Пневматичне обладнання транспортного засобу, перемикаючий клапанне пристрій для пневматичного обладнання транспортного засобу

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до пневматичному обладнання транспортного засобу, що містить пристрій для доведення фактичного тиску, щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шині, що включає в себе, щонайменше, один забезпечений стисненим повітрям від компресора пневмоконтур шин, а також пневматична або електропневматична гальмівний пристрій, що включає в себе, щонайменше, одну питаемую компресором через, щонайменше, одноконтурний запобіжний клапан ємність для стисненого повітря для забезпечення стисненим повітрям, щонайменше, одного споживача пневматичного або електромеханічного пристрою, такого як гальмівний пневмоконтур гальмівного пристрою, згідно з обмежувальної частини пункту 1 формули винаходу.

Під пневмоконтуром шин далі слід розуміти пневмоконтур, який служить для прямого або непрямого забезпечення, щонайменше, однієї шини стисненим повітрям. Надалі під гальмівним пневмоконтуром слід розуміти пневмоконтур, який забезпечує стисненим повітрям, щонайменше, один пневмнтур ручного гальма.

Рівень техніки

Транспортні засоби, які використовуються в різних дорожніх умовах, таких як дороги з покриттям, бездоріжжя, пісок або драговина, вимагають адаптації тиску в шинах до умов руху та під час руху. З цієї причини у деяких транспортних засобах передбачено пристрій для доведення фактичного тиску, щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до потрібного в даний момент заданого тиску в якості складової частини пневматичного обладнання транспортного засобу, який додатково має ще пневматична або електромеханічне гальмівний пристрій.

В неопублікованої патентній заявці DE 102011017118.5 описується колісний клапанне пристрій, що змінює наявний усередині шини фактичний тиск на нове задається тиск в шині, якщо це задається тиск мається на приєднаному до колісного клапанного пристрою трубопроводі. Якщо ж рівень тиску в приєднаному трубопроводі дуже низький або дорівнює нулю (щодо атмосферного тиску), то зміни фактичного тиску не відбувається. Тому центральне пристрій направляє в рамках фази зміни тиску в шинах присоеовишенное або знижений задається тиск, яке потім прямує далі у внутрішній простір відповідної шини. Коли в такому випадку приєднаний до колісного клапанного пристрою трубопровід звільняється центральним пристроєм від повітря, фаза зміни тиску в шині закінчується. Тому падання тиску в колісному клапанному пристрої стає управляючим сигналом для переривання або закінчення фази зміни тиску в шині.

DE 10220789 A1 описує пристрій підготовки стисненого повітря для пневмосистеми автомобіля, який в одному конструктивному блоці має регулятор тиску, осушувач повітря, а також многоконтурний запобіжний клапан. Многоконтурний запобіжний клапан виконаний для декількох контурів, причому кожному пневмоконтуру підпорядкований перепускний клапан з обмеженим зворотною течією. Під пневмоконтурами маються на увазі, наприклад, два контури ножного гальма на один контур ручного гальма пневматичного або електропневматичного гальмівного пристрою, а також пневмоконтур для додаткового споживача.

Крім того, транспортні засоби з вищеописаним пристроєм для управління тиском у шинах і пневматичним або електропневматичним гальмівним оздуха споживає в основному під час стоянки, коли, наприклад, рівень кузова транспортного засобу повинен підганятися до рівня платформи, в той час як під час їзди споживання повітря зазвичай невелике. Навпаки, споживання повітря пневматичної або електропневматичної гальмовою установкою під час стоянки низький, а при їзді висока, тому високому споживання повітря гальмовою установкою під час їзди менше по відношенню до нього споживання повітря пристроєм пневматичної підвіски не перешкоджає.

У згаданих вище пристроях для доведення фактичного тиску, щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шині або пристроях для управління тиском у шинах або для регулювання тиску в шинах, однак, має місце проблема, що такі системи активуються також під час їзди і не можна виключати великого споживання стисненого повітря для доведення тиску в шинах до необхідного рівня. Таким чином, такий пристрій для управління тиском у шинах або для регулювання тиску в шинах знаходиться в конкуренції з наявним додатково пневматичним або електропневматичним гальмівним пристроєм щодо потреблениявовать пневматичний пристрій транспортного засобу згаданого спочатку виду таким чином, щоб забезпечення гальмівного пристрою стисненим повітрям мало пріоритет перед забезпеченням стисненим повітрям пристрої для управління тиском у шинах або для регулювання тиску в шинах.

Ця задача вирішується згідно винаходу ознаками пункту 1 формули винаходу.

Відповідно до винаходу пропонується, що, щонайменше, один пневмоконтур шин з'єднаний з компресором допомогою перепускного клапана, що має тиск відкриття, яке встановлено більш високим, ніж тиск відкриття щонайменше одного контуру, щонайменше, одноконтурного запобіжного клапана.

Такі, принаймні, одноконтурні запобіжні клапани, як наприклад многоконтурний клапан, наприклад, з чотирма пневмоконтурами, мають у розрахунку на кожен пневмоконтур зазвичай один перепускний клапан.

Іншими словами, тоді на основі більш високого тиску відкриття співвіднесеного з пневмоконтуром шин перепускного клапана в порівнянні з тиском відкриття перепускного клапана згаданого пневмоконтура, щонайменше одноконтурного, запобіжного клапана відкривається перепускний клапан відповідного контуру запобіжного клапана, при більш низько�н.

Тим самим гарантується, що стисненим повітрям в рамках первісного або подальшого наповнення в результаті активування компресора пріоритетно по черзі і в часі по відношенню, щонайменше, до одного пневмоконтуру шин в першу чергу забезпечуються ємність або ємності для стисненого повітря. приєднані до запобіжного клапану. Оскільки запобіжний клапан, зокрема, забезпечує стисненим повітрям, щонайменше, один гальмівний пневмоконтур або співвіднесеною з ним ємність для стисненого повітря, приймається в розрахунок прагнення, щоб гальмівні пневмоконтури але через їх важливості для забезпечення безпеки мали перевагу перед пневмоконтурами шин. Як згадано на початку, це дає перевагу насамперед у разі їде транспортного засобу, у якого пневматичний гальмівний пристрій щодо споживання стисненого повітря може опинитися в стані конкуренції з пристроєм для управління тиском у шинах або для регулювання тиску в шинах.

Тому в цілому винахід сприяє підвищенню безпеки транспортного засобу.

За рахунок наведених в залежних пунктах способів можливі кращі усовершения, в яких регулювання тиску в шинах здійснюється за допомогою керованого електронікою центрального пристрою. Недоліком при цьому є те, що таке електронне регулювання, в тому числі і через необхідного тоді електричного датчика тиску, є відносно дорогим і в екстремальних умовах працює ненадійно. Тому може бути прагнення до того, щоб не застосовувати спочатку згаданого управління тиском у шинах або регулювання тиску в шинах ніякого електронного урядування та, зокрема, також ніякого посилає електричні сигнали датчика тиску.

DR 2929894 A1 пропонує пристрій для управління тиском у шинах з центральним керуючим клапанним пристроєм, з перемикаючим клапаном і управляє їм керуючим пристроєм для перемикаючого клапана, причому не застосовується ніякого електронного управління, а також ніякого електричного датчика тиску. Керуючий пристрій для перемикаючого клапана має керований вручну керуючий перемикач, що має комутаційні положення впуску повітря, випуску повітря, нейтральне положення і положення контролю. При цьому керуючий пристрій для перемикачем�прагнуть створене керуючим пристроєм для перемикаючого клапана керуючий тиск, яке являє задається тиск в шинах, встановлювати як можна точніше.

Особливо бажано, якщо пристрій для доведення фактичного тиску в шинах до необхідного в поточний момент заданого тиску в шинах включає в себе розташоване на стороні шасі центральне пристрій з двома пневмоконтурами шин, з яких один пневмоконтур шин включає в себе перемикаючий клапанне пристрій, за допомогою якого проходить між сполученим з внутрішнім простором шини колісним клапанним пристроєм і перемикаючим клапанним пристроєм трубопровід за вибором з'єднується з джерелом стисненого повітря або з скидачем тиску, а інший пневмоконтур шин, який є керуючим пневмоконтуром шин, який включає в себе керуючий перемикаючим клапанним пристроєм за допомогою щонайменше одного представляє задається тиск в шинах керуючого тиску керуюче клапанне пристрій, причому перший пневмоконтур шин з'єднаний з перемикаючим клапанним пристроєм за допомогою перепускного клапана з компресором.

