Механізований інструмент

 

Даний винахід відноситься до способу збору пилу, що утворюється при виконанні механізованим інструментом заздалегідь певної операції.

Передумови до створення винаходу

В механізованому інструменті, що виконує визначену операцію, наприклад перфорування або ударне свердління, з допомогою змінного інструменту на деталі, наприклад, виконаної з бетону, під час роботи утворюється пил. Тому відомі механізовані інструменти забезпечені пристроєм всмоктування пилу, що утворюється під час роботи. Наприклад, в японській викладеної патентної публікації №64-87304 розкривається пристрій для всмоктування пилу, в якому усмоктувальна деталь, призначена для всмоктування пилу, розташована на передньому кінці труби, яка проходить паралельно змінному інструменту. Це пристрій призначений для всмоктування пилу, що утворюється під час роботи, всмоктувальної деталлю, і для збору пилу через трубу і канал для перенесення пилу, сформований в корпусі механізованого інструменту, коли працює змінний інструмент і всмоктувальна деталь знаходиться в контакті з оброблюваною деталлю.

Коли, наприклад, в певному положенні на деталі виконується опера. �алеї, щоб ефективно відсмоктувати пил, кінець робочого інструменту необхідно покрити всмоктуючої деталлю. Однак при такій конструкції користувачеві важко візуально перевірити положення кінця робочого інструменту. Тому, коли користувач виконує операцію, яка вимагає позиціонування кінця змінного інструменту в певній точці на оброблюваної деталі, потрібно виконати обтяжливу операцію, наприклад, перевірки стану кінця робочого інструменту. Більш конкретно, утримуючи механізований інструмент однією рукою, користувач повинен іншою рукою відвести всмоктувальну деталь до корпусу інструменту, щоб відкрити кінець змінного інструменту для перевірки його положення. Далі, у великих механізованих інструментів, які користувачеві доводиться утримувати двома руками, сама операція по відкриванню кінця змінного інструменту викликає труднощі. Тому звичайні механізовані інструменти з пристроєм для всмоктування пилу важко експлуатувати, і ця проблема потребує вирішення.

Прототип: японська викладена патентна публікація №64-87304

Короткий опис винаходу

Відповідно, метою цього винаходу є створення спос�я всмоктування пилу, утворюється під час роботи.

Механізований інструмент по справжньому винаходу має щонайменше одну рукоятку і пристрій для всмоктування пилу. Пристрій для всмоктування пилу має всмоктувальну деталь, яка всмоктує і збирає пил, що утворюється при роботі на кінці робочого інструменту. Усмоктувальна деталь може переміщатися між першим положенням, в якому вона покриває щонайменше робочий кінець змінного інструменту, і другим положенням, в якому ріжучий край відкритий, і подпружінена так, що нормально знаходиться в першому положенні. Далі, механізований інструмент по справжньому винаходу має механізм перемикання режиму роботи, виконаний з можливістю здійснювати перемикання між першим режимом роботи, в якому усмоктувальна деталь, що знаходиться в першому положенні, має можливість переміщатися між першим і другим положеннями, другим режимом роботи, в якому усмоктувальна деталь замкнена у другому положенні. Механізм перемикання режиму роботи розташований в області рукоятки механізованого інструменту або поруч з нею так, щоб його можна було приводити в дію тією рукою користувача, якої він утримує рукоятку. У цьому вп�анного інструменту (на стороні, протилежної змінному інструменту), але може включати і циліндричний ділянку, виконаний інтегрально з корпусом механізованого інструменту на передній стороні корпусу в поздовжньому напрямку, і бічній захоплення (бічну рукоятку), який знімно встановлений на передній частині механізованого інструменту в поздовжньому напрямку. Далі, в цьому описі "усмоктувальна деталь має можливість переміщатися" означає, що усмоктувальна деталь може вільно переміщатися між першим і другим положеннями, наприклад, коли усмоктувальна деталь притиснута до оброблювальної деталі, або коли таке притискання припиняється.

Згідно з цим винаходу, коли механізм перемикання режимів роботи переведений в положення першого режиму роботи, усмоктувальна деталь, що знаходиться в першому положенні, має можливість переміщатися між першим і другим положеннями. Далі, коли механізм перемикання режимів роботи переведений в положення другого режиму роботи, усмоктувальна деталь замикається у другому положенні так, що кінець змінного інструменту виявляється відкрито. Тому, коли користувач виконує, наприклад, операцію свердління оброблюваної деталі, спочатку у другому рабочемента на ту точку на деталі, в якій необхідно виконати операцію свердління. Після цього в першому робочому режимі користувач виконує операцію свердління, коли усмоктувальна деталь притиснута до деталі так, що пил, що утворюється при роботі, можна ефективно всмоктувати і збирати. Згідно з цим винаходу, користувач може приводити в дію механізм перемикання режимів роботи, утримуючи рукоятку інструмента. Тому можна підвищити зручність експлуатації механізованого інструменту, виконуючи такі операції, як свердління. Така конструкція особливо ефективна у великих механізованих інструментів, які при роботі доводиться тримати обома руками.

Згідно з іншим варіантом цього винаходу, в механізованому інструменті механізм перемикання режимів роботи сформований приводним механізмом, мають приводну частина і сполучну частину для з'єднання приводної частини з всмоктуючої деталлю. Приводна частина виконана з можливістю переміщення між першим робочим положенням, в якому усмоктувальна деталь має можливість переміщатися між першим і другим положеннями, і другим робочим положенням, в якому усмоктувальна деталь переміщається в друге положення і запира� положення, а другий режим роботи вибирають, коли приводна частина переведена на друге робоче положення.

Згідно з цим винаходу позиціонування кінця змінного інструменту можна здійснювати, перемістивши приводну частина приводного механізму на друге робоче положення, і пил, що утворюється під час свердління деталі, після позиціонування можна ефективно всмоктувати, перемістивши цю приводну частина в друге положення. У цей час, завдяки конструкції, при якій приводна частина розміщена в рукоятці або поруч з нею, користувач може легко приводити в дію приводний механізм рукою, яка тримає рукоятку.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, в механізованому інструменті механізм перемикання режимів утворений механізмом замикання всмоктуючої деталі, мають замикаючий елемент, який замикає всмоктувальну деталь, перекладену з першого стану в друге положення, і відмикає елементом, який звільняє замикаючий елемент. Другий робочий режим вибирають, коли замикаючий елемент замикає всмоктувальну деталь у другому положенні, перекладену з першого стану в друге, а перший робочий режим вибирають, коли отпирающий елемент, про�щення, під час, наприклад, операції свердління, коли користувач утримує всмоктувальну деталь і переводить її з першого стану в друге, щоб відкрити кінець змінного інструменту, усмоктувальна деталь, переведена в друге положення, замикається замикаючим елементом у другому положенні. Тому полегшується позиціонування кінця змінного інструмента на тій точці оброблюваної деталі, в якій слід виконати свердління. Коли користувач звільняє замикаючий елемент, привівши в дію отпирающий елемент, встановивши кінець змінного інструменту в потрібне положення, усмоктувальна деталь, поджимаемая до першого стану, повертається в перше положення і кінець змінного інструменту закривається всмоктуючої деталлю. Тому, коли користувач виконує операцію свердління, притискаючи передній кінець всмоктуючої деталі до оброблюваної деталі, пил, що утворюється при свердлінні, можна ефективно всмоктувати. У цей час при наявності конструкції, в якій отпирающий елемент знаходиться на рукоятці або поруч з нею, користувач може легко привести в дію отпирающий елемент тією рукою, якою він тримає рукоятку. Таким чином, згідно з цим винаходу, всмоктувальну деталь можнемент можна привести в дію тією рукою користувача, якій він тримає ручку, отже, зручність експлуатації механізованого інструменту при свердлінні підвищується.

Згідно ще одному варіанту справжньому винаходу механізований інструмент має корпус. Захвативаемая частина утворена рукоятку, прикріпленою до корпусу механізованого інструменту і проходить поперечно подовжньому напрямку змінного інструменту, при цьому механізм перемикання режимів роботи розташований в області бічної рукоятки або поруч з нею так, щоб його можна було привести в дію рукою користувача, утримує бічну рукоятку. Згідно з цим варіантом користувач може приводити в дію механізм перемикання режимів роботи рукою, утримує бічну рукоятку.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, механізований інструмент має корпус. Захвативаемая частина утворена головним рукояткою, прикріпленою до корпусу механізованого інструменту на стороні, протилежній змінному інструменту, і механізм перемикання режимів роботи розташований в області головної рукоятки або поруч з нею так, що механізм перемикання режимів роботи можна привести в дію рукою користувача, удерживающрежимов роботи рукою, утримує головну рукоятку.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, механізований інструмент має корпус. Захвативаемая частина утворена циліндричним ділянкою, сформованим на передньому кінці корпусу механізованого інструменту, і механізм перемикання режимів роботи розташований в області цього циліндричної ділянки або поруч з ним так, що механізм перемикання режимів роботи можна привести в дію рукою користувача, утримує циліндричний ділянку. Згідно з цим варіантом користувач може приводити в дію механізм перемикання режимів роботи рукою, утримує циліндричний ділянку.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу усмоктувальна деталь і механізм перемикання режимів роботи зібрані один з одним у вузлі всмоктування пилу. Далі, вузол всмоктування пилу може знімно кріпитися в області захвативаемой частині або поряд з нею так, що вузлом всмоктування пилу можна керувати тією рукою користувача, яка утримує захоплену частину. Згідно з цим винаходу при конструкції, в якій усмоктувальна деталь і механізм перемикання режимів роботи утворюють вузол всмоктування пилу, ними можна маніпулювати ка�але встановлений на механізованому інструменті так, що цей вузол всмоктування пилу можна встановлювати на механізований інструмент, тільки коли при роботі потрібно всмоктувати пил.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу усмоктувальна деталь має всмоктувальну деталь, яка всмоктує пил, в той же час покриваючи кінець змінного інструменту, та пустотілу деталь для перенесення пилу, яка з'єднана з всмоктуючої деталлю і проходить паралельно змінному інструменту на відстані від нього. При такій конструкції можна легко створити засіб для переміщення всмоктуючої деталі з першого стану в друге положення, наприклад, за рахунок створення розсувний пустотілої деталі для перенесення пилу. Далі, кінець змінного інструменту покритий всмоктуючої деталлю, тому користувач може легко перевірити стан не кінця, а інших деталей змінного інструменту. Пил, всмоктується через всмоктувальну деталь, транспортується по порожнистої каналу. Іншими словами, кріпильна деталь (патрон) для установки змінного інструменту на механізований інструмент не використовується як канал для пилу, тому цю кріпильну деталь можна захистити від шкідливого впливу пилу.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, в кон�мають утворена тросом. У цьому випадку приводна частина управляє положенням всмоктуючої деталі за допомогою троса. Згідно з цим винаходу тросик використовується як засіб для передачі руху приводної частини до всмоктуючої деталі, тому всмоктувальну деталь можна переміщати плавно і можна більш вільно вибирати положення для установки приводної частини.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, в конструкції, в якій механізм перемикання робочого режиму сформований приводним механізмом, механізований інструмент має корпус, а всмоктувальна деталь має всмоктувальну деталь, яка покриває кінець змінного інструменту, і фіксовану деталь, яка встановлена на корпусі механізованого інструменту. Усмоктувальна деталь встановлена на фіксованого деталі через ковзну деталь так, щоб вона могла ковзати в осьовому напрямку змінного інструменту. Згідно з цим винаходу, при конструкції, в якій усмоктувальна деталь встановлена на фіксованого деталі через ковзну деталь, всмоктувальну деталь можна плавно переміщати відносно фіксованого деталі.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, в конструкції, в якій механізм перЌно фіксованого деталі через ковзну деталь, усмоктувальна деталь сформована у формі трубчастого сильфона, який має заздалегідь визначену довжину в поздовжньому напрямку і може стискатися і подовжуватися в осьовому напрямку змінного інструменту. Далі, усмоктувальна деталь ковзає щодо фіксованого деталі через ковзну деталь, в той же час зберігаючи заздалегідь визначену довжину в поздовжньому напрямку. Спосіб, яким усмоктувальна деталь "ковзає щодо фіксованого деталі через ковзну деталь, в той же час зберігаючи заздалегідь визначену довжину в поздовжньому напрямку", означає, що трубчастий елемент переміщується без стиснення або подовження.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, в конструкції, в якій механізм перемикання робочих режимів сформований приводним механізмом і всмоктувальна деталь може ковзати щодо фіксованого деталі через ковзну деталь, змінна деталь має головну напрямну деталь і щонайменше одну допоміжну напрямну деталь. Головна напрямна деталь сформована комбінацією рухомого циліндричного елемента, який встановлений на кінці всмоктуючої деталі в поздовжньому напрямку, і бічного циліндричного елем�льжения циліндричний елемент. Допоміжна напрямна деталь сформована комбінацією направляючого рейки, що проходить в осьовому напрямку змінного інструменту, і повзунка, який виконаний з можливістю ковзання по направляючому рейці. Далі, допоміжна напрямна деталь розташована паралельно головною напрямною деталі і до проміжної спрямовуючої деталі приєднаний тросик.

