Обвіяна вихлопними газами конструкція і пов'язаний з нею складовою вузол, і спосіб виготовлення цього вузла

 

Об'єкти цього винаходу в основному відносяться до складових конструкцій та до пов'язаних з ними способів виготовлення, зокрема до складових конструкцій, що включає в себе безліч складових вузлів для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами, виготовлених з керамічних матричних композиційних (КМК) матеріалів, а також пов'язаних з ними способами виготовлення.

Ряд компонентів вихлопних систем звичайних реактивних двигунів, так само як і інших пристроїв, що обдуваються гарячими вихлопами, виготовляється з титанових сплавів. Титанові сплави мають ряд експлуатаційних переваг, проте очікується, що температури вихлопних системах реактивних двигунів наступного покоління досягнуть такого рівня, при якому вузли і компоненти, виготовлені з титанових сплавів, можуть мати незадовільний термін служби. У зв'язку з цим, історично склалося так, що кожне нове покоління реактивних двигунів має більш високі температури вихлопних газів, ніж попереднє покоління, у зв'язку з тим творці реактивних двигунів прагнуть домогтися більш високої термодинамічної ефективності. Однак при температурах у вихлопних системах, передбачуваних для сл�еми, виготовлені з титанових сплавів, наприклад такі як сопла вихлопної системи і центральний корпус вихлопної системи, так само як і інші пристрої, що обдуваються гарячим вихлопом, можуть окислюватися відносно швидко, тим самим невигідним чином скорочуючи термін служби таких компонентів.

Ряд звичайних систем, що обдуваються вихлопними газами, наприклад сопла вихлопної системи і центральний корпус вихлопної системи, сконструйовані у формі сендвіча з комірчастою внутрішньою частиною. У зв'язку з цим, ці компоненти вихлопної системи можуть включати в себе пару обшивок, виконаних з титанового сплаву і розташованих на протилежних сторонах комірчастою внутрішньої частини, яка також може бути сформована з титанового сплаву. Для зниження рівня шуму від роботи двигуна деякі компоненти вихлопної системи можуть бути забезпечені резонаторами Гельмгольца. Для установки резонаторів Гельмгольца може бути передбачена перфорація або інші отвори, отримані, наприклад, просвердлювання в облицюванні з титанового сплаву, розташовані в безпосередній близькості до високошвидкісного потоку вихлопних газів. Перфорація або інші отвори, виконані на облицюванні з титанового сп�метрії осередків шум, видаваний при роботі двигуна, може бути знижений в значній мірі.

З метою створення компонентів системи вихлопу і інших пристроїв, що обдуваються високотемпературними вихлопними газами, які можуть витримати більш високі температури, які перевищують, наприклад, 1000°F, пропонувалися компоненти, що включають в себе сплави металів, що витримують високі температури. Однак ці сплави металів, що витримують високі температури, такі як Inconel 718, Rene 41 і Columbium, небажано важкі в порівнянні з порівнянними компонентами, які виготовлені зі сплавів титану. Так як вага літака, включаючи його двигун, є однією з ключових проблем, що стосуються як продуктивності, так і вартості експлуатації повітряних суден, використання компонентів системи вихлопу і інших пристроїв, що обдуваються гарячими вихлопами, виконаних із сплавів металів, що витримують високі температури, але які є більш важкими порівняно з компонентами зі сплаву титану, не виявилося бажаним рішенням даної проблеми.

Відповідно, було б бажано створити конструкції системи вихлопу, наприклад сопла і центральні корпуси, а також інші пристрої, що обдуваються гарячими вихлопними�ения терміну служби компонентів. Додатково було б доцільно створити компоненти системи вихлопу, наприклад сопла і центральні корпуси, та інші пристрої, що обдуваються високотемпературними вихлопними газами, які могли б витримувати високі температури вихлопних газів, але при цьому вага яких не перевищував би ваги відповідних компонентів із сплаву титану, щоб не збільшувати вагу двигуна.

СУТНІСТЬ ВИНАХОДУ

Даний винахід, таким чином, розкриває складовою вузол і пов'язаний з ним конструкцію, обдуваемую вихлопними газами, які можуть включати в себе керамічні матричні композитні (КМК) матеріали, тим самим дозволяючи складовою сайту витримувати температури понад 1000°F, наприклад, тобто такі температури, які потенційно можуть створюватися вихлопними газами авіаційних двигунів наступного покоління без значного скорочення терміну служби складеного вузла і без збільшення ваги конструкції, що обдувається вихлопними газами, порівняно з відповідними конструкціями, виготовленими зі сплаву титану. У відповідності з іншими об'єктами даного винаходу, також пропонуються способи виготовлення складеного вузла, який може також включати в себе КМК матеріал, тим сам�орячими вихлопами, бути виготовленими, наприклад, з КМК матеріалу, так, щоб мати здатність витримувати температури понад 1000°F.

Відповідно до одного з варіантів винаходу пропонується складовою вузол, який включає в себе гофровану перегородку, яка може бути виконана з КМК матеріалу і витягнуту в поздовжньому напрямку. Складовою сайт містить трубчастий елемент, який також може бути виконаний з КМК матеріалу, має всередині гофровану перегородку. Гофрована перегородка і трубчастий елемент утворюють секционированний складальний вузол, званий, наприклад, секционированний КМК трубчастий складальний вузол. Утворився секционированний КМК трубчастий складальний вузол може мати закруглені ділянки на кутах у бічному поперечному перерізі. В одному з варіантів здійснення винаходу пропонується складова структура, що включає в себе перший і другий лицьові обшивки і безліч секціонованих КМК трубчастих складових вузлів, розташованих між лицьовими обшивками.

Складовою складальний вузол, виконаний відповідно до одного з варіантів здійснення винаходу, також включає в себе внутрішній звукопоглотитель, розташований в безпосередній близькості від �ромежутки між витками гофрованої перегородки. Внутрішній звукопоглотитель може бути виготовлений з керамічного матеріалу.

Згідно з іншим варіантом здійснення винаходу, пропонується конструкція, обвіяна вихлопами, яка містить стеночний елемент і безліч секціонованих трубчастих складових вузлів, розташованих на стеночном елементі. Кожен з секціонованих трубчастих складових вузлів розташований у подовжньому напрямку вздовж стеночного елемента. Додатково, кожен секционированний трубчастий складальний вузол розташовується збоку від прилеглого до нього іншого секціонірованние трубчастого складального вузла. Далі, кожен секционированний трубчастий складальний вузол містить гофровану перегородку, яка може бути виконана з КМК матеріалу і витягнуту в поздовжньому напрямку, і трубчастий елемент, який може бути виконаний з КМК матеріалу, в якому розташовується гофрована перегородка.

