Приводний інструмент

 

ПЕРЕХРЕСНЕ ПОСИЛАННЯ НА СПОРІДНЕНІ ЗАЯВКИ

Справжня міжнародна заявка просить пріоритет по заявці на патент Японії No. 2009-258056, від 11 листопада 2009 року, поданої в японське патентне відомство, зміст якої повністю включено в дану заявку шляхом посилання.

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ, ДО ЯКОЇ НАЛЕЖИТЬ ВИНАХІД

Даний винахід відноситься до приводного інструмента, який регулює частоту обертання електродвигуна, який приводить в рух робочий орган у відповідності з величиною маніпулювання користувачем.

ПОПЕРЕДНІЙ РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Традиційно відомий приводний інструмент, який приводиться в рух за допомогою електродвигуна, в якому частота обертання електродвигуна здійснюється у відповідності з величиною маніпулювання регулює частоту обертання перемикача, який переміщується за допомогою маніпулювання користувачем (наприклад, див. патентні документи 1, 2 і 3). Як правило, невелика величина маніпулювання регулює частоту обертання перемикача змушує електродвигун обертатися з низькою частотою обертання, а більша величина маніпулювання регулює частоту обертання перемикача за допомогою використання такого приводного інструмента, іноді потрібно виконувати конкретну робочу операцію з постійною частотою обертання електродвигуна. У патентному документі 1 величина маніпулювання регулює частоту обертання перемикача механічно регулюється в безліч положень, тим самим, щоб управляти електродвигуном з частотою обертання, заданої для кожного відрегульованого положення. Відповідно, коли регулює частоту обертання перемикач манипулируется в кожне відрегульоване положення, електродвигун обертається з постійною частотою обертання у відповідності з відрегульованим положенням, і тим самим робоча операція може виконуватися.

Проте в конструкції, розкритої у патентному документі 1, існує проблема, яка полягає в тому, що так як електродвигун може обертатися лише з частотою обертання, заданої для кожного відрегульованого положення, частота обертання електродвигуна не може щохвилини задаватися.

Також, коли робоча операція виконується за допомогою приводного інструмента, частота обертання електродвигуна часто регулюється у відповідності з сутністю робочої операції. Наприклад, у разі шуруповерта, торцеве з'єднання гвинта виконується в дя з високою частотою. У разі газонокосарки забивання трави видаляється в діапазоні обертання з низькою частотою; трава вздовж стінки скошується в діапазоні середніх частот обертання; і нормальне скошування трави виконується в діапазоні обертання з високою частотою.

Тут має місце проблема у випадку, де робоча операція виконується з електродвигуном, що обертається з низькою частотою обертання. Тобто, якщо величина змін частоти обертання електродвигуна щодо величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача є великий, є важким виконувати хвилинну робочу операцію.

Отже, для поліпшення виконання маніпулювання, коли електродвигун обертається з низькою частотою обертання, є можливим зменшити величину змін частоти обертання відносно величини маніпулювання порівняно з величиною змін у випадках, де електродвигун обертається з високою частотою обертання. Наприклад, патентний документ 2 розкриває характеристики, що позначають, що величина змін частоти обертання електродвигуна при обертанні з низькою частотою менше, ніж величина змін при обертанні з високою частотою.

ДОКУМЕНТИ ПРЕДШЕСТВУЮЩтент Японії No. 47-19838

Патентний документ 2: публікація нерозглянутим заявки на корисну модель Японії No. 1-63027

Патентний документ 3: патент Японії No. 3301533

КОРОТКИЙ ВИКЛАД СУТІ ВИНАХОДУ

ПРОБЛЕМИ, що ПІДЛЯГАЮТЬ ВИРІШЕННЮ за ДОПОМОГОЮ ВИНАХОДУ

Однак патентний документ 2 не розкриває який-небудь конкретний спосіб, який здійснює характеристики, які полягають в тому, що величина змін частоти обертання електродвигуна при обертанні з низькою частотою стає менше, ніж величина змін при обертанні з високою частотою. Отже, не є очевидним, як здійснюється покращене виконання маніпулювання, коли хвилинна робоча операція виконується за допомогою приводного інструмента при обертанні з низькою частотою.

Цей винахід було виконано для вирішення вищезгаданої проблеми. Мета цього винаходу полягає в забезпеченні приводного інструмента, в якому частота обертання електродвигуна може легко утримуватись на постійній частоті обертання на кожній з безлічі рівнів, і частота обертання управляється з високою точністю при обертанні з низькою частотою електродвигуна, щоб тим самим поліпшити виящим винаходом, виконаний для досягнення вищезазначеної мети, включає в себе: електродвигун, який приводить в рух робочий орган; регулює частоту обертання перемикач, який переміщується за допомогою маніпулювання користувачем; регулювальний елемент, який регулює верхнє граничне положення, коли регулює частоту обертання перемикач переміщується у верхнє граничне положення якої-небудь однієї з безлічі ступенів допомогою маніпулювання користувачем; та блок управління. У блоці управління величина електричного струму, що протікає до електродвигуна, управляється за допомогою коефіцієнта заповнення, виходячи з величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача; частота обертання електродвигуна збільшується відповідно до збільшення величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача; встановлене задану кількість коефіцієнтів заповнення задається для кожної з безлічі ступенів; ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до манипулируемой величиною регулює частоту обертання перемикача більше на першій ступені, де верхнє граничне положення є наименьш�частоту обертання перемикача являє собою: на першій ступені величину маніпулювання в діапазоні, охоплює від початкового положення маніпулювання регулює частоту обертання перемикача до першого верхнього граничного положення; на другому ступені і після неї величину маніпулювання в діапазоні, що охоплює від верхнього граничного положення попередньої щаблі, тобто від нижнього граничного положення цієї сходинки до верхнього граничного положення цієї щаблі.

Таким чином, верхнє граничне положення, коли регулює частоту обертання перемикач переміщується, регулюється в яке-небудь одне з верхніх граничних положень безлічі ступенів допомогою маніпулювання регулювального елемента користувачем, таким чином регулює частоту обертання перемикач може легко утримуватись у кожному верхньому граничному положенні. В результаті частота обертання електродвигуна може легко утримуватись на частоті обертання, що відповідає верхньому граничному стану. Отже, тривалий час робочої операції може легко виконуватися, при цьому утримуючи частоту обертання електродвигуна постійною.

Так як частота обертання електродвигуна збільшується відповідно до збільшення величини маніпул таким чином, щоб регулюватися на кожній ступені.

Більш того, ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до манипулируемой величиною регулює частоту обертання перемикача виконано так, щоб бути більше на першому ступені, ніж на сходах, відмінних від першої сходинки. Іншими словами, інтервал між кожною величиною маніпулювання, для якої іншої коефіцієнт заповнення задається на першій ступені, менше, ніж інтервал між кожною величиною маніпулювання, для якої іншої коефіцієнт заповнення задається на сходах, відмінних від першої сходинки. В якості альтернативи, якщо діапазон величини маніпулювання є однаковим, задану кількість коефіцієнтів заповнення більше на першій ступені, ніж на сходах, відмінних від першої ступені.

Відповідно, коли електродвигун обертається з низькою частотою обертання на першій ступені, так як коефіцієнт заповнення може змінюватися щохвилини щодо величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача, частота обертання електродвигуна щохвилини може регулюватися для управління частотою обертання електродвигуна з високою роздільною здатністю. В результаті зручність в роботі�лирующего частоту обертання перемикача може задаватися будь-яким чином.

Наприклад, регулювальний елемент може регулювати верхнє граничне положення регулює частоту обертання перемикача таким чином, що маніпулювати величина регулює частоту обертання перемикача більше на першій ступені, ніж на сходах, відмінних від першої ступені.

В цьому випадку, так як діапазон частоти обертання електродвигуна, який може вибиратися, розширено на першій ступені, на якій відношення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до манипулируемой величиною більше, ніж на сходах, відмінних від першої сходинки, частота обертання електродвигуна може регулюватися в широкому діапазоні частоти обертання і з високою точністю на стороні низької частоти обертання. В результаті зручність в роботі при обертанні з низькою частотою покращено.

Також, щонайменше, на першій ступені з безлічі ступенів регулює частоту обертання перемикача, коли величина маніпулювання регулює частоту обертання перемикача збільшується до верхнього граничного положення, коефіцієнт заповнення може управлятися таким чином, що частота обертання електродвигуна збільшується; і, коли величина маніпулювання зменшується з ве�ї характеристикою, в якій частота обертання електродвигуна залишається постійною до тих пір, поки перемикач не переміститься в задане положення.

