Спосіб виготовлення балона

 

Винахід відноситься до комбінованих балонів високого тиску з композитних матеріалів і може бути використане при виготовленні легких балонів, що застосовуються на транспорті для перевезення газів.

Відомий спосіб виготовлення балона тиску (патент РФ №2180948, F17C 1/06, опубл. 27.03.2002), що включає отримання герметичного лейнера, формування на ньому силовий оболонки з армованого композиційного матеріалу і затвердіння сполучного. При формуванні силовий оболонки використовують готовий або попередньо виготовлений армуючий плетений каркас, який надягають на льойнер, краю каркаса закріплюють на фланцях лейнера, просочують каркас полімерним сполучною і встановлюють на фланці лейнера притискні гайки.

До недоліків винаходу відносяться складність і достатня трудомісткість при виготовленні балона, при цьому балон розрахований на порівняно низькі тиску.

Відомо виготовлення комбінованого балона високого тиску (патент РФ №2118745, F17C 1/06, F17C 1/06, F16J 12/00, опубл. 10.09.1998), що включає з'єднання між собою обичайки з композиційного матеріалу і металевих днищ з допомогою стрічкової різьблення, виконаної на внутрішній поверхні цилиндрическовки і затискаються, а встановлені в канавках ущільнювальні кільця з еластичного матеріалу деформуються, в результаті чого забезпечується герметизація вузла з'єднання і підвищення його міцності.

Однак виконання днищ балона металевими призводить до обваження балона, а різьбові з'єднання днищ з обичайкою ускладнюють технологію виготовлення і не дозволяють використовувати балон на високий тиск.

Найбільш близьким технічним рішенням, прийнятим за прототип, є виготовлення композитного газового балона високого тиску (патент РФ №2077682, F17C 1/06, опубл. 20.04.1997), при якому виготовляють зварної льойнер з тонкого сталевого листа, переважно електронно-променевої зварюванням. Донні частини по периметру приварюють до циліндричної частини лейнера через підкладні кільця. Потім формують навколо всієї поверхні лейнера силову оболонку, виконану спіральної радіально-діагональної намотуванням композитного матеріалу з використанням сполучного. Кількість шарів зовнішньої оболонки, товщину, використовуваний матеріал намотування, конкретну конфігурацію вибирають в залежності від експлуатаційних характеристик балона, робочого тиску, обсягу лейнера, його розмірів та ін

Недоліками про лейнера з використанням зварювання.

Технічна задача, розв'язувана винаходом, полягає в спрощенні технології виготовлення балонів, зниження маси і забезпечення безосколкового руйнування балонів.

Поставлена задача вирішується за рахунок того, що в способі виготовлення балона, що включає виготовлення лейнера і формування навколо всій його поверхні силовий оболонки, виконаної спіральної радіально-діагональної намотуванням композитного матеріалу з використанням сполучного, згідно винаходу льойнер виготовляють із загартованого скла, намотують на нього в радіальному напрямку гнучкий матеріал, одна з поверхонь якого виконана з адгезиву, а інша - з антиадгезива, потім накладають на льойнер щонайменше днище з горловиною, при цьому один кінець гнучкого матеріалу виводять через отвір в лейнере і горловину, після радіально-діагональної намотування композитного матеріалу здійснюють затвердіння сполучного, потім розбивають льойнер і видаляють осколки з порожнини балона.

Виконання лейнера з загартованого скла, намотування на його зовнішню поверхню в радіальному напрямку гнучкого матеріалу з поверхнями з адгезиву і антиадгезива та виведення одного кінця гнучкого матеріалу черебкому матеріалу, і видалити залишилися осколки з порожнини балона. Таке виготовлення балона не вимагає виконання лейнера, спрощує технологію виготовлення, знижує масу (вагу) балона при заданій місткості і забезпечує його безосколкове руйнування.

Винахід ілюструється кресленнями, де на фіг.1 показаний балон в розрізі, виготовлений запропонованим способом з одним днищем з горловиною, і на фіг.2 - балон в розрізі, виготовлений з двома днищами. Балон містить льойнер 1, днища 2, обмотку з гнучкого матеріалу 3 і силову оболонку 4. Льойнер 1 виконаний з загартованого скла з отвором, розташованим зі сторони торця днища з горловиною 2, у обмотки з гнучкого матеріалу 3 одна поверхня виконана з адгезиву, а інша - з антиадгезива, силова оболонка 4 виконана спіральної радіально-діагональної намотуванням композитного матеріалу з використанням сполучного.

