Конструкція з стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна

 

Винахід відноситься до конструкції зі стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна, панелі та гондолі, що містить зазначену конструкцію з стільниковим заповнювачем, а також до способу виготовлення зазначеної конструкції.

Для забезпечення захисту та необхідних експлуатаційних характеристик турбореактивні двигуни літаків охоплені гондолою. Гондола утворена стінками, що складаються з несучих та несучих панелей. Несучі панелі надають гондолі достатню жорсткість, для чого несучі панелі як правило містять один або кілька шарів конструкцій з стільниковим заповнювачем (часто званих стільниковими конструкціями). Зазначені шари зазвичай покриті обшивкою, що розміщується на їх зовнішній поверхні, тобто на поверхні, найбільш віддаленої в радіальному напрямку від осі двигуна, а також на їх внутрішній поверхні, тобто на поверхні, найбільш близькою в радіальному напрямку до осі двигуна.

При складанні несучої панелі складають разом різні обшивки і шари, що склеюються потім в спеціальній шаблонної формі. Отриманий виріб піддають випалу в печі, домагаючись обтиснення шарів і полімеризації склеювальних речовин.

При эѾльшая потреба у зменшенні зазначеного забруднення, особливо з урахуванням постійного зростання потужності використовуваних в даний час турбореактивних двигунів.

Для вирішення цієї задачі в якості деяких панелей застосовують несучі панелі акустичного типу, зовнішня поверхня шарів яких покрита повітронепроникної обшивкою, званої також суцільною обшивкою, при цьому внутрішня поверхня покрита перфорованої повітропроникною обшивкою, званої також акустичної обшивкою. Крім того, акустична несуча панель може містити кілька шарів конструкцій з стільниковим заповнювачем, між якими поміщена обшивка з безліччю перфорацій, звана також перегородкою. Зазначену обшивку вклеюють між конструкціями з стільниковим заповнювачем шляхом нагрівання при складанні/склеюванні панелі.

Панелі зазначеного типу утворюють акустичні резонатори, що забезпечують уловлювання шуму і дозволяють тим самим послабити поширення звуку назовні гондоли.

Конструкція з стільниковим заповнювачем відомого типу містить принаймні один блок з стільниковим заповнювачем, має центральну частину, яка містить серединні стільникові комірки, і дві бічні частини, що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок.

�нкцией частоти і гучності шуму, залежать, зокрема, від з'єднання зазначених блоку чи блоків, які мають стільниковий заповнювач.

Для з'єднання з'єднувальних стільникових комірок часто використовують вспенівающий клей, наприклад марки FM410, що володіє високою здатністю до розширення. Прилеглі краю блоку чи блоків з стільниковим заповнювачем покривають клеєм, при розширенні якої за рахунок потовщення відбувається закупорка стільникових комірок.

З точки зору промислового виготовлення при використанні клеючих речовин дуже багато часу займає їх нанесення і подальше зрізання потовщень.

Крім цього, наявність зазначених потовщень призводить до зменшення ефективної поверхні конструкції акустичної з стільниковим заповнювачем і до виникнення різких розривів імпедансу, що сприяють погіршенню акустичних характеристик акустичної панелі під час роботи турбореактивного двигуна.

Із заявки ЄР 1889713 відома конструкція з стільниковим заповнювачем, в якій сполучні стільникові осередки мають додаткову сполучну стінку. "Сполучна стільниковий стінка" за визначенням не задіяна в освіті стільникової комірки. З'єднання здійснено шляхом взаємного накладання додаткових соединительнихруг на одного додаткових стінок в спіраль.

При цьому конструкція з стільниковим заповнювачем зазначеного типу досить складна у виготовленні.

Таким чином, завданням цього винаходу є створення конструкції з стільниковим заповнювачем, зона з'єднання якої проста у виготовленні і ефективна.

Для рішення зазначеної задачі першим аспектом винаходу передбачена конструкція з стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі гондоли турбореактивного двигуна, що містить щонайменше один блок з стільниковим заповнювачем, виконаний з центральною частиною, що містить серединні стільникові клітинки, і, щонайменше, з двома бічними частинами, що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок, причому щонайменше частина зазначених з'єднувальних стільникових комірок має щонайменше одну додаткову стінку для утворення з'єднання, що відрізняється тим, що зазначений блок або блоки з'єднані щонайменше однієї сполучної зоною, отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок, якими забезпечені сполучні стільникові комірки, що належать різним бічних частинах.