Наприклад, у конструкції, де змінна деталь сформована тільки головною напрямною деталлю, яка має рухливий циліндричний елемент і фіксовану бічну циліндричну деталь, які встановлені один на одному, для досягнення стабільного ковзного руху, коли в поздовжньому напрямку (у напрямку ковзного руху) діє зовнішня сила на будь-яку точку осьової торцевої поверхні рухомого циліндричного елемента у напрямку колу, головна напрямна деталь повинна мати відносно довгу поверхню ковзання в поздовжньому напрямку. Згідно з цим винаходу, проте, за рахунок створення конструкції, в якій змінна деталь має не тільки головну напрямну деталь, але і допоміжну напрямну деталь, розташовану паралельно головній на�ву довжину в поздовжньому напрямку. Таким чином, така конструкція є ефективною в зниженні розмірів у напрямку ковзного руху ковзної деталі.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу в конструкції, в якій усмоктувальна деталь може ковзати щодо фіксованого деталі через ковзну деталь і змінна деталь має головну напрямну деталь, що складається з рухомого циліндричного елемента та фіксованого бічній циліндричної деталі, які встановлені один на одного, усмоктувальна деталь і рухливий циліндричний елемент виконані як окремі елементи. На кінці троса встановлений дротяний стопор, який має більший діаметр, ніж трос, а рухомий циліндричний елемент має отвір великого діаметру, крізь яке може проходити дротяний стопор, і отвір малого діаметру, крізь яке стопор пройти не може. Дротяний стопор, пропущений крізь отвір великого діаметру, входить в отвір малого діаметру і не може вислизнути з рухомого циліндричного елемента. Далі, коли усмоктувальна деталь встановлена на рухомому циліндричному елементі, ця усмоктувальна деталь звернена до отвору великого діаметру так, що проволочниЀетению, кінець троса можна раціонально поєднати зі всмоктувальної деталлю без застосування кріпильних засобів, таких як гвинт.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, механізований інструмент має двигун для привода змінного інструменту. Елемент керування двигуном для пуску та зупинки двигуна встановлений на захвативаемой частини, і елемент керування двигуном розташований поруч з відмикає елементом. Згідно з цим винаходу, при конструкції, в якій елемент керування двигуном і отпирающий елемент розташовані поруч один з одним, користувач може приводити до дії й елемент управління двигуном, і отпирающий елемент рукою, утримує рукоятку. Більш конкретно, можна організувати управління цими функціями однією рукою, щоб ще більше підвищити зручність експлуатації.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, механізований інструмент має корпус. Усмоктувальна деталь містить всмоктувальну деталь, утворену трубчастим елементом, який повністю покриває кінець змінного інструменту і може стискуватися і розтягуватися в осьовому напрямку змінного інструменту, фіксовану деталь, встановлену в області передньо, �що направляє розтяг і стиск всмоктуючої деталі. Усмоктувальна деталь рухається між першим і другим положеннями за рахунок розтягування і стиснення, і направляється направляючою частиною. Далі, "трубчастий елемент, виконаний з можливістю розтягування і стиснення" в цьому описі типово представляє елемент трубчастий типу сильфона, виконаний з можливістю розтягування і стиснення, але також включає і телескопічний трубчастий елемент, який сформований безліччю трубчастих елементів, вставлених один в одного з можливістю ковзання. Згідно з цим винаходу змінний інструмент може бути відкритий через трубчастий елемент за рахунок стиснення розсувного трубчастого елемента.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу, усмоктувальна деталь має всмоктувальну деталь, яка покриває лише кінець змінного інструменту і рухається між першим і другим положеннями, і спрямовуючу деталь, яка проходить паралельно змінному інструменту на відстані від нього і направляє руху всмоктуючої деталі. Далі, вираз "направляє рух всмоктуючої деталі" в цьому описі означає, наприклад, ковзання всмоктуючої деталі в контакті з фіксованим linest�оящему винаходу при конструкції, в якій усмоктувальна деталь покриває лише кінець змінного інструменту, під час операції, яка не вимагає точного позиціонування кінця змінного інструмента, положення змінного інструменту легко можна перевірити за положенням не його кінця, а з інших його частин.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу канал для перенесення пилу, всасиваемой через всмоктувальну деталь, сформований в направляючої деталі. Згідно з цим винаходу, напрямна деталь виконує не тільки функцію напрямку руху всмоктуючої деталі, але і функцію переносу пилу, тому кількість деталей можна зменшити.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу усмоктувальна деталь забезпечена освітлювальним засобом для освітлення кінця змінного інструменту, який відкрито через передній торець всмоктуючої деталі. Згідно з цим винаходу наявність освітлювального засобу дозволяє полегшити перевірку положення кінця змінного інструменту, що підвищує зручність експлуатації. Далі, "освітлювальне засіб" у цьому винаході означає світловипромінюючий діод, лампу розжарювання і флуоресцентну лампу.

Згідно ще одному варіанту цього винаходу освевсасивающая деталь переміщена в друге положення. Згідно з цим винаходу, включення освітлювального кошти тільки, коли необхідно, дозволяє скоротити втрати електроенергії.

Згідно з цим винаходу пропонується спосіб підвищення зручності експлуатації механізованого інструменту, що має пристрій для всмоктування пилу, що утворюється при роботі.

Короткий опис креслень

Фіг.1 - вид збоку, частково в перерізі, повної структури перфоратора з пристроєм всмоктування пилу за першим варіантом цього винаходу.

Фіг.2 - перетин повної структури пристрою всмоктування пилу.

Фіг.3 - деталь фіг.2 в збільшеному масштабі.

Фіг.4 - перетин по лінії A-A на фіг.2.

Фіг.5 - перетин по лінії B-B на фіг.2.

Фіг.5 - перетин по лінії C-C на фіг.2.

Фіг.7 - ілюстрації модифікації, що відноситься до місця установки приводної частини пристрою для всмоктування пилу.

Фіг.8 - ілюстрація модифікації, що відноситься до структури приводної частини пристрою для всмоктування пилу.

Фіг.9 - перетин по лінії D-D на фіг.8.

Фіг.10 - ілюстрація модифікації, що відноситься до встановлення приводної частини пристрою всмоктування пилу.

Фіг.11 - перетин пристрою всмоктування пилу, що ілюструє другий варіант цього изобретения.F на фіг.13.

Фіг.15 - вид, ілюструє фіксовану гільзу (вид спереду, з боку кінця).

Фіг.16 - вид, ілюструє рухому гільзу (вид ззаду, з боку корпусу).

Фиг.17 - вид, ілюструє рухому гільзу (вид спереду, з боку кінця).

Фиг.18 - перетин, що ілюструє повну структуру перфоратора з пристроєм для всмоктування пилу по третьому варіанту цього винаходу.

Фиг.19 - вид з напряму, показаного стрілкою G на фиг.18.

Фиг.20 - вид з напряму, показаного стрілкою H на фиг.18.

Фиг.21 - перетин по лінії I-I на фиг.18.

Фиг.22 - перетин по лінії J-J на фиг.18.

Фиг.23 - вид, що ілюструє стан, в якому гільза всмоктування пилу зрушена назад, відкриваючи кінець змінного інструменту, і замкнені в цьому положенні.

Фиг.24 - перетин всієї структури перфоратора з пристроєм для всмоктування пилу за четвертим варіантом цього винаходу.

Фиг.25 - вид з напряму, показаного стрілкою K фиг.24.

Фиг.26 - вид з напряму, показаного стрілкою L на фиг.24.

Фиг.27 - перетин по лінії M-M на фиг.24.

Фиг.28 - перетин по лінії N-N на фиг.24.

Фиг.29 - перетин структури всмоктуючої деталі в четвертому варіанті в збільшеному масштабі.

Варіанти винаходу

(ПеѼ варіанті представлений електричний перфоратор, є репрезентативним прикладом механізованого інструменту. Як показано на фіг.1, електричний перфоратор 101 за цим варіантом в основному містить корпус 103, який утворює зовнішній кожух перфоратора 101, бур 119, знімно з'єднаний з передньою (лівої на кресленні) частиною корпусу 103 через утримувач інструменту (не показаний), і рукоятку 109, призначену для утримання рукою користувача, розташовану навпроти бура 119. Корпус 103, бур 119 і рукоятка 109 є деталями, які в цьому описі відповідають "корпусу інструменту", "змінному інструменту" та головної рукоятки" відповідно. Бур 119 утримується инструментодержателем так, що він має можливість здійснювати зворотно-поступальні рухи щодо инструментодержателя в осьовому напрямку при блокуванні його можливості обертатися щодо инструментодержателя навколо поздовжньої осі. Для зручності опису в горизонтальному положенні корпуса 103, в якому осьовий напрямок бура 119 збігається з горизонтальним напрямком, сторона, на якій знаходиться бур 119, вважається передній, а сторона, на якій знаходиться рукоятка 109, вважається задній.

Корпус 103 в основному містить корпус 105 двигуна, в якому � руху і механізм 117 передачі потужності, який є приводним механізмом, і по суті циліндричний ділянку (не показаний), в якому розташований ударний механізм 115. Далі, в горизонтальному положенні корпуса 103, в якому осьовий напрямок бура 119 збігається з горизонтальним напрямком, корпус 107 редуктора закритий зовні кришкою 107A корпусу редуктора, а верхня сторона корпусу 105 двигуна і циліндричний ділянку закриті зовні кришкою 106A циліндричної ділянки. Кришка 107A корпусу редуктора і кришка 106A циліндричної ділянки є компонентами корпусу 103.

Механізм 113 перетворення руху перетворює обертання приводного електродвигуна 111 в лінійне рух і передає його на ударний механізм 115 так, щоб генерувати ударні сили в осьовому напрямку бура 119 (в горизонтальному напрямку на фіг.1) через ударний механізм 115. Далі, механізм 117 передачі потужності відповідно зменшує частоту обертання приводного електродвигуна 111 і передає це обертання на бур 119 так, щоб бур 119 обертався навколо поздовжньої осі. Приводний електродвигун 111 розташований під віссю бура 119 так, що продовження осі вихідного валу 112 перетинає вісь бура 119. Далі, приводний електродвигун 111 включається, коли пользоватесодержит кривошипно-шатунний механізм. Коли кривошипно-шатунний механізм приводиться в обертання приводним електродвигуном 111, приводний елемент у формі поршня 129, який є кінцевим рухомим елементом кривошипно-шатунного механізму, здійснює лінійне рух в осьовому напрямку бура 119 в циліндрі 141. Далі, механізм 117 передачі потужності в основному містить шестерний механізм редуктора, має безліч шестерень і передає крутний момент від приводного електродвигуна 111 на инструментодержатель. Таким чином, коли инструментодержатель приводиться в обертання у вертикальній площині, бур 119, закріплений у инструментодержателе, також приводиться в обертання. Конструкції механізму 113 перетворення руху та механізму 117 передачі потужності добре відомі і, тому, не вимагають докладного опису.

Ударний механізм 115 в основному містить ударний елемент, виконаний у формі ударника 143, який розташований з можливістю ковзання в циліндрі 141 разом з поршнем 129, і проміжний елемент у формі бойка 145, який встановлений з можливістю ковзання в инструментодержателе. Коли ударник 143 приводиться в рух під дію пневматичною пружини (флуктуаціями тиску), утвореної л) і передає ударну силу через бойок 145 на бур 119.

Користувач може перемикати перфоратор між ударним режимом і режимом ударного свердління. В ударному режимі бур 119 обробляє деталь, докладаючи до неї тільки ударну силу в осьовому напрямку бура 119, а в режимі ударного свердління бур 119 обробляє деталь, докладаючи ударну силу в осьовому напрямку і обертаючись навколо поздовжньої осі. Перемикання між ударним режимом і режимом ударного свердління добре відомо і не пов'язане безпосередньо з цим винаходом, тому не потребує подальшого докладного опису.

У перфораторі 101 вищеописаною конструкції, коли приводний електродвигун 111 включений, його обертання перетворюється в лінійне рух механізмом 113 перетворення руху і, потім, через ударний механізм 115 лінійне рух або ударне дію передається на бур 119. Далі, на додаток до вищеописаного ударного руху, бур 119 виконує свердління, обертаючись навколо поздовжньої осі, коли на бур 119 через механізм передачі потужності, що приводиться в дію обертанням приводного електродвигуна 111, передається обертання. Більш конкретно, коли перфоратор 101 працює в режимі ударного свердління, бур 119 здійснює ударні руху в осьовому напрямку, і здійснює све�З іншого боку, коли перфоратор працює в ударному режимі, муфта перериває передачу обертання через механізм 117 передачі потужності. Тому бур 119 виконує тільки ударні руху в осьовому напрямку, і деталь обробляється в режимі довбання (вирубування).

Далі з посиланнями на фіг.2-6 слід опис пристрою 250 для всмоктування пилу, яке прикріплене до перфоратора 101 вищеописаною конструкції і служить для всмоктування пилу, що утворюється при свердлінні деталі (наприклад, бетонною).

Пристрій 250 для всмоктування пилу за цим варіантом в основному містить вузол 251 всмоктування пилу, який покриває кінець бура 119 і всмоктує і збирає пил, що утворюється при роботі, і приводний механізм 253, який притягує передню частину вузла 251 всмоктування пилу до корпусу 103, щоб відкрити кінець 119a бура 119 (далі - кінець змінного інструменту) з сайту 251 всмоктування пилу перед початком роботи. Пристрій 251 всмоктування пилу відповідає "всмоктуючої деталі" в цьому описі і приводний механізм 253 відповідає "приводного механізму" і "механізму перемикання режимів роботи" в цьому описі.

