Пневматична шина

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до пневматичної покришці, що характеризується поліпшеними опором коченню і плавністю ходу при звичайному пробігу без погіршення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою, у якій для виготовлення шару армування боковини та/або наповнювального шнура борту використовують каучукову композицію, в якій вулканизованний каучук характеризується динамічним модулем накопичення (E'), мають певний або менше значення, і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що має певний або менше значення, і для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару використовують каучукову композицію, у якій коефіцієнт повітропроникності при 60°С має певний або менше значення.

Рівень техніки

Самонесучі покришки, що відносяться до типу покришок з армуванням боковини, у яких для поліпшення жорсткості боковиною частини на внутрішній стороні каркаса в боковинной частини покришки розміщують шар каучуку армування боковини серповидного поперечного перерізу, до цього часу були відомі як покришки, здатні забе�кришки зменшено внаслідок проколу і тому подібного, - так звана самонесуча покришка (японська викладена патентна заявка №310019/1999 (1) і японська викладена патентна заявка №103925/2002 (2)).

В пневматичних шинах, коли внутрішній тиск покришок зменшується в результаті проколу і тому подібного, боковинная частина і наповнювальний шнур борту покришок в стані руху значною мірою деформуються - так званий пробіг зі спущеною покришкою, прискорюється тепловиділення, що в деяких випадках призводить до досягнення температури 200°С і більше. У вищезгаданому стані навіть пневматична шина, обладнана шаром армування боковини, виходить за межі опору руйнування шару армування боковини та наповнювального шнура борту, що створює проблеми.

Для продовження часу до моменту виникнення вищезазначених проблем запропоновано спосіб, в якому каучукову композицію, що використовується для виготовлення шару армування боковини та наповнювального шнура борту, перемішують з великою кількістю сірки для надання їй високої еластичності і, тим самим, інгібування величини деформації боковиною частини і наповнювального шнура борти покришки. Проте в даному випадку виникає проблема, яка полягає

На противагу цьому В документі WO 02/02356 (3) запропоновано використовувати для виготовлення шару армування боковини та наповнювального шнура борту каучукову композицію, що містить різні модифіковані сополімери спряженого дієна-винилароматики, добавку, поліпшуючу теплостійкість, тощо.

Крім того, в японській викладеної патентній заявці №74960/2004 (4) запропоновано використовувати для виготовлення шару армування боковини та наповнювального шнура борту каучукову композицію, що містить полімер на основі специфічного спряженого дієна і смолу фенольної основі.

Всі зазначені в документах рівня техніки вирішення в значній мірі дозволяють досягти поліпшення модуля пружності каучукових композицій, які використовуються для виготовлення шару армування боковини та наповнювального шнура борту, придушення зменшення модуля пружності при високих температурах і поліпшення стійкості при пробігу зі спущеною покришкою, але відчутно погіршується опір коченню при звичайному пробігу.

З іншого боку, в рівні техніки для продовження часу, що проходить до моменту виникнення описаних вище проблем, використовують збільшення обсягу каучуку, наприклад, повели�овании вищезгаданого способу виникають несприятливі ситуації, такі як погіршення плавності ходу при звичайному пробігу, збільшення маси і збільшення рівня шуму.

У разі зменшення обсягу шару армування боковини та наповнювального шнура борти щоб уникнути виникнення описаних вище ситуацій, наприклад погіршення плавності ходу, виникають проблеми, які полягають у неможливості забезпечення опори для навантаження при пробігу зі спущеною покришкою, що у разі пробігу зі спущеною покришкою значною мірою деформує боковинную частина покришки і стимулює збільшення тепловиділення в каучукової композиції, що в результаті призводить до більш раннього виникнення проблем з покришкою.

Крім того, зменшення у використовуваного каучуку еластичності в результаті зміни перемешиваемих матеріалів призводить до виникнення ситуації, полягає також у неможливості забезпечення опори для навантаження при пробігу зі спущеною покришкою, що значною мірою призводить до деформації боковиною частини покришки, і в стимулюванні збільшення тепловиділення в каучукової композиції, що в результаті призводить до більш раннього виникнення проблем з покришкою.