Таким чином, з одного боку, немає необхідності вимагає великих витрат електронному управлен�угой боку, тоді в керуючому пневмоконтуре шин керуючого клапанного пристрою, що створює керуючий тиск, і в пневмоконтуре шин перемикаючого клапанного пристрою, за допомогою якого в залежності від керуючого тиску створюється задається тиск в шинах, передаються відповідно різні рівні тиску. Виявилося раціональним використовувати для створюваного керуючим клапанним пристроєм керуючого тиску в шинах відносно вузький діапазон величин тиску, щоб можна було встановлювати керуючий тиск в шинах з високою точністю. Для цього достатній і краще придатний відносно низький рівень тиску, ніж високий рівень тиску.

З іншого боку, рівень тиску в провідному забезпечує тиск для шин першому пневмоконтуре шин з перемикаючим клапанним пристроєм повинен все-таки бути достатньо високим, щоб можна було охоплювати якомога ширший діапазон тиску в шинах. Тому кращий рівень тиску в соотнесенном з перемикаючим пристроєм пневмоконтуре шин більш високий, ніж рівень тиску в соотнесенном з керуючим клапанним пристроєм керуючому пневмоконтуре шин. В якості альтернативи у�ж, ніж рівень тиску в соотнесенном з керуючим клапанним пристроєм керуючому пневмоконтуре шин, як і можуть бути рівні тиску однакової величини в обох пневмоконтурах шин.

Джерело стисненого повітря для пневмоконтура шин з перемикаючим клапанним пристроїв може бути представлений при цьому компресором або компресором та іншої додаткової окремою ємністю для стисненого повітря. У першому випадку укачанний пневмоконтур шин з перемикаючим клапанним пристроєм забезпечується стисненим повітрям від компресора, а інший (управитель) пневмоконтур шин з керуючим клапанним пристроєм від ємності зі стисненим повітрям, що забезпечує стисненим повітрям і інші пневмоконтури транспортного засобу, як, наприклад, гальмівні пневмоконтури або зовнішні контури.

У другому випадку джерело стисненого повітря для керуючого пневмоконтура шин з керуючим клапанним пристроєм представлений також ємністю для стисненого повітря, яка забезпечує також і пневмоконтури, такі як гальмівні пневмоконтури, однак тоді інший (управитель) пневмоконтур шин має власну додаткову ємність для стисненого повітря, яка за допомогою перепусдуха, а саме ємністю для стисненого повітря для керуючого пневмоконтура шин з керуючим клапанним пристроєм, а також, щонайменше, для жодного іншого пневмоконтура, з одного боку, і додатковою ємністю для стисненого повітря для пневмоконтура шин з перемикаючим клапанним пристроєм, з іншого боку, може тоді підтримуватися в кожному пневмоконтуре або ємності для стисненого повітря відповідний придатний рівень тиску. Крім того, за рахунок застосування двох ємностей для стисненого повітря досягається також більш висока надійність забезпечення їм.

Особливо бажано, якщо інша, окрема ємність для стисненого повітря для пневмоконтура шин з перемикаючим клапанним пристроєм включає в себе, щонайменше, одне запасне колесо. Таким шляхом в забезпечує перевагу подвійної функції використовується наповнений стисненим повітрям обсяг запасної шини одночасно в якості джерела стисненого повітря для пневмоконтура з перемикаючим клапанним пристроєм.

Особливо бажано, якщо передбачені також засоби, за допомогою яких встановлюється рівень тиску в ємності для стисненого повітря для керуючого пневмоконтура шин, а також менше і менше�ля стисненого повітря для пневмоконтура шин на однаковому чи різних рівнях. Для цього, наприклад, між компресором і ємністю для стисненого повітря встановлено, щонайменше, один клапан обмеження тиску для обмеження рівня тиску в ємності для стисненого повітря до заздалегідь заданого рівня тиску.

Крім того, переважно передбачено, щонайменше, один релейний клапан в якості компонента перемикаючого клапанного пристрою пневмоконтура шин, робочий з'єднувальний елемент якого з'єднаний із забезпечує колісний клапанне пристрій трубопроводом і забезпечує з'єднувальний елемент якого з'єднаний з ємністю для стисненого повітря, а керуючий з'єднувальний елемент якого пневматично управляється спрямованих на керуючим клапанним пристроєм керуючим тиском. Релейний клапан має, але щонайменше, один приводить в дію двосідельні диференціальний клапан поршень, але щонайменше, з двома мають різні розміри робочими поверхнями, з яких одна робоча поверхня з більш значними розмірами навантажена спрямованих на керуючим клапанним пристроєм керуючим тиском, а інша робоча поверхня з меншими розмірами наявних у робочого з'єднувального елемента і в обеспетельного релейного елемента клапана створюється порівняно з керуючим тиском у керуючого з'єднувального елемента пропорційно більший робочий тиск в капіталі колісний клапанне пристрій трубопроводі, тим самим, в колісному керуючому клапанному пристрої.

Крім того, передбачено, щонайменше, один керований керуючим клапанним пристроєм клапан для випуску повітря в якості компонента перемикаючого клапанного пристрою для швидкого випуску повітря із забезпечує колісний клапанне пристрій трубопроводу. Як вже згадано на початку, падіння тиску в капіталі колісний клапанне пристрій трубопроводі нижче заздалегідь заданого рівня тиску є керуючим сигналом для колісного клапанного пристрою закінчувати процес зміни тиску в шинах. Завдяки швидкому випуску повітря з трубопроводу або приєднаного колісного керуючого клапанного пристрою може, отже, із забезпеченням переваги швидким способом остаточно закінчуватися процес зміни тиску в шинах, і тим самим запобігати небажаному тривале надходження стисненого повітря до тиску, що перевищує заданого тиск в шинах. Цей захід також сприяє якомога більш точної установки заданого тиску в шинах.

Крім того, в поточному між робочим з'єднувальним елементом релейного клапана і колісним клапанним у�чик течії в якості компонента перемикаючого клапанного пристрою, за допомогою якого виявляється наявне в трубопроводі протягом стислого повітря, і в залежності від результатів виявлення течії стислого повітря в трубопроводі, замикається або розмикається електричне коло, причому при виявленому в трубопроводі протягом стислого повітря генерується санкціонує доведення фактичного тиску в шинах до заданого тиску в шинах оптичний та/або акустичний сигнал для відтворює сигнали пристрою, а при виявленому в трубопроводі протягом стислого повітря генерування такого сигналу блокується.

Особливо бажано, якщо перемикаючий клапанне пристрій являє собою окремий конструктивний блок або окремий модуль з власним корпусом, який має пневматичні та/або електричні з'єднувальні елементи, щонайменше, для деяких з своїх компонентів. Винахід відноситься, зокрема, і до такого конструктивного блоку або такому модулю для описаного вище і нижче пристрою.

Переважно фактичний тиск у шинах реєструється і відображається в не має можливості повороту частини трубопроводу, що проходить між робочим з'єднувальним елементом релейного клапана і колісним

Задається тиск в шинах задається, наприклад, з допомогою приводяться в дію оператором настановних пристроїв, причому завантажувальні пристрої діють на засоби для попереднього вибору керуючого тиску в якості компонентів керуючого клапанного пристрою, і кошти для попереднього вибору керуючого тиску в залежності від установки інсталяційного кошти направляють одне встановлене керуючий тиск з деякої кількості заздалегідь заданих і наданих для вибору значень керуючих тисків в перемикаючий пристрій. При цьому кошти для попереднього вибору керуючого тиску можуть включати в себе кілька вибраних шляхів течії з дроселями різних діаметрів течії, причому за допомогою інсталяційного кошти можна вибирати і встановлювати певний шлях течії.

