Захисний елемент, зокрема, захисна етикетка з індикацією маніпуляцій

 

Винахід відноситься до захисного елементу, зокрема захисної етикетці, який дозволяє встановити маніпуляцію. Зокрема, даний винахід відноситься до захисних етикеток, які у непошкодженому стані мають невидиму оптично активну структуру, яка стає помітною лише після спроби маніпуляцій.

З публікації WO 01/93231 відома захисна плівка, яка має дві мікроструктури, з яких одна є непомітною в непошкодженому стані дифракційної структурою, а інша структурою, яка контролює відділення. Під час спроби маніпуляцій відшаровуються щонайменше частини відбиває шару, внаслідок чого стає помітна нова, візуально распознаваемая інформація.

Завданням цього винаходу було розробити захисний елемент, зокрема захисну етикетку, яка дозволяє встановити маніпуляцію, причому захисний ознака стає помітним лише при маніпуляції, а в непошкодженому стані непомітний.

Крім того, захисний елемент повинен на обох поверхнях в підданому маніпуляціям змозі мати гладку, нелипкую поверхню.

Таким чином, об'єктом даного винаходу є захисний елемент, в частносй, який містить оптично активну структуру,

c) другий лаковий шар,

d) при необхідності, відображає шар або шар з оптичними ознаками,

e) клейове покриття.

При необхідності між шарами a) і b) може перебувати шар промотору адгезії.

Під оптично активною структурою тут розуміються, зокрема, дифракционно-оптичні активні структури, такі, як голограми, поверхневі рельєфи, дифракційні структури, дифракційні решітки, кинеграмми і подібне.

Під шаром тут розуміється, зокрема, металевий шар або уявний металевим шар.

Під шаром з оптичними ознаками тут розуміється, зокрема, пофарбований шар або шар з люмінесцентними, зокрема флуоресцентними або фосфоресцентними властивостями.

Але на оптичні властивості шару можна також впливати видимими барвниками або пігментами, люминесцирующими барвниками або пігментами, які флуоресціюють або фосфоресцируют в діапазоні видимого спектру, в УФ-діапазоні або ІЧ-діапазоні, ефектні пігменти, як рідкі кристали, перламутровий блиск, бронза та/або багатошарові змінюють колір пігменти і теплочутливі фарби, пігменти. Вони можуть застосують� в комбінації з іншими барвниками та/або пігментами.

В якості підкладок підходять, наприклад, несучі плівки, переважно гнучкі синтетичні плівки, наприклад, PI, PP, MOPP, PE, PPS, PEEK, PEK, PEI, PSU, PAEK, LCP, PEN, PBT, PET, PA, PC, COC, POM, ABS, ПВХ, фторполимеров, як тефлон тощо. Несучі плівки переважно мають товщину 5-700 мкм, переважно 5-200 мкм, особливо переважно 5-100 мкм.

Далі, в якості підкладки можуть застосовуватися також соэкструдированние синтетичні плівки чи синтетичні плівки, попередньо хімічно або фізично оброблені, наприклад, вкриті акрилатом синтетичні плівки.

Крім того, в якості підкладки може служити також металева фольга, наприклад, фольга з Al, Cu, Sn, Ni, Fe або фольга з високоякісної сталі з товщиною 5-200 мкм, переважно 10-80 мкм, особливо переважно 20-50 мкм. Фольга може бути поверхнево оброблена, покрита або кашована, наприклад, синтетичними матеріалами або лакована.

Крім того, в якості підкладки можуть застосовуватися також папір або комбіновані матеріали з папером, наприклад, композити з пластмасами з поверхневою щільністю 20-500 г/м2, переважно 40-200 г/м2.

При необхідності підкладка може бути покрита промотором адгезії.

<рілі термопластичним лаковим шаром.