Самонесучі покришки описаного вище типу з армуванням боків�ням продуктивності в шарі каучуку армування боковини використовують каучукову композицію, характеризується високою швидкістю вулканізації. Однак у разі збільшення швидкості вулканізації каучукової композиції для шару каучуку армування боковини збільшиться відмінність швидкостей вулканізації з внутрішнім герметизуючим шаром, що сусідять з вищезазначеним шаром каучуку армування боковини, і характеристики совулканизации шару каучуку армування боковини та внутрішнього герметизуючого шару погіршаться. В результаті чого шар каучуку армування боковини легко відшаровується від внутрішнього герметизуючого шару при пробігу в стані, в якому у покришки зменшується внутрішній тиск в результаті проколу (тут і далі в цьому документі званого пробігом зі спущеною покришкою), і виникає проблема довговічності при пробігу зі спущеною покришкою.

На противагу цьому В цілях придушення відшаровування шару каучуку армування боковини від внутрішнього герметизуючого шару в якості каучукового компонента каучукової композиції для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару зазвичай використовують суміш бутилкаучуку і натурального каучуку. У вищезазначеному випадку швидкість вулканізації внутрішнього герметизуючого сухонепроницаемости внутрішнього герметизуючого шару в значній мірі зміни фізичних властивостей відповідних елементів покришки з плином часу і погіршення довговічності брекера.

Розкриття винаходу

Мета цього винаходу полягає у створенні пневматичної шини, яка характеризується поліпшеними опором коченню і плавністю ходу при звичайному пробігу без погіршення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою.

Інтенсивні дослідження, проведені винахідниками для розробки пневматичної шини, володіє описаними вище кращими властивостями, привели до відкриття того, що досягнення зазначеної мети може задовольнити пневматична шина, отримана при використанні каучукової композиції, що характеризується динамічним модулем накопичення (E'), мають певний або менше значення, і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що має певний або менше значення, для фізичних властивостей вулканізованого каучуку, зокрема, для виготовлення шару армування боковини та/або наповнювального шнура борту і використанні каучукової композиції, що характеризується специфічним коефіцієнт повітропроникності, для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару. Цей винахід було зроблено на підставі вищезазначених відомостей.

Тм каркаса, шаром каучуку протектора, внутрішнім герметизуючим шаром, шаром армування боковини та наповнювальних шнуром борту, що характеризується використанням каучукової композиції (а), яка містить (А) каучуковий компонент і (В) наповнювач, і характеризується динамічним модулем накопичення (E'), рівним 10 МПа, при динамічної деформації 1% і 25°С і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що дорівнює 5,0 або менше в частині фізичних властивостей вулканізованого каучуку.

[2] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [1], де для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару використовують каучукову композицію (b), у якій коефіцієнт повітропроникності при 60°С становить 6,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа або менше.

[3] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [1], яка містить 50 масових частин або менш наповнювача (В) в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента (А).

[4] Пневматична шина, що відповідає наведеним вище позиціях [1] чи [3], в якій каучукової композиції (а) наповнювач (У) являє собою, щонайменше, один мате�num="1">nMxSiOyzH2O(I)

де М обрано щонайменше з металу, вибраного з алюмінію, магнію, титану, кальцію і цирконію, або оксидів або гідроксидів вищезазначених металів, або гідратів і карбонатів вищезазначених металів, n, x, y і z являють собою ціле число в діапазоні від 1 до 5, ціле число в діапазоні від 0 до 10, ціле число в діапазоні від 2 до 5 і ціле число в діапазоні від 0 до 10, відповідно.

[5] Пневматична шина, що відповідає наведеним вище позиціях [1], [3] або [4], де наповнювач (У) являє собою технічний вуглець.

[6] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [5], де технічний вуглець є, щонайменше, один матеріал, вибраний з бистроэкструдируемой пічної сажі, пічної сажі загального призначення, зносостійкої пічної сажі, високоизносостойкой пічної сажі або сверхизносостойкой пічної сажі.