По виходу з іншої ємності для стисненого повітря може бути передбачений в якості іншого компонента керуючого клапанного пристрою клапан обмеження тиску, що обмежує наявний в іншій ємності для стисненого повітря рівень тиску до зменшеного щодо його рівня тиску для клапана для впуску повітря, привом шлях течії кошти для попереднього вибору керуючого тиску.

Встановлюваний настановним засобом і вказується дроселем шлях течії кошти для попереднього вибору керуючого тиску може тоді допомогою включає в себе інший дросель пневмосоединения з'єднуватися зі скидачем тиску в якості іншого компонента керуючого клапанного з'єднання, причому перемикаючий клапанне пристрій з боку управління з'єднане з пневмотрубопроводом в місці, яке знаходиться між встановленим шляхом течії та іншим дроселем. Внаслідок цього сформоване в пневмоконтуре керуючого клапанного пристрою керуючий тиск може точно встановлюватися на заздалегідь заданому рівні тиску.

І нарешті, в якості іншого компонента керуючого клапанного пристрою може бути передбачений клапан для випуску повітря, через який з боку управління випускається повітря з перемикаючого клапанного пристрою. Іншими словами, клапан для випуску повітря керуючого клапанного пристрою з'єднаний з керуючим з'єднувальним елементом релейного клапана. Тому коли через клапан для випуску повітря випускається повітря з керуючого з'єднувального елемента релейного клапана, тоді т�його колісний клапанне пристрій трубопроводу, що є певним сигналом для завершення процесу зміни тиску в шинах. Таким чином, клапан для випуску повітря керуючого клапанного пристрою сприяє швидкому випусканию повітря забезпечує колісний клапанне пристрій трубопроводу з боку управління, а клапан для випуску повітря перемикаючого клапанного пристрою - з боку подачі повітря, що позитивно позначається на точності встановлення заданого тиску в шинах, як це вже було описано вище.

Клапан для впуску повітря, а також клапан для випуску повітря керуючого клапанного пристрою, а також клапан для випуску повітря перемикаючого клапанного пристрою переважно управляються пневматично допомогою 3/2-ходового магнітного клапана, причому 3/2-ходовий магнітний клапан залежно від управління за допомогою електричної ланцюга при першому комутаційному положенні перемикача направляє керуючий тиск на основі рівня тиску в іншому джерелі стисненого повітря клапану для впуску повітря і клапанів для випуску повітря або при другому комутаційному положенні перемикача з'єднує з боку управління клапан для впуску повітря та клапани для випуску Їенном стані, наприклад, включений свого навантажене пружиною становище випуску повітря, а при дії струму - свого положення впуску повітря. Клапани для випуску повітря навантажені пружиною свого не обдуваемое повітрям положення пропускання, а при обдуванні повітрям їх боку управління перемикаються в положення закриття. Навпаки, клапан для впуску повітря в своє відповідне відсутності подачі повітря положення закриття навантажений пружиною і при подачі повітря на його бік управління переключається в положення пропускання.

Крім того, відповідно до одного з удосконалень передбачено, щонайменше, один електричний перемикач для розмикання або замикання електричного ланцюга, причому в залежності від приведення в дію електричного перемикача 3/2-магнітний клапан перемикається в своє перше або друге комутаційне положення. В результаті цього в залежності від приведення в дію електричного перемикача або з боку управління спрямовується попередньо обране настановним засобом створює задається тиск в шинах керуючий тиск в перемикаючий клапанне пристрій або з перемикаючого клапанного пристрою випускається воздун для випуску повітря перемикаючого пристрою з робочої сторони.

Переважно приводить в дію електричний перемикач, який приводить в дію елемент, та/або установче засіб, та/або комбіноване пневматичний пристрій для вимірювання та індикації тиску об'єднані в блоці управління, який взаємодіє з керуючим клапанним пристроєм і перемикаючим клапанним пристроєм.

Короткий опис креслень

На кресленні показано:

фіг.1 - схематична принципова схема кращого варіанту здійснення пристрої для доведення фактичного тиску, щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шині;

фіг.2 - схематична принципова схема пневматичного обладнання транспортного засобу, що включає в себе пристрій для доведення фактичного тиску, але щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шині відповідно до фіг.1 згідно з одним із кращих варіантів здійснення;

фіг.3 - схематична принципова схема пневматичного обладнання транспортного засобу, що включає в себе пристрій для доведення фактичесадаваемого тиску в шині відповідно до фіг.1 згідно ще одному варіанту здійснення;

фіг.4 - схематичне зображення релейного клапана пристрої для доведення фактичного тиску, щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шині відповідно до фіг.2 або фіг.3.

Здійснення винаходу

Схематично показане на фіг.1 пристрій для доведення фактичного тиску в шинах, але щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шинах включає в себе одну або декілька розташованих на транспортному засобі ємностей 1 для стисненого повітря, блок 3 керування, за допомогою якого оператор може встановлювати під час їзди або на стоянці транспортного засобу бажане задається тиск, принаймні, для однієї шини, а також розташований на стороні шасі центральне пристрій 2.

З двох розташованих зазвичай на осі коліс з відповідними шинами на фіг.1 за обумовленим чинником масштабу причин показана лише одна шина 8. Однак зрозуміло, що з допомогою показаного на фіг.1 пристрою може встановлюватися також заданий тиск у другій шині тієї ж самої осі або також задається тиск в інших шинах �правління 3 в якості приписи задається тиск в шинах або необхідне в даний момент задається тиск в шинах трубопровід 4, який має проходить, наприклад, всередині корпусу осі, не має можливості повороту частина 4a трубопроводу, а також обертається разом з шиною 8 частина 4b трубопроводу. Крім того, центральний пристрій 2 виконане так, щоб воно випускало повітря з трубопроводу 4, коли фактичний тиск в шинах буде доведено до заданого тиску в шинах. При цьому стиснене повітря переноситься в трубопроводі 4 із не має можливості повороту частини 4a трубопроводу в спільно обертову частину 4b трубопроводу або у протилежному напрямку через поворотне з'єднання 5, яке має відповідні ущільнення, щоб ущільнювати відносно один одного обидві частини 4а та 4b трубопроводу.

На фіг.2 показано пневматичне обладнання транспортного засобу, яке включає в себе поряд з іншими також пристрій для доведення фактичного тиску, щонайменше, в одній шині колеса транспортного засобу до необхідного в поточний момент заданого тиску в шині відповідно до фіг.1. Як випливає з фіг.2, на якій центральне пристрій 2 зображено детально, що обертається разом з шиною 8 частина 4b трубопроводу 4 з'єднана щодо проведення тиску з прилеглою до осі або їздячи з внутрішнім простором відповідної шини 8 або відповідних шин 8. Іншими словами, для кожного колеса або ж кожної групи коліс 8, зокрема здвоєних коліс 8, передбачено власне колісний клапанне пристрій.

Колісний клапанне пристрій 6 служить для доведення фактичного тиску в шині 8 або ж у кількох шинах 8 до спрямованого центральним пристроєм 2 в трубопровід 4 заданого тиску в шинах. Таке колісний клапанне пристрій 6 встановлює наявне в його вхідного з'єднувального елемента задається тиск в шинах співвіднесеної шині 8 і детально описується у згаданій спочатку патентній заявці під номером DE 102011017118.5, що відноситься до нього зміст розкриває частини якої прямо включається в розглянуту тут заявку.

Як випливає з фіг.2 і фіг.3, встановлений, зокрема, в кабіні водія блок 3 управління включає в себе установче засіб, наприклад, у формі установчої поворотної кнопки 9, яке служить для попереднього вибору заданого тиску в типах і впливає на пневматичний розподільник тиску 9'. Для цього установча кнопка 9 може, наприклад, через механічне з'єднання управляти пневматичним розподільником тиску 9' і приводити його в дію.

Блок управлв шинах, причому натискна кнопка 10 механічно впливає на електричний перемикач 10', а це значить, що електричний перемикач 10' в результаті приведення в дію натискної кнопки 10 виводиться з свого відповідно до цього встановленого комутаційного положення, внаслідок чого забезпечується від електричного джерела 37 енергії, такого як електрична батарея, електричною енергією електрична ланцюг 10а розмикається або замикається. В результаті приведення в дію натискної кнопки 10 активується інтегрована переважно в блоці 3 управління контрольна лампочка 11, яка через поліпшення наочності на фіг.2 і фіг.3 ще раз позицією 11' позначена в електричному контурі 11a і яка електрично активується сигнальним датчиком 12 течії.

