздо, в якому знаходиться загострена частина пробійника (GB №1256247, B65D 17/16, 83/00, 11/00, опубл. 08.12.1971, фіг.6). Дане рішення прийнято в якості прототипу.

Недолік цього рішення полягає в тому, що корпус капсули виконаний тонкостінним, але без можливості зміни його форми. Але при цьому кришка виконана упругодеформируемой в досить великих межах. Це обумовлено тим, що при русі рухомого вузла капсульної машини необхідно забезпечити п�остренного кінця назовні. Для цього кришка виконується такий, що при наданні на неї тиску від рухомої частини капсульної машини, вона повинна прогинатися. Для цієї мети кришка виконана куполоподібної, тобто такої форми, що її просторова жорсткість залишається високою. У зв'язку з цим не можна однозначно говорити про те, що кришка однаково буде деформуватися в усіх напрямках. На практиці, при такій формі виконанні деформація починається локально і не обов'язково по центру, що, як правило, призводить до бічного зсуву. Це небажано, так як переміщення трубки пробійника відбувається і має відбуватися чітко по вертикальній осі. Цього можна домогтися застосуванням особливо тонких плівок, але вони не практичні, так як легко рвуться. Враховуючи дані особливості, капсульної машині посадочне гніздо під капсулу робиться прецизійно відповідним формі капсули. У такому гнізді капсула позиціонується по бокових похилих стінок, відбортовка корпусу також затискається, що не дає можливості зміщення капсулі. Це дозволяє ламати (деформувати) кришку без шкоди для корпусу і його вмісту. Але виникають труднощі з отриманням капсули.

Досягнутий технічний результат полягає в упрощениЀпус, а також забезпечення гігієнічної безпеки користувача за рахунок виключення контакту будь-яких частин капсульної машини з вмістом капсули і з готовим напоєм.

Зазначений технічний результат досягається тим, що в капсулі для приготування напоїв, що представляє собою ссужающийся в напрямку до дна тонкостінний стаканообразний корпус з полімерного матеріалу або алюминийсодержащего матеріалу, утворює порожнину для розміщення принаймні одного компонента в рідкій формі і має з боку відкритого торця відбортовку для прикріплення кришки з упругодеформируемого матеріалу, при цьому в порожнині корпусу під кришкою розміщений пробійник у вигляді трубки, розділеного перегородками на порожнини, стінки, обмежує кожну з яких, виконано принаймні один отвір для повідомлення порожнин трубки з порожниною корпусу, на зверненому в бік дна кінці трубки виконано загострення, яке при натисканні на кришку пробиває дно корпусу і забезпечує злив в ємність споживача розведеного водою вмісту капсули через отвір в стінці трубки в нижній порожнині, а порожнина трубки на іншому її кінці призначена для введення води, кришка виконана у вигляді закрпробойника з боку кришки виконаний загостреним для прориву плівки чи платинки при натисканні на корпус і наближення кришки до дна за рахунок деформації стінок або дна корпусу і для введення цього загостреного кінця в капсульну машину для подачі води через отвір в стінці трубки в порожнину корпусу, при цьому трубка виконана з радіально спрямованими вусиками для фіксації пробійника на корпусі в порожнині останнього у вертикальному положенні і на відстані від дна і кришки.

Зазначений технічний результат досягається тим, що в капсулі для приготування напоїв, що представляє собою звужується в напрямку до дна тонкостінний стаканообразний корпус з полімерного матеріалу або алюминийсодержащего матеріалу, утворює порожнину для розміщення принаймні одного компонента в рідкій формі і має з боку відкритого торця відбортовку для прикріплення кришки з упругодеформируемого матеріалу, при цьому в порожнині корпусу під кришкою розміщений пробійник у вигляді трубки, розділеного перегородками на порожнини, стінки, обмежує кожну з яких, виконано принаймні один отвір для повідомлення порожнин трубки з порожниною корпусу, на зверненому в бік дна кінці трубки виконано загострення, яке при натисканні на кришку пробиває дно корпусу і забезпечує злив в ємність споживача розведеного водою вмісту капсули через отвір в стінці трубки в нижній порожнині, а порожнина трубки на іншому її кінці призначена для введення води, кришка викон� сторони кришки виконаний з плоским торцем, розташованим під плівкою або платинкой для введення у верхню порожнину трубки елемента подачі води капсульної машини при натисканні на корпус і наближення кришки до торця трубки за рахунок деформації стінок корпусу, при цьому трубка виконана з радіально спрямованими вусиками для фіксації пробійника на корпусі в порожнині останнього у вертикальному положенні і на відстані від дна і кришки.