[7] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції �шка, відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] і [3] до [7], де в каучукової композиції (а) каучуковий компонент (А) містить модифікований полімер на основі сполученого дієна.

[9] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [8], де модифікований полімер на основі сполученого дієна являє собою полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном.

[10] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [9], де полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном, являє собою полімер на основі сполученого дієна, модифікований протонсодержащим аміном.

[11] Пневматична шина, що відповідає наведеним вище позиціях [9] або [10], де полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном, являє собою полімер на основі сполученого дієна, модифікований первинним аміном.

[12] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [11], де полімер на основі сполученого дієна, модифікований первинним аміном, являє собою полімер, отриманий в результаті проведення реакції між активною кінцевий групою полімеру на основі сполученого диенй вище позиції [12], де полімер на основі сполученого дієна являє собою полімер, отриманий в результаті проведення аніонної полімеризації в органічному розчиннику при використанні в якості ініціатора органічної сполуки лужного металу тільки одного парного з'єднання дієнового або парного з'єднання дієнового і винилароматического з'єднання.

[14] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [13], де полімер на основі сполученого дієна являє собою полибутадиен.

[15] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [12] до [14], де захищене первинне аминовое з'єднання являє собою N,N-біс(триметилсилил)аминопропилтриэтоксисилан.

[16] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] і [3] до [15], в якій шару армування боковини виготовлений з використанням каучукової композиції (а).

[17] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] і [3] до [15], де наповнювальний шнур борту виготовлений з використанням каучукової композиції (а).

[18] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] і [3] �озиции (а).

[19] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [2], де внутрішній герметизуючий шар виготовлений з використанням каучукової композиції (b), що містить в якості каучукового компонента бутилкаучук.

[20] Пневматична шина, відповідна наведеної вище позиції [19], де внутрішній герметизуючий шар виготовлений з використанням каучукової композицій (b) з вмістом бутилкаучуку у каучуковому компоненті 80 мас.%. або більше.

[21] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] до [20], де каучукова композиція (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, перемішана з 15 масовими частинами або більше неорганічного наповнювача, що характеризується аспектних ставленням в діапазоні від 5 до 30, в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента.

[22] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] до [21], де відмінність швидкостей вулканізації Δ, описивающееся формулою (II), між каучукової композицією (а), використаної для виготовлення шару каучуку армування боковини та каучукової композицією (b), використаної для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, сосw>{Tc(90)-Tc(10)}I-{Tc(90)-Tc(10)}s|,(II)

де Tc(90) являє собою час (хвилини) 90%-ної вулканізації каучукової композиції; Tc(10) являє собою час (хвилини) 10%-ної вулканізації каучукової композиції; I являє каучукову композицію для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару; a S являє каучукову композицію для виготовлення шару каучуку армування боковини.

[23] Пневматична шина, яка відповідає будь-якій з наведених вище позицій [1] до [22], де напруга розшаровування між шаром каучуку армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром становить 5,5 кГс/дюйм (2,12 Н/мм) або більше.

У відповідності з цим винаходом

(1) динамічний модуль накопичення (E') при динамічної деформації 1% і 25°С регулити фізичних властивостей вулканізованого каучуку, в результаті зменшення (переважно 50 масових частин або менше) рівня вмісту наповнювача (зокрема технічного вуглецю), що міститься в каучукової композиції, завдяки чому жорсткість боковини може бути пом'якшена, що покращує плавність ходу при звичайному пробігу.

Крім того, в результаті зменшення рівня вмісту наповнювача може бути зменшено тепловиділення.

(2) Крім того, використання в якості каучукового компонента модифікованого полімеру на основі сполученого дієну (полімеру на основі сполученого дієна, модифікованого аміном, зокрема, модифікованого первинним аміном) робить можливими поліпшення діспергіруемие технічного вуглецю і придушення тепловиділення і робить можливим регулювання величини ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С в межах діапазону від 1,0 до 5,0, переважно від 2,0 до 4,0.

