Інвалідна коляска з змінною базою

 

Винахід відноситься до інвалідної техніки, а саме до транспортних засобів для самостійного пересування осіб з обмеженими можливостями.

Відома інвалідна коляска (див. UA №2445057, A61G 5/02, 20.03. 2010), яка обрана в якості прототипу. Вона включає раму, що несе сидіння, спинку, переднє і два задніх колеса, змонтовані на рамі, приводний ланцюговий механізм з кривошипами, пов'язаний з задніми колесами, механізм підйому-опускання коляски, механізм зміни (розсування-зрушення задніх коліс) бази коляски, механізм обертання транспортного засобу навколо осі поворотної опорної тарелі та механізм перекидання і підйому спинки крісла. При необхідності проїзду через вузький прохід (коридори, дверні отвори у ванній, туалеті, ліфті тощо) особа, яка управляє візком, з допомогою механізму підйому-опускання коляски піднімає коляску на опорній тарелі, потім з допомогою механізму зміни бази коляски (механізму зрушення-розсування задніх коліс) зрушує задні колеса, потім з допомогою механізму підйому-опускання коляски опускає коляску на колеса і продовжує рух. При виїзді з вузького місця особа, яка управляє візком, здійснює описані маніпуляції в зворотному последра зміни бази коляски.

3. Необхідність значних фізичних зусиль на маніпуляції зі зміною бази коляски і на рух коляски.

4. Приводний ланцюговий механізм з кривошипами, пов'язаний з задніми колесами, і спинка є перешкодами і ускладнюють самостійну посадку особи з обмеженими фізичними можливостями, а також його висадку (переміщення) з коляски на стілець або унітаз.

Завдання винаходу:

1. Спрощення конструкції коляски;

2. Зменшення часу та спрощення процедури зміни бази коляски;

3. Зменшення фізичних зусиль на маніпуляції зі зміною бази коляски і на рух коляски;

4. Зручність посадки на коляску і висадки з неї.

Для вирішення зазначених завдань запропоновано інвалідна коляска, що включає раму, змонтовані на ній сидіння, спинку, підлокітники, опори для ніг, а також переднє і два задніх колеса та механізм зміни бази коляски. Переднє колесо виконане провідним мотор-колесом. До бічних поверхнях рами прикріплені два механізму зміни бази коляски. Кожен механізм складається з прикріпленого до рами корпусу, у вертикальне отвір якого встановлена вилка з можливістю повороту навколо її вертикальної осі на 180°. Передбачена фиксациа якій змонтовано заднє колесо з можливістю його обертання навколо цієї горизонтальній осі. Середня площина заднього колеса зміщена відносно вертикальної осі повороту вилки на величину ексцентриситету. Коляска оснащена електроприводом та органом його управління.

Кожен механізм зміни бази коляски забезпечений механізмом фіксації, який складається з двох кронштейнів, прикріплених до рами (гвинтами, зварюванням або іншим способом) і розташованих по різні сторони механізму зміни бази коляски. У горизонтальних полицях кронштейнів виконані вертикальні конічні отвори, осі яких лежать в одній площині з вертикальною віссю повороту вилки і на однакових відстанях від неї. На верхній шийці осі повороту вилки закріплена пластина, в отвір якої з можливістю осьового переміщення встановлений стрижень з конусним фіксатором на одному кінці і з ручкою - на іншому. Пружина, розташована на стрижні між пластиною і конусним фіксатором, притискає конічний фіксатор до коническому отвору в горизонтальній полиці одного з кронштейнів.

Кермо коляски виконаний знімним. При цьому верхній кінець осі повороту переднього колеса виконаний в поперечному перерізі у вигляді квадрата або шліців, а в нижньому кінці стрижня керма коляски виконано отвір негативної (віконця осі повороту переднього колеса. Це отвір знаходиться у взаємодії з верхнім кінцем осі повороту переднього колеса.

Спинка коляски виконана висувний і може займати два крайніх положення: верхнє і нижнє. В обох крайніх положеннях спинка фіксується фіксаторами будь-якої відомої конструкції.

Підлокітники коляски виконані відкидними або знімними. Сукупність знімного керма коляски, висувний спинки і відкидних або знімних підлокітників робить більш зручним посадку на коляску і висадку з неї.