В одному варіанті здійснення винаходу стеночний елемент утворює безліч секцій, розташованих з проміжками в поздовжньому напрямку. У цьому варіанті безліч секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів розташовуються на кожній секції стеночного елемента. Кажи стеночного елемента. Додатково, кожна секционированний КМК трубчастий складальний вузол може бути розташований збоку від прилеглого до нього іншого сусіднього секціонірованние КМК трубчастого складального вузла в межах відповідної секції стеночного елемента. У зв'язку з цим, кожен секционированний КМК трубчастий складальний вузол має висоту, яка може змінюватися у поздовжньому напрямку для полегшення розташування пліч-о-пліч секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів.

Як зазначено вище, кожен з секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів може також включати в себе внутрішній звукопоглинач, який може бути виконаний з керамічного матеріалу. Внутрішній звукопоглотитель розташовується в безпосередній близькості від гофрованої перегородки і всередині трубчастого елемента, виконаного з КМК матеріалу. В одному варіанті внутрішній звукопоглотитель встановлений у проміжки між витками гофрованої перегородки. Конструкція, обвіяна вихлопними газами, в цьому варіанті може також включати в себе першу і другу лицьову обшивки, розташовані на протилежних сторонах безлічі секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів. Кожен секционированний КМК трубчасоб виготовлення складеного вузла також пропонується у відповідності з одним із варіантів здійснення цього винаходу. Спосіб за цим варіантом передбачає використання гофрованої перегородки, яка може бути виконана з КМК матеріалу, яка розташовується в поздовжньому напрямку. Гофрована перегородка твердіє і потім розташовується всередині трубчастого елемента, який також може бути виконаний з КМК матеріалу. Гофрована перегородка може бути потім закріплена всередині трубчастого елемента для формування секціонірованние трубчастого складального вузла, наприклад секціонірованние КМК трубчастого складального вузла.

Внутрішній звукопоглотитель може бути розташований в безпосередній близькості від гофрованої перегородки, наприклад за допомогою установки звукопоглотітеля між витками гофрованої перегородки. Таким чином, спосіб по одному варіанту може також передбачати розташування безлічі секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів між першою і другою лицьовими обшивками, щоб виготовити, наприклад, конструкцію, обдуваемую вихлопними газами.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Таким чином, надавши даний опис загалом, тепер буде дано посилання на прикладені креслення, які немає необхідності надавати в масштабі та на яких:

го композитного (КМК) матеріалу і безлічі жорстких абсорбуючих блоків, розташованих відносно гофрованої перегородки згідно з одним варіантом цього винаходу;

Фіг.2 являє собою вид в перспективі складеного вузла, виконаного згідно з одним з варіантів даного винаходу;

Фіг.3 являє собою вид в перспективі складовою структури, що включає в себе безліч секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів, згідно з одним з варіантів даного винаходу;

Фіг.4 являє собою ділянку сопла обдувається вихлопними газами системи двигуна, що має безліч секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів, розташованих на внутрішній оболонці, згідно з одним з варіантів даного винаходу;

Фіг.5 являє собою вид в перспективі секції сопла обдувається вихлопними газами системи, показаної на Фіг.4 і містить повний набір секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів до установки зовнішньої оболонки, згідно з одним з варіантів даного винаходу;

Фіг.6 являє собою вид в перспективі центрального корпусу, що включає в себе безліч секцій з безліччю секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів, розташованих пліч-о-пліч з кожною секцією, едения операцій способу виготовлення складеного вузла згідно з одним з варіантів даного винаходу;

Фіг.8 представляє схему послідовності проведення операцій побудови повітряного судна та методології обслуговування;

Фіг.9 представляє блок-схему повітряного судна.

ДЕТАЛЬНИЙ ОПИС ВИНАХОДУ

Варіанти даного винаходу будуть описані більш повно з посиланням на супутні креслення, на яких показані деякі, але не всі варіанти. Насправді, ці варіанти можуть бути приведені в багатьох різних формах і не повинні сприйматися як такі, що обмежують варіанти, викладені в цьому описі, ці варіанти представлені таким чином, щоб дане винахід відповідало існуючим вимогам законодавства як щодо кількості показників, так і у відношенні елементів.

Як це було описано вище, представлений складовою вузол 10, який може бути використаний в широкому спектрі застосувань. В результаті його здатності витримувати відносно високі температури, наприклад, що перевищують 1000°F, без значного скорочення терміну служби, даний складовою вузол 10 особливо застосуємо при високій температурі. Додатково складовою вузол 10, в деяких варіантах здійснення даного винаходу може бути виконаний таким чином, щоб забез�йств, виконаних з металевих сплавів. Далі, складовою вузол 10 в деяких варіантах здійснення даного винаходу може також стати привабливою з точки зору стійкості до руйнування деяких інших КМК сендвіч-конструкцій, таких як відкриті конструкції з гратчастої внутрішньою частиною. Таким чином, складовою вузол 10, виконаний по одному з можливих варіантів, може бути використаний для створення різних компонентів і систем вихлопу двигуна, наприклад, таких як сопла системи вихлопу і/або центральні корпуси для літакових двигунів, так само, як і для інших пристроїв, що обдуваються вихлопними газами, наприклад, або для хвостовій частині обтічника теплозахисного екрану і внутрішніх стінок механізму реверсу тяги, або для інших пристроїв і компонентів, подібним згаданим.

Як показано на Фіг.1, складовою вузол 10, виконаний згідно з одним з варіантів даного винаходу, включає в себе гофровану перегородку 12, яка може бути виконана з керамічної матричного композитного (КМК) матеріалу. Як відомо фахівцям в даній області техніки, КМК матеріал являє собою керамічний армований матеріал, створюваний з� стрічки або полотна і можуть включати в себе, але цим не обмежується, волокна, сформовані з карбіду кремнію, окису алюмінію, алюминосиликата, алюминоборосиликата, вуглецю, нітриду кремнію, борида кремнію, боронитрида кремнію і подібних матеріалів. Керамічна матриця може включати в себе, але це не лімітовано, матриці, сформовані з алюминосиликата, окису алюмінію, карбіду кремнію, нітриду кремнію, вуглецю і подібних матеріалів. В одному варіанті КМК матеріал містить волокна оксиду алюмінію у алюминосиликатной матриці, тобто Оксид/Оксид КМК. В іншому варіанті КМК матеріал може містити в собі волокна карбіду кремнію в карбідокремнієвому матриці, тобто SiC/SiC КМК.