У цьому випадку, принаймні, на першій ступені, навіть якщо, наприклад, пальці ослабли, коли регулює частоту обертання перемикач утримується у верхньому граничному положенні пальцями, частота обертання електродвигуна не змінюється до тих пір, поки регулює частоту обертання перемикач не переміститься в задане положення. Відповідно, щонайменше, на першій ступені, коли здійснюється тривалий час робочої операції, при цьому утримуючи регулює частоту обертання перемикач у верхньому граничному положенні, частоту обертання електродвигуна стає легше утримувати постійною.

Також електродвигун може обертатися не тільки в напрямку позитивного обертання, а також у напрямку зворотного обертання. Коли вибрано зворотне обертання, збільшення частоти обертання електродвигуна щодо величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача може управлятися будь-яким чином на сходах, відмінних від першої ступені.

Наприклад, може бути забезпечений перемикач для ня і зворотного обертання у відповідності з маніпулюванням користувачем. Блок управління може збільшувати частоту обертання електродвигуна по мірі збільшення величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача, щонайменше, на першій ступені, коли зворотне обертання електродвигуна вибрано допомогою перемикача для зміни напряму обертання, і блок управління може утримувати частоту обертання електродвигуна постійною незалежно від величини маніпулювання регулює частоту обертання перемикача на сходах, відмінних від першої ступені.

Відповідно, не лише позитивне обертання, але також зворотне обертання може бути вибрано. Коли вибрано зворотне обертання, частота обертання електродвигуна може регулюватися у відповідності з величиною маніпулювання регулює частоту обертання перемикача для робочої операції на номері східці, що включає, щонайменше, першу сходинку.

При зворотному обертанні робоча операція часто виконується з іншою метою, ніж при позитивному обертанні, та іноді не є необхідним, щоб частота обертання електродвигуна була високою. Отже, на сходах, відмінних від номера східці, що включає, щонайменше, першу сходинку, робоча оЉего частоту обертання перемикача, іноді до деякої міри покращує зручність в роботі.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Фіг.1 являє собою перспективний вигляд, що показує всю конфігурацію приводний газонокосарки у варіанті здійснення.

Фіг.2 являє собою вид збоку, показує ручку для правої руки.

Фіг.3 являє собою перспективний вигляд, що показує ручку для правої руки.

Фіг.4А являє собою перспективний вигляд, що показує передню сторону перемикача для зміни величини натискання, і Фіг.4В являє собою перспективний вигляд, що показує задню сторону перемикача для зміни величини натискання.

Фіг.5 являє собою блок-схему, що показує електричну конфігурацію газонокосарки.

Фіг.6А являє собою діаграму характеристик, що показує взаємозв'язок між величиною натискання куркового перемикача, керуючим частотою обертання напруженням і коефіцієнтом заповнення, і Фіг.6В являє собою діаграму характеристик, що показує взаємозв'язок між величиною натискання куркового перемикача, коефіцієнтом заповнення і частотою обертання електродвигуна.

Фіг.7 являє собою таблицю, що показує характеристики, серед котоения і частота обертання для кожного ступеня.

Фіг.8А являє собою діаграму гистерезисной характеристики, що показує взаємозв'язок між величиною натискання куркового перемикача і коефіцієнтом заповнення, і Фіг.8В являє собою таблицю, що показує гістерезисних характеристику між величиною натискання куркового перемикача і коефіцієнтом заповнення.

Фіг.9А являє собою діаграму характеристик, що показує взаємозв'язок між величиною натискання куркового перемикача, керуючим частотою обертання напруженням і коефіцієнтом заповнення при зворотному обертанні, і фіг.9В являє собою таблицю, яка показує взаємозв'язок між величиною натискання куркового перемикача, керуючим частотою обертання напругою, і коефіцієнтом заповнення при зворотному обертанні.

Фіг.10 являє собою блок-схему, яка показує основний алгоритм для управління частотою обертання електродвигуна.

Фіг.11 являє собою блок-схему, що показує початкову частину в схемі алгоритму отримання величини управління електродвигуном.

Фіг.12 являє собою блок-схему, що показує середню частину в схемі алгоритму отримання величини управління електродвигуном.

Фіг.13 являє собою бл

ПОЯСНЕННЯ ПОСИЛАЛЬНИХ ПОЗИЦІЙ

10: газонокосарка, 22: електродвигун, 36: рухливий ріжучий елемент, 50: курковий перемикач, 70: перемикач для зміни величини натискання, 90: перемикач для зміни напряму обертання, 102: мікрокомп'ютер.

ВАРІАНТ ЗДІЙСНЕННЯ ВИНАХОДУ

Варіант здійснення цього винаходу буде описуватися нижче на основі креслень.

(Вся конфігурація газонокосарки 10)

Як показано на фіг.1, акумуляторна газонокосарка 10 включає в себе трубу 12 валу, вузол 20 електродвигуна, акумулятор 24 і вузол 30 рухомого різального елемента.

Труба 12 валу, утворена з порожнистої стержнеобразной формою, має задану довжину. Вузол 20 електродвигуна і акумулятор 24 розташовані на одній кінцевий стороні труби 12 валу, і вузол 30 рухомого різального елемента розташований на інший кінцевий стороні труби 12 валу. Труба 12 валу включає в себе передавальний рушійне зусилля вал (не показаний), розміщений в ній. Передавальний рушійне зусилля вал передає обертальний рушійне зусилля вузла 20 електродвигуна на вузол 30 рухомого різального елемента.

Вузол 20 електродвигуна розміщує електродвигун 22, контролер 100 (див. фіг.5) тощо. Электродвигатктродвигатель 22 приводить в обертальний рух рухомий ріжучий елемент 36, прикріплений до вузла 30 рухомого різального елемента, за допомогою передавального рушійне зусилля валу, розміщеного в трубі 12 валу. Контролер 100 включає в себе різні електронні схеми, які управляють електричним струмом, стерпним від акумулятора 24 на електродвигун 22, мікрокомп'ютер 102 (див. фіг.5) тощо. Контролер 100 буде докладно описуватися пізніше.

Акумулятор 24 являє собою перезаряджається джерело живлення, який подає електроенергію на електродвигун 22 вузла 20 електродвигуна, і є підключених до або знімний від вузла 20 електродвигуна.

Вузол 30 рухомого різального елемента забезпечений кожухом 32 зубчастих передач і закриває елементом 34. Кожух 32 зубчастих передач включає в себе різні зубчасті колеса, які передають рушійне зусилля електродвигуна 22 від валу рушійного зусилля, розміщеного в трубі 12 валу, на рухливий ріжучий елемент 36.

Закриває елемент 34 закриває бік користувача рухомого різального елемента 36 таким чином, щоб перешкоджати отлетанию трави, скошеної рухомим різальним елементом 36, у бік користувача.

Рухливий ріжучий елемент 36 утворений з круглої пластинчастої формою і є�ріжучого елемента 36, струновидний рухливий ріжучий елемент, такий як нейлоновий корд, також може прикріплятися до вузла 30 рухомого різального елемента.

Рукоятка 40 утворена з U-подібною формою і з'єднана з трубою 12 валу між вузлом 20 електродвигуна і вузлом 30 рухомого різального елемента на трубі 12 валу. З обох кінців рукоятки 40, кінець ліворуч у напрямку до вузла 30 рухомого різального елемента від вузла 20 електродвигуна забезпечений з ручкою 42 для лівої руки, тоді як на кінець правій стороні забезпечений з ручкою 44 для правої руки. Ручка 42 для лівої руки і ручка 44 для правої руки забезпечені таким чином, що користувач захоплює кожну з ручок для утримування газонокосарки 10.

Як показано на фіг.2 і фіг.3, ручка 44 для правої руки забезпечена курковим перемикачем 50, перемикачем 60 для зняття блокування, перемикачем 70 для зміни величини натискання і перемикачем 90 для зміни напрямку обертання.

Курковий перемикач 50 видає управляє частотою обертання напруга на контролер 100, описивающийся пізніше, у відповідності з величиною натискання, зважаючи на те, факту, наприклад, що величина змінного опору змінюється у відповідності з величиною натискання в якості�ного ріжучого елемента від ручки 44 для правої руки. Коли користувач натискає курковий перемикач 50 з стану на фіг.2, електричний струм починає переноситися на електродвигун 22 вузла 20 електродвигуна. Величина електричного струму, переноситься на електродвигун 22, управляється за допомогою коефіцієнта заповнення у відповідності з величиною натискання куркового перемикача 50. Частота обертання електродвигуна 22 збільшується по мірі збільшення величини натискання. Тобто, коли величина натискання куркового перемикача 50 збільшується, частота обертання рухомого різального елемента 36 збільшується.