Зазначені ознаки є суттєвими і взаємопов'язані з утворенням стійкої сукупності суттєвих ознак, достатню для отримання необхідного технічного результату.

Даний винахід пояснюється конкретними прикладами виконання, які, однак, не є єдино можливими, але наочно демонструють можливість досягнення необхідного технічного результату.

На фіг.1 - перший варіант конструкції капсули;

фіг.2 - другий варіант конструкції капсули;

фіг.3 - приклад виконання корпусу капсули;

фіг.4 - приклад виконання пробійника для капсули по фіг.1, вид збоку;

фіг.5 - те ж, що на фіг.4, вигляд зверху;

фіг.6 - приклад виконання пробійника для капсули по фіг.2, вид збоку;

фіг.7 - те ж, що на фіг.6, вид зверху.

В рамках цього винаходу рас деталями капсульної машини. Вміст капсули захищене від попадання частинок і компонентів, що залишилися на пробойном елементі капсульної машини від попереднього використання. Це забезпечує мікробіологічну чистоту капсульної машини і гарантує відсутність частинок попереднього напою знову приготованому. Крім цього полегшується догляд за капсульної машиною, т. к. з її частинами контактує тільки підготовлена (очищена) вода.

В рамках цього винаходу розглядаються конструкції одноразової капсули, що виключають контакт вмісту капсули і готового напою з деталями капсульної машини. Вміст капсули захищене від попадання частинок і компонентів, що залишилися на пробойном елементі капсульної машини від попереднього використання. Це забезпечує мікробіологічну чистоту капсульної машини і гарантує відсутність частинок попереднього напою знову приготованому. Крім цього, полегшується догляд за капсульної машиною, т. к. з її частинами контактує тільки підготовлена (очищена) вода.

Згідно з цим винаходу капсула для приготування напоїв являє собою звужується в напрямку до дна тонкостінний стаканообразний корпус 1 з полімерного матеріалу або алюмиме і має з боку відкритого торця відбортовку 3 для прикріплення кришки 4 з упругодеформируемого матеріалу.

Капсула, яку представляється можливим також називати картриджем, що має форму циліндра, або усіченого конуса, або усіченої піраміди. Також можливі інші комбінації геометричних форм. Капсула має габаритні розміри близько 50×40×40 мм для отримання внутрішнього об'єму близько 50 мл

Капсула (фіг.1) може бути виготовлена з алюмінію (алюмінієва фольга), пластмаси або полімерного матеріалу (полівінілхлорид, поліпропілен, поліамід), поліетилену і поліетиленової плівки, ламінованого паперу, а також їх поєднань для додання капсулі необхідних властивостей, що забезпечують збереження продукту, його зручне споживання, а також безпеку утилізації. Капсула запаюється кришкою-платинкой, виготовленої з алюмінієвої фольги з термолаком або плівкою з груп пластмас, або папером з шаром поліетилену або термолака.

Для такої капсули геометричні розміри і товщини стінок корпусу підбираються в залежності від матеріалу такими, щоб забезпечити збереження форми корпусу при зберіганні продукту і при наданні на нього зовнішнього впливу, наприклад при стисканні в момент відкриття кришки. Виконання корпусу з полімерного матеріалу товщиною 0,5-1,1 (переважно, 1 мм) (пла�), PE (поліетилен), PA в одношаровому виконанні), забезпечує поєднання пружності з міцністю, що дозволяє стінок і/або дну деформуватися і пружно відновлювати свою форму. Це поєднання посилюється конусної формою бічної стінки, що має з одного боку дно і відбортовку (периферійне ребро жорсткості), які виступають в якості опорних підсилювачів бічної стінки, щодо яких і формується пружність бічної стінки. Виконання корпусу з алюмінієвого листа товщиною 0,2-0,5 мм (переважно, 0,4 мм) дозволяє в основі, що не деформується змозі зберігати форму, а при навантаженні змінювати форму, не відновлюючи її. Деформація проходить в обмежених межах, так як розміщений всередині капсули рідинної компонент не повністю заповнює внутрішній об'єм корпусу, у зв'язку з чим деформація стінок з алюмінієвого листа відбувається в межах обсягів, достатніх для заповнення тієї частини порожнини всередині корпусу, що при заповненні капсули компонентом не була задіяна. При товщині 0,4 мм алюмінієвий лист володіє достатньою міцністю на розтяг і рветься під зусиллям, яке ніколи не прикладають до таких тонкостінних виробів.