Як було зазначено, гофрована перегородка 12 вигнута таким чином, щоб створити відносно звивистий (хвилеподібний) візерунок, який простягається по довжині або в поздовжньому напрямку 13. У той час як гофрована перегородка 12 може бути сформована з двох або більше гофрованих секцій, які розташовуються встик, гофрована перегородка 12, в даному варіанті, безперервно простягається в поздовжньому напрямку 13 від одного кінця складеного вузла 10 до іншого його кінця. У той час як гофрована перегородка 12 може створювати воістину �ію сегментів, з'єднаних один з одним за допомогою звичайних плоских внутрішніх перегородок, найближчих до протилежних бічних сторонах складеного вузла 10. Гофрована перегородка 12 показаного варіанти, таким чином, визначає набір з поперемінно звернених одна до іншої і усічених V-подібних секцій, або витків, 12a, з'єднаних одна з одною і проходять в поздовжньому напрямку 13. Як тільки гофрованої перегородці 12 надають бажану форму, наприклад, за допомогою розташування на гніздовому пристосуванні, на такому як, наприклад, але без обмеження, пристосуванні з алюмінію або сталі, то гофрована перегородка 12 твердне. Дивіться операції 42 і 44 наведеного в якості прикладу способу 40 на Фіг.7. У зв'язку з цим, в тому випадку, якщо немає необхідності в особливому процесі затвердіння, то оксид/оксид КМК вузли зазвичай отверждаются в два етапи. Початкова затвердіння, тобто затвердіння, проводиться при температурах близько 350°F, при якому відбувається закріплення форми вузла в достатній мірі, щоб він міг бути вилучений з верстата для формування з укладанням. Другий етап - випал, який виконується при більш високій температурі, наприклад від 500°F до 2200°F, і може бути здійснено як при знаходженні чать в себе внутрішній звукопоглотитель 14, розташований в безпосередній близькості від гофрованої перегородки 12. Дивіться операцію 46 на Фіг.7. Не всі складові вузли мають потребу у внутрішньому звукопоглотителе 14, але оскільки внутрішній звукопоглотитель 14 в основному призначений для поглинання шуму, то складові вузли, виконані у відповідності з варіантами даного винаходу, які призначені для цілей зниження рівня звуку, зазвичай включають в себе внутрішній звукопоглотитель 14, як це буде показано і описано далі. Внутрішній звукопоглотитель 14 може бути сформований з різних матеріалів, включаючи, без обмеження, волокнистий керамічний матеріал. Внутрішній звукопоглотитель 14 переважно виготовляється з матеріалу, який здатний витримувати температури, які використовуються в процесі виготовлення складеного вузла 10. Додатково, внутрішній звукопоглотитель 14 може бути виконаний таким чином, щоб розсіювати акустичну енергію, наприклад, шляхом перетворення акустичної енергії в тепло розсіюється. Наприклад, внутрішній звукопоглотитель 14 може мати такі елементи, наприклад, без обмеження, як консольні балки і/або періодично встановлюються опорні балки або пластини, які резоЋть виконаний з нетканих матеріалів, слаботканих матеріалів та/або пен, які можуть включати в себе вищезазначені резонуючі елементи.

Внутрішній звукопоглотитель 14 може бути нежорстким в процесі використання складеного вузла для належного поглинання шуму. Проте в ході деяких виробничих процесів може бути виявитися вигідно, щоб внутрішній звукопоглотитель 14 був би тимчасово отвержден, як це показано в операції 46 на Фіг.7, шляхом введення у внутрішній звукопоглотитель 14 нетривкого матричного матеріалу, такого як, наприклад, органічний матеріал, що включає в себе, наприклад, пластики, це відомо фахівцям в даній області техніки. У наведеному варіанті здійснення винаходу, наприклад, отвердний звукопоглотитель 14 може містити безліч отверднених блоків, що формують звукопоглотитель і вставлених у проміжки гофрованої перегородки 12. Як це показано на Фіг.1, наприклад, затверділі блоки, що формують внутрішній звукопоглотитель 14, можуть мати такий розмір і таку форму, щоб щільно входити в кожен виток гофрованої перегородки 12. Затверділі блоки, що формують внутрішній звукопоглотитель 14, можуть бути прикріплені до гофрованої перегородці 12 з метою форм�лення етапу випалу фугитивний матеріал сублімується і випускається через отвори в елементі або через пори КМК оболонки. Зазвичай внутрішній звукопоглотитель 14 повинен бути нежорстким при використанні складеного вузла 10, оскільки отвердний поглинач не може ефективно знижувати рівень шуму.

На додаток до гофрованої перегородці 12 також формується трубчастий елемент 16, такий, який показаний на Фіг.2, і при описі операції 48 на Фіг.7. Трубчастий елемент 16 зазвичай являє собою оболонку у вигляді труби з сендвіч-структурою. Згідно з варіантами здійснення винаходу, один або більшу кількість трубчастих елементів 16 можуть бути виконані з КМК матеріалу, наприклад оксид/оксид або SiC/SiC і, як такі, вони називаються тут, без обмеження, для прикладу, як КМК трубчасті елементи 16. Кожен КМК трубчастий елемент 16 може бути сформований на оправці, наприклад, але не без обмеження, на алюмінієвій оправці. КМК трубчастий елемент 16 потім вакуумно упаковується і твердіє, наприклад, у відповідності з двоетапної технології, описаної вище. Після цього оправлення видаляється з КМК трубчастого елемента 16 і гофрована перегородка 12 встановлюється і закріплюється всередині КМК трубчастого елемента 16, як це передбачено операцією 50 на Фіг.7. В одному з варіантів здійснення винаходу гоф�офрированная перегородка 12 може бути порізана на поздовжні смуги після затвердіння, і кожна смуга встановлюється і закріплюється всередині відповідного КМК трубчастого елемента 16.