Як показано на фіг.2, вузол 251 всмоктування пилу по справжньому винаходу має всмоктувальну деталь 255, яка має вс�шу деталь 257, яка переносить пил, всосанную всмоктуючої деталлю 255. Усмоктувальна деталь 255 і транспортна деталь 257 відповідають "всмоктуючої деталі" і "деталь для перенесення пилу", відповідно, в цьому описі. Усмоктувальна деталь 255 має по суті коробчастий корпус 261 і всмоктувальну гільзу 262 для збору пилу, яка встановлена на одному кінці корпусу 261 всмоктуючої деталі у напрямку, поперечному осьовому напрямку змінного інструменту.

Усмоктувальна гільза 262 забезпечена всмоктуючим елементом, який покриває (оточує) кінець 119a бура 119, проходить крізь всмоктувальну гільзу 262 із заздалегідь визначеним проміжком, і всмоктує пил. Передній кінець (лівий на фіг.2) всмоктувальній гільзи 262 виступає вперед від передньої торцевої поверхні корпусу 261 всмоктуючої деталі і відкрито, як всмоктувальний отвір 262a. Під час роботи усмоктувальна гільза 262a утримується в контакті з поверхнею деталі (оброблюваною поверхнею) і всмоктує пил. Далі, на задній поверхні корпусу 261 всмоктуючої деталі (на стороні, протилежній всмоктуючому отвору 262a всмоктуючої гільзи 262) є гнучкий матеріал, наприклад, у формі гумової шторки 263, і бур 119 проходить крізь цю гумову шторку. Гумова шторедотвращая вихід пилу, потрапила у усмоктувальну гільзу 262, з корпусу 261 всмоктуючої деталі за рахунок пружної деформації гумової шторки 263. Пил, всосанная в гільзу 262, переноситься у внутрішній простір 261a корпусу 261 через комунікаційне отвір 262b в бічній стінці всмоктуючої гільзи 262.

Транспортна деталь 257 з'єднана з іншим кінцем корпусу 261 всмоктуючої деталі у напрямку, поперечному осі змінного інструменту. Коли бур 119 виконує операцію, наприклад, свердління, і всмоктувальна деталь 255 притиснута до деталі разом з буром, що усмоктувальна деталь 255, притиснута до деталі, у міру продовження роботи (бур заглиблюється в деталь) повинна відводитися в тому напрямку корпусу 103.

Щоб усмоктувальна деталь 255 могла відводитися тому, транспортна деталь 257 в основному містить телескопічний трубчастий елемент 264 транспортування пилу, який проходить паралельно буру 119. На фіг.3 трубчастий елемент 264 транспортування пилу показаний більш докладно. Як показано на фіг.3, телескопічний трубчастий елемент 264 транспортування пилу містить внутрішню трубу 264A і зовнішню трубу 264В, які з'єднані так, що можуть ковзати в поздовжньому напрямку відносно один одного. Передній кінець внутрішньої труби 264A установлеи пилу рознімної з'єднаний з корпусом 261 всмоктуючої деталі фіксуючим гвинтом 265. Тому всмоктувальну деталь 255, яка в основному містить корпус 261 і всмоктувальну гільзу 262, можна зняти з трубчастого елемента 264 транспортування пилу для заміни.

Пилозбірний шланг 175, включаючи гофрований ділянку, який може розтягуватися і стискатися, вставлений в отвір зовнішньої труби 264B і його передній кінець з'єднаний з заднім кінцем внутрішньої труби 264A. При такій конструкції, в якій пилозбірний шланг 175 з'єднаний з заднім кінцем внутрішньої труби 264A в отворі зовнішньої труби 264В, можна запобігти накопичення пилу на поверхні ковзання між внутрішньою трубою 264A і зовнішньою трубою 264B. Далі, пилозбірний шланг 175 виходить з зовнішньої труби 264B і своїм заднім кінцем з'єднаний з пилозбірником (не показаний). Тому, коли включається пилозбірник, пил всмоктується в гільзу 262 і транспортується в пилозбірник через внутрішній простір 261a корпусу 261 всмоктуючої деталі, отвір внутрішньої труби 264A і пилозбірний шланг 175 і накопичується в пилозбірнику.

Зовні пилоуловлювального шланга 175 в отворі зовнішньої труби 264B встановлений підтискає елемент у формі циліндричної пружини 266 стиснення для поджимания внутрішньої труби 264A вперед. Внутрішня труба 264A зміщується вперед цилиндричес�в. Далі, один кінець циліндричної пружини 266 стиснення упирається в зовнішній фланець 264a, сформований на зовнішньої поверхні внутрішньої труби 264A, а інший кінець упирається у внутрішній фланець 264в, сформований на внутрішній поверхні зовнішньої труби 264B.

Далі, на іншому кінці корпусу 261 всмоктуючої деталі (поруч з місцем її з'єднання з внутрішньою трубою 264A) встановлено освітлювальний пристрій 267, яке висвітлює кінець 119a змінного інструменту. Освітлювальний пристрій 267 в основному містить джерело світла в формі світло випромінюючого діода і кожуха, виконаного з прозорих матеріалів (наприклад, прозорою смоли і скла), в якому розташований світловипромінюючий діод. Освітлювальний пристрій 267 відповідає "осветительному засобу" в цьому описі. Коли усмоктувальна деталь 255 відведена назад до корпусу 103 перфоратора 101 за рахунок спрацювання приводного механізму 253, описаного нижче, кінець 119a змінного інструменту виступає з всмоктувального отвору 262a всмоктуючої гільзи 262, і відкритий назовні (як показано пунктирними лініями на фіг.1 і 2). В цей час освітлювальний пристрій 267 висвітлює кінець 119a змінного інструменту. Напрямок світла від освітлювального пристрою 267 заздалегідь вибору�пристрій 267 нормально вимкнено, і включається, коли спрацьовує важіль 271 приводного механізму 253, як буде описано нижче, щоб відкрити кінець робочого інструменту. Таке включення/вимикання освітлювального пристрою 267 можна реалізувати, наприклад, створивши конструкцію, в якій вимикач освітлювального пристрою включається і вимикається синхронно з роботою приводного важеля 271.

Далі слідує опис установки вузла 251 всмоктування пилу описаної вище конструкції на перфоратор 101. Вузол 251 всмоктування пилу за цим варіантом встановлюється на бічну рукоятку 181. Бічна рукоятка 181 відповідає "захвативаемой частини" в цьому описі. Бічна рукоятка 181 встановлена на кришці 106A циліндричної ділянки. Для цього на окружній поверхні кришки 10 6A циліндричної ділянки сформована деталь 184 кріплення рукоятки, має заздалегідь визначену ширину, паралельну поздовжньої осі корпусу 103. Як показано на фіг.4, бічна рукоятка 181 є стержнеобразним елементом, який проходить горизонтально в напрямку (бічному напрямку), перпендикулярному до поздовжньої осі бура 119, і містять, в основному, корпус 182 рукоятки, знімно встановлений на кришці 106 циліндричної ділянки, і захоплену частину 183, яку удео в поздовжньому напрямку з'єднаний з корпусом 182 рукоятки.

На передній і задній пластинах корпусу 182 рукоятки сформована по суті напівкругла привальная поверхню 182c в осьовому напрямку бура. Далі, корпус 182 рукоятки має хомут 182a і різьбову натяжну шпильку 182b для натягу хомута. Один кінець різьбовий шпильки 182b з'єднаний з хомутом 182a, а інший кінець проходить крізь отвір у захвативаемой деталі 183. Далі, на різьбовому ділянці виступаючого кінця шпильки 182b навинчена гайка 183a, яка обертається разом з захвативаемой частиною 183.

Для установки бічній рукоятки 181 настановну деталь 184 спочатку корпус 103 вставляють переднім кінцем (на стороні змінного інструменту 119) у круглу частину, визначену привальной поверхнею 182с корпусу 182 рукоятки і хомутом 182a, і цю круглу частину позиціонують на настановної деталі 184 кришки 106A циліндричної ділянки. У цьому стані гайку 183a обертають разом з захвативаемой частиною 183 так, що хомут 182a підтягується різьбовий шпилькою до привальной поверхні 182c і настановна деталь 184 утримується між хомутом 182a і привалочної поверхнею 182c. Таким способом бічна рукоятка 181 кріпиться до кришки 106A циліндричної ділянки (див. фіг 2 і 4).

Як показано на фіг.2-5, вузол 251 всмоктування пилу їм�а кронштейн 268 має два кріпильні стрижня 268a, проходять в осьовому напрямку змінного інструменту. Кріпильні стрижні 268a вставлені в два наскрізних отвори 185, сформовані в настановної деталі 186 для вузла всмоктування пилу, сформованої на корпусі 182 бічній рукоятки 181, і в цьому стані кріпильні стрижні 268a затиснуті гвинтом 187. Таким чином, вузол 251 збору пилу знімно встановлений на бічній рукоятці 181.

Перфоратор 101 найчастіше застосовують для свердління заздалегідь розмічених отворів в деталі. Для цього перед операцією свердління щонайменше кінець 119a бура потрібно відкрити з переднього торця всмоктуючої гільзи 263. Тому, в цьому варіанті, є привідний механізм 253, який призначений для відведення всмоктуючої деталі 255 всмоктуючого вузла 251 в напрямку корпусу 103, щоб відкрити кінець 119a змінного інструменту. Приводний механізм 253 описаний з посиланнями на фіг.2-6. Приводний механізм 253 в основному містить приводну частина 270 і трос 273 для передачі руху приводної частини 270 на внутрішню трубу 264A. Приводна частина 270 і трос 273 відповідають "приводної частини" і "сполучної частини", відповідно, в цьому описі. Приводна частина 270 містить приводний важіль 271 і дисковидное обертове кільце 272, на якому є привідний� з захвативаемой частиною 183, і обертове кільце 272 розташоване в цьому кільцевому просторі так, що воно може повертатися навколо осі бічній рукоятки 181. Приводний важіль 271 виступає радіально з зовнішньої окружної поверхні обертового кільця 272 назовні з кільцевого простору через проріз, сформовану у стінці, що обмежує кільцеве простір, і проходить в окружному напрямку обертового кільця 272. Таким чином, приводний важіль 271 розташований в області з'єднання корпусу 182 рукоятки з захвативаемой частиною 183 так, що користувач можна управляти приводним важелем 271 тією рукою, якою він тримає захоплену частину 183. Іншими словами, приводна частина 270 розташована в такому місці, щоб користувач міг діяти нею тією рукою, яка тримає захоплену частину 183.

Кільцеве простір, сформований в корпусі 182 рукоятки, оточене по суті чашевидним кожухом 189а, який виконаний за одне ціле з корпусом 182 рукоятки, і по суті чашовидної кришкою 189b кожуха, яка з'єднана з кожухом 189a кільця з протилежного боку. Периметр кришки 189b кожуха прикріплений до кожуха 189a безліччю гвинтів 189c. Тому коли захвативаемая частина 183 бічній рукоятки 181 знята з корпусу 182 рукояткиха знята з кожуха 189a при віддалених гвинтах 189c, обертове кільце 272 можна витягти з кожуха. Більш конкретно, приводна частина 270 приводного механізму 253 знімно встановлена на бічній рукоятці 181.

Тросик 273 містить внутрішню тягу 273a і зовнішню трубку 273b. Внутрішня тяга 273a на обох кінцях має сферичні з'єднувальні деталі 274. Одна із з'єднувальних деталей 274 вставлена в поглиблення 272a, виконане на радіально зовнішньої частини обертового кільця 272, а інша сполучна деталь 274 вставлена в поглиблення 275a, сформоване в ковзному кільці 275, розташованому всередині зовнішньої трубки 264B телескопічного елемента 2 64 транспортування пилу. Змінне кільце 275 може ковзати по зовнішній трубі 264B і з'єднане з зовнішньої окружної поверхнею заднього кінця внутрішньої труби 264A. Тому внутрішня труба 264A з'єднана з обертовим кільцем 272 внутрішньої тягою 273a через змінне кільце 275.

Коли приводний важіль 271 обертового кільця 272 повертають проти годинникової стрілки, як показано на фіг.5, внутрішня тяга 273a, поєднана з обертовим кільцем 272, витягується тому, що внутрішня труба 264A тягою 273a зрушується назад у зовнішній трубі 264В, разом з ковзаючим кільцем 275, долаючи силу циліндричної пружини 266. Таким обѺонец 119a змінного інструменту відкривається. Цей стан відповідає "другого робочого режиму" в цьому описі. Коли на приводний важіль 271 перестає діяти зовнішня сила, усмоктувальна деталь 255 зміщується разом із внутрішньою трубою 264A в переднє положення, закриваючи кінець 119a змінного інструменту під дією пружини 266, і приводний важіль 271 повертається в початкове положення. У цьому стані усмоктувальна деталь 255 може довільно рухатися між переднім і заднім положеннями. Цей стан відповідає "першого робочого режиму" в цьому описі.