Перемикач 60 для зняття блокування являє собою перемикач кнопкового типу для перешкоджання помилкового спрацьовування рухомого різального елемента 36. Коли перемикач 60 для зняття блокування не натиснутий, перемикач 60 для зняття блокування зчіплюється з курковим перемикачем 50, тим самим механічно регулюючи курковий перемикач 50 від натискання.

Коли перемикач 60 для зняття блокування не натиснутий, електричний струм, переносне від акумулятора 24 на вузол 20 електродвигуна, вимкнений. Електрична ланцюг, що з'єднує акумулятор 24 і вузол 20 електродвигуна, забезпечена не показаним по� блокування не натиснутий, і включений, коли перемикач 60 для зняття блокування натиснутий.

Відповідно, коли перемикач 60 для зняття блокування не натиснутий, напівпровідниковий перемикач вимкнений, і електричний струм, переносне від акумулятора 24 на вузол 20 електродвигуна, переривається незалежно від положення куркового перемикача 50. Отже, навіть якщо курковий перемикач 50 замикається накоротко, за умови, що перемикач 60 для зняття блокування не натиснутий, може запобігати випадкове обертання рухомого різального елемента 36.

З іншого боку, коли перемикач 60 для зняття блокування натиснутий, напівпровідниковий перемикач включений, таким чином величина електричного струму, стерпного від акумулятора 24 на вузол 20 електродвигуна, управляється за допомогою коефіцієнта заповнення у відповідності з величиною натискання куркового перемикача 50. Відповідно, частота обертання рухомого різального елемента 36 управляється відповідно з величиною натискання куркового перемикача 50.

Перемикач 70 для зміни величини натискання являє собою перемикач для механічного регулювання верхнього граничного положення куркового перемикача 50, який перхнее граничне положення, в яке курковий перемикач 50 переміщується, регулюється таким чином, що верхня межа частоти обертання рухомого різального елемента 36 може перемикатися на три щаблі.

Перемикач 70 для зміни величини натискання обертається і зупиняється в будь-якому з положень, показаних як "1", "2" і "3" на фіг.2 і фіг.3. Коли становище зупинки змінюється на "1", "2" і "3" по порядку, верхнє граничне положення куркового перемикача 50 збільшується, тим самим збільшуючи верхня межа частоти обертання рухомого різального елемента 36.

Як показано на фіг.4А і 4В, перемикач 70 для зміни величини натискання утворений з круглої пластинчастої формою, у якому вал 72, розташований в центральній частині, підтримується з можливістю обертання за допомогою ручки 44 для правої руки. Перемикач 70 для зміни величини натискання включає в себе виступи 74 і 76 на його обох сторонах в радіальному напрямку. Виступи 74 і 76 виступають у напрямку до зовнішньої сторони ручки 44 для правої руки і є здатними повернути перемикач 70 для зміни величини натискання допомогою маніпулювання виступами 74 і 76 пальцем.

Три виїмки 78, 80, 82, які відрізняються за глибиною, обрапереключателя 70 для зміни величини натискання. Виїмка 78 має найменшу глибину, і глибина стає більше по порядку від виїмки 80 до виїмці 82. Сама глибока виїмка 82 проходить через перемикач 70 для зміни величини натискання в напрямку товщини пластини.

Непоказанная опукла частина, що виступає за напрямом до перемикача 70 для зміни величини натискання, забезпечена для куркового перемикача 50 на стороні куркової перемикача 50, яка звернена до перемикача 70 для зміни величини натискання. Опукла частина звернена до однієї з виїмок 78, 80, 82 у відповідності з положенням обертання перемикача 70 для зміни величини натискання, тим самим механічно регулюючи верхнє граничне положення, коли курковий перемикач 50 переміщається.

Положення обертання перемикача 70 для зміни величини натискання, коли опукла частина куркового перемикача 50 звернена до виїмці 78, відповідає положенню, показаному як "1" на фіг.2 і фіг.3; положення обертання перемикача 70 для зміни величини натискання, коли опукла частина куркового перемикача 50 звернена до виїмці 80, відповідає положенню, показаному як "2" на фіг.2 і фіг.3; і положення обертання перемикача 70 для зміни величини натискання, коли випу і фіг.3.

Три увігнуті частині 84, 86 і 88 утворені вздовж окружного направлення на задній поверхні 70b з боку вузла 20 електродвигуна перемикача 70 для зміни величини натискання. Циліндрична гвинтова пружина і кулька, які не показані, розташовані з боку вузла 20 електродвигуна перемикача 70 для зміни величини натискання. Кулька штовхається до задньої поверхні 70b перемикача 70 для зміни величини допомогою натискання навантаження циліндричної гвинтової пружини.

Потім перемикач 70 для зміни величини натискання обертається таким чином, що кулька зчіплюється з однієї з увігнутих частин 84, 86 і 88, тим самим регулюючи обертання перемикача 70 для зміни величини натискання. Коли користувач докладає обертальний зусилля до перемикача 70 для зміни величини натискання проти навантаження циліндричної гвинтової пружини, кулька виштовхується з однієї з увігнутих частин 84, 86 і 88, таким чином перемикач 70 для зміни величини натискання стає обертається.

Перемикач 90 для зміни напряму обертання, показаний на фіг.2 і фіг.3, являє собою перемикач, який перемикає напрямок обертання електродвигуна 22, тобто напрямок обертання шпи�еключатель застосовується в якості перемикача 90 для зміни напрямку обертання. Коли користувач вибирає і натискує ліву сторону перемикача 90 для зміни напряму обертання, напрямок обертання рухомого різального елемента 36 встановлюється на напрям позитивного обертання. Коли користувач вибирає і натискає його праву сторону, напрямок обертання рухомого різального елемента 36 встановлюється на напрям зворотного обертання.

(Електрична конфігурація газонокосарки 10)

Як показано на фіг.5, газонокосарці 10, напівпровідниковий перемикач Q1 розташований у ланцюзі, в якій електричний струм переноситься від акумулятора 24 на електродвигун 22. Контролер 100 являє собою схему, яка управляє включенням/виключенням напівпровідникового перемикача Q1, а також величиною електричного струму, який протікає через напівпровідниковий перемикач Q1. Тут напівпровідниковий перемикач Q1 відрізняється від раніше згаданого напівпровідникового перемикача, який включається/вимикається за допомогою перемикача 60 для зняття блокування.

Напівпровідниковий перемикач Q1 утворений N-канальних МОН-транзистором. Стан вимикання напівпровідникового перемикача Q1 перериває електричний струм, ектрический струм, переносимо на електродвигун 22. Затвор напівпровідникового перемикача Q1 з'єднаний з мікрокомп'ютером 102 допомогою схеми 104 затвора в контролері 100. Джерело напівпровідникового перемикача Q1 з'єднаний з негативною клемою акумулятора 24, і сток напівпровідникового перемикача Q1 з'єднаний з перемикачем 90 для зміни напрямку обертання.

Контролер 100 забезпечений з мікрокомп'ютером 102, схемою 104 затвора і схемою 106 джерела живлення постійної напруги.

Мікрокомп'ютер 102 утворений ЦПУ, різними памятями, інтерфейс вводу-виводу тощо і включає/вимикає напівпровідниковий перемикач Q1 на основі керуючого частотою обертання напруги, що виходить від куркового перемикача 50, у відповідності з величиною натискання куркового перемикача 50.

Більше того, коли курковий перемикач 50 включений, мікрокомп'ютер 102 видає ШІМ-сигнал на схему 104 затвора. ШІМ-сигнал включає/вимикає напівпровідниковий перемикач Q1 таким чином, що необхідний електричний струм протікає до електродвигуна 22 на основі коефіцієнта заповнення, заданого у відповідності з величиною натискання куркового перемикача 50. ШІМ-сигнал керує електричним токомк електродвигуна 22.

Схема 104 затвора живиться за допомогою джерела живлення від акумулятора 24 для включення/включення напівпровідникового перемикача Q1 згідно з ШІМ-сигналом від мікрокомп'ютера 102. Схема (Reg) 106 джерела живлення постійної напруги зменшує харчування акумулятора 24 до заданої напруги (наприклад, 5В) керуючого джерела живлення Vcc і підводить керуючий джерело живлення Vcc до кожної частини в контролері 100. Мікрокомп'ютер 102 живиться за допомогою керуючого джерела живлення від схеми 106 джерела живлення постійної напруги для роботи.

(Управління частотою обертання)

Далі, буде описуватися управління частотою обертання електродвигуна 22 в напрямку позитивного обертання у відповідності з величиною натискання куркового перемикача 50.