Комбінація гофрованої перегородки 12 і трубчастого елемента 16, наприклад, як це показано на Фіг.2, може бути позначена як секционированний трубчастий складальний вузол 15. В результаті виготовлення гофрованого перегородки 12 і трубчастих елементів з 16 КМК матеріалу згідно з одним з варіантів даного винаходу на секционированний трубчастий складальний вузол 15 посилаються як на секционированний КМК трубчастий складальний вузол 15 в якості прикладу, але без обмеження. КМК трубчасті елементи 16 можуть бути виконані таким чином, щоб мати різну форму в бічному поперечному перерізі. Наприклад, КМК трубчасті елементи 16 можуть бути виконані таким чином, щоб мати трапецієподібну форму в бічному поперечному перерізі. В якості альтернативи, як це показано на Фіг.2, секционированний КМК трубчастий складальний вузол 15 може мати прямокутну форму в бічному поперечному перерізі. Як це показано на Фіг.2, наприклад, секционированний КМК трубчастий складальний вузол 15 може мати округлені кути 15a.

Складовою вузол 10, виконаний у відповідності з варіантами даного винаходу, изможно його широке використання у високотемпературних середовищах, наприклад в системах вихлопу реактивного двигуна, без значимого зменшення терміну його служби. В зв'язку з цим розташування гофрованої перегородки 12 в поздовжньому напрямку 13 в поєднанні з отверждения формою внутрішнього звукопоглотітеля 14 знижує поширення шуму як в поздовжньому напрямку 13, так і через складовою вузол 10 в кожному бічному напрямку. В результаті такої розтягнутої конфігурації складовою вузол 10, виконаний згідно з варіантів даного винаходу, володіє істотною міцністю і жорсткістю в поздовжньому напрямку 13. Більш того, в результаті формування гофрованої перегородки 12 і оточуючих шарів трубчастого елемента 16 з КМК матеріалу складовою вузол 10 також володіє істотною міцністю і жорсткістю в бічних напрямках, в основному перпендикулярні до поздовжньої осі 13. Крім цього, гофрована перегородка 12 може володіти поліпшеною стійкістю до руйнування. Наприклад, гофрована перегородка 12 може забезпечити або принаймні підвищити ймовірність того, що який-небудь елемент, проникаючи через одну з бічних сторін складеного вузла 10, втратить значну кількість енергії під час проходження через складовою вузол 10. У зв'язку з цим� сегментів 12а гофрованої перегородки 12 і/або за рахунок збільшення товщини гофрованої перегородки 12 з метою підвищення стійкості до руйнування, або за рахунок більш широкого розташування вигнутих сегментів 12а, та/або шляхом зменшення товщини гофрованої перегородки 12 з метою зменшення стійкості до руйнування. Таким чином, складовою вузол 10 забезпечує переважні структурні та акустичні характеристики, а також переважні характеристики стійкості до руйнування.

Стосовно до системи вихлопу, як це буде описано нижче, з посиланнями на Фіг.3-6 може бути вигідно обмежити руйнування від удару тільки на одній лицьовій обшивці 18 і на що знаходиться під нею внутрішньої частини, сформованої з складових вузлів 10, з причин, що відносяться як до аеродинамічних показників, так і до ремонтопридатності. Якщо проникнення відбулося тільки крізь лицьову обшивку 18, то в цій ситуації вузол 10 все ще здатний розділяти два потоку вихлопних газів. Також пошкодження однієї лицьової обшивки 18 легше ліквідувати за місцем, ніж проникаюче пошкодження обох особових обшивок 18. Якщо лише одна передня зовнішня обшивка 18a була піддана проникненню, то задня зовнішня обшивка 18b може бути використана для утримання в собі різних посилених суспензійних сумішей, які можуть бути потім отверждени на міс�кає в обидві лицьові обшивки 18, ця деталь може мати потребу у відновленні. З цієї причини дрібнопористі внутрішня частина краще з точки зору стійкості до руйнування, чим більш відкрита конструкція внутрішньої частини. Аналогічним чином внутрішня частина з товстими стінками швидше зупинить проникнення, ніж тонкостінна внутрішня частина. Прагнення до досягнення стійкості до руйнування можна порівняти з прагненням звести до мінімуму вага льотних пристроїв. Гофрована перегородка 12, виконана у відповідності з варіантами даного винаходу, дозволяє оптимізувати стійкість до руйнування з урахуванням ваги для отримання оптимальної конструкції внутрішньої частини для заданого застосування.

Більш того, складовою вузол 10 має таку конструкцію, яка дозволяє йому бути високотехнологічним при виготовленні. У зв'язку з цим, гофрованої перегородці 12, виконаної з КМК матеріалу, може бути надана належна форма. Гофрована перегородка 12 може бути отверждена на верстаті для формування з укладанням, наприклад на такому верстаті, який міг би бути використаний для формування з укладанням звичайних композитів з полімерною матрицею, наприклад і без обмеження, блок із сталі з виточеним в ньому конв�мати багато часу, то допоміжні виробничі засоби можуть бути використані для попереднього формування КМК препрега до його приміщення на верстат. В одному з варіантів здійснення винаходу допоміжним виробничим засобом може служити пара гребенів, виконаних у вигляді паралельні штифтів, встановлених на довгих підставах з інтервалами, відповідними бажаного розміру вигинів перегородки. Гребені, у свою чергу, встановлюються в рамі, яка спрямовує та контролює протяжність їх відносного руху. При використанні, довга смуга матеріалу препрега поміщається між гребенями і гребені рухаються таким чином, що штифти одного гребеня проходять між штифтами іншого гребеня, надаючи препрег - полотну правильну форму для того, щоб рівномірно натягнути його поверх верстата для формування з укладанням. Гофрована перегородка 12 може потім бути отверждена, як це було описано вище. Звукопоглотитель 14 може потім бути встановлений між вигинами гофрованої перегородки 12 в або жорсткою чи в нежорсткої формі. В одному з варіантів здійснення винаходу гофрована перегородка 12 і звукопоглотитель 14 можуть після цього бути встановлені та закріплення формуючи секционированний КМК трубчастий складальний вузол 15. Альтернативно, трубчастий елемент 16 може бути обертиваться на місці на попередньо отвержденную гофровану перегородку 12, яка щонайменше частково заповнена фугитивним інструментальним матеріалом, який може включати або не включає в себе звукопоглотитель 14, залежно від побажання, повинен кінцевий складовою вузол 10 забезпечувати акустичне загасання. Хоча певні технологічні способи були тут розкриті, потрібно розуміти, що складовою вузол 10 у варіантах даного винаходу може бути виготовлений самими різними способами.

