Взуття для здоров'я і спосіб її виготовлення

 

Передумови до створення винаходу

Даний винахід, загалом, відноситься до взуття, носіння якої може сприяти поліпшенню циклу руху споживача при ходьбі, а більш конкретно, може сприяти підтриманню рівномірного тиску, що чиниться на стопу споживача, і належного вирівнювання ходи споживача при ходьбі.

Короткий опис винаходу

Один аспект цього винаходу стосується предмета взуття, містить основну частину черевика, що включає верх черевика, операційно з'єднаний з підошвою. Основна частина черевика містить передню частину і задню частину. Всередині верху черевика розташована устілка, що містить по суті неэластичную п'яткову частину і по суті еластичну носкову частину. Поруч з по суті еластичною шкарпеткової частиною розташована по суті жорстка натискна пластина.

Інший аспект цього винаходу стосується вставки предмета взуття, що включає як чіп, який містить по суті неэластичную п'яткову частину і по суті еластичну носкову частину. Під нееластичною п'ятковою частиною розташована еластична поглинаюча прокладка. По суті жорстка натискна пластина розташована поруч з по суті�і індивідуума, включає забезпечення черевика, що містить верх черевика, операційно з'єднаний з підошвою. Устілка вставлена в черевик. Сформована по суті еластична шкарпеткова частина устілки. Сформована по суті нееластична п'яткова частина устілки, яка піднята над по суті еластичною шкарпеткової частиною. Еластична поглинаюча прокладка приєднана знизу до по суті нееластичною п'яткової частини. Споживач одягає черевик на ногу, таким чином стимулюючи природний цикл руху при ходьбі.

Ці та інші аспекти, цілі та відмінні ознаки цього винаходу можуть бути зрозумілі і оцінені фахівцями в даній області при вивченні подальшого опису, формули винаходу і доданих креслень.

Короткий опис креслень

На Фіг.1 зображено вертикальний вигляд збоку одного варіанту здійснення черевика згідно з цим винаходу;

на Фіг.1в - вид у плані знизу черевика, представленого на Фіг.1;

на Фіг.2 - поздовжній переріз за II-II на Фіг.1в;

на Фиг.3А - вертикальний вигляд збоку, з правого боку, одного варіанта здійснення устілки згідно з цим винаходу;

на Фиг.3В - вид у плані знизу устілки, представленої на Фиг.3А;

на Ф�у устілки, представленої на Фиг.3А;

на Фіг.4 - поперечний переріз за IV-IV на Фіг.1в;

на Фиг.5А - поздовжній переріз черевика, представленого на Фіг.1, у фазі контакту на початку циклу руху при ходьбі;

на Фиг.5В - поздовжній переріз черевика, представленого на Фіг.1, в середньому положенні під час циклу руху при ходьбі;

на Фиг.5С - поздовжній переріз черевика, представленого на Фіг.1, в положенні на носку в кінці циклу руху при ходьбі;

на Фиг.6А - вертикальний вигляд збоку одного варіанту здійснення черевика згідно з цим винаходу, з лівого боку, у фазі контакту;

на Фиг.6В - вертикальний вигляд збоку одного варіанту здійснення черевика згідно з цим винаходу, з лівого боку, у середньому положенні;

на Фиг.6С - вертикальний вигляд збоку одного варіанту здійснення черевика згідно з цим винаходу, з лівого боку, в положенні на носку.

Детальний опис варіантів винаходу

В даному описі терміни: «верхній», «нижній», «правий», «лівий», «задній», «передні», «вертикальний», «горизонтальний» та похідні від них відносяться до черевика (предмету винаходу), розташованому так, як показано на Фіг.1. Проте слід розуміти, що черевик (п� коли точно зазначено протилежне. Слід також розуміти, що конкретні пристрої і процеси, проілюстровані на доданих кресленнях і розглянуті в подальшому описі, згадані просто в якості прикладів варіантів здійснення концепцій винаходу, визначених в прикладеній формулі винаходу. З цієї причини конкретні розміри та інші фізичні характеристики, що відносяться до варіантів здійснення, розкриті в даному документі, не слід розглядати як обмежують обсяг винаходу, якщо у формулі винаходу не затверджується чітко інше.

На Фіг.1 позицією номер 10 позначений в загальному предмет взуття у вигляді черевика (полуботинка) 11, що містить верх 12 черевика, операційно з'єднаний з підошвою 14. Черевик 11 містить передню частину 16 і задню частину 18. Устілка 20 розташована всередині черевика 11 і містить по суті неэластичную п'яткову частина 22 і по суті еластичну носкову частину 24. Поруч з по суті еластичною шкарпеткової частиною 24 розташована по суті жорстка натискна пластина 26.