(3) У відповідності з наведеним вище описом в результаті пробігу зі спущеною покришкою температура вулканізованого каучуку збільшується. У міру збільшення температури механічні характеристики покришки (руйнівна напруга, відносне подовження при руйнуванні і тому позиція, використовується для виготовлення покришки цього винаходу, може значною мірою пригнічувати тепловиділення при пробігу зі спущеною покришкою завдяки дії описаних вище позицій (1) і (2), і тому товщина шару каучуку армування може бути зменшена. Навіть у разі зменшення товщини здатність пробігу зі спущеною покришкою може бути збережено, а також знизиться споживання палива внаслідок додаткового зменшення тепловиділення, а також зменшення маси. Товщину шару каучуку армування встановлюють по частині з максимальною товщиною шару каучуку армування, яка знаходиться в діапазоні переважно від 4 до 12 мм, більш переважно від 5 до 10 мм.

(4) Крім того, хоча це і не є необхідним, каучукову композицію, у якій коефіцієнт повітропроникності при 60°С становить 6,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа і менше, використовують для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, і тому повітронепроникність зберігається порівняно, що було коли-небудь раніше. В результаті чого ще більше поліпшується здатність покришки зберігати внутрішній тиск, і надійно пригнічується погіршення характеристик елем�їй вулканізації Δ, описується формулою (II), між каучукової композицією (а) для виготовлення шару каучуку армування боковини та каучукової композицією (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару переважно становить 13,5 і менше при температурі вулканізації 160°С. В результаті цього поліпшуються характеристики совулканизации шару каучуку армування боковини та внутрішнього герметизуючого шару, завдяки чому при пробігу зі спущеною покришкою підвищується напруга розшаровування між шаром каучуку армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром, що пригнічує розшарування, так і покращує довговічність покришки при пробігу зі спущеною покришкою.

Як описано вище, у відповідності з впливом ефектів, зазначених у позиціях від (1) до (5), використання каучукової композиції (а), зокрема, для виготовлення шару каучуку армування боковини та/або наповнювального шнура борту і використання каучукової композиції (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, роблять можливим отримання пневматичної покришки, у якій пригнічується відшаровування шару каучуку армування боковини від внутрішнього герметизуючого шару при одночасному збереженні повітро�окришкой, і у якої поліпшуються опір коченню і плавність ходу при звичайному пробігу.

Короткий опис креслень

Фіг.1 являє собою схематичне креслення, демонструє поперечний переріз в одному варіанті здійснення пневматичної покришки цього винаходу.

Фіг.2 являє собою схематичне креслення, демонструє поперечний переріз у ще одному варіанті здійснення пневматичної покришки цього винаходу.

Фіг.3 являє собою пояснювальний креслення для визначення величини ∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С) у каучукової композиції в частині фізичних властивостей вулканізованого каучуку.

На фігурах використані наступні позначення:

1, 1' - осердя борта

2 - шар каркаса

2а - загнута нагору прошарок каркаса

2b - опускається прошарок каркаса

3 - шар каучуку боковини

4 - шар каучуку протектора

5 - шар брекера

6 - внутрішній герметизуючий шар

7 - наповнювальний шнур борту

8 - шар армування боковини

10 - плечова зона

Здійснення винаходу

Пневматична шина

Спочатку за допомогою креслень представлені пояснення, що стосуються пневматичної покришки н�дном варіанті здійснення пневматичної покришки цього винаходу.