Отверждаются випромінюванням лак може, наприклад, містити отверждаемую випромінюванням лакофарбову систему на основі поліефірної, епоксидної або поліуретанової системи, яка містить два або більше різних, відомих фахівця фотоинициатора, які при різних довжинах хвиль можуть ініціювати затвердіння лакофарбової системи в різній мірі. Так, наприклад, якщо один фотоініціатор може активуватися при довжині хвилі від 200 до 400 нм, то другий фотоініціатор може тоді активуватися на довжині хвилі від 370 до 600 нм. Між довжинами хвиль активації обох фотоинициаторов повинна витримуватися достатня різниця, щоб не відбувалося занадто сильного збудження другого фотоинициатора, коли активується перший фотоініціатор. Діапазон, в якому порушується другий фотоініціатор, повинен лежати в діапазоні довжин хвиль пропускання застосовуваної підкладки. Для основного затвердіння (активація другого фотоинициатора) може також застосовуватися опромінення електронами.

Як отверждается випромінюванням лаку може використовуватися також водорозчинний лак. Кращі лакофарбові системи на основі поліефірної.

Формування поверхневої структури, тобто дифракційної,�м матриці або із застосуванням форми для тиснення в отверждаемом випромінюванням лаковому шарі, який в результаті активування першого фотоинициатора попередньо був отвержден до гель-точки і до моменту формування знаходиться на цій стадії.

Якщо може застосовуватися водорозчинні отверждаются випромінюванням лак, при необхідності раніше може проводитися підсушування, наприклад, ІЧ-випромінювачем.

Термопластичний лак, який потім стабілізують, складається з метилметакрилатной (ММА) або этилцеллюлозной основи або має в основі циклоолефиновий сополімер, причому в полімерну основу для встановлення необхідних властивостей термопластичних або для встановлення подальшої стабілізації додаються модифікатори.

В залежності від полімерної основи в якості модифікаторів підходять, наприклад, добавки для встановлення бажаної температури склування, діапазону, в якому лак знаходиться в термопластичном стані, або модифікатори для досягнення тривалого затвердіння лаку.

Переважно, компоненти розчиняють у розчиннику, наприклад водних розчинниках, воді, спиртах, етилацетаті, метилэтилкетоне і подібному або їх сумішах.

В лак на основі ММА для підвищення температури склування особливо переважно додають, наприклад, нитроцеллюновие воски.

В лак на основі этилцеллюлози для регулювання отверждаемости додають стандартні зшиваючі агенти.

Концентрація полімерної основи в готовому лаку складає 4-50%, в залежності від полімеру основи, бажаних властивостей лаку і від типу і концентрації модифікаторів.

Структурування термопластичного лаку може проводитися звичайним способом термічного тиснення.

Товщина шару нанесеного лаку може змінюватись в залежності від вимог до кінцевого продукту і товщини підкладки і зазвичай становить від 0,5 до 50 мкм, переважно від 2 до 10 мкм, особливо переважно від 2 до 5 мкм.

Тепер на цей лаковий шар b) наноситься наступний лаковий шар c), який може мати такий же склад, як і перший лаковий шар b), або інший склад.

При необхідності цей лаковий шар c) може містити другу оптично активну структуру.

Внаслідок цього введена в перший лаковий шар b) оптично активна структура зникає, тобто стає невидимою.

Потім на цей другий лаковий шар c) при необхідності наносять відображає шар або шар з оптичними властивостями.

Цей відображає шар може складатися з металу, металевого з'єднання або сплаву. В якості мета�апример, оксиди або сульфіди металів, зокрема, TiO2, оксиди Cr, ZnS, ITO, ATO, FTO, Zn, Al2O3або оксиди кремнію. Слушними сплавами є наприклад, сплави Cu-Al, сплави Cu-Zn і подібні.

Шар можна наносити на всю поверхню або на частині.

Далі, може наноситися шар з оптичними ознаками. Цей шар може бути нанесений на всю поверхню або на частині.

В одній особливою формою здійснення може наноситися як металевий шар, так і шар з оптичними властивостями, причому шари можуть наноситися на всю поверхню або на частину, з приведенням за регістром і/або з точним суміщенням або щонайменше з частковим перекриттям.

На цю структуру наноситься клейове покриття, переважно самоклеїться покриття, холодносвариваемое покриття або термосвариваемое покриття.

Цим клейовим покриттям захисний елемент прикріплюється до предмета, який потрібно захистити.

Якщо структура наноситься на захищається предмет з допомогою самоклеючого покриття або холодносвариваемого покриття, то адгезія між шарами a і b повинна бути більше, ніж адгезія між шарами b і c.