Заявлювана конструкція містить щонайменше одну сполучну зону, утворену пу�е клітинки, належать різним бічних частинах. Цим забезпечується простота виготовлення сполучної зони, оскільки потрібно тільки пробити дві стінки двох з'єднувальних стільникових комірок. При цьому завдяки відсутності необхідності в операції фінішної обробки, наприклад в різанні, порівняно з відомим аналогом скорочено час виготовлення заявляється конструкції.

Крім того, запропоноване у винаході з'єднання шляхом пробивання забезпечує ефективне скріплення зазначеної конструкції, а також можливість отримання виграшу за вагою містить заявлену конструкцію панелі.

З точки зору акустики в результаті того, що для виконання з'єднань при виготовленні заявляється конструкції немає необхідності у використанні закупоривающего стільникові осередку клеїть або будь-якої іншої речовини, в сполучній зоні панелей, призначених для вирішення акустичних задач, зменшені або повністю усунені розриви імпедансу.

Крім цього запропоноване у винаході з'єднання шляхом пробивання дозволяє обійтися без порушення цілісності стільникових комірок і уникнути тим самим порушення несучої здатності отриманої конструкції з стільниковим заповнювачем.

При цьому з� з стільниковим заповнювачем, містять стільникові клітинки різного розміру та форми.

Заявлювана конструкція характеризується одним або декількома додатковими ознаками, при цьому заявляється конструкція може мати як однією додатковою ознакою, так і будь-яким поєднанням наступних додаткових ознак:

додаткові стінка або стінки розгорнуті, що полегшує пробивання;

додаткові стінка або стінки мають довжину, що перевищує діаметр пробивання, при цьому меншу або рівну довжині сторони стільникової комірки стільникового заповнювача;

з'єднувальні та серединні стільникові комірки виконані з металу, сплаву або композитного матеріалу, придатного для виготовлення зазначених осередків;

заявлювана конструкція містить безліч блоків з стільниковим заповнювачем, задають безліч з'єднувальних зон, що дозволяє виконати несучу панель із забезпеченням необхідної механічної міцності і, при необхідності, необхідних акустичних властивостей;

заявлювана конструкція містить єдиний блок із стільниковим заповнювачем в зборі з ним, що дозволяє заощадити час, необхідне для виготовлення конструкції.

Другим аспектом винаходу передбачено створення несучої панелі, отличающейссобой акустичну панель.

Третім аспектом винаходу передбачено створення гондоли, що відрізняється тим, що містить заявлену панель.

Ще одним аспектом винаходу передбачено створення способу виготовлення заявляється конструкції з стільниковим заповнювачем, при цьому зазначений спосіб відрізняється тим, що містить наступні етапи:

A) виготовляють щонайменше одну додаткову стінку на бічних стільникових клітинках щонайменше одного блоку з стільниковим заповнювачем, задає дві бічні частини, що охоплюють центральну частину;

B) накладають один на одного, щонайменше частково, додаткові стінки з'єднувальних стільникових комірок, що належать двом різним бічних частин;

C) з'єднують зазначений блок або блоки шляхом пробивання накладених один на одного додаткових стінок допомогою пробиваючого пристрою з утворенням у результаті конструкції з стільниковим заповнювачем.

В одному з кращих варіантів здійснення винаходу на етапі А додаткові стінку або стінки виготовляють шляхом по суті поперечного розрізання блоку з стільниковим заповнювачем, стільникові осередки якого розтягнуті.

В іншому варіанті на етапі В додаткові стінки наедпочтительном варіанті на етапі Із пробиваючого пристрої використовують діропробивні кліщі.

Сутність винаходу стане більш зрозумілою після прочитання наступного нижче опису, не обмежує обсягу правових домагань винаходи і приводиться з посиланнями на супровідні креслення, на яких:

фіг.1 - вид у розрізі одношарової несучої панелі згідно винаходу;

фіг.2 - вид у розрізі двошарової несучої панелі згідно винаходу;

фіг.3 - вид зверху заявляється конструкції;

фіг.4 - збільшений вигляд зони IV з фіг.3;

фіг.5-7 - різні варіанти здійснення конструкції з фіг.4.

Як показано на фіг.1, що заявляється несуча панель 1 типу одношарової акустичної панелі містить конструкцію 2 із стільниковим заповнювачем, утворену із одного чи декількох, в даному випадку двох, сполучених між собою блоків А і В з стільниковим заповнювачем. У разі, якщо заявляється конструкція 2 містить безліч блоків А, з стільниковим заповнювачем, задають безліч з'єднувальних зон, це дозволяє виконати несучу панель 1 із забезпеченням необхідної механічної міцності і, при необхідності, необхідного акустичного поглинання. Згідно з одним із кращих варіантів здійснення, заявляється конструкція містить один єдиний блок з стільниковим заповни�бходимое для виготовлення конструкції.

