Стенд для випробувань об'єкта на температурні впливи

 

Відома установка «Пожежа» для моделювання пожежних впливів на об'єкт випробувань (Ст. А. Вікторов, М. Р. Кріт, А. А. Пехтерев, P. M. Тагіров / Збірник доповідей наукової конференції Волзького регіонального центру РАРАН "Сучасні методи проектування та відпрацювання ракетно-артилерійського озброєння", Саров, стор 261-266, ISBN 5-85165-389-2, 2000). Установка містить корпус, що забезпечує однорідне температурне поле навколо об'єкта випробувань, підставку, на яку встановлюється об'єкт випробувань, основне джерело температурного впливу, виконаний у вигляді піддону з паливом і джерел температурного впливу у вигляді паливних колекторів, розташованих на підставі стенду. Установка призначена для моделювання умов пожежі відповідно до вимог МАГАТЕ з среднеобъемной температурою 800°С і вимірюванням реалізуються температур у внутрішніх шарах об'єкта випробувань.

Відома «Установка для дослідження об'єкта на температурні впливи» (див. патент UA №2193187, МПК 7 G01N 25/24, опублікований 20.11.2002), що містить корпус, в якому встановлений об'єкт випробувань, розміщений на ложементі з опорою, основне джерело температурного впливу, розміщений під випробуваним об'єктом�ого джерела температурного впливу. Корпус виконаний у вигляді вертикального екрану, розташованого по периметру основного джерела температурного впливу, і піднятий над рівнем грунту. Дана установка обрана в якості прототипу.

Недоліками даних установок є: вертикальний екран, який не має можливості зміни відстані над рівнем ґрунту, тобто можливості впливу на пожежу; наявність додаткових джерел температурного впливу, розміщених поблизу випробуваного об'єкта, що призводить до нерівномірного нагріву об'єкта випробувань, відсутність можливості забезпечення рівномірного розподілу палива під об'єктом випробування.

Технічна задача, розв'язувана заявляється винаходом, полягає в забезпеченні захисту від спостереження з космосу за процесом випробувань великогабаритних об'єктів на високі температурні впливи та можливими змінами геометрії об'єкта випробувань.

Технічний результат полягає в забезпеченні захисту при проведенні випробувань від спостереження з космосу, забезпечення неможливості визначення матеріалу та геометричних параметрів об'єкта випробувань (ОІ) шляхом зміни геометрії ОІ, його світіння в процесі горіння.

Технічний результат доѿриспособление для встановлення об'єкта випробувань, джерело температурного впливу, встановлений під об'єктом випробувань, вертикальний екран, розташований по периметру джерела температурного впливу, закріплений на колонах і піднятий над рівнем ґрунту, на відміну від прототипу забезпечений системою захисту від супутникового спостереження за процесом випробувань і об'єктом випробувань, що включає горизонтальний екран, закріплений зверху на колонах вертикального екрану, що складається з металевого рамного каркаса, дискретно закріплених на ньому паралельно подовжньої осі каркаса по ширині, перевищує габаритні розміри об'єкта, канатів з жароміцного матеріалу, переплетених в поперечному напрямку в центральній частині екрана нихромовими стрічками, закриваючими контур досліджуваного об'єкта, при цьому вертикальний екран виконаний з можливістю зміни відстані від рівня ґрунту до його нижнього краю, а джерело температурного впливу додатково забезпечений системами подачі і зливу води.

Постачання стенду системою захисту від супутникового спостереження за процесом випробувань і об'єктом випробувань, що включає горизонтальний екран, закріплений зверху на колонах вертикального екрану, що складається з металевого ра�итние розміри об'єкта, канатів з жароміцного матеріалу, переплетених в поперечному напрямку в центральній частині екрана нихромовими стрічками, які повністю закривають контур досліджуваного об'єкта, забезпечує зміна геометрії об'єкта випробувань, його світіння в процесі горіння і відповідно забезпечує неможливість визначення матеріалу та геометричних параметрів ОІ.