Корпус може бути виполней наносяться полімерні матеріали, найбільш поширений вид - ламінація поліетиленом. Товщина плівки складає 20-40 мікрон. Папір може бути з однобічною ламінацією, так і з двостороннім. Шар ламінації допомагає захистити документ від впливу навколишнього середовища (волога, бруд, перепади температури, жири).

Так як кришка-платинка виконана з харчової алюмінієвої фольги, зазвичай застосовується для герметичного закривання баночок зі сметаною, сирків, йогуртів і т. д., то її цілісність, тобто відсутність розривів і проривів, прямо залежить від дбайливого ставлення до упаковці при затаруванні коробки. Таким чином, капсула в обох прикладах виконання корпусу має досить міцним корпусом, що забезпечує надійне зберігання упакованого компонента і виключає пошкодження самого корпусу. Наявність периферійного ребра у вигляді відбортовки формує жорсткий пояс у зоні прикріплення кришки з фольги або плівки, що так само виключає розгерметизацію вмісту за рахунок пошкодження кришки. Форма зрізаного конуса корпусу дозволяє вкладати один в інший корпус для формування пачок корпусів, що дозволяє зручно і компактно зберігати корпусу.

На відміну від існуючих капсул, які містять тільки пЏ отримання практично будь-якого безалкогольного напою, сиропів, концентратів соку для отримання морсів, нектарів, а також 100%-них соків, чаю, кави, рідкого екстракту чаю і кави, вітамінних та енергетичних преміксів, функціональних добавок, настоїв і навіть бульйонів. Причому в капсулі містяться всі необхідні компоненти. Розмір капсули розрахований для одноразового приготування напоїв об'ємом від 150 до 250 мл. Природно, що така капсула може застосовуватися в спеціальній капсульної машині.

Для приготування практично будь-якого безалкогольного напою або рідкого продукту необхідна вода гаряча, холодна, спокійна чи холодна газована. Таку воду і готує капсульна машина. В неї необхідно лише помістити капсулу, що містить усі необхідні для приготування напою компоненти (у загальному випадку, це ароматизатори, цукровий сироп, барвники, концентрат соку і ін) і вибрати відповідно до вмісту капсули або бажанням гарячу, холодну або газовану воду - через 40 сек. машина наллє в чашку 200 мл напою (для довідки, пристрій капсульної машини описано в UA №128977, опубл. 20.06.2013 р.).

Описувана капсула має прекрасні технологічні властивості, які дозволяють зберігати наявний у ній продукт протягом тривалого срокению. Крім цього, завдяки повній «непрозорості» капсули, в ній чудово зберігаються вітаміни і інші інгредієнти, для яких згубно сонце.

Практично, в побутових умовах ми отримуємо напій, нічим не відрізняється від найкращих напоїв, приготовлених на спеціалізованих заводах, т. к. повторюємо заводську технологію виробництва напоїв у зменшеному обсязі.

Ще одним важливим моментом для споживача є вага напою: використовуючи 55-грамову капсулу, отримуємо склянку лимонаду. Не кажучи вже про оптових поставках напоїв, де логістичні і транспортні витрати на доставку продукції на полиці магазинів одні з найвищих. Також позитивною особливістю є виготовлення однієї склянки напою з однієї капсули. У нашому випадку не треба відкривати літровий пакет соку, щоб випити одну склянку, а решту поставити в холодильник, де термін його зберігання обмежений 3-ма днями.

Так як капсули легкі і займають мало місця, споживач може мати вдома десятки сортів (видів) напоїв, причому завдяки пастеризації або асептичного наповнення, зберігати їх можна рік при кімнатній температурі.

Для забезпечення приготування усього різноманіття напоїв з різні продуктом частин капсульної машини. Інакше кожна наступна порція напою мала б нехай і невелика, але певна кількість попереднього напою, що залишився у вихідному пристрої машини. Крім змішання смаків, можливо, зовсім іншого попереднього напою, виникає небезпека мікробіологічного забруднення вихідного пристрою капсульної машини (для довідки, в усіх існуючих зараз кавоварках їх випускний патрубок не піддається очищенню і несе на собі смак попередньої чашки кави).