Суть запропонованого винаходу пояснюється кресленнями. На фіг.1 показаний вид на коляску збоку. На фіг.2 показаний вигляд по стрілці А по фіг.1. На фіг.3 показаний механізм зміни бази коляски в розрізі Б-Б по фіг.1. На фіг.4 схематично показані різні положення задніх коліс (вид по фіг.2). На фіг.5 показаний розріз Д-Д по фіг.2. На фіг.6 показаний розріз Е-Е по фіг.1.

На рамі 1 (фіг.1, 2, 3) змонтовані сидіння, спинка 2, підлокітники 3, опори для ніг, а також переднє 4 і два задніх колеса 5 і два механізму зміни бази коляски (фіг.3). Переднє колесо 4 виконано провідним мотор-колесом. Коляска оснащена електроприводом та органом його управління.

Кожен механізм зміни бази коляски складається з корпуса 6 (фіг.3), який �ертикальном отворі корпусу 6 на підшипниках 7 встановлена вилка 8. В отворах або пазах вилки 8 закріплена вісь 9, на якій розміщені підшипники 10. На цих підшипниках змонтовано заднє колесо 5. Середня площина Р-Р (фіг.3) заднього колеса 5 зміщена щодо осі Про-Про повороту вилки 8 на величину ексцентриситету тобто Ексцентриситет е вибирається виходячи з необхідної величини зміни бази коляски.

Кожен механізм зміни бази коляски забезпечений механізмом фіксації, показаним на фіг.5. До рами 1 прикріплені (гвинтами, зварюванням або іншим способом) два кронштейна 11, у горизонтальних полицях яких виконані два вертикальних конічних отвори В. Осі цих отворів лежать в одній площині з віссю Про-Про вилки 8 (фіг.3, 5) та на однакових відстанях l від осі О-О. На верхній шийці вилки 8 закріплена пластина 12, в отвір якої з можливістю осьового переміщення встановлений стрижень 13 з конусним фіксатором 14 на одному кінці і з рукояткою 15 - на іншому. Пружина 16, розташована на стержні 13 між пластиною 12 і конусним фіксатором 14, притискає конічний фіксатор 14 до коническому отвору І лівого (по фіг.5) кронштейна 11.

Кермо коляски виконаний знімним (фіг.6). Вісь повороту переднього колеса 17 встановлена в підшипниках 18, розташованих в отвори� перерізі у вигляді квадрата або шліців. У нижньому кінці стрижня 21 керма 22 коляски виконано отвір негативної (зворотної) конфігурації (в поперечному перерізі у вигляді квадрата або шліців) по відношенню до конфігурації верхнього кінця 20 осі повороту 17 переднього колеса. Це отвір знаходиться у взаємодії з верхнім кінцем 20 осі повороту 17 переднього колеса. У разі необхідності стрижень 21 керма 22 знімається з верхнього кінця 20 осі повороту переднього колеса 17.

Спинка коляски виконана висувний і може займати два крайніх положення: верхнє і нижнє. На фіг.1, 2 спинка 2 показана в крайньому верхньому положенні. У разі необхідності її опускають вниз по напрямних 23 (фіг.2) рами 1. В обох крайніх положеннях спинка 2 фіксується фіксаторами будь-якої відомої конструкції.

Підлокітники коляски виконані відкидними або знімними (на фігурах не показано).

Сукупність знімного керма коляски, висувний спинки і відкидних або знімних підлокітників робить більш зручним посадку на коляску і висадку з неї.

Управління коляскою здійснюється наступним чином. При переміщенні по вільному майданчику або по широких проходах задні колеса коляски знаходяться в положенні Л (фіг.2, 3, 4). Перед вузьким проходом (коридори, дверні прорізи в ваконического отвори І (стискаючи при цьому пружину 16). Далі рукояткою 15 переводить пластину 12 з положення М в положення Н (фіг.5), повертаючи при цьому вилку 8 (фіг.3) разом з колесом 5 з положення Л у положення П (фіг.2, 4), тобто на 180°. При відпусканні рукоятки 15 пружина 16 притискає конічний фіксатор 14 до коническому отвору І правого (по фіг.5) кронштейна 11. Тим самим вилки 8 разом з колесами 5 фіксуються в положенні П (фіг.2, 4). База візка при цьому зменшується з ширини Lmax до ширини Lmin.

При виїзді з вузького місця здійснюються зворотні дії.

Таким чином, технічний результат винаходу полягає в тому, що:

1. Спрощується конструкція коляски;

2. Зменшується час і спрощується процедура зміни бази коляски;

3. Зменшуються фізичні зусилля на маніпуляції зі зміною бази коляски і на рух коляски;

4. Зручно здійснювати посадку на коляску і висадку з неї.