Виконання вертикального екрану з можливістю зміни відстані від рівня ґрунту до його нижнього краю забезпечує можливість регулювання піддуву при заданому режимі випробувань з урахуванням кліматичних факторів (температура, вітер, опади).

Постачання стенду системами подачі і зливу води в джерело температурного впливу дозволяє забезпечити рівномірну температуру горіння по периметру стенду за рахунок забезпечення горизонтального рівня і однакової висоти горючої рідини, з допомогою шару води, який усуває наявні і виникають у процесі випробувань нерівності днища джерела температурного впливу.

Заявляється винахід пояснюється фігурами. На фіг.1 зображено загальний вигляд стенду збоку, на фіг.2 зображено загальний вигляд стенду зверху, на фіг.3 зображена система захисту від супутникового наблюден�кта випробувань, виконане в даному прикладі виконання у вигляді двох опор 1 з ложементом 2, джерело температурного впливу 3, встановлений під об'єктом випробувань 4, вертикальний екран 5, розташований по периметру джерела температурного впливу 3, закріплений на колонах 6 і піднятий над рівнем грунту 7.

Система захисту від супутникового спостереження за процесом випробувань і об'єктом випробувань включає горизонтальний екран 8, закріплений зверху на колонах 6 вертикального екрану 5, що складається з металевого рамного каркасу 9, дискретно закріплених на ньому паралельно подовжньої осі каркаса 9 по ширині, перевищує габаритні розміри об'єкта 4, канатів 10 з жароміцного матеріалу, переплетених в поперечному напрямку в центральній частині екрана 8 нихромовими стрічками 11, які повністю закривають контур досліджуваного об'єкта випробувань 4.

Вертикальний екран 5 виконаний з можливістю зміни відстані від рівня грунту 7 до його нижнього краю, в даному прикладі виконання за рахунок знімних, регульованих по висоті щитів 12 по всьому його периметру.

Джерело температурного впливу 3 забезпечений системами подачі 13 і зливу води 14.

Заявляється стенд для випробувань об'єкта на температурни�сточника температурного впливу 3 (в даному випадку - піддону).

На ложементи 2 в маскирующем чохлі (на фіг. не показаний) розміщуємо об'єкт випробувань 4.

На заданій висоті від грунту на вертикальному екрані 5 встановлюємо щити 12. Зверху встановлюємо горизонтальний екран 8, закріплюємо на колонах 6 вертикального екрану 5. Знімаємо з об'єкта випробувань 4 маскуючий чохол.

Спочатку подаємо воду, потім горючу рідину в джерело температурного впливу 3, здійснюємо підпал.

В процесі випробувань горизонтальний екран 8 повністю закриває і змінює контури об'єкта випробування 4. Різні матеріали горизонтального екрану 8 і ОІ 4 мають різні спектри свічення при різних температурах, в результаті дискретно закріплені канати 10 з жароміцного матеріалу, переплетені в поперечному напрямку в центральній частині екрана нихромовими стрічками 11, спотворюють як геометрію, так і спектр світіння ОІ 4 при горінні, чим забезпечується неможливість визначення матеріалу та геометричних параметрів ОІ.

Стенд для випробувань об'єкта на температурні впливи, містить пристосування для установки об'єкта випробувань, джерело температурного впливу, встановлений під об'єктом випробувань, вертикальний екран, розташований за пеличающийся тим, що забезпечений системою захисту від супутникового спостереження за процесом випробувань і об'єктом випробувань, що включає горизонтальний екран, закріплений зверху на колонах вертикального екрану, що складається з металевого рамного каркаса, дискретно закріплених на ньому паралельно подовжньої осі каркаса по ширині, перевищує габаритні розміри об'єкта, канатів з жароміцного матеріалу, переплетених в поперечному напрямку в центральній частині екрана нихромовими стрічками, які повністю закривають контур досліджуваного об'єкта, при цьому вертикальний екран виконаний з можливістю зміни відстані від рівня ґрунту до його нижнього краю, а джерело температурного впливу додатково забезпечений системами подачі і зливу води. 

