Пристрій для регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу

 

Винахід відноситься до пристроїв для регулювання тиску повітря в шинах транспортних засобів.

Відомо пристрій для регулювання тиску повітря в шинах, що включає трубчасту камеру, інтегровану в стінку шини, керуючі клапани (патент EP 2250035, заявл.20.02.2009, опубл. 17.11.2010). Система використовує атмосферне повітря для автоматичної підкачки шин під час руху. Робота пристрою заснована на принципі перистальтичних насосів. У той час як шина обертається і стикається з дорожнім покриттям, камера діє, як перистальтичний насос, накачуючи додатковий повітря, поки не досягається бажане тиск. При задовільному тиску клапан автоматично припиняє підкачування повітря.

Відомий пристрій має наступні недоліки:

- робота пристрою в режимі нагнітання повітря неможлива без обертання колеса по твердому покриттю або грунту (рух в пробці, важке бездоріжжя);

- пристрій не може створити тиск в повністю спущеною шині;

- ефективність пристрою сильно залежить від частоти обертання коліс і у випадку проколу може виявитися недостатньою для продовження руху;

- інтеграція з іншими системами тран� руху транспортного засобу;

- харчування керуючих клапанів від акумуляторів всередині шини робить експлуатацію системи досить складною, так як їх енергоспоживання велика і може знадобитися демонтаж коліс і шиномонтажні операції для заміни джерел живлення;

- вбудовування в шину обмежує ресурс пристрою пробігом шини до гранично допустимого зносу протектора або до пошкодження шини, несумісного з подальшою експлуатацією;

- у разі, якщо вдасться конструктивно відокремити пристрій від шини, її ресурс все одно буде обмежуватись з-за постійної роботи перистальтичного насоса під час руху транспортного засобу;

- застосування нових фізичних принципів (для транспортного машинобудування) утруднить відпрацювання пристрою та його впровадження в масове виробництво.

Найбільш близьким аналогом, прийнятого за прототип, є пристрій для регулювання тиску повітря в шинах, що включає електропривод, взаємопов'язаний з системою подачі повітря в шини транспортного засобу, системою стравлювання повітря з шини (викладена заявка JP №4-321405, заявл. 19.04.1991, опубл. 11.11.1992, див. Додаток 1).

Система подачі повітря у відомому пристрої включає кривошипно-шатунний до�ь безконтактну передачу електроенергії для живлення електродвигуна компресора. Вони ускладнюють і обтяжують конструкцію.

Також з недоліків можна відзначити недостатню надійність пристрою, швидкий знос, зумовлені переважно наявністю ковзних щіток для передачі електроенергії на електропривод компресора. На щітки потрапляє бруд, вони зношуються, внаслідок чого джерело зносу потребує обслуговування, чищення, перевірки.

Завданням, на вирішення якої спрямовано заявляється винахід, є спрощення конструкції, підвищення надійності, зменшення маси, радикальне підвищення ресурсу.

Технічний результат - винахід дозволяє реалізувати безконтактну передачу обертаючого моменту зі статора на ротор компресора, який також є керуючим елементом системи стравлювання повітря.

Для рішення поставленої задачі в пристрої для регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу, що містить електропривод, взаємопов'язаний з виконавчим пристроєм, який включає систему подачі повітря в шину транспортного засобу, систему стравлювання повітря з шини транспортного засобу, згідно винаходу система подачі повітря включає поршневий компресор, розміщений на колісному диску, а электроприво� і ротор, розміщений на колесі співвісно з ним з можливістю обертального руху в присутності магнітного зв'язку зі статором, при цьому виконавчий пристрій виконано з можливістю забезпечення взаємодії ротора з системою стравлювання повітря при виборі режиму стравлювання повітря і можливістю забезпечення взаємодії ротора з поршневим компресором системи подачі повітря при виборі режиму подачі повітря.

У разі дискових гальм в якості нерухомого елементу використовують гальмівний супорт.

У разі барабанних гальм в якості нерухомого елементу використовують гальмівний щит.

Як поршневого компресора використовують аксіально-поршневий компресор.