В порожнині корпусу капсули під кришкою розміщений пробійник у вигляді трубки 5 (фіг.4, 5, 6, 7), розділеного перегородками на порожнини, при цьому в стінці, що обмежує кожну з порожнин в трубці виконано принаймні один отвір чи проріз 6 (щілину) для повідомлення порожнин трубки з порожниною корпусу. Трубка виконана з радіально спрямованими вусиками 7 для фіксації пробійника на корпусі капсули в порожнині останньої у вертикальному положенні і на відстані від дна 12 і кришки 4. На зверненому в бік дна кінці трубки виконано загострення 8, який при натисканні на кришку пробиває дно корпусу і забезпечує злив в ємність споживача розведеного водою вмісту капсули через отвір в стінці трубки в нижній порожнині. Посторони кришки також виконаний загостреним для прориву платинки при натисканні на корпус і наближення кришки до дна за рахунок деформації дна (фіг.1) або стінок корпусу (фіг.3) для введення цього загостреного кінця в рухому частину 14 капсульної машини 10 для подачі води через отвір в стінці трубки в порожнину корпусу.

Нижче розглядаються приклади виконання капсули.

Для капсульної машини використовується наступна капсула, виготовлена з цієї корисної моделі: тонкостінна (0,5-1,1 мм) стаканообразная, обсяг близько 55 мл, виготовляється з полімерів, або алюмінієвої фольги або паперу, або їх комбінацій (шарів). Має відбортовку для запаювання кришкою, що має шар термолака або поліетилену. Кришка-платинка робиться з алюмінієвої фольги товщиною 20-40 мкм, кришка також може бути проведена або з полімеру, або паперу з термоклеящим шаром.

Більш того, для різного вмісту капсули, передбачені два види капсул, які також конструктивно дещо відрізняються. Це обумовлено необхідністю виготовлення капсул з різною товщиною стінок і з різних матеріалів, які мають різну механічну міцність і володіють різними бар'єрними властивостями. Матеріал капсули повинен максимально відповідати продукту, який вона містить, а також мати оптимальні економічні показники.

Тому для різних видів компаундів підбирається необхідний технологічний режим їх виробництва, де можуть комбінуватися два види капсул з двома видами пробійників в будь-якій комбінації.

Капсулами bialetti�бкі пробійника з боку кришки виконаний з плоским торцем, розташованим під кришкою для введення у верхню порожнину трубки елемента 22 подачі води капсульної машини при натисканні на корпус і наближення кришки до торця трубки за рахунок деформації стінок корпусу. У цьому варіанті виконання трубка також виконана з радіально спрямованими вусиками 7 для фіксації пробійника на корпусі в порожнині останнього у вертикальному положенні і на відстані від дна і кришки.

Застосування пробійників всередині корпусу призначене для забезпечення чистоти всіх деталей капсульної машини. Пробійники для різних варіантів конструктивно відрізняються один від одного. Це зумовлено різними видами напоїв (наявність суспензій і пульпи в компаунді, його в'язкості) в асортименті. Технічні відмінності двох пробійників обумовлені заміною в капсульної машині такого вузла. Швидкознімний вузол складається з ущільнення і пробійника 20 (голки). Його заміна капсульної машині виробляється за декілька секунд без якого-небудь інструменту і не складніше, ніж вставити в машину капсулу.

Розглянемо загальний принцип роботи капсули на прикладі фіг.1, а додаткові конструктивні особливості пояснимо іншими кресленнями.

Капсула заповнена рідким продуктом, у неї вставши�ае 4-х, хоча може бути 3 або більше), вона запаяна кришкою-платинкой 4. Для приготування напою капсула вставляється в приймальне пристрій 13 капсульної машини. Верхня частина 14 приймального пристрою рухлива за допомогою важеля або іншого механізму, який не показаний, і має ущільнення 15 та 16 і отвір подачі води.

Користувач опускає верхню рухому частину 14 капсульної машини і відбувається наступне:

- проривається кришка-платинка верхнім вістрям пробійника допомогою тиску на неї кільцевим ущільненням 16, т. к. пробійник базується (спирається) своїм нижнім вістрям на більш тверде дно капсули, яке має центрирующую кругову виточку 17 для його вертикального положення в процесі проколювання.

- по мірі руху вниз рухомої частини 14 ущільнення 16 впирається через кришку-платинку в кругову частина 18 пробійника. Кришка-платинка при цьому прогинається, т. к. не натягнута на капсулі і має певний люфт. Таким чином, вістря пробійника виявляється в каналі подачі води машини.