Крім того, розташоване на стороні шасі центральне пристрій 2 має перемикаючий клапанне пристрій 2b, за допомогою якого проходить між сполученим з простором шини 8 колісним клапанним пристроєм 6 і перемикаючим клапанним пристроєм 2b трубопровід 4 за вибором з'єднується з джерелом стисненого повітря або з скидачем 35 (фіг.4) або 17 тиску. Тому перемикаючий клапанне устройсствления згідно фіг.2 джерелом стисненого повітря є компресор 39.

Центральний пристрій 2 включає в себе, крім того, що управляє, але меншою мірою, за допомогою одного представляє задається тиск в шинах керуючого тиску перемикаючим клапанним пристроєм 2b керуюче клапанне пристрій 2a. Іншими словами, керуючий клапанне пристрій 2a управляє перемикаючим клапанним пристроєм 2b допомогою представляє необхідне в даний момент задається тиск в шинах керуючого тиску, тим самим перемикаючий клапанне пристрій 2b направляє задається тиск в шинах за допомогою впуску або випуску повітря з трубопроводу 4 колісний клапанне пристрій 6, яке потім навантажує шину 8 цим необхідним в поточний момент заданим тиском. Обсяги керуючого клапанного пристрою 2а і перемикає клапанного пристрою 2b щодо інтегрованих компонентів позначені на фіг.2 і фіг.3 відповідно точковим обрамленням.

Починаючи від ємності 1a для стисненого повітря поряд із забезпечує керуюче клапанне пристрій 2а стисненим повітрям пневмотрубопроводом 18 передбачений інший окремий пневмотрубопровод 19, щоб на основі наявного в ємності 1а для стисненого повітря рівня тиску ств�ства 2b і забезпечувати доставку стисненого повітря для забезпечення шин 8.

Тому центральне пристрій 2 включає в себе два клапанних блоку 2а, 2b, які переважно можуть також окремими пневмотрубопроводами 18, 19 забезпечуватися стисненим повітрям з різним або однаковим рівнем тиску. При цьому пневмотрубопровод 18 забезпечує керуючий пневмоконтур шин, який створить керуючу тиск для пневмоконтура шин, який забезпечується стисненим повітрям пневмотрубопроводом 19. Тому в подальшому обидва пневмоконтура шип ототожнюються відповідно забезпечують їх пневмотрубопроводами 18, 19.

Згідно варіантів здійснення відповідно до фіг.2 і фіг.3 керуючий пневмоконтур 18 шин керуючим клапанним пристроєм 2a стисненим повітрям забезпечується з ємності 1a для стисненого повітря, яка є, наприклад, ємністю 1a для стисненого повітря для додаткових споживачів, таких як пневматичний контур для зчеплення чи пневматичний контур для керування дверима транспортного засобу або для гальмівного пристрою причіпної машини. Ця ємність 1a для стисненого повітря, як і інші ємності 1 для стисненого повітря, приєднана через многоконтурний запобіжний клапан 23 і через осушувач повітря 21 з інтегрованим рег�але утворює один блок. Згідно варіанту здійснення відповідно до фіг.3 додатково підключено ще клапан 24 для обмеження тиску між осушувачем повітря 21 з інтегрованим регулятором тиску і многоконтурним запобіжним клапаном 23. Многоконтурний запобіжний клапан 23 має завдання страхувати окремі приєднані відносно один одного пневмоконтури. Необхідно запобігати, щоб при падінні тиску в наполняющем трубопроводі та/або при пошкодженні одного пневмоконтура пошкоджувалися всі або інші пневмоконтури. З метою досягнення цього для кожного пневмоконтура передбачений перепускний клапан, який встановлюється на певний тиск відкриття.

У розглянутому випадку многоконтурний запобіжний клапан 23 є, наприклад, четирехконтурним запобіжним клапаном, причому перший пневмоконтур і другий пневмоконтур є пневмоконтурами ножного гальма, третій пневмоконтур контуром ручного гальма і четвертий пневмоконтур пневмоконтуром для зовнішніх споживачів, наприклад, для зчіпки пли управління дверима транспортного засобу. Кожен з цих пневмоконтуров має тут, наприклад, свою власну ємність 1, 1a �им пристроєм 2b забезпечується стисненим повітрям через осушувач повітря 21 з інтегрованим регулятором тиску від компресора 39.

Згідно варіанту здійснення відповідно до фіг.3 пневмоконтур 19 шин з перемикаючим клапанним з'єднанням 2b може мати свій власний окремий джерело стисненого повітря, наприклад, у формі іншій ємності для стисненого повітря або запасного колеса 20, шина якого наповнений стисненим повітрям. Ця інша ємність 20 для стисненого повітря забезпечується стисненим повітрям через пневмоконтур 19 шин або пневмотрубопровод 19, який відгалужується від трубопроводу 40, яким компресор 39 через осушувач повітря 21 і при необхідності (фіг.3) через клапан 24 для обмеження тиску з'єднаний з многоконтурним запобіжним клапаном 23. Обидві ємності 1a, 20 можуть тоді навантажуватися від компресора 39, наприклад, до однакового рівня тиску, який, наприклад, встановлюється розташованим після компресора 39 регулятором тиску осушувача повітря 21. Це ж відноситься до варіанту здійснення відповідно до фіг.2, в якому тиск в пневмотрубопроводах або пневмоконтурах 18, 19 шин визначається встановленим після компресора 39 регулятором тиску осушувача повітря 21.

У варіанті здійснення відповідно до фіг.3 інша ємність 20 для стисненого повітря наповнюється повітрям, наприклад, від кпускной клапан 22 без зворотної течії, причому його тиск відкриття встановлюється, наприклад, вище, ніж тиск відкриття перепускного клапана, щонайменше, одного пневмоконтура багатоконтурного запобіжного клапана 23, через який наповнюються ємності 1, 1a для стисненого повітря від компресора 39. Оскільки одна або декілька розташованих після багатоконтурного клапана 23 ємностей 1, 1a для стисненого повітря забезпечують стисненим повітрям пневматична або електропневматична гальмівний пристрій транспортного засобу, тим самим гарантується, що в першу чергу стисненим повітрям в рамках первинного наповнення або подальшого наповнення повітрям в результаті активації компресора 39 забезпечуються ємність або ємності 1, 1a для стисненого повітря гальмівних пневмоконтуров з пріоритетом по черзі і по часу перед пневмоконтуром 19 шин з перемикаючим клапанним пристроєм 2b.

В даному випадку забезпечують, наприклад, дві з ємностей 1 для стисненого повітря відповідно але одному пневматичному контуру ножного гальма і інша з ємностей 1 для стисненого повітря - пневматичний контур ручного гальма, а інша ємність 1a для стисненого повітря зовнішнього споживача, такого як пневматична зчіпка пли пневматич�им пристроєм 2a переважно забезпечується стисненим повітрям від ємності 1a для стисненого повітря для зовнішніх споживачів, тому що такі зовнішні споживачі у порівнянні з контурами ножного гальма і контуром ручного гальма щодо аспекту безпеки є непервостепенними і тому можуть щодо забезпечення стисненим повітрям перебувати в конкуренції з пневмоконтуром 19 шин.

В якості пріоритетного поліпшеного варіанту регулятор тиску в осушувачі повітря 21 встановлюється на більш високий рівень тиску, ніж системний тиск гальмівного пристрою в ємностях 1, 1a і використовується клапан 24 для обмеження тиску, тиск закривання якого встановлюється відповідним більш низького рівня тиску в ємності 1, 1a для стисненого повітря. Таким способом досягається те, що в іншій ємності 20 для стисненого повітря зберігається більш високий рівень тиску, ніж в ємностях 1, 1a для стисненого повітря. Проте не виключаються й випадки, в яких рівень тиску в іншій ємності 20 для стисненого повітря буває нижче, ніж такої в ємності 1, 1a для стисненого повітря,

Як вже описано, керуючий клапанне пристрій 2a служить для вироблення представляють показників або керуючих тисків для задаються тиску в шинах. При цьому клапан 25 для обмеження тиску обмежує та�жатого повітря до такого тиску, яке є більш низьким, ніж тиск у ємності 1a для стисненого повітря, але може бути і рівним цьому тиску, щоб відкоригувати рівень тиску, що має місце в різних виробничих умовах.

