Звукопоглинаюча вихлопна труба для газотурбінного двигуна

 

Рівень техніки

Даний винахід відноситься до звукопоглинаючої вихлопній трубі для газотурбінного двигуна. Конкретною областю застосування винаходу є обробка звуку вихлопу газотурбінного двигуна, зокрема для вертольота.

Успіхи, досягнуті в зменшенні шуму, який створюється в результаті обертання лопатей несучого гвинта вертольота, означає, що шум від турбіни, що приводить в рух лопаті, стає істотним компонентом загальної кількості випромінюваного звуку.

Тому бажано зменшити шум від турбіни.

Для цього в документі ЄР 1010884 пропонується забезпечити стінки багатоканального вихлопного сопла турбіни вертольота покриттям, поглинаючим звукову енергію. Покриття є відносно товстим з урахуванням відповідних звукових частот, внаслідок чого виникають проблеми ваги та об'єму.

Розкриття винаходу

Завданням винаходу є створення звукопоглинаючою вихлопної труби для газотурбінного двигуна, яка забезпечує ефективне звукопоглинання і при цьому має конструкцію, яка є відносно легким.

Ця задача досягається за допомогою вихлопної труби, що містить:

пеѺу, причому внутрішня і зовнішня оболонки утворюють між собою простір, який є закритим на передньому і задньому кінцях простору;

сердечник, розташований між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить щонайменше один шар, розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним;

каркас, що містить передній і задній ділянки, які з'єднані разом поздовжніми елементами, причому каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, які заповнені порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами;

причому каркас прикріплений до щонайменше однієї із зовнішньої оболонки і внутрішньої оболонки за допомогою принаймні одного з переднього і заднього ділянок каркаса.

Терміни «передній» і «задній» використовуються в даному документі щодо напрямку переміщення газового потоку у вихлопній трубі.

Каркас служить для утримування сердечника між внутрішньою та зовнішньою оболонками, при цьому сердечник, що містять щонайменше один шар порожнистих кульок, які, як відомо, забезпечують значну ступінь розсіювання звукової енергії. Ті порожнисті кульки являють собою керамічні кульки з мікроперфоровані пористої стінкою.

В одному варіанті здійснення, зовнішня оболонка являє собою конструктивний елемент, який містить його передній кінцевий ділянку, прикріплений до переднього ділянці каркаса, при цьому останній містить його задній ділянка, здатний переміщатися поздовжньо щодо зовнішньої оболонки. У цьому випадку структурна функція вихлопної труби виконується зовнішньою оболонкою. Відносні розмірні відхилення термічного характеру між зовнішньою оболонкою і каркасом забезпечуються тим, що каркас здатний переміщатися поздовжньо на його задньому кінці.

Переважно, в його задньому ділянці, каркас також містить поздовжньо виступаючий палець, виконаний з можливістю ковзання в напрямної, яка прикріплена до зовнішньої оболонці. Крім того, в зазорі між задніми ділянками каркаса і зовнішньої оболонки розташований гнучкий ущільнювальний виступ, тим самим не допускаючи поширення шуму.

В іншому варіанті здійснення, каркас являє собою конструктивний елемент, що несе внутрішню оболонку і зовнішню оболонку. У цьому випадку структурна функція вихлопної труби забезпечується каркасом.

При таких умовах, зовнішня оболонка, переважно, містить сегзадний сегмент з'єднаний з заднім ділянкою каркаса. Це дозволяє здійснювати розмірні відхилення термічного характеру між зовнішньою оболонкою і каркасом.

Переважно, в будь-якому варіанті здійснення, внутрішня оболонка прикріплена на її передньому або задньому кінці до переднього або заднього кінця каркаса і є вільною щодо каркасу в її іншому кінці, таким чином забезпечуючи розмірні відхилення між внутрішньою оболонкою і каркасом.

Крім того, в будь-якому варіанті здійснення, може бути передбачена принаймні одна суцільна перегородка, яка триває поперечно в кожному з просторів між сердечником і внутрішньою і зовнішньою оболонками, тим самим не допускаючи поширення шуму поздовжньо у даних просторах. Переважно, кожна перегородка триває від внутрішньої або зовнішньої оболонки, до якої вона прикріплена, наближаючись до сердечника, без освіти контакту з серцевиною.