Конструкція 2 із стільниковим заповнювачем поміщена між внутрішньою обшивкою 3 і зовнішньої обшивкою 4.

Зазначені два блоки А, з стільниковим заповнювачем містять центральну частину 5 з серединними стільниковими осередками 7a, 7b і в загальному випадку з декількома, в даному випадку з двома, бічними частинами 9а, 9b, кожна з яких містить безліч з'єднувальних стільникових комірок 11а, 11b. Сполучні стільникові осередку 11а, 11b кожного блоку А і В з'єднані один з одним з утворенням сполучної зони 13, особливості якої наведено нижче.

Блок може мати будь-яку геометричну форму, в тому числі по суті квадратну або овальну форму. Бічна частина або частини розташовані між краєм зазначеного блоку і центральною частиною. Таким чином, блок по суті квадратної або овальної форми може мати до чотирьох бічних частин. У загальному випадку сполучну зону між безліччю блоків можна виконати на деяких краях блоку або на всіх краях блоку.

У прикладі на фіг.3 і 4 серединні стільникові осередку 7a, 7b і сполучні стільникові осередку 11а, 11b мають шестикутні перерізу, утворюючи тим самим так звані стільникові конструкції. Крім шестикутної, перетин стільникових комірок 7a, 7b і 11а, 11b може мати будь-яку іншу ге�отових конструкцій вказані клітинки називають розтягнутими. Якщо ж вказані клітинки 7a, 7b і 11а, 11b знаходяться у вигляді пластин, тобто не у вигляді сот, їх називають нерастянутими.

Як показано на фіг.1, серединні 7а і сполучні 11а стільникові осередку блоку А в перерізі можуть бути, наприклад, менше серединних 7b і сполучних 11b стільникових комірок блоку, що дозволяє забезпечити відповідність умовам, накладається на акустичні та/або механічні параметри технічним завданням виробника.

Переважно виконати сполучні 11а, 11b та серединні 7a, 7b стільникові комірки з металу, сплаву або композитного матеріалу, щоб полегшити процес виготовлення зазначених осередків і надати їм високу міцність. Для виготовлення внутрішньої обшивки 3 можна використовувати метал типу алюмінію або титану, або тканину, а для виготовлення зовнішньої обшивки 4 - багатошаровий композитний матеріал або метал типу алюмінію або титану.

Несуча панель 1 на фіг.1 є акустичної панеллю. У цьому випадку у внутрішній обшивці 3 є перфорації 15, розташовані навпроти серединних стільникових комірок 7a, 7b і сполучних осередків 11а, 11b. За рахунок цього панель забезпечує поглинання шуму, створюваного при роботі турбореактивного двигуна.

У варіанті на фіг.2 несуча п�, �бразованних, відповідно, блоками А, В і А', В'. Зазначені шари зібрані між собою за допомогою відомих засобів і поміщені між внутрішньою обшивкою 103 і зовнішньої обшивкою 104, аналогічних обшивок на фіг.1. Інші складові елементи несучої панелі 1 ідентичні елементам несучої панелі на фіг.1 і забезпечені тими ж номерами позицій.

Одним з варіантів передбачена можливість виготовлення несучої панелі, в якій кількість шарів блоків з стільниковим заповнювачем перевищує 2, зокрема, більше або дорівнює 3.

У розглянутій двошарової панелі блоки із стільниковим заповнювачем, тобто відповідно блоки А, В і А', В', з'єднані між собою в одній або в декількох з'єднувальних зонах 113.

Сам принцип дії акустичної панелі типу панелі, позначеної на фіг.1-2 номерами позицій 1 і 101, відомий; при цьому панель 1, 101 призначена для монтажу у внутрішній стінці гондоли літального апарату таким чином, щоб внутрішня обшивка 3, 103 знаходилася навпроти встановленого у зазначеній гондолі двигуна.

Створюваний зазначеним двигуном шум проникає в стільникові комірки А, через отвори 15 у внутрішній обшивці 3, 103 і вібрує всередині зазначених серединних стільникових комірок 7a, 7b і �еской енергії і, отже, зниження рівня шуму. Для поліпшення звукопоглинання можна покласти між двома шарами зазначених блоків А, В і А', В' несучої панелі 101 перфоровану обшивку, звану також перегородкою, таким чином, щоб серединні стільникові осередку 7а', 7b' і сполучні осередку 11а', 11b' також утворювали акустичні резонатори.

Як показано на фіг.3 і 4, в заявляється конструкції 202 сполучні стільникові осередку 11а і 11b мають щонайменше одну додаткову стінку 201а і 201b, що дозволяє утворити з'єднання 213.