На фіг.6А і 6В показані характеристики, серед яких величина натискання куркового перемикача 50, управляє частотою обертання напруга, коефіцієнт заповнення і частота обертання, і на фіг.7 показана їх таблиця. Частота обертання, показана на фіг.6В, являє собою частоту обертання електродвигуна 22, а не частоту обертання рухомого різального елемента 36. Однак так як збільшення частоти обертання елек�стоти обертання рухомого різального елемента 36 відрізняється від величини частоти обертання, показаної на фіг.6В, частота обертання рухомого різального елемента 36 позначає ті ж характеристики, що і частота обертання електродвигуна 22.

Верхнє граничне положення, коли курковий перемикач 50 переміщується, регулюється в три щаблі допомогою перемикача 70 для зміни величини натискання, як розглянуто раніше. Верхнє граничне положення на першій ступені є найменшим, і верхнє граничне положення стає більше по порядку від другої сходинки до третьої сходинки. Тобто максимальна частота обертання електродвигуна 22 на першій ступені є найменшою, і максимальна частота обертання стає більше по порядку від другої сходинки до третьої щаблі.

Також, як показано на фіг.6А і 6В, маніпулювати величина, в якій курковий перемикач 50 може натискатися на першій ступені, є найбільшою, і маніпулювати величина стає менше по порядку від другої сходинки до третьої щаблі.

Щодо величини маніпулювання куркового перемикача 50 на кожному ступені величина маніпулювання на першій ступені являє собою величину маніпулювання в діапазоні, що охоплює від початкового положення маніпулювання куркои і після неї являє собою величину маніпулювання в діапазоні, охоплює від верхнього граничного положення попередньої щаблі, тобто нижнє граничне положення цієї сходинки до верхнього граничного положення цієї щаблі.

Також в мікрокомп'ютері 102 певну задану кількість коефіцієнтів заповнення задано для кожної з трьох ступенів. Ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до манипулируемой величиною на кожному ступені більше на першій ступені, ніж на другому ступені і третьої ступені.

Що стосується кожної щаблі, мікрокомп'ютер 102 зберігає у вигляді карти відповідну взаємозв'язок між керуючим частотою обертання напругою, що виходять від куркового перемикача 50, і коефіцієнтом заповнення для кожного з раніше згаданого заданого кількості, в пам'яті, такої як ПЗУ, мікрокомп'ютері 102.

(Гістерезисна характеристика частоти обертання)

Коли користувач натискає курковий перемикач 50 у верхнє граничне положення, тоді як перемикач 70 для зміни величини натискання встановлений на першу сходинку, коефіцієнт заповнення збільшується у відповідності з величиною натискання, тим самим збільшуючи частоту обертання електродвигуна 22, тобто частоту обертання подвижноги першого ступеня, частота обертання рухомого різального елемента 36 утримується на максимальній частоті обертання на першій ступені.

Тут, наприклад, коли користувач відчуває втому в пальцях внаслідок тривалого часу робочої операції таким чином, що зусилля утримування куркового перемикача 50 у верхньому граничному положенні зменшується, тим самим, змушуючи курковий перемикач 50 незначно повертатися з верхнього граничного стану із зменшенням величини натискання, що управляє частотою обертання напруга, що виходить від куркового перемикача 50, зменшується, так як величина натискання куркового перемикача 50 зменшується з верхнього граничного положення.

Мікрокомп'ютер 102 може визначати незначний повернення куркового перемикача 50 з верхнього граничного положення, виходячи з керуючого частотою обертання напруги, що виходить від куркового перемикача 50.

Коли курковий перемикач 50 незначно повертається з верхнього граничного положення, мікрокомп'ютер 102 не зменшує коефіцієнт заповнення у відповідності з управляючим частотою обертання напругою, що виходять від куркового перемикача 50, а задає коефіцієнт заповнення �.

На фіг.8А і 8В задано один і той же коефіцієнт заповнення, хоча величина натискання повертається з 4,5 мм верхнього граничного стану в 4,4 мм. Відповідно, частота обертання рухомого різального елемента 36 утримується на максимальній частоті обертання, яка є такою ж, як частота обертання у верхньому граничному положенні, хоча величина натискання повертається з 4,5 мм верхнього граничного стану в 4,4 мм.

(Управління зворотним обертанням)

Далі, буде описуватися управління частотою обертання в напрямку зворотного обертання рухомого різального елемента 36 у відповідності з величиною натискання куркового перемикача 50.

Мікрокомп'ютер 102 визначає, яке з напряму позитивного обертання і напрямки зворотного обертання встановлений перемикач 90 для зміни напряму обертання виходячи з вихідного сигналу від перемикача 90 для зміни напрямку обертання.

Потім, коли перемикач 90 для зміни напряму обертання встановлений в напрямок зворотного обертання, причому величина натискання куркового перемикача 50 перебуває в діапазоні першої ступені, мікрокомп'ютер 102 збільшує частоту обертання електродвигуна 22 відповідно сі в позитивному обертанні, як показано на фіг.9А та 9В. В цьому випадку аналогічно як в позитивному обертанні, такий же коефіцієнт заповнення, як і у верхньому граничному положенні, може бути заданий, хоча величина натискання повертається з 4,5 мм верхнього граничного стану в 4,4 мм.

З іншого боку, коли мікрокомп'ютер 102 визначає, що курковий перемикач 50 манипулируется на другу сходинку або третю сходинку, виходячи з керуючого частотою обертання напруги, яке являє собою вихід куркового перемикача 50, як показано на фіг.9А та 9В, мікрокомп'ютер 102 утримує частоту обертання на другому ступені і третьої ступені на максимальній частоті обертання першої ступені незалежно від величини натискання куркового перемикача 50.

(Алгоритм управління частотою обертання)

Далі, обробка, виконувана мікрокомп'ютером 102 для здійснення вищезазначеного управління, буде конкретно описуватися. На фіг.10-13 показаний алгоритм керування частотою обертання електродвигуна 22, який мікрокомп'ютер 102 здійснює шляхом виконання програми управління, що зберігається в пам'яті, такої як ПЗУ. На фіг.10-13, "S" являє собою крок.

(Основний алгоритм)

На фіг.10 показаний основний�, в основному алгоритмі, визначається натиснутий чи ні курковий перемикач 50 (S400). Коли курковий перемикач 50 натиснутий (S400: Так), виходячи з напрямку обертання, заданого перемикачем 90 для зміни напряму обертання, коефіцієнт заповнення ШІМ-сигналу, що управляє величиною електричного струму, що протікає до електродвигуна 22, виходить разом з величиною натискання куркового перемикача 50 (S402). Потім, виходячи з отриманого коефіцієнта заповнення, електричний струм, що протікає до електродвигуна 22, управляється таким чином, щоб приводити в обертальний рух електродвигун 22 (S404).

Коли курковий перемикач 50 ні манипулируется, ні натискається (S400: Немає), обертання електродвигуна 22 припиняється (S406).

(Алгоритм отримання величини управління електродвигуном)

На фіг.11, 12 і 13 показаний алгоритм (вищезгаданий S402) для отримання коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу в якості величини керування для електродвигуна 22.

Як показано на фіг.11-13, коли величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №3, показане на фіг.7 і фіг.9А та 9В (S410: Так), визначається задано чи ні позитивне обертання перемикачем 90 для зміни спрямо�щення задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S414), і потім алгоритм завершується.

Коли задано зворотне обертання (S412: Немає), рівень 1 заповнення зворотного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S416), і потім алгоритм завершується.

В теперішньому варіанті здійснення, 0% вказали в якості коефіцієнта заповнення, коли величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №3 як для позитивного обертання, так і зворотного обертання (див. фіг.7 і фіг.9А та 9В). Іншими словами, коли величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №3, електродвигун 22 не обертається.

Коли величина натискання куркового перемикача 50 дорівнює або більше Натискання №3 (S410: Немає) і менше, ніж №4 (S418: Так), визначається задано чи ні позитивне обертання за допомогою перемикача 90 для зміни напрямку обертання (S420).

Коли задано позитивне обертання (S420: Так), рівень 2 заповнення позитивного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S422), і потім алгоритм завершується.

Коли задано зворотне обертання (S420: Немає), рівень 2 заповнення зворотного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S424), і потім алгоритм завершується.

В теперішньому варіанті здійснення�єнному обертанні, так і зворотному обертанні, величина, більша, ніж 0%, задається в якості коефіцієнта заповнення (див. фіг.7 і фіг.9А та 9В). Іншими словами, коли величина натискання куркового перемикача 50 стає рівною або більше Натискання №3, електродвигун 22 обертається.

