Захисна етикетка, обладнана системою підтвердження автентичності та виявлення маніпуляцій

 

Винахід стосується захисної етикетки або клейкої стрічки, забезпеченою системою виявлення маніпуляцій, у якої при від'єднанні етикетки від предмета, що захищається або захищається від упаковки стає видимим прихований оптичний елемент.

З документа DE 100 22 002 A1 відома захисна клейка стрічка, яка служить для підтвердження несанкціонованого відкриття упаковки. Багатошарова клейка стрічка включає в себе носій на основі розтягнутої термопластичної гнучкої плівки, верхня сторона якого при необхідності покрита розділової лакуванням, а на нижню сторону якого нанесено наступні шари:

a) нанесений не на всю поверхню шар праймера, при цьому шар праймера дуже добре скріплений з термопластичної плівкою,

b) нанесений на всю поверхню на нанесений шар праймера і вільну поверхню термопластичної гнучкої плівки розділовий шар, при цьому розділовий шар краще скріплений з шаром праймера, ніж з термопластичної плівкою, і

c) нанесена на всю поверхню на розділовий шар адгезійна клейка маса, яка скріплена з розділовим шаром, ніж розділовий шар з термопластичної плівкою.

При цьому наноситься шар праймера, а потім сл�тая клейка стрічка все ще є клейкої, так як після зняття на поверхні знаходиться шар клею.

З документа WO 01/93231 відома захисна плівка, що включає в себе дві мікроструктури, одна з яких представляє собою помітне навіть у стані відсутності маніпуляції дифрактивную структуру, а інша є структурою, яка контролює роз'єднання. При спробі маніпуляції щонайменше частини відбиває шару від'єднуються завдяки чому стає видимою нова візуально помітна інформація.

Завданням цього винаходу було надати захисний елемент, зокрема захисну етикетку, яка дозволяє виявляти маніпуляції, при цьому захисний ознака може бути помітний тільки при маніпуляції, а в стані відсутності маніпуляції не може бути помітний.

Крім того, захисний елемент у змозі після маніпуляції повинен мати обидві гладкі, не клейкі поверхні.

Тому предметом цього винаходу є захисний елемент, зокрема захисна плівка, яка відрізняється тим, що вона включає в себе наступні шари:

a) субстрат-носій;

b) відображає шар або шар з високим показником заломлення;

c) частковий розділовий шар лаку;

d) нанесене на всю поверхневими�х шарів, володіють оптичні, оптично активними, дифрактивними, електрично провідними і/або магнітними властивостями.

Між шарами c) і d) при необхідності може бути розташований шар адгезиву.

В якості субстратів-носіїв можливі, наприклад, плівкові носії, переважно гнучкі полімерні плівки, наприклад, PI, PP, MOPP, PE, PPS, PEEK, PEK, PEI, PSU, PAEK, LCP, PEN, PBT, PET, PA, PC, COC, POM, ABS, PVC, полімерів фтору, таких як тефлон і тому подібні. Плівкові носії мають переважно товщину, рівну 5-700 мкм, переважно 5-200 мкм, особливо переважно 5-100 мкм.

При необхідності субстрат-носій може бути підданий попередній хімічній обробці або на нього може бути нанесено покриття. Покриття може представляти собою шар адгезиву або роз'єднувальний шар.

Крім того, субстрат-носій може бути забезпечений шаром лаку, який має дифрактивную структуру.

Під дифрактивной структурою тут розуміються відхиляючі структури, поверхневі рельєфи, відхиляючі решітки, голограми, кинеграмми і тому подібні.

Цей шар лаку може представляти собою отверждаются опроміненням шар лаку або термопластичний шар лаку.