1. Інвалідна коляска, що включає раму, змонтовані на ній сидіння, спинку, підлокітники, опори для ніг, а також переднє і два задніх колеса та механізм зміни бази коляски, відрізняється тим, що згадане переднє колесо виконане провідним мотор-колесом, до бічних поверхонь згаданої рами прикріплені два згаданих механізму зміни ба�ановлена вилка з можливістю повороту навколо її вертикальної осі на 180°, з фіксацією вилки у двох крайніх положеннях за допомогою механізму фіксації, в цю вилку встановлена горизонтальна вісь, на якій змонтовано згадане заднє колесо з можливістю його обертання навколо цієї осі абсцис, причому середня площина заднього колеса зміщена відносно вертикальної осі повороту вилки на величину ексцентриситету, а коляска оснащена електроприводом та органом його управління.

2. Інвалідна коляска з п. 1, яка відрізняється тим, що кожен механізм зміни бази коляски забезпечений механізмом фіксації, який складається з двох прикріплених до рами кронштейнів, розташованих по різні сторони механізму зміни бази коляски, в горизонтальних полицях кронштейнів виконані вертикальні конічні отвори, осі яких лежать в одній площині з вертикальною віссю повороту вилки і на однакових відстанях від неї, на верхній шийці осі повороту вилки закріплена пластина, в отвір якої з можливістю осьового переміщення встановлений стрижень з конусним фіксатором на одному кінці і з ручкою - на іншому, а на стрижні між пластиною і конусним фіксатором розташована пружина, яка притискає конічний фіксатор до вертикального коническому отвору в горизонтальній полиці одного з кронштейнів.

3. Інвалідна коля�олнен в поперечному перерізі у вигляді квадрата або шліців, а в нижньому кінці стрижня керма виконано отвір негативної (зворотної) конфігурації, яке знаходиться у взаємодії з верхнім кінцем осі повороту переднього колеса.

4. Інвалідна коляска з п. 1, яка відрізняється тим, що спинка виконана висувний.

5. Інвалідна коляска з п. 1, яка відрізняється тим, що підлокітники виконані відкидними або знімними. 

Схожі патенти:

Стабілізатор курсу руху шасі транспортного засобу по щаблях

Винахід відноситься до інвалідних колясок і роботам, здатним пересуватися по сходах. Стабілізатор курсу руху шасі сходами містить рознесені попарно по ширині шасі пружні ліві і праві гальмівні важелі (TP) з лівими і правими пружними гальмівними парами. Передбачена можливість незалежного один від одного повороту ТР у поздовжніх вертикальних площинах на шарнірах з загальної поперечною віссю під дією сил реакції їх взаємодії зі сходинкою. Передбачена можливість незалежного бортового гальмування шасі при заданому кутовому положенні TP за рахунок автоматичного включення гальмівних пар. До складу шасі входять несуча конструкція, рушій і энергосиловая установка. Поперечна вісь встановлена враспор між бортами несучої конструкції. Коаксіально їй на підшипниках встановлено розрізної навскіс вал, утворює бортові напіввали з наполегливим підшипником на їх стику в зазначеному косому розрізі. Напіввали і TP пружні парою розпірних зворотних пружин в осьовому напрямку і парою розпірних зворотних пружин в повороті TP навколо осі. Кожна гальмівна пара вбудована між відповідними полувалом і бортом несучої конструкції шасі. TP при�рота. Досягається підвищення курсової стійкості підйому по сходових маршах і подолання одиничних профільних перешкод типу щаблі. 7 з.п. ф-ли, 6 іл.

Транспортний засіб для транспортування вантажів і людей по сходах і плоскої поверхні

Винахід відноситься до транспортних засобів для транспортування вантажів і до крісел-колясок для транспортування людини з обмеженими можливостями по сходах і плоскій поверхні. Транспортний засіб містить міцну раму. Транспортний засіб виконано з ручним механічним або гідравлічним або напівавтоматичним та/або автоматичним електричним і гідравлічним приводами або тільки з електричними приводами. На нижньому кінці кожної колісної опори закріплена з можливістю обертання у вертикальній поздовжній площині колісна хрестовина з трьома або чотирма ходовими колесами з можливістю обертання цих хрестовин у вертикальній площині, обертання ходових коліс у вертикальній площині і повороту цих коліс у горизонтальній площині при опорі цими колесами на плоску поверхню або сходинки сходів, ескалаторів або іншого транспорту. На транспорті встановлені механічна або електронна рульова система повороту коліс і включення блокуючих пристроїв і контактні датчики-щупи для контакту з кромками сходів і пов'язані з цими датчиками авторегулятори для автоматичного включення приводів або автоприводов і блокуючих пристроїв підвищення стійкості транспортного засобу. 8 з.п. ф-ли, 9 іл.