Заявляється винахід пояснюється кресленнями.

На фіг.1 зображено пристрій для регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу, розташування вузлів виконавчого пристрою та електроприводу (колесо зображено напівпрозорим).

На фіг.2 - те ж, складу виконавчого пристрою і електроприводу.

На фіг.3 - те ж, пристрій виконавчого пристрою і електроприводу.

На фіг.4 - те ж, пристрій виконавчого пристрою та електроприводу (розріз).

На фіг.5 - те олупрозрачной).

На фіг.6 - те ж, пристрій системи стравлювання повітря (корпус зображений напівпрозорим).

На фіг.7 - те ж, поршнева група.

На фіг.8 - те ж, компонування агрегатів виконавчого пристрою і електроприводу в робочому положенні (встановлене колесо та елементи ходової частини автомобіля не показані).

На фіг.9 - те ж, пристрій повітряних каналів (блок циліндрів і корпус датчика тиску показано напівпрозорими).

На фіг.10 - те ж, елементи виконавчого пристрою, що утворюють колектор, вид зовні.

На фіг.11 - те ж, елементи виконавчого пристрою, що утворюють колектор, вид зсередини.

На фіг.12 - те ж, ротор-ексцентрик в зборі з підшипниками (вид з боку ексцентрикового механізму).

На фіг.13 - те ж, ротор-ексцентрик в зборі з підшипниками (вид з боку храпового зачеплення).

На фіг.14 - те ж, кріплення компонентів електроприводу до елементів ходової частини автомобіля.

На фіг.15 - те ж, кріплення компонентів електроприводу до елементів ходової частини автомобіля (електропривод в зборі).

На фіг.16 - те ж, кріплення рухомої частини виконавчого пристрою на установчому фланці колеса з легкого сплаву.

На фіг.17 - те ж, установка колеса з смонр>На фіг.18 представлена схема роботи механізму стравлювання повітря з шини транспортного засобу.

Далі наведено приклад конкретного виконання заявляється пристрою при розміщенні його на транспортному засобі, обладнаному дискової гальмівною системою.

Пристрій для регулювання тиску повітря в шинах 1 транспортного засобу містить блок контролю і управління, електропривод, що включає ротор 2 і статор 3, виконавчий пристрій, яке включає систему подачі повітря в шину 1 транспортного засобу, систему стравлювання повітря з шини, пристрій вимірювання тиску.

Система подачі повітря містить аксіально-поршневий компресор 4, розміщений на колесі транспортного засобу з кріпленням на колісному диску 5. Аксіально-поршневий компресор 4 включає блок циліндрів 6, поршневі групи 7, нагнітальні клапани 8 з пружинами 9, важелі 10 приводу поршня 11 з пальцями 12.1, ротор 2, виконаний у вигляді ротора-ексцентрика зі надтонким підшипниками 13 і 14, водило 15 і допоміжні елементи, такі як кронштейни 16, штифти 17, кожух 18, кришка 19.

Блок циліндрів 6 являє собою єдину деталь, виконану з легкого сплаву. У блоці 6 виконані циліндри 20 для �тверстия і вирізи для монтажу нагнітальних клапанів 8, пневматичних золотників 23.1 і механізмів стравлювання 24 системи стравлювання, допоміжних елементів, проходу повітря і кріплення аксіально-поршневого компресора 4 до колісного диска 5 транспортного засобу. Кількість циліндрів 20, отворів, вирізів одно або кратно (залежно від призначення) кількості кріпильних болтів (шпильок) колеса ТЗ.

Поршнева група 7 призначена для всмоктування відфільтрованого повітря в робочу камеру циліндра 20 його стиснення і подачі під тиском через нагнітальні клапани 8 в порожнину повітряного колектора. До її складу входять поршень 11 з легкого сплаву з канавками для установки поршневих кілець 25, порожниною для закладки пластичного мастила на зовнішній поверхні спідниці, центральним каналом для проходу повітря і установки гідрофобного повітряного фільтра 26 і поліуретанового впускного клапана 27, сталеві поршневі кільця 25 для ущільнення робочої камери, поліуретановий впускний клапан 27, встановлений в днищі поршня 11 для всмоктування відфільтрованого повітря в циліндр 20, пружна гумова діафрагма 28 для кріплення впускного клапана 27, гідрофобний повітряний фільтр 26 додаткової очистки, встановлений у внутрішньому наскрізному каналі поршня 1 Поршневий палець 12.2 служить для перетворення качательного руху важеля 10 в зворотно-поступальний рух штока 29, а відповідно і всієї поршневої групи 7.