Спосіб виготовлення балона здійснюють наступним чином. Виготовляють льойнер 1 із загартованого скла з зовнішніми розмірами, виконаними за внутрішніми розмірами балона. На зовнішню поверхню лейнера 1 в радіальному напрямку намотують гнучкий матеріал 3 в один шар поверхнею, виконаної з адгезиву. Накладають на ле�ие в лейнере і горловину днища 2. Друге днище 2 накладають на льойнер 1 при необхідності, т. к. для сферичних днищ можна виготовляти балон тільки з одним днищем з горловиною. Пояснюється це тим, що товщина днища балона залежить від радіуса днища, який знаходиться в межах від половини діаметру балона для сферичних днищ до одного діаметру для еліптичних днищ. Для сферичних днищ товщина стінки днища дорівнює половині товщини стінки обичайки балона, а для еліптичних днищ товщина стінки днища повинна бути більше, тому встановлюють днище 2 (без горловини).

Після накладення на льойнер щонайменше днища з горловиною 2 виробляють спіральну радіально-діагональну намотування композитного матеріалу 4. Спочатку здійснюють поздовжню намотування композитного матеріалу до необхідної товщини, а потім здійснюють радіальну намотування з нанесенням зв'язуючого матеріалу. Потім виконують затвердіння сполучного, розбивають скляний льойнер, за вільний кінець гнучкого матеріалу, виведений через отвір в лейнере і горловину балона, виймають осколки скла, прилиплі до гнучкого матеріалу, і видаляють залишилися осколки з порожнини балона.

Винахід було випробувано при виготовленні балона з внутреннзготовили із загартованого скла з глухим дном і днищем з отвором діаметром 50 мм, товщина стінки лейнера склала 5-6 мм. На зовнішню поверхню скляної лейнера в радіальному напрямку намотали будівельну стрічку стороною, виконаної з адгезійним шаром, наклали на льойнер днища і вивели один кінець стрічки через отвір в лейнере і горловину балона, яку виточили з різьбленням, наприклад, 30×2 мм. Встановили льойнер намоточную машину і здійснили спіральну радіально-діагональну намотування композитного матеріалу, зокрема, з скловолокна з використанням в якості сполучного, наприклад, епоксидної смоли. Товщина днищ лейнера, виконаних намотуванням композитного матеріалу, склала 5 мм, а циліндричної частини лейнера - 10 мм. Для полімеризації сполучного балон нагріли до 160°C. В горловину балона вставили сталеву оправку і розбили скляну льойнер. Вільний кінець гнучкої стрічки, виведений через горловину, витягли з балона з прилиплими осколками скла. Залишки скла видалили з порожнини через горловину балона. Балон витримала гідравлічні випробування на тиск 15 МПа і пневматичні - на тиск 10 МПа. Вага балона склав 31 кг. Виготовлення балонів з композитних матеріалів дозволяє знизити масу балону у порівнянні зі сталевими бесшовн�бретения дозволяє спростити технологію виготовлення, знизити собівартість і масу балону і забезпечити безосколкове руйнування балона за рахунок застосування композитного матеріалу і виготовлення балона без лейнера.

Спосіб виготовлення балона, що включає виготовлення лейнера і формування навколо всій його поверхні силовий оболонки, виконаної спіральної радіально-діагональної намотуванням композитного матеріалу з використанням сполучного, відрізняється тим, що льойнер виготовляють із загартованого скла, намотують на нього в радіальному напрямку гнучкий матеріал, одна з поверхонь якого виконана з адгезиву, а інша - з антиадгезива, потім накладають на льойнер щонайменше днище з горловиною, при цьому один кінець гнучкого матеріалу виводять через отвір в лейнере і горловину, після радіально-діагональної намотування композитного матеріалу здійснюють затвердіння сполучного, потім розбивають льойнер і видаляють осколки з порожнини балона. 