На фіг.1 один підходящий варіант здійснення пневматичної покришки цього винаходу являє собою пневматичну покришку, забезпечену шаром 2 каркасу, який тороидально розміщують у просторі між парою сердечників 1, 1' борту (1' не показаний), і який включає, щонайменше, одну радіальну прошарок каркаса, обертивающую вищезгаданий сердечник 1 каркаса від внутрішньої сторони покришки до її зовнішнього боку по обидва кінцевим частинам, шаром 3 каучуку боковини, який розміщують на зовнішній стороні аксіального напрямки покришки в області боковини вищезазначеного шару 2 каркасу для отримання зовнішньої частини, шаром 4 каучуку протектора, який розміщують на зовнішній стороні напрямки діаметра покришки в області корони вищезазначеного шару 2 каркасу для отримання частині, що стикається з грунтом, шаром 5 брекера, який розміщують між вищезазначеним шаром 4 каучуку протектора і областю корони вищезазначеного шару 2 каркасу для отримання армуючого брекера, внутрішнім герметизуючим шаром 6, який розміщують на всій поверхні шару 2 каркасу на внутрішній стороні покришки для отримання повітронепроникної плівки, наповнювальних шнуром 7 борту, котЕердечника борту 1', і обгортають частиною, обернутою на вищезгаданому осердя борта 1, і, щонайменше, одним шаром армування боковини 8, який розміщують між шаром каркаса 2 і внутрішнім герметизуючим шаром 6 від боковинной частини наповнювального шнура борту 7 до плечової зони в області боковини вищезазначеного шару каркаса, і у якого форма поперечного перерізу вздовж осі обертання полкришки є приблизно серповидної.

Крім того, у покришки, продемонстрованої на фіг.2, радіальний каркас 2 включає загнутий вгору прошарок 2а каркаса і опускається прошарок 2b каркаса, і обидві кінцеві частини загнутою вгору прошарку 2а каркаса загинають вниз навколо сердечника 1 борти для отримання заломлених вгору кінцевих частин. Конструкція і кількість прошарків радіального каркаса 2 не повинні обмежуватися зазначеним вище.

У пневматичної покришки цього винаходу каучукову композицію (а), яка характеризується динамічним модулем накопичення (E'), рівним 10 МПа або менше при динамічної деформації 1% і 25°С, і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що дорівнює 5,0 або менше, в частині докладно описаних нижче фізичних властивостей вулканізованого шнура борту 7, кожен з яких описувався вище, а каучукову композицію (b), що характеризується специфічним коефіцієнт повітропроникності, при необхідності використовують для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару 6; завдяки заданому напрузі розшаровування між внутрішнім герметизуючим шаром 6 і шаром армування боковини 8 в описаному вище діапазоні шару каучуку армування боковини пригнічується відшаровування від внутрішнього герметизуючого шару при одночасному збереженні повітронепроникності, в результаті чого може бути поліпшена довговічність при пробігу зі спущеною покришкою, і можуть бути поліпшені опір коченню і плавність ходу при звичайному пробігу.

Каучукова композиція (а)

У описаній вище пневматичної покришки цього винаходу для виготовлення шару армування боковини 8 та/або наповнювального шнура борту 7 може бути використана каучукова композиція, яка містить каучуковий компонент (А) і наповнювач (В), і яка характеризується динамічним модулем накопичення (E'), рівним 10 МПа або менше при динамічної деформації 1% і 25°С, і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що дорівнює 5,0 або Ѓкового компонента (А) в каучукової композиції, відповідної винаходу, використовують модифікований полімер на основі сполученого дієна, отриманий в результаті модифікування полімеру на основі сполученого дієна, і, зокрема, переважно може бути використаний каучуковий компонент, який містить полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном. Може бути використаний каучуковий компонент, що містить вищезгаданий модифікований полімер на основі сполученого дієна з часткою, що дорівнює 30 мас.% і більше, переважно 50 мас.% або більше. Вміст у каучуковому компоненті модифікованого полімеру на основі сполученого дієна з часткою, що дорівнює 30 мас.% або більше, уможливлює зменшення тепловиділення в каучукової композиції і зменшення товщини каучуку армування і робить можливим отримання пневматичної шини, яка характеризується поліпшеною плавністю ходу при звичайному пробігу без погіршення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою.

Вищезгаданий модифікований полімер на основі сполученого дієна в якості функціональної групи для модифікування містить, щонайменше, один атом, вибраний з атомів олова, атоми азоту і атома кремнію.

Вищезазначене з'єднаний�д трибутилолова, дихлорид диоктилолова, дихлорид дибутилолова і хлорид трифенилолова.