Отверждаются випромінюванням лак може, наприклад, предсой системи, яка містить два або більше різних, відомих фахівця фотоинициаторов, які при різних довжинах хвиль можуть ініціювати затвердіння лакової системи в різній мірі. Так, наприклад, один фотоініціатор може активуватися при довжині хвилі, рівної від 200 до 400 нм, тоді інший фотоініціатор може активуватися при довжині хвилі, рівної від 370 до 600 нм. Між активаційними довжинами хвиль двох фотоинициаторов повинна дотримуватися достатня різниця, щоб відбувалося не надто сильне збудження другого фотоинициатора, в той час як активується перший фотоініціатор. Діапазон, в якому порушується другий фотоініціатор, повинен лежати в діапазоні пропускаються довжин хвиль застосовуваного субстрату-носія. Для основного затвердіння (активації другого фотоинициатора) може також застосовуватися електронне опромінення.

Як отверждается опроміненням лаку може також застосовуватися розбавляють водою лак. Переважними є лакові системи на основі поліестера.

Матрицирование поверхневої структури, тобто дифрактивной, відхиляючої або рельєфною структури, відбувається, наприклад, при контрольованій температурі допомогою матриці або із застосуванням фор�едварительно отвержден до точки желатинізації, і до моменту матрицювання знаходиться в цій стадії.

Якщо застосовується розбавляють водою отверждаются опроміненням лак, при необхідності можлива додаткова попередня сушка, наприклад, за допомогою інфрачервоного опромінювача.

Термопластичний лак, який потім стабілізується, складається з основи MMA або этилцеллюлози або сополімеру циклоолефина, при цьому до вихідного полімеру для отримання необхідних властивостей термопластичних або, відповідно, для отримання подальшої можливості стабілізації додаються модифікатори.

В залежності від вихідного полімеру в якості модифікаторів розглядаються, наприклад, добавки, службовці для одержання бажаної температури скла, області, в яких лак знаходиться в термопластичном стані, або модифікатори, службовці для досягнення тривалого затвердіння лаку.

Переважно, ці компоненти розчиняються у розчиннику, наприклад у водних розчинниках, воді, спиртах, етилацетаті, метилэтилкетоне і тому подібних, або їх сумішах.

До лаку на основі MMA, наприклад, особливо переважно додається нітроцелюлоза для підвищення температури скла.

До лаку на основі кополімерів циклоолефина, наприклад, особливо�верждаемости додаються наявні у продажу сшиватели.

Концентрація вихідних полімерів в готовому лаку складає, в залежності від вихідних полімерів, від бажаних властивостей лаку і від виду і концентрації модифікаторів, 4-50%.

Структурування може здійснюватися за допомогою традиційного термічного способу тиснення.

Товщина шару нанесеного лаку може змінюватись в залежності від вимог до кінцевого продукту і товщини субстрату і становить в загальному випадку від 0,5 до 50 мкм, переважно від 2 до 10 мкм, особливо переважно від 2 до 5 мкм.

Потім наноситься відображає шар або шар з високим показником заломлення.

Цей шар може бути нанесений на всю поверхню або частково, але щонайменше частково перекриваясь з розділовим шаром лаку.

В якості відбиває шару розглядаються, наприклад, шари з металу або сплаву. В якості металевого шару придатні шари з Al, Cu, Fe, Ag, Au, Cr, Ni, Zn і тому подібні. Придатними сплавами є, наприклад, сплави Cu-Al, сплави Cu-Zn і тому подібні.

В якості шарів з високим показником заломлення розглядаються, наприклад, шари з сполук металів.

В якості сполук металів придатні, наприклад, оксиди або сульфіди металів, зокрема TiO2, оксиди Cr, ZnS, ІТпредпочтительно 20-50 мм

Потім наноситься частковий шар розділового лаку. Цей розділовий шар лаку може представляти собою при необхідності забарвлений або пігментований розділовий шар лаку.

Розділовий шар лаку може володіти світловипромінюючі, зокрема флуоресцентними або світловипромінюючі властивостями, електрично провідними властивостями та/або магнітними властивостями.

Переважно, розділовий шар лаку отриманий на основі водних сполучних речовин або сполучних речовин, що містять розчинники.

Переважно, розділовий шар лаку нанесений у вигляді знаків, символів, букв, послідовність букв, логотипів, ліній, гильошей і тому подібного.

Потім на цей розділовий шар лаку наноситься на всю поверхню шар адгезиву.