- при подальшому русі рухомого вузла 14 відбувається повна герметизація капсули ущільненнями 15 і 16, причому ущільнення через поверхню кругової частини 18 пробійника продовжує тиснути на нього для пвниз. При цьому фіксують вусики пробійника прогинаються, оскільки вони не є міцними і служать тільки для додання пробойнику вертикального положення в капсулі і певного осьового положення. По мірі руху капсули вниз відбувається «подвійне» рух - пробійника вниз, а дна капсули вгору. Це досягається сферичною поверхнею дна капсули, а також кільцевим виступом 19 нерухомого приймального пристрою машини.

Відстані між ущільнювальними поверхнями ущільнювальних кілець 15 і 16, поверхнею кругової частини 18 пробійника, висотою кільцевого виступу 19, а також кривизною дна капсули є прорахованими.

В результаті відбувається прорив дна капсули нижньою частиною пробійника, яка виходить з капсули.

При цьому закінчується рух 14 частини машини, відбувається повна герметизація капсули ущільненнями 15 і 16.

Далі користувач включає кнопку подачі холодної води, газованої або гарячої, яка надходить у верхнє осьовий отвір пробійника, має діаметр близько 2 мм. Вода в капсулу потрапляє через верхні бокові отвори пробійника і починає змішуватися з продуктом. В результаті відбувається вихід вже готового напою через нижні бічні отвори �ез нижнє осьовий отвір пробійника становить близько 100 мл/хв.

Як видно, вміст капсули і готовий напій ніде не стикаються з елементами капсульної машини.

Що стосується пробійника, то його конструкція показана на фіг.4-7. Він виготовляється з полімеру достатньої міцності і твердості для забезпечення проколу платинки і дна капсули, наприклад поліетилену низького тиску. Отвори мають розміри не менше 2 мм для забезпечення виходу готового напою з пульпою і включеннями.

Пробійник, зображений на фіг.2 і 6, не має верхньої прокаливающей частини. Її роль виконує змінний пробійник 20 (фіг.2). Таке технічне рішення забезпечує меншу деформацію капсули при проколюванні, що для деяких емульсій є важливим.

На фіг.3 зображено приклад виконання корпусу капсули по всім параметрам, ідентичний вищеописаною за винятком області деформації. Якщо капсула по фіг.1 деформується за рахунок деформації сферичної поверхні дна (зміна геометрії стінок корпусу і/або дна), то капсула, зображена на фіг.3, деформується за рахунок кругових складок 21, забезпечують при осьовому впливі зменшення її висоти приблизно на 15 мм, що, у свою чергу, забезпечує гарантоване проколювання кришки-платинки і дна капсули п капсул (мається на увазі дві капсули по фіг.1 і 3) дозволяє за допомогою деформівних елементів (сферичного дна в одному випадку і кругових складок в іншому), а також наявності пробійника як невід'ємної деталі самої капсули в зборі забезпечити приготування різних напоїв без контакту її вмісту і самого готового напою з деталями капсульної машини.

У загальному підсумку ми маємо дві конструктивно різних капсули і два конструктивно різних пробійника, хоча вони мають одне призначення і є варіантами один одного відповідно.

Даний винахід є промислово придатним і може бути виготовлене із застосуванням відомих технологій з виготовлення полімерної тари.

1. Капсула для приготування напоїв, що представляє собою ссужающийся в напрямку до дна тонкостінний стаканообразний корпус з полімерного матеріалу, або ламінованого паперу, або алюминийсодержащего матеріалу, утворює порожнину для розміщення принаймні одного компонента в рідкій формі і має з боку відкритого торця відбортовку для прикріплення кришки з упругодеформируемого матеріалу, при цьому в порожнині корпусу під кришкою розміщений пробійник у вигляді трубки, розділеного перегородками на порожнини, стінки, обмежує кожну з яких, виконано принаймні один отвір для повідомлення порожнин трубки з порожниною корп�повідомляє дно корпусу і забезпечує злив в ємність споживача розведеного водою вмісту капсули через отвір в стінці трубки в нижній порожнині, а порожнина трубки на іншому її кінці призначена для введення води, відрізняється тим, що кришка виконана у вигляді закріпленої на отбортовке полімерної плівки або платинки з фольги, кінець трубки пробійника з боку кришки виконаний загостреним для прориву кришки при натисканні на корпус і наближення кришки до дна за рахунок деформації стінок корпусу і/або зміни геометрії дна і для введення цього загостреного кінця в капсульну машину для подачі води через отвір в стінці трубки в порожнину корпусу, при цьому трубка виконана з радіально спрямованими вусиками для фіксації пробійника на корпусі в порожнині останнього у вертикальному положенні і на відстані від дна і кришки.