За дією приводного важеля 271, як описано вище, стан всмоктувальної деталі 255 змінюється між переднім положенням для закривання кінця 119a змінного інструменту, і заднім положенням для відкривання кінця 119a змінного інструменту. Переднє і заднє положення відповідають "першого положення" і "другого положення", відповідно, в цьому описі. Далі, становище, в яке повертається приводний важіль 271, та початкове положення, в якому знаходиться приводний важіль 271 перед тим, як буде повернений, відповідають "другого робочого положення" і "першого робочого положення", відповідно, в цьому описі.

Частину внутрішньої тяги 273a, находящаясй поверхні обертового кільця 272 і проходить по колу. Як показано на фіг.6, поглиблення 275a для зачеплення, виконане на ковзному кільці 275, сформовано у виступі 275b, відходить радіально назовні від ковзного кільця 275, і виступ 275b виконаний з можливістю ковзання в направляючої канавці 264c, яка виконана у зовнішній трубі 264B і проходить в поздовжньому напрямку. При такій конструкції змінне кільце 275 і внутрішня труба 264A не мають можливості обертатися щодо зовнішньої труби 264B. Частину внутрішньої тяги 273a на стороні змінного кільця проходить по направляючої канавці 264c зовнішньої труби 264B і закінчується на ковзному кільці 275. Далі, один кінець 264b зовнішньої трубки троса прикріплений до кожуха кільця корпусу 182 бічній рукоятки, а інший кінець прикріплений до заднього кінця зовнішньої труби 264B телескопічного трубчастого елемента 264 транспортування пилу.

Як описано вище, безліч компонентів, що утворюють приводний механізм 263, встановлені на безлічі компонентів, що утворюють вузол 251 всмоктування пилу. Більш конкретно, компоненти вузла 251 всмоктування пилу і компоненти приводного механізму 253 зібрані так, щоб утворити вузол всмоктування пилу. За рахунок такого формування вузла 251 всмоктування пилу і приводного механізму 253 вони утворюють �про встановлений на бічній рукоятці 181, тому цей вузол можна встановлювати лише за конкретною операцією, яка вимагає всмоктування пилу. Для полегшення установки, як описано вище, або для полегшення установки троса 273 на трубчастий елемент 264 транспортування пилу, зовнішня труба 264B утворена двома половинами, і ці дві половини з'єднуються один з одним сполучними болтами 269 після того, як тросик 273 буде приєднаний.

Як описано вище, згідно варіанту цього винаходу, утримуючи рукоятку 109 і бічну рукоятку 181 перфоратора 101, користувач може приводити в дію приводний важіль 271 рукою, утримує бічну рукоятку 181, і виставляти кінець 119a змінного інструменту в положення, в якому він виступає з всмоктуючої деталі 255 так, щоб користувач міг візуально перевірити положення кінця 119a змінного інструменту. Таким чином підвищується зручність експлуатації.

Далі, згідно з цим варіантом вузол 251 всмоктування пилу має всмоктувальну деталь 255, яка всмоктує пил, закриваючи кінець 119a змінного інструменту, і телескопічний трубчастий елемент 264 транспортування пилу, який з'єднаний з всмоктуючої деталлю і проходить паралельно буру 119 на відстані від нього. Отже, розтягнення про переміщатися між переднім положенням, в якому кінець 119a змінного елементу закритий, і заднім положенням, в якому кінець 119a змінного інструменту відкритий. Далі, бур 119 відкритий, за винятком його кінця 119a, тому легко можна перевірити положення бура 119.

Пил, всмоктується у усмоктувальну деталь 255, переноситься в пилозбірник через канал в трубчастому елементі 264, який проходить паралельно буру 119 на відстані від нього. Тому, у порівнянні, наприклад, з конструкцією, в якій простір між всмоктуючої деталлю і зовнішньою поверхнею бура 119 використовується як канал транспортування пилу, а всмоктувальна деталь повністю покриває бур, кріпильний вузол (патрон) для установки бура 119 на корпус 103 не використовується як канал для пилу, тому такий кріпильний вузол можна захистити від шкідливої дії пилу.

У цьому варіанті В якості засобу передачі руху приводного важеля 271 на внутрішню трубу 264A трубчастого елемента 264 транспортування пилу використовується тросик 273, тому досягається велика свобода у виборі положення установки приводної частини 270.

Далі, на всмоктуючої деталі 255 встановлено освітлювальний пристрій 267, яке призначене для освітлення кінця 119a змінного інструменту, який виступає через всмоктувальний пристрій 267 вимикається, коли кінець 119a змінного інструменту закритий всмоктуючої деталлю 255, та включено, коли кінець 119a змінного інструменту виступає з всмоктуючої деталі для перевірки його положення, тому скорочуються втрати електроенергії.

Далі слідує опис модифікації цього варіанту. У модифікації, показаної на фіг.7-9, приводна частина 270 (утворена приводним важелем 271 і дисковидним поворотним кільцем 272) вузла 250 всмоктування пилу, яка була описана вище, може вибірково встановлюватися зовні на ділянку корпусу 103 поруч з боковою рукояткою 181 так, щоб приводний важіль 271 можна було приводити в дію рукою користувача, утримує бічну рукоятку 181, або поруч з ручкою 109 так, щоб приводний важіль 271 можна було приводити в дію рукою користувача, утримує рукоятку 109 (як показано на фіг.7 пунктирною лінією). В іншому ця модифікація має ту ж конструкцію, що і вищеописаний варіант, тому компоненти чи елементи перфоратора 101 і вузла 250 всмоктування пилу на фіг.7 і 8 позначені тими ж позиціями і не описуються.

У цій модифікації, як показано на фіг.8 і 9, приводна частина 270 в основному містить приводний важіль 271, дисковидное обертове кільце 272, має приводний� окремо від корпусу 103 перфоратора 101 і не є одним з компонентів корпусу 103.

Як показано на фіг.9, корпус 277 кільця сформований шляхом з'єднання двох по суті тарелкообразних половин один з одним. Обертове кільце 272 укладено в корпусі 277 та встановлено з можливістю обертання на бобишке 277a, яка сформована в центрі всередині корпусу 277. Приводний важіль 271 відходить радіально від зовнішньої периферійної поверхні обертового кільця 272 і виступає назовні з корпусу 277 кільця через проріз, виконану в стінці корпусу і проходить по колу. Один кінець внутрішньої тяги 273а троса 273 знаходиться в зачепленні з обертовим кільцем 272, а інший кінець 273b закладено в корпус 277.

На корпусі 103 перфоратора 101 для установки приводної частини 270 передбачені місця і поруч з боковою рукояткою 181, і поряд з рукояткою 109 на зовнішній бічній поверхні за рукоятку і під нею, і на бічній поверхні (на з'єднання з корпусом 105 двигуна) у верхній частині рукоятки 109. Вищеописана приводна частина 270 (корпус 277 кільця) може бути знімно встановлена на спеціально призначене для цього місце кріпильними засобами, такими як кріпильні болти і гаки (не показано). Таким чином, бічна рукоятка 181 і рукоятка 109 у цієї модифікації є ознаками, відповідні�мають 270 пристрою 250 для всмоктування пилу може бути встановлена за вибором на одне з призначених для встановлення місць поруч з боковою рукояткою і рукояткою. Тому користувач може встановити приводну частина 270 в цих місць, що більш зручно для користувача для відведення всмоктуючої деталі 255 тому і відкривання кінця 119a змінного інструменту.

Далі, як показано на фіг.7, рукоятка 109 виконана як петльова ручка (D-подібна рукоятка), в якій верхній і нижній кінці захвативаемой частини 121, проходить у вертикальному напрямку, поперечно до поздовжньої осі бура 119, з'єднані з задньою стороною корпусу 105 двигуна. Рукоятка 109 сконструйована як вібростійка рукоятка, в якій нижнє з'єднання 123 рукоятки 109 з'єднано з корпусом 105 двигуна так, що вона може повертатися на шарнірі 124 в поздовжньому напрямку перфоратора, а верхнє з'єднання 122 пружно з'єднано з корпусом 105 двигуна через пружний елемент у формі циліндричної пружини 125.

Обробка деталі виконується, коли рукоятку 109 притискають вперед так, щоб бур 119 притиснувся до деталі. В цей час рукоятка 109 щодо повертається на шарнірі 124 в напрямку корпусу 103, що призводить до зміни відстані між приводним важелем 271 і трубчастим елементом 264 транспортування пилу в осьовому напрямку змінного інструменту. Згідно цієї модифікації, однак, пѸ з'єднані один з одним тросом 273, зміна відстані можна компенсувати за допомогою троса 273, тому такі зміни не надають шкідливого впливу на пристрій 250 для всмоктування пилу.

Далі слідує опис модифікації, показаної на фіг.10. У цій модифікації приводна частина 270 приводного механізму 253 вбудована в корпус 103 поруч з боковою рукояткою 181 або у верхнє з'єднання 122, яке з'єднує рукоятку 109 і корпус 103. В іншому ця модифікація має таку ж конструкцію, що і вищеописаний варіант. Тому компоненти чи елементи перфоратора 101 і вузла 250 всмоктування пилу на фіг.10 позначені тими ж позиціями і не описуються. Далі, на фіг.10 для зручності пояснення приводна частина 270 показана у двох положеннях поруч з боковою рукояткою 181 і на верхньому з'єднанні 122 рукоятки 109, але фактично ця приводна частина не встановлюється відразу в двох місцях.

У цій модифікації приводна частина 270 приводного механізму 253 відноситься до змінним типу, в якій приводний важіль 271A ковзає в поздовжньому напрямку (в осьовому напрямку бура 119). Коли приводний важіль 271A зрушують тому, усмоктувальна деталь 255 зрушується назад разом з внутрішньою трубою 264A трубчастого елемента 264 транспортування пилу, так, щоб відкрити кЕтрумента з всмоктуючої деталі 255, і перевірити положення цього кінця, може приводити в дію приводний важіль 271A рукою, утримує бічну рукоятку 181, або рукою, що утримує рукоятку 109. Далі, навіть при конструкції, в якій приводна частина 270 вбудована в корпус 103 або у верхнє з'єднання 122, тросик 273 можна легко встановити, використовуючи внутрішній простір в корпусі 103 і запобігти його пошкодженню зовнішніми силами. Тому бічна рукоятка 181 і рукоятка 109 у цій модифікації відповідають терміну "захвативаемая частина".

Далі, можна запропонувати ще одну модифікацію, не показану на кресленнях, в якій бічна рукоятка 181 відсутня або, більш конкретно, в якій користувач однією рукою утримує безпосередньо кришку 106A циліндричної ділянки, а інший - рукоятку 109. У цій модифікації приводна частина 270 приводного механізму 253 може бути знімно встановлена на кришці 106A циліндричної ділянки або поруч з нею так, щоб користувач міг приводити в дію приводний важіль 271 тією рукою, якою він утримує кришку 106A циліндричної ділянки. У цьому випадку приводна частина 270 містить кільцевий корпус, в якому з можливістю обертання встановлено дисковидное обертове кільце 272 з приводним ричагодрический ділянка" в цьому описі.

(Другий варіант)

Далі слідує опис другого варіанту цього винаходу з посиланнями на фіг.11-17. Цей варіант є модифікацією пристрою 350 всмоктування пилу і, зокрема, сайт 351 всмоктування пилу відноситься не до типу, що покриває лише кінець 119a змінного інструменту, коли переведено в переднє положення, а до сильфонному типу, який повністю покриває бур 119.

Пристрій 350 всмоктування пилу за цим варіантом в основному містить вузол 351 всмоктування пилу, який всмоктує і збирає пил під час роботи, і приводний механізм 253 (див. фіг.14), який відводить вузол 351 всмоктування пилу назад, до корпусу 103, щоб відкрити кінець 119a змінного інструменту. Вузол 351 всмоктування пилу відповідає терміну "усмоктувальна деталь" в цьому описі. Далі, приводний механізм 253 в цьому варіанті по суті має ту ж конструкцію, що і приводний механізм 253 в першому варіанті, і, тому, показаний тими ж ссилочними позиціями, що і в першому варіанті, і буде описаний лише коротко.

Вузол 351 всмоктування пилу в основному містить деталь 355 для всмоктування пилу і транспортну деталь 357 для транспортування пилу, всосанной деталлю 355. Усмоктувальна деталь 355 і транспортна деталь 357 відповідають т�іі. Усмоктувальна деталь 355 в основному містить по суті циліндричну всмоктувальну гільзу 361, виконану із гуми і з'єднану з можливістю ковзання з фіксованою гільзою 3 63, виконаної з твердої синтетичної смоли, через рухливу гільзу 365. Усмоктувальна гільза 361, фіксована гільза 362 і рухлива гільза 365 встановлені соосно. Фіксована гільза 363 відповідає терміну "фіксована деталь", що застосовується в цьому винаході. Обидва кінця всмоктуючої гільзи 361 відкриті в поздовжньому напрямку і сформовані гофрованим гумовим елементом, типу сильфона, який може стискуватися і розтягуватися в осьовому напрямку бура 119. Фіксована гільза 363 має по суті конічну форму з обома кінцями, відкритими в поздовжньому напрямку.