В якості шарів адгезиву розглядаються відомі склади на основі поліуретану, полівінілхлориду або акрилатів та їх кополімерів.

На цей шар адгезиву наноситься клеящееся покриття, наприклад клеящееся покриття для холодної або гарячої зварювання або самоклеїться покриття. З допомогою цього клеящегося покриття етикетка фіксується на закритому предметі.

Це клеящееся покриття або шар адгезиву, шар з високим показником заломлення. Завдяки цьому адгезія з субстратом-носієм або, відповідно, нанесеними на нього шарами порушується.

Коли етикетка, обладнана клейким покриттям, наноситься на захищається предмет, частковий розділовий шар лаку не помітний крізь знаходиться над розділовим шаром лаку металевий шар або шар з високим показником заломлення.

При від'єднанні етикетки крізь клеящееся покриття або, відповідно, адгезив шар металізації відокремлюється від субстрату-носія в тих областях, в яких відсутня розділовий шар лаку. В тих областях, в яких є розділовий шар лаку, шар металізації не відділяється від субстрату-носія, а тільки розділовий шар лаку, тобто конструкція розщеплюється між шарами b) і c).

Завдяки цьому стає помітна інформація, надрукована у вигляді розділового шару лаку.

Крім того, поверхня як знятої, так і залишається на закритому предмет частини етикетки є сухий і не клейкої.

Пропонований винаходом захисний елемент може застосовуватися в якості захисного елемента на пакувальних матеріалах або будучи виконаним у вигляді этикметов чи упаковок.

1. Захисний елемент, зокрема, для захисних етикеток або клейких стрічок, відрізняється тим, що він включає наступні шари:
a) субстрат-носій;
b) відображає шар або шар з високим показником заломлення;
c) частковий розділовий шар лаку;
d) нанесене на всю поверхню клеящееся проміжне покриття;
e) нанесений на всю поверхню шар адгезиву,
де клеящееся покриття d) в тих місцях, в яких відсутня розділовий шар лаку c), адгезія шару b) з субстратом-носієм а) порушується, і при спробі маніпуляції через відділення шару b) відокремлюється від субстрату-носія a) у тих областях, в яких відсутня розділовий шар лаку c).

2. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що між шарами a) і b) розташований один або кілька інших шарів з оптичні, оптично активними, дифрактивними, електрично провідними і/або магнітними властивостями.

3. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що субстрат-носій забезпечений шаром лаку, який має дифрактивную структуру.

4. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що частковий розділовий шар лаку нанесений у вигляді знаків, символів, букв, послідовність букв, логотипів, ліній, гильошей.

5. Зентированний розділовий шар лаку.

6. Захисний елемент по п.5, відрізняється тим, що розділовий шар лаку являє собою шар, що володіє оптичними, світловипромінюючі, електрично провідними властивостями та/або магнітними властивостями.

7. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що відображає шар являє собою шар з металу або сплаву.

8. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що шар з високим показником заломлення являє собою шар з'єднання з металу.

9. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що при спробі маніпуляції поверхню як знятої, так і залишається на закритому предмет частини етикетки є сухий і не клейкої.

10. Захисний елемент по п.1, що відрізняється тим, що шар е) представляє собою клеящееся покриття для холодної або гарячої зварювання або самоклеїться покриття.

11. Застосування захисного елемента по одному з пп.1-10 для захисних етикеток, клейких стрічок або захисних плівок. 

Схожі патенти:

Спосіб виготовлення етикетки

Винахід відноситься до галузі виготовлення багатошарових виробів і може бути використано, зокрема, для підвищення якості виготовлення об'ємних етикеток

Усадочні етикетки з орієнтованої полістирольної плівки, що включає дрібні частинки каучуку, низький вміст гелю частинок каучуку і блок-сополімери

Винахід відноситься до виробництва усадочних полімерних етикеток, зокрема до отримання композиції плівки

Спосіб виготовлення матеріалу-носія з прихованою ідентифікаційної маркуванням

Винахід відноситься до способу виготовлення матеріалу-носія, щонайменше, з однієї прихованої ідентифікаційної маркуванням