Схожі патенти:

Спосіб нагріву і визначення температури зразків

Винахід відноситься до вимірювальної техніки і може бути використано для нагріву і вимірювання температури зразків, прозорих в інфрачервоній області випромінювання (ІЧ). Запропоновано спосіб визначення температури зразків, прозорих в ІЧ-області, що піддаються дії потоками заряджених частинок або електромагнітного випромінювання, що включає нагрівання або охолодження зразків, вимірювання температури зразків за допомогою термопар. Зразки поміщають в замкнений корпус, виконаний з матеріалу з високою теплопровідністю, розташований у вакуумній камері, відкачують повітря до тиску 10-3-10-5 Па, нагрівають або охолоджують корпус на заданий інтервал температури. Виробляють безперервні попередні вимірювання температури термопарами, розташованими зовні і всередині корпусу разом з досліджуваними зразками, до моменту стабілізації температури. Потім виробляють кінцеві вимірювання температури даними термопарами в момент стабілізації температури, яка співпадає з температурою досліджуваного зразка до зовнішнього впливу потоками заряджених частинок або електромагнітного випромінювання. Виробляють зовнішній вплив, після зовнішнього впливу повністю повторюють процедуру измеренияних в ІЧ-області. 1 іл.

Спосіб визначення вогнезахисної ефективності захисних сполук і покриттів для деревини та матеріалів на її основі і установка для його здійснення

Група винаходів відноситься до вимірювальної техніки і може бути використане для дослідження вогнезахисної ефективності захисних сполук і покриттів для деревини. Заявлений спосіб включає підготовку зразка, вплив полум'ям на зразок, вимірювання температури відхідних газоподібних продуктів згоряння, вимірювання маси зразка і визначення втрати маси, за якою визначають вогнезахисну ефективність. Вимірювання маси зразка здійснюють безперервно під час впливу полум'ям на зразок і після припинення впливу, а за момент закінчення випробувань приймають момент перевищення встановленої класифікації граничної втрати маси або момент стабілізації маси зразка після припинення його горіння. Даний спосіб реалізується пристроєм, що містить камеру для розміщення зразка, газовий пальник, витяжний пристрій з термоелектричним перетворювачем, прилад вимірювання та записування температури відхідних газоподібних продуктів згоряння. Пристрій також має блоком автоматичного вимірювання і запису в часі маси зразка в ході вогневих випробувань, що включає важільний механізм, виконаний з можливістю установки тримача зразка і пов'язаний з п� точних даних для дослідження механізму вогнезахисту. 2 н. і 3 з.п. ф-ли, 1 табл., 4 іл.

Спосіб оцінки ступеня крихкості матеріалів корпусів реакторів ввер-1000 у результаті термічного старіння

Використання: для оцінки ступеня крихкості матеріалів корпусів реакторів ВВЕР-1000 у результаті термічного старіння. Суть винаходу полягає в тому, що виконують нагрівання зразків сталі корпусу реактора до температури 300°С, подальше їх старіння при цій температурі протягом певного часу, подальші випробування зразків на ударний вигин і аналіз результатів випробування з визначенням величини зсуву критичної температури крихкості, при цьому зразки сталі корпусу реактора в процесі старіння при температурі експлуатації корпусу реактора 300-320°С додатково піддають нейтронного опромінення флаксом 1011-1013 н/см2·с протягом 103 годин, після цього проводять відпал при температурі 400-450°С тривалістю не менше 30 годин, а оцінку ступеня окрихчення сталі визначають за величиною зсуву критичної температури крихкості ΔTk(t) внаслідок термічного старіння за час, що становить більше 5·105 годин, з певного математичного виразу. Технічний результат: підвищення точності оцінки ступеня крихкості матеріалів корпусів реакторів ВВЕР-1000 у результаті термічного старіння. 3табл.