Короткий опис креслень

Винахід може бути краще зрозуміло після прочитання наведеного нижче опису, представленого в якості неограничивающего прикладу з посиланням на додані креслення, на яких:

Фіг.1 являє собою схематичний вигляд у поздовжньому розрізі звукопогл� перспективі каркаса звукопоглинаючою труби, показаної на фіг.1;

Фіг.3 являє собою вид у збільшеному масштабі деталі, показаної на фіг.1;

Фіг.4 являє собою вид, який засвідчує, зокрема, ділянку сердечника, розсіюючого звукову енергію, підтримуваного і розділяється каркасом, показаним на фіг.2;

Фіг.5 являє собою вид з місцевим розрізом в площині V-V, показаної на фіг.4;

Фіг.6 являє собою схематичний вигляд у перспективі альтернативного варіанту здійснення каркаса звукопоглинаючою труби, показаної на фіг.1;

Фіг.7 являє собою схематичний вигляд у поздовжньому розрізі звукопоглинаючою вихлопної труби згідно з іншим варіантом здійснення винаходу;

Фіг.8 являє собою схематичний вигляд у перспективі каркаса звукопоглинаючою труби, показаної на фіг.7.

Детальний опис варіантів здійснення винаходу

Перший варіант здійснення звукопоглинаючою вихлопної труби 10 цього винаходу описаний з посиланням на фіг.1-5. Показана вихлопна труба 10 являє собою сопло газотурбінного двигуна для вертольота, і, як відомо, вона має вигнуту форму, для того щоб гарантувати, що газ, що виходить з турбіни, відхиляється спрямо�лочку 30, утворить вихлопної 12 канал і розташовану на відстані від зовнішньої оболонки 20, каркас 40 і сердечник 60, розсіює звукову енергію, який підтримується і розділяється каркасом 40.

В даному варіанті здійснення, зовнішня оболонка 20 виконує структурну функцію вихлопної труби. Вона може бути виконана з використанням металевого листа, наприклад, з використанням нікелевого сплаву, або вона може бути отримана за допомогою надпластичного формування жароміцного титанового сплаву. Для забезпечення можливості складання вихлопної труби оболонка 20 складається з двох ділянок - переднього ділянки 20а і заднього ділянки 20b, які скріплені разом, наприклад, за допомогою вузлів 22 болтового з'єднання або з'єднання з гвинтом і гайкою.

Внутрішня оболонка 30 виконана з можливістю пропускання звукових хвиль. Вона може бути виконана у вигляді перфорованого металевого листа, наприклад, з використанням жароміцного нікелевого сплаву. Отвори, наприклад, мають діаметр в межах від одного до декількох міліметрів, виконані в оболонці 30 по всій її довжині і периферії з можливістю пропускання звукових хвиль, які відображаються зовнішньою оболонкою 20 після проходження черднем кінці зовнішня оболонка 20 зігнута, для того щоб утворити радіальний ділянку 20с, на якому встановлений задній ділянка каркаса, як описано нижче, причому радіальний ділянку 20с розташований біля переднього кінцевого ділянки 20d, що притиснутий до переднього кінцевого ділянки внутрішньої оболонки 30.

Передні кінцеві ділянки оболонок 20 і 30 з'єднані один з одним і з суміжних ділянкою (не показаний) корпусу двигуна, причому дане з'єднання здійснюється, наприклад, за допомогою гвинтів або за допомогою болтів.

На своєму задньому кінці зовнішня оболонка 20 також зігнута, щоб утворити поперечний ділянку 20е, який розташований біля заднього кінцевого ділянки 20f, притиснутого до заднього кінцевого ділянки внутрішньої оболонки 30.

Таким чином, простір між 25 зовнішньої і внутрішньої оболонками 20 і 30 закрито суцільними стінками, які виконані з можливістю пропускання звукових хвиль на передньому і задньому кінцях цього простору.

Слід відзначити, що внутрішня оболонка 30 прикріплена до зовнішньої оболонці 20 тільки за допомогою її переднього ділянки, тим самим дозволяючи заднім кінцевим ділянок оболонок 20 і 30 переміщатися один відносно одного у результаті відносного розширення термічного характеру, пр�т бути прикріплена до зовнішньої оболонці тільки на її задньому ділянці, залишаючи можливість переміщення у передньому кінці.