Перемикаючий клапанне пристрій 2b включає в себе детально показаний на фіг.4 релейний клапан 30 з корпусом 31, робочий з'єднувальний елемент 33 якого з'єднаний з трубопроводом 4 і забезпечує з'єднувальний елемент 32 якого - з пневмоконтуром 19 шин або пневмотрубопроводом 19, а керуючий з'єднувальний елемент 34 якого пневматично управляється які подаються керуючим клапанним пристроєм 2а, керуючим тиском через пневмосоединение 29'. Крім того, є первинний випуск 35 повітря і вторинний випуск 36 повітря. Навантажений пружиною стрижень 37 двухседельного клапана приводиться в дію диференціальних поршнем 38 релейного клапана 30. Приводить в дію стрижень 37 двухседельного клапана диференціальний стрижень 38 включає в себе дві мають різні діаметри D, d робочі поверхні, з яких одна робоча поверхня, має більший діаметр D, навантажена спрямованих на керуючим клапанним пристроєм 2а до керуючого з'єднувальний элеительного елемента 33 і в трубопроводі 4 робочим тиском.

Обидва діаметра D і d диференціального поршня 38 відносно їх величини обрані такими, щоб релейний клапан 30 міг подавати пропорційно більш високий тиск у трубопровід 4 і через нього в шину 8, ніж наказує керуючий тиск, який створюється в керуючому клапанному пристрої 2а і, зокрема, за допомогою його керуючого засоби 9' для попереднього вибору. Це підвищення тиску може компенсувати втрату тиску в клапані 25 для обмеження тиску в керуючому клапанному пристрої 2а. Воно ж в залежності від D/d-відношення робить можливим те, що більш високий тиск, наприклад 12 бар, ємності 20 для стисненого повітря за допомогою керуючого тиску керуючого клапанного пристрою 2а на основі більш низького тиску, наприклад 8 бар, ємності 1а для стисненого повітря може подаватися в якості заданого тиску в шинах.

Крім того, відповідно до фіг.2 і фіг.3 перемикаючий клапанне пристрій 2b включає в себе керований керуючим клапанним пристроєм 2а клапан 17 для випуску повітря для швидкого випуску повітря з трубопроводу 4. У прохідному між робочим з'єднувальним елементом 33 релейного клапана 30 і колісним клапанним устройствопосредством якого детектується відбувається в трубопроводі 4 протягом стислого повітря. В залежності від результатів детекції течії стислого повітря в трубопроводі 4 сигнальним датчиком 12 течії змикається або розмикається електричне коло 11а, причому при детектированном в трубопроводі 4 течії стислого повітря пристроєм 11 для відтворення сигналу генерується диктує зміну фактичного тиску в шинах на задаваемое тиск в шинах оптичний сигнал, наприклад, у формі загорающегося LED 11'. Навпаки, при не детектированном допомогою сигнального датчика 12 плину течії стислого повітря в трубопроводі такий оптичний сигнал не генерується.

Перемикаючий клапанне пристрій 2b переважно утворює окремий блок або окремий модуль з власним корпусом, забезпечений пневматичними і електричними з'єднувальними елементами для його компонентів 30, 17, 12, а також для електричної ланцюга 11a. Цей модуль може включати в себе також і клапан 16 для випуску повітря, що далі буде ще описаний.

Крім того, фактичний тиск у не має можливості повороту частини 4a трубопроводу 4, проходить між робочим з'єднувальним елементом 33 релейного клапана 30 і колісним клапанним пристроєм 6, реєструється і відображається входять до блк вже описано вище, задається тиск для шин задається за допомогою приводиться в дію оператором настановної кнопки 9, причому установча кнопка 9 впливає на засіб 9' для попереднього вибору керуючого тиску як компонент керуючої клапанного пристрою 2а переважно за допомогою механічного з'єднання. Засоби 9' для вибору керуючого тиску направляють тоді в залежності від обраного допомогою установочної кнопки 9 заданого тиску представляє це одне задається тиск керуючий тиск з деякого числа заздалегідь заданих і наданих для вибору величин керуючих тисків в перемикаючий пристрій 2b. При цьому пристрою 9' для попереднього вибору керуючих тисків містять, але меншою мірою, два обираних шляху течії з дроселями 26a, 26b з різними діаметрами течії, причому за допомогою установочної кнопки 9 вибирається певний шлях течії з певним дроселем 26a, 26b.

Вплив настановної кнопки 9 на засоби 9' для попереднього вибору настановних тисків відбувається, зокрема, за допомогою механічного зв'язку настановної кнопки 9 із засобами 9' для попереднього вибору керуючого тиском�еделенний шлях течії з певним дроселем 26a або 26b фізично з'єднується з включає в себе дросель 27 пневмосоединением 29'. Пневмосоединение 29' має в якості інших компонентів керуючого клапанного пристрою 2а скидачі тиску 28. При цьому перемикаючий клапанне з'єднання 2b на керуючій стороні, тобто з керуючим з'єднувальним елементом 34 релейного клапана 30, з'єднане у вузловій точці 29 пневмосоединения 29', яке розташоване між встановленим шляхом течії і дроселем 27.

В порядку розташування після ємності 1а для стисненого повітря передбачені в якості інших компонентів керуючого клапанного пристрою 2а клапан 25 для обмеження тиску для обмеження рівня тиску в іншій ємності 1a для стисненого повітря до зниженого щодо його рівня, а також пневматично керований клапан 15 для впуску повітря, причому клапан 15 для впуску повітря знижений рівень тиску направляє на тільки що встановлений інструкцією кнопкою 9 шлях течії засоби 9' для попереднього вибору керуючого тиску.

В якості іншого компонента керуючого клапанного пристрою 2a передбачений пневматично керований клапан 16 для випуску повітря, через який з боку управління випускається повітря з перемикаючого клапанного пристрою 2b. Клапан 15 для впуску вопана 14, причому 3/2-ходовий магнітний клапан 14 залежно від керування електричним ланцюгом 10а при першому комутаційному положенні направляє керуючий тиск на основі рівня тиску в першій ємності 1a для стисненого повітря для клапана 15 для впуску повітря і клапана 16 для випуску повітря або при другому комутаційному положенні сполучає клапан 15 для впуску повітря і клапан 16 для випуску повітря з боку управління з скидачем тиску, який переважно утворений інтегрованим випуском повітря 3/2-ходового магнітного клапана. 3/2-ходовий магнітний клапан 14 перемикає паралельно клапану 16 для випуску повітря також пневматично керований клапан 17 для випуску повітря перемикаючого клапанного пристрою 2b.

Для розмикання або замикання електричного ланцюга 10a передбачений приводить в дію електричний перемикач 10' або приводить в дію цього приводить в дію перемикач 10' натискна кнопка 10, причому в залежності від розмикання або замикання електричного ланцюга 10a або надсилається заздалегідь вибране настановної кнопкою 9 і представляє певний задається тиск в шинах керуючий тиск в перемикаючий клапанне пристрою� 16 для випуску повітря з керуючої сторони, тобто у керуючого з'єднувального елемента 34 релейного клапана 30 або також через клапан 17 для випуску повітря перемикаючого клапанного пристрою 2b.

Переважно натискна кнопка 10 з співвіднесеними приводить у дію перемикачем 10', установча кнопка 9, комбіноване пневматичний пристрій 13 для вимірювання та індикації тиску і передає сигнали пристрій 11 об'єднані в блок 3 управління. За допомогою пристрою 13 для вимірювання та індикації тиску оператор або водій транспортного засобу може оптично простежувати доведення фактичного тиску в шинах до заданого тиску в шинах в процесі зміни тиску в шинах.