2. Капсула по п. 1, яка відрізняється тим, що дно корпусу виконано сферообразним з центрально сформованим поглибленням, у якому виконаний виступає назовні кільцевий виступ, утворює всередині корпусу гніздо для розміщення загострення трубки.

3. Капсула по п. 1, яка відрізняється тим, що стінка тонкостінного стаканообразного корпусу виконана принаймні на частині її висоти гофрованої або зі складками для забезпечення зменшення висоти корпусу при тиску на кришку.

4. Капсула по п. 1, яка відрізняється тим, про збільшення при зменшенні відстані між кришкою і дном.

5. Капсула для приготування напоїв, що представляє собою ссужающийся в напрямку до дна тонкостінний стаканообразний корпус з полімерного матеріалу або алюминийсодержащего матеріалу, утворює порожнину для розміщення принаймні одного компонента в рідкій формі і має з боку відкритого торця відбортовку для прикріплення кришки з упругодеформируемого матеріалу, при цьому в порожнині корпусу під кришкою розміщений пробійник у вигляді трубки, розділеного перегородками на порожнини, стінки, обмежує кожну з яких, виконано принаймні один отвір для повідомлення порожнин трубки з порожниною корпусу, на зверненому в бік дна кінці трубки виконано загострення, яке при натисканні на кришку пробиває дно корпусу і забезпечує злив в ємність споживача розведеного водою вмісту капсули через отвір в стінці трубки в нижній порожнині, а порожнина трубки на іншому її кінці призначена для введення води, відрізняється тим, що кришка виконана у вигляді закріпленої на отбортовке полімерної плівки або платинки з фольги, кінець трубки пробійника з боку кришки виконаний з плоским торцем, розташованим під кришкою для введення у верхню порожнину трубки ел�еформации стінок корпусу і/або зміни геометрії дна, при цьому трубка виконана з радіально спрямованими вусиками для фіксації пробійника на корпусі в порожнині останнього у вертикальному положенні і на відстані від дна і кришки.

6. Капсула по п. 5, що відрізняється тим, що дно корпусу виконано сферообразним з центрально сформованим поглибленням, у якому виконаний виступає назовні кільцевий виступ, утворює всередині корпусу гніздо для розміщення загострення трубки.

7. Капсула по п. 5, що відрізняється тим, що стінка тонкостінного стаканообразного корпусу виконана принаймні на частині її висоти гофрованої або зі складками для забезпечення зменшення висоти корпусу при тиску на кришку.

8. Капсула по п. 5, що відрізняється тим, що тонкостінний стаканообразний корпус виконаний з можливістю зміни поперечного розміру в бік його збільшення при зменшенні відстані між кришкою і дном. 

Схожі патенти:

Капсула для екстрагується матеріалу, спосіб її виготовлення і пристрій для заварювання кави

Порційна капсула призначена для використання в кавоварці. Капсула має стінки капсули, які оточують закриту порожнину, наповнену екстрагуються матеріалом. Забезпечена можливість проколювання стінок капсули перфорирующими елементами інжекторного або роздає пристрою в результаті закриття заварювальні камери кавоварки для введення екстрагуючу рідини під тиском і для виведення продукту екстракції, що виник після процесу заварювання всередині капсули. Під час процесу заварювання капсула перебуває під надлишковим тиском. При цьому капсула має форму куба або прямокутного паралелепіпеда за винятком кільцевих країв, які виступають в бічному напрямку не більше ніж на 1,5 мм. Винахід забезпечує можливість стиснення екстрагується матеріалу безпосередньо в капсулі, проколювання капсули для введення рідини одночасно з двох бічних сторін і компактно при розміщенні стопою. 3 н. і 13 з.п. ф-ли, 13 іл.