Каркас 40 (фіг.1 і 2) містить передній ділянку, виконаний, наприклад, у формі радіального кільця 42, задній ділянка, виконаний, наприклад, у формі кільця 44, і поздовжні елементи 46, з'єднують разом кільця 42 і 44, можливо також з радіальними проміжними кільцями 48, розташованими між поздовжніми елементами, для того щоб зробити каркас жорстким. На своїх передніх і задніх кінцях поздовжні елементи 46 прикріплені до переднього і заднього кілець 42 і 44 допомогою лапок 45, причому дане закріплення здійснюється, наприклад, за допомогою болтового з'єднання, гвинтового з'єднання або зварювання. На своїх кінцях проміжні кільця 48 прикріплені аналогічним способом до поздовжніх елементів, між якими вони розташовані. Каркас може бути виконаний з жаростійкого металевого матеріалу, наприклад, нікелевого сплаву або титану.

Каркас 40 прикріплений до переднього кінця зовнішньої оболонки 20 допомогою переднього кільця 42, спирається на внутрішню поверхню радіального ділянки 20с оболонки 20, і за допомогою з'єднань гвинтом і гайкою, причому головки гвинтів 42а припаяні до внутрішньої поверхні кільця 42 або утримуються близько внуѺас 40 виконаний з можливістю переміщення внаслідок відносного розширення між каркасом 40 і зовнішньою оболонкою 20. Переважно, на своєму задньому кінці, каркас 40 містить палець 50, який виступає вниз з заднього кільця 44, наприклад, на одній лінії з поздовжнім елементом 46. Як більш докладно показано на фіг.3, палець 50 проходить через зовнішню оболонку у її поперечному ділянці 20е і проходить в направляючу 52, яка закріплена на зовнішній стороні поперечного ділянки 20е. В направляючої 52 може бути встановлена металева опора 54 для полегшення ковзання пальця 50 під час переміщень внаслідок відносного розширення. Введення пальця 50 в направляючу 52 також служить для блокування каркаса 40 від обертання щодо зовнішньої оболонки 20.

Для того щоб забезпечити можливість відносного розширення, залишено простір 56 між заднім кільцем 44 каркаса 42 і поперечним ділянкою 20е в задньому кінці зовнішньої оболонки 20. Гнучкий кільцевий виступ 58 вставлений в цей простір, закріплений, наприклад приварений до зовнішньої поверхні заднього кільця 44 (або внутрішньої поверхні ділянки 20е оболонки 20) і натискає на внутрішню поверхню ділянки 20е оболонки 20 (або на зовнішню поверхню заднього кільця 44). В якості прикладу, виступ 58 виконаний з тонкого металевого листа і забезпечує звукоп�сеивает звукову енергію за допомогою шару порожнистих кульок 62, які утримуються між двома протилежними перфорованими стінками 60а і 60b сердечника 60, причому стінки 60а і 60b виконані, наприклад, у вигляді сіток, решіток або металевих сіток. На фіг.1 показані тільки деякі з кульок 62. Кульки 62, переважно, представляють собою порожнисті керамічні кульки з мікроперфоровані пористої стінкою, що має середній діаметр, що знаходиться, наприклад, в межах від одного до декількох міліметрів. Використання шару або низки таких кульок в сердечнику звукопоглинаючою панелі в просторі між перфорованою стінкою і суцільною стінкою саме по собі відомо. Зокрема, може бути зроблено посилання на документи FR 98/02346 і FR 03/13640.

Сердечник 60 підтримується і розділяється каркасом 40, причому сердечник поділяється на клітинки 64 допомогою кілець 42 і 44, поздовжніх елементів 46 і проміжних кілець 48, як можна бачити на фіг.4 (для спрощення креслення на фіг.4 показані тільки деякі з клітинок). Перфорована стінка 60а, розташована на внутрішній стороні сердечника, може представляти собою сітку, ґрати або мережу, виконану за одне ціле і прикріплену до внутрішніх краях поздовжніх елементів 46 і проміжних кілець 48, наприклад, посредств�ті гратчасті, сітчасті елементи 64b для кожної клітинки 64.

Для заповнення кожної клітинки 64, після розміщення і закріплення перфорованої стінки 60а, елемент 64b перфорованої стінки прикріплюють частково до внутрішніх краях поздовжніх елементів і проміжних кілець, які утворюють комірку 64, наприклад, за допомогою точкового мікрозварювання. Потім заповнюють клітинку кульками 62, щоб зайняти максимальний обсяг простору в комірці. Кульки утримуються з ущільненням один до одного, завершуючи закріплення елемента 64b перфорованої стінки. Клітинки, переважно, заповнюють незважаючи на пружну деформацію перфорованих стінок, що оточують їх, таким чином підтримуючи тиск на кульки 62 і зберігаючи щільний контакт між кульками в разі теплового розширення осередків. Для найбільш ефективного розсіювання звукової енергії, звичайно, бажано підтримувати такий контакт між кульками, щоб запобігти поширення звукових хвиль за них. Оскільки абсолютна величина розширення, якому піддається осередок, залежить від її розмірів, знаходять компроміс між обмеженням розмірів комірок і обмеженням ваги каркаса (і відповідно кількістю поздовжніх елементів і проміжних кілець). Як прфиг.6, радіальні або по суті радіальні перегородки можуть бути розташовані в просторі 25 між зовнішньої і внутрішньої оболонками 20 і 30 таким чином, щоб перешкоджати поширенню звукових хвиль поздовжньо в даному просторі.