Керований електричної ланцюгом 10a 3/2-ходовий магнітний клапан 14 в знеструмленому стані, наприклад, включений свого навантажене пружиною становище випуску повітря, а при дії струму - свого положення впуску повітря. Клапани 16, 17 для випуску повітря в своє не супроводжується впуском повітря положення пропускання навантажені пружиною і перемикаються при впуску повітря з їх керуючої сторони в положення закриття. Навпаки, клапан 15 для впуску повітря в своє не супроводжується впуском повітря положення закриття �З усього викладеного випливає, принцип дії пристрою полягає в наступному.

Для зміни тиску в шині в рамках процесу зміни тиску в шинах водій настановної кнопкою 9 встановлює певний задається тиск в шинах, а потім активує процес зміни тиску в шинах натисканням натискної кнопки 10. В результаті цього замикається електричний ланцюг 10a і в перемикаючий магніт 3/2-ходового магнітного клапана 14 надходить струм, внаслідок чого включений до того свого навантажене пружиною становище випуску повітря 3/2-ходовий магнітний клапан перемикається в своє становище випуску повітря. В результаті цього зниження клапаном 25 для обмеження тиску тиск з іншої ємності 1a для стисненого повітря направляється в якості керуючого тиску до пневматичним керуючим вхідних елементів пневматичних 2/2-ходових клапанів 15, 16, 17.

Тим самим навантажений пружиною в положення закриття клапан 15 для впуску повітря перемикається в своє транзитне становище, з-за чого навантажені пружиною в своє становище відкриття клапани 16, 17 для випуску повітря перемикаються своє становище закриття. Клапан 15 для впуску повітря перемикає понижений тиск на вибраний з допомогою вус. �иг.3), наприклад, на шлях течії з першим дроселем 26b, з якого стиснене повітря через другий дросель 27 і частина його через елемент 28 для випуску направляється в атмосферу. Тому між першим дроселем 26b і другим дроселем 27 відбувається падіння тиску таким чином, що у вузловій точці 29 в пневмосоединении 29' виявляється менша величина тиску для керування релейного перемикаючого клапана 30 клапанного пристрою 2b. Релейний клапан 30 направляє потім в залежності від наявного в пневмосоединении 29' і, отже, у його керуючого з'єднувального елемента 34 і представляє задається тиск в шинах керуючий тиск на основі доставленого від компресора 39 тиску і/або рівня тиску в іншій ємності 20 для стисненого повітря в трубопровід 4. Перевищує тиск відкриття задається тиск в трубопроводі 4 відкриває тоді колісний клапанне пристрій 6, внаслідок чого ініціюється впуск або випуск повітря з шини 8.

Під час процесу зміни тиску в шинах стиснене повітря протікає через трубопровід 4. Цей потік стисненого повітря реєструється сигнальним датчиком 12 течії, який у відповідь на нього замикає електричний ланцюг 11a і тим самим викликає свем в шинах і фактичним тиском в шинах.

Якщо потім протягом стислого повітря в трубопроводі 4 внаслідок вирівнювання тиску зменшується або зникає і сигнальний датчик 12 течії розмикає електричний ланцюг 11а, контрольна лампа 11, 11' гасне, що для водія є сигналом того, що процес зміни тиску в шинах закінчений.

Водій, керуючись цим сигналом, може тоді звільнити трубопровід 4 від тиску ще одним натисканням натискної кнопки 10, тому що тоді електричний перемикач 10' розмикає електричний ланцюг 10a, внаслідок чого 3/2-ходовий магнітний клапан перемикається в своє становище випуску повітря, в якому з керуючих входів клапана 15 для впуску повітря і обох клапанів 16, 17 для випуску повітря виходить повітря. У відповідь на це клапан 15 для впуску повітря переключає свою навантажене пружиною положення закриття, обидва клапана 16, 17 у свої навантажені пружиною транзитні положення. Це призводить до того, що, з одного боку, керуючий з'єднувальний елемент 34 релейного клапана 30 звільняється від повітря через перебуває в транзитному положенні клапан 16 для випуску повітря керуючого клапанного пристрою 2а через інтегрований в клапан 16 для випуску повітря випуск. Вже тільки це 4 за допомогою перебуває тоді в транзитному положенні клапана 17 для випуску повітря перемикаючого пристрою 2b підключається до його інтегрованому випуску повітря. Те й інше призводить до того, що трубопровід 4 дуже швидко звільняється від повітря, що для колісного клапанного пристрою 6 є керуючим сигналом, закінчувати процес зміни тиску в шинах. Щоб гарантувати більш швидке звільнення трубопроводу 4 від повітря, в переключающем клапанному пристрої 2b передбачений додатковий клапан 17 для випуску повітря, що пневматично управляється перемикаючим клапанним пристроєм 2а.

В альтернативному варіанті зняття тиску в трубопроводі 4 із звільненням натискної кнопки 10 може викликатися і автоматично внаслідок детектованого тоді сигнальним датчиком 12 течії вирівнювання тиску на основі припинилася в трубопроводі 4 течії.

Список позицій

1 - запас стисненого повітря

1a - ємність для стисненого повітря

2 - центральний пристрій

2а - керуючий клапанне пристрій

2b - перемикаючий клапанне пристрій

3 - блок управління

4 - трубопровід

4a - не має можливості повороту частина трубопроводу

4b - спільно обертова частина трубопроводу

5 - поворотне з'єднання

6 - колісний клапанне пристрій

7 - трубопровід

8 - шина

9 - настановна кн�трическая ланцюг

11, 11' - контрольна лампочка

11a - електрична ланцюг

12 - сигнальний датчик течії

13 - вимірює тиск та індикаційний пристрій

14 - 3/2-ходовий магнітний клапан

15 - клапан для впуску повітря

16 - клапан для випуску повітря

17 - клапан для випуску повітря

18 - керуючий пневмоконтур шин (пневмотрубопровод)

19 - пневмоконтур шин (пневмотрубопровод)

20 - додаткова ємність для стисненого повітря

21 - осушувач повітря з інтегрованим регулятором тиску

22 - перепускний клапан

23 - мпогоконтурний запобіжний клапан

24 - клапан обмеження тиску

25-клапан обмеження тиску

26a - дросель

26b - перший дросель

27 - другий дросель

28 - випуск повітря

29 - вузлова точка

29' - пневмосоединение

30 - релейний клапан

31 - корпус

32 - живить з'єднувальний елемент

33 - робочий з'єднувальний елемент

34 - керуючий з'єднувальний елемент

35 - випуск повітря

36 - випуск повітря

37 - електричний джерело енергії

38 - диференціальний поршень

39 - компресор

40 - пневмотрубопровод

1. Пневматичне обладнання транспортного засобу, що містить:
a) устройст�ходимого в поточний момент заданого тиску в шині, включає, щонайменше, один компресор (39) забезпечує стисненим повітрям пневмоконтуром (19) шин,
b) пневматична або електропневматична пристрій, таке як пневматична або електропневматична гальмівний пристрій, що включає, щонайменше, одну питаемую від компресора (39) через, щонайменше, одноконтурний запобіжний клапан (23) ємність (1, 1a) для стисненого повітря для забезпечення стисненим повітрям, щонайменше, одного споживача пневматичного або електропневматичного пристрою, такого як гальмівний пневмоконтур гальмівного пристрою, який відрізняється тим, що
c) принаймні, один пневмоконтур (19) шин з'єднаний з компресором (39) за допомогою перепускного клапана (22), який має тиск відкриття, яке встановлено більш високим, ніж тиск відкриття щонайменше одного контуру, щонайменше, одноконтурного запобіжного клапана (23).

2. Пневматичне обладнання по п.1, що відрізняється тим, що пристрій для доведення фактичного тиску в шинах до необхідного в поточний момент заданого тиску в шинах містить розташоване на стороні шасі центральний пристрій (2) з двома пневмоконтурами шин (18, 19), з яких:
b) інший пневмоконтур (18) шин є керуючим пневмоконтуром шин, який включає керуюче перемикаючим клапанним пристроєм (2b), через, щонайменше, одного представляє задається тиском в шинах керуючого тиску керуюче клапанне пристрій (2a), причому
c) один пневмоконтур (19) шин з перемикаючим клапанним пристроєм (2b) з'єднаний за допомогою перепускного клапана (22) з компресором (39).