Як показано на фіг.12 і 16, фіксована гільза 363 встановлена на кришці 106A циліндричної ділянки на двох кріпильних шпильках 367 ліворуч і праворуч (на фіг.12 показана лише одна з двох шпильок). Ці дві шпильки 367 є елементами, що проходять поздовжньо і мають круглий перетин і рознесеними на 180° один від одного по колу, при цьому вони проходять назад паралельно один одному уздовж зовнішньої поверхні кришки 106A цилиндрическ�права і зліва, сформовані в задньому кінці кришки 106A циліндричної частини, тому фіксована гільза 363 і, отже, вузол 351 всмоктування пилу знімно встановлені на корпусі 103. Передні кінці двох кріпильних шпильок 367 прикріплені до фіксованої гільзі 363, наприклад запресовані в два отвори, сформовані в задньому кінці зовнішньої поверхні фіксованого гільзи 363, чи закладені в гільзу 363 в процесі її формування.

Коли фіксована гільза 363 встановлена на кришку 106A циліндричної ділянки, усмоктувальна гільза 361 розташована так, щоб закривати бур 119 (див. фіг.11). Усмоктувальна гільза 361, розташована таким чином, повністю закриває бур 119 і утворює канал (простір) 362 для пилу між зовнішньою поверхнею бура 119 і всмоктуючої гільзою 361. Передній (лівий на фіг.11) відкритий кінець всмоктуючої гільзи 361 виконаний як всмоктувальний отвір 361a, а інший відкритий кінець фіксовано надітий на рухому гільзу 365.

Рухома гільза 365 є циліндричним елементом, обидва кінці якого відкриті і який посаджений з можливістю ковзання на зовнішню поверхню переднього кінця циліндричної ділянки 364, сформованого в області переднього кінця фіксованого гільзи 363. При такій конкотором вона повністю закриває бур 119, і заднім положенням, відкриваючи кінець 119a бура. Більш конкретно, фронтальний циліндричний ділянку 364 фіксованого гільзи 363 служить направляючим елементом для направлення всмоктуючої гільзи 361, що переміщається разом з рухомою гільзою 365. Переднє положення, в якому усмоктувальна гільза 361 повністю покриває бур 119, і заднє положення відповідають термінам "перше положення" і "друге положення", відповідно, використовуваним в цьому описі. Далі, рухлива гільза 365 і передній циліндричний ділянку 364 утворюють "головну напрямну", згідно з цим описом, і рухома гільза 3 65 і передній циліндричний ділянку 364 відповідають термінам "рухливий циліндричний елемент" і "фіксований циліндричний ділянку", використовуваним в цьому описі. Далі, на фіг.11 верхні половини всмоктуючої гільзи 361 і рухомий гільзи 365 показані в задньому положенні, а нижні половини показані в передньому положенні.

Як показано на фіг.12 і 15, два напрямні стрижня 369 ліворуч і праворуч (на фіг.12 показаний тільки один з двох стержнів) закріплені на фіксованого гільзі 363 і проходять в поздовжньому напрямку фіксованого гільзи 363. Ці два напрямні стрижня 369 є плинними про� при цьому направляючі стрижні 369 виступають убік паралельно переднього кінця циліндричної ділянки 364 до рухомої гільзі 365. На задньому кінці зовнішньої поверхні рухомої гільзи 365 сформований фланець 366, який відходить радіально назовні. Фланець 366 має ковзні циліндричні деталі 371, які надіті з можливістю ковзання на відповідні напрямні стрижні 369. Направляючий палець 369 і змінна циліндрична деталь 371 утворюють "допоміжну напрямну", а напрямний стрижень 369 і змінна циліндрична деталь 371 відповідають термінам "спрямовуюча" і "повзун", використовуваним в цьому описі. Рухома гільза 365 і передній циліндричний ділянку 364, а також напрямний стрижень 369 і змінна циліндрична деталь 371 утворюють "ковзну деталь" по справжньому винаходу.

Як показано на фіг.12, усмоктувальна гільза 361 постійно підтискається вперед силою стислі пружин, виконаних у формі циліндричних пружин 373 стиснення розташованих навколо напрямних стрижнів 369. Циліндричні пружини 373 стиснення пружно розташовані між фіксованою гільзою і рухомий гільзою 365 навколо відповідних напрямних стрижнів 369. На передньому кінці кожного з направляючих стрижнів 369 встановлено завзятий елемент 375, виконаний у формі болта, тому усмоктувальна гільза 361, поджимаемая �ающую гільзу 361, транспортується тому по каналу 362 та всмоктується в пилозбірник (не показаний) через транспортний канал 357. Як показано на фіг.11, транспортний канал 357 в основному містить транспортну трубу 377 круглого перерізу і внутрішню транспортну трубу 379 (на фіг.11 показана частково штриховими лініями). Транспортна труба 377 сформована за одне ціле з фіксованою гільзою 363, проходить назад і сполучається з каналом 362 всмоктуючої гільзи 361. Внутрішня транспортна труба 379 з'єднана з відходять (заднім) кінцем транспортної труби 377 через трубне з'єднання 378, сформований за одне ціле з кришкою 106A циліндричної ділянки, і розташована всередині корпусу 103 перфоратора 101. Внутрішня транспортна труба 379 може бути з'єднана з пилесборним шлангом пилозбірника. Далі, транспортна труба 377 може бути від'єднана від трубного з'єднання 378. Всередині фіксованого гільзи 363 встановлено ущільнювальне кільце 372, яке утримується в ковзному контакті з зовнішньою поверхнею хвостовика бура 119 так, що пил не може потрапити всередину корпусу 103.

Як показано на фіг.14, приводний механізм 253 в основному містить приводну частина 270 і трос 273 для передачі руху приводної частини 270 на всмоктувальну гільзу 36�нно, використовуваним в цьому описі. Приводна частина 270 містить приводний важіль 271 і дисковидное обертове кільце 272, має приводний важіль 271 і, як показано на фіг.13, як і в першому варіанті, приводна частина 270 знімно встановлена на бічній рукоятці 181.

Тросик 273 містить внутрішню тягу 273a і зовнішню трубку 273b. Внутрішня тяга 273a на обох кінцях має сферичні з'єднувальні деталі 274. Одна із з'єднувальних деталей 274 вставлена в поглиблення 272a, виконане на радіально зовнішньої частини обертового кільця 272, а інша сполучна деталь 274 з'єднана з фланцем 366 посередині між правою і лівою циліндричними частинами 371 в окружному напрямку рухомий гільзи 365 (див. фіг.11). Як показано на фиг.17, фланець 366 має отвір 366a великого діаметру, крізь яке може пройти сполучна деталь 274 внутрішньої тяги, і отвір 366b малого діаметра, крізь яке вона пройти не може. З'єднувальну деталь 274 пропускають крізь отвір 366a великого діаметру і підводять до отвору 366b малого діаметру, де вона зачіпається за кромки отвору 366b малого діаметра. У цьому стані всмоктувальну гільзу 361 встановлюють на рухому гільзу 365. В цей час задній кінець всмоктуючої гільзи 361 обра�иаметра в отвір 366a великого діаметру. При такій конструкції кінець внутрішньої тяги 273a може бути раціонально з'єднаний з рухомою гільзою 365, без застосування кріпильних засобів, наприклад гвинта. Інша сполучна деталь 274 внутрішньої тяги 273a відповідає терміну "стопор тяги", використовуваному в цьому винаході.

Як описано вище, безліч компонентів, що утворюють приводний механізм 253, встановлені на безлічі компонентів, що утворюють вузол 351 всмоктування пилу. Більш конкретно, компоненти вузла 351 всмоктування пилу і компоненти приводного механізму 253 зібрані один з одним так, щоб сформувати пристрій всмоктування пилу.

Пристрій 350 всмоктування пилу за цим варіантом сконструйоване, як описано вище. Тому, коли користувач виконує, наприклад, операцію свердління деталі (бетонної стіни, використовуючи перфоратор 101, включивши пилозбірник, користувач тримає рукоятку 109 однією рукою і повертає приводний важіль 271 проти годинникової стрілки, як показано на фіг.14, водночас утримуючи бічну рукоятку 181 іншою рукою. В цей час рухома гільза 365 зрушується назад по передньому циліндричного ділянці 364 фіксованого гільзи під дією внутрішньої тяги 273a. Таким чином, усмоктувальна гільза 361, яка інтегр�сь, так, що кінець 119a змінного інструменту відкривається з всмоктуючої деталі 355. Цей стан відповідає "другого робочого режиму" в цьому описі. Таким чином, користувач має можливість візуально перевірити положення кінця 119a змінного інструмента на тій точці деталі, де потрібно провести свердління.

Коли зовнішня сила, прикладена до приводного важеля 271, після такого позиціонування припиняє діяти, усмоктувальна гільза 361 зсувається в переднє положення, повністю закриваючи кінець 119a змінного інструменту, і приводний важіль повертається в початкове положення. У цьому стані усмоктувальна гільза 361 має можливість довільно рухатися між переднім і заднім положеннями. Цей стан відповідає "першого робочого режиму" в цьому описі. У цьому стані, коли натиснутий вимикач 109a, перфоратор 101 включається для виконання операції свердління, змушуючи бур 119 виконувати ударні руху в осьовому напрямку і свердлувальні рухи навколо поздовжньої осі. Під час цієї операції пил, що утворюється при роботі, всмоктується у усмоктувальну гільзу 361 і транспортується в пилозбірник по транспортній трубі 377 і внутрішньої транспортній трубі 379 і, потім, потрапляє в а рахунок стиснення самої всмоктуючої гільзи і за рахунок ковзного руху рухомої гільзи 365 відносно фіксованого гільзи 363. У вищенаведеному описі становище, в яке повертається приводний важіль 271, та початкове положення, в якому приводний важіль знаходиться перед поворотом, відповідають термінам "друге робоче положення" і "перше робоче положення", відповідно, використовуваним в цьому описі.

Як описано вище, у відповідності з цим варіантом, утримуючи рукоятку 109 і бічну рукоятку 181 перфоратора 101, користувач може приводити в дію приводний важіль 271 рукою, утримує бічну рукоятку 181, і залишати кінець 119a змінного інструменту в положенні, в якому цей кінець 119a виступає з всмоктуючої деталі 355 так, що користувач може візуально перевірити положення кінця 119a змінного інструменту. Таким чином, підвищується зручність експлуатації.

Далі, згідно з цим варіантом, при наявності конструкції, в якій усмоктувальна гільза 361 має гофровану структуру, яка може розтягуватися і стискатися і ковзає щодо фіксованого гільзи 363 з допомогою рухомий гільзи 365, рух всмоктуючої гільзи 361 щодо фіксованого гільзи 363 може бути плавним.

Далі, згідно з цим варіантом, на додаток до конструкції, в якій рухома гільза 365 встановлена з вооз напрямна деталь, в якій на рухомий гільзі 365 сформований ковзний циліндричний ділянку, який ковзає по напрямного стрижня 369, встановленим на фіксованого гільзі 363. Тому, навіть якщо точка рухомий гільзи 365 на її окружності зрушується назад тросом 273, рухлива гільза 365 може ковзати стабільно, без перекосу, тому ковзну структуру можна зменшити в розмірах, вкоротивши її область ковзання в поздовжньому напрямку. Зокрема, в цьому варіанті, дві допоміжні напрямні деталі рознесені один від одного на 180° по колу, тому стабільність ковзного руху ще більш підвищується.

Далі, у другому варіанті приводна частина 270 приводного механізму 253 розташована на бічній рукоятці 181, однак може бути розташована і на інший захвативаемой частини перфоратора 101, наприклад на головній рукоятці, на циліндричному ділянці або поряд з ними.

(Третій варіант)

Далі слідує опис третього варіанту цього винаходу з посиланнями на фиг.18-23. Цей варіант є модифікацією, що відноситься до пристрою 450 всмоктування пилу. Перфоратор 101 має таку ж конструкцію, що в цьому першому варіанті, і, отже, показаний тими ж ссилочними позицварианте, показаний на фиг.18 і позначений позицією 137.

Далі слідує опис пристрою 450 для всмоктування пилу, встановленого на перфораторі 101 і службовця для всмоктування пилу, що утворюється під час свердління деталі. Пристрій 450 для всмоктування пилу за цим варіантом в основному містить вузол 451 всмоктування пилу, запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455. Вузол 451 всмоктування пилу закриває бур 119 і всмоктує і збирає пил, що утворюється при свердлінні. Коли усмоктувальна гільза 463 вузла 451 зрушена з переднього положення (показаного на фиг.18), в якому вона закриває бур 119, у заднє положення (показаний пунктирною лінією на фиг.18) для відкривання кінця 119a бура 119, запірний важіль 453 замикає всмоктувальну гільзу 463 в задньому положенні. Отпирающий важіль 455 служить для звільнення всмоктуючої гільзи 463, замкненою замикаючим важелем 453. Вузол 451 всмоктування пилу, запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455 відповідають термінам "усмоктувальна деталь", "замикаючий елемент" і "отпирающий елемент", відповідно, використовуваним в цьому описі. Далі, запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455 утворюють "механізм замикання всмоктуючої деталі" і "механізм перемикання режимів роботи".