Колесо для інвалідних крісел з діаметрально розкриваються сегментами ходової частини, що має силову основу у вигляді гофрованого диска з ободом

Колесо для інвалідних крісел виконано з діаметрально розкриваються сегментами ходової частини, що має силову основу у вигляді гофрованого диска з ободом. Ходова частина колеса складається з сегментів, що розкриваються за допомогою проведених спиць, закріплених одним своїм кінцем на диску невеликого діаметра, що знаходяться на осі запропонованого колеса збоку від нього, і виконує роль концентратора всіх таких спиць. Ходова частина являє собою окремі сегменти гумових монолітних шин, армованих шматками арматурних прутів, прикріплені одним кінцем до обода колеса, а інший кінець кожного такого сегмента прикріплений до вільного кінця кожної спиці, виконують роль привода механізму розкриття сегментів. Розкриття зазначених сегментів здійснюється за допомогою ручки-важеля, прокручивающей концентрує спиці диск, до якого, в свою чергу, вона прикріплена. Технічний результат - полегшення пересування інвалідного крісла по сходах. 3 іл.

Універсальна інвалідна коляска з автоматизованою електрогідравлічною системою

Винахід відноситься до транспортних засобів для інвалідів. Універсальна інвалідна коляска з автоматизованою електрогідравлічною системою, що складається з регульованого сидіння, яке рухомо кріпиться до корпусу чотирма гідроциліндрами, до регульованого сидіння рухомо кріпиться регульована підніжка чотирма гідроциліндрами, до нього ж рухомо регульована спинка кріпиться чотирма гідроциліндрами, до спинці рухомо кріпиться регульований підголовник чотирма гідроциліндрами, а до регульованого сидіння крісла рухомо підлокітники кріпляться чотирма гідроциліндрами. До корпусу нерухомо кріпляться за вісім пар телескопічних гідроциліндрів з кожної сторони, в яких є штоки-циліндри та штоки, до яких нерухомо кріпиться підстава, до якого нерухомо кріпиться шестерня повороту. Так само нерухомо кріпиться до основи вісь повороту, на якій рухомо кріпиться вилка, до якої кріпляться нерухомо статори двох електродвигунів повороту, на роторі яких нерухомо кріпляться провідні шестерні повороту. До вилки нерухомо кріпляться статори двох провідних електродвигунів, на роторі яких кріпляться провідні шестерні. До вилки рухомо крепиѽовки системи «гібрид», працює на спирту. Винахід дозволяє переміщати інваліда на універсальній інвалідному візку з автоматизованою електрогідравлічною системою по сходових прольотах в режимі автопілота під контролем самого інваліда, або при дистанційному управлінні супроводжуючою особою. 4 іл.

Автоматичне гальмо транспортного засобу переважно для переміщення людини по сходах і на ескалаторах

Винахід відноситься до автоматично приводиться в дію гальм інвалідних колясок, пристосованих для переміщення по сходах. Автоматичне гальмо містить важелі з опорними роликами на своїх вільних кінцях. Важелі шарнірно встановлені попереду коліс з можливістю примусового переведення з неробочого верхнього положення в робоче нижнє положення і можливістю кочення роликів по ступені або інший опорної поверхні коліс попереду, а також подальшого зриву під дією власної сили тяжіння і зависання над нижчої щаблем. Важелі пружні з можливістю фіксації в неробочому своєму верхньому положенні силами пружності пружин. Автоматичне гальмо містить опорні милиці з фрикційними п'ятами, які розташовані на важелях між шарнірно закріпленим підставою важеля і його опорним роликом. Гальма додатково містить храпові механізми. Храпове колесо кожного механізму встановлено співвісно одному з коліс транспортного засобу і жорстко з ним пов'язано. Кожен опорний милицю виконаний зі штоком, підпружиненим зворотним пружним елементом в осьовому своєму напрямку. Фрикційна п'ята розташована на одному кінці штока, орієнтованому внизого колеса. Досягається підвищення експлуатаційної надійності пристрою в різних умовах експлуатації. 6 з.п. ф-ли, 4 іл.