Фільтруючий проникний термоформованний контейнер для продуктів приготування напою, що містить кільце посилення

Фільтруючий контейнер для водорозчинних продуктів для приготування напоїв містить водонепроникний корпус з фільтруючого проникного термоформуемого матеріалу, виготовлений шляхом термоформування з плоскої плівки. Корпус утворює простір контейнера для прийому водорозчинного заварного продукту і має плоску закраїни, що проходить навколо отвору контейнера і кільце посилення з горизонтальною частиною, яка з'єднана з плоскою закраїною корпусу контейнера і утворює опору для неї. Горизонтальна частина має плоску верхню поверхню, яка формує додаткове кільце, плоска закраїна контейнера з'єднана з мембраною, яка закриває отвір контейнера. Кільце посилення містить вертикальну частину стінки, з'єднану з корпусом контейнера для надання додаткової жорсткості кільця посилення, яке підтримує мембрану по суті жорсткою. Група винаходів забезпечує полегшення проколювання кришки. 3 н. і 22 з.п. ф-ли, 16 іл.

Капсула для утримання інгредієнтів для напою

Винахід відноситься до капсулі для утримання інгредієнтів для напою, виконаної з можливістю введення в пристрій для приготування напою, в якому рідина під тиском входить в капсулу для зливання напою з капсули. Капсула містить кільцеву першу стінку (810, 838), що включає виступає назовні фланець (838), нижню частину (812), закриває кільцеву першу стінку на першому кінці, кришку (816), закриває кільцеву першу стінку на другому відкритому кінці, протилежному до нижньої частини, причому перша стінка, нижня частина і кришка охоплюють простір, що містить інгредієнти для напою, і ущільнювальний елемент для ущільнення між капсулою (802) і пристроєм приготування напою (104). Ущільнювальний елемент утворений першою частиною (838А) фланця (838), яка примикає до краю кільцевої стінки (810) і яка товщі на 0,1 мм і більш, в напрямку від зовнішньої поверхні кришки (816), що примикає в радіальному напрямку друга частина (838В) фланця (838), яка проходить навколо першої частини (838А). Капсула, виконана згідно винаходу, не вимагає забезпечення спеціальним порожнистим ущільнювальним елементом, оскільки сама кільцева стінка капсули по суті працює в якості уплоли, 14 іл.

Система, спосіб і капсула для приготування напою

Винахід відноситься до системи, способу і капсулі для приготування заданої кількості напою для споживання, використовуючи отримують продукт. Система містить змінну капсулу, пристрій, що містить приймач для утримування змінною капсули, і пристрій для розливу рідини для подачі текучого середовища в змінну капсулу під тиском 4-20 бар. Змінна капсула містить кільцеву стінку, нижню частину і кришку. Стінка, нижня частина і кришка охоплюють внутрішній простір, що містить отримують продукт. Нижня частина містить вхідний шар для подачі певної кількості рідини за допомогою пристрою для розливу рідини через вхідний шар в капсулу. Кришка містить вихідний шар для подачі готового напою через вихідний шар з капсули в ємність. Капсула містить додатковий стіновий елемент, що проходить у внутрішній простір, для забезпечення додаткової жорсткості. Винахід дозволяє отримувати постійне хороша якість готового напою за рахунок зниження деформації під час використання під дією тиску текучого середовища. 4 н. і 10 з.п. ф-ли, 6 іл.

Капсула для приготування харчових продуктів в машині для приготування харчових продуктів

Винахід відноситься до капсулі для використання в капсулодержателе машини з інжектується голкою для приготування харчових продуктів. Инжектирующая голка підтримується інжекційного пластиною і призначена для введення одиночної струменя рідини всередину капсули при проході всередину капсули. Капсула містить корпус з бічними, нижній і верхній стінками, визначальними камеру для харчового продукту. Капсула містить верхній периферичний фланець. Верхня стінка капсули герметизована на периферійному фланці і містить вбудоване разбризгивающее засіб, що має отвір, виконане з можливістю розміщення голки без перфорірованія розпилювального кошти і перетворення одиночної струменя рідини з голки щонайменше одну течію, спрямовану всередину капсульної камери. Винахід забезпечує гарні характеристики розчинення і/або екстрагування продукту, не створює протитоку рідини і забруднення голки. 4 з.п. ф-ли, 7 іл.

Капсула для приготування напою

Капсула для приготування напою в машині для напоїв, що включає порожнину (20), що містить один або кілька компонентів напою, фільтруючу стінку (22), разграничивающую щонайменше одну фільтруючу бік порожнини, в якій капсула включає також перепускний стінку (3В), розташовану на шляху руху завареною рідини після фільтруючої стінки, яка має щонайменше одне попередньо виконане перепускний отвір. Згідно винаходу капсула призначена для подачі завареною рідини при відносно низькому тиску і найбільше придатна, зокрема, для приготування чайних напоїв. 11 з.п. ф-ли, 21 іл.