Нагнітальний клапан 8 з поліуретану, встановлений в конічному отворі головки циліндра 20 зі сталевою пружиною 9, служить для пропускання стисненого повітря з порожнини циліндра 20 в порожнину повітряного колектора та для виключення його перетікання в зворотному напрямку.

Важіль 10 приводу поршня 11, встановлений в торцевій частині циліндра 20 допомогою кронштейнів 16, служить для перетворення за допомогою пальців 12.1 і 12.2 пласкопаралельної руху водила 15 в зворотно-поступальний рух поршневої групи 7.

Водило 15, встановлене за допомогою підшипника 14 всередині ротора-ексцентрика 2 з необхідним ексцентриситетом, служить для перетворення обертального руху ротора-ексцентрика 2 в коливальний рух важеля 10. Форма водила 15 обумовлена необхідністю уникнення контакту з кріпильними болтами (шпильками) колеса і заклинювання механізму.

Ротор-ексцентрик 2, встановлений за допомогою підшипника 13 в блоці циліндрів 6, служить для перетворення енергії обертового магнітного поля статора 3 в механічну енергію обертання і далі в плоскопараллельное рух водила 15.

Система стравлювання повітря включає в себ, �еханизми стравлювання 24, встановлені в спеціальних гніздах блоку циліндрів 6, по одному на кожен циліндр 20, стандартні пневматичні золотники 23.1, встановлені в аксіальних каналах 21, є продовженням посадочних гнізд механізмів стравлювання 24.

Механізм стравлювання 24 повітря являє собою модульний пристрій, що встановлюється в спеціальне гніздо блоку циліндрів 6 і виконує три функції: вільний пропуск храпового колеса 30 ротора-ексцентрика 2 при роботі виконавчого пристрою в режимі подачі стисненого повітря в шину 1, блокування храпового колеса 30 ротора-ексцентрика 2 при роботі виконавчого пристрою в режимі стравлювання, передача зусилля від храпового колеса 30 на шток пневматичної золотника 23.1 системи стравлювання для його відкривання і випуску стислого повітря з порожнини повітряного колектора. Механізм стравлювання 24 має П-подібний корпус 31 з отворами для пропуску штока золотника 23.1, установки осі 32 рокера 33 і настановного гвинта 34. На осі 32, запресованої в корпусі 31, одним кінцем підвішена з можливістю повороту рокер 33 спеціальної форми. Іншим кінцем рокер 33 допомогою осі 35 з'єднується з підпружиненою собачкою 36 храпового м�чується упором рокера в стінку блоку циліндрів, пружність пружини штока золотника 23.1, а також надлишковим тиском стисненого повітря в порожнині повітряного колектора.

Пристрій вимірювання тиску повітря в порожнині повітряного колектора складається з вентиля 37 з внутрішньою і зовнішньою різьбою, встановленого і привареними (припаяного) до отвору в повітряному колекторі, стандартного пневматичної золотника 23.2, ввинченного всередину вентиля 37, датчика тиску 38 з вбудованими транспондером і антеною системи радіочастотної ідентифікації.

Пристроєм, який об'єднує перераховані вище і яке є їх невід'ємною частиною, є повітряний колектор.

Повітряний колектор утворюється аксіальними 21 і круговими 22 каналами, виконаними в блоці циліндрів 6, ковпаками 40 циліндрів 20, нагнітальні клапани 8, заглушками 41 колових каналів 22, вентилем 37 і золотником 23.2 пристрої вимірювання тиску, штуцером 42 подачі (стравлювання) повітря, золотниками 23.1 механізмів стравлювання повітря.