Спосіб моніторингу складу димових газів, що виходять в результаті термічного процесу

Винахід відноситься до способу моніторингу складу димових газів, що виходять в результаті термічного процесу. Спосіб є особливо придатним для використання при моніторингу функціонування парового котла, що спалює хлорсодержащее паливо, але він також може бути використаний і в зв'язку з піролізом, газифікацією та іншими такими процесами. Склад димових газів, що виходять в термічному процесі, особливо при спалюванні біопалива або палива, отриманого з відходів, відстежують в результаті вимірювання кількості частинок, що належать до категорій певних розмірів, щонайменше, в одній точці по лінії струму димових газів. В якості об'єктів вимірювання вибирають такі категорії розмірів частинок, в яких, як відомо, частинки складаються в основному з хлоридів лужних металів. Технічним результатом є створення способу моніторингу концентрації хлоридів лужних металів у димових газах, що утворюються в результаті термічного процесу. 8 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб автоматичного керування тепловим станом і функціональними параметрами технічних пристроїв

Винахід відноситься до космічної, авіаційної, радіотехнічної, приладобудівної та машинобудівної галузей і може бути використане у всіх галузях народного господарства для автоматичного керування тепловим станом і функціональними параметрами технічних пристроїв. Спосіб автоматичного керування тепловим станом і функціональними параметрами технічних пристроїв полягає у встановленні і визначенні виду і параметрів теплових функцій технічних пристроїв, за якими розраховують величини теплових функцій під час роботи пристрою і при їх простої, і введення корекції у виконавчі органи через комп'ютерну систему числового управління у моменти досягнення розрахованими величинами встановлених допустимих значень. При цьому визначають вид, характеристики зміни у часі типових закономірностей теплових функцій стану, руху та стану технічних пристроїв, його теплонагруженних частин, вузлів і деталей при їх нагріванні і охолодженні для кожного керованого функціонального параметра при роботі технічного пристрою і при його простої. Встановлюють при багаторазових випробуваннях статистичні характеристики зм�при роботі пристрою і при простоях. Потім за отриманими характеристиками зміни в часі теплових функцій в робочому об'ємі технічного пристрою в процесі його роботи і при простоях розраховують величини, та/або положення, та/або руху, та/або функціонального стану керованого параметра у відповідності з часом роботи або простою, для поточного діапазону положень, рухів і станів теплонагруженних частин, вузлів і деталей технічних пристроїв, і у моменти досягнення розрахованими із заданою ймовірністю величинами, та/або положеннями, та/або рухами, та/або станами встановлених для них допустимих значень здійснюють коригування керованого функціонального параметра технічного пристрою через комп'ютерну систему числового управління шляхом зміни і впливу на параметри і характеристики функціонування, які визначають рівень теплового режиму або стану теплонагруженних пристроїв. Технічним результатом є підвищення точності функціонування технічних пристроїв, збільшення їх надійності, стабільність підтримання рівня або діапазону функціональних величин вихідних параметрів стану, руху та стану технічних пристроїв в периомператури, та/або теплових деформацій, та/або положення, та/або руху, та/або стану теплонагруженних частин пристроїв. 6 іл.