Підйомник для транспортування інвалідів

Підйомник для транспортування інвалідів призначений для індивідуального пересування інвалідів на транспортному засобі по сходовому маршу. Витяг містить відкидний пандус, який прикріплений до перил сходового маршу, на шарнірах. Пандус складається з шляхів, що забезпечують рух ходових коліс транспортного засобу по пандусу, і спрямовуючої пандуса, встановленої між шляхами з можливістю переміщення по ній направляючої каната, що забезпечує вручну з дистанції спрямоване переміщення вантажного каната з гаком з транспортного засобу до місця стропування. Напрямна каната складається з верхньої і нижньої частин, верхня частина встановлена на нижній частині на горизонтально розташованому шарнірі. При підйомі транспортного засобу напрямна каната висувається у верхнє робоче положення і замикається упором на напрямній пандуса при повороті штанги навколо своєї осі. Штанга забезпечує також можливість здійснювати установку упору і замикання пандуса в стаціонарне положення на перилах з верхньою і нижньою горизонтальних сходових майданчиків. На верхньому кінці напрямної каната розташований строповочний елемент. Транспортний засіб обладнано траверс� з строповочним елементом. Винахід дозволяє інваліду здійснити підйом по сходинках сходів самостійно. 11 іл.

Ходова частина транспортного засобу

Винахід відноситься до рушіїв транспортних засобів, переважно позашляхових, в тому числі крісел-колясок. Ходова частина транспортного засобу містить встановлений на осі колесо, балансир, встановлений на осі колеса, опорні котки, встановлені на вільних кінцях балансира, і нескінченну стрічку, що охоплює опорні катки. Провідне колесо виконане складеним з двох коліс, конструктивно і технологічно однотипних, з ободом і маточиною, що належать різним площинам. Між маточинами коліс на загальній бортовий осі змонтована ведуча зірочка приводу нескінченної стрічки, що охоплює на верхньому однаковому рівні горизонту верхні точки ковзанок і зірочки приводу стрічки. Досягається збільшення прохідності і можливість підйому по сходах. 1 іл.

Транспортний засіб для інвалідів

Винахід відноситься до транспортних пристроїв і може бути використано в конструкціях інвалідних колясок. Технічним результатом винаходу є спрощення конструкції за рахунок суміщення осей опорних елементів і опорних коліс, а також забезпечення надійності за рахунок того, що опорне колесо і опорний елемент встановлені на один приводний вал, і розширення функціональності елементів конструкції. Технічний результат досягається тим, що транспортний засіб для інвалідів, містить раму з кріслом, забезпечену опорними колесами, що забезпечують режим переміщення по плоскій поверхні, і опорними елементами, що забезпечують режим переміщення по сходах, механізм переведення транспортного засобу з одного режиму руху в інший виконаний у вигляді важелів, при цьому опорні колеса і опорні елементи встановлені з можливістю обертання на горизонтальних осях, причому горизонтальні осі розташовані на цілісної рами, опорні елементи, опорні колеса, забезпечені колесами меншого діаметру, розташовані на одній горизонтальній осі так, що між колесом меншого діаметру і опорним колесом з приводним валом по колу рівномірно встановлені опори опорного елемента, Ѹаметра має можливість осьового переміщення і обмежувач повороту на приводному валу; колесо меншого діаметру має паз, куди встановлено кільцевої кінець тяги, другий кінець тяги, шарнірно зв'язаний з лінійним приводом; кожне опорне колесо, опорний елемент, колесо меншого діаметру встановлені на один приводний вал, з силовою установкою; крісло забезпечене пультом управління, підлокітником, платформою для ніг; пульт управління електрично пов'язаний з електронним блоком управління, який в свою чергу електрично пов'язаний з силовою установкою і лінійним приводом. 2 іл.

Колесо транспортного засобу

Винахід відноситься до транспортного машинобудування, зокрема до конструкції коліс засобів пересування, включаючи крісла-коляски. У колесі транспортного засобу, що містить обід зі спицями на валу і безліч грунтозацепов на периферії, обід виконаний у формі циліндричного барабана з наскрізними отворами під грунтозацепи по твірної циліндричної і має з боку, зверненої до валу, змінний упругоподатливий елемент, що підтискає головки грунтозацепів, виконаних з тавровим профілем, до внутрішньої циліндричної частини барабана. При цьому упругоподатливий елемент може бути виконаний у вигляді замкнутої стрічки та/або оболонки. При цьому грунтозацепи можуть бути виконані заодно з упругоподатливим елементом зубчастого вінця, в тому числі шевронного типу. Технічний результат - спрощення технології виготовлення і підвищення ходових якостей коліс транспортних засобів. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Колесо транспортного засобу