Змішаний код, і спосіб та пристрій для його генерування, і спосіб та пристрій для його декодування

Винахід відноситься до способу і пристрою для кодування/ декодування фізичної або електронного кодового зображення

Захисний пристрій

Винахід відноситься до захисних пристроїв, зокрема, але не виключно, до багатобарвним захисних пристроїв, наприклад наліпок та стрічок

Захисний елемент та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до захисного елемента і способу його виготовлення, а також до захищеної від підробки папері і цінного документа з подібним захисним елементом

Спосіб виготовлення етикетки

Винахід відноситься до галузі виготовлення багатошарових виробів і може бути використано, зокрема, для підвищення якості виготовлення об'ємних етикеток

Носій інформації, має ділянку з відмітним ознакою

Винахід відноситься до носія інформації, зокрема, до цінного документа, наприклад, банкноті, ідентифікаційній картці або іншого подібного носія інформації. Носій інформації містить підкладку, що має ділянку з відмітним ознакою, утворений сімейством кривих, що включає безліч вигнутих і/або розходяться прорізаних ліній. Всередині ділянки з відмітним ознакою розташований ідентифікаційний знак, виконаний з можливістю візуального або машинного розпізнавання, і представляє собою візерунок, символи або код. Зазначений ідентифікаційний знак утворений ділянкою підкладки, не містить прорізів і містить сімейство маркувальних кривих, що включає безліч маркувальних ліній, що з'єднуються з прорізаними лініями за межами ідентифікаційного знака. Запропоноване винахід забезпечує підвищення ступеня захисту від підробки. 4 н. і 18 з.п. ф-ли, 13 іл.

Електронний та/або оптичний блок пристрою і спосіб його формування

Винахід відноситься до елементів захисту від підробки і стосується електронного та/або оптичного блоку пристрою та способу його формування. Містить електронний та/або оптичний плоский елемент, прикріплений до пластикового тілу. Елемент має безліч отворів, через які проходить матеріал пластикового тіла для полегшення механічного прикріплення і утримування елемента, вбудованого всередині тіла. Зазначене безліч отворів служить для визначення захисної та/або запобігає підробку інформації. Тіло являє собою однорідне тіло. Винахід забезпечує необоротне впровадження металевих, а також пластикових плівок в різні термопласти. 2 н. і 31 з.п. ф-ли, 26 іл.

Спосіб отримання елемента захисту і переказний плівки

Винахід відноситься до способу отримання елемента захисту і до перекладної плівці. Перекладна плівка має базову плівку, має першу несучу плівку і одно - або багатошаровий декоративний шар. Перший адгезивний шар наносять на ту поверхню першої несучої плівки, яка протилежна стороні, зверненої до декоративного шару, і другу несучу плівку наносять таким чином, що перший адгезивний шар розташований між першою несучої плівкою і другий несучої плівкою. Перший адгезивний шар активують в першій області, яка, принаймні частково, покриває щонайменше один перший ділянку базової плівки, і перший адгезивний шар не активують, не створюють, створюють лише частково або дезактивують у другій області, що примикає до зазначеної області. Потім першу несучу плівку, щонайменше частково, прорізають вздовж граничної лінії, що визначає щонайменше один перший ділянку і відділяє щонайменше один перша ділянка від другого ділянки базової плівки. Другу частину базової плівки, причому зазначена друга частина включає другої ділянку, видаляють з другої несучої плівки, причому щонайменше в одному першому ділянці базова плівка приклеюється до другої ніс�анная перша частина включає щонайменше один перший ділянку, залишається на другий несучій плівці. Винахід забезпечує підвищення ступеня захисту від підробки. 2 н. і 50 з.п. ф-ли, 10 іл.