Перегородки можуть тривати з усіх боків поздовжньої осі вихлопної труби або, як показано, лише в межах сектора навколо згаданої осі, в залежності від доступного простору.

Кожна перегородка містить дві ділянки, зовнішній ділянку 24а, що триває між сердечником 60 і зовнішньою оболонкою 20, і внутрішній ділянку 24b, що триває між сердечником 60 і внутрішньою оболонкою 30, таким чином залишаючи проміжок для проходження каркаса 40 з малою величиною зазору. Ділянки 24а та 24b є суцільними, тобто неперфорованими, і вони виконані з металу, переважно з того ж металу, що і метал, який утворює каркас 40.

Кожен зовнішній ділянку 24а перегородки являє собою зовнішнє кільце 26а для прикріплення до зовнішньої оболонці 20, а кожен внутрішній ділянку 24b перегородки являє собою внутрішнє кільце 26b для прикріплення до внутрішньої оболонці 30, причому прикріплення може бути здійснено, наприклад, за допомогою болто�ающую другий варіант здійснення вихлопної труби 110 цього винаходу.

Труба 110 містить суцільну зовнішню оболонку 120, перфоровану внутрішню оболонку 130, утворить вихлопний канал 112 і розташовану на відстані від зовнішньої оболонки 120, каркас 140 і сердечник 160, розсіює звукову енергію, який підтримується і розділяється каркасом 140.

Цей другий варіант здійснення відрізняється від вищеописаного варіанту здійснення тим, що структурна функція вихлопної труби 110 виконується каркасом 140. Каркас 140, переважно, виконаний з жаростійкого металевого матеріалу, наприклад сплаву нікелю чи титану. Так само як і каркас 40, показаний на фіг.1 і 2, каркас 140 (фіг.7 і 8) містить переднє і заднє кільця 142 і 144, які з'єднані разом поздовжніми елементами 146, які самі з'єднані разом проміжними кільцями 148 та окремі ділянки каркаса виконані з можливістю виконання необхідної структурної функції по відношенню до нього.

Зовнішня оболонка 120 містить дві ділянки, фронтальний ділянку 120а і задній ділянка 120b. На своєму передньому кінці ділянку 120а зігнутий, щоб утворити радіальний ділянку 120с, який розташований біля переднього кінцевого ділянки 120d, що притиснутий до переднього кінцевого ділянки внутрішньої оболонки 130. На своєму за�вого ділянки 120f, який притиснутий до заднього кінцевого ділянки внутрішньої оболонки 130. Таким чином, простір 125 між зовнішньої і внутрішньої оболонками 120 і 130 закрито на його передньому і задньому кінцях суцільними стінками, які виконані з можливістю пропускання звукових хвиль.

Передній ділянку 120а зовнішньої оболонки 120 прикріплений до каркаса 140 допомогою з'єднання між переднім кільцем 142 каркаса і радіальним ділянкою 120с. Задній ділянка 120b зовнішньої оболонки 120 прикріплений до каркаса 140 допомогою з'єднання між заднім кільцем 144 каркаса і поперечним ділянкою 120є. В якості прикладу, з'єднання можуть бути виконані за допомогою гвинтів і гайок, причому головки гвинтів припаяні до внутрішніх поверхонь кілець 142 і 144, або утримуються близько даних поверхонь за допомогою кожухів, які припаяні або приварені до них. Як варіант, переднє та/або заднє кільця 142 та/або 144 можуть бути утворені за допомогою радіального ділянки 120с та/або поперечного ділянки 120є оболонки 120, в цьому випадку поздовжні елементи 146 прикріплені до радіального ділянці 120с та/або до поперечного ділянці 120є.

Задній кінець переднього ділянки 120а і передній кінець заднього ділянки 120b з'єднані разом із взаємним перекриттям, для того чтобѾболочкой 120.