Схожі патенти:

Конструкція горловини напірного резервуара

Винахід стосується напірного резервуара для зберігання рідких та газоподібних середовищ. Напірний резервуар включає в себе пластмасовий внутрішній резервуар з принаймні одним не з'єднаний з ним за одне ціле горловим елементом, який розташований на горловині резервуара в області отвори резервуара, а також принаймні частково охоплює пластмасовий внутрішній резервуар і горловий елемент опорної оболонкою. Горловий елемент забезпечений засобами для прийому сполучної арматури. Горловий елемент забезпечений вставкою, яка утворює принаймні частина горловини резервуара і яка забезпечує щільну посадку для арматури, що вставляється в елемент горловини. Втулкообразная циліндрична частина вставки утворює зі стінкою пластмасового внутрішнього резервуара втянутую всередину пластмасового внутрішнього резервуара горловину резервуара. При цьому стінка пластмасового внутрішнього резервуара в області отвори резервуара конусоподібно втягнута і утворює втиснутий у внутрішню область резервуара патрубок. Технічний результат - підвищення герметичності. 11 з.п. ф-ли, 8 іл.

Дитяча оболонка для внутрішнього тиску з шаруватого композиційного матеріалу

Оболонка може бути використана в конструкції акумуляторів і всіх подібних ємностей. Оболонка виконана у вигляді двох секцій 1 і 2 з циліндричними ділянками 3 і 4 і торцевими опуклими днищами 5 і 6 з утворенням на циліндричній частині кожної кільцевого торця 13, 14, у яких з зовнішньої поверхні циліндричної частини розташовані уступами з боку днищ додаткові шари з просоченого сполучною тканого матеріалу 15, 16, 17, 18 з утворенням конічних поверхонь 19, 20, все ткані шари розділені принаймні на дві групи 15, 16 і 17, 18, кожна з яких охоплена, як мінімум, одним шаром матеріалу силового каркаса 23, 24 і 25, 26, на торці біля внутрішньої поверхні однієї секції виконаний виступ 27 з центрирующей поверхнею 29, а на другий - відповідь виступу поглиблення 28 з поверхнею 30, еквідистантно центрирующей поверхні виступу, торцеві поверхні виступу і поглиблення 31, 32 рознесені між собою з утворенням кільцевого паза 33, в якому розташований герметизуючий елемент. Винахід дозволяє розширити область застосування цельномотанних оболонок з спрощенням технологічного процесу виготовлення. 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Бобишках посудини високого тиску і ділянку її сполучення з футеровкою

Винахід відноситься до судин високого тиску для розміщення різних текучих середовищ під тиском. Бобишках для посудини високого тиску має фланець. Зазначений фланець має зовнішню сторону і внутрішню сторону. Причому бобишках містить внутрішній інсталяційний паз і безліч каналів. Зазначений інсталяційний паз розміщений на зазначеній внутрішній стороні і має внутрішню бічну стінку. Безліч каналів розміщено у зазначеній внутрішній бічній стінці. Причому канали не з'єднуються з зовнішньою стороною. Також описані варіанти виконання посудини високого тиску, спосіб виконання посудини високого тиску. Група винаходів спрямована на запобігання можливості витоку газоподібного середовища з внутрішнього боку фланця до зовнішньої сторони фланця. 4 н. і 20 з.п. ф-ли, 8 іл.

Втулка для балонів високого тиску і спосіб її виготовлення

Винахід відноситься до втулки (4) для балона високого тиску і способу її кріплення до балона. Втулка складається з двох елементів, що прикріплюються один до одного, які можуть бути об'єднані в єдину конструкцію (3) самого балона, утвореного з композитного матеріалу, металевого сплаву, синтетичного матеріалу, смол та армуючих волокон. Внутрішній - витягнений - елемент (4.2) горловини (4) представляє в його внутрішній частині гексагональное наскрізний отвір (9), тоді як верхня частина являє різьблення для кріплення клапана або пробки; на верхній зовнішній частині розміщена різьблення для з'єднання із зовнішнім елементом (4.9), тоді як на нижній частині має кільцеподібне гніздо для прийому ущільнення (5) у прямому контакті з серцевиною (2). Подібне ущільнення (5) забезпечено на зовнішньому елементі (4.9). Між двома елементами (4.2) і (4.9) - на нижній частині - закріплена кінцева частина серцевини (2): далі ця збірка полягає зовні під безліч обмативающих шарів, виготовлених з армуючих волокон і синтетичних смол. Технічний результат - підвищення надійності балона. 2 н. і 6 з.п. ф-ли, 5 іл.

