Кабельний канал для обслуговування абонентської системи з горизонтальною укладанням кабелю в додатках типу багатоквартирний будинок

 

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ

Даний винахід відноситься до кабельних каналах, які можуть бути використані в абонентських системах з горизонтальною прокладанням кабелю.

РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Сьогодні налічується кілька сотень мільйонів багатоквартирних будинків, в яких постійно проживає близько третини населення Землі. Внаслідок високої концентрації мешканців у багатоквартирному будинку на використання технології Fiber-to-the-X або FTTX" ("Доведення волокна до...") є більш рентабельною для операторів зв'язку, ніж при прокладка мережі до приватних будинків на одну родину. У той же час, під'єднання вже існуючих багатоквартирних будинків до FTTX-мережі часто може бути складною справою. Проблеми можуть бути пов'язані з забезпеченням доступу в будівлю, обмеженим простором у сходовому розподільчому шафі і простором для прокладки кабелю і його обслуговування. В особливості при використанні технології FTTX в існуючих будівлях складно прокладати кабелі до кожної квартири в стінах або міжповерхових перекриттях, або вище обшивки стелі від центрального розподільного шафи, або сходового майданчика.

Зазвичай оператор зв'язку встановлює кабельний бокс (званий також оптоволоконнимий абонентський термінал з'єднує вертикально прокладений кабель з горизонтально прокладеними телефонними кабелями, які йдуть до кожної квартири на поверсі. Абонентські кабелі з'єднують між собою або іншим чином поєднуються з вертикально прокладеним кабелем в оптоволоконном розподільчому терміналі тільки для надання послуг зв'язку за запитом наймача квартири. Ці сервісні підключення передбачають численні повторні входження в бокс, що збільшує ризик порушення секретності і переривання послуг зв'язку для інших мешканців на поверсі. Ця технологія також збільшує капітальні та поточні витрати операторів зв'язку (провайдерів), оскільки такий тип з'єднання вимагає використання дорогого обладнання для зрощування оптичних волокон шляхом сплавлення і високої кваліфікації монтажника. Прокладка і зрощення окремих абонентських кабелів може зажадати дуже багато часу, при цьому затримка роботи користувачів може скласти один день, в результаті чого знижується дохід оператора зв'язку. Як альтернатива, оператори зв'язку встановлюють централізовану кабельну систему, при якій одиночний абонентський кабель від кожної квартири багатоквартирного будинку безпосередньо проходить до оптоволоконному розподільнику в апаратній будівлі, відповідно, минаючи горизонтальний і вертикальний ка для прокладки, захисту та приховання кожного з безлічі абонентських кабелів. Ця напрямна часто включає дуже великий (приблизно від 4 до 6 дюймів) попередньо виготовлений стельовий молдинг з дерева або пластику. Багато з цих напрямних з часом переповнюються і руйнуються внаслідок вигину волокна і повторного введення, що збільшує ризик переривання послуг зв'язку.

РОЗКРИТТЯ ВИНАХОДУ

Одним об'єктом винаходу є кабельний канал для прокладки однієї чи більше оптоволоконних ліній зв'язку, що включає витягнутий корпус певної довжини, що має трубчасту частину з освіченим всередині неї протяжним по довжині трубчастої частини отвором. Трубчаста частина виконана з можливістю розміщення в ній однієї чи більше оптоволоконних ліній зв'язку. Кабельний канал також включає примикає до корпусу по всій його довжині опорну пластину для кріплення кабельного каналу до по суті плоскій поверхні, при цьому кабельний канал, по меншій мірі, в частині його довжини має додатковий волоконний канал для прокладки принаймні одного додаткового оптоволокна.

В одному з варіантів, щонайменше один додатковий волоконний канал виконаний у вигляді першого зовнішнього волозахвата принаймні одного додаткового оптоволокна. В іншому варіанті, щонайменше один додатковий волоконний канал також включає окремий від першого зовнішнього волоконного каналу другий зовнішній волоконний канал, що проходить уздовж корпусу зовні трубчастої частини і виконаний з можливістю роз'ємного захоплення другого додаткового оптоволокна.

В іншому варіанті, щонайменше один додатковий волоконний канал включає перший допоміжний внутрішній волоконний канал, виконаний всередині корпусу проходить вздовж нього окремо від трубчастої частини і з можливістю розміщення в ньому щонайменше одного оптоволокна. В іншому варіанті, щонайменше один додатковий волоконний канал також включає другий допоміжний внутрішній волоконний канал, виконаний всередині корпусу проходить вздовж нього окремо від трубчастої частини і першого допоміжного внутрішнього волоконного каналу, причому другий допоміжного внутрішній волоконний канал виконаний з можливістю розміщення в ньому принаймні одного додаткового оптоволокна.

Кабельний канал додатково може включати канал для несучого елемента, виконаний всередині корпусу проходить вздовж нього і окремо від трубчастої частини.

� отвір, виконаний в корпусі, а додатковий волоконний канал може включати другий трубопровід, виконаний в корпусі окремо від першого трубопроводу, і має друге протяжне отвір. При цьому перший трубопровід виконаний з можливістю розміщення в ньому першого комплекту з одного або більше оптоволоконних ліній зв'язку, а другий трубопровід виконаний з можливістю розміщення в ньому другого комплекту з одного або більше оптоволоконних ліній зв'язку.

Іншим об'єктом винаходу є кабельний канал для прокладки однієї чи більше оптоволоконних ліній зв'язку, що включає витягнутий корпус певної довжини, що має трубчасту частину з освіченим всередині неї протяжним отвором. Трубчаста частина виконана з можливістю розміщення в ній однієї чи більше оптоволоконних ліній зв'язку. Кабельний канал також включає витягнутий монтажний рейок, виконаний з можливістю установки на нього витягнутого корпусу, при цьому монтажний рейок містить один або більше утримують конструктивних елементів для роз'ємного з'єднання з корпусом і має монтажну поверхню для монтажного кріплення рейки до по суті плоскій поверхні.

Представлене вище опис сутності заявлѾ застосування винаходу. Ці приклади більш детально ілюструють креслення і опис здійснення винаходу, наводиться нижче.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Винахід далі буде описано з посиланнями на прикладені креслення.

На Фіг.1 схематично показана абонентська система доступу до ліній зв'язку згідно з першим варіантом здійснення винаходу.

На Фіг.2 представлений в аксонометрії вид примірного гнучкого кабельного каналу.