Зазначені блок або блоки А і А' з стільниковим заповнювачем з'єднані між собою щонайменше однієї сполучної зоною 213, отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок 201а і 201b, що відходять від з'єднувальних стільникових комірок 11а і 11b, що належать різним бічних частинах 9а і 9b (див. фіг.3 і 4). Пробивання, використовується згідно з заявленим винаходом, що дозволяє отримати в сполучній зоні поглиблення.

Пробивання можна здійснювати під будь-яким кутом до по суті накладеним один на одного додатковим стінок 201а і 201b, за умови, що зазначений кут забезпечує ефективність пробиття додаткових стінок 201а і 201b. В відповідно�і 201b дорівнює по суті 90°.

Згідно з одним із кращих варіантів здійснення винаходу додаткові стінка або стінки 201а і 201b розгорнуті, що забезпечує хороше перекривання зазначених стінок один з одним. Це сприяє поліпшенню і полегшення пробивання.

Згідно з одним з варіантів додаткові стінка або стінки 201а і 201b не розгорнуті, зокрема, якщо зазначені стінки отримані в напрямку 203 стрічки, відповідному орієнтації блоку А, з стільниковим заповнювачем перед розтягуванням (див. фіг.3). При цьому напрямок 204 розтягування перпендикулярно напрямку 203 стрічки (фіг.3). У загальному випадку розтягування в напрямку 204 дозволяє утворити так звані розтягнуті стільникові осередку 7a, 7b і 11а, 11b, тобто отримати стільникову конструкцію.

Додаткові стінка або стінки є по суті плоскими або мають невеликий вигин.

У кращому варіанті довжина додаткових стінки або стінок 201а і 201b перевищує діаметр пробивання, при цьому зазначена довжина менше або дорівнює довжині сторони стільникової комірки стільникового заповнювача. Додаткові стінки можуть мати по суті однакову або різну довжину.

На фіг.3 і 4 показаний один з варіантів здійснення изобретенинфигурацию. Якщо точніше, додаткові стінки 201а і 201b встановлені на ребрі шестикутника, утвореного сполучної стільникового осередком 11а, 11b. Згідно з одним з варіантів додаткову стінку 201а і 201b можна розмістити на одній із сторін сполучної стільникової комірки 11а, 11b або на ребрі вказаної комірки. Згідно з іншим варіантом одна стільниковий комірка має щонайменше дві додаткові стінки 201а, 201b.

У відповідності з варіантом на фіг.4, на додаткових стінках 201а і 201b при пробиванні зазначених стінок пробійником виконано отвір 220 з контуром 221. У варіанті на фіг.4 контур 221 має форму, по суті відповідну формі воронки. Такий контур можна отримати за допомогою будь-якого відомого фахівцям пробійника. Як показано на фіг.5, зазначений контур можна виконати зігнутим в більшій чи меншій мірі з отриманням крюкообразного вигину 321. Вигнутий контур 321 такого типу можна отримати, наприклад, використовуючи пробійник у взаємодії з додатковим наконечником, що дозволяє згинати контур 221. Наявність вигнутого контуру, аналогічний показаному на фіг.5, підвищує механічну міцність сполучної зони.

Напрямок взаємного перекривання дополнитеЕотовой комірці 11b, належить одному з блоків, може, щонайменше частково, систематичним чином перекривати додаткову стінку 201а, що належить сполучної стільникового комірці 11а, належить іншій блоку А (див. фіг.3). Згідно з одним з варіантів спочатку додаткова стінка 201b по суті перекриває додаткову стінку 201а, потім, навпаки, додаткова стінка 201а по суті перекриває додаткову стінку 201b. Ще В одному варіанті напрямок перекривання додаткової стінкою не є постійним (див. фіг.6). При цьому пробивання можна здійснювати в одному напрямку, змінюючи напрямок пробивання з одного на інше по черзі або у випадковому порядку (див. фіг.7).

Іншим аспектом винаходу передбачений спосіб, використання якого дозволяє виготовити конструкцію 2, 102, 202 із стільниковим заповнювачем і який містить наступні етапи:

A) виготовляють щонайменше одну додаткову стінку 201а, 201b на бічних стільникових клітинках 11а, 11b щонайменше одного блоку А, з стільниковим заповнювачем, задає дві бічні частини 9а, 9b, що охоплюють центральну частину 5а, 5b;

B) накладають один на одного, щонайменше частково, додаткові стінки 201а, 201b соединитенние блок або блоки А, Шляхом пробивання накладених один на одного додаткових стінок 201а, 201b допомогою пробиваючого пристрою з утворенням в результаті заявляється конструкції 2, 102 і 202 з стільниковим заповнювачем.