Система, спосіб і капсула для приготування напою

Винахід відноситься до системи, способу і капсулі для приготування заданої кількості напою, придатного до вживання, з використанням екстрагується продукту. Система містить змінну капсулу, а також пристрій, що містить приймальне гніздо для утримання змінною капсули, і пристрій для видачі текучого середовища, призначене для подачі текучого середовища в змінну капсулу. Змінна капсула містить периферичну стінку, дно і закриває елемент. Стінка, дно і закриває елемент обмежують внутрішній простір, що містить экстрагируемий продукт. Дно містить вхідну зону для подачі певної кількості текучого середовища пристроєм для видачі текучого середовища через вхідну зону в капсулу. Закриває елемент містить вихідну зону для подачі приготованого напою через вихідну зону з капсули в ємність. Опір потоку вхідної зони капсули менше опору потоку вихідний зони, коли капсула містить экстрагируемий продукт. Система винаходу дозволяє поліпшити якість приготованого напою. 4 н. і 26 з.п. ф-ли, 7 іл.

Жорсткий картридж для кави і розчинних продуктів для приготування напоїв

Картридж для кави або розчинних продуктів для приготування напою, що містить контейнер для розміщення кави або розчинного продукту, кришку, розміщену на контейнері з можливістю утворення верхньої стінки для проходження в контейнер гарячої води під тиском для отримання напою, фільтр для розміщення всередині контейнера над нижньою стінкою контейнера для екстракції напою. Нижня стінка контейнера містить ослаблений, менш товстий центральний ділянку для розриву допомогою зовнішнього механічного засобу або тиску рідини всередині картриджа з утворенням щонайменше одного отвору для випуску напою з картриджа. У нижній стінці контейнера виконані щонайменше одна спіральна канавка і щонайменше один спіральний виступ, які чергуються один з одним, починаються від периферійного краю нижньої стінки і закінчуються в ослабленому центральному ділянці. Винахід забезпечує можливість вихрового руху напою з подальшим утворенням щільної піни. 9 з.п. ф-ли, 3 іл.

Картридж для кави і розчинних продуктів для приготування напоїв

Картридж для кави або розчинних продуктів для виробництва напою включає контейнер (2) для кави або розчинного продукту, кришку (6) на контейнері, так що вона утворює верхню стінку, через яку гаряча вода під тиском проходить в контейнер для приготування напою, фільтр (4) для розміщення всередині контейнера (2) над нижньою стінкою (20) контейнера, через який проходить напій. Стінка (20) контейнера має щонайменше один руйнується ділянку, коли рідина всередині картриджа досягне заданого тиску, з утворенням щонайменше одного отвору (50) для екстрагування напою з картриджа (1). Руйнований ділянку утворений за допомогою насічки або канавки (26), що обмежує менш товстий ділянку нижньої стінки (20) контейнера (2) від центральних ребер (27) жорсткості для утворення щонайменше одного гнучкого язичка (28), який прикріплений до нижньої стінки вздовж краю і може бути відокремлений від центральних ребер (27) жорсткості для освіти отвори для проходу напою. Винахід забезпечує отримання напою з густою довго зберігається піною. 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Капсула з фільтром для приготування харчового продукту

Капсула для приготування харчового продукту у пристрої, пристосованому для подачі рідини в капсулу, що містить щонайменше один відсік (13) з харчовими інгредієнтами, що змішуються подається з рідиною для приготування харчового продукту, і фільтр (18), призначений для видалення містяться в рідині забруднень. Фільтр виконаний у вигляді відносно жорсткого фільтруючого пристосування (18), що складається з фільтруючої мембрани (20) і випускний стінки (23), на яку спирається фільтруюча мембрана, причому в випускний стінці виконано щонайменше одне випускний отвір (26) для рідини, що сполучається з відсіком (13). Фільтруюча поверхня фільтра (18, 20) менше поперечного перерізу горловини відсіку. Таке виконання капсули дозволяє знизити ймовірність розриву фільтра під тиском газу під час продувки капсули газом, що може призвести до забруднення виходить харчового продукту/суміші, а також запобігти деформації фільтра під тиском подається в капсулу рідини. 15 з.п. ф-ли, 20 іл.
Up!