На Фіг.3 схематично показаний вид примірного багатоквартирного будинку з встановленою в ньому абонентською системою доступу до ліній зв'язку згідно з заявленим винаходом.

На Фіг.4 представлений в аксонометрії вид альтернативного гнучкого кабельного каналу згідно з іншим варіантом винаходу.

На Фиг.5А і Фиг.5В показані види поперечних перерізів кабельних каналів у відповідності з іншими прикладами здійснення винаходу.

На Фиг.6А і Фиг.6В показані види поперечних перерізів кабельних каналів, які мають поздовжні відсіки для комплектів оптичних волокон, у відповідності з іншими прикладами здійснення винаходу.

На Фіг.7 показаний вигляд поперечного перерізу двокомпонентної конструкції кабельного каналу у відповідності з меющего зовнішній волоконний канал, згідно з іншим прикладом здійснення винаходу.

На Фиг.9А показаний вигляд поперечного перерізу торця кабельного каналу, має безліч внутрішніх волоконних каналів і цільну конструкцію, а на Фиг.9В показаний вигляд в аксонометрії торця кабельного каналу, має безліч внутрішніх волоконних каналів і двокомпонентну конструкцію, відповідно з іншим прикладом здійснення винаходу.

На Фіг. 10 показаний вигляд в аксонометрії торця іншого кабельного каналу двокомпонентної конструкції у відповідності з іншим прикладом здійснення винаходу.

Заявляється винахід охоплює різні модифікації і альтернативні варіанти, його особливості показано в прикладах на кресленнях і детально описані нижче. Проте слід розуміти, що описані окремі приклади здійснення не обмежують винахід. Навпаки, передбачаються всі модифікації, еквіваленти і альтернативні варіанти, які потрапляють у межі суті винаходу, як воно охарактеризовано додається формулою.

ЗДІЙСНЕННЯ ВИНАХОДУ

В наступному нижче описі здійснення винаходу наведено посилання на такі, що додаються креслення, які становлять його частину і на яких представлені пу�здійснюють напрямок, такі як "верх", "низ", "перед", "зад", "ведучий", вперед", "ведений" тощо, використані з урахуванням орієнтації описуваних фігур. Оскільки елементи конструкцій у прикладах здійснення винаходу можуть бути розташовані в різній орієнтації, що визначають напрямок терміни використані для цілей ілюстрації і жодною мірою не обмежують винахід. Ясно, що можуть бути реалізовані інші варіанти здійснення винаходу, а також можуть бути зроблені структурні або логічно такі зміни, не виходячи за рамки сутності винаходу. Тому наступне нижче докладний опис не слід розуміти в ограничивающем сенсі, і сутність винаходу охарактеризована додається формулою.

Заявляється винахід відноситься до гнучких кабельних каналів, які забезпечують точки абонентського доступу або абонентську систему для використання при горизонтальній прокладці кабелів в додатках типу багатоквартирного будинку (наприклад, звичайний багатоквартирний будинок, будівля з безліччю орендарів, школа, готель, госпіталь та ін). Наведені тут приклади кабельних каналів забезпечують прокладку ліній зв'язку, які використовуються для підключення абонентських ліній �. �елементи кабельного каналу виконані з плавними обрисами для кращого естетичного сприйняття. Кабельний канал може бути встановлений на стінах у коридорі або в передпокої вже існуючої будівлі для нової прокладки ліній зв'язку, що йдуть до окремих квартирах і офісних приміщень, при цьому можуть бути прокладені як оптичні волокна, електричні дроти, так і їх комбінації. Таким чином, в окремих квартирах може бути наданий доступ до нових або додаткових послуг зв'язку, що може бути забезпечено швидким з'єднанням короткого відрізка кабелю в квартирі до нових проводах ліній зв'язку, попередньо встановленими зовні квартири, після того як встановлені додаткові лінії зв'язку.

На Фіг. 1 схематично показана абонентська система доступу 100. В даному прикладі система 100 встановлена в коридорі звичайного багатоквартирного будинку. Система 100 може бути використана і в інших варіантах установки як усередині будівлі, так і зовні, в будівлях промислового або житлового призначення, таких як офісні будівлі, промислові комплекси, житлові будівлі. Система включає 100 трубопровід або кабельний канал 110, який містить одну або більше ліній зв'язку (такі як горизонтально проложенн�честве прокладених ліній можуть бути оптичні волокна, електричні дроти, коаксіальні або микрокоаксиальние кабелі або їх комбінації, використовувані для передачі інформаційних, відео - та/або телефонних сигналів. Наприклад, в якості таких ліній можуть бути використані одиночні (не пов'язані) або стрічкові оптичні волокна, наприклад, 900-мікрон оптоволокно в буферній оболонці, або інші стандартні оптичні волокна, які використовуються в області телекомунікацій. При цьому, незважаючи на те, що наведені тут приклади розкривають специфіку оптоволоконних ліній, фахівцю зрозуміло, що система може бути виконана стосовно і до абонентського доступу до електромережі, і комбінованого доступу.

Система 100 може включати одну або більше відгалужувальних коробок, які встановлюються над або поблизу дверного отвору в квартиру. Як описано в американській заявці з серійним номером 61/116,419, включеної тут повністю шляхом посилання на неї, типова ответвительная коробка може включати основу і кришку, при цьому ответвительная коробка (кришка або підстава) може мати невелику товщину і декоративний дизайн. В якості альтернативи, ответвительная коробка може бути виконана як базовий блок системи входу абонентського волокна, так, �е. Крім того, система 100 може бути встановлена в коридорах або в проходах багатоквартирного будинку, як це описано у згаданій американської заявці з серійним номером 61/116,419.

Додатково, приблизна ответвительная коробка може мати монтажну частина, за рахунок якої забезпечується простий монтаж коробки 150 на кабельний канал 110. Монтажна частина 160 має конструкцію, що дозволяє встановити її прямо на кабельний канал 110. У цьому випадку ответвительная коробка 150 може бути встановлена на кабельний канал 110 після того, як він (і в ньому лінії зв'язку) буде змонтований. Крім того, конфігурація монтажної частини дозволяє встановлювати ответвительную коробку 150 на кабельний канал в будь-якій точці вздовж змонтованого кабельного каналу. Така конфігурація дозволяє робити наскрізний отвір у квартиру пізніше. Крім того, така конфігурація системи дозволяє забезпечити доступ в різних точках, наприклад, над дверима або в нижній частині коридору багатоквартирного будинку.