Згідно з одним із кращих варіантів здійснення винаходу на етапі А виготовляють додаткові стінку або стінки 201а, 201b шляхом по суті поперечного розрізання блоку А, з стільниковим заповнювачем, сполучні стільникові осередку 11а, 11b та/або серединні стільникові осередку 7a, 7b якого розтягнуті, тобто стінки були по суті витягнуті для освіти стільникової конструкції. В одному з варіантів додаткові стінки 201а і 201b закріплюють на з'єднувальних клітинках 11а, 11b, незалежно від того, розтягнуті вказані клітинки чи ні. У відповідності із ще одним варіантом додаткові стінки 201а, 201b виготовляють у процесі виготовлення сполучних стільникових комірок 11а, 11b, незалежно від того, розтягнуті вказані клітинки чи ні.

Згідно з іншим варіантом на етапі В додаткові стінки 201а, 201b накладають один на одного, коли з'єднувальні 11а, 11b та/або серединні 7a, 7b стільникові клітинки не розтягнуті. Зазначене накладення можна здійснювати вручну або автоматично.�ві кліщі.

Крім того, заявляється спосіб може містити додатковий етап D, на якому заявлену несучу панелі виготовляють шляхом накладення і кріплення на заявляється конструкції 2, 102, 202 перфорованою або неперфоровані внутрішньої обшивки 2, 103 і зовнішньої обшивки 4, 104. Кріплення можна виконати за допомогою будь-якого відомого фахівцям кошти, зокрема шляхом приклеювання. Перед виконанням етапу D можна накласти один на одного дві однакові або різні конструкції 2, 102, 202. В цьому випадку між двома накладеними один на одного конструкціями можна укласти й закріпити перегородку. Кріплення перегородки можна виконати за допомогою будь-якого відомого фахівцям кошти, зокрема шляхом приклеювання.

1. Конструкція (2; 102; 202) зі стільниковим заповнювачем для використання в несучої панелі (1; 101) гондоли турбореактивного двигуна, що містить щонайменше один блок (А, В) зі стільниковим заповнювачем, виконаний з центральною частиною (5а, 5а', 5b, 5b'), містить серединні стільникові клітинки (7а, 7а', 7b, 7b'), і щонайменше з двома боковими частинами (9а, 9а', 9b, 9b'), що містять кожна безліч з'єднувальних стільникових комірок (11а, 11а', 11b, 11b'), причому принаймні частина зазначених з'єднувальних стільникових комірок (11а� тим, що зазначені блок або блоки (А, В) з'єднані між собою щонайменше однієї сполучної зоною (13; 113; 213), отриманої шляхом пробивання двох накладених один на одного додаткових стінок (201а, 201b), якими забезпечені сполучні стільникові клітинки (11а, 11b), що належать різним бічних частинах (9а, 9b).

2. Конструкція (2; 102; 202) по п.1, що відрізняється тим, що зазначені додаткові стінка або стінки (201а, 201b) розгорнуті.

3. Конструкція (2; 102; 202) по кожному з пп.1-2, яка відрізняється тим, що зазначені додаткові стінка або стінки (201а, 201b) мають довжину, що перевищує діаметр пробивання, при цьому меншу або рівну довжині сторони стільникової комірки стільникового заповнювача.

4. Конструкція (2; 102; 202) по кожному з пп.1-2, яка відрізняється тим, що сполучні стільникові клітинки (11а, 11а', 11b, 11b') і серединні стільникові клітинки (7а, 7а', 7b, 7b') виконані з металу, сплаву або композитного матеріалу.

5. Конструкція (2; 102; 202) по кожному з пп.1-2, яка відрізняється тим, що містить безліч блоків (А, В) зі стільниковим заповнювачем, задають безліч з'єднувальних зон(13; 113; 213).

6. Конструкція (2; 102; 202) по кожному з пп.1-2, яка відрізняється тим, що містить єдиний блок із стільниковим заповнювачем в зборі з ним.

7. Несуча панель (1; 101) гондоли�у з пп.1-6.

8. Панель (1; 101) по п.7, відрізняється тим, що являє собою акустичну панель.

9. Гондола турбореактивного двигуна, що містить несучу панель (1; 101) по кожному з пп.7-8.