Колектор з допомогою штуцера 42 і трубопроводу 43 (шланга) з'єднаний з внутрішньою порожниною шини 1.

Для роботи виконавчого пристрою в будь-якому з перерахованих режимів необхідний електричний привід.

Нерухома�меющий власний корпус 44 з легкого сплаву, герметичну кришку 45 з діелектричного матеріалу з вбудованою кільцевої антеною 39 системи радіочастотної ідентифікації та єдиний електричний роз'єм 46 для підключення до бортової мережі транспортного засобу. Блок статора 3 кріплять болтами (шпильками) на нерухомому елементі гальмівного механізму 47 транспортного засобу.

У разі дискових гальм в якості нерухомого елементу використовують гальмівний механізм 47.

У разі барабанних гальм в якості нерухомого елементу використовують гальмівний щит, на якому розміщують спеціальний кронштейн у вигляді скоби, одним плечем кріпиться до гальмівного щита (на кресленні не показано), а на іншому плечі закріплюють статор 3 електродвигуна.

Рухомою частиною електричного приводу є вищеописаний ротор-ексцентрик 2, конструктивно виконаний як якір короткозамкненого асинхронного електродвигуна.

Ротор-ексцентрик 2 з храповим колесом 30 розміщений у блоці аксіально-поршневого компресора 4 на колесі з кріпленням на колісному диску 5.

При установці колеса транспортного засобу на штатне місце ротор-ексцентрик 2 і статор 3 утворюють короткозамкнений асинхронний електродвигун, а датчик тиску надає�ойство також включає електронний блок контролю і управління, включає зчитувач системи радіочастотної ідентифікації, силовий контролер електроприводу для кожного колеса.

Пристрій для регулювання тиску повітря в шинах працює наступним чином.

Пристрій для регулювання тиску повітря в шинах встановлюють на кожне колесо транспортного засобу. При подачі електроживлення в бортову мережу транспортного засобу (включення "запалювання") електронний блок контролю та управління тиском у шинах 1 за допомогою зчитувача системи радіочастотної ідентифікації (RFID-рідера) і сполучених з ним кабелями антен 39 починає опитування датчиків тиску повітря з активними або пасивними RFID-транспондерами, встановлених у виконавчих пристроях, і визначає значення тиску повітря в кожному колесі транспортного засобу (крім запасні). У разі, якщо ці значення відрізняються від заданих в будь-який бік на величину, більшу за допустиму, електронний блок контролю та управління тиском формує і передає по антенному кабелю команди для силових контролерів електроприводів виконавчого пристрою на збільшення або зменшення тиску в шинах 1 відповідних коліс. Контролери мають також підключення до остоянного струму від генератора (акумулятора) у змінний трифазний потрібної потужності. Отримавши відповідні команди, силові контролери електроприводів подають змінний трифазний струм необхідної фазування на статори 3 електроприводів для запуску роторів 2. Для стравлювання повітря з шини ротор-ексцентрик 2 повинен обертатися вперед по напрямку руху транспортного засобу, а для подачі стисненого повітря в шину 1 - в протилежному напрямку. Так як процес опитування датчиків тиску повітря триває весь час роботи системи з частотою кілька разів в секунду, то при досягненні заданих значень тиску повітря в шинах 1 подається команда на відключення виконавчого пристрою.

При виникненні необхідності зміни тиску в шині 1 транспортного засобу на статор 3 електроприводу подається змінний трифазний струм, фазування якого залежить від виконуваної виконавчим пристроєм команди.

Розглянемо спочатку виконання команди на збільшення тиску повітря в шині 1.