На Фіг. 2 в аксонометрії представлений більш детально та в збільшеному розмірі кабельний канал 110. Незважаючи на те що система 100 описана тут разом з кабельним каналом 110, слід зазначити, що в системі 100 можуть бути використані каботорих дано нижче.

У прикладі, показаному на Фіг.2, кабельний канал 110 включає трубчасту частину 112, має всередині неї наскрізний отвір 113. Наскрізний отвір 113 має розмір, що дозволяє розмістити в ньому одну або більше ліній зв'язку. У найкращому варіанті використання кабельний канал 110 включає безліч ліній зв'язку, таких як оптичні волокна з буферним покриттям. При використанні кабельний канал 110 може бути попередньо заповнений однієї чи більше лініями зв'язку. Крім того, кабельний канал 110 може бути також заповнений щонайменше однією лінією електроживлення.

Незважаючи на те, що трубчаста частина 112 може мати в загальному випадку круглу форму поперечного січення, в інших варіантах виконання вона може мати іншу, наприклад, прямокутну, квадратну, трикутну, овальну або другою багатокутну форму поперечного перерізу.

Кабельний канал 110 може бути виготовлений з полімерного матеріалу, такого як полівінілхлорид, надає кабельному каналу достатню гнучкість, вогнестійкість і міцність. Тому кабельний канал 110 може бути прокладений і зігнутий навколо кутів і інших елементів конструкцій без зламів і тріщин. Кабельний канал 110 може бути виготовлений з використанням звичайного про всій його довжині. Розріз 114 забезпечує доступ для розміщення і витягання оптоволокна. У прикладі, показаному на Фіг. 2, розріз 114 виконаний в області заснування в цілому круглої в перерізі трубчастої частини 112. Тим не менш, в альтернативних варіантах розріз може бути виконаний в іншому місці (наприклад, зверху або посередині) трубчастої частини 112. Як варіант, розріз може бути виконаний всередині перекриваються бокових поверхонь трубчатої частині, що гарантує надійне утримання ліній зв'язку всередині трубчастої частини. Така конструкція дозволяє створити більш приємний з естетичної точки зору кабельний канал. Такий альтернативний розріз може бути відкритий монтажником для доступу до ліній зв'язку всередині трубчастої частини. В іншому альтернативному варіанті виконання кабельний канал 110 може мати безліч поздовжніх розрізів для підключення або відключення послуг зв'язку (наприклад, для використання з окремою трубчастої частиною). Додатково, розріз може бути загерметизований (наприклад, з використанням звичайної термічної зварки або лазерних технологій) під час монтажу після заповнення трубчастої частини лініями зв'язку. Відповідно, кабельний канал 110 може поставлятися без розрізу. Також, трубчаста частина 1�само включає опорну полку 115 або подібну плоску частину для створення опорної поверхні для кабельного каналу 110, коли він монтується на стіну або іншу у загальному випадку плоску поверхню, таку як стіна, підлога, стеля або молдинг. Опорна полку простягається вздовж поздовжньої осі кабельного каналу, як це показано на Фіг. 2. Тоді як типовий кабельний канал включає опорну полку 115, розташовану (при використанні) нижче трубчастої частини, в альтернативному варіанті опорна полиця може бути розташований прилеглим по центру до трубчастої частини. Додатково кабельний канал може включати другу опорну полицю для створення додаткової площі опори. Крім того, опорна полку 115 може мати зубчасту форму, що дозволяє згинати кабельний канал в одній площині уздовж стіни або іншій плоскій поверхні. Для згинання кабельного каналу в одній площині або в різних площинах частина опорної полиці може бути видалена.

У кращому варіанті опорна полку 115 включає задню поверхню 116, що має в загальному випадку плоску форму. Плоска поверхня забезпечує необхідну площу для адгезійного кріплення кабельного каналу 110 до поверхні монтажу стіні або іншій поверхні (наприклад, сухій штукатурці, бетону або іншому звичайному будівельному матеріалу), використовуючи для цього адгезив, т16 включає шар адгезиву з захисною плівкою. При використанні захисна плівка може бути видалена, і поверхня 116 може бути прикладена до поверхні монтажу. В альтернативному варіанті можуть бути використані інші способи механічного кріплення (наприклад, цвяхи, скоби, кронштейни та ін). Крім того, оскільки звичайний кабельний канал є гнучким, він може бути так само добре приклеєний до злегка викривленої поверхні.

Одна або більше ліній зв'язку, розміщених в кабельному каналі 110, можуть бути доступні і поєднані з одним або більше абонентським дротом або оптоволокном окремої квартири. У цьому окремому випадку перше оптоволокно з кабельного каналу 110 може бути з'єднане з абонентським волоконним кабелем від окремої квартири. В іншому випадку, більш ніж одне оптоволокно з кабельного каналу може бути доступно для окремої абонентської лінії або точки введення. Доступ до ліній зв'язку може бути здійснено або через окремий отвір, пророблений в трубчастої частини, або через розріз 114, вже наявний в кабельному каналі 110, залежно від конкретної конфігурації кабельного каналу.

В одному варіанті виконання як оптоволокна може бути використано 900 мкм оптоволокно в буферній оболонці з обмеженим радіусом ndBright XS™, виробництва компанії Draka Communications. Також у цьому випадку можна використовувати типовий 2,9 мм кабель в захисній оболонці, наприклад, доступний в продажу як "ez Patch cabling" або "ez Drop cabling", виробництва компанії Draka Communications. Для з'єднання лінії зв'язку з абонентським кабелем може бути використаний з'єднувач або адаптер в ответвительной коробці 150. Наприклад, оптоволокно лінії зв'язку може бути оконцовано оптоволоконним роз'ємом, таким, як описано в патенті US 7369738. Можуть бути використані й інші оптоволоконні роз'єми, такі як SC-APC, SC-UPC, LC, або МТР/МРО.

В якості абонентського кабелю від окремої квартири може бути використаний звичайний оптоволоконний кабель, такий як 2,9 мм кабель в захисній оболонці (наприклад, ez Drop Cable, виробництва компанії Draka Communications). Абонентський кабель може бути підведений з будь-якого напрямку (наприклад, до або від розгалужувальної коробки 150) і може (або ні) бути попередньо закінчуватися роз'ємом на одному або обох кінцях (наприклад, з допомогою пигтейла 2,9 мм кабелю в захисній оболонці). Абонентський кабель з іншого кінця може бути підключений до оптоволоконному мережного термінала, наприклад, так званого оптоволоконному мережного термінала для однієї сім'ї (SFU ONT) або розподілить�євою термінал 205.