Вузол 451 всмоктування пилу содерІилиндрического ділянки 106 (або кришки циліндричної ділянки), утворює передню частину корпусу 103, всмоктувальну гільзу 463, яка сполучена з переднім кінцем фіксованого гільзи 461 і під час операції свердління притискається до деталі разом з буром 119 і всмоктує пил, і спрямовуючу 471 ковзання, яка направляє рух всмоктуючої гільзи 463. Фіксована гільза 461, усмоктувальна гільза 463 і спрямовуюча 467 ковзання відповідають термінам "фіксована деталь", "усмоктувальна деталь" і "направляюча деталь", відповідно, застосовуваним в цьому описі.

Усмоктувальна гільза 463 утворена гофрованим гумовим трубчастим елементом, який може розсуватися і стискатися, і розташована так, щоб повністю покривати бур 119. Один (задній) кінець всмоктуючої гільзи 463 в поздовжньому напрямку надітий на передній кінець нерухомої гільзи 461 так, що усмоктувальна гільза 463 з'єднана з фіксованою гільзою 461. Далі, на іншому (передньому) наприкінці всмоктуючої гільзи 463 є кільцеве всмоктувальний отвір 463a, яке виконано як ділянку, який не може стискатися і розсуватися. На передньому кінцевій ділянці фіксованого гільзи 461 є патрубок 465 для випуску пилу, всосанной через усмоктувальний отвір 463a і перенесеної тому за внут�инен з випускним патрубком 465. Далі, як показано на фиг.18, випускний отвір випускного патрубка закрито знімним ковпачком (пробкою) 466. Кришка 466 застосовується, коли перфоратор 101 використовується без під'єднання до пилозбірника або, конкретно, коли усмоктувальна гільза 463 використовується як елемент для прийому (захвату) пилу, що утворюється при свердлінні, або при зберіганні перфоратора 101.

Перфоратор 101 найчастіше використовують для свердління отворів в заздалегідь розмічених точках деталі. Для цього, перед свердлінням, щонайменше кінець 119a змінного інструменту потрібно відкрити з переднього кінця всмоктуючої гільзи 463. У цьому варіанті, для того щоб відкрити кінець 119a змінного інструменту, користувач утримує рукою всмоктувальну гільзу 463 або, наприклад, ділянка всмоктувального отвору 463a і стискає її або відводить у заднє положення. У цьому стані користувач замикає всмоктувальну гільзу 463 у відведеному назад положенні так, що кінець 119a змінного інструменту залишається відкритим назовні. Після цього користувач відповідно відмикає фіксатор, усмоктувальна гільза 463 рухається (повертається) у переднє положення і закриває кінець робочого інструменту. Далі слідує опис такої конструкції. Крім того, переднє положення �кривающее кінець 119a змінного інструменту, відповідають термінам "перше положення" і "друге положення", використовуваним в цьому описі.

Як показано на фиг.18, напрямна 471 ковзання для напрямку руху розсувних і стискуваної всмоктуючої гільзи 463 розташована над буром 119 і проходить паралельно з ним. Напрямна 471 містить подовжену трубчасту зовнішню напрямну (зовнішню трубу) 473, має відкритий передній кінець, подовжену трубчасту внутрішню напрямну (внутрішню трубу) 475, вставлену з можливістю ковзання під зовнішню напрямну 473, і передній кінець якої виходить вперед з зовнішньої направляючої 473, і підтискає елемент у формі циліндричної пружини 477 стиснення, яка обмежує внутрішню напрямну вперед, або підтискає всмоктувальну гільзу 463 вперед до переднього положення, в якому усмоктувальна гільза покриває бур 119.

Зовнішня напрямна 473 підтримується виступає опорної деталлю 467, яка сформована за одне ціле на зовнішній поверхні фіксованого гільзи 461 вузла 451 всмоктування пилу, і виступає радіально назовні (вгору) (див. фиг.18 і 21). Передній кінець внутрішньої напрямної 475 з'єднаний з кільцевим елементом 469, який надітий на усмоктувальний отвір 463a всмоктуючої р�щей 473 синхронно з розтягом та стиском всмоктуючої гільзи 463 і плавно надсилає таку її рух при розтягуванні і стисненні. Далі, як показано на фиг.21, виступаюча опорна деталь 467 у своєму виступаючому кінці має наскрізний отвір 467a, і передній кінець зовнішньої направляючої 473 вставлений в наскрізний отвір 467a і зафіксований в ньому. Кільцевий елемент 469 має виступ 469a (див. фиг.20), відходить похило вгору, і у виступі 469a сформовано монтажний отвір 469b (див. фиг.20), має відкритий задній кінець. Передній кінець внутрішньої напрямної 475 вставлений в монтажний отвір 469b і з'єднаний з ним. Циліндрична пружина 477 стиснення розташована всередині зовнішньої направляючої 473 так, що один її кінець прикріплений до зовнішньої направляючої 473 або утримується в контакті з нею, а інший кінець прикріплений внутрішньої напрямної 475 або утримується в контакті з нею. Тому стиск всмоктуючої гільзи 463 і внутрішньої напрямної 475 здійснюється стисненням циліндричної пружини 477, а розтягнення всмоктуючої гільзи 463 і внутрішньої напрямної здійснюється смещающим зусиллям циліндричної пружини 477.

Далі, як показано на фиг.18, на задній стороні зовнішньої направляючої 473 є запірний важіль 453 по суті у формі віяла, який замикає всмоктувальну гільзу 463 в задньому положенні, входячи в зачеплення з внутрішньої напрямної 4�оверхности заднього кінцевого ділянки зовнішньої направляючої 473 сформована раздваивающаяся і виступає вниз деталь 457 для установки важеля (див. фиг.22), і запірний важіль 453 встановлений на цю деталь 457 на осі 456 так, що він може повертатися на осі 456 у вертикальному напрямку. Запірний важіль 453 на передньому (верхньому) кінці має замикаючий виступ 453a, який входить у зовнішню напрямну 473 крізь виконане в ній отвір 473a. Далі, на задньому кінці внутрішньої напрямної 475 виконана кільцева канавка 475a. Коли внутрішня напрямна 475 зрушена назад, замикаючий виступ 453a замикаючого важеля 453 входить в зачеплення з канавкою 475a і всмоктувальна гільза 463 замикається (фіксується) в задньому положенні.

Навколо осі 456 розташована замикаюча пружина в формі торсіонної пружини 459, яка постійно підганяє запірний важіль 453 так, що він повернений вгору. При такій конструкції запірний важіль 453 підгорнутий так, що замикаючий виступ 453a входить в зачеплення з канавкою 475a внутрішньої напрямної 475. Далі, один кінець торсіонної пружини 459 знаходиться в зачепленні з настановної деталлю 457, а інший кінець знаходиться у фіксованому зачепленні із замикаючим важелем 453.

Запірний важіль 453 має отпирающий важіль 455, сформований заодно з ним. Отпирающий важіль 455 вниз відходить від переднього кінця замикаючого важеля 453 і призначений для�рающий важіль 455 повертається на осі 456 разом із замикаючим важелем 453 так, що запірний важіль 453 виходить із зачеплення з внутрішньої напрямної 475.

Зовнішня напрямна 473 проходить над корпусом 103 до верхнього з'єднання з руків'ям 109. Задній кінець зовнішньої направляючої 473 розташований над рукояткою 109 і ліворуч від неї, якщо дивитися на перфоратор 101 ззаду або з боку рукоятки 109 (див. фиг.19). Тому виступаючий (нижній) кінець відпираючого важеля 455, встановленого на зовнішній направляючої 473, розташований поруч з захвативаемой частиною 121 рукоятки 109 або, конкретно, в такому місці, щоб користувач міг приводити в дію отпирающий важіль 455 тією рукою, якою він тримає захоплену частину 121. Далі, на захвативаемой частини 121 рукоятки 109 розташований вимикач 109a, який натискає користувач для включення двигуна 111. Більш конкретно, в цьому варіанті користувач може і натискати вимикач 109а, і натискати отпирающий важіль 455 однією рукою, утримує захоплену частину 121 рукоятки 109. Вимикач 109а відповідає терміну "елемент керування двигуном", який в цьому описі.

Далі, як показано на фиг.18, по суті стержневидная бічна рукоятка 181 встановлена як допоміжна ручка на задній частині фіксованого гільзи 461 на зовнішній �ходить в радіальному напрямку, поперечному осі бура 119. Конструкція кріплення бічної рукоятки 181 до циліндричного ділянці 106 добре відома і її опис опускається.

Пристрій 450 для всмоктування пилу за цим варіантом сконструйоване, як описано вище. Тому, коли користувач виконує операцію свердління деталі (наприклад, бетонної стіни), по-перше, утримуючи рукоятку 109 однієї (правою) рукою, інший користувач (лівою) рукою береться за всмоктувальний отвір 463а всмоктуючої гільзи 463 і зрушує (стискає) всмоктувальну гільзу 463 тому. В цей час внутрішня напрямна зрушується назад разом з всмоктуючої гільзою 463 з зовнішньої направляючої 473. Потім, коли канавка 475а внутрішньої напрямної 475 підійде в положення навпроти замикаючого виступу 453а замикаючого важеля 453, замикаючий виступ 453а замикаючого важеля 453, підтискається пружиною, входить в зачеплення з канавкою 475а (див. фиг.23). Таким чином, усмоктувальна гільза 463 зсувається в заднє положення і замикається в ньому, а кінець 119а бура 119 відкритий. Це стан показано пунктирною лінією на фиг.18 і відповідає терміну "другий робочий режим", використовуваному в цьому описі. Таким чином, користувач може візуально перевірити положення кінця 119а і легко устан�, коли користувач натискає отпирающий важіль 455 вперед, запірний важіль 453 повертається на осі 456 і замикаючий виступ 453а виходить із зачеплення з канавкою 475а внутрішньої напрямної 475 та її фіксація припиняється. В результаті усмоктувальна гільза 463 зсувається (розсувається) в переднє положення разом з внутрішньої напрямної 475 під дією смещающего зусилля пружини 477, і всмоктувальний отвір 463а притискається до поверхні деталі. У цьому стані усмоктувальна гільза 463 може довільно переміщатися між переднім і заднім положеннями. Цей стан відповідає терміну "перший робочий режим", використовуваному в цьому описі. У цьому стані, коли натиснутий вимикач 109а, перфоратор 101 виконує свердління, змушуючи бур 119 здійснювати ударні руху в його осьовому напрямку і рух свердління навколо його подовжньої осі. Пил, що утворюється при свердлінні, всмоктується у внутрішній простір всмоктуючої гільзи 463 через усмоктувальний отвір 463a і переноситься в пилозбірник за пилесборному шлангу, сполученого з випускним патрубком 465 фіксованого гільзи 461, і накопичується в пилозбірнику.

Згідно з цим варіантом, як описано вище, позиціонування кінця 119а змінного �льзой 463, замкненою в задньому положенні. Після позиціонування замок відмикається для повернення всмоктуючої гільзи 463 в переднє положення, щоб вона могла всмоктувати пил. Отже, при позиціонуванні бура, на відміну від відомих способів, користувачеві немає необхідності рукою утримувати всмоктувальну деталь в задньому положенні, в якому кінець змінного інструменту відкритий. Тому зручність експлуатації підвищується. Зокрема, така конструкція ефективна на великих перфораторах 101, коли для виконання операції свердління користувачеві доводиться тримати рукоятку 109, і бічну рукоятку 181.

Далі, згідно з цим варіантом, завдяки конструкції, в якій отпирающий важіль 455 розташований поруч з ручкою 109, користувач може легко управляти відмикає важелем рукою, утримує рукоятку 109. Зокрема, завдяки конструкції, в якій отпирающий важіль 455 розташований поруч з вимикачем 109а, і вимикач 109а, і отпирающий важіль 455 можна приводити в дію рукою, утримує рукоятку 109. Таким чином, можна працювати однією рукою, що підвищує зручність експлуатації.

Далі, в цьому варіанті при конструкції, в якій напрямна 471 ковзання розташована на відстані від бура 119 і п� всмоктуючої гільзи 463, можна забезпечити стабільність такого руху раздвигания і зрушування всмоктуючої гільзи 463.

Далі, в цьому варіанті запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455, які утворюють механізм замикання всмоктуючої деталі, встановлені на напрямній 472 ковзання, що утворює всмоктуючий вузол 451. Більш конкретно, компоненти всмоктуючого вузла 451 і компоненти механізму замикання всмоктуючого вузла зібрані один з одним, утворюючи вузол всмоктування пилу. За рахунок такого об'єднання всмоктуючого вузла 451 і механізму замикання всмоктуючого вузла вони можуть розглядатися як єдиний вузол так, що, наприклад, можна полегшити їхню установку на корпус перфоратора.

(Четвертий варіант)

Далі слідує опис четвертого варіанту цього винаходу з посиланнями на фиг.24-29. Цей варіант є модифікацією всмоктувального пристрою 450 у вищеописаному третьому варіанті. У цьому варіанті усмоктувальна деталь 561 всмоктуючого вузла 451 має по суті коробчату форму і призначена для закривання тільки кінця 119а бура 119. Далі, напрямна 471 ковзання використовується як канал для транспортування пилу, всосанной через всмоктувальну деталь 561. В іншому четвертий варіант має таку ж конструкцію, чт�ьего варіанту, позначені тими ж ссилочними позиціями, що і в першому варіанті, та їх опис опускається або вони описуються лише коротко. Усмоктувальна деталь 561 відповідає терміну "усмоктувальна деталь", використовуваному в цьому описі.