Після того як складової вузол 10 сформований і отвержден, один або більшу кількість попередньо отверднених складових вузлів 10 зазвичай розміщують між парою особових обшивок 18, щоб сформувати кінцеву структурну конструкцію 19, таку, яка показана на Фіг.3-6, та передбачена в операції 52 на Фіг.7, описано нижче. При бажанні, пояски або стрічки 17, такі, які показані на Фіг.3, також зазвичай формуються з КМК матеріалу, можуть розташовуватися або вводитися в точках з'єднання або кутах між секціонованими КМК трубчастими складальними вузлами 15. Обшивки 18 можуть складатися з безлічі різних матеріалів, але також �з якого сформована гофрована перегородка 12 і КМК трубчастий елемент 16. Структурна конструкція 19 потім вакуумно упаковується і затвердне в автоклаві при тиску до 100 psi (тиск у фунтах на квадратний дюйм) і температурах до 400°F. Потім структурна конструкція 19 витягується з автоклава і вакуумно упаковується, і потім її обпалюють без тиску при підвищених температура з використанням ступінчастого графіка, який може змінюватись в межах від 500°F до 2200°F. Складовою вузол 10 може бути сформований таким чином, що буде мати прямокутну форму, як це показано на Фіг.2, або трапецієподібну форму. Як буде очевидно для фахівця в даній області техніки, складовою вузол 10 може мати інші форми залежно від області застосування, для якої складений вузол 10 буде призначатися. Більш того, секционированние КМК трубчасті складальні вузли 15 можуть бути запаковані, щільно прилягаючи один до одного, або встановлені окремо з інтервалами між лицьовими обшивками 18. Тому варіанти здійснення винаходу пропонують структурну конструкцію 19, в якій експлуатаційні характеристики поздовжньо витягнутих КМК трубчастих елементів 16 підвищуються за рахунок додавання гофрованої перегородки 12. Кінцева структурна конструкція 19 являє�основному паралельно. Поперечний переріз трубчастого елемента 16 може змінюватись за розміром вздовж своєї довжини, для того щоб розподілити простір між лицьовими обшивками 18. Трубчастий елемент 16 зазвичай є основним несучим навантаження елементом внутрішньої частини. Перевагу секціонованих КМК трубчастих складальних вузлів 15 є те, що вони забезпечують велику поверхню для кріплення до сэндвичу особових обшивок 18. Складові конкуренцію варіанти виконання внутрішньої частини, такі як стільниковий структура, потребує кріплення по краю, виконання якої може бути скрутним з застосуванням КМК матеріалів. Як це було зазначено вище, гофрована перегородка 12 може виконувати щонайменше три функції: вона може блокувати акустичну передачу вниз по довжині трубчастого елемента 16, вона може зробити більш жорстким трубчастий елемент 16 збоку, і за допомогою опору до проникнення через товщину сендвіча вона може покращувати стійкість до руйнування. Більш того, гофрований перегородка 12 може бути сформована з єдиної гофрованої смуги, виготовленої з КМК матеріалу.

Хоча складові вузли 10, виконані у відповідності з варіантами цього і�є частиною, складову систему вихлопу двигуна, або іншої конструкції 20, обдувається гарячими вихлопними газами, як це показано на Фіг.4-6. Варіанти здійснення винаходу можуть тому бути описані в контексті способу 100 виробництва повітряного судна і його обслуговування, як це показано на Фіг.8, та повітряного судна 102, як це показано на Фіг.9. Під час підготовки до виробництва наведений як приклад спосіб 100 може передбачати опис і проектування 104 повітряного судна 102 і поставку матеріалів 106. Під час виробництва мають місце виготовлення 108 деталей, вузлів та агрегатів, здійснюється системна інтеграція 110 повітряного судна. Після цього повітряне судно 102 може пройти етап сертифікації і після чого здійснюють доставку 112, щоб судно вступило в експлуатацію 114. В процесі експлуатації замовником повітряне судно 102 повинно проходити заплановане поточне технічне і сервісне обслуговування 116 (які можуть включати в себе модифікацію, реконфігурацію, модернізацію, і т.д.).

Кожен з процесів способу 100 може бути здійснено або виконаний системотехнічним підприємством, третьою особою та/або оператором (наприклад, замовником). Для цілей цього опису �вушних судів і субпідрядників, спеціалізуються на виробництві основних систем, треті особи можуть включати в себе, без обмеження, будь-яку кількість фірм-постачальників, субпідрядників і постачальників повітряних суден, та оператором може бути аэрокомпания-перевізник, лізингова компанія, військовий орган, обслуговуюча організація і т.п.

Як показано на Фіг.9, повітряне судно 102, вироблене запропонованим в якості прикладу способом 100, може включати в себе корпус 118 літального апарату з безліччю систем 120 і внутрішньою частиною 122. Приклади систем 120 високого рівня включають одну або більшу кількість систем, таких як движительная система 124, електрична система 126, гідравлічна система 128 і система 130 життєзабезпечення. Може бути також включено будь-яку кількість інших систем. Як показано на Фіг.9, движительная система 124 може також включати в себе елементи конструкції 20, обдуваються вихлопними газами і показані на Фіг.4-6, які, в свою чергу, включають в себе складові вузли 10, показані на Фіг.1-3. Хоча наведений нижче приклад взятий із області аерокосмічної промисловості, але принципи цього опису можуть бути застосовані і до інших типів промисловості, наприклад до автомобільної промисловості.�й способу 100 виробництва та обслуговування. Наприклад, елементи або складальні вузли, відповідні процесу 108 виробництва, можуть бути виготовлені або вироблені тим же способом, що і елементи і складальні вузли, вироблені в період, коли повітряне судно 102 знаходиться в експлуатації. Також один або більшу кількість варіантів пристрою, варіанти здійснення способу або їх комбінації можуть бути використані в ході виробничих етапів 108 і 110, наприклад, шляхом збільшення терміну служби вузлів або шляхом скорочення вартості літального апарату 102. Аналогічно, один або більшу кількість варіантів пристрою, варіанти здійснення способу або їх комбінації можуть бути використані, коли повітряне судно 102 знаходиться в експлуатації, наприклад і без обмеження, для технічного та сервісного обслуговування 116.