Потім, в S426-S432, коли величина натискання дорівнює або менше Натискання №13, коефіцієнт заповнення ШІМ-сигналу визначається, виходячи з величини натискання куркового перемикача 50 і напряму обертання, заданого за допомогою перемикача 90 для зміни напрямку обертання.

Далі, коли величина натискання куркового перемикача 50 дорівнює або більше №14 (S426: Немає) і менше, ніж Натискання №15 (S434: Так), визначається задано чи ні позитивне обертання за допомогою перемикача 90 для зміни напрямку обертання (S436).

Коли задано зворотне обертання (S436: Немає), 13 заповнення зворотного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S438), і потім алгоритм завершується.

Коли задано позитивне обертання (S436: Так), визначається заданий або немає прапор гістерезису (S440).

Прапор гістерезису скидається, коли величина натискання куркового перемикача 50 збільшується. З іншого боку, прапор гістерезису задається, коли курк�хнее граничне положення першого ступеня (див. фіг.8А і 8В).

Коли прапор гістерезису не заданий (S440: Немає), 13 заповнення позитивного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу, і прапор гістерезису скидається (S442), і потім алгоритм завершується.

Коли прапор гістерезису задано (S440: Так), визначається менше чи ні величина натискання куркового перемикача 50, ніж Натискання №14' (S444).

Коли величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №14' (S444: Так), визначається, що величина натискання куркового перемикача 50 вийшла за межі діапазону, в якому коефіцієнт заповнення визначається виходячи з гистерезисной характеристики, тим самим щоб стати Натисканням №14, і рівень 13 заповнення позитивного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S442), і потім алгоритм завершується.

Коли прапор гістерезису задано (S440: Так), і величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №15, та дорівнює чи більше Натискання №14' (S434: Так, S444: Немає), визначається, що величина натискання куркового перемикача 50 утримується або зменшується в діапазоні, в якому коефіцієнт заповнення визначається виходячи з гистерезисной характеристики. У цьому випадку рівень 14 заповнення, який є такимя в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу виходячи з гистерезисной характеристики (S446), і потім алгоритм завершується.

Далі, визначається менше чи ні величина натискання куркового перемикача 50, ніж Натискання №16 (S448). Коли величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №16 (S448: Так), визначається задано чи ні позитивне обертання за допомогою перемикача 90 для зміни напрямку обертання (S450). Коли величина натискання куркового перемикача 50 менше, ніж Натискання №16 (S448: Так), курковий перемикач 50 досяг Натискання №15, яке являє собою верхнє граничне положення.

Потім, коли позитивне обертання задано допомогою перемикача 90 для зміни напрямку обертання (S450: Так), рівень 14 заповнення позитивного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу, і задається прапор гістерезису (S452), і потім алгоритм завершується.

Коли зворотне обертання задано допомогою перемикача 90 для зміни напрямку обертання (S450: Немає), рівень 14 заповнення зворотного обертання задається в якості коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу (S454), і потім алгоритм завершується.

Потім, в S456-S476, коли позитивне обертання задано допомогою перемикача 90 для зміни напряму обертання, збільшення величини натискання �ь частоту позитивного обертання електродвигуна 22, і потім алгоритм завершується. Однак, коли величина натискання куркового перемикача 50 дорівнює або більше Натискання №22 (S464: Немає), задається рівень 21 заповнення, який є таким же, що і рівень заповнення для Натискання №22.

З іншого боку, в S456-S476, коли зворотне обертання задано допомогою перемикача 90 для зміни напряму обертання, визначається, що величина натискання куркового перемикача 50 стала більше, ніж верхнє граничне значення першої ступені, щоб встановити постійний рівень 14 заповнення незалежно від величини натискання куркового перемикача 50, і потім алгоритм завершується. Відповідно, коли задано зворотне обертання, частота обертання електродвигуна 22 утримується на максимальній частоті обертання першого ступеня.

У варіанті здійснення, описаному вище, верхнє граничне положення, коли курковий перемикач 50 переміщується, регулюється у верхнє граничне положення якої-небудь однієї з безлічі ступенів допомогою маніпулювання перемикачем 70 для зміни величини натискання користувачем, тим самим забезпечуючи можливість легкого утримування куркового перемикача 50 в кожному верхньому граничному положенні. В результаті частоьному положення. Отже, тривалий час робочої операції може легко здійснюватися, при цьому утримуючи частоту обертання електродвигуна постійною.

Більш того, ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до манипулируемой величиною куркового перемикача 50 більше на першій ступені, ніж на сходах, відмінних від першої сходинки. Отже, коли електродвигун 22 обертається з низькою частотою обертання на першій ступені, коефіцієнт заповнення може змінюватися щохвилини щодо величини маніпулювання куркового перемикача 50. Відповідно, частота обертання електродвигуна щохвилини може регулюватися для управління частотою обертання електродвигуна з високою роздільною здатністю. В результаті зручність в роботі при низькій частоті обертання покращено.

Також маніпулювати величина куркового перемикача на першій ступені задана більшою, ніж маніпулювати величина куркового перемикача 50 на інших щаблях. Відповідно, діапазон частоти обертання електродвигуна, який може вибиратися, розширено на першій ступені, на якій відношення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до маніпулювання величиною більше, ніж на інших ступазоне частоти обертання на стороні низької частоти обертання. В результаті зручність в роботі при обертанні з низькою частотою покращено.

Також, на першій ступені куркового перемикача 50, коли курковий перемикач 50 піднімається до верхнього граничного положення, коефіцієнт заповнення керується таким чином, що частота обертання електродвигуна збільшується. Коли курковий перемикач 50 повертається з верхнього граничного стану в Натискання №14', яке являє собою задане положення, коефіцієнт заповнення управляється гистерезисной характеристикою, в якій частота обертання електродвигуна є такою ж, як і частота обертання для Натискання №15, і залишається постійною до тих пір, поки курковий перемикач 50 не повернеться в Натискання №14'.

Відповідно, на першій ступені, навіть якщо пальці ослабли, коли курковий перемикач 50 утримується у верхньому граничному положенні пальцями, частота обертання електродвигуна не змінюється до Натискання №14'. В результаті на першій ступені, коли здійснюється тривалий час робочої операції, при цьому утримуючи курковий перемикач 50 у верхньому граничному положенні, частота обертання електродвигуна легко утримується постійною.

Також зворотне вращениЀащения, і на першій ступені зворотного обертання, частота обертання електродвигуна збільшується по мірі збільшення величини натискання куркового перемикача 50. Відповідно, кількість варіантів роботи газонокосарки 10 збільшено.

Наприклад, коли трава налипає навколо рухомого різального елемента 36 при позитивному обертанні у звичайній операції, електродвигун 22 може обертатися у зворотному напрямку для видалення трави, коли користувач утримує газонокосарку 10.

У цьому варіанті здійснення газонокосарка 10 відповідає наприклад приводного інструмента у відповідності з цим винаходом; рухливий ріжучий елемент 36 відповідає прикладу робочого органу у відповідності з цим винаходом; курковий перемикач 50 відповідає наприклад регулює частоту обертання перемикача у відповідності з цим винаходом; перемикач 70 для зміни величини натискання відповідає наприклад регулювального елемента у відповідності з цим винаходом; і мікрокомп'ютер 102 відповідає прикладу блоку управління у відповідності з цим винаходом.

Також величина натискання куркового перемикача 50 відповідає наприклад величини манипулиров�відмовитися з S400 за S476, показана на фіг.10-13, відповідає наприклад функції, виконуваної мікрокомп'ютером 102, який являє собою приклад блоку управління у відповідності з цим винаходом.

[Інші варіанти здійснення]

У вищенаведеному варіанті здійснення величина натискання куркового перемикача 50 механічно регулюється в три щаблі допомогою перемикача 70 для зміни величини натискання. Однак величина натискання куркового перемикача 50 не обмежена на трьох щаблях і може механічно регулюватися в безліч ступенів.

Також на сходах, відмінних від першої сходинки, коли величина натискання куркового перемикача 50 зменшується з верхнього граничного стану до заданого положення, коефіцієнт заповнення може управлятися гистерезисной характеристикою, в якій частота обертання електродвигуна залишається постійною від верхнього граничного стану до заданого положення.

Також, коли задано зворотне обертання рухомого різального елемента 36, частота обертання електродвигуна 22 може збільшуватися по мірі збільшення величини натискання куркового перемикача 50, не тільки на першій ступені, але також на інших щаблях.

У цьому випадку члючателя 50 на другий щаблі, при цьому частота обертання електродвигуна 22 може утримуватися на максимальній частоті обертання другого ступеня незалежно від величини натискання куркового перемикача 50 на третьої щаблі.