Усмоктувальна деталь 561 у цьому варіанті має по суті ту ж конструкцію, що і всмоктувальна деталь 255 у вищеописаному першому варіанті. Більш конкретно, як показано на фиг.24 і 29, усмоктувальна деталь 561 має по суті коробчастий корпус 562 і гільзу 563 для всмоктування пилу, яка встановлена на одному кінці корпусу 562 у напрямку, поперечному осьовому напрямку змінного інструменту. Передній (лівий на фиг.29) кінець всмоктуючої гільзи 563 виступає вперед від передньої торцевої поверхні корпусу 562 всмоктуючої деталі і відкритий, утворюючи всмоктувальний отвір 563а. Під час роботи усмоктувальна гільза 563 утримується в контакті з поверхнею деталі (з оброблюваною поверхнею) і всмоктує пил. Далі, на задній поверхні корпусу 562 (на стороні, протилежній всмоктуючому отвору 563а всмоктуючої гільзи) є гнучкий матеріал, наприклад, у формі гумової шторки 564, і бур 119 проходить крізь гумову шторку 564. Гумова шторка 564 дозволяє буру 119 рухатися в ос 563, з корпусу 562 всмоктуючої деталі за рахунок пружної деформації цієї гумової шторки 564. Пил, всосанная в гільзу 563, транспортується у внутрішній простір 562 корпусу 562 всмоктуючої деталі через комунікаційне отвір 563b, виконане в бічній стінці всмоктуючої гільзи.

У задній стінці корпусу 562 всмоктуючої деталі на стороні, протилежній всмоктуючої гільзі 563, виконано кріпильний отвір 562b, в який вставлений передній кінець внутрішньої напрямної 475 направляючої ковзання 471, тому корпус 562 всмоктуючої деталі з'єднаний з внутрішньої напрямної 475. Більш конкретно, внутрішня напрямна 475 рухається в осьовому напрямку бура 119 разом з корпусом 562 всмоктуючої деталі, прямуючи зовнішньої направляючої 473. Далі, як і у вищеописаному третьому варіанті, коли усмоктувальна деталь 561 зсунута у заднє положення, відкриваючи кінець 119а бура 119, ця усмоктувальна деталь 561 замикається в задньому положенні за рахунок зачеплення замикаючого виступу 453а замикаючого важеля 453 з канавкою 475а внутрішньої напрямної 457 і така фіксація може бути расцеплена натисканням відпираючого важеля 455 вперед рукою користувача. Отже, запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455 відповідають ті� 453 та отпирающий важіль 455 утворюють "механізм замикання всмоктуючої деталі" і "механізм перемикання режимів роботи" по справжньому винаходу.

Внутрішня напрямна 475, з'єднана з корпусом 562 всмоктуючої деталі, має трубчасту форму, як описано вище, і її канал сполучається з внутрішнім простором 562а корпусу 562 всмоктуючої деталі. З заднім кінцем внутрішньої напрямної 475 з'єднаний один кінець проміжного шланга 565, а на іншому кінці цього проміжного шланга 565 сформований порт 565а, до якого можна приєднувати шланг 567 пилозбірника. Канал внутрішньої напрямної 475 відповідає терміну "канал транспортування пилу", використовуваному в цьому описі. Далі, в цьому варіанті виступає опорна деталь 467 для підтримки зовнішньої направляючої 473 встановлена на зовнішній поверхні циліндричного ділянки 106 перед рукоятку 181 так, що її не можна зрушити в осьовому напрямку і в напрямку колу бура.

Цей варіант має цю конструкцію. Тому, при свердлінні деталі (наприклад, бетонної стіни) користувач однієї (правою) рукою тримає рукоятку 109, а інший (лівою) рукою утримує всмоктувальну деталь 561 і зрушує її назад. В цей час внутрішня напрямна 475 зрушується назад по зовнішній направляючої 473. Коли внутрішня напрямна зсунута у заднє положення, в якому кінець 119а �ранкової направляючої 475 і внутрішня напрямна 475 замикається в цьому задньому положенні. Цей стан відповідає терміну "другий робочий режим", використовуваному в цьому описі. Таким чином, користувач може візуально перевірити положення кінця 119а змінного інструменту і, потім, встановити кінець 119а змінного інструменту в точку на деталі, в якій потрібно виконати свердління.

Після позиціонування кінця 119а змінного інструменту, коли внутрішня напрямна 475, замкнена замикаючим важелем 453, відмикається шляхом натискання відпираючого важеля 455 вперед, усмоктувальна деталь 561 зсувається в переднє положення разом з внутрішньої напрямної 475 під дією циліндричної пружини 477 стиснення, і всмоктувальний отвір 463а притискається до деталі. У цьому стані усмоктувальна деталь 561 може довільно переміщатися між переднім і заднім положеннями. Цей стан відповідає терміну "перший робочий режим", використовуваному в цьому описі. У цьому стані при натисканні вимикача 109а перфоратор 101 приводиться в дію і виконує операцію свердління, змушуючи бур 119 виконувати ударні руху в осьовому напрямку і рух свердління, обертаючись навколо поздовжньої осі. Пил, що утворюється при свердлінні, всмоктується у внутрішній простір 562а всмоктуючої детаесборник через проміжний шланг 565 і шланг пилозбірника.

Як описано вище, згідно з цим винаходу позиціонування кінця 119а змінного інструменту на точці на деталі, в якій слід провести свердління, може здійснюватися за замкненою в задньому положенні всмоктуючої деталі 561. Після позиціонування деталь 561 відмикається і повертається в переднє положення так, щоб всмоктувати пил. Отже, як і в першому варіанті, можна підвищити зручність експлуатації перфоратора 101. Далі, користувач може приводити в дію і вимикач 109а, і отпирающий важіль 455 тією рукою, якою він тримає рукоятку 109, або однією рукою, що ще більше підвищує зручність експлуатації.

Зокрема в цьому варіанті канал транспортування пилу утворений за рахунок використання направляючої 471 ковзання всмоктуючої деталі 561, тому пилозбірний шланг 567 пилозбірника може знаходитися на відстані від деталі. Тому пилозбірний шланг не заважає операції свердління, що підвищує зручність в експлуатації перфоратора 101. Далі, напрямна 471 ковзання виконує не тільки функцію напрямку руху всмоктуючої деталі 561, але і функцію транспортування пилу, тому можна скоротити кількість деталей у порівнянні з конструкцією, в якій деталі, неающие гільзи 361, 463 утворені гофрованими трубчастими елементами так, що вони можуть розтягуватися і стискатися, але їх можна замінити на телескопічну структуру, в якій безліч трубчастих елементів з'єднані один з одним і можуть ковзати один в іншому.

Далі, в третьому та четвертому варіантах отпирающий важіль 455 розташований поруч з ручкою 109, але він може бути розташований і на інший захвативаемой частини перфоратора, наприклад, поруч з допоміжної руків'ям у формі бічній рукоятки 181 або поруч з циліндричним ділянкою 106. Далі, в третьому та четвертому варіантах запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455 виконані як одна деталь, але запірний важіль 453 та отпирающий важіль 455 можуть бути виконані як окремі елементи, з'єднані з'єднувальним пристроєм, наприклад важелем або тросом. Освітлювальне засіб у формі освітлювального пристрою, яке описано для першого варіанту, може бути використане і в варіантах 2-4.

В описаних вище варіантах описаний перфоратор 101, в якому бур 119 здійснює ударні руху в осьовому напрямку і свербляче рух, обертаючись навколо поздовжньої осі, але, природно, даний винахід може бути застосовано і до перфоратора, в якому бур 119 совенаками.

(1) "Канал транспортування пилу містить телескопічний трубчастий елемент для транспортування пилу, має внутрішню трубу і зовнішню трубу, які встановлені один на інший так, щоб ковзати відносно один одного".

(2) "В ознаці (1) пилозбірний шланг проходить під зовнішню трубу і вхідний кінець пилоуловлювального шланга з'єднаний з внутрішньою трубою".

(3) "В ознаках (1) або (2) передній кінець всмоктуючої деталі надітий на зовнішній кінець внутрішньої труби".

(4) "В конструкції, в якій приводна частина приводиться в дію для управління положенням переднього кінця всмоктуючої деталі через трос, приводна частина може бути селективно і знімно встановлена у безліч положень на корпусі механізованого інструменту, включаючи захоплену частину".

(5) "Усмоктувальна деталь має щонайменше два монтажних стрижня, що проходять в осьовому напрямку змінного інструменту і монтажні стрижні знімно вставлені в монтажні отвори, сформовані в корпусі механізованого інструменту так, щоб усмоктувальна деталь була встановлена на корпусі механізованого інструменту".

(6) "Бічна рукоятка має корпус, який може бути встановлений на кришку циліндричного у�тановлена в області з'єднання корпусу з захвативаемой частиною і може бути знята з корпусу в змозі, коли захвативаемая частина знята з корпусу".

(7) "Замикаючий елемент і отпирающий елемент сформовані як одна деталь".

(8) "Направляюча деталь має зовнішню направляючу, яка прикріплена до корпусу механізованого інструменту, і внутрішню направляючу, яка з'єднана з можливістю ковзання з зовнішньої направляючої і рухається разом з всмоктуючої деталлю і проходить паралельно осьовому напрямку змінного інструменту на відстані від змінного інструменту".

(9) В (8) на одному кінці зовнішньої напрямної в поздовжньому напрямку виконаний замикаючий елемент, і всмоктувальна деталь замикається у другому положенні шляхом зачеплення замикаючого елемента з внутрішньої напрямної".

Посилальні позиції

101 - перфоратор (механізований інструмент)

103 - корпус

105 - корпус двигуна

106 - циліндричний ділянку

106A - кришка циліндричної ділянки (захоплюваних ділянку, циліндричний ділянка)

106a - монтажний отвір

106b - виступ

107 - корпус трансмісії

107A - кришка корпуса трансмісії

109 - рукоятка (головна рукоятка, захвативаемая частина)

109a - вимикач

111 - приводний двигун

112 - вихідний вал

113 - механізм перетворень�

119a - кінець змінного інструменту

121 - захвативаемая частина

122 - верхнє з'єднання

123 - нижнє з'єднання

124 - шарнір

125 - циліндрична пружина

129 - поршень

137 - инструментодержатель

141 - циліндр

141a - повітряна камера

143 - ударник

145 - бойок

175 - збірний шланг

181 - боковий захоплення (бічна рукоятка, захвативаемая частина)

182 - корпус бічній рукоятки

182a - кріпильний хомут

182b - різьбова шпилька

182c - привальная поверхню

183 - захвативаемая частина

183a - гайка

184 - деталь кріплення рукоятки

185 - наскрізний отвір

186 - настановна деталь для всмоктувального вузла

187 - кріпильний гвинт

250 - пристрій всмоктування пилу

251 - вузол всмоктування пилу (усмоктувальна деталь)

253 - приводний механізм

255 - всмоктувальна деталь

257 - транспортна деталь (деталь транспортування пилу)

261 - корпус всмоктуючої деталі

261a - внутрішній простір

262 - всмоктувальна гільза

262a - усмоктувальний отвір

262b - комунікаційне отвір

263 - гумова шторка

264 - телескопічний трубчастий елемент для транспортування пилу

264A - внутрішня труба

264B - зовнішня труба

264a - зовнішній фланець

264b - внутрішній �етительний вузол

268 - кронштейн

268a - кріпильний стрижень

269 - з'єднувальний болт

270 - приводна частина

271 - приводний важіль

271A - приводний важіль

272 - обертове кільце

272a - сполучне поглиблення

272b - напрямна канавка

273 - тросик

273a - внутрішня тяга

273b - зовнішня трубка

274 - сферична сполучна деталь

275 - змінне кільце

275a - сполучне поглиблення

275b - виступ

277 - корпус кільця

277a - бобишках

350 - пристрій всмоктування пилу

351 - вузол всмоктування пилу (усмоктувальна деталь)

355 - всмоктувальна деталь

357 - транспортна деталь (деталь транспортування пилу)

361 - всмоктувальна гільза

361a - усмоктувальний отвір

362 - канал

363 - фіксована гільза (фіксована деталь)

364 - передній циліндричний ділянку

365 - рухома гільза

366 - фланець

367 - кріпильна шпилька

369 - напрямний стрижень (напрямна)

371 - змінна циліндрична деталь (повзун)

372 - ущільнювальне кільце

373 - циліндрична пружина стиснення

375 - наполеглива елемент

377 - транспортна труба

378 - трубне з'єднання

379 - внутрішня транспортна труба

450 - пристрій всмоктування пилу

451 - вузол всасиван�тпирающий важіль (отпирающий елемент)

456 - вісь

457 - деталь для установки важеля

459 - торсіонна пружина

461 - фіксована гільза (фіксована деталь)

463 - всмоктувальна гільза (усмоктувальна деталь)

463a - усмоктувальний отвір

465 - випускний патрубок

466 - кришка

467 - виступаюча опорна деталь

467a - наскрізний отвір

469 - кільцевий елемент

469a - виступ

469b - монтажний отвір

471 - напрямна ковзання (напрямна деталь)

473 - зовнішня напрямна

473 - отвір

475 - внутрішня напрямна

475a - фіксуюча канавка

477 - циліндрична пружина стиснення

561 - всмоктувальна деталь

562 - корпус всмоктуючої деталі

562a - внутрішній простір

562b - монтажний отвір

563 - всмоктувальна гільза

563a - усмоктувальний отвір

563b - комунікаційне отвір

564 - гумова шторка

565 - внутрішній шланг

565a - з'єднувальний порт проміжного шланга

567 - пилозбірний шланг

1. Механізований інструмент, що виконує визначену операцію з використанням змінного інструменту, що містить:
щонайменше одну захоплену частину і пристрій для всмоктування пилу,
в якому пристрій для всмоктування пилу має всасивающу�сасивающая деталь виконана з можливістю переміщення між першим положенням, в якому усмоктувальна деталь покриває щонайменше кінець змінного інструменту, і другим положенням, в якому кінець змінного інструменту відкритий, і подпружінена так, щоб нормально перебувати в першому положенні, і
механізм перемикання робочих режимів, виконаний з можливістю перемикання між першим робочим режимом, в якому усмоктувальна деталь знаходиться в першому положенні і має можливість рухатися між першим і другим положеннями, і другим робочим режимом, в якому усмоктувальна деталь зрушена з першого стану в друге положення і замкнені в другому положенні,
при цьому механізм перемикання робочих режимів розташований в області захвативаемой частині або поряд з нею так, що механізм перемикання робочих режимів можна приводити в дію тією рукою користувача, яка утримує захоплену частину,
при цьому механізм перемикання робочих режимів містить елемент замикання всмоктуючої деталі, переведеної з першого стану в друге положення, у другому положенні, і отпирающий елемент, який відмикає замикаючий елемент, і при цьому другий робочий режим вибирається замиканням всмоктуючої деталі, переведеної з першого стану в друге полопирающего елемента відпираючого механізму.