У цьому контексті виробництва літального апарату та способів технічного і сервісного обслуговування повітряного судна, описаних вище, складовою вузол 10, в одному варіанті здійснення винаходу може формувати частину конструкції 20, обдувається вихлопними газами, такий як, наприклад, сопло системи вихлопу. Як це показано на Фіг.4 і 5, пристрій 20, обдуваемое вихлопними газами, може бути елементом дви� протилежного заднього кінця 22b. Безліч складових вузлів 10 можуть бути розташовані поруч пліч-о-пліч у пристрої 20, обдуваемом вихлопними газами, таким чином, що кожен складовою вузол 10 також проходить від переднього кінця 10a, тобто безпосередньо від переднього кінця 22a, пристрої 20, обдуваемого вихлопними газами, до заднього кінця 10b, тобто безпосередньо до заднього кінця 22b, пристрої 20, обдуваемого вихлопними газами. Складові вузли 10, які використовуються при виготовленні пристрою 20, обдуваемого вихлопними газами, у варіанті, показаному на Фіг.4 і 5, не являють собою прямокутні фігури, а навпаки, вони мають вужчу форму, наприклад, як це показано на Фіг.1. Іншими словами, при розташуванні в поздовжньо проходить напрямку 13 від переднього кінця 22a до заднього кінця 22b висота складеного вузла 10 спочатку збільшується до максимальної висоти 21 перш ніж поступово зменшитися надалі по висоті до заднього кінця 22b. Складові вузли 10 можуть мати іншу форму при інших застосуваннях, якщо це необхідно. Складові вузли 10 розташовуються поруч пліч-о-пліч для того, щоб заповнити по колу все пристрій 20, обдуваемое вихлопними газами. Після того як складові вузли 10 були розміщені на стінному елемен�х 10 вузлів. Внутрішня 18b і зовнішня 18a лицьові обшивки можуть також бути сформовані з КМК матеріалів, наприклад оксид/оксид CMC або SiC/SiC КМК, при цьому внутрішня 18a і зовнішня 18b лицьові обшивки отверждаются після того як зовнішня лицьова обшивка 18b була розміщена, як це було описано вище з посиланням на Фіг.4.

З метою зниження шуму, що утворюється при роботі двигуна, одна або більше перфорацій, наприклад отворів, можуть бути виконані в стінному елементі 22 і в КМК трубчастому елементі 16 складеного вузла 10. В результаті цього повітряний потік, що проходить через пристрій 20, обдуваемое вихлопними газами, наприклад високошвидкісним потоком вихлопних газів, буде перебувати в гідравлічної зв'язку з внутрішньою частиною складеного вузла 10, а саме з гофрованої перегородкою 12 і звукопоглотітелем 14, який служить для розсіювання шуму, викликаного проходженням повітряного потоку через пристрій 20, обдуваемое вихлопними газами.

В іншому прикладі здійснення винаходу складові вузли 10 можуть бути використані в конструкції центрального корпусу 30. Як це показано на Фіг.6, центральний корпус 30 системи вихлопу двигуна може мати форму усіченого конуса. Результатом використання форми усіченого Љуюся форму від переднього кінця 10a до заднього кінця 10b (Фіг.4), для того щоб бути розміщеними в безпосередній близькості один до одного. З метою зменшення або ліквідації звуження і відповідно спрощення процесу виготовлення, а також забезпечення можливості розміщення складових вузлів 10 впритул один до одного, а при неможливості в безпосередній близькості один до одного, для того щоб скористатися структурними, акустичними властивостями та властивостями стійкості до руйнування складових вузлів 10, центральний корпус 30 може бути розділений на безліч секцій 32 або ділянок.

Кожна секція 32 проходить по колу центрального корпусу 30 і ставить різну поздовжню частина центрального корпусу 30. Усередині кожної секції 32 передбачено безліч складових вузлів 10, які можуть бути розташовані поруч пліч-о-пліч на перегородці 34, наприклад на внутрішній лицьовій обшивці 18a (Фіг.3), центрального корпусу 30 таким чином, щоб кожен складовою вузол 10 розташовувався б від переднього кінця 10a, тобто безпосередньо від переднього кінця 32a, відповідної секції 32 до заднього кінця 10b, тобто безпосередньо до заднього кінця 32b відповідної секції 32. Розділивши центральний корпус 30 на секції 32, ступінь звуження складових вузлів 10 в поздовжньому напрямку може бути умо більшої частини довжини центрального корпусу 30. Таким чином, складові вузли 10 можуть бути виготовлені відносно простим способом і можуть бути розміщені впритул, якщо ні, то в безпосередній близькості один від одного, таким чином, щоб забезпечувати задовільні експлуатаційні, акустичні характеристики та стійкості до руйнування. Як і в пристрої 20, обдуваемом вихлопними газами і показаному на Фіг.5, зовнішня лицьова обшивка 18b (Фіг.3) може бути розташована поверх складових вузлів 10, щоб завершити виготовлення центрального корпусу 30. Як і в пристрої 20, обдуваемом вихлопними газами і показаному на Фіг.5, внутрішня 18а і зовнішня 18b лицьові обшивки також формуються з КМК матеріалів, наприклад оксид/оксид КМК або SiC/SiC КМК.

Багато модифікації та інші рішення наведених тут варіантів здійснення винаходу можуть бути запропоновані фахівцями в даній області техніки, для яких ці варіанти відносяться до переважним прикладами, поданими в описі і відповідних кресленнях. Отже, зрозуміло, що даний винахід не обмежує особливості описаних варіантів, і що модифікації і інші варіанти повинні бути включені в число додаються пунктів формули изобретенЌ сформований іншими способами, наприклад способом виготовлення, при якому половини жолоби формуються і частково отверждаются в окремому пристосуванні перед установкою гофрованої перегородки 12. Хоча тут вжито специфічні терміни, вони використовуються тільки в універсальному та описовому сенсі, а не з метою обмеження.

1. Складовою вузол для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, що містить:
трубчастий елемент;
гофровану перегородку, розташовану в зазначеному трубчастому елементі, що складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з іншим, і проходить в поздовжньому напрямку згаданого трубчастого елемента;
при цьому трубчастий елемент і гофрована перегородка виконані з керамічної матричного композитного (КМК) матеріалу.