На Фіг. 3 схематично показаний типовий багатоквартирний будинок 10, в якому може бути встановлена описувана система абонентського доступу. Багатоквартирний будинок 10 являє собою багатоповерхову будівлю, яка має безліч розташованих у ньому квартир. Один типовий поверх 20 має чотири квартири і загальний коридор 25. Магістральний кабель 30 доставляє лінії зв'язку до будинку 10 і від нього. Цей магістральний кабель з'єднаний з кабельною мережею багатоквартирного будинку в герметичному боксі 40. Живлять будівля лінії 50 надходять в будівлю від розподіляє волокна концентратора 60. Кожен поверх має оптоволоконний абонентський термінал 65, який приймає лінії зв'язку з вертикально прокладеному кабелю 55. В даному прикладі система 100 абонентського доступу з'єднує лінії зв'язку від розподільного терміналу 65 і може бути встановлена в коридорі 25 як описано вище, при цьому разветвительние коробки 150 можуть бути розміщені у кожної квартири і можуть приймати одне або більше оптоволоконних ліній зв'язку з кабельного каналу 110.

Як було зазначено вище, система абонентського доступу може бути також успішно виконана для електропроводки та/або комбінованої проводки. В альтернативному варіанті система абонием постійним і змінним струмом, оптоволоконного мережевого термінала, розташованого в окремій квартирі.

На Фіг. 4 показаний кабельний канал 110' згідно з іншим варіантом здійснення винаходу. Кабельний канал 110' може включати внутрішню трубу 117, розташовану в протяжному отворі 113 трубчастої частини 112 кабельного каналу 110' і яка може забезпечити додатковий трубопровід для установки або вдування в нього принаймні одного додаткового оптоволокна. Опорна полку 115, розріз 114 і поверхня 116 можуть бути виконані так, як це було описано вище. По суті, ця внутрішня труба може забезпечити підключення до послуг зв'язку щонайменше однієї додаткової квартири або заміну пошкодженого оптоволокна. Наприклад, внутрішня труба 117 може дозволити техніку встановити додаткову лінію зв'язку для квартири без перевстановлення кабельного каналу. Крім того, оптоволокно, встановлений у внутрішній трубі 117, може бути зрощене або поєднане з одним із запасних, невикористовуваних на поточний момент волокон, що проходять вперед від оптоволокна, який був використаний для підключення послуг зв'язку попередньої квартири або для відновлення пошкодженого оптоволокна. Труба 117 може бути ізгот�х варіантів виконання кабельного каналу - 410 і 410' відповідно. Кабельний канал 410 включає покривний матеріал 412, який може бути виготовлений з заготівлі, використовуваної для сандрика. Як варіант, покривний матеріал 412 може бути виготовлений шляхом екструзії такого матеріалу, як полівінілхлорид. У кращому варіанті покривний матеріал 412 може бути виготовлений з вогнетривкого матеріалу, що має стандартний клас горючості VO. Покривний матеріал 412 може бути виготовлений з матеріалу, що фарбується, або покривний матеріал може бути закритий декоративним молдингом або шпалерами. Покривний матеріал 412 може бути виготовлений шляхом спільної екструзії з спіненим внутрішнім матеріалом, оточуючим оптичні волокна 419, і більш жорстким зовнішнім матеріалом, що забезпечує механічний захист оптичних волокон 419. Спінений внутрішній матеріал служить в якості подушки або демпфера на випадок ударного впливу на кабельний канал, а зовнішній матеріал може витримувати розтягуючі зусилля, яке може відчувати кабельний канал в процесі установки, і забезпечує захист від ненавмисних випадкових ударних впливів на кабельний канал. В якості зовнішнього матеріалу може бути використаний вогнестійкий, а також � порожнини 413, утвореної між покривним матеріалом 412 і стінкою або монтажною поверхнею. Адгезивний шар 416, наприклад, завдана в заводських умовах липка стрічка 3М VHB 494 IF, розміщений на монтажній стороні корпусу за межами порожнини 413. Адгезивний шар може мати удаляемую захисну плівку 418.

В іншому варіанті виконання, показаному на Фіг. 5В, кабельний канал 410' включає тонку адгезивних стрічку. В даному випадку між покривним матеріалом 412 і стінкою або монтажною поверхнею розміщена підкладка 411. Підкладку 411 з монтажною стороною покривного матеріалу 412 пов'язує додатковий адгезивний шар. В іншому альтернативному варіанті покривний матеріал 412, адгезивні шари 416 і підкладка 411 можуть бути виконані з прозорого матеріалу, що робить кабельний канал малопомітним і приємним з точки зору естетичного сприйняття.

Оптичні волокна 419 можуть бути вільно розташовані всередині порожнини 413, що забезпечує їх легке виймання через виріз або розріз над необхідним оптоволокном. Таким варіанті оптоволокно може бути легко вилучене з порожнини 413 для розміщення і з'єднання з роз'ємом всередині ответвительной коробки 150, що забезпечує доступ до послуг зв'язку окремої квартири. З�хность.

Як було згадано вище, кабельний канал може включати окремі трубопроводи. На Фиг.6А і Фиг.6В показані приклади виконання кабельних каналів і 510 510' відповідно, кожен з яких містить окремі трубопроводи - канали для безлічі оптичних волокон. Показаний на Фиг.6А кабельний канал 510 має подовжений корпус 512. Зокрема, кабельний канал 510 може бути виготовлений з полімерного матеріалу, такого як полівінілхлорид, забезпечує кабельному каналу такі властивості, як гнучкість, вогнестійкість, міцність, і він може бути виготовлений методом екструзії. У кращому варіанті кабельний канал виготовляється з вогнетривкого матеріалу, що має стандартний клас горючості VO. Корпус 512 може бути виготовлений з матеріалу, що фарбується, або корпус 512 може бути закритий декоративним молдингом або шпалерами. Кабельний канал 510 включає безліч протяжних вздовж корпусу трубопроводів, наприклад, перший трубопровід 513a і другий трубопровід 513b, сформовані в корпусі 512. У першому трубопроводі 513а розміщені одне або кілька оптичних волокон 519a, а в другому трубопроводі 513b розміщені одне або кілька оптичних волокон 519b. Число і тип оптичних волокон може бути вибору� можуть бути розміщені в порожнинах трубопроводів під час екструзійного процесу або встановлені через розріз 509 відразу після екструзійного процесу. Після цього на монтажній стороні 511 корпусу поза порожнин трубопроводів 513a, 513b може бути завдано адгезивний шар 516, такий як липка стрічка 3М VHB 494 IF. Адгезивний шар може мати удаляемую захисну плівку 518.