Іншими словами, коли в приводному інструменті вибрано зворотне обертання електродвигуна, щонайменше, на першій ступені з безлічі ступенів, управління електродвигуном виконується таким чином, що частота обертання електродвигуна збільшується по мірі збільшення величини маніпулювання. На сходах, відмінних від першої сходинки, частота обертання електродвигуна може задаватися на максимальну частоту обертання на найвищій сходинці з номерів ступенів, на якій виконується раніше згадане управління електродвигуном, щоб утримувати частоту обертання електродвигуна постійною.

Також маніпулювати величина на першій ступені не обов'язково більше, ніж на інших щаблях, але амплітуда в манипулируемой величиною на кожній ступені може задаватися будь-яким чином.

Хоча вищезгаданий варіант здійснення описував газонокосарку 10, в якій не тільки позитивне обертання, але також зворотне обертання може бути задано, даний винахід може пр�е може задаватися.

Також, хоча приклад, в якому даний винахід застосовується для газонокосарки, був показаний у вищезгаданому варіанті здійснення варіант здійснення має місце тільки з метою ілюстрації, і даний винахід може застосовуватися для всіх типів приводних інструментів, які працюють, використовуючи електродвигун в якості джерела приведення в рух, наприклад, тример для підстригання живоплоту і шуруповерт.

На противагу вищезазначеним варіанту здійснення, в газонокосарці, яка механічно не регулює верхнє граничне положення куркового перемикача 50 в безліч ступенів, коли величина натискання куркового перемикача 50 зменшується з верхнього граничного стану до заданого положення, коефіцієнт заповнення може управлятися гистерезисной характеристикою, в якій частота обертання електродвигуна залишається постійною від верхнього граничного стану до заданого положення.

В якості альтернативи до газонокосарці, в якій верхнє граничне положення куркового перемикача 50 механічно регулюється в безліч ступенів, але ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення до манипулируемой �коли величина натискання куркового перемикача 50 на першій ступені зменшується з верхнього граничного стану до заданого положення, коефіцієнт заповнення може управлятися гистерезисной характеристикою, в якій частота обертання електродвигуна залишається постійною від верхнього граничного стану до заданого положення.

Спосіб приведення в рух електродвигуна приводного інструмента може включати в себе: використання самого перемикача для реверсування напрямку електричного струму, що протікає через електродвигун, тим самим, щоб змінити напрямок обертання, як в теперішньому варіанті здійснення; використання Н-образної мостиковой схеми; або використання инвертирующей схеми для приведення в рух безщіткового електродвигуна.

У вищезгаданому варіанті здійснення функція блоку управління у відповідності з цим винаходом здійснюється за допомогою мікрокомп'ютера 102, в якому функція встановлюється за допомогою програми керування. На противагу цьому, щонайменше, частина функції блоку управління може здійснюватися за допомогою апаратного забезпечення, в якому функція встановлюється за допомогою самої конфігурації схеми.

Таким чином, даний винахід не слід обмежувати на вищезгаданому варіанті здійснення�його винаходу.

1. Приводний інструмент, що містить електродвигун, який приводить в рух робочий орган, що регулює частоту обертання перемикач, який переміщується за допомогою маніпулювання користувачем, регулювальний елемент, який регулює верхнє граничне положення, коли регулює частоту обертання перемикач переміщується у верхнє граничне положення якої-небудь однієї з безлічі ступенів допомогою маніпулювання користувачем, і блок управління для управління величиною електричного струму, що протікає до електродвигуна, за допомогою коефіцієнта заповнення ШІМ-сигналу з урахуванням величини натискання регулює частоту обертання перемикача, при цьому блок керування виконаний з можливістю збільшення частоти обертання електродвигуна згідно із збільшенням величини натискання регулює частоту обертання перемикача, при цьому встановлений задану кількість коефіцієнтів заповнення ШІМ-сигналу задається для кожної з безлічі ступенів, і ставлення заданого кількості коефіцієнтів заповнення ШІМ-сигналу до величини натискання регулює частоту обертання перемикача більше на першій ступені, на якій верхнє граничне�упени з безлічі ступенів блок управління керує коефіцієнтом заповнення ШІМ-сигналу таким чином, що частота обертання збільшується, коли величина натискання регулює частоту обертання перемикача збільшується до верхнього граничного положення і управляє коефіцієнтом заповнення ШІМ-сигналу, коли величина натискання регулює частоту обертання перемикача зменшується від верхнього граничного стану до заданого положення за допомогою гистерезисной характеристики, в якій частота обертання залишається постійною до тих пір, поки величина натискання регулює частоту обертання перемикача не досягне заданого положення.

2. Приводний інструмент п. 1, в якому регулювальний елемент регулює верхнє граничне положення таким чином, що величина натискання регулює частоту обертання перемикача на першій ступені більше, ніж маніпулювати величина на сходах, відмінних від першої ступені.

3. Приводний інструмент п. 1 або 2, який містить перемикач для зміни напрямку обертання електродвигуна на одне з позитивного обертання і зворотного обертання за допомогою маніпулювання користувачем, у якому якщо для зміни напряму обертання вибрано зворотне обертання електродвигуна, то блок керування збільшує частере на першій ступені, і утримує частоту обертання постійною незалежно від величини маніпулювання на сходах, відмінних від першої сходинки. 

Схожі патенти:

Інструмент ударної дії

Винахід відноситься до інструменту ударної дії. Інструмент містить двигун, вузол ударного механізму, що приводиться в дію двигуном і забезпечує поступальний переміщення робочого елемента, корпус інструменту, зовнішній кожух, перший і другий пружні елементи і рукоятку. Двигун і вузол ударного механізму розташовані в корпусі інструмента. Зовнішній кожух закриває принаймні частина корпусу інструменту. Перший пружний елемент забезпечує пружний зв'язок зовнішнього кожуха з корпусом інструменту таким чином, що зовнішній кожух може переміщатися в напрямку, поперечному осьовому напрямку робочого елемента, відносно корпусу інструменту. Другий пружний елемент, що пов'язує рукоятку з зовнішнім кожухом таким чином, що рукоятка може переміщатися в осьовому напрямку робочого елемента відносно корпусу інструменту. В результаті покращується захист рукоятки від вібрації і підвищується зручність користування ручкою в інструменті ударної дії. 2 н. і 6 з.п. ф-ли, 19 іл.

Ручна машина з перемиканим механізмом

Винахід відноситься до ручних інструментів. Ручна машина з перемиканим механізмом, мають щонайменше два робочих положення, що встановлюються за допомогою елемента (11) управління, що перекладається між двома положеннями перемикання. Елемент (11) управління пов'язаний допомогою сполучного елемента з переміщуваним перемикаючим елементом (13), що впливає щонайменше на одну деталь перемикається механізму (6), який при перекладі елемента (11) управління між положеннями перемикання перемикається між першим і другим робочими положеннями. З'єднувальний елемент виконаний у вигляді сполучної пружини (12) з двома стійкими станами, що в обох положеннях перемикання елемента (11) управління знаходиться в стійкому стані, а в проміжному положенні між положеннями перемикання - в нестійкому стані. Сполучна пружина (12) виконана у вигляді пружинної шайби, має щонайменше одну виступаючу радіально всередину лапку (16), що знаходиться в контакті з перемикаючим елементом (13). Технічний результат полягає в спрощенні конструкції ручної машини. 14 з.п. ф-ли, 3 іл.

Допоміжна рукоятка

Винахід відноситься до ручних інструментів. Витягнута допоміжна рукоятка 121, закріплена на корпусі 103 приводного інструмента 101, включає корпус 123 рукоятки, який нерухомо змонтований на корпусі 103 інструменту, і витягнуту захватні частина 125. Захватна частина 125 має область захоплення на її зовнішній поверхні, за яку тримається користувач і встановлена на корпусі 123 рукоятки за допомогою пружних елементів 133 на ділянці між середньою областю області рукоятки в її поздовжньому напрямку і кінцем захоплювальній частини, який віддалений від корпусу 103 ріжучого інструменту. Пружний елемент 133 включає безліч гумових кульок, кожен з яких бере на себе зусилля зсуву. Технічний результат полягає в зниження вібрації в допоміжній рукоятці для ручного приводного інструмента. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 12 іл.