Плівка, спосіб її отримання та використання

Винахід відноситься до плівці (1), призначеної для захисту та декорування виробів. Плівка включає, щонайменше, один прозорий реплицирующий шар (2), що володіє дифрагирующей рельєфною структурою (3), і відображає шар. Відображає шар формують із, щонайменше, одного шару (4) пігментованого лаку, який розміщують в безпосередній близькості з дифрагирующей рельєфною структурою (3). Показники заломлення n1, щонайменше, одного шару (4) лаку і n2 реплицирующего шару (2) мають значення, різниця між якими знаходиться в діапазоні від 0,05 до 0,7. Яскравість L*, щонайменше, одного шару (4) лаку знаходиться в діапазоні від 0 до 90. Пропонується також спосіб отримання зазначеної плівки і її застосування для покриття номерних знаків автотранспортних засобів та інших виробів із забезпеченням захисту від підробок у поєднанні з оптично змінним декоративним ефектом. 4 н. і 17 з.п. ф-ли, 6 іл.

Шарувате виріб на паперовій або полімерній основі (варіанти) та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до способів виробництва захищеного паперу з прихованими елементами. Шарувате виріб на паперовій або полімерній основі з оптично-змінною структурою містить покриття у вигляді друкованого растра і тривимірний растр. Покриття виконане з одного боку основи, а тривимірний растр завдано з іншого боку основи. Поле друкованого або тривимірного растру розділене на два або більше секторів, зміщених одна відносно одної. Кожен сектор має свій колір, що при зміні кута огляду колір секторів на зображенні змінюється. Тривимірний екран виконаний у вигляді елементів з симетричним і/або асиметричним профілем з утворенням рельєфу з обох сторін основи і так розташований по відношенню до друкованого растрові, що, щонайменше, частково тривимірний растр розташований над друкованим растром. Ширина ліній друкованого растра становить від 50 до 200 мкм, ширина ліній тривимірного растра становить від 100 до 600 мкм, кут між елементами друкарського і тривимірного растрів становить від 0° до 10°, при цьому вони утворюють муарову зображення, яке при розгляданні носія інформації під прямим кутом є прихованим, а при розгляданні носія інформації під гострим кутом стано�ологичности і зниження вартості захисного елемента за рахунок скорочення прогонів в друкованій машині. 3 н. і 12 з.п. ф-ли, 18 іл., 4 пр.

Оптичне пристрій і спосіб виготовлення

Дифракційна структура містить безліч канавок, скомпонованих для формування першого дифракційного оптичного ефекту. Кожна канавка сформована безліччю розсіюючих та/або дифракційних канавочних елементів, кожен з яких вирівняний таким чином, щоб забезпечувати другий розсіюючий та/або дифракційний оптичний ефект з формуванням мікро - або макроразличимого графічного ознаки. Спосіб створення дифракційної поверхневої рельєфною структури полягає в тому, що формують безліч розсіюючих та/або дифракційних канавочних елементів з вирівнюванням, службовцям для формування множини канавок, скомпонованих для формування першого дифракційного оптичного ефекту. Кожен з безлічі канавочних елементів скомпонований таким чином, щоб забезпечувати другий розсіюючий та/або дифракційний оптичний ефект з формуванням мікро - або макроразличимого графічного ознаки. Технічний результат - створення унікального, утрудненого для імітації високозахищеного оптичного ознаки, який може комбінуватися з будь-якими оптично змінними ознаками. 4 н. і 46 з.п. ф-ли, 18 іл.

Захищена структура, що містить мікроелектронний пристрій, а також водяний знак або його імітацію

Винахід відноситься до галузі виготовлення захищених документів. Технічним результатом є захист від підробок і підчисток. Захищена структура (1), містить: волокнистий шар (2а, 2b); підкладку (3) з светопроницаемой областю; водяний знак або його імітацію (8а, 8b), нанесену на волокнистий шар (2а, 2b), і в плані перекривающуюся, щонайменше частково, з светопроницаемой областю підкладки, таким чином, що в цій області водяний знак або його імітація (8а, 8b) видима на просвіт крізь захищену структуру (1) лише зі сторони волокнистого шару; і мікроелектронний пристрій (4, 10), забезпечує комунікацію контактно або дистанційно. 43 з.п. ф-ли, 22 іл.