Навпаки, при застосуванні в якості переказного елемента і аплікації з допомогою термосвариваемого пок�зокрема, при спробі зняти плівку або етикетку з захищеного об'єкта перший лаковий шар b) відокремлюється від другого лакового шару c), введена в перший лаковий шар b) оптично активна структура, як у першому (знятому), так і в другому (останньому на об'єкті) лаковому шарі стає видно як негатив.

Якщо захисний елемент наноситься на захищається предмет у формі переказного елемента, то справжність можна встановити за допомогою допоміжного засобу, наприклад, з допомогою так званого TESA-тесту. Для цього на захисний елемент наносять липку стрічку і потім знімають. Введена в перший лаковий шар оптично активна структура як на липкій стрічці, так і лишилося на закритому предмет лаковому шарі буде видно як негатив.

Крім того, поверхня залишився на закритому предмет лакового шару, як і поверхня знятої частини, є гладкою і сухою і відчувається липким (сухий ефект відділення).

Захисний елемент згідно винаходу може наноситися як елемент захисту на пакувальні матеріали або застосовуватися в розфасованих продуктах як етикетка в будь-якій формі (прямокутної, круглої, овальної або як клейка стрічка для запобігання предметів чи упаковок.

УФ-отверждаются пофарбований лаковий шар 2 мкм

самоклеїться покриття

b) поліефірна плівка 50 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар з голографічним тисненням 2 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар з голографічним тисненням 4 мкм

металевий шар Al, 200 нм

термосвариваемое покриття

c) соэкструдированная поліефірна плівка 12 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар, пофарбований, з голографічним тисненням 2 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар, пофарбований по-іншому, 4 мкм

люминесцирующее покриття

самоклеїться покриття

d) попередньо оброблена ПП-плівка 23 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар з голографічним тисненням 20 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар з голографічним тисненням 4 мкм

металевий шар Cu, 50 мкм

самоклеїться покриття

e) поліефірна плівка 100 мкм

промотор адгезії

термопластичний лаковий шар з голографічним тисненням 2 мкм

УФ-отверждаются лаковий шар з голографічним тисненням 4 мкм

металевий шар Al 100 нм, частково

люминесцирующее покриття, частково або на всю поверхню

самоклеїться покриття

f) поліефірна плівка 100 мкм

промотор адгезії

УФ-отверждаемийм 4 мкм

металевий шар Al 100 нм, частково

люминесцирующее покриття, частково або на всю поверхню

самоклеїться покриття

g) поліефірна плівка 100 мкм

промотор адгезії

термопластичний лаковий шар з голографічним тисненням 4 мкм

термопластичний лаковий шар з голографічним тисненням 4 мкм

металевий шар Al 120 нм, частково

люминесцирующее покриття, частково або на всю поверхню

самоклеїться покриття.

1. Захисний елемент, який має наступні шари:
a) підкладку,
b) перший лаковий шар, який містить дифракционно-оптично активну структуру, яка містить голограму, поверхневий рельєф, дифракційну структуру, дифракційну решітку або кинеграмму,
c) другий лаковий шар,
е) клейове покриття,
відрізняється тим, що при спробі маніпуляції відділяється перший лаковий шар b) від другого лакового шару з) і введена в перший лаковий шар b) оптично активна структура як в першому відокремлений, так і в другому, що залишився на об'єкті, лаковому шарі стає видимою як негатив.

2. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що між другим лаковим шаром з) і покриттям е) розміщений відображає шар або шар з � синтетична плівка, металева фольга або папір або комбіновані матеріали з папером.

4. Захисний елемент по одному з пп.1-3, відрізняється тим, що в якості підкладки використовується попередньо хімічно або фізично оброблена синтетична плівка або соэкструдированная синтетична плівка.

5. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що між шарами а) і b) завдано промотор адгезії.

6. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що другий лаковий шар містить оптично активну структуру.

7. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що оптично активна структура другого лакового шару відрізняється від оптично активної структури першого лакового шару.

8. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що відображає шар або шар з оптичними елементами нанесені один на одного з приведенням, з точним суміщенням або щонайменше з частковим перекриттям.

9. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що адгезія між шарами а) і b) більше, ніж адгезія між шарами b) і с).

10. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що адгезія між шарами а) і b) менше, ніж адгезія між шарами b) і с).

11. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що перший та/або другої лаковий шар є спільною рос�другий лаковий шар є термопластичним лаковим шаром.

13. Захисний елемент по п. 1, який відрізняється тим, що клейове покриття являє собою самоклеїться, холодносвариваемое або термосвариваемое покриття.

14. Застосування захисного елемента по одному з пп.1-13 для захисних етикеток, клейких стрічок або захисних плівок. 

Схожі патенти:
Винахід стосується захисного елемента, зокрема, для захисних етикеток або клейких стрічок. Захисний елемент включає наступні шари: a) субстрат-носій; b) відображає шар або шар з високим показником заломлення; c) частковий розділовий шар лаку; d) нанесене на всю поверхню клеящееся проміжне покриття; e) нанесений на всю поверхню шар адгезиву, де клеящееся покриття d) в тих місцях, в яких відсутня розділовий шар лаку c), адгезія шару b) з субстратом-носієм а) порушується, і при спробі маніпуляції через відділення шару b) відокремлюється від субстрату-носія a) у тих областях, в яких відсутня розділовий шар лаку c). Запропонований захисний елемент забезпечує простоту виявлення маніпуляції з ним. 2 н. і 9 з.п. ф-ли.

Спосіб виготовлення етикетки

Винахід відноситься до галузі виготовлення багатошарових виробів і може бути використано, зокрема, для підвищення якості виготовлення об'ємних етикеток

Усадочні етикетки з орієнтованої полістирольної плівки, що включає дрібні частинки каучуку, низький вміст гелю частинок каучуку і блок-сополімери

Винахід відноситься до виробництва усадочних полімерних етикеток, зокрема до отримання композиції плівки

Спосіб виготовлення матеріалу-носія з прихованою ідентифікаційної маркуванням

Винахід відноситься до способу виготовлення матеріалу-носія, щонайменше, з однієї прихованої ідентифікаційної маркуванням

Змішаний код, і спосіб та пристрій для його генерування, і спосіб та пристрій для його декодування

Винахід відноситься до способу і пристрою для кодування/ декодування фізичної або електронного кодового зображення

Захисний пристрій

Винахід відноситься до захисних пристроїв, зокрема, але не виключно, до багатобарвним захисних пристроїв, наприклад наліпок та стрічок

Захисний елемент та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до захисного елемента і способу його виготовлення, а також до захищеної від підробки папері і цінного документа з подібним захисним елементом

Захисний елемент для ідентифікації автентичності виробів

Захисний елемент для ідентифікації автентичності виробів відноситься до області захисту від підробки і перевірки достовірності цінних документів, який може бути використаний для прихованого маркування різних об'єктів з метою запобігання несанкціонованому виробництва цих об'єктів і спрощення процесу верифікації їх автентичності. Захисний елемент містить стопку полімерних шарів, склеєних між собою, кожен з яких містить певний вид напівпровідникових квантових стрижнів, люмінесценції в різних спектральних областях і орієнтованих в напрямках, ортогональні один одному. Таким чином вирішуються задачі підвищення надійності захисного елемента і збільшення терміну його експлуатації. 4 іл.

Захищений документ з оптичним хвилеводом

Винахід відноситься до області захищених документів, таких як банкноти, паспорта і кредитні карти. Захищений документ містить непрозору підкладку, оптичний хвилевід, розташований на підкладці та/або в ній і щонайменше один відгалужувач для введення світла в хвилевід або виведення світла з хвилеводу. При цьому відгалужувач містить щонайменше один отвір, що проходить крізь хвилевід і крізь всю непрозору підкладку. Заявлений захисний документ забезпечує підвищення ступеня захисту від підробки. 14 з.п. ф-ли, 9 іл.