Змінний трифазний струм, що подається відповідним силовим контролером на обмотки статора 3 електроприводу, збуджує обертове магнітне поле, яке в свою чергу перетинає короткозамкнені обмотки ротора-ексцентрика 2 (на кресленнях не показані�ялина). Так як напрямок обертання поля протилежно напрямку обертання коліс у випадку руху транспортного засобу вперед, то ротор-ексцентрик 2 завжди буде обертатися щодо блоку циліндрів 6. Механізм стравлювання 24 не перешкоджає обертанню ротора-ексцентрика 2 (робота механізму стравлювання 24 буде описана нижче). Ексцентрично поєднане з ротором-ексцентриком 2 через підшипник 14 водило 15 починає здійснювати круговий плоскопараллельное рух навколо осі ротора-ексцентрика 2. При цьому задня поверхня водила 15 ковзає по поверхні кришки 19 виконавчого пристрою для запобігання осьового переміщення водила 15 під дією сил реакції важелів 10. Від обертання водило 15 утримують пальці 12.1, вставлені в його вушка і ковзаючі в пазах важелів 10. Через пальці 12.1 плоскопараллельное рух водила 15 перетворюється в коливальний рух важелів 10, який у свою чергу перетвориться з допомогою пальців 12.2 у зворотно-поступальний рух поршнів 11, всмоктувальних через головний фільтр (на кресленні не показаний), фільтри поршнів 26 і впускний клапан 27, розміщені всередині поршня 11, стискаючих і подають стиснене повітря через нагнітальний клапан 8 в порожнину під ковпак�индров 20, з вентилем 37 датчика тиску 38 повітря, з'єднувальним штуцером 42 і золотниками 23.1 системи стравлювання повітря. Таким чином, всі ці канали і порожнини утворюють єдиний повітряний колектор. Так як колектор з допомогою штуцера 42 і трубопроводу (шланга) 43 з'єднаний з внутрішньою порожниною шини 1, то тиск у них швидко вирівнюється. Невеликий перепад тисків між колектором і шиною 1, що виникає при роботі аксіально-поршневого компресора 4 і залежить від гідравлічного опору штуцерів 42, трубопроводу 43 та іншої арматури, може бути врахований програмним способом в блоці контролю і управління. Результатом роботи виконавчого пристрою є підвищення тиску в шині 1 транспортного засобу до моменту відключення електроприводу.

Розглянемо тепер виконання команди на зменшення тиску повітря в шині 1.

Обертове магнітне поле статора 3 починає прокручувати ротор-ексцентрик 2 в напрямі, співпадаючому з напрямом обертання коліс у випадку руху транспортного засобу вперед, однак завдяки виконаному на роторі-ексцентрики 2, з боку головного підшипника 13, храповим колесу 30 відбувається його зачеплення з собачкою 36 одного з механізмів стредотвращается нагнітання повітря в шину 1. Далі ротор-ексцентрик 2 може обертатися лише синхронно з колесом транспортного засобу. Так як магнітне поле статора 3 продовжує обертатися з номінальною частотою ~3000 про/хв, що значно більше частоти обертання коліс, навіть найбільш швидкохідних транспортних засобів, обертаючий момент поля змушує храпове колесо 30 ротора-ексцентрика 2 натиснути на пов'язаний з собачкою 36 рокер 33. Рокер 33 утапливает шток золотника 23.1, який, відкриваючись, випускає стиснене повітря з порожнини колектора в порожнину приводу і далі в атмосферу. Після того як значення тиску в шині 1 досягає заданого, необхідно закрити золотник 23.1 системи стравлювання. Однак опір обертанню ротора-ексцентрика 2 із-за тертя поршнів 11 і інших деталей може виявитися більше, ніж буде здатна подолати пружина золотника 23.1. Тому для завершення процесу стравлювання повітря може знадобитися подача короткочасного імпульсу змінного трифазного струму для реверсування ротора-ексцентрика 2, звільнення штока золотника 23.1 та його закриття.

Робота виконавчого пристрою можлива при будь-яких режимах руху, на будь-яких швидкостях, а також при стоянці транспортного засобу.