Як варіант, представлений на Фіг.6 кабельний канал 510' включає безліч трубопроводів, в даному випадку - перший трубопровід 513a', другий трубопровід 513b' і третій трубопровід 513c', виконані всередині корпусу 512' і протяжними по довжині корпусу. У волоконном трубопроводі 513a' розміщені один або більше оптичних волокон 519a', в трубопроводі 513b' розміщені один або більше оптичних волокон 519b' і в трубопроводі 513c' розміщені один або більше оптичних волокон 519c". Ці оптичні волокна можуть бути розміщені в порожнинах трубопроводів під час екструзійного процесу виготовлення кабельного каналу або встановлені через розріз 509' відразу після екструзійного процесу. Після цього на монтажній стороні 511' корпусу поза трубопроводів 513a'-513c' може бути завдано адгезивний шар 516'. Адгезивний шар може мати удаляемую захисну плівку 518'. Як повинно бути зрозуміло для спеціаліста, корпус такого розділеного на відсіки кабельного каналу може включати більшу кількість волоконних каналів, необхідних дв або порожнин дозволяють здійснити поділ на провайдерів або по числу оптичних волокон для полегшення знаходження потрібного оптоволокна. Наприклад, у варіанті, показаному на Фиг.6А, перший комплект волокон від першого провайдера може бути розміщений в трубопроводі 513a, а другий комплект волокон від другого (окремого) провайдера може бути розміщений в трубопроводі 513b. Така конфігурація забезпечує можливість обслуговування і ремонту ліній зв'язку від одного провайдера, не зачіпаючи лінії зв'язку іншого провайдера, що надає послуги зв'язку в коридорі та/або в усьому багатоквартирному будинку.

Крім того, як альтернатива, один або більше трубопроводів можуть залишатися порожніми, як запасні, що дозволяє провести через такий трубопровід щонайменше одне оптоволокно для забезпечення послуг додаткового користувача або ж виконати ремонт, відновивши лінію зв'язку, пошкоджену під час установки або внаслідок інших причин. Крім того, запасний трубопровід або запасні трубопроводи можуть бути забезпечений шнуром для протягування через нього щонайменше одного оптоволокна.

В іншому варіанті кабельний канал 610, показаний на Фіг. 7, виконаний у вигляді двох конструктивних частин. Корпус 612 включає трубчасту частину 613, яка може бути попередньо заповнена одним або більше оптичними волокнами 619 (наприклад, вміст�апример з полімерного матеріалу, такого як полівінілхлорид. Корпус 612 може бути встановлений (шляхом натискання на нього в напрямку, показаному стрілкою 617) на підставі або монтажній рейці 614, який виконаний з можливістю щільного з'єднання з корпусом 612. Адгезивний шар 616 може бути нанесений на монтажну бік 611 монтажного рейки. Адгезивний шар може включати захисну плівку 618. Як варіант, монтажна рейка 614 може бути механічно закріплений на стіні коридору або монтажної поверхні. Надалі при використанні корпус 612 може бути зняти з монтажного рейки 614 неушкодженим, а сам монтажний рейок 614 може залишатися на місці, або він може бути знятий під час обробки чи ремонту коридору, як то заміни шпалер або чистової обробки, при цьому заповнений оптичними волокнами корпус 612 залишається неушкодженим, і послуги зв'язку зберігаються.

В іншому варіанті кабельний канал 710, показаний на Фіг. 8, має П-подібну форму поперечного перерізу і один чи більше зовнішніх волоконних каналів 707а і 707b. Корпус 712 включає свозную протяжну по довжині корпусу трубчасту частину 713, яка може бути попередньо заповнена одним або більше оптичними волокнами 719. Корпус 712 може бути виготовлений з такого ж матеріалу, коѲключать окремий канал 708 для несучого елемента, розташований посередині між опорною полицею 715 і трубчастої частиною 713 і проходить вздовж корпусу 712. Канал 708 для несучого елемента може включати несучий елемент, такий як арамідне волокно, металевий дріт, скловолокно або кевларовое волокно, який дозволяє монтувати кабельний канал 710 в підвішеному вигляді, забезпечуючи послугами зв'язку окремі поверхи від одного колектора. Як варіант, канал 708 може бути використаний для прокладки електричного проводу. Доступ до каналу 708 (і трубчастої частини 713) може бути, наприклад, через проріз 709.

Додатково кабельний канал 710 може включати один чи більше зовнішніх волоконний каналів 707a і 707b, що проходять уздовж корпусу. Ці зовнішні канали виконані з можливістю зчеплення з зовнішнім по відношенню з трубчастою частиною 713 оптоволокном, що може бути корисним у ряді випадків. Наприклад, зовнішній волоконний канал дозволяє прокласти додатковий оптоволокно для заміни або відновлення пошкодженого оптоволокна, прокласти додатковий оптоволокно для забезпечення послугами зв'язку додаткового абонента без розтину заповненого оптичними волокнами кабельного каналу або забезпечення можливості зміни місця розташування ок�зовнішньої сторони корпуса 712 між трубчастої частиною 713 та опорної полицею 715. На монтажній стороні 711 опорної полиці 715 може бути завдано адгезивний шар 716. Адгезивний шар може мати удаляемую захисну плівку 718.