3. Пневматичне обладнання по п.2, відмінне тим, що джерело стисненого повітря виконаний у вигляді компресора (39) або компресора (39) та іншої окремій ємності (20) для стисненого повітря для одного пневмоконтура (19) шин.

4. Пневматичне обладнання по п.3, відмінне тим, що передбачена одна ємність (1a) для стисненого повітря для забезпечення стисненим повітрям, щонайменше, іншого пневмоконтура (18) шин з керуючим клапанним пристроєм (2a), щоб на основі наявного в одній ємності (1a) рівня тиску створювати представляє задається тиск в шинах керуючий тиск для перемикаючого клапанного пристрою (2b).

5. Пневматичне обладнання по п.3, відмінне тим, що окрема ємність (20) для з�ючим клапанним пристроєм (2b).

6. Пневматичне обладнання по п.5, відмінне тим, що окрема ємність (20) для стиснутого повітря включає, щонайменше, одне запасне колесо.

7. Пневматичне обладнання по п.1, що відрізняється тим, що передбачений клапан (24), за допомогою якого рівень тиску в одній ємності (1a) для стисненого повітря та рівень тиску, щонайменше, в іншій ємності (20) для стиснутого повітря встановлюються однаковими або різними за величиною.

8. Пневматичне обладнання по п.7, відмінне тим, що рівень тиску в ємності (20) для стиснутого повітря встановлюється порівняно з рівнем тиску в ємності (1а) для стиснутого повітря більш високим за величиною.

9. Пневматичне обладнання по п.7, відмінне тим, що між компресором (39) і ємністю (1а) для стиснутого повітря встановлено, щонайменше, один клапан (24) обмеження тиску для обмеження тиску в ємності (1а) для стиснутого повітря до заздалегідь певного рівня тиску.

10. Пневматичне обладнання по п.1, що відрізняється тим, що передбачений, щонайменше, один релейний клапан (30) в якості компонента перемикаючого пристрою (2b), робочий з'єднувальний елемент (33) якого з'єднаний з трубопровід�авляющий з'єднувальний елемент (34) якого пневматично управляється спрямованих на керуючим клапанним пристроєм (2а) управителем тиском.

11. Пневматичне обладнання по п.10, відмінне тим, що релейний клапан (30) має, щонайменше, один приводить в дію двосідельні клапан (37) диференціальний поршень (38), щонайменше, з двома мають різні розміри (D, d) робочими поверхнями, з яких одна робоча поверхня більшого розміру (D) навантажена спрямованих на керуючим клапанним пристроєм (2a) управителем тиском, а інша робоча поверхня меншого розміру (d) - наявними в трубопроводі (4) робочим тиском.

12. Пневматичне обладнання за п.11, який відрізняється тим, що передбачений, щонайменше, один керований керуючим клапанним пристроєм (2a) клапан (17) для випуску повітря в якості компонента перемикаючого клапанного пристрою (2b) для випуску повітря з трубопроводу (4).

13. Пневматичне обладнання по п.12, відмінне тим, що проходить між робочим з'єднувальним елементом (33) релейного клапана (30) і колісним клапанним пристроєм (6) трубопроводі (4) встановлено сигнальний датчик (12) течії в якості компонента перемикаючого клапанного пристрою (2b), за допомогою якого детектується наявне в трубопроводі (4) протягом стислого повітря і залежно від результ� (11a), причому при детектированном в трубопроводі (4) протягом стислого повітря генерується для відтворює сигнали пристрою (11) представляє доведення фактичного тиску в шинах до заданого тиску в шинах оптичний або акустичний сигнал, а при не детектированном в трубопроводі (4) протягом стислого повітря генерування такого сигналу блокується.

14. Пневматичне обладнання за п.13, відмінне тим, що перемикаючий клапанне пристрій (2b) утворює окремий конструктивний елемент або окремий модуль з власним корпусом, який має пневматичні та/або електричні з'єднувальні елементи, щонайменше, для деяких своїх компонентів(30, 17, 12).

15. Пневматичне обладнання за п.14, відмінне тим, що фактичний тиск у шинах вимірюється і відображається в не має можливості повернення частини (4a) проходить між робочим з'єднувальним елементом (33) релейного клапана (30) і колісним клапанним пристроєм (6) трубопроводу (4) комбінованим пневматичним пристроєм (13) для вимірювання та індикація тиску.

16. Пневматичне обладнання по п.15, відмінне тим, що задається тиск в шинах попередньо задається приводь�щодо вибору керуючого тиску в якості компонента керуючого клапанного пристрою (2a), причому кошти (9') для попереднього вибору керуючого тиску в залежності від установки інсталяційного кошти (9) направляють в перемикаючий клапанне пристрій (2b) встановлене керуючий тиск з деякого числа попередньо визначених і наданих для вибору керуючих тисків.

17. Пневматичне обладнання за п.16, що відрізняється тим, що кошти (9') для попереднього вибору керуючого тиску містять кілька вибраних шляхів течії з дроселями (26а, 26b) різних діаметрів течії, причому допомогою настановних засобів (9) вибирається і встановлюється певний шлях течії.

18. Пневматичне обладнання за п.17, що відрізняється тим, що після ємності (1а) для стиснутого повітря в якості іншого компонента керуючого клапанного пристрою (2a) передбачений інший клапан (25) для обмеження тиску для обмеження наявного в ємності (1a) для стиснутого повітря рівня тиску до зниженого щодо його рівня тиску для клапана (15) для впуску повітря, причому клапан (15) для впуску повітря направляє знижений рівень тиску на встановлений настановним засобом (9) шлях течії кошти (9') для попереднього вибору керую�засобом (9) і має дросель (26a, 26b) шлях течії кошти (9') для попереднього вибору керуючого тиску за допомогою включає інший дросель (27) пневмосоединения (29') з'єднаний з скидачем тиску (28) в якості іншого компонента керуючого клапанного пристрою (2а), причому перемикаючий клапанне пристрій (2b) з боку управління з'єднане з пневмосоединением (29') в тому місці (29) пневмосоединения (29'), яке знаходиться між встановленим шляхом течії та іншим дроселем (27).

20. Пневматичне обладнання з п.19, що відрізняється тим, що в якості ще одного компонента керуючого клапанного пристрою (2a) або перемикає клапанного пристрою (2b) передбачений інший клапан (16) для випуску повітря, через який випускається повітря з перемикаючого клапанного пристрою (2b) зі сторони управління.

21. Пневматичне обладнання за п.20, відмінне тим, що клапан (15) для впуску повітря та клапани (16, 17) для випуску повітря управляються пневматично 3/2-ходовим магнітним клапаном (14), причому 3/2-ходовий магнітний клапан (14) у залежності від керування електричним ланцюгом (10a) при першому комутаційному положенні направляє керуючий тиск на основі рівня тиску в ємності (1a) для стиснутий�му положенні сполучає клапан (15) для впуску повітря та клапани (16, 17) для випуску повітря з боку управління з скидачем тиску.

22. Пневматичне обладнання за п.21, відмінне тим, що передбачений, щонайменше, один електричний перемикач (10') для розмикання або замикання електричного ланцюга (10а), причому в залежності від приведення в дію електричного перемикача (10') 3/2-ходовий магнітний клапан (14) включається у своє перше або друге комутаційне положення і внаслідок цього або направляє в перемикаючий клапанне пристрій (2b) з боку управління представляє попереднє вибране настановним засобом (9) задається тиск в шинах або випускає повітря з перемикаючого клапанного пристрою (2b) через інший клапан (16) для випуску повітря з боку управління і через один клапан (17) для випуску повітря з робочої сторони.

23. Пневматичне обладнання з п.22, відмінне тим, що приводить в дію електричний перемикач (10'), що приводить у дію елемент (10), та/або установче засіб (9), та/або відтворююче сигнали пристрій (11) об'єднані в блок (3) управління, який взаємодіє з керуючим клапанним пристроєм (2a) і перемикаючим клапанним пристроєм (2b).

24. Пневмапан (22) є перепускним клапаном без зворотної течії.