Передні кінцеві ділянки оболонок 120 і 130 з'єднані один з одним і з суміжних ділянкою (не показаний) корпусу двигуна, причому з'єднання виконано, наприклад, за допомогою гвинтового з'єднання або за допомогою болтового з'єднання. Оболонка 130 прикріплена до зовнішньої оболонці 120 лише через її переднього ділянки, для того щоб забезпечити відносне переміщення між задніми кінцевими ділянками оболонок 120 і 130 внаслідок відносного розширення термічного характеру. Як варіант, внутрішня оболонка 130 може бути прикріплена до зовнішньої оболонці тільки за допомогою її заднього ділянки, залишаючи можливість для переміщення у її передній ділянці.

Звукова енергія розсіюється серцевиною 160 допомогою шару порожнистих кульок 162, утримуваного між двома перфорованими стінками 160а і 160b, наприклад, сітками, решітками або металевими сітками. Сердечник 160 розділений каркасом 140 на клітинки, які заповнені кульками 162, точно так само, як вищеописаний сердечник 60.

Слід зазначити, що в просторі 125 можуть бути розміщені радіальні або по суті радіальні перегородки, щоб перешкоджати передачі звукових хвиль поздовжньо в просторі 125, точно так само, як покю оболонку 30 або 130 і кілька разів проходять через сердечник 60 або 160, відбивані зовнішньою оболонкою 20 або 120. При кожному проході через шар кульок в сердечнику значна частина звукової енергії розсіюється.

В якості прикладу, при використанні кульок 62 або 162 із середнім діаметром від одного до декількох міліметрів, наприклад, знаходяться в межах від 1 мм до 3,5 мм, ефективне ослаблення звуку на основних звукових довжинах хвиль, створюваних турбіною, досягається при товщині сердечника, перебуває в межах приблизно від 5 мм до 20 мм, При цьому загальна товщина стінки вихлопної труби (відстань між зовнішньою і внутрішньою оболонками) може перебувати в межах приблизно від 50 мм до 200 мм

В описаних вище варіантах здійснення передбачений тільки один сердечник 60 або 160. Як варіант, може бути передбачено безліч сердечників, які розташовані на відстані один від одного і від зовнішньої і внутрішньої оболонок 20 або 120 і 30 або 130, у цьому випадку каркас 40 або 140 виконаний з безліччю відповідних вузлів поздовжніх елементів і проміжних кілець, щоб підтримувати і розділяти сердечники.

1. Звукопоглинаюча вихлопна труба для турбомашини, що містить:
перфоровану внутрішню оболонку, що утворить проточний канал вихлопноо, яке є закритим на передньому і задньому кінцях простору;
сердечник, який триває між внутрішньою та зовнішньою оболонками, на відстані від них, і містить щонайменше один шар, розсіює звукову енергію, що складається з порожнистих кульок, які утримуються поруч один з одним;
каркас, що містить передній і задній ділянки, які з'єднані разом поздовжніми елементами, причому каркас підтримує сердечник і поділяє його на безліч осередків, які заповнені порожнистими кульками, утримуваними між двома перфорованими структурами;
при цьому каркас прикріплений до зовнішньої оболонці і внутрішній оболонці за допомогою принаймні одного з переднього і заднього ділянок каркаса.

2. Труба по п.1,відрізняється тим, щозовнішня оболонка являє собою конструктивний елемент, який містить свій передній кінцевий ділянку, прикріплений до переднього ділянці каркаса, причому останній містить свій задній ділянка, виконаний з можливістю поздовжнього переміщення відносно зовнішньої оболонки.

3. Труба по п.2,відрізняється тим, щоу своєму задньому ділянці каркас містить поздовжньо виступаючий палець, виконаний з можливістю переміщений� ущільнювальний виступ розташований у проміжку між задніми ділянками каркаса і зовнішньої оболонки.

5. Труба по п.1,відрізняється тим, щокаркас являє собою конструктивний елемент, що підтримує внутрішню оболонку і зовнішню оболонку.

6. Труба з п.5,відрізняється тим, щозовнішня оболонка містить сегменти, які продовжують один одного, причому передній перший сегмент з'єднаний з передньою ділянкою каркаса, а задній сегмент з'єднаний з заднім ділянкою каркаса.

7. Труба по п.1,відрізняється тим, щовнутрішня оболонка прикріплена на своєму передньому або задньому кінці до переднього або заднього кінця каркаса і є вільною щодо каркасу на своєму іншому кінці.