В іншому варіанті кабельний канал 810, показаний на Фіг. 9А, має П-подібну форму поперечного перерізу і один або більш додаткових, або допоміжних волоконних каналів 807а і 807b, що проходять уздовж корпусу 812. Корпус 812 включає трубчасту частину 813, яка може бути попередньо заповнена одним або більше оптичними волокнами 819. Хоча трубчаста частина 813 може мати на всьому протязі в цілому круглу форму поперечного перерізу каналу, в альтернативних варіантах воно може мати іншу форму, наприклад прямокутну, квадратну, трикутну, овальну або іншу багатокутну форму. Корпус 812 може бути виготовлений з такого ж матеріалу, який описаний вище. Крім того, корпус 812 може включати канал 808 для несучого елемента, розташований посередині між опорною полицею 815 і трубчастої частиною 813. Канал 808 для несучого елемента може включати несучий елемент, такий як арамідне волокно, металевий дріт, скловолокно або кевларовое волокно, який проходить крізь корпус і забезпечує його підтримку. Як варіант, канал 808 може бути ів через проріз 809. На монтажній стороні 811 опорної полиці 815 може бути завдано адгезивний шар 816. Адгезивний шар може мати удаляемую захисну плівку 818.

Крім того, кабельний канал 810 може мати один або більше додаткових, або допоміжних внутрішніх волоконних каналів і 807b. У даному прикладі у допоміжному каналі 807a розміщено додаткове оптоволокно 819x (на Фиг.9В показано друге додаткове оптоволокно 819y, розміщене у допоміжному каналі 807b). Ці додаткові оптичні волокна можуть бути використані для забезпечення послугами зв'язку додаткових абонентів, для ремонту або зміни місця введення оптоволокна, як це обговорювалося вище. Стінка кабельного каналу може бути при виготовленні в процесі екструзії розрізана, як це показано стрілкою 806. Такий додатковий розріз забезпечує фахівця зручний доступ до допоміжного внутрішнього волоконному каналу 807a для установки нового оптоволокна або перевстановлення оптоволокна в каналі 807a. Положення цього розрізу може також забезпечити більш легку установку кабельного каналу 810 навколо кутів. Кабельний канал 810 також може бути виконаний зігнутим за шаблоном для завдання необхідного радіуса вигину оптово�, кабельний канал 810', як показано на Фиг.9В, може бути виконаний у вигляді двох частин, при цьому корпус 812 може бути щільно вставлений в затискач або монтажний рейок 814, з якого він також може бути видалений. У цьому варіанті виконання монтажний рейок 814 виконаний з можливістю установки в нього опорної полиці 815. Опорна полку 815 може утримуватися в монтажній рейці 814 за рахунок замикання з виступами 814a, 814b. В даному окремому випадку виконання 812 корпус може бути знятий з монтажного рейки 814, для чого потрібно натиснути на виступи, розводячи їх в сторони один від одного. Монтажний рейок 814 включає монтажну поверхню 817, яка може бути приклеєна або механічно прикріплена до стіни або інший монтажної поверхні таким же чином, як це було описано вище.

В іншому варіанті кабельний канал 910, показаний на Фіг.10, має протяжний корпус 912, монтуємий в затискач або монтажний рейок 914 і утримуваний виступами 914a and 914b. В даному прикладі виконання корпус 912 виконаний у вигляді відкритої конструкції, яка має безліч волоконних каналів 913a-913n, кожен з яких виконаний з можливістю розміщення в ньому окремого оптоволокна 919a-919n. Монтажний рейок 914 включає монтажну поверхню 917, яка може бути прикл�ано вище.

Незважаючи на те, що описані тут кабельні канали показано як мають симетричну форму, кабельний канал може мати асиметричну форму (наприклад, опорна полку з одного боку може бути ширшим, ніж з іншого) як це повинно бути зрозуміло фахівця з урахуванням цього опису.

Крім того, описані тут кабельні канали можуть бути виготовлені методом спільної екструзії щонайменше двох матеріалів. В якості першого матеріалу слід використовувати матеріал, що забезпечує захист оптичних волокон всередині трубчастої частини кожного кабельного каналу від випадкового пошкодження внаслідок удару, стиснення або навіть захист проти навмисного неправильного використання, такого як пробивання скобами. В якості другого матеріалу можна використовувати матеріал, що забезпечує гнучкість для прокладання кабельного каналу по кутах або механічного замикання затискач або монтажний рейок, що дозволяє витягувати кабельний канал з затиску або монтажного рейки, укріпленого на стіні, без переривання послуг зв'язку. Опорна полку кабельного каналу може бути виготовлена методом екструзії з м'якого матеріалу, який дозволяє легко встановлювати кабельний канал навколо кутів за визнав зовнішньої стінки поблизу трубчастої частини повинен давати можливість легкого доступу, такого як виконання вирізу для доступу до оптоволокну.

В окремих випадках кабельний канал виготовляється звичайним методом екструзії з матеріалу, що має стандартний клас горючості VO, при цьому матеріал може бути окрашиваемим або придатним для покриття іншим обробним матеріалом. В окремих випадках кабельний канал може бути заповнений 900 мкм оптичними волокнами в буферній оболонці, відповідні стандартам ITU 652-D, ITU 657-А і ITU 657-В, а також можуть використовуватися інші оптичні волокна, такі як 250 мкм волокна з покриттям, стрічкові по 2, 4 і більше волокна, або волокна з покриттям або оптоволоконні джгути.

Крім того, описані кабельні канали можуть додатково включати ідентифікаційні радіомітки (RFID) або інші безконтактні мітки, розташовані так, що забезпечують монтажника інформацією про провайдера, призначення оптоволокна, вигляді послуг зв'язку.

Описаний кабельний канал може бути використаний у системах абонентського доступу при низьких витратах на установку в такому важливому споживчому сегменті як FTTX-мережі, зумовлене скороченням часу і легкістю виробленого монтажу. Такий кабельний канал може бути використаний в будівлях з великим числом пний канал може бути також використаний для поліпшення естетичного сприйняття проходів в будівлі, важливого для власників і орендарів. Крім того, кабельний канал може бути виконаний з можливістю комбінованого підключення абонента як до ліній зв'язку, так і до електропостачання.

Заявляється винахід не слід розглядати обмеженим приватними прикладами, описаними вище, швидше слід розуміти, охоплюючи всі аспекти винаходу, як ясно викладено в прикладеній формулою. Різні модифікації, еквівалентні процеси, так само як і численні конструкції, до яких може бути застосовано заявляється винахід, будуть очевидні для фахівців у галузі техніки, до якої належить заявляється винахід, на підставі аналізу даного опису. Формула охоплює такі модифікації пристрою.