Електричний молоток

Винахід відноситься до електричним ударним молоткам. Молоток містить циліндричний стовбур, поєднаний з заднім корпусом, инструментодержатель, що включає в себе інсталяційний ділянку для наконечника, ударний механізм, розташований в задній частині стовбура, змінне кільце стопорне кільце, циліндричний передній кожух і циліндричний задній кожух. Змінне кільце виконано з можливістю обертання разом з инструментодержателем й переміщення в поздовжньому напрямі. Стопорне кільце розташоване між змінним кільцем і стовбуром і входить у зачеплення зі змінним кільцем для обмеження обертання змінного кільця. Циліндричний передній кожух закриває передню частину стовбура. Циліндричний задній кожух закриває задню частину стовбура і встановлений в задньому корпусі. На одній із зовнішньої поверхні стовбура і внутрішньої поверхні переднього кожуха виконаний виступ, а на іншій поверхні виконана канавка, в яку встановлений виступ, так що обертання переднього кожуха щодо стовбура запобігається установкою виступу в канавку. У периферійному краю стопорного кільця забезпечений замикається ділянку. Попереду виступу і канавки на внутрішній поверхні переднього кожухперемещение вперед переднього кожуха обмежена замиканням защелкивающегося ділянки на защелкиваемом ділянці. В результаті передній кожух закріплюється простим способом. 7 з.п. ф-ли, 4 іл.

Технологічна машина, насамперед ручна машина

Винахід відноситься до електротехніки, до ручних машин. Технічний результат полягає у спрощенні з'єднання частин корпусу із забезпеченням передачі великих зусиль і моментів. Технологічна машина (1) містить складений з двох частин корпус (2), частини (3, 4) корпуси з'єднані один з одним за допомогою з'єднувального пристрою, що має щонайменше два з'єднувальних виступу (10, 11), які розташовані один за одним і входять з геометричним замиканням у відповідні сполучні западини (12, 13) в іншій частині корпусу. 7 з.п. ф-ли, 4 іл.

Технологічна машина і корпус для неї

Винахід відноситься до корпусу для технологічної машини, насамперед ручної машини. Корпус має дві окремі частини, з'єднані один з одним за допомогою з'єднувального пристрою, яке виконано у вигляді поворотної опори. Поворотна опора забезпечує можливість повороту з'єднуються частин корпусу відносно один одного. Щонайменше в одній частині корпусу виконаний ведучий до поворотній опорі відвідний канал, призначений для відведення забруднюючих частинок. Відвідний канал проходить щонайменше, по суті, в радіальному напрямку і виходить у проточний канал для охолоджуючого повітря, утворений в корпусі. В результаті забезпечується плавність ковзання, без заїдань, частин поворотної опори і підвищення довговічності поворотної опори. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 5 іл.

Перехідник для технологічної машини

Винахід відноситься до перехідників для ручних технологічних машин. Перехідник має корпус, призначений для установки і кріплення вузла приводу і робочого інструменту і має дві окремі частини, що з'єднуються один з одним за допомогою з'єднувального пристрою, що включає з'єднувальні елементи на частинах корпусу, причому з перехідником пов'язаний функціональний елемент, а перехідник встановлений між двома частинами корпусу і має щонайменше один сполучний елемент, пригнаний до сполучного елементу корпусу і сопрягающийся з з'єднувальним елементом корпуса в положенні з'єднання. Частини корпусу являють собою рукояточную частина і рухову частину для розміщення приводного електричного двигуна, функціональний елемент виконаний у вигляді демпфера вібрації та встановлено між двома паралельно розташованими кільцями перехідника, причому з'єднувальний елемент перехідника виконаний окремо від функціонального елемента на кільці перехідника, який представляє собою тримач функціонального елемента. Технічний результат полягає в зниження шумового навантаження під час експлуатації технологічної машини. 2 н. і 12 з.п. ф-ли, 6 іл.

Акумуляторна батарея (варіанти) і вузол електричного інструменту та акумуляторної батареї (варіанти)

Винахід відноситься до акумуляторної батареї, яка використовується в якості джерела живлення для переносних електричних інструментів. Технічним результатом є створення нової конструкції акумуляторної батареї, яку легко витягти з корпуса електричного інструменту. Зазначений технічний результат досягається тим, що корпус акумуляторної батареї включає в себе ділянку для зачеплення пальцем, що входить в зачеплення з пальцем або пальцями оператора в напрямку вилучення корпусу акумуляторної батареї з електричного інструменту, блокувальний пристрій, здатний блокувати з можливістю вивільнення корпус акумуляторної батареї стосовно електричного інструменту і робочий елемент для розблокування блокувального пристрою. 8 н. і 19 з.п. ф-ли, 6 іл.

Приводний інструмент

Винахід відноситься до ручним приводним інструментів. Приводний інструмент 101 для виконання заданої операції за допомогою приведення в дію змінного робочого насадки містить рукоятку 103, сформовану на корпусі інструмента, зовнішню поверхню захоплення, передбачену на розташованої уздовж окружності поверхні рукоятки, і безліч ребер 117, сформованих паралельно один одному на зовнішній поверхні захоплення так, щоб вони виступали над зовнішньою поверхнею захоплення. Кожне ребро розташовується на зовнішній поверхні захоплення в поздовжньому напрямку рукоятки і має форму рифлення, допускає зачеплення ребра з подушечками кінчиків пальців, щонайменше, третього-п'ятого пальців рук користувача, утримують рукоятку, в одному з напрямків уздовж окружності рукоятки і одночасно не допускає зачеплення ребра з подушечками кінчиків пальців, щонайменше, третього-п'ятого пальців рук користувача, утримують рукоятку, в іншому напрямку з напрямків уздовж окружності. Технічний результат полягає в підвищенні характеристик загарбання рукоятки приводного інструмента користувачем. 7 з.п. ф-ли, 12 іл.

Приводний інструмент

Винахід відноситься до ручним приводним інструментів. Приводний інструмент містить приводний двигун для приведення в дію інструментальної насадки, яка виконує задану операцію на оброблюваному виробі, корпус двигуна, в якому розташований приводний двигун, установчу частина інструментальної насадки, до якої прикріплюється інструментальна насадка у корпусних передній кінцевій частині корпусу двигуна, задню кришку, яка включає в себе циліндричну частину, яка прикріплена до задньої кінцевий області корпусу двигуна на протилежній стороні від постановчій частині інструментальної насадки, і отвір, утворений у стінки циліндричної частини і утворює разом з корпусом двигуна зажимаемую частина для утримування користувачем, електричний перемикач, що включає керуючу частину, якою управляють за допомогою затискання рукою користувача, і перемикає частина, яка розташована всередині задньої кришки. Перемикає частина активується за допомогою управління керуючої частиною для контролю подачі електроенергії до приводного двигуна і з'єднана з керуючою частиною через отвір. Керуюча частина проходить в продотупающий передній кінець і виступаючий задній кінець. Корпус двигуна і задня кришка мають виїмку, при цьому керуюча частина встановлена на корпусі і задній кришці так, що виступаючий передній кінець входить в зачеплення з виїмкою корпусу двигуна, а виступаючий задній кінець входить в зачеплення з виїмкою задньої кришки. Керуюча частина утримується у вихідному стані в неробочому положенні під дією пружного елемента перемикає частини. Технічний результат полягає в підвищенні легкості керування важелем. 2 з.п. ф-ли, 5 іл.

Днище

Днище // 2539276
Винахід відноситься до конструктивних елементів ручних робочих інструментів з двигуном внутрішнього згоряння. Днище (100) для переносного ручного робочого пристрою з двигуном внутрішнього згоряння має по суті рівну поверхню з що йде по периметру зовнішньої кромкою (19) і одне або кілька отворів (14, 15), виконане/виконані для відводу летять іскор. Щонайменше одна крайка (15а) отвори (15) має виступаючий під гострим кутом (α) елемент (16), службовець відбійником. Технічний результат полягає в підвищенні захисту днища ручного інструменту від механічних та/або динамічних навантажень. 11 з.п. ф-ли, 3 іл.

Електронний модуль

Винахід відноситься до електронного модулю, насамперед для ручної машини. Технічний результат - забезпечення можливості повного і захищеного розміщення, відповідно повної і захищеною установки друкованої плати в корпусної деталі електронного модуля, забезпечення компактної конструкції, оптимального та ефективного охолодження електронного модуля. Досягається тим, що електронний модуль має корпус, щонайменше, одну друковану плату, яка кінематично, та/або термічно, та/або електрично роз'єднана, щонайменше, однієї деталі корпусу, щонайменше, один напівпровідниковий прилад, щонайменше, одне охолоджуючий пристрій, освічене, щонайменше, однієї корпусних деталлю, і, щонайменше, один дистанційний елемент, який виготовлений з металу і яких, щонайменше, одна друкована плата утримується на відстані від щонайменше одного охолоджуючого пристрою. Дистанційний елемент призначений для утворення теплової зв'язку, щонайменше, тим щонайменше, одним напівпровідниковим приладом та, щонайменше, однієї друкованої платою. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 5 іл.