10. Спосіб виготовлення конструкції (2; 102; 202) по кожному з пп.1-6, який відрізняється тим, що містить наступні етапи:
A) виготовляють щонайменше одну додаткову стінку (201а, 201b) на бічних стільникових клітинках (11а, 11а', 11b, 11b') щонайменше одного блоку (А, В) зі стільниковим заповнювачем, задає дві бічні частини (9а, 9а', 9b, 9b'), що охоплюють центральну частину (5а, 5а', 5b, 5b');
B) накладають один на одного, щонайменше частково, додаткові стінки (201а, 201b) з'єднувальних стільникових комірок (11а, 11b), що належать двом різним бічних частинах (9а, 9b);
C) з'єднують між собою зазначені блок або блоки (А, В) шляхом пробивання накладених один на одного додаткових стінок (201а, 201b) за допомогою пробиваючого пристрою з утворенням у результаті конструкції (2; 102; 202) зі стільниковим заповнювачем.

11. Спосіб за п.10, який відрізняється тим, що на етапі А додаткові стінку або стінки (201а, 201b) виготовляють шляхом по суті поперечного розрізання блоку з стільниковим заповнювачем, стільникові осередки якого розтягнуті.

12. Спосіб за пп.10-11, отлотовие клітинки (11а, 11b) та/або серединні стільникові клітинки (7a, 7b) не розтягнуті.

13. Спосіб за будь-яким з пп.10-11, відрізняється тим, що на етапі Із пробиваючого пристрої використовують діропробивні кліщі. 

Схожі патенти:

Інтегральний шумозаглушающий модуль автотранспортного засобу

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування. Інтегральний шумозаглушающий модуль автотранспортного засобу виконаний у вигляді поєднаної зі штатними пристроями автотранспортного засобу батареї акустичних резонаторів. Батарея акустичних резонаторів складається з акустичних резонаторів і/або об'ємних розширювальних камер, відкриті горла яких повідомлені з порожниною підкапотного простору моторного відсіку автотранспортного засобу. Батарея має габаритні розміри: довжина L, ширина В, висота Н, які утворені штатними пристроями автотранспортного засобу у вигляді огороджувальних стінок панелей кузова - капота, щитка передка і бризковиків коліс, переднім бампером, нижнім екраном моторного відсіку - бризговиком двигуна, рамкою, ґратами, облицюванням і кожухом вентилятора системи охолодження, що формують вхідний передній і вихідний нижній вентиляційні отвори моторного відсіку. Батарея акустичних резонаторів представлена четвертьволновими акустичними резонаторами, та/або полуволновими акустичними резонаторами, та/або резонаторами Гельмгольца, та/або об'ємними розширювальними камерами. Частоти коливань використовуються акустичних резону більш ніж в 1.2 рази. Габаритні розміри і кратні їм співвідношення порожнин об'ємних розширювальних камер не рівні і не кратні розмірам і кратним їм співвідношенням довжини L, ширини і висоти Н порожнини підкапотного простору. Взаємні співвідношення габаритних розмірів розширювальних камер і кратних їм співвідношень порожнин відрізняються не менш ніж в 1.2 рази. Досягається зниження шуму в підкапотному просторі транспортного засобу. 20 з.п. ф-ли, 35 іл.

Спосіб реєстрації дихальних звуків на поверхні грудної клітки і комбінований приймач для здійснення способу

Винахід відноситься до медицини. При здійсненні способу проводять синхронну запис коливань поверхні грудної клітини двома датчиками, один з яких записує коливальний зміщення, а інший динамічну силу на поверхні грудної клітки. Відгуки датчиків обробляють шляхом диференціювання відгуку датчика коливального зміщення до відгуку, пропорційного коливальної швидкості, формування відгуків коливальної швидкості і динамічної сили до їх максимумів амплітуди, обчислення комплексного взаємного спектра між нормованими відгуками коливальної швидкості і динамічної сили і визначення дійсної частини комплексного взаємного спектра цих відгуків. Запис коливань здійснюють комбінованим приймачем, що містить корпус, жорстку стетоскопическую насадку конічного профілю, два датчика і блок обробки. Один з датчиків являє собою мікрофон, встановлений в горловині насадки. Другий датчик - кільцевій поздовжньо деформований пьезопреобразователь, встановлений на дні стетоскопической насадки. Тильна сторона пьезопреобразователя навантажена масивної кільцевої накладкою, що забезпечує доступ до мікрофону і скріпленої садкою. Блок обробки включає диференціює пристрій, підключений до виходу мікрофона, а вихід дифференцирующего пристрою підключено до першого входу обчислювача взаємного спектра, до другого входу якого підключені електроди пьезопреобразователя. Винахід дозволяє підвищити перешкодозахищеність реєстрації дихальних звуків на поверхні грудної клітки людини, тобто збільшити достовірність отриманої діагностичної інформації, за рахунок одночасного придушення акустичних перешкод і контактних вібраційних впливів. 2 н.п. ф-ли, 3 іл.