Газовимірювальне пристрій і спосіб його роботи

Винахід відноситься до газоизмерительному пристрій для вимірювання присутності заданого газу в текучого середовища. Пристрій містить датчик, має чутливий елемент і нагрівальний елемент, сконфігурований для нагрівання чутливого елемента до заздалегідь заданої робочої температури, причому чутливий елемент є сприйнятливим до заданого газу таким чином, що, щонайменше, одне електричне властивість чутливого елемента змінюється в залежності від присутності заданого газу, причому електричне властивість чутливого елемента вимірюється газовимірювальних пристроєм; і ланцюг керування, що має контролер нагрівального елемента, пов'язаний з нагрівальним елементом і вимірює його електричне властивість, причому ланцюг управління має джерело енергії підігріву, що подає енергію до нагрівального елементу, причому контролер нагрівального елемента пов'язаний з джерелом енергії підігріву і регулює його роботу в залежності від вимірювання властивості електричного нагрівального елемента; засіб імпульсної модуляції, поєднане з контролером нагрівального елемента, джерелом енергії для підігріву управління вели�зможностью формування першого набору імпульсів енергії, має певну тривалість, і другого набору імпульсів енергії, що має іншу, більш коротку тривалість для підтримки температури нагрівального елемента, по суті, на постійному рівні. Винахід відноситься до способу виготовлення та способу роботи газовимірювального пристрою. Пропоноване пристрій виготовляється та експлуатується рентабельним і надійним чином. 3 н. і 5 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб визначення ступеня сухості потоку вологого пара

Винахід відноситься до технічної фізики, а саме до області визначення ступеня сухості та інших термодинамічних параметрів вологого пара, може бути використано для безперервного визначення ступеня сухості як на об'єктах виробництва, так і на об'єктах споживання насиченого вологого пара

Спосіб визначення вмісту наповнювача в полімерній композиті

Винахід відноситься до способів визначення масового вмісту наповнювача полімерних композиційних матеріалах і може бути використане для контролю технології одержання полімерних композитів, а також для контролю якості і однорідності отриманого матеріалу

Спосіб відображення температурного поля об'єкта

Винахід відноситься до вимірювальної техніки, а саме до техніки виявлення локальних дефектів в об'єктах побутової техніки і може знайти застосування для виявлення втрат тепла в будівлях, виявлення дефектів в опалювальних приладах тощо

Спосіб визначення термоокислювальної стабільності мастильних матеріалів

Винахід відноситься до технології випробування мастильних матеріалів і може бути використане для визначення їх ресурсу

Пристрій для зниження радіолокаційної помітності об'єктів

Винахід відноситься до галузі радіотехніки, стосується питання застосування полімерних композитів у складі пристрою для зниження радіолокаційної помітності і вирішує задачу оптимізації конструкції за радиопоглощающим властивостями. Пропоноване пристрій складається з трьох шарів: два зовнішніх шари конструкції і ребра жорсткості виконані з полімерних композитів, а середній шар - з легкого наповнювача, що містить ребра жорсткості. В ребра жорсткості і у зовнішні несучі шари введені електропровідні матеріали з поверхневим електричним опором 90÷1200 Ом, що забезпечують поглинання падаючих електромагнітних хвиль і призводять до зниження відображення в діапазонах радіохвиль НВЧ S, С, X, Ku, Ka від поверхні пристрою з полімерних композитів в 3÷5 разів, а щодо металевій поверхні - в 5÷50 разів. Технічний результат полягає в підвищенні ефективності пристрої для зниження радіолокаційної помітності за рахунок розширення частотного діапазону радиопоглощения падаючого електромагнітного випромінювання. 1 з.п. ф-ли, 2 іл.

Тросова приховує большепролетная конструкція

Винахід відноситься до області маскувальних будівельних конструкцій з відкриваються «вікнами» і може бути застосоване для приховування військової техніки, спеціальних об'єктів і будівельних майданчиків. Тросова приховує большепролетная конструкція з натягнутих між колонами несучих поздовжніх і поперечних тросів, утворюють вікна обмеженою величини, закриті прямокутними масками, встановленими в підшипникових вузлах з можливістю почергового їх відкриття поворотом навколо центральної осі на 90° з горизонтального положення у вертикальне за допомогою систем лебідок, канатів, блоків, при цьому підшипникові вузли прямокутних масок встановлені між суміжних вікон обмеженою величини вздовж поздовжніх тросів у місцях перетину поздовжніх і поперечних тросів з їх жорстким з'єднанням. Технічними результатами є збільшення вікон обмеженої величини у два рази і підвищення жорсткості і надійності конструкції. 7 іл.