Вищезазначене з'єднання, що містить, щонайменше, один атом азоту в молекулі, включає изоцианатние з'єднання, аминобензофеноновие сполуки, похідні сечовини, 4-диметиламинобензилиденанилин, диметилимидазолидинон, N-метилпирролидон тощо.

Модифікованого полімером на основі сполученого дієна переважно є полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном, і переважно є полімер, в якому в якості функціональної групи для модифікування в молекулу вводять протонсодержащую аміногрупу та/або аміногрупу, захищену вивільненої групою, у вигляді функціональної групи на амінова основі. Він переважно включає полімери, в які додатково вводять функціональну групу, що містить атом кремнію.

Як описаної вище функціональної групи, що містить атом кремнію, може бути силановая група, отримана в результаті об'єднання атома кремнію з гидрокарбилоксигруппой та/або гидроксигруппой.

Вищезгадана функціональна група для модифікування переважно присутній в будь-якому з положень, обраних иЄицированном полімері на основі сполученого дієна. У цьому винаході переважно використовують полімер, у якого протонсодержащая аміногрупа та/або аміногрупа, захищена вивільненої групою, і атом кремнію, з яким пов'язані гидрокарбилоксигруппа та/або гидроксигруппа, особливо переважно атом кремнію, з яким пов'язані одна або дві гидрокарбилоксигруппи та/або гидроксигруппи, переважно присутні у положенні активної групи полімеризації, більш переважно однієї і тієї ж активної кінцевий групи полімеризації.

Як описаної вище протонсодержащей аміногрупи може бути використана, щонайменше, одна група, обрана з первинної аміногрупи, вторинної аміногрупи та їх солей.

З іншого боку, аміногрупа, захищена вивільненої групою, що включає, наприклад N,N-біс(тригидрокарбилсилил)аміногрупу і N-біс(тригидрокарбилсилил)иминогруппу. Переважно може бути використана триалкилсилильная група, у якої гидрокарбильной групою є алкильная група, що містить від 1 до 10 атомів вуглецю, а особливо переважно може бути представлена триметилсилильная група.

В якості прикладу первинної аміногрупи (тут і далі в цьому документі називаемойтилсилил)аміногрупа, а як приклад вторинної аміногрупи, захищеної вивільненої групою, може бути представлена N-(триметилсилил)иминогруппа. Група, що включає вищезгадану N-(триметилсилил)иминогруппу, може являти собою будь нециклічних иминовий залишок і циклічний иминовий залишок.

Серед описаних вище полімерів на основі сполученого дієна, модифікованих аміном, модифікованим первинної аміногрупою полімером на основі сполученого дієна, слушним є модифікований первинним аміном полімер на основі сполученого дієна, модифікований захищеної первинної аміногрупою, яку отримують в результаті проведення реакції між активною кінцевий групою полімеру на основі сполученого дієна і захищеним первинним амінова з'єднанням.

Полімер на основі сполученого дієна

Полімер на основі сполученого дієна, використовуваний для модифікування, може являти собою або гомополімер з'єднання на основі сполученого дієна, або сополімер парного з'єднання дієнового з винилароматическим з'єднанням.

Зазначене вище поєднане диеновое з'єднання включає, наприклад, 1,3-бутадієн, ізопрен, 1,3-пентадиен, 2,3-диметил-1,3-бутад�іі з двох або більше типів, а особливо доцільним є 1,3-пентадиен.

Винилароматическое з'єднання, що використовується для кополімеризації з парним диеновим з'єднанням, включає, наприклад, стирол, α-метилстирол, 1-винилнафталин, 3-винилтолуол, этилвинилбензол, дивинилбензол, 4-циклогексилстирол, 2,4,6-триметилстирол тощо. Вони можуть бути використані індивідуально або в комбінації з двох або більше типів, а в особливо доцільним є стирол.

Описаний вище полімер на основі сполученого дієна переважно представляє собою полибутадиен або стиролибутадиеновие сополімери, а особливо доцільним є полибутадиен.