Поздовжні вентиляційні канали посудини високого тиску

У цьому винаході запропоновано посудину (10) високого тиску, має перший кінець (14) з першим потовщенням (16) і циліндричний ділянку (30). Посудину (10) включає в себе внутрішнє облицювання (20), композитну оболонку (18), розташовану поверх внутрішнього облицювання (20), і перший поздовжній вентиляційний канал (22), розташований між внутрішнім облицюванням (20) і композитної оболонкою (18). Перший поздовжній вентиляційний канал (22) включає в себе подовжений утворює вентиляційний канал елемент (23, 23', 23") і триває щонайменше від циліндричної ділянки (30) посудини до першого потовщення (16), причому кінець першого поздовжнього каналу розташований вздовж горловини потовщення і відкривається в атмосферу. Технічний результат - підвищення надійності судини. 6 з.п. ф-ли, 7 іл.

Спосіб контролю працездатності металопластикових балонів та пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до галузі газової апаратури і може бути використане в процесі виготовлення і експлуатації металопластикових балонів

Метало-композитний балон тиску

Винахід відноситься до галузі газової апаратури, а саме до металлокомпозитним балонів високого тиску, які використовуються, зокрема, в портативних кисневих дихальних апаратах альпіністів, рятувальників, в переносних виробах кріогенної і протипожежної техніки, системах газозабезпечення та інших галузях

Ємність з композиційного матеріалу

Винахід відноситься до області машинобудування і може бути використане при виготовленні корпусів, контейнерів, ємностей, балонів тиску (далі ємності) з композиційного матеріалу (КМ)

Конструкція горловини напірного резервуара

Винахід стосується напірного резервуара для зберігання рідких та газоподібних середовищ. Напірний резервуар включає в себе пластмасовий внутрішній резервуар з принаймні одним не з'єднаний з ним за одне ціле горловим елементом, який розташований на горловині резервуара в області отвори резервуара, а також принаймні частково охоплює пластмасовий внутрішній резервуар і горловий елемент опорної оболонкою. Горловий елемент забезпечений засобами для прийому сполучної арматури. Горловий елемент забезпечений вставкою, яка утворює принаймні частина горловини резервуара і яка забезпечує щільну посадку для арматури, що вставляється в елемент горловини. Втулкообразная циліндрична частина вставки утворює зі стінкою пластмасового внутрішнього резервуара втянутую всередину пластмасового внутрішнього резервуара горловину резервуара. При цьому стінка пластмасового внутрішнього резервуара в області отвори резервуара конусоподібно втягнута і утворює втиснутий у внутрішню область резервуара патрубок. Технічний результат - підвищення герметичності. 11 з.п. ф-ли, 8 іл.

Дитяча оболонка для внутрішнього тиску з шаруватого композиційного матеріалу

Оболонка може бути використана в конструкції акумуляторів і всіх подібних ємностей. Оболонка виконана у вигляді двох секцій 1 і 2 з циліндричними ділянками 3 і 4 і торцевими опуклими днищами 5 і 6 з утворенням на циліндричній частині кожної кільцевого торця 13, 14, у яких з зовнішньої поверхні циліндричної частини розташовані уступами з боку днищ додаткові шари з просоченого сполучною тканого матеріалу 15, 16, 17, 18 з утворенням конічних поверхонь 19, 20, все ткані шари розділені принаймні на дві групи 15, 16 і 17, 18, кожна з яких охоплена, як мінімум, одним шаром матеріалу силового каркаса 23, 24 і 25, 26, на торці біля внутрішньої поверхні однієї секції виконаний виступ 27 з центрирующей поверхнею 29, а на другий - відповідь виступу поглиблення 28 з поверхнею 30, еквідистантно центрирующей поверхні виступу, торцеві поверхні виступу і поглиблення 31, 32 рознесені між собою з утворенням кільцевого паза 33, в якому розташований герметизуючий елемент. Винахід дозволяє розширити область застосування цельномотанних оболонок з спрощенням технологічного процесу виготовлення. 2 з.п. ф-ли, 2 іл.