Верх 12 (див. Фіг.1 та 1B) черевика 11 виконаний таким чином, щоб він зручно облягав стопу споживача. Передбачено, щоб будь верх черевика, вибраний з різноманіття стилів і моделей, можна було использов6, або пластина для перенесення тиску при перекочування, як її називають, розташована в передній частині черевика 11 поблизу еластичною носка 24, як це описано більш докладно нижче. По суті нееластична п'яткова частина в поєднанні з по суті еластичною шкарпеткової частиною 24 утворюють устілку 20 таким чином, щоб устілка 20 володіла властивостями прискорення стиснення плеснової частини стопи. З'єднанням по суті нееластичною п'яткової частини 22 і по суті еластичною носка 24 визначено важіль, який допомагає споживачеві, що носить черевик, ходити більш природною ходою, ніж це зазвичай буває при носінні традиційної взуття. Завдяки такій конструкції устілки 20 забезпечується природна хода (хода при ходьбі босими ногами) споживача, що носить черевики, які спонукають до швидкого згинання ніг в колінах під час перенесення центру ваги тіла споживача, що носить черевик, над черевиком 11.

Черевик 11 (див. Фіг.1 та 1B), в загальному, сконструйований для підтримки ваги споживача, що носить черевики, і для сприяння зміні положення тіла споживача, що носить черевики, в межах кута, при якому забезпечується виконання природничого циклу руху поява на його хребетну систему.

Верх 12 черевика (див. Фіг.1 та 1B) містить бічні частини 40, які сходяться у задній частині 18 і які операційно з'єднані з передньою частиною 16. Верхня частина 44 черевика сформована за одне ціле з язичком 46. За допомогою бічних частин 40, задника 42, верхній частині 44 і язичка 46 черевик 11 утримується на стопі споживача, що носить черевик. З допомогою проміжної частини 50, розташованої між верхом 12 черевика і підошвою 14, з'єднані підошва 14 з верхом 12 черевика, і забезпечується естетично прийнятний перехід від верху 12 черевика до підошви 14. Підошва 14 містить підставу 52, виготовлене з неслизького матеріалу, наприклад гуми, яке стикається з землею при використанні черевика 11. По суті жорстка натискна пластина 26 розташована між підошвою 14 і по суті еластичною шкарпеткової частиною 24.

Черевик 11 взуттєвої системи 10 згідно з цим винаходу спеціально сконструйований з метою зменшення тиску на передній відділ стопи і обмеження навантаження на великі пальці ніг допомогою стимулювання природного руху стопи в положенні на носку. З допомогою черевика 11 також змінюють і покращують ходу споживача, що носить черевик, таким чином, що споживач, що носить б�озволяет споживачеві, що носить черевики, задіяти більше м'язів своєї м'язової системи, ніж це відбувається при носінні традиційної взуття. Більш конкретно, при носінні взуттєвої системи 10 забезпечується управління здебільшого руху і поглинається менше поштовхів при ходьбі. Пластина 26 для перенесення тиску при перекочування і устілка 20, володіє властивостями прискорення стиснення плеснової частини стопи, можуть бути виконані як одне ціле або можуть бути сформовані окремо. У будь-якому випадку пластина 26 для перенесення тиску при перекочування і устілка 20, володіє властивостями прискорення стиснення плеснової частини стопи, працюють разом для забезпечення підтримки зводу стопи, поглинання струсів і легкого перекочування стопи в положенні на носку.

Устілка 20 (див. Фіг.1в і 2) має периметр, менший підошви 14, і розташована поверх підошви 14 і, загалом, всередині периметра підошви 14. Місце дотику устілки 20 з підошвою 14 представлено на Фіг.2, де показано, що устілка 20 лежить на жорсткій натискний пластині 26, підтримуваної підошвою 14. Жорстка натискна пластина 26 може проступати крізь нижню бік підошви 14, як це показано на Фіг.2, або може бути покрита підошвою для запобігання пошкодження жорстко� розташована десь між устілкою і підошвою для забезпечення додаткової зручності при носінні черевика, у загальному.