Звукопоглинаюча конструкція

Використання: в звукопоглинаючої конструкції. Сутність: звукопоглинаюча конструкція містить кілька пористих шарів або зон, що мають різні щільності і відповідно різні аеродинамічні опору. При цьому важливо, що на граничних поверхнях між різними пористими шарами мають місце зміни імпедансу. На додаток, використовується ефект, відомий у фізиці як переломлення. В граничному шарі між двох матеріалів з різною щільністю і відповідно з різним аеродинамічним опором є різкі зміни імпедансу. Це приводить до фазового зсуву звукової хвилі, що забезпечує можливість звукопоглинального ефекту. Технічний результат: забезпечення поглинання звуку в широкій смузі частот, що включає низькі частоти. 11 з.п. ф-ли, 12 іл.

Звукоізолювальна перегородка і пластиковий паливний бак, що містить таку перегородку

Винахід відноситься до шумоподавляющей перегородці та пластиковому паливному баку, який містить таку перегородку. Звукоізолювальна перегородка паливного бака містить нижній тримач (1) і верхню ковзну частина (2), яка може ковзати щодо держателя допомогою пружин (5) стиснення, встановлених на фіксаторах (6). Нижній тримач (1) має порожнисте підстава (13), що включає дві вертикальних або похилих стінки, утворюють відкриту порожнину подовженої форми. Порожнина має поздовжню вісь і принаймні одне ребро, що складає кут з поздовжньою віссю порожнини. Також запропоновано паливний бак, забезпечений згаданої шумодавляющей перегородкою, який включає відформований в ньому буртик зі щілиною. При цьому перегородка закріплена в баку її підставою (13) на буртике і її ребром всередині щілини буртика. Технічний результат: створення конструкції перегородки і бака, яка дозволяє легко і надійно фіксувати перегородку всередині паливного бака. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 7 іл.

Модифікована шарувата акустична структура оббивки кузова автотранспортного засобу

Винахід відноситься до модифікованим шаруватим акустичним (звукоізоляційним, звукопоглинальним і звукопрозрачним) структурам оббивок кузова (МСАСОКАС) автотранспортних засобів (АТЗ)

Пристрій зниження аеродинамічного шуму шасі літального апарату

Винахід відноситься до зниження аеродинамічного шуму, створюваного прибирається шасі літального апарату при зльоті і посадці

Пристрій зі зниженим шумом і спосіб зниження шуму

Винахід відноситься до пристрою з звукоізолюючими областями для зниження шуму

Шумозащитная панель

Винахід відноситься до звукопоглинаючих конструкцій

Панель звукоізолююча

Винахід відноситься до конструкційних шаруватим ізолюючим матеріалів, які можуть бути використані як вібро-, звуко-, теплоізоляційні матеріали в різних областях техніки

Регульоване сопло турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до галузі авіаційного двигунобудування, а саме до конструкції сопел турбореактивних двигунів. Регульоване сопло містить корпус з теплозахисним екраном і шарнірно прикріплені до корпусу стулки. Теплозахисний екран утворює з корпусом канал для проходження охолоджуючого повітря і виконаний у вигляді секцій з бічними отбортовками. Секції екрана розміщені в окружному напрямку і забезпечені вставками зі скобами, жорстко прикріпленими до секцій. Скоби розміщені всередині вставок на глибині, не меншої товщини скоб, а жорстке кріплення скоб до секцій екрану виконано за допомогою зварювання або пайки. Бічні відбортовки секцій екрану виконані з зменшенням їх ширини в напрямку потоку охолоджуючого повітря. Винахід дозволяє забезпечити надійне охолодження сопла, а також підвищити ресурс і надійність двигуна. 4 іл.

Звукопоглинаюча вихлопна труба для газотурбінного двигуна

Звукопоглинаюча вихлопна труба турбомашини містить перфоровану внутрішню оболонку, що утворить проточний канал вихлопної труби, суцільну зовнішню оболонку, сердечник і каркас. Внутрішня і зовнішня оболонки утворюють між собою простір, закритий на передньому і задньому кінцях. Сердечник розташований між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить шар, що розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним. Каркас містить передній і задній ділянки, з'єднані поздовжніми елементами. Каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, заповнених порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами. Каркас прикріплений до зовнішньої оболонці і внутрішній оболонці, через, щонайменше, одного з переднього і заднього ділянок каркаса. Винахід дозволяє підвищити ефективність звукопоглинання вихлопної труби без збільшення маси її конструкції. 9 з.п. ф-ли, 8 іл.