2. Складовою вузол по п.1, в якому гофрована перегородка виконана у вигляді набору сполучених одна з одною в поздовжньому напрямку усічених V-подібних секцій.

3. Складовою вузол по п.1, що додатково містить звукопоглотитель, розташований поблизу гофрованої перегородки і всередині трубчастого елемента.

4. Складовою вузол по п.3, в якому звукопоглотитель розташований у промежутк� в собі керамічний матеріал.

6. Складовою вузол по п.1, в якому трубчастий елемент в бічному поперечному перерізі має округлені кутові ділянки.

7. Стеночная складова структура для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, що містить:
стеночний елемент;
безліч складових вузлів, розташованих на згаданому стеночном елементі,
при цьому кожен складовою вузол розташований у подовжньому напрямку стеночного елемента і поряд з іншим складовим вузлом,
і кожен складовою вузол містить:
трубчастий елемент;
гофровану перегородку, розташовану в зазначеному трубчастому елементі, що складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з іншим, і проходить в поздовжньому напрямку згаданого трубчастого елемента;
при цьому трубчастий елемент і гофрована перегородка виконані з керамічної матричного композитного (КМК) матеріалу.

8. Стеночная складова структура по п.7, в якій висота кожного складеного вузла змінюється в поздовжньому напрямку.

9. Стеночная складова структура по п.7, в якій кожен складовою вузол додатково містить звукопоглотитель, розташований поблизу гофрованої перегородки та всередині трубчатого�чекаю вигинами гофрованої перегородки.

11. Стеночная складова структура по п.9, в якій звукопоглотитель містить у собі керамічний матеріал.

12. Стеночная складова структура за п.8, в якій стеночний елемент містить першу і другу лицьові обшивки, розташовані на протилежних сторонах безлічі складових вузлів.

13. Стеночная складова структура по п.7, в якій трубчастий елемент в бічному поперечному перерізі має округлені кутові ділянки.

14. Спосіб виготовлення складеного вузла для конструкцій, що обдуваються вихлопними газами реактивного двигуна, що передбачає:
формування гофрованої перегородки з керамічної матричного композитного (КМК) матеріалу, при цьому гофрована перегородка складається з безлічі спрямованих у різні сторони вигинів, з'єднаних один з одним;
формування трубчастого елемента з керамічної матричного композитного (КМК) матеріалу, і
затвердіння згаданої гофрованої перегородки і згаданого трубчастого елемента;
встановлення згаданої гофрованої перегородки всередину згаданого трубчастого елемента для отримання складеного вузла, при цьому згадані вигини гофрованої перегородки проходять в поздовжньому напрямку згаданого трѴственно в гофровану перегородку до установки гофрованої перегородки всередину трубчастого елемента.

16. Спосіб за п.15, в якому установка звукопоглотітеля передбачає додання жорсткості звукопоглотителю і прикріплення жорстких блоків звукопоглотітеля до гофрованої перегородці.

17. Спосіб за п.14, додатково передбачає закріплення гофрованої перегородки всередині трубчастого елемента. 

Схожі патенти:

Поворотне вісесиметричне сопло турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до галузі авіаційного двигунобудування, а саме до конструкції сопел турбореактивних двигунів. Поворотне вісесиметричне сопло містить нерухомий корпус з екраном і рухомий корпус зі сферичним екраном, встановленим між нерухомим і рухомим корпусами. Щілини між екранами і корпусами утворюють канали для проходження охолоджуючого повітря. Сферичний екран рухомого корпусу виконаний у вигляді секцій, розміщених в окружному напрямку. На кожній секції у двох поясах попарно закріплені підвіски з отворами в полках, які заведені циліндричні пальці, жорстко прикріплені до рухомого корпусу. В одному з поясів на одній підвісці палець встановлений в отвір без зазору, а на суміжній підвісці - в овальному отворі, виконаному в поперечному напрямку відносно поздовжньої осі сопла. В іншому поясі на одній підвісці палець встановлений в овальному отворі, виконаному в поздовжньому напрямку, а на суміжній - в циліндричному отворі з рівномірним зазором. Винахід дозволяє підвищити надійність роботи двигуна, а також ефективність охолодження поворотного осесиметричного сопла. 3 іл.

Конструкція з стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до конструкції зі стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна літака, є акустичною панеллю. Конструкція містить блок з стільниковим заповнювачем, виконаний з центральною частиною, що містить серединні стільникові осередку, та з двома боковими частинами, що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок. Частина з'єднувальних стільникових комірок має одну додаткову стінку для утворення з'єднання. Блок або блоки з'єднані між собою однією сполучної зоною, отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок, якими забезпечені сполучні стільникові комірки, що належать різним бічних частинах. Досягається простота виготовлення зони з'єднання, надійність. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Регульоване сопло турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до галузі авіаційного двигунобудування, а саме до конструкції сопел турбореактивних двигунів. Регульоване сопло містить корпус з теплозахисним екраном і шарнірно прикріплені до корпусу стулки. Теплозахисний екран утворює з корпусом канал для проходження охолоджуючого повітря і виконаний у вигляді секцій з бічними отбортовками. Секції екрана розміщені в окружному напрямку і забезпечені вставками зі скобами, жорстко прикріпленими до секцій. Скоби розміщені всередині вставок на глибині, не меншої товщини скоб, а жорстке кріплення скоб до секцій екрану виконано за допомогою зварювання або пайки. Бічні відбортовки секцій екрану виконані з зменшенням їх ширини в напрямку потоку охолоджуючого повітря. Винахід дозволяє забезпечити надійне охолодження сопла, а також підвищити ресурс і надійність двигуна. 4 іл.

Звукопоглинаюча вихлопна труба для газотурбінного двигуна

Звукопоглинаюча вихлопна труба турбомашини містить перфоровану внутрішню оболонку, що утворить проточний канал вихлопної труби, суцільну зовнішню оболонку, сердечник і каркас. Внутрішня і зовнішня оболонки утворюють між собою простір, закритий на передньому і задньому кінцях. Сердечник розташований між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить шар, що розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним. Каркас містить передній і задній ділянки, з'єднані поздовжніми елементами. Каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, заповнених порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами. Каркас прикріплений до зовнішньої оболонці і внутрішній оболонці, через, щонайменше, одного з переднього і заднього ділянок каркаса. Винахід дозволяє підвищити ефективність звукопоглинання вихлопної труби без збільшення маси її конструкції. 9 з.п. ф-ли, 8 іл.