8. Труба по п.1,відрізняється тим, щощонайменше одна суцільна перегородка триває поперечно в кожному з просторів між сердечником і внутрішньою і зовнішньою оболонками.

9. Труба з п.8,відрізняється тим, щокожна перегородка триває від внутрішньої або зовнішньої оболонки, до якої вона прикріплена, наближаючись до сердечника, без освіти контакту з серцевиною.

10. Труба по п.1,відрізняється тим, щопорожнисті кульки являють собою керамічні кульки з мікроперфоровані пористої стінкою. 

Схожі патенти:

Вигораемое сопло комбінованого ракетно-прямоточного двигуна

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до комбінованим ракетно-прямоточним двигунів. Вигораемое сопло комбінованого ракетно-прямоточного двигуна розміщено у внутрішній порожнині сопла маршового режиму і виконано з двох елементів, з'єднаних один з одним з можливістю формування тракту сопла розгінного режиму від дозвукових до трансзвуковой і від трансзвуковой до надзвуковий областей. З зовнішньої сторони елементів сопла виконані поздовжні канали, заглушенние з боку камери допалювання та утворюють систему пілонів, які з зовнішнього боку прикріплені до внутрішньої поверхні маршового сопла двигуна. Елементи сопла виконані з матеріалу, що володіє високою термоэрозионной стійкістю до продуктів згоряння з відновлювальним хімічним потенціалом і низькою термоэрозионной стійкістю до продуктів згоряння з окислювальним хімічним потенціалом. Винахід дозволяє підвищити надійність роботи вигораемого сопла на розгінному режимі роботи двигуна і підвищити швидкість переходу до геометричним характеристикам маршового сопла на прямоточному режимі. 3 з.п. ф-ли, 3 іл.

Система зниження шуму для газотурбінного двигуна (варіанти) і спосіб охолодження глушника вихлопу (варіанти)

Система зниження шуму газотурбінного двигуна містить глушник вихлопу, розташований поблизу вихлопного каналу, прохід для охолоджуючого повітря і засіб створення потоку охолоджуючого повітря в проході. Глушник вихлопу містить безліч дефлекторів, сполучених з вихлопним каналом. Прохід для охолоджуючого повітря знаходиться в тепловому контакті з глушником вихлопу і розташований між її зовнішньою поверхнею і зовнішньої обшивкою. Глушник вихлопу заповнює кільцеве простір між вихлопним каналом і зовнішньої обшивкою за винятком проходу. При цьому в одному варіанті прохід містить отвір у площині торця вихлопного каналу, а засіб для створення потоку охолоджуючого повітря в проході для відводу тепла виконано з можливістю всмоктування охолоджуючого повітря через зазначене отвір. В іншому варіанті в площині отвору в вихлопному каналі розташоване випускний отвір, а засіб для створення потоку охолоджуючого повітря виконано з можливістю подачі під тиском охолоджуючого повітря в прохід і з випускного отвору в навколишнє середовище. При охолодженні глушника вихлопу встановлюють навколо вихлопного каналу глушник вихлопу, що містить мждающего повітря для відведення тепла від глушника вихлопу. При цьому в першому варіанті охолоджуючий повітря всмоктують у прохід з отвору, суміжного з відкритим кормових кінцем вихлопного каналу і випускають охолоджуючий повітря в передній кінець вихлопного каналу. В іншому варіанті повітря пропускають переднього кінця проходу в випускний отвір у відкритому кормовому кінці вихлопного каналу. Винаходи дозволяють підвищити ефективність придушення шуму газотурбінного двигуна без збільшення маси ізолюючого матеріалу. 4 н. і 9 з.п. ф-ли, 4 іл.

Система охолодження для струминного сопла з допалюванням газотурбінного двигуна

Винахід відноситься до галузі теплової захисту струменевих сопел з допалюванням в авіаційних газотурбінних двигунах

Сполучна структура корпусу турбіни з корпусом підшипника і працює на відпрацьованих газах турбокомпресор

Винахід відноситься до сполучної структурі корпусу турбіни з корпусом підшипника працюючого на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.1 формули винаходу і працює на відпрацьованих газах турбокомпресора згідно з обмежувальної частини п.11 формули винаходу

Гондола літального апарату з акустичною панеллю з мінливих акустичної характеристикою

Винахід відноситься до акустичної панелі, яка має, щонайменше, однією змінною характеристикою

Регульоване сопло турбореактивного двигуна

Винахід відноситься до галузі авіаційного двигунобудування, а саме до конструкції сопел турбореактивних двигунів
Up!