Жорстка натискна пластина, або пластина для перенесення тиску при перекочування, 26 (див. Фіг.1в і 2) починається на відстані, що становить не менше 40%, віддаленого від п'яткового кінця 60 черевика 11, і може проходити тому під всією поверхнею по суті нееластичною п'яткової частини 22. Жорстка натискна пластина 26 проходить вперед і закінчується на відстані, що становить не менше 15%, від віддаленого шкарпеткового кінця 62 черевика 11. В одному варіанті передбачено здійснення, щоб жорстка натискна пластина 26 проходила на всьому протязі до віддаленого шкарпеткового кінця 62 черевика 11. Жорстка натискна пластина 26 може бути виконана за одне ціле з устілкою 20 або окремо від устілки 20. Однак жорстка натискна пластина 26, загалом, розташована між підошвою 14 і по суті еластичною шкарпеткової частиною устілки 24 20. Жорстка натискна пластина 26 може бути виготовлена з різних матеріалів, включаючи вуглецеві волокна або інші композитні матеріали, наприклад скловолокно, сталь або вприскиваемие пластики, наприклад нейлони або термопластичні поліуретани (TPU), або з додатковим армуванням скловолокном, або без нього.

Устілка 20 (див. Фиг.3А-3D) підтримує стопу п ходьбі, за допомогою використання спіненого матеріалу, що володіє множинною щільністю. Нееластична п'яткова частина 22 проходить на відстані, що становить, щонайменше, 20%, але не більше 60%, вперед віддаленого від п'яткового кінця 60. Нееластична п'яткова частина 22 виготовлена з спіненого матеріалу за щільністю в діапазоні від 35° по Шору, за шкалою C, і більше. Передбачено, щоб можна було використовувати такі матеріали, як, наприклад: PORON®, поліуретан, сополімер етилену та вінілацетату (EVA) або інші спінені матеріали. Еластична шкарпеткова частина 24 розташована перед нееластичною п'яткової частини 22 і проходить на відстані, що становить не більше 80% назад від віддаленого шкарпеткового кінця 62 черевика 11. Еластична шкарпеткова частина 24 сформована з спіненого матеріалу меншої щільності, що володіє щільністю щонайменше на 8° по Шору, за шкалою C, меншої щільності по суті нееластичною п'яткової частини 22. Передбачено використання таких матеріалів, як, наприклад: PORON®, поліуретан, сополімер етилену та вінілацетату (EVA) або інші спінені матеріали для виготовлення по суті еластичною носка 24. Так як щільність спіненого матеріалу зменшується від по суті неэластичноасти плюсни споживача, носить черевики, занурюються в по суті еластичну носкову частину 24 в області поглибленої зони 66 для переднього відділу стопи, при переміщенні стопи з фази контакту 68 у фазу 70 середнього положення (див. Фиг.5В) циклу руху при ходьбі. Коли головні частини плюсни стопи споживача занурюються таким чином, м'язи споживача, задействуемие при ходьбі, активізуються і готують стопу до перекочуванню перед в положення 72 на носку, що розглянута більш докладно нижче з посиланням на Фиг.5А-5C.

Устілка 20 (див. Фіг.2 і 3D) містить верхнє покриття 80 з здвоєного матеріалу, або уповільнює шар. За допомогою верхнього покриття 80 з здвоєного матеріалу забезпечується можливість керування напрямком поглинання поштовхів під час циклу руху при ходьбі і переміщення стопи відносно поверхні устілки 20. Більш конкретно, верхнє покриття 80 з здвоєного матеріалу сприяє перенесенню сил, спрямованих вниз, по суті нееластичною п'яткової частини 22 на по суті еластичну носкову частину 24. Як показано на кресленнях, еластична поглинаюча прокладка 86 розташована під підошвою 14 і загорнута вгору навколо віддаленої п'яткової частини черевика 11. Верхнє покриття 80 з здвоєного матрено, щоб тонкий шар 90 м'якого спіненого матеріалу міг проходити поверх всієї устілки 20, яким покриті обидві частини: по суті нееластична п'яткова частина 22 і по суті еластична шкарпеткова частина 24. Тонкий шар 90 м'якого спіненого матеріалу розташований під верхнім покриттям 80 з здвоєного матеріалу і сприяє переміщенню стопи споживача, що носить черевик, по суті нееластичною п'яткової частини 22 по суті еластичною носка 24. Тонкий шар 90 м'якого спіненого матеріалу може мати будь-яку товщину, і в одному варіанті здійснення його товщина складає 3 мм

Жорстка натискна пластина 26 (див. Фіг.4) має в поперечному напрямку черевика опукле поперечний переріз і виступає вниз від поверхні устілки 20, зверненої до підошви, не менше ніж на 2 мм і до 20 мм. Ступінь вигину шкарпеткової пружини залежить від величини і ступеня, в якій жорстка натискна пластина 26 виступає вниз від поверхні устілки 20, зверненої до підошви. Передбачається, що кут вигину шкарпеткової пружини може бути в діапазоні від 15° до 40°.