1. Кабельний канал для прокладки однієї чи більше оптоволоконних ліній зв'язку, має цільну конструкцію, що містить витягнутий корпус, який включає трубчасту частину з освіченим всередині неї першим протяжним отвором, що формують перший трубопровід, при цьому в трубчастої частини розміщені одна або більше оптоволоконних ліній зв'язку, розташовані в першому трубопроводі, і опорну полку, протяжну по довжині корпусу і примикає до корпуса, виконану з возможностьу на своїй монтажної поверхні, а кабельний канал, по меншій мірі, в частині своєї довжини включає принаймні один додатковий волоконний канал, сформований окремо від першого трубопроводу, для прокладки принаймні одного додаткового оптоволокна, при цьому згаданий щонайменше один додатковий волоконний канал містить перший зовнішній волоконний канал, протяжний по довжині корпусу з зовнішньої сторони трубчастої частини і виконаний з можливістю роз'ємного захоплення згаданого принаймні одного додаткового оптоволокна.

2. Кабельний канал по п.1, що відрізняється тим, що згаданий щонайменше один додатковий волоконний канал додатково містить окремий від першого зовнішнього волоконного каналу другий зовнішній волоконний канал, протяжний по довжині корпусу з зовнішньої сторони трубчастої частини і виконаний з можливістю роз'ємного захоплення другого додаткового оптоволокна.

3. Кабельний канал по п.1, що відрізняється тим, що згаданий щонайменше один додатковий волоконний канал містить перший допоміжний внутрішній волоконний канал, виконаний всередині корпусу протяжним по довжині корпусу окремо від трубчастої частини і з можливістю размещенияупомянутий щонайменше один додатковий волоконний канал додатково містить другий допоміжний внутрішній волоконний канал, виконаний всередині корпусу протяжним по довжині корпусу окремо від трубчастої частини і першого допоміжного внутрішнього волоконного каналу, причому другий допоміжний внутрішній волоконний канал виконаний з можливістю розміщення в ньому принаймні одного додаткового оптоволокна.

5. Кабельний канал по п.1, що відрізняється тим, що додатково містить канал для несучого елемента, виконаний всередині корпусу і розташований по довжині корпусу окремо від трубчастої частини.

6. Кабельний канал з п.5, який відрізняється тим, що канал для несучого елемента розташований між опорною полицею і трубчастої частиною.

7. Кабельний канал з п.5, який відрізняється тим, що канал для несучого елемента містить несучий елемент, виконаний щонайменше з одного з арамідного волокна, металевого дроту, скловолокна і кевлара.

8. Кабельний канал з п.5, який відрізняється тим, що канал для несучого елемента містить електричний дріт.

9. Кабельний канал по п.1, що відрізняється тим, що трубчаста частина додатково містить другий трубопровід, виконаним в корпусі окремо від першого трубопроводу і сформований утвореним в корпусі другим протяжним отвором, при цьому онних ліній зв'язку, а другий трубопровід виконаний з можливістю розміщення в ньому другого комплекту з одного або більше оптоволоконних ліній зв'язку.

10. Кабельний канал по п.1, що відрізняється тим, що він виконаний шляхом спільної екструзії щонайменше двох різних матеріалів. 

Схожі патенти:

Короб для прокладки кабелів і проводів

Короб для прокладки кабелів і проводів відноситься до області електротехніки, інформаційних і слабкострумових мереж для промислових, адміністративних, громадських і житлових будівель і споруд. Технічний результат, спрямований на збільшення кількості кабелів і проводів у чинному коробі, без прокладання паралельно нових коробів або встановлення нового, більшого за розмірами, короби, а також на зниження собівартості прокладання нових кабелів і проводів, зменшення кількості коробів і пластичного матеріалу ПВХ або алюмінію при їх застосуванні. Короб містить вставки певної конструкції між кришкою і бічними стінками короби. 14 з.п. ф-ли, 6 іл.

Кабельна траса

Винахід відноситься до кабельної траси з кабельним лотком (1), який має дві противолежащие один одному і поздовжньо тягнуться по суті в горизонтальному напрямку бічні стінки (2), при цьому бічні стінки (2) в області їх нижніх країв з'єднані один з одним за допомогою безлічі розташованих на відстані один від одного в напрямку поздовжньої протяжності бічних стінок (2) з'єднувальних перемичок (3) або днища, щонайменше з однієї розташованої по суті ортогонально до поздовжньої протяжності бічних стінок (2) і проходить по суті горизонтально опорою (4), при цьому кабельний лоток (1) спирається на опору (4), і з кріпильними засобами для прикріплення бічних стінок (2) до опори (4). Бічні стінки (2) виконані у вигляді відкритих назовні С-подібних профілів зі стінної частиною (5) і двома з'єднаними з протилежними сторонами стінової частини (5) С-образними полицями, що кріпильні засоби містять підсилювальний елемент (8), який має дві поверхні (9, 10) роз'єму, при цьому перша поверхню (9) роз'єму в змонтованому стані прилягає з зовнішньої сторони до стінової частини (5) і з'єднана з нею, і при цьому друга поверхню (10) роз'єму в змонтованому стані прилегласти опор, можливість значного полегшення лотка. 5 з.п. ф-ли, 6 іл.

Пристосування для електромонтажного короби, електромонтажний вузол, що містить електричний пристрій і таке пристосування, і електромонтажний вузол, що містить електромонтажний короб і таке пристосування

Винахід відноситься до пристроїв для електромонтажних коробів, наприклад, таким як підсилювальні пристрої, що розміщуються поряд з електричними пристроями, що встановлюються безпосередньо на цоколь короби, або сполучні пристрої, призначені для з'єднання між обрізними кінцями двох ділянок кришки, встановлюваних у поздовжньому отворі цоколя короба

Пристрій для кріплення кабельної траси на гвинтовому стержні

Винахід відноситься до області дротяною кабельної траси для електропроводки, які використовуються для забезпечення підтримки, розміщення та захисту електричних кабелів, оптичних волокон або труб

Фіксуючий пристрій для дротяною траси кабелю

Винахід відноситься до фіксуючого пристрою для дротяних трас кабелю

Гратчастий жолоб, з'єднання гратчастих жолобів і спосіб виготовлення такого гратчастого жолоби

Винахід відноситься до жолобів для утримання і напрями кабелів та аналогічних гнучких ліній або труб

Пристрій для розвантаження від розтягування

Винахід відноситься до пристрою для розвантаження від розтягування, щонайменше, одного скловолоконного кабелю. Даний пристрій включає в себе підстава і, щонайменше, один затискач. Основа має, щонайменше, один наскрізний отвір для введення, щонайменше, одного скловолоконного кабелю, яке простягається від передньої сторони підстави до його задньої сторони. На задній стороні (R) підстави (10) розташована головна частина (13), щонайменше, з однієї прорізом (18), а на зовнішній поверхні основи (10) розташований, щонайменше, один огибной елемент (20). Затискач або затискачі (30) з можливістю роз'єму з поворотом з'єднані з основою (10) і з можливістю фіксації на головній частині (13). Арамідні волокна скловолоконного кабелю затискаються між огибним елементом (20) і прорізом (18) за допомогою фіксованого затиску (30) щодо заснування (10). Технічним результатом винаходу є простота використання і здатність витримувати додаток досить високих розтягуючих зусиль. 6 з.п. ф-ли, 9 іл.