Кабельний ввід для ручної машини

Винахід відноситься до кабельного вводу (22) для пропускання кабелю (36) в області введення кабелю в корпус (10) ручної машини та виведення з нього. Кабельний ввід (22) виконаний з можливістю з'єднання з згаданим корпусом (10) і містить у свого зверненого до корпусу (10) кінця кілька кільцеподібних ущільнювальних засобів (28) для герметичного обхвату кабелю (36). Кільцеподібні ущільнювальні кошти (28) виконані у вигляді паралельно розташованих ущільнювальних кілець (2800) круглого перерізу, що розрізняються між собою внутрішнім діаметром, і виконані всередині кабельного вводу методом лиття під тиском з матеріалу, більш еластичного, ніж матеріал кабельного вводу. Технічний результат від використання кабельного вводу полягає в тому, що виключається можливість проникнення між ним і кабелем в корпус пилу, води і бруду. 6 з.п. ф-ли, 9 іл.

Електричний інструмент, що живиться батарейним блоком і адаптер для нього

Винахід відноситься адаптера для сполучення батарейного блоку з електричним інструментом (варіанти). Адаптер містить схему регулятора напруги, виконану з можливістю розташування між згаданим, щонайменше, одним батарейним блоком, прикріпленим до модуля на стороні батареї, та електричним інструментом, прикріпленим до модуля на стороні інструменту, і регулювання напруги живлення від згаданого, щонайменше, одного батарейного блоку на електричний інструмент до рівня, відповідного розрахункового напрузі електричного інструменту. Винахід дозволяє ефективно використовувати батарейні блоки з номінальною напругою, меншим або більшим від заданого. 4 н. і 24 з.п. ф-ли, 27 іл.

Ручна машина, насамперед лобзик пила, дискова пила, фрезерна машина або рубанок

Винахід відноситься до ручних машин, перш за все до лобзиковим і дискових пил, а також до фрезерних машин або рубанкам. Ручна машина містить засоби для безконтактної реєстрації властивостей оброблюваної заготовки, засоби для обробки даних, що належать до зареєстрованих властивостями, та/або засоби для передачі цих даних оператору. Засоби реєстрації виконані у вигляді індуктивного та/або ємнісного сприймаючого пристрою (24), яке здатне визначати тип матеріалу заготовки (5), зокрема дерево, метал, алюміній та/або мідь. 10 з. п. ф-ли, 1 іл.

Кріпильна конструкція для вузла двигуна

Винахід відноситься до конструкцій для кріплення вузлів двигунів електроприводних ручних інструментів. Кріпильна конструкція для вузла (10) двигуна, що забезпечує прикріплення вузла (10) двигуна, що включає колекторний двигун і щеткодержательний вузол (20), який утримує щітки в рухомому ковзному контакті з колектором колекторного двигуна, до трубчастого корпусу (1) механічного інструменту, містить гніздо (5), має дно, виконаний в корпусі (1), конструкція якого дозволяє встановити в нього вузол (10) двигуна з щеткодержательним вузлом (20), зверненим вниз. Приймальний ділянку (6) виконаний у гнізді (5), конструкція якого призначена для позиціонування щеткодержательного вузла (20) при вступі з ним в контакт. Наполеглива ділянку (26) виконаний на статорі (11) колекторного двигуна та/або на щеткодержательном сайті (20) і призначений для вступу в контакт з відповідним щеткодержательним вузлом (20) або статором (11), що примикають до нього в збірці для забезпечення відносного позиціонування статора (11) і щеткодержательного вузла (20). Кріпильний елемент (8, 9) вставлений з відкритої сторони корпуса (1) для приведення в контакт зі статором (11) і кріплення до корпусу (1). Прся в контакті з прийомним ділянкою (6), і статор (11) і щеткодержательний вузол (20) контактують один з одним через наполегливу ділянку (26). При цьому вузол (10) двигуна розміщується і закріплюється між кріпильним елементом (8, 9) і прийомним ділянкою (6) за допомогою кріпильного елемента (8, 9). Технічний результат полягає в полегшенні складання вузла двигуна і підвищення жорсткості опори. 15 з.п. ф-ли, 13 іл.

Гідравлічне пресове пристрій

Винахід відноситься до гідравлічного прессовочному пристрою. Пристрій містить рухливий елемент, який переміщується за допомогою гидропоршня гідроциліндра щодо нерухомого елементу. Повернення гидропоршня у вихідне положення здійснюється поворотною пружиною. Зворотний рух відбувається в залежності від зумовленого тиску пресування в результаті спрацьовування зворотного клапана. При цьому передбачений регулюючий клапан, який на додаток до зворотного клапана у відкритому стані відкриває сток гідравлічного кошти і має сторону натікання і бік стоку. Згідно з одним варіантом виконання регулюючий клапан при відкритті зворотного клапана навантажується тиском поточного назад гідравлічного кошти на стороні натікання і стоку. Причому тиск з боку натікання менше внаслідок дроселювання. У другому варіанті виконання пристрій містить гідронасос, від якого потік гідравлічного засоби проходить до регулюючого клапану і безпосередньо до зворотного клапану. В результаті забезпечується можливість управління переміщенням гидропоршня в залежності від конкретних умов пресування. 2 н. і 8 з.п. ф-

Інструмент ударної дії

Винахід відноситься до інструментів ударної дії. Інструмент містить рукоятку, зовнішній корпус, електродвигун, зубчасте колесо, вузол створення удару, ударний елемент, елемент передачі крутного моменту і зубчасте колесо передачі потужності. Електродвигун встановлений на зовнішньому корпусі, і вісь його обертання проходить в поперечному напрямку відносно осі робочого елемента інструменту. Зубчасте колесо виконане з можливістю обертання від електродвигуна. Вузол створення удару виконаний з можливістю приведення в дію зубчастим колесом. Ударний елемент виконаний з можливістю приведення в дію вузлом створення удару і забезпечує поступальний переміщення робочого елемента інструменту. Елемент передачі крутного моменту розташований на стороні зовнішнього корпусу і обертається навколо осі робочого елемента інструменту під дією крутного моменту електродвигуна. Зубчасте колесо передачі потужності обертається разом з елементом передачі крутного моменту і передає крутний момент на зубчасте колесо. Зубчасте колесо передачі потужності виконано з можливістю переміщення разом з вузлом створення удару в осьовому напрямку робочого елемента інструменту отноѽешний корпус пов'язаний з вузлом створення удару і зубчастим колесом через пружний елемент і виконаний з можливістю переміщення в осьовому напрямку робочого елемента інструменту відносно вузла створення удару і зубчастого колеса. У результаті знижується вібрація рукоятки в інструменті ударної дії. 2 н. і 4 з.п. ф-ли, 10 іл.

Електричний інструмент

Винахід відноситься до нестандартної приводного інструмента. Інструмент містить корпус, електродвигун, розміщений в корпусі, муфту, безконтактний датчик крутного моменту, систему управління муфтою і механічний обмежувач крутного моменту. Муфта призначена для передачі крутного моменту і переривання передачі крутного моменту між електродвигуном і робочим органом інструменту. Безконтактний датчик крутного моменту призначений для визначення крутного моменту, що діє на робочий орган інструменту під час роботи. Система управління муфтою призначена для управління єднанням і відокремленням муфти у відповідності зі значенням крутного моменту, визначеним безконтактним датчиком крутного моменту. Механічний обмежувач крутного моменту призначений для запобігання перевантаження на робочому органі інструменту і розташований на шляху передачі крутного моменту між електродвигуном і робочим органом інструменту. В результаті забезпечується захист конструктивних елементів інструменту, що здійснюють передачу крутного моменту, від перевантаження. 7 з.п. ф-ли, 2 іл.

Приводний інструмент

Винахід відноситься до приводного інструмента з декількома режимами роботи. Інструмент містить електродвигун, корпус, встановлену частину робочого органу інструменту, рукоятку, перший вимикач, другий вимикач і пристрій управління, яке управляє електродвигуном. Рукоятка розташована на корпусі інструменту на стороні, протилежній постановчої частини для робочого органу інструменту. Пристрій керування містить комутаційну секцію детектування, секцію визначення режиму роботи і секцію управління приведенням у дію. Комутаційна секція детектування розпізнає включений або вимкнений становище кожного з першого і другого вимикачів, коли включений джерело живлення. Секція визначення режиму роботи визначає режим роботи, виходячи з розпізнавання комутаційної секції детектування. Секція управління приведенням в дію видає сигнал управління приведенням в дію на електродвигун, коли вимикач у вимкненому положенні включається після того, як секція визначення режиму роботи визначить режим роботи. У результаті спрощується визначення обраного режиму роботи в приводному інструменті. 10 з.п. ф-ли, 14 іл.
Up!