Спосіб і лінія для виготовлення вставки для багатошарової плівки і багатошарова плівка зі вставкою

Винахід відноситься до способу і лінії виготовлення вставки для багатошарової плівки, до самої багатошаровій плівці, зокрема вставки для подальшого включення в інтелектуальну карту, в якому плівкову підкладку з декількома встановленими на ній і пов'язаними один з одним електронними елементами подають до пристрою зчитування зображень, за допомогою якого отримують положення електронного елемента, як окремого об'єкта. Причому чутливу до лазерного випромінювання вирівнює плівку, що наноситься на плівкову підкладку, спочатку подають до пристрою для лазерного різання, причому дані про стан відповідних електронних елементів на плівковій основі, отримані пристроєм зчитування зображень, передають в пристрій для лазерного різання і керують цим пристроєм для виконання вирізів узгоджених з положенням електронних елементів. Причому вирівнює плівку з виконаними в ній вирізами і плівкову підкладку в складальної секції з'єднують і, з точним поєднанням вирівнявши один відносно одного, скріплюють, утворюючи вставку. При цьому, за допомогою пристрою для лазерного різання для виготовлення вирізів, за допомогою ще одного пристрою для лазерного різання і�чную мітку в залежності від отриманого положення електронного елемента на плівковій основі. 4 н. і 13 з.п. ф-ли, 2 іл.

Спосіб виготовлення захисного елемента для захищеного документа

(57) Винахід відноситься до області захисних елементів для цінних документів або захищених документів. Спосіб виготовлення захисного елемента для захищеного документа, причому захисний елемент містить підкладку, визначальну першу і другу протилежні сторони, і в підкладці формують просвічує область шляхом нанесення матеріалу, що збільшує прозорість підкладки, причому для формування зазначеної просвічує області спосіб включає наступні етапи: Перший етап - нанесення матеріалу для отримання непроникною підкладки в першій області першої сторони, причому перша область оточує другу область першої сторони, не містить вказаний матеріал, що створює непроникність, при цьому матеріал, що створює непроникність, запобігає просочування підкладки в першій області матеріалом, що збільшує прозорість. Другий етап - нанесення матеріалу, що збільшує прозорість щонайменше на другу область таким чином, щоб просочити підкладку і зробити її просвічує в цій області, при цьому перша частина і друга область формують відповідно перший малюнок і другий малюнок, що формують зображення, яке є помітним з двох сто�печивающего високу ступінь захисту від підробки. 3 н. і 14 з.п. ф-ли, 17 іл.

Багатошарове виріб, що містить на поверхні паперового або полімерного носія захисний елемент, спосіб визначення достовірності вироби

Винахід відноситься до галузі захисту від підробки виробів, виконаних на паперовому або полімерному носія, і призначене для візуального визначення достовірності захищається поліграфічної продукції. Виріб містить носій і багатошаровий захисний елемент, що містить приховане зображення. Захисний елемент при розгляданні документа під прямим кутом до поверхні невиразний, а при зміні кута спостереження стає видимим. Приховане зображення являє собою два однакових графічні елементи різного кольору, які утворені за рахунок взаємного зміщення ділянок тривимірного растра і растру багатоколірного покриття на відстань, кратне половині періоду растру, і які розташовані один щодо одного в одній площині. Елементи розташовані на відстані, що дозволяє спостерігати їх стереоскопічне зображення з використанням анаглифических очок і/або кольорових світлофільтрів. Технічним результатом є підвищення рівня захищеності цінного документа. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 7 іл.

Багатошаровий документ на паперовій або полімерній основі і спосіб визначення його автентичності

Винахід відноситься до галузі виготовлення матеріалів, призначених для візуального визначення достовірності захищаються поліграфічних виробів, таких як всі види цінних документів. Запропоновано багатошаровий матеріал на паперовій або полімерній основі, що містить шари з оптико-змінними властивостями. Не відрізняються неозброєним оком оптико-змінні верстви, які мають взаємно протилежним напрямком кругової поляризації, являють собою два однакових зображення одного графічного елемента, зміщені в одній площині на задану відстань, що дозволяє спостерігати стереоскопічне зображення графічного елемента з використанням окулярів з поляризаційними світлофільтрами, що володіють взаємно протилежним напрямком кругової поляризації. Технічний результат - підвищення рівня захищеності при простому способі визначення достовірності вироби. 2 н. і 7 з.п. ф-ли, 4 іл., 3 пр.