Вигораемое сопло комбінованого ракетно-прямоточного двигуна

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до комбінованим ракетно-прямоточним двигунів. Вигораемое сопло комбінованого ракетно-прямоточного двигуна розміщено у внутрішній порожнині сопла маршового режиму і виконано з двох елементів, з'єднаних один з одним з можливістю формування тракту сопла розгінного режиму від дозвукових до трансзвуковой і від трансзвуковой до надзвуковий областей. З зовнішньої сторони елементів сопла виконані поздовжні канали, заглушенние з боку камери допалювання та утворюють систему пілонів, які з зовнішнього боку прикріплені до внутрішньої поверхні маршового сопла двигуна. Елементи сопла виконані з матеріалу, що володіє високою термоэрозионной стійкістю до продуктів згоряння з відновлювальним хімічним потенціалом і низькою термоэрозионной стійкістю до продуктів згоряння з окислювальним хімічним потенціалом. Винахід дозволяє підвищити надійність роботи вигораемого сопла на розгінному режимі роботи двигуна і підвищити швидкість переходу до геометричним характеристикам маршового сопла на прямоточному режимі. 3 з.п. ф-ли, 3 іл.

Система зниження шуму для газотурбінного двигуна (варіанти) і спосіб охолодження глушника вихлопу (варіанти)

Система зниження шуму газотурбінного двигуна містить глушник вихлопу, розташований поблизу вихлопного каналу, прохід для охолоджуючого повітря і засіб створення потоку охолоджуючого повітря в проході. Глушник вихлопу містить безліч дефлекторів, сполучених з вихлопним каналом. Прохід для охолоджуючого повітря знаходиться в тепловому контакті з глушником вихлопу і розташований між її зовнішньою поверхнею і зовнішньої обшивкою. Глушник вихлопу заповнює кільцеве простір між вихлопним каналом і зовнішньої обшивкою за винятком проходу. При цьому в одному варіанті прохід містить отвір у площині торця вихлопного каналу, а засіб для створення потоку охолоджуючого повітря в проході для відводу тепла виконано з можливістю всмоктування охолоджуючого повітря через зазначене отвір. В іншому варіанті в площині отвору в вихлопному каналі розташоване випускний отвір, а засіб для створення потоку охолоджуючого повітря виконано з можливістю подачі під тиском охолоджуючого повітря в прохід і з випускного отвору в навколишнє середовище. При охолодженні глушника вихлопу встановлюють навколо вихлопного каналу глушник вихлопу, що містить мждающего повітря для відведення тепла від глушника вихлопу. При цьому в першому варіанті охолоджуючий повітря всмоктують у прохід з отвору, суміжного з відкритим кормових кінцем вихлопного каналу і випускають охолоджуючий повітря в передній кінець вихлопного каналу. В іншому варіанті повітря пропускають переднього кінця проходу в випускний отвір у відкритому кормовому кінці вихлопного каналу. Винаходи дозволяють підвищити ефективність придушення шуму газотурбінного двигуна без збільшення маси ізолюючого матеріалу. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 4 іл.

Конструкція з стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до конструкції зі стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна літака, є акустичною панеллю. Конструкція містить блок з стільниковим заповнювачем, виконаний з центральною частиною, що містить серединні стільникові осередку, та з двома боковими частинами, що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок. Частина з'єднувальних стільникових комірок має одну додаткову стінку для утворення з'єднання. Блок або блоки з'єднані між собою однією сполучної зоною, отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок, якими забезпечені сполучні стільникові комірки, що належать різним бічних частинах. Досягається простота виготовлення зони з'єднання, надійність. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 7 іл.

Система теплозахисного екрана з елементами для входження гвинтів і спосіб монтажу елемента теплозахисного екрану

Система теплозахисного екрану з елементом для теплозахисного екрана має велику кількість суміжно розташованих на несучій структурі елементів теплозахисного екрану. Елемент теплозахисного екрану закріплений на несучій структурі за допомогою принаймні одного кріпильного гвинта в передбаченому в несучій структурі засобі для привинчивания. Засіб для привинчивания оснащене конусоподібним елементом для входження гвинта, який може бути встановлений або введений кріпильний гвинт. Також об'єктом винаходу є елемент для установки гвинта в системі теплозахисного екрана, який є складовою частиною системи теплозахисного екрану. Також заявлений спосіб монтажу системи теплозахисного екрану, описаного вище, за яким елемент теплозахисного екрану при вертикальному щодо несучої структури переміщенні в процесі монтажу встановлюється в своє, передбачене між сусідніми елементами теплозахисного екрану на несучій структурі, положення. Далі кріпильні гвинти встановлюються у відповідний конусоподібний елемент для входження гвинта і угвинчуються в передбачений в несучій структурі засіб для привинчивания. Також об'єктом винаходу є�яет спростити монтаж системи теплозахисного екрану на стінки камери згоряння. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 3 іл.

Звукопоглинаюча вихлопна труба для газотурбінного двигуна

Звукопоглинаюча вихлопна труба турбомашини містить перфоровану внутрішню оболонку, що утворить проточний канал вихлопної труби, суцільну зовнішню оболонку, сердечник і каркас. Внутрішня і зовнішня оболонки утворюють між собою простір, закритий на передньому і задньому кінцях. Сердечник розташований між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить шар, що розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним. Каркас містить передній і задній ділянки, з'єднані поздовжніми елементами. Каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, заповнених порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами. Каркас прикріплений до зовнішньої оболонці і внутрішній оболонці, через, щонайменше, одного з переднього і заднього ділянок каркаса. Винахід дозволяє підвищити ефективність звукопоглинання вихлопної труби без збільшення маси її конструкції. 9 з.п. ф-ли, 8 іл.

Сполучна структура корпусу турбіни з корпусом підшипника і працює на відпрацьованих газах турбокомпресор

Винахід відноситься до сполучної структурі корпусу турбіни з корпусом підшипника працюючого на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.1 формули винаходу і працює на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.11 формули винаходу

Гондола літального апарату з акустичною панеллю з мінливих акустичної характеристикою

Винахід відноситься до акустичної панелі, яка має, щонайменше, однією змінною характеристикою
Up!