Для проведення реакції між активною кінцевий групою полімеру на основі сполученого дієна і захищеним первинним аміном в цілях модифікування першого вищезазначеного полімеру на основі сполученого дієна переважно, щонайменше, 10% полімерних ланцюгів, надають характеристики живих ланцюгів або характеристики псевдоживих ланцюгів. Реакція полімеризації, що надає вищезазначені характеристики живих ланцюгів, включає реакцію, в якій тільки для одного парного з'єднання дієнового або парного з'єднання дієнового і винив якості ініціатора органічної сполуки лужного металу, або реакцію, за якою тільки для одного парного з'єднання дієнового або парного з'єднання дієнового і винилароматического з'єднання проводять координаційну анионную полімеризацію в органічному розчиннику при використанні каталізатора, що містить з'єднання рідкісноземельного елемента серії лантану. Перша реакція є кращою, оскільки, порівняно з другою, вона може приводити до отримання полімеру, що характеризується високим рівнем вмісту вінільной зв'язку в частині, утвореної зв'язаних дієнів. В результаті збільшення кількості вінільних зв'язків може бути поліпшена теплостійкість.

Органічним з'єднанням лужного металу, використовуваним в якості ініціатора для описаної вище аніонної полімеризації, переважно служить литийорганическое з'єднання. На литийорганическое з'єднання яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і переважно використовують гидрокарбиллитий та амідні похідні літію. У разі використання гидрокарбиллития в першій реакції отримають полімер на основі сполученого дієна, який має гидрокарбильную групу в положенні кінцевий групи ініціювання полімеризації, і у якого�я амідного похідного літію у другій реакції отримають полімер на основі сполученого дієна, який має азотсодержащую групу в положенні кінцевий групи ініціювання полімеризації, і у якого інша кінцева група представляє робой активний центр полімеризації.

Описаний вище гидрокарбиллитий переважно представляє собою продукт, що має гидрокарбильную групу, що містить від 2 до 20 атомів вуглецю, і він включає, наприклад, этиллитий, н-пропиллитий, изопропиллитий, н-бутиллитий, втор-бутиллитий, тре-октиллитий, н-дециллитий, фениллитий, 2-нафтиллитий, 2-бутилфениллитий, 4-фенилбутиллитий, циклогексиллитий, циклопентиллитий і продукти реакції між диизопропенилбензолом і бутиллитием. У їх числі особливо підходящим є н-бутиллитий.

З іншого боку, амидное похідне літію включає, наприклад, гексаметиленимид літію, пирролидид літію, пиперидид літію, гептаметиленимид літію, додекаметиленимид літію, диметиламид літію, диэтиламид літію, дибутиламид літію, дипропиламид літію, дигептиламид літію, дигексиламид літію, диоктиламид літію, ді-2-этилгексиламид літію, дидециламид літію, N-метилпиперазид літію, этилпропиламид літію, этилбутиламид літію, этилбензиламид літію, метилфенэтиламид літію тощо. З точки зору ефекту взаимодейѴпочтительним є циклічний амід літію, такий як гексаметиленимид літію, пирролидид літію, пиперидид літію, гептаметиленимид літію, додекаметиленимид літію тощо, а особливо підходящими є гексаметиленимид літію і пирролидид літію.

У загальному випадку в якості вищезазначених амідних похідних літію можуть бути використані сполуки, отримані попередньо з вторинних амінів і сполук літію, і вони також можуть бути отримані і в системі полімеризації («in situ»). Крім того, кількість вищезазначеного ініціатора полімеризації переважно вибирають в діапазоні від 0,2 до 20 мілімоль в розрахунку на 100 г мономеру.

На спосіб одержання полімеру на основі сполученого дієна в результаті проведення аніонної полімеризації при використанні в якості ініціатора полімеризації вищеописаних литийорганических сполук яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і можуть бути використані способи, які є широко відомими на сьогоднішній день.