Оптичний комутатор оптичних ліній зв'язку

Винахід відноситься до оптики, оптичних волноводним пристроїв, зокрема до мікромеханічним оптичних комутаторів оптичних ліній зв'язку. Технічний результат винаходу полягає в створенні пристрою матричного комутатора оптичних ліній зв'язку, що має розміри комутаційних осередків багато менше, ніж у електрооптичних комутаторів, що дозволить створювати матричні комутатори великої складності. Оптичний комутатор оптичних ліній зв'язку містить на підкладці планарний оптичний хвилевід і області формується в ньому бреггівського дзеркала у вигляді картини періодичної просторової модуляції показника заломлення хвилеводу, створюваної за допомогою групи періодично розміщених поверх хвилеводу електродів у вигляді плівкових смужок. Плівкові смужки з'єднані з електричними контактами, розташованими на комутаторі. Також оптичний комутатор містить оптичні пристрої введення в хвилевід та виводу випромінювання. Відмінною особливістю винаходу є те, що смужки закріплені з зазором над поверхнею планарного хвилеводу з можливістю переміщення із зміною величини зазору. 5 з.п. ф-ли, 3 іл.

Пристрій і спосіб оптоволоконного з'єднання

Винахід відноситься до пристроїв оптоволоконного з'єднання. Технічним результатом є підвищення ефективності розподілу оптоволокна. Оптоволоконне з'єднувальний пристрій містить першу комутаційну планку, що містить перше безліч оптоволоконних з'єднувачів, розташованих уздовж передньої поверхні першої комутаційної планки, і другу комутаційну планку, містить друге безліч оптоволоконних з'єднувачів, розташованих уздовж передньої поверхні другої комутаційної планки. Перша і друга комутаційні планки знаходяться в укладеній в пакет компонуванні, де друге безліч оптоволоконних з'єднувачів зміщено від першого безлічі оптоволоконних з'єднувачів в першому і другому напрямках, поперечних напрямку укладання в пакет. Спосіб компонування оптоволоконного з'єднувального пристрою містить етапи укладання в пакет першої комутаційної планки, що містить перше безліч оптоволоконних з'єднувачів, і другий комутаційної планки, що містить друге безліч оптоволоконних з'єднувачів. 2 н і 13 з.п. ф-ли, 6 іл.

Спосіб випробування стійкості оптичного кабелю дії замерзлої води в захисному полімерному трубопроводі

Спосіб полягає в наступному. Зразок оптичного кабелю (ОК) прокладають усередині відрізка сталевої труби. Кінці ОК виходять із сталевої труби. Сталеву трубу по кінцях герметизують і заповнюють дистильованою водою. Зразок ОК в заповненою дистильованою водою сталевої труби розміщують у кліматичну камеру, через шлюз якою виводять кінці зразка ОК. До оптичних волокон (ОВ) підключають засіб вимірювань і контролюють їх загасання. Зразок ОК попередньо прокладають в захисному полімерному трубопроводі (ЗПТ) так, щоб кінці ОК виходили з ЗПТ. Кінці ЗПТ герметизують і ЗПТ заповнюють дистильованою водою. Зразок ОК у заповненому водою ЗПТ прокладають усередині відрізка сталевої труби. Усередині сталевої труби поверх ЗПТ укладають герметизовані по кінцях демпфуючі полімерні трубки. Сталеву трубу по кінцях герметизують і заповнюють дистильованою водою. Зразок ОК в заповнених дистильованою водою ЗПТ та сталевій трубі поміщають в кліматичну камеру. Температуру в кліматичній камері змінюють відповідно з графіком, згідно з яким витримують зразок ОК в заповнених дистильованою водою ЗПТ та сталевій трубі при низькій негативній темп�полімерних трубок вибирають так, щоб створювану при замерзанні води в сталевій трубі навантаження на ЗПТ знизити до заданого значення. Технічний результат - розширення області застосування. 1 іл.

Комутаційна панель оптичного розподільника

Винахід відноситься до комутаційної панелі (1) оптичного розподільника. Технічний результат спрямований на створення комутаційної панелі з підвищеною щільністю упаковки. Комутаційна панель оптичного розподільника містить корпус (2) і розташовану в корпусі (2) касету (4) з опорною пластиною (5) і, щонайменше, з однією бічною стінкою (7). Перша передня планка (9) зі з'єднувальними гільзами (10) або перехідниками для оптичних з'єднувачів (21) розташована на опорній пластині (5), яка виступає над першою передній планкою (9) для утворення прийомної місця (5а). Друга передня планка (12) зі з'єднувальними гільзами (19) або перехідниками для оптичних з'єднувачів (20, 22) шарнірно зчленована з можливістю повороту з бічною стінкою (7) касети (4) і розташована перед першою передній планкою (9) зі з'єднувальними гільзами (10) або перехідниками для оптичних з'єднувачів (21). 9 з.п. ф-ли, 5 іл.

Чотирикамерний оптичний кабель зв'язку

Винахід відноситься до волоконної оптики і може бути використано в конструкціях оптичних кабелів зв'язку

Трикамерний оптичний кабель зв'язку

Винахід відноситься до області електротехніки і може бути використано в конструкціях оптичних кабелів зв'язку при спорудженні волоконно-оптичних ліній зв'язку

Оптичний заземлюючий кабель для використання під землею

Винахід відноситься до кабелів з подвійною функцією - заземлюючих провідників і оптичних телекомунікаційних кабелів

Оптоволоконний розподільчий бокс зі знімним органайзером

Винахід відноситься до боксів для розподілу оптичних волокон, що включає знімний оптоволоконний органайзер
Up!