Металлокомпозитний балон високого тиску

Балон призначений для використання в установках гідроабразивного різання. Балон складається з лейнера (1) і зовнішньої силової композиційної оболонки (2). Льойнер (1) містить верхнє днище (4) з подовженою горловиною (5), середню циліндричну частину (6) і нижнє днище (7) з елементом (8) для забезпечення симетричної укладання спіральних шарів при армуванні балона. Внутрішній діаметр d1 подовженою горловини (5) має збільшений розмір, що дорівнює не менше половини внутрішнього діаметра d2 середньої циліндричної частини (6) лейнера (1). Елемент (8) для забезпечення симетричної укладання спіральних шарів при армуванні балона виконаний у вигляді горловини з некрізні отвором (12), причому діаметр d3 отвори (12) дорівнює внутрішньому діаметру d1 горловини (5). На торцях елемента (8) в нижній частині виконані пази (13). Технічний результат - розширення функціональних можливостей балона при забезпеченні підвищеного рівня безпеки. 4 з.п. ф-ли, 2 іл.

Поздовжні вентиляційні канали посудини високого тиску

У цьому винаході запропоновано посудину (10) високого тиску, має перший кінець (14) з першим потовщенням (16) і циліндричний ділянку (30). Посудину (10) включає в себе внутрішнє облицювання (20), композитну оболонку (18), розташовану поверх внутрішнього облицювання (20), і перший поздовжній вентиляційний канал (22), розташований між внутрішнім облицюванням (20) і композитної оболонкою (18). Перший поздовжній вентиляційний канал (22) включає в себе подовжений утворює вентиляційний канал елемент (23, 23', 23") і триває щонайменше від циліндричної ділянки (30) посудини до першого потовщення (16), причому кінець першого поздовжнього каналу розташований вздовж горловини потовщення і відкривається в атмосферу. Технічний результат - підвищення надійності судини. 6 з.п. ф-ли, 7 іл.

Корпус посудини високого тиску

Корпус посудини призначений для зберігання, транспортування рідин, газів під тиском. Корпус містить силову зовнішню оболонку, внутрішню перфоровану оболонку, що утворюють межкорпусное простір, що сполучається з внутрішнім робочим об'ємом посудини і розділений на відсіки, переважно прямокутної форми, конструктивними елементами. У відсіках межкорпусного простору розташований пристрій для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску, виконане у вигляді одного, переважно двох-трьох шарів листової накладки з еластичного матеріалу, зафіксованих одним краєм на конструктивних елементах межкорпусного простору з можливістю переміщення незакрепленной частині шару або шарів накладки по нормалі до поверхні силовий оболонки корпусу і як мінімум в одному напрямку вздовж поверхні силовий оболонки корпусу. Технічний результат - підвищення надійності. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Несучий корпус посудини високого тиску

Корпус посудини призначений для зберігання, транспортування рідин, газів під тиском. Корпус містить силову зовнішню оболонку, внутрішню перфоровану оболонку, що утворюють межкорпусное простір, що сполучається з внутрішнім робочим об'ємом посудини і розділений на відсіки, переважно прямокутної форми, конструктивними елементами. У відсіках межкорпусного простору розташований пристрій для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску, виконане у вигляді одного, переважно, двох-трьох шарів листової накладки з еластичного матеріалу, зафіксованих одним краєм на конструктивних елементах межкорпусного простору з можливістю переміщення незакрепленной частині шару або шарів накладки по нормалі до поверхні силовий оболонки корпусу і, як мінімум, в одному напрямку вздовж поверхні силовий оболонки корпусу. Технічний результат - підвищення надійності. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Міцний корпус посудини високого тиску

Винахід відноситься до галузі виробництва посудин високого тиску для зберігання, транспортування рідин, газів під тиском і може бути використане для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску при утворенні в ньому пробоїни. Міцний корпус посудини високого тиску містить силову зовнішню оболонку, внутрішню перфоровану оболонку, що утворюють межкорпусное простір, що сполучається з внутрішнім робочим об'ємом посудини і розділений на відсіки, переважно прямокутної форми, конструктивними елементами. У відсіках межкорпусного простору розташований пристрій для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску, виконане у вигляді одного, переважно, двох-трьох шарів листової накладки з еластичного матеріалу, зафіксованих одним краєм на конструктивних елементах межкорпусного простору з можливістю переміщення незакрепленной частині шару або шарів накладки по нормалі до поверхні силовий оболонки корпусу і, як мінімум, в одному напрямку вздовж поверхні силовий оболонки корпусу. Технічний результат - підвищення надійності. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб підвищення живучості міцного корпусу посудини високого тиску