Полімерний багатошаровий елемент для паперу, що володіє оптично змінним ефектом

Винахід відноситься до паперової промисловості і стосується багатошарового полімерного елемента для паперу, що володіє оптично змінним ефектом. Виконаний у вигляді багатошарової полімерної структури, що містить, як мінімум, один шар з микрорастровой рельєфною структурою. Має додатковий шар з друкарським чи витисненим растром мікрозображень, просторово поєднаний з микрорастровой рельєфною структурою. Микрорастровая структура виконана у вигляді растру сферичних прозорих полімерних лінз або призм або растру френелевских дифракційних полімерних структур. Друковані микроизображения, що знаходяться у вузлах друкованого растру, що складаються з елементів різних кольорів діаметром 20-100 мкм, розташованих один від одного на відстані 40-400 мкм. Взаємне розташування кольорових елементів у вузлах друкованого растра по-різному в різних місцях образотворчого друкованого поля. Всередині виділених областей взаємне розташування кольорових елементів відрізняється від взаємного розташування елементів поза виділених областей. Винахід дозволяє підвищити ступінь захищеності виробів із захисними елементами без збільшення собівартості їх виготовлення. 2 з.п. ф-ли, 4 іл., 1 пр.

Носій даних з видимим наскрізь ділянкою

Винахід відноситься до носія даних, зокрема до цінного документа, наприклад банкноті, посвідчення тощо. Носій даних містять основу, до якої за допомогою лінійного растра, що складається з безлічі паралельних ліній різання, утворений видимий наскрізь ділянку. Причому всередині видимого наскрізь ділянки розташована область мотиву, виконана у вигляді візерунка, знаків або коду, яка виглядає по різному при спостереженні у відбитому та/або прохідному світлі. Запропоноване рішення підвищує ступінь захисту документа від підробки. 2 н. і 29 з.п. ф-ли, 15 іл.

Спосіб створення на листовому матеріалі зображення, переливається кольорами веселки, і листовий матеріал для його реалізації

Винахід відноситься до спеціальних видів друку, що дозволяє створювати в тілі листового матеріалу оригінальне зображення, що захищає його від підробки. Спосіб створення на листовому матеріалі зображення, переливається кольорами веселки, полягає у впливі на нанесене на листовому матеріалі зображення світловим потоком, відбитим від дифракційної гратки при різних кутах її повороту. У тілі листового матеріалу створюють зображення з ізольованих точок у вигляді об'ємних протяжних наноструктур метал-діелектрик з квантово-розмірними ефектами і розміщують його між шаром металу та відбивною дифракційною граткою. При цьому над кожною точкою зображення в шарі металу утворюють отвір, через який світловий потік направляють на дифракційну решітку. Запропоноване винахід забезпечує створення яскравого зображення, що забезпечує захист листового матеріалу від підробки. 8 з.п. ф-ли, 5 іл.

Спосіб отримання елемента захисту і переказний плівки

Винахід відноситься до способу отримання елемента захисту і до перекладної плівці. Перекладна плівка має базову плівку, має першу несучу плівку і одно - або багатошаровий декоративний шар. Перший адгезивний шар наносять на ту поверхню першої несучої плівки, яка протилежна стороні, зверненої до декоративного шару, і другу несучу плівку наносять таким чином, що перший адгезивний шар розташований між першою несучої плівкою і другий несучої плівкою. Перший адгезивний шар активують в першій області, яка, принаймні частково, покриває щонайменше один перший ділянку базової плівки, і перший адгезивний шар не активують, не створюють, створюють лише частково або дезактивують у другій області, що примикає до зазначеної області. Потім першу несучу плівку, щонайменше частково, прорізають вздовж граничної лінії, що визначає щонайменше один перший ділянку і відділяє щонайменше один перша ділянка від другого ділянки базової плівки. Другу частину базової плівки, причому зазначена друга частина включає другої ділянку, видаляють з другої несучої плівки, причому щонайменше в одному першому ділянці базова плівка приклеюється до другої ніс�анная перша частина включає щонайменше один перший ділянку, залишається на другий несучій плівці. Винахід забезпечує підвищення ступеня захисту від підробки. 2 н. і 50 з.п. ф-ли, 10 іл.
Up!