Вигораемое сопло комбінованого ракетно-прямоточного двигуна

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до комбінованим ракетно-прямоточним двигунів. Вигораемое сопло комбінованого ракетно-прямоточного двигуна розміщено у внутрішній порожнині сопла маршового режиму і виконано з двох елементів, з'єднаних один з одним з можливістю формування тракту сопла розгінного режиму від дозвукових до трансзвуковой і від трансзвуковой до надзвуковий областей. З зовнішньої сторони елементів сопла виконані поздовжні канали, заглушенние з боку камери допалювання та утворюють систему пілонів, які з зовнішнього боку прикріплені до внутрішньої поверхні маршового сопла двигуна. Елементи сопла виконані з матеріалу, що володіє високою термоэрозионной стійкістю до продуктів згоряння з відновлювальним хімічним потенціалом і низькою термоэрозионной стійкістю до продуктів згоряння з окислювальним хімічним потенціалом. Винахід дозволяє підвищити надійність роботи вигораемого сопла на розгінному режимі роботи двигуна і підвищити швидкість переходу до геометричним характеристикам маршового сопла на прямоточному режимі. 3 з.п. ф-ли, 3 іл.

Система зниження шуму для газотурбінного двигуна (варіанти) і спосіб охолодження глушника вихлопу (варіанти)

Система зниження шуму газотурбінного двигуна містить глушник вихлопу, розташований поблизу вихлопного каналу, прохід для охолоджуючого повітря і засіб створення потоку охолоджуючого повітря в проході. Глушник вихлопу містить безліч дефлекторів, сполучених з вихлопним каналом. Прохід для охолоджуючого повітря знаходиться в тепловому контакті з глушником вихлопу і розташований між її зовнішньою поверхнею і зовнішньої обшивкою. Глушник вихлопу заповнює кільцеве простір між вихлопним каналом і зовнішньої обшивкою за винятком проходу. При цьому в одному варіанті прохід містить отвір у площині торця вихлопного каналу, а засіб для створення потоку охолоджуючого повітря в проході для відводу тепла виконано з можливістю всмоктування охолоджуючого повітря через зазначене отвір. В іншому варіанті в площині отвору в вихлопному каналі розташоване випускний отвір, а засіб для створення потоку охолоджуючого повітря виконано з можливістю подачі під тиском охолоджуючого повітря в прохід і з випускного отвору в навколишнє середовище. При охолодженні глушника вихлопу встановлюють навколо вихлопного каналу глушник вихлопу, що містить мждающего повітря для відведення тепла від глушника вихлопу. При цьому в першому варіанті охолоджуючий повітря всмоктують у прохід з отвору, суміжного з відкритим кормових кінцем вихлопного каналу і випускають охолоджуючий повітря в передній кінець вихлопного каналу. В іншому варіанті повітря пропускають переднього кінця проходу в випускний отвір у відкритому кормовому кінці вихлопного каналу. Винаходи дозволяють підвищити ефективність придушення шуму газотурбінного двигуна без збільшення маси ізолюючого матеріалу. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 4 іл.

Система охолодження для струминного сопла з допалюванням газотурбінного двигуна

Винахід відноситься до галузі теплової захисту струменевих сопел з допалюванням в авіаційних газотурбінних двигунах

Система теплозахисного екрана з елементами для входження гвинтів і спосіб монтажу елемента теплозахисного екрану

Система теплозахисного екрану з елементом для теплозахисного екрана має велику кількість суміжно розташованих на несучій структурі елементів теплозахисного екрану. Елемент теплозахисного екрану закріплений на несучій структурі за допомогою принаймні одного кріпильного гвинта в передбаченому в несучій структурі засобі для привинчивания. Засіб для привинчивания оснащене конусоподібним елементом для входження гвинта, який може бути встановлений або введений кріпильний гвинт. Також об'єктом винаходу є елемент для установки гвинта в системі теплозахисного екрана, який є складовою частиною системи теплозахисного екрану. Також заявлений спосіб монтажу системи теплозахисного екрану, описаного вище, за яким елемент теплозахисного екрану при вертикальному щодо несучої структури переміщенні в процесі монтажу встановлюється в своє, передбачене між сусідніми елементами теплозахисного екрану на несучій структурі, положення. Далі кріпильні гвинти встановлюються у відповідний конусоподібний елемент для входження гвинта і угвинчуються в передбачений в несучій структурі засіб для привинчивания. Також об'єктом винаходу є�яет спростити монтаж системи теплозахисного екрану на стінки камери згоряння. 4 н. і 11 з.п. ф-ли, 3 іл.
Up!