Багатошарова захищена композиція (варіанти) і виріб з такої композиції

Група винаходів відноситься до виготовлення багатошарової захищеної композиції, до виготовлення багатошарових паперових виробів і захисних комбінацій шарів зі спеціальними властивостями. Багатошарова захищена композиція виконана з додатковим багатошаровим елементом. Елемент сформований на поверхні паперу. Елемент містить багатобарвне покриття у вигляді періодичного растру, виконане щонайменше двома фарбами різних кольорів, контрастними щодо поверхні паперу. Фарби містять люмінесцентні сполуки, що володіють денний люмінесценцією у видимому діапазоні світла під впливом природного освітлення. Поєднання фарб такі, що інтегральний колір додаткового багатошарового захисного елемента візуально сприймається ненасиченим, близьким до ахроматическому. Один з варіантів захисного елемента утворює графічну фігуру або входить до складу графічної фігури, яка змінює своє зорове відображення за рахунок зміни її колірної гами та/або оптичної щільності та/або насиченості при копіюванні документа на друкованому пристрої, що працює в колірній системі CMYK. Технічним результатом запропонованого винаходу є підвищення � ф-ли, 8 іл., 6 пр.

Захисний елемент для позначення або ідентифікації предметів і живих істот

Винахід відноситься до захисного елементу, способу виготовлення такого захисного елемента, а також до його застосування для позначення, маркування автентичності або ідентифікації предметів або живих істот, таких як люди, тварини або рослини, який містить один або кілька розташованих поруч один з одним або один над одним чи розташованих внахлестку шарів з матеріалів, які можуть містити захисну маркування, при цьому щонайменше один шар захисного елемента має щонайменше в деяких зонах візерунок «кракле» у вигляді розривів, тріщин, сколів, потертостей або усадок, а також можливі забруднення, які спільно або окремо призначені для сканування та визначення в якості захисного ознаки. Запропонований захисний елемент забезпечує можливість індивідуального маркування та ідентифікації. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 3 іл.

Захисний елемент, що містить структуровану область зі змінними оптичними властивостями

Винахід відноситься до захисного елемента, що містить носій з протилежними один одному першої та другої поверхнями, причому на першій поверхні є структурована область зі змінними оптичними властивостями, містить рельєфну структуровану область і покриття, причому покриття утворено по суті нелінійними основними елементами. Рельєфна структурована область і покриття поєднані таким чином, що принаймні деякі ділянки покриття повністю видно при спостереженні під прямим кутом і приховані при спостереженні під гострим кутом. Рельєфна структурована область виконана у вигляді заглиблень на другий поверхні носія, і принаймні деякі ділянки покриття розміщені в зазначених поглибленнях. Причому нелінійні основні елементи щонайменше частково розміщені на бічних сторонах заглиблень, причому у кожному разі поглиблення і розміщені на його бічних сторонах основні елементи разом утворюють один структурний елемент. Запропонований захисний елемент підвищує ступінь захисту від підробки. 3 н. і 27 з.п. ф-ли, 12 іл.

Спосіб виготовлення захищеного від підробки документа та/або цінного документа з персоналізованими інформаційними ознаками

Винахід відноситься до способу виготовлення захищеного від підробки документа та/або цінного документа, що містить полімерний багатошаровий композит або складається з нього, при цьому полімерний багатошаровий композит утворений з багатошарового полімерного часткового полімерного композиту і покривного шару, і при цьому полімерний багатошаровий частковий композит та/або полімерний покривний шар містить чутливий до лазерного випромінювання компонент, з наступними етапами технологічного процесу: А) на полімерний багатошаровий частковий композит допомогою способу струменевого друку наносять перший персональний інформаційний ознака у вигляді отриманого способом струменевого друку кольорового друкованого шару, Б) на отриманий способом струменевого друку друкарський шар наносять полімерний покривний шар і за допомогою термічного ламінування з'єднують з багатошаровим полімерним частковим композитом і В) в отриманий на етапі Б) полімерний багатошаровий композит захищеного від підробки документа та/або цінного документа за допомогою лазерного гравіювання вводять другий персоналізований інформаційний ознака. Крім того, винахід відноситься до отриманого за допомогою таког�
Up!