Винахід відноситься до транспортного машинобудування, зокрема до конструкції коліс транспортних засобів. У колесі транспортного засобу, що містить обід і шину, обід виконаний у вигляді обертальної пари, що складається з двох співвісних кілець - ⊥-образного щодо рухомого внутрішнього з поперечними пазами по внутрішній утворюючої, эквидистантними і паралельними до осі обертання обода, і П-подібного нерухомого зовнішнього із замкнутим пазом-направляючої для ⊥-образного кільця по внутрішній утворюючої. Шина виконана у вигляді пружно піддатливих кілець замкнутої в кільце пружини, віялоподібно охоплюють кільця обода по всій утворює і знаходяться в зачепленні з поперечними пазами рухомого кільця з боку осі обертання обода. При цьому зовнішня периферійна частина нескінченної пружини, яка виконує функцію грунтозацепів, може бути гуммирована або вкрита пружним еластомерним матеріалом. Технічний результат - спрощення технології виготовлення і підвищення ходових якостей коліс транспортних засобів. 1 з.п. ф-ли, 1 іл.

Колесо шасі

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, зокрема до колісних шасі крісел-колясок. У колесі шасі, що містить обід на валу і безліч грунтозацепов на периферії обіду, обід виконаний у формі циліндричного барабана з двома рядами наскрізних отворів за твірною під еластичні грунтозацепи, утворені нескінченної пружиною, кільця якої пропущені через отвори барабана і мають внутрішнє зубчасте зачеплення з шестірнею приводу колеса. При цьому відстань між рядами отворів вибрано так, що нескінченна пружина підноситься над барабаном не менше ніж на 50 і не більше ніж на 75% свого діаметра в кільці. При цьому височіє над барабаном нескінченна пружина-грунтозацеп може бути гуммирована та/або вкрита пружним еластомерним матеріалом. Технічний результат - спрощення конструкції і технології виготовлення колеса шасі. 2 з.п. ф-ли, 1 іл.

Колісно-гусеничне шасі крісла-коляски

Винахід відноситься до крісел-колясок, переважно з електроприводом і сервоуправлением для інвалідів, позбавлених нижніх кінцівок або їх рухливості. Колісно-гусеничне шасі крісла-коляски містить несучу платформу системи сервоприводів бортових коліс і пристрій стабілізації положення платформи, при цьому пристрій стабілізації положення платформи виконано у вигляді опори стоянкової колісно-гусеничного виконання на хитної балансирної підвіски, змонтованої в площині, рівновіддаленою від бортових коліс, так що заднє колесо опори стоянкової включається в роботу при русі крісла-коляски вперед, а переднє - при русі назад і гальмуванні крісла-коляски. Технічним результатом винаходу є підвищення зручності експлуатації крісла-коляски, в тому числі на сходовому марші загального користування. 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Виконавчий механізм приводу крісла-коляски

Винахід відноситься до спеціалізованим транспортним засобам

Скутер

Скутер // 2481999
Винахід відноситься до складним квадроциклів

Інвалідна крокуюча крісло-коляска

Винахід відноситься до медичної техніки, а саме до колясок для інвалідів, і може бути використане для пересування як по рівній поверхні, так і по сходах, і подолання інших профільних перешкод

Коляска інвалідна

Винахід відноситься до медичної техніки і може бути використане для переміщення інвалідів в домашніх і дорожніх умовах із застосуванням ручного і електромеханічного приводу

Спосіб оперативного зміни колії самохідного колісного транспортного засобу і самохідний колісний транспортний засіб для його здійснення

Винахід відноситься до електропривідним самохідним транспортним засобам із змінною колією (шириною колії) переважно в області медичної техніки для індивідуального використання особами з обмеженими фізичними можливостями (з обмеженою рухливістю) в різних експлуатаційних умовах, включаючи переміщення по салону авіалайнера

Інвалідний візок

Винахід відноситься до медичної техніки і може бути використане для транспортування інвалідів як по горизонтальній поверхні, так і по східцях

Персональне самохідний транспортний засіб (варіанти)

Винахід відноситься до високоманевренним транспортним засобам і може бути використане для переміщення людей з обмеженою рухливістю в приміщеннях і на вулиці

Засіб пересування

Винахід відноситься до безрейковими засобів пересування, в тому числі крісел-колясок, переважно з електроприводом і сервоуправлением для інвалідів, позбавлених нижніх кінцівок або їх рухливості
Up!