Тепловий імітатор цілі

Винахід відноситься до галузі військової техніки і може бути використане для проведення льотно-конструкторських випробувань реактивних снарядів (РС) у спорядженні касетними бойовими частинами (КБЧ) з самоприцеливающимися бойовими елементами (СПБЭ), що працюють в інфрачервоних (ІЧ) діапазонах, а також інших типів боєприпасів, оснащених інфрачервоними головками самонаведення, для імітації теплових випромінювань військових об'єктів в пунктах дислокації або вихідних районах. Суть винаходу полягає в тому, що тепловий імітатор мети містить тканинне полотнище і нагрівачі. Тканинне полотнище виконано у вигляді чохла і розміщено на розбірному каркасі, що включає дві бічні і дві торцеві стінки. Задня торцева стінка забезпечена металевим екраном, а чохол - спідницею, розташованої по периметру каркаса, при цьому чохол і спідниця виконані з тканинного матеріалу, наприклад плащового полотна (ГОСТ 7297-90), тон забарвлення - темний (ГОСТ 29222-91). Нагрівачі розташовані всередині каркаса на регульованих по висоті підставках у відповідності з тепловими параметрами модельованого мети, зверху чохол закріплений на каркасі за допомогою поздовжніх притисків. Спідниця, що прилягає до задньої торцевої стінки, закріплена знизу п�а горизонтальної проекції мети, який виконаний у вигляді жорстких реперів, сполучених гнучкими зв'язками. Виконання теплових імітаторів цілі у відповідності з винаходом забезпечує теплове зображення мети, ідентичне теплового зображення імітованої об'єкта (зразка ОВТ), швидку постановку розбірних мишенних полів, що складаються з великої кількості теплових імітаторів, в будь-яких кліматичних умовах і в умовах відсутності подачі електричної енергії в значних обсягах, а також їх надійну експлуатацію. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Пристрій для зменшення інтенсивності іч-випромінювання газового потоку і зовнішньої поверхні димової труби судна з метою зниження їх теплової помітності

Винахід відноситься до галузі суднобудування і стосується зниження теплової помітності судна. Це досягається тим, що в пристрої для зменшення інфрачервоного випромінювання газового потоку і зовнішньої нагрітої поверхні димової труби судна передбачені вертикальні і горизонтальні екрануючі пластини, виготовлені з композитних матеріалів, що володіють радиопоглощающими, теплоізоляційними та тепловідбивним властивостями. Технічний результат полягає в зменшенні імовірності виявлення судна за допомогою інфрачервоних спостережних приладів, що працюють в інфрачервоному і радіолокаційному діапазонах частот. 1 з.п. ф-ли, 3 іл.

Комбінована помилкова мета

Винахід відноситься до засобів забезпечення скритності озброєння і військової техніки (ОВТ) від засобів повітряно-космічної розвідки видимого, радіолокаційного та інфрачервоного діапазону. Комбінована помилкова мета, виконана у вигляді повномасштабного надувного макета імітованої об'єкта, яка містить радиоотражающее покриття, що маскують розмальовку і джерело теплового випромінювання, виконаний у вигляді вмонтованих в матеріал помилкової мети електричних нагрівачів з індивідуальним управлінням нагріву, терморегулятор і блок управління терморегулятором, відрізняється тим, що встановлюють електричні нагрівачі в кількості, що дорівнює К - кількістю характерних ділянок, що визначають тепловий портрет імітованої об'єкта, а форму і розмір площі кожного електричного нагрівача вибирають однаковими за формою і рівним розміру цієї ділянки, при цьому площа поверхні комбінованої помилкової мети s = ∑ k = 1 K S k де Sk - площа k-го електричного нагрівача, k = 1, K . Технічним результатом винаходу є підвищення ймовірності прийняття помилкової мети за имитируемий об'єкт. 1 іл.