Спосіб призначений для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску при його пробитті. Спосіб здійснюють наступним чином. У межкорпусних відсіках розміщують пристрій для відновлення функціональності корпусу, яке виконують у вигляді одного, переважно, двох-трьох шарів листової накладки з еластичного матеріалу, зафіксованих одним краєм на конструктивних елементах межкорпусного простору з можливістю переміщення незакрепленной частині шару накладки по нормалі до поверхні силовий оболонки корпусу і, як мінімум, в одному напрямку вздовж поверхні силовий оболонки корпусу. При порушенні цілісності корпусу посудини високого тиску, що виникає під дією перепаду тиску, переміщують накладку, зміщуючи отвір пробоїни в накладці щодо отвори пробоїни в силовий оболонці, перекривають пробоїну і герметизують силову оболонку. Технічний результат - підвищення надійності. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб підвищення живучості корпусу посудини високого тиску

Спосіб призначений для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску при його пробитті. Спосіб здійснюють наступним чином. У межкорпусних відсіках розміщують пристрій для відновлення функціональності корпусу, яке виконують у вигляді одного, переважно двох-трьох шарів листової накладки з еластичного матеріалу, зафіксованих одним краєм на конструктивних елементах межкорпусного простору з можливістю переміщення незакрепленной частині шару накладки по нормалі до поверхні силовий оболонки корпусу і як мінімум в одному напрямку вздовж поверхні силовий оболонки корпусу. При порушенні цілісності корпусу посудини високого тиску, що виникає під дією перепаду тиску, переміщують накладку, зміщуючи отвір пробоїни в накладці щодо отвори пробоїни в силовий оболонці, перекривають пробоїну і герметизують силову оболонку. Технічний результат - підвищення надійності. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб підвищення живучості несучого корпусу посудини високого тиску

Спосіб призначений для відновлення функціональності корпусу посудини високого тиску при його пробитті. Спосіб здійснюють наступним чином. У межкорпусних відсіках розміщують пристрій для відновлення функціональності корпусу, яке виконують у вигляді одного, переважно двох-трьох шарів листової накладки з еластичного матеріалу, зафіксованих одним краєм на конструктивних елементах межкорпусного простору з можливістю переміщення незакрепленной частині шару накладки по нормалі до поверхні силовий оболонки корпусу і як мінімум в одному напрямку вздовж поверхні силовий оболонки корпусу. При порушенні цілісності корпусу посудини високого тиску, що виникає під дією перепаду тиску, переміщують накладку, зміщуючи отвір пробоїни в накладці щодо отвори пробоїни в силовий оболонці, перекривають пробоїну і герметизують силову оболонку. Технічний результат - підвищення надійності. 2 з.п. ф-ли, 6 іл.

Мембранна вантажна ємність для транспортування і зберігання зрідженого природного газу

Винахід відноситься до транспортного кораблебудуванню, засобам морського транспортування і зберігання зрідженого природного газу (СПГ) і стосується конструкції мембранної вантажної ємності для його транспортування і зберігання. Резервуар для транспортування або зберігання СПГ містить структуровану термоізолюючу оболонку, закріплену на несучої конструкції транспортного судна або ємності. Оболонка складається з декількох шарів. При цьому один шар є металевим, герметичним і знаходиться в контакті з вантажем або зберігаються скрапленим газом. Шар містить хвилеподібні гофри. Вершини і западини хвиль утворюють форму зигзагів. Хвилеподібні лунки між гофрами з зовнішньої сторони заповнені пористим синтетичним матеріалом або пастою на основі рубленого скловолокна й сполучного. Досягається підвищення міцності і надійності мембранної вантажної ємності для транспортування і зберігання скрапленого газу, зменшення ймовірності порушення її герметичності. 2 з.п. ф-ли, 10 іл.
Up!