25. Пневматичне обладнання по п.1, що відрізняється тим, що, щонайменше, одноконтурний запобіжний клапан (23) є многоконтурним запобіжним клапаном з наявністю по одному перепускного клапану для кожного з пневмоконтуров.

26. Перемикаючий клапанне пристрій (2b) для пневматичного обладнання по кожному з пп.1-25. 

Схожі патенти:

Спосіб експлуатації модуля стоянкового гальмового пристрою при виникненні несправності і модуль стоянкового гальмового пристрою, призначений для здійснення зазначеного способу

Група винаходів відноситься до галузі машинобудування, зокрема до стоянковим гальмівним пристроями. Спосіб експлуатації частково інтегрованого в пристрій підготовки стисненого повітря модуля стоянкового гальмового пристрою при виникненні несправності полягає в тому, що в модулі встановлюють підвищену, порівняно з нормальним, тиск. Перекривають безперервну подачу стисненого повітря. Встановлюють знижений тиск, при якому здійснюється відключення пристрою підготовки стисненого повітря, і знижують багаторазовим управлінням прискорювальних клапаном рівень тиску в модулі до зниженого тиску, при якому здійснюється відключення. Модуль стоянкового гальмового пристрою містить електронний пристрій управління, безліч електромагнітних клапанів і сприймає тиск управління ускорительний клапан для подачі повітря в гальмівний циліндр з пружинним энергоаккумулятором і з можливістю випуску повітря з нього. Електронний пристрій керування призначений для визначення небажаного високого тиску, переривання в даний момент безперервної подачі стисненого повітря, встановлення зниженого тиску, при якому відбувається�ного пристрою. Досягається спрощення конструкції. 2 н. і 8 з.п. ф-ли, 1 іл.

Модульна гальмівна система

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту, зокрема до гальмівних систем тягового рухомого складу. Гальмівна система містить електронні, пневматичні, механічні компоненти і пристрої спряження для її підключення до тягової рухомої одиниці. Компоненти розміщені в модулях, які мають відповідно заданий просторовий розмір. Кожен модуль має заданий як щодо його просторового положення всередині модуля, так і щодо його робочої величини електричний або пневматичний пристрій сполучення. Досягається уніфікація гальмівної системи для різних локомотивів. 6 з.п. ф-ли, 9 іл.

Компресорна система і спосіб її експлуатації

Винахід відноситься до галузі автомобілебудування, зокрема до компресорних систем вантажних автомобілів з приводним двигуном

Компресорне пристрій

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту, зокрема до компресорним пристроїв рейкового рухомого складу

Установка з напірним засобом

Винахід відноситься до автомобілебудування

Адсорбційна установка для залізничного транспорту

Винахід відноситься до залізничного транспорту та стосується систем постачання стисненим повітрям пневматичних мереж рухомого складу залізничного транспорту

Локомотивна адсорбційна установка

Винахід відноситься до галузі залізничного транспорту та стосується систем постачання стисненим повітрям пневматичних систем рухомого складу залізничного транспорту

Адсорбційна установка для локомотива

Винахід відноситься до залізничного транспорту, стосується установок для осушування стисненого повітря в пневмомагистралях локомотива і може бути використано в інших пристроях, які застосовують сухий стиснене повітря як робочого тіла, наприклад, у крано - і экскаваторостроении

Локомотивна установка для осушування стисненого повітря

Винахід відноситься до залізничного транспорту та стосується постачання стисненим повітрям пневматичних систем рухомого складу

Передавальний пристрій для передачі інформації про стан шини і система контролю стану шини

Група винаходів відноситься до варіантів виконання пристрою передачі інформації, встановлюваного в порожнині шини і призначеного для передачі інформації про шині, і до системи контролю стану шини, призначеної для виявлення відхилень від нормального стану шини. Система контролю стану шини містить передавальний пристрій, пристрій і блок контролю. Передавальний пристрій містить датчик, отримує інформацію про шину, передавач, що забезпечує бездротову передачу отриманої інформації про шині, і корпус. Корпус містить стінку, навколишнє датчик і передавач, внутрішній простір, відокремлене стінкою від порожнини шини, і повітряний канал, що проходить у корпусі і з'єднує внутрішній простір корпусу з порожниною шини. На поверхні корпусу, зверненої в порожнину шини, виконано зовнішнє отвір повітряного каналу, площа якого не перевищує 0,4 мм2. На поверхні корпусу, зверненої у внутрішній простір, виконано внутрішній отвір повітряного каналу, площа якого більше площі зовнішнього отвору. В іншому варіанті виконання передавального пристрою у внутрішньому просторі передбачено простір датчика, розта�нормального стану шини і передача інформації про шині. 3 н. і 9 з.п. ф-ли, 14 іл.

Пристрій для управління тиском у шинах транспортного засобу

Пристрій призначений для доведення фактичних тиску в шинах транспортного засобу до задаються тисків. Пристрій, розташоване на шасі, направляє у співвіднесені з різними осями транспортного засобу осьові пневмоконтури шин (а, b) відповідно задається в шинах тиск у сполучені з внутрішніми просторами шин (8а, 8b, 8c) колісні клапанні пристрої (6а, 6b) і яке включає в себе, щонайменше, перемикаючий клапанне пристрій, що управляє клапанне пристрій, що приводиться в дію оператором за допомогою принаймні одного приводиться в дію вручну виконавчого органу (9) установче засіб (9а', 9b) для установки керуючих тисків. Винахід передбачає, що за допомогою принаймні одного приводиться вручну в дію установчого органу (9) із заданого числа різних грунтів вибирається грунт, по якому проїжджає чи буде проїжджати транспортний засіб. Через настановні кошти (9а', 9b') з заданим числом різних грунтів співвідноситься відповідне число заданих керуючих тисків, щонайменше для двох осьових пневмоконтуров (а, b) шин. Установчі кошти (9а', 9b') в залежності від обраного посѻельно, щонайменше, для двох осьових пневмоконтуров (а, b) шин. Технічний результат - підвищення надійності пристрою і оптимізація управління тиском у шинах транспортного засобу. 20 з.п. ф-ли, 4 іл.

Передавальний пристрій для передачі інформації про стан шини і система контролю стану шини

Винахід відноситься до пристрою передачі інформації, що встановлюється в порожнині шини і призначеному для передачі інформації про шині. Система контролю стану шини містить передавальний пристрій, пристрій і блок контролю. Передавальний пристрій містить датчик, отримує інформацію про шину, що представляє дані про стан газу, яким заповнена порожнину шини, обмежена шиною і ободом, передавач і корпус. Передавач забезпечує бездротову передачу отриманої інформації про шині. У корпусі укладені датчик і передавач. На поверхні корпусу виконано вхідний отвір повітряного каналу, що з'єднує внутрішній простір корпусу з порожниною шини, причому це вхідний отвір утворено у верхній частині опуклості, яка виступає в одному напрямку відносно поверхні корпусу. Площа вхідного отвору повітряного каналу не перевищує 0,4 мм2. Висота опуклості становить не менше 1 мм. При наявності контактної площини, що знаходиться в контакті з верхньою частиною і перпендикулярної напрямку, в якому виступає опуклість, площа контакту між контактної площиною і верхньою частиною не перевищує 30% площі вхідного отвору. Забезпечується �

Інтегровані поворотний блок і ковпак маточини

Винахід відноситься до області систем накачування шин для транспортних засобів великої вантажопідйомності

Пристрій виявлення впливу сили на шину

Винахід відноситься до випробувальних засобів для автомобільного транспорту

Система автоматичного регулювання тиску повітря в шинах по заданим параметрам

Винахід відноситься до галузі військової техніки, оснащеної системою регулювання тиску повітря в шинах

Система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах

Винахід відноситься до галузі військової техніки, оснащеної системою регулювання тиску повітря в шинах

Колесо з компенсацією температури і регулюванням тиску

Винахід відноситься до транспортних засобів

Система регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до пристроїв для підведення та регулювання тиску повітря в шинах коліс транспортних засобів з незалежною підвіскою

Система регулювання тиску повітря в шинах транспортного засобу (варіанти)

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до пристроїв для підведення та регулювання тиску повітря в шинах коліс транспортних засобів з незалежною підвіскою
Up!