Кількість�змов стравлювання 24 і відповідно циліндрів 20 аксіально-поршневого компресора 4. Це гарантує спрацьовування в режимі стравлювання повітря тільки одного механізму стравлювання 24 для запобігання швидкого падіння тиску в шині 1. Крім цього, така конструкція забезпечує надійність спрацьовування виконавчого пристрою в разі заклинювання штока золотника 23.1. Якщо це відбувається, система відпрацьовує команду на реверсування ротора-ексцентрика 2 і потім повторює спробу включення режиму стравлювання повітря. У цьому випадку ймовірність включення справного механізму стравлювання 24 дуже висока і зростає з збільшенням кількості циліндрів 20 аксіально-поршневого компресора 4 виконавчого пристрою. Кількість циліндрів 20 аксіально-поршневого компресора 4 виконавчого пристрою залежить від кількості кріпильних болтів (шпильок) колеса і може варіюватися від трьох до десяти залежно від конструкції транспортного засобу. У поданій заявці показано виконавче пристрій з чотирма циліндрами 20 і відповідно чотирма кріпильними болтами. Теоретично кількість циліндрів 20 може бути будь-яким, проте збільшення його вище десяти економічно недоцільно, так як веде до пропорційного збільшення массогаба�ції заявляється пристрою в шинах з іншими системами транспортного засобу можливе оперативне зміна заданих значень тиску, в залежності від умов і режимів руху транспортного засобу (рух по пухкому піску, снігу, щебеню тощо). Крім цього, можливе примусове зміна цих значень по команді водія (оператора) для різних цілей (зміна завантаження транспортного засобу, збільшення кліренсу, зменшення висоти транспортного засобу тощо).

Винахід дозволяє спростити конструкцію, підвищити надійність пристрою для регулювання повітря в шинах транспортного засобу, зменшити його масу, радикально підвищити ресурс.

1. Пристрій для регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу, що містить електропривод, взаємопов'язаний з виконавчим пристроєм, який включає систему подачі повітря в шину транспортного засобу, систему стравлювання повітря з шини транспортного засобу, що відрізняється тим, що система подачі повітря включає поршневий компресор, розміщений на колесі, а електропривод містить статор, жорстко закріплений на нерухомому елементі гальмівного механізму транспортного засобу, і ротор, розміщений на колесі співвісно з ним з можливістю обертального руху в присутності магнітного зв'язку зі статором, при цьому исполнительпри виборі режиму стравлювання повітря і можливістю забезпечення взаємодії ротора з поршневим компресором системи подачі повітря при виборі режиму подачі повітря.

2. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що в якості нерухомого елементу використовують гальмівний супорт.

3. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що в якості нерухомого елементу використовують гальмівний щит.

4. Пристрій п. 1, яке відрізняється тим, що в якості поршневого компресора використовують аксіально-поршневий компресор. 

Схожі патенти:

Пневматичне обладнання транспортного засобу, перемикаючий клапанне пристрій для пневматичного обладнання транспортного засобу

Винахід відноситься до пневматичному обладнання транспортного засобу, що містить пристрій для доведення фактичного тиску в шинах, щонайменше, однієї шини (8) колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шинах, що включає в себе, але щонайменше, один забезпечується стисненим повітрям компресором (39) пневмоконтур (19) шин, а також пневматична та електропневматична гальмівний пристрій, що включає в себе, щонайменше, одну питаемую компресором (39) через, щонайменше одноконтурний, запобіжний клапан (23), ємність (1, 1a) для стисненого повітря для забезпечення стисненим повітрям, щонайменше, одного споживача пневматичного або електропневматичного пристрою, такого як гальмівний пневмоконтур гальмівного пристрою. Винахід передбачає, що, щонайменше, один пневмоконтур (19) шин з'єднаний з компресором (39) за допомогою перепускного клапана (22), що має тиск відкриття, яке встановлено більш високим, ніж тиск відкриття, але щонайменше, одного контуру, щонайменше, одноконтурного запобіжного клапана(23). 2 н. і 24 з.п. ф-ли, 4 іл.