При використанні, коли по суті нееластичною п'яткової частини 22 (див. Фиг.5А-5C) прикладають сили поштовху під час фази контакту 68 (див. Фиг.5А) циклу руху прокладку 86 до поджатию вгору з положення, зверненого до поверхні підошви. Отже, сили поштовху поглинаються з поверхні, зверненої до підошві, або з нижньої поверхні. Завдяки такій конструкції стабілізується стан п'яткової кістки і запобігається занурення п'яти споживача в п'яткову частину устілки 20. У той час як устілка 20 стискається в області поверхні, зверненої до підошви, близько по суті нееластичною п'яткової частини 22, досягається протилежний ефект по суті еластичною носка 24. Конкретно, по суті еластичною носка 24 забезпечується можливість стиснення розтяжне матеріалу, що складається із двох або чотирьох шарів еластичного матеріалу. Під час циклу руху при ходьбі з допомогою еластичного верхнього покриття 84, розташованого поруч з по суті еластичною шкарпеткової частиною 24, забезпечується можливість поглинання поштовхів, в області дорсальній, або верхній, поверхні вниз через устілку 20. Отже, тиск, що діє на чутливі області стопи, що зменшується, включаючи тиск на плеснову область. По суті еластична шкарпеткова частина 24 і еластичне верхнє покриття 84 згинаються, коли споживач, носить черевик, перекочується з по суті неожение на носку 72 (див. Фиг.5С) циклу руху при ходьбі. Відповідно, має місце підвищений прискорення руху по суті еластичною носка 24 до поглиблену зону 66 для переднього відділу стопи у порівнянні зі швидкістю опускання п'яткової кістки, і в цій точці стопа переміщується вздовж площини плавним і зручним чином.

Черевик 11 (див. Фиг.6А-6C) відповідно до цього винаходу, а конкретно устілка 20, розташована в черевику 11, «працює», змінюючи кут розташування тіла при природному циклі руху при ходьбі, для сприяння додаткового завантаження м'язової системи. Передній відділ стопи прискорюється при русі вниз у м'яку і легко стисливу, по суті еластичну область носка 24, що викликає уповільнення руху тіла. Жорстка натискна пластина 26 і по суті нееластична п'яткова частина 22 потім примушують коліно до швидкого згинання під час перенесення центру ваги тіла над черевиком. При цьому перенесення втягується в дію м'язова система, забезпечуючи можливість поглинання будь-яких додаткових сил, втягуються при ходьбі. Отже, зусилля, вироблені при ходьбі, збільшуються в результаті підвищення активності м'язи, але істотно зменшуються поштовхи, действующи�ожность розподілу тиску від переднього відділу стопи по всій поверхні твердої натискний пластини 26, таким чином забезпечуючи можливість перенесення сил поштовхів по всій поверхні твердої натискний пластини 26 і поліпшення природного циклу руху при ходьбі. За допомогою запропонованої конструкції забезпечується пружинящее дію і підтримка стопи та одночасне сприяння природному руху тіла споживача, як якщо б споживач взагалі ходив без черевиків. Отже, жорстка натискна пластина 26 працює в поєднанні з устілкою 20, сприяючи належному перекочуванню стопи в положення на носку для досягнення належного циклу руху при ходьбі. Отже, тиск перерозподіляється,і підвищується ступінь залучення м'язів.

Слід розуміти, що можуть бути зроблені зміни і модифікації згаданої вище структури без відступу від концепцій цього винаходу, і, крім того, слід розуміти, що має місце намір охопити такі концепції додається формулою винаходу, якщо в пунктах цієї формули винаходу не затверджується чітко інше.

1. Предмет взуття, містить:
- основну частину черевика, що включає в себе верх черевика, функціонально поєднаний з підошвою, причому основна частина черевика містить передню частину і зад і по суті еластичну носкову частину; і
- по суті жорстку натискну пластину, що примикає до по суті еластичною носкової частини.

2. Предмет взуття за п.1, який додатково містить еластичну поглинаючу прокладку, розташовану між нееластичною п'ятковою частиною і підошвою.

3. Предмет взуття за п.1, який додатково містить підкладку, розташовану між устілкою й підошвою.

4. Предмет взуття за п.1, в якому товщина по суті нееластичною п'яткової частини приблизно в два рази більше товщини по суті еластичною носкової частини.

5. Предмет взуття за п.1, в якому натискна пластина включає в себе опуклу частину, яка, по суті, поєднана з плеснової частиною стопи споживача.