Спосіб маскування рухомих об'єктів штучної рослинністю, влаштування штучних гілок і пристрій кріплення гілок на рухомому об'єкті для здійснення способу

Винахід відноситься до області маскування, а більш конкретно до способів приховання рухомих об'єктів у видимому, інфрачервоному і радіолокаційному діапазонах довжин електромагнітних хвиль штучної рослинністю, виконаних у вигляді гілок, закріплених на цих об'єктах. Спосіб маскування рухомих об'єктів штучної рослинністю полягає в розподілі і закріпленні штучних гілок допомогою сітки або затискачів, закріплених на об'єкті, при цьому відношення площ D суми проекцій рослинності, яка виступає за межі контуру об'єкта на площину проекції площі цього об'єкта на ту ж площу вибирається максимально можливим в межах 0<D≤0,5 і вага рослинності Рр, використовуваної для маскування, обмежується допустимим запасом вантажопідйомності Ргр, рухомого об'єкта Рр≤Ргр, при цьому в ньому відношення площ Т суми проекції листя і/або гілок хвойних порід дерев, розташованих на об'єкті, на рівну поверхню до суми проекцій просвітів в обсязі рослинності вибирається близьким або рівним Т≤100%, при цьому листя в обсязі маски, утвореної штучної рослинністю, розподіляється не менш ніж 2-3 об'ємно-розподіленого шару, кожен з Ђительности виконуються криволінійно з щільністю не менше Т≥75...80%, забезпечує надійну деформацію контурів рухомого об'єкта, причому у склад пружного або містить пружні елементи каркаса матеріалу, з якого виконуються елементи штучної рослинності, вводиться і/або на зворотний бік листя цієї рослинності наносяться радиопоглощающее та/або радиорассеивающее або радиоотражающие добавки у вигляді плівки, металізованого або графітового напилення, тканих або нетканих, або штапелированних волокон, в тому числі, з різною довжиною нарізання волокон. Технічним результатом винаходу є підвищення надійної реалізації та ефективності способу маскування рухомих об'єктів штучної рослинністю шляхом зниження ймовірності розпізнавання маскируемого об'єкта за рахунок рекомендованого розміщення рослинності на ньому, а також шляхом підвищення маскуючого ефекту (характеристик) штучної рослинності, а також шляхом підвищення маскуючого ефекту (характеристик) штучної рослинності в радіолокаційному і інфрачервоному діапазонах довжин хвиль. 3 н. і 10 з.п. ф-ли, 6 пр., 20 іл., 1 табл.

Спосіб приховування наземного мобільного об'єкту від радіолокаційного спостереження з космосу

Винахід відноситься до області маскування наземних мобільних об'єктів від космічних систем радіолокаційного спостереження. Спосіб приховування наземного мобільного об'єкту від радіолокаційного спостереження з космосу включає оцінку тимчасового графіка прольотів і напрямків на космічний радіолокатор, оцінку максимуму радіальної складової швидкості наземного мобільного об'єкта щодо направлення радіолокаційного спостереження, оцінку необхідного зниження виявлення і розпізнавання наземного мобільного об'єкта, оцінку можливості зміщення радіолокаційного зображення об'єкта на сильно відображає фон місцевості. Для забезпечення приховування наземного мобільного об'єкту від радіолокаційного спостереження здійснюють розгін на обраному ділянці дороги в необхідному азимутальному напрямку і утримання швидкості наземного мобільного об'єкту в момент радіолокаційного спостереження, що забезпечує зміщення його радіолокаційного зображення на обрану ділянку місцевості. Технічним результатом винаходу є зниження рівня виявлення і розпізнавання наземного мобільного об'єкта при радіолокаційному спостереженні космічних радіолокатором з високим пространст

Хакир-33

Хакир-33 // 2490582
Винахід відноситься до маскування, а конкретно - до пристроїв маскування об'єктів за допомогою маскувальних пристроїв, що працюють в оптичному режимі

Пристрій для зниження теплової помітності військової машини

Винахід відноситься до галузі військової техніки, зокрема до пристроїв зниження теплової помітності військових машин при працюючому двигуні
Up!