Передавальний пристрій для передачі інформації про стан шини і система контролю стану шини

Група винаходів відноситься до варіантів виконання пристрою передачі інформації, встановлюваного в порожнині шини і призначеного для передачі інформації про шині, і до системи контролю стану шини, призначеної для виявлення відхилень від нормального стану шини. Система контролю стану шини містить передавальний пристрій, пристрій і блок контролю. Передавальний пристрій містить датчик, отримує інформацію про шину, передавач, що забезпечує бездротову передачу отриманої інформації про шині, і корпус. Корпус містить стінку, навколишнє датчик і передавач, внутрішній простір, відокремлене стінкою від порожнини шини, і повітряний канал, що проходить у корпусі і з'єднує внутрішній простір корпусу з порожниною шини. На поверхні корпусу, зверненої в порожнину шини, виконано зовнішнє отвір повітряного каналу, площа якого не перевищує 0,4 мм2. На поверхні корпусу, зверненої у внутрішній простір, виконано внутрішній отвір повітряного каналу, площа якого більше площі зовнішнього отвору. В іншому варіанті виконання передавального пристрою у внутрішньому просторі передбачено простір датчика, розта�нормального стану шини і передача інформації про шині. 3 н. і 9 з.п. ф-ли, 14 іл.

Пристрій для управління тиском у шинах транспортного засобу

Пристрій призначений для доведення фактичних тиску в шинах транспортного засобу до задаються тисків. Пристрій, розташоване на шасі, направляє у співвіднесені з різними осями транспортного засобу осьові пневмоконтури шин (а, b) відповідно задається в шинах тиск у сполучені з внутрішніми просторами шин (8а, 8b, 8c) колісні клапанні пристрої (6а, 6b) і яке включає в себе, щонайменше, перемикаючий клапанне пристрій, що управляє клапанне пристрій, що приводиться в дію оператором за допомогою принаймні одного приводиться в дію вручну виконавчого органу (9) установче засіб (9а', 9b) для установки керуючих тисків. Винахід передбачає, що за допомогою принаймні одного приводиться вручну в дію установчого органу (9) із заданого числа різних грунтів вибирається грунт, по якому проїжджає чи буде проїжджати транспортний засіб. Через настановні кошти (9а', 9b') з заданим числом різних грунтів співвідноситься відповідне число заданих керуючих тисків, щонайменше для двох осьових пневмоконтуров (а, b) шин. Установчі кошти (9а', 9b') в залежності від обраного посѻельно, щонайменше, для двох осьових пневмоконтуров (а, b) шин. Технічний результат - підвищення надійності пристрою і оптимізація управління тиском у шинах транспортного засобу. 20 з.п. ф-ли, 4 іл.

Передавальний пристрій для передачі інформації про стан шини і система контролю стану шини

Винахід відноситься до пристрою передачі інформації, що встановлюється в порожнині шини і призначеному для передачі інформації про шині. Система контролю стану шини містить передавальний пристрій, пристрій і блок контролю. Передавальний пристрій містить датчик, отримує інформацію про шину, що представляє дані про стан газу, яким заповнена порожнину шини, обмежена шиною і ободом, передавач і корпус. Передавач забезпечує бездротову передачу отриманої інформації про шині. У корпусі укладені датчик і передавач. На поверхні корпусу виконано вхідний отвір повітряного каналу, що з'єднує внутрішній простір корпусу з порожниною шини, причому це вхідний отвір утворено у верхній частині опуклості, яка виступає в одному напрямку відносно поверхні корпусу. Площа вхідного отвору повітряного каналу не перевищує 0,4 мм2. Висота опуклості становить не менше 1 мм. При наявності контактної площини, що знаходиться в контакті з верхньою частиною і перпендикулярної напрямку, в якому виступає опуклість, площа контакту між контактної площиною і верхньою частиною не перевищує 30% площі вхідного отвору. Забезпечується �

Інтегровані поворотний блок і ковпак маточини

Винахід відноситься до області систем накачування шин для транспортних засобів великої вантажопідйомності

Пристрій виявлення впливу сили на шину

Винахід відноситься до випробувальних засобів для автомобільного транспорту

Система автоматичного регулювання тиску повітря в шинах по заданим параметрам

Винахід відноситься до галузі військової техніки, оснащеної системою регулювання тиску повітря в шинах

Система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах

Винахід відноситься до галузі військової техніки, оснащеної системою регулювання тиску повітря в шинах

Колесо з компенсацією температури і регулюванням тиску

Винахід відноситься до транспортних засобів

Система регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до пристроїв для підведення та регулювання тиску повітря в шинах коліс транспортних засобів з незалежною підвіскою
Up!