6. Предмет взуття за п.1, який додатково містить уповільнює шар, розташований поверх устілки.

7. Предмет взуття за п.6, в якому уповільнює шар містить задню частину, виготовлену з по суті нееластичного матеріалу, і передню частину, виготовлену з по суті еластичного матеріалу.

8. Предмет взуття за п.1, який додатково містить важіль, утворений між по суті нееластичною п'ятковою частиною і по суті еластичною шкарпеткової частиною, за допомогою якого передається вниз енергія від задньої частини �тичную п'яткову частину і по суті еластичну носкову частину;
- еластичну поглинаючу прокладку, розташовану під нееластичною п'ятковою частиною;
- по суті жорстку натискну пластину, що примикає до по суті еластичною носкової частини.

10. Вставка по п.9, що додатково містить підкладку, розташовану між устілкою й підошвою.

11. Вставка по п.9, в якій товщина по суті нееластичною п'яткової частини приблизно в два рази більше товщини по суті еластичною носкової частини.

12. Вставка по п.9, в якій по суті жорстка натискна пластина містить опуклу частину, яка, по суті, поєднана з плеснової частиною стопи споживача.

13. Вставка по п.9, що додатково містить уповільнює шар, розташований поверх устілки.

14. Вставка з п.13, в якій уповільнює шар містить задню частину, виготовлену з по суті нееластичного матеріалу, і передню частину, виготовлену з по суті еластичного матеріалу.

15. Вставка по п.9, що додатково містить важіль, утворений між по суті нееластичною п'ятковою частиною і по суті еластичною шкарпеткової частиною, за допомогою якого передається вниз енергія від задньої частини вперед до передньої частини.

16. Спосіб модифікації ходи індивідуума, відповідно до�устілку в черевик;
- формують по суті еластичну носкову частину на устілці;
- формують по суті неэластичную п'яткову частину на устілці, підняту над по суті еластичною шкарпеткової частиною;
- приєднують еластичну поглинаючу прокладку знизу до по суті нееластичною п'яткової частини;
- надягають черевик на ногу споживача, за допомогою чого стимулюється природний цикл руху при ходьбі.

17. Спосіб за п.16, згідно з яким додатково забезпечують по суті жорстку натискну пластину, що примикає до по суті еластичною носка устілки.

18. Спосіб за п.17, згідно з яким при забезпеченні по суті жорсткої натискний пластини додатково формують устілку за одне ціле з по суті жорсткої натискний пластиною.

19. Спосіб за п.16, згідно з яким додатково розташовують поверх устілки верхнє покриття з здвоєного матеріалу.

20. Спосіб за п.16, згідно з яким додатково мають підкладку між устілкою й підошвою. 

Схожі патенти:

Водонепроникна вентильована взуттєва підошва

Винахід відноситься до водонепроникної вентильованим взуттєвої підошви яка складається щонайменше з: опорного елемента (1), виконаного з полімерного матеріалу, який по суті є основною частиною взуттєвої підошви, і включає в себе, щонайменше, ходову поверхню підошви з протектором і бічні частини взуттєвої підошви; щонайменше, одного еластичного елемента (2), виконаного з полімерного матеріалу, розташованого і закріпленого на ходовій поверхні зазначеного опорного елемента (1)принаймні, на частині його протяжності; щонайменше, одного гнучкого перфорованого шару (3), виконаного з полімерного матеріалу, розташованого над зазначеним еластичним елементом (2) і герметично з'єднаний по периметру, по меншій мірі, до бічних частинах зазначеного опорного елемента (1); щонайменше, одного випускного клапана (4), вбудованого в бічну частину зазначеного опорного елемента (1) таким чином, щоб вхідний отвір клапана перебувало під зазначеним гнучким перфорованим шаром (3), а вихідний отвір клапана перебувало зовні взуттєвої підошви; повітропроникною або перфорованої устілки (5), розташованої, щонайменше, над указаннасти взуття, при цьому зберігаючи стійкість до зношування підошви. 14 з.п. ф-ли, 8 іл.

Спосіб оцінки зносостійкості взуттєвих підошовних матеріалів

Винахід відноситься до дослідження опору зносу або стирання твердих матеріалів, а саме взуттєвих підошовних матеріалів

Втачная устілка для виготовлення взуття беззатяжной

Винахід відноситься до взуттєвої промисловості і може бути використано для поліпшення качества.формования панчішної заготовки при виготовленні взуття строчечно-литтєвого методу кріплення

Спосіб виготовлення підошов з пористої гуми

Винахід відноситься до взуттєвої промисловості і спрямоване на підвищення якості підошов з гуми
Up!