2. Інструмент по п.1, що містить корпус, в якому захвативаемая деталь містить бічну рукоятку, прикріплену до корпусу механізованого інструменту, що проходить поперечно до поздовжньої осі змінного інструменту, а механізм перемикання робочих режимів розташований в області бічної рукоятки або поруч з нею так, що механізм перемикання робочих режимів можна приводити в дію тією рукою користувача, яка утримує бічну рукоятку.

3. Інструмент з п.1, що містить корпус, в якому захвативаемая деталь містить основну рукоятку, прикріплену до корпусу механізованого інструменту на стороні, протилежній змінному інструменту, а механізм перемикання робочих режимів розташований в області основної рукоятки або поруч з нею так, що механізм перемикання робочих режимів можна приводити в дію тією рукою користувача, яка утримує основну рукоятку.

4. Інструмент з п.1, що містить корпус, в якому захвативаемая деталь містить циліндричний ділянку, сформований як одне ціле на передньому кінці корпусу механізованого інструменту, а механізм перемикання робочих режимів розташований в області циліндричної ділянки або поруч з нею так, Ѳает циліндричний ділянку.

5. Інструмент по п.1, що містить корпус, в якому усмоктувальна деталь і механізм перемикання режимів роботи зібрані один з одним у всмоктуючий вузол, при цьому всмоктувальний вузол виконаний з можливістю знімною установки на корпус механізованого інструменту.

6. Інструмент по п.1, що містить двигун для привода змінного інструменту, в якому елемент керування двигуном для пуску та зупинки двигуна розташований на захвативаемой частини, і елемент керування двигуном, який розташований поруч з відмикає елементом.

7. Інструмент по п.1, що містить корпус, в якому усмоктувальна деталь містить всмоктувальну частина, утворену трубчастим елементом, який повністю покриває змінний інструмент і виконаний з можливістю розтягування і стиснення в осьовому напрямку змінного інструменту, фіксовану частину, яка встановлена на передньому кінці корпусу механізованого інструменту та з якою з'єднана усмоктувальна частина, і направляючу, яка направляє розтягування і стиснення всмоктуючої частини, і при цьому усмоктувальна частина виконана з можливістю руху між першим і другим положеннями, розтягуючись і стискаючись, по напрямній.

8. Інструмент з п.1, в которена з можливістю переміщення між першим і другим положеннями, і направляючу, яка проходить паралельно змінному інструменту і на відстані від робочого інструменту і направляє рух всмоктуючої частини.

9. Інструмент з п.8, в якому канал транспортування пилу, всосанной у усмоктувальну частини, сформований всередині всмоктуючої частини.

10. Механізований інструмент, що виконує визначену операцію з використанням змінного інструменту, що містить:
щонайменше одну захоплену частину і пристрій для всмоктування пилу,
в якому пристрій для всмоктування пилу має всмоктувальну деталь, яка всмоктує і збирає пил, що утворюється при роботі на кінці робочого інструменту, при цьому усмоктувальна деталь виконана з можливістю переміщення між першим положенням, в якому усмоктувальна деталь покриває щонайменше кінець змінного інструменту, і другим положенням, в якому кінець змінного інструменту відкритий, і подпружінена так, щоб нормально перебувати в першому положенні, і
механізм перемикання робочих режимів, виконаний з можливістю перемикання між першим робочим режимом, в якому усмоктувальна деталь знаходиться в першому положенні і має можливість рухатися між першим і другим положенням�замкнена у другому положенні,
при цьому механізм перемикання робочих режимів розташований в області захвативаемой частині або поряд з нею так, що механізм перемикання робочих режимів можна приводити в дію тією рукою користувача, яка утримує захоплену частину,
при цьому усмоктувальна деталь має всмоктувальну частина, яка всмоктує пил, покриваючи кінець змінного інструменту, і транспортну частину, яка з'єднана з всмоктуючої частиною і проходить паралельно змінному інструменту і на відстані від робочого інструменту.

11. Механізований інструмент, що виконує визначену операцію з використанням змінного інструменту, що містить:
щонайменше одну захоплену частину і пристрій для всмоктування пилу,
в якому пристрій для всмоктування пилу має всмоктувальну деталь, яка всмоктує і збирає пил, що утворюється при роботі на кінці робочого інструменту, при цьому усмоктувальна деталь виконана з можливістю переміщення між першим положенням, в якому усмоктувальна деталь покриває щонайменше кінець змінного інструменту, і другим положенням, в якому кінець змінного інструменту відкритий, і подпружінена так, щоб нормально перебувати в першому положенні, і
хутра�отором усмоктувальна деталь знаходиться в першому положенні і має можливість рухатися між першим і другим положеннями, і другим робочим режимом, в якому усмоктувальна деталь зрушена з першого стану в друге положення і замкнені в другому положенні,
при цьому механізм перемикання робочих режимів розташований в області захвативаемой частині або поряд з нею так, що механізм перемикання робочих режимів можна приводити в дію тією рукою користувача, яка утримує захоплену частину,
в якому механізм перемикання робочих режимів містить приводний механізм, що має приводну частина і сполучну частину для з'єднання приводної частини з всмоктуючої деталлю, і в якому приводна частина виконана з можливістю переміщення між першим робочим положенням, в якому усмоктувальна частина має можливість переміщатися між першим і другим положеннями, і другим робочим положенням, в якому усмоктувальна частина зміщена з першого стану в друге положення і замкнені в другому положенні, при цьому перший робочий режим вибирають, коли приводна частина переведена в перше робоче положення, а другий робочий режим вибирають, коли приводна частина переведена під друге робоче положення,
при цьому сполучна частина містить тросик, а приводна частина управляє положенням всмоктуючої аль має всмоктувальну частина, яка покриває змінний інструмент, і фіксовану частину, яка встановлена на корпусі механізованого інструменту через ковзну деталь, так, що усмоктувальна деталь виконана з можливістю ковзання в осьовому напрямку змінного інструменту.

12. Інструмент з п.11, в якому усмоктувальна деталь містить гофрований трубчастий елемент, має заздалегідь визначену довжину в поздовжньому напрямку, і який виконаний з можливістю розтягування і стиснення в осьовому напрямку змінного інструменту, а всмоктувальна частина виконана з можливістю ковзання відносно фіксованої частини, зберігаючи заздалегідь визначену довжину в поздовжньому напрямку.

13. Інструмент з п.11, в якому змінна деталь містить головну напрямну і щонайменше одну допоміжну напрямну, при цьому головна напрямна містить рухливий циліндричний елемент, встановлений на одному кінці всмоктуючої деталі в поздовжньому напрямку, і бічну циліндричну деталь фіксованої частини, яка сформована на фіксованій частині та на яку з можливістю ковзання встановлено рухливий циліндричний елемент, а допоміжна напрямна містить направляющуѾсительно згаданої напрямної, і при цьому допоміжна напрямна розташована паралельно головною напрямною і до проміжної спрямовуючої приєднаний тросик.

14. Інструмент з п.13, в якому усмоктувальна частина і рухливий циліндричний елемент сформовані як окремі елементи, а на кінці троса є стопор, діаметр якого більше діаметра троса, рухливий циліндричний елемент має отвір великого діаметру, крізь яке може проходити стопор, і отвір малого діаметру, крізь яке стопор пройти не може, при цьому стопор, пропущений крізь отвір великого діаметру, заведений в отвір малого діаметру і кінець троса зафіксований на рухомому циліндричному елементі, при цьому, коли усмоктувальна частина встановлена на рухомому циліндричному елементі, усмоктувальна частина звернена до отвору великого діаметру так, що стопор не може вийти з отвори малого діаметра в отвір великого діаметру.

15. Механізований інструмент, що виконує визначену операцію з використанням змінного інструменту, що містить:
щонайменше одну захоплену частину і пристрій для всмоктування пилу,
в якому пристрій для всмоктування пилу має всмоктувальну дсивающая деталь виконана з можливістю переміщення між першим положенням, в якому усмоктувальна деталь покриває щонайменше кінець змінного інструменту, і другим положенням, в якому кінець змінного інструменту відкритий, і подпружінена так, щоб нормально перебувати в першому положенні, і
механізм перемикання робочих режимів, виконаний з можливістю перемикання між першим робочим режимом, в якому усмоктувальна деталь знаходиться в першому положенні і має можливість рухатися між першим і другим положеннями, і другим робочим режимом, в якому усмоктувальна деталь зрушена з першого стану в друге положення і замкнені в другому положенні,
при цьому механізм перемикання робочих режимів розташований в області захвативаемой частині або поряд з нею так, що механізм перемикання робочих режимів можна приводити в дію тією рукою користувача, яка утримує захоплену частину,
при цьому усмоктувальна деталь забезпечена освітлювальним засобом для освітлення кінця змінного інструменту, що виступає з всмоктуючої деталі.

16. Інструмент з п.15, в якому освітлювальне засіб вимкнено, коли усмоктувальна деталь переведена в перше положення, та включено, коли усмоктувальна деталь переведена в друге положення. 

Схожі патенти:

Система екстреного гальмування для технологічних машин

Заявлена група винаходів відноситься до засобів екстреного гальмування технологічних машин, що містить ці кошти. Система (10) для різкого гальмування обертового вала (16) містить принаймні один гальмівний барабан (12) і щонайменше одну гальмівну колодку (18), які для гальмування валу (16) вводяться в контакт один з одним. Згідно винаходу гальмуючий контакт між гальмівним барабаном (12) і гальмівною колодкою (18) забезпечується дією відцентрової сили, зумовленої обертанням валу (16), при расцеплении пристрою (26) блокування. Описана технологічна машина, що містить згадану систему екстреного гальмування. Забезпечується гальмування валу технологічної машини протягом мілісекунд. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 11 іл.

Запобіжна система для технологічних машин

Винахід відноситься до запобіжної системи для технологічної машини, насамперед циркулярної пили. Система екстреного гальмування призначена для різкого загальмовування обертового вала технологічної машини з метою захисту користувача технологічної машини. Вона містить гальмівний барабан і щонайменше одну гальмівну колодку. Для гальмування валу вони вводяться в контакт один з одним. Гальмівний барабан і щонайменше одна гальмівна колодка виконані і розташовані з забезпеченням гальмуючого контакту між ними під дією відцентрової сили, зумовленої обертанням вала. В результаті забезпечується гальмування в заданому часовому діапазоні, що становить кілька мілісекунд. 2 н. і 10 з.п. ф-ли, 6 іл.

Новий виріб і спосіб його виготовлення при обробці матеріалу

Винахід відноситься до пристрою для видалення стружки, способу його виготовлення та способу обробки держателя ріжучого інструменту

Ручна машина з пилеотсасивающим пристроєм

Винахід відноситься до ручної машині з пилеотсасивающим пристроєм

Ручна машина з вузлом всмоктування

Винахід відноситься до ручної машині

Навісне пилеотсасивающее пристрій для ручної машини

Винахід відноситься до пилеотсасивающим пристроїв, призначених для ручних машин

Обробний агрегат

Винахід відноситься до обробляє агрегату, зокрема, для обробки різанням деталей в зоні кромки згідно з обмежувальної частини пункту 1 формули винаходу

Спосіб визначення температурних полів в ріжучої частини інструменту в процесі різання

Винахід відноситься до вимірювальної техніки, а саме до способів вимірювання температури твердих тіл

Машина ручна

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використане в ручних машинах

Рухома група верстата, що містить рухомий супорт, шпиндельний вузол і шпиндель, виконана з можливістю виявлення теплової деформації шпиндельного вузла

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до засобів вимірювання теплової деформації шпиндельного вузла верстата
Up!