Більш конкретно, для парного з'єднання дієнового або парного з'єднання дієнового і органічного вінільного з'єднання проводять анионную полімеризацію в органічному розчиннику, який є неактивним реакції, �глеводородние з'єднання, при використанні в якості ініціатора полімеризації вищеописаних сполук літію в присутності використання при необхідності рандомизатора, завдяки чому отримують цільової полімер на основі сполученого дієна, має активну кінцеву групу.

Крім того, у разі використання в якості ініціатора полімеризації литийорганических сполук порівняно з використанням каталізатора, що містить вищеописане з'єднання рідкісноземельного елемента серії лантану, ефективно можуть бути отримані не тільки полімер на основі сполученого дієна, має активну кінцеву групу, але також і сополімер парного з'єднання дієнового і органічного вінільного з'єднання, який має активну кінцеву групу.

Описаний вище розчинник на вуглеводневій основі переважно представляє собою вуглеводні, що містять від 3 до 8 атомів вуглецю, і придатними є, наприклад, пропан, н-бутан, ізобутан, н-пентан, ізопентан, н-гексан, циклогексан, пропен, 1-бутен, ізобутен, транс-2-бутен, цис-2-бутен, 1-пентен, 2-пентен, 1-гексен, 2-гекса, бензол, толуол, ксилол, етилбензол тощо. Вони можуть бути використані індивідуально або в суміші з двох або більше типів.

Використовується при необхідності рандомизатор являє собою з'єднання, що надає вплив, такий як контроль мікроструктури полімеру на основі сполученого дієна, наприклад, збільшення рівня вмісту 1,2-зв'язку в бутадиеновой частини бутадієнстирольного сополімеру і 3,4-зв'язку в изопреновом полімері, контроль композиційного розподілу мономерної ланки в сополімери парного з'єднання дієнового - винилароматического з'єднання, наприклад, рандомізація бутадієновий ланки і стирольного ланки в бутадієн-стирольном сополімери. На вищезгаданий рандомизатор яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і необов'язково можуть бути використані сполуки, у відповідному випадку обирані з широко відомих сполук, зазвичай використовуються в якості рандомизатора. Говорячи конкретно, придатними для подання є прості ефіри та третинні аміни, такі як диметоксибензол, тетрагиновие олігомери (зокрема, олігомери, що включають 2,2-біс(2-тетрагидрофурил)пропан), триетиламін, піридин, N-метилморфолин, N,N,N',N'-тетраметилэтилендиамин, 1,2-пиперидиноэтан тощо. Крім того, також можуть бути використані і калієві солі, такі як тре-амилат калію, трет-бутоксид калію тощо, і натрієві солі, такі як тре-амилат натрію тощо.

Вищезазначені рандомизатори можуть бути використані індивідуально або в комбінації з двох або більше типів. Кількість рандомізаторів переважно вибирають в діапазоні від 0,01 до 1000 молярних еквівалентів у розрахунку на один моль сполуки літію.

Температуру вищезгаданої реакції полімеризації вибирають в діапазоні переважно від 0 до 150°С, більш переважно від 20 до 130°С. Реакція полімеризації може бути проведена при створюваному тиску, але зазвичай її проводять при тиску, який є достатнім для витримування мономеру по суті в рідкій фазі. Тобто, в залежності від відповідних матеріалів, що піддаються полімеризації, використовуваної полімеризаційною середовища і температури полімеризації, тим не менш, при необхідності може бути використана і більш високий тиск, і вищезгадане тиск може бути пояется інертним для реакції полімеризації.

Модифікатор

У цьому винаході в активну кінцеву групу полімеру на основі сполученого дієна, має активну кінцеву групу, отриману описаним вище способом, може бути введений атом олова при використанні в якості модифікатора сполуки олова, такого як тетрахлорид олова, хлорид трибутилолова, дихлорид диоктилолова, дихлорид дибутилолова, хлорид трифенилолова тощо. Атом азоту може бути введений сюди при використанні сполук на изоцианатной основі, таких як 2,4-толилендиизоцинат, диизоцианатдифенилметан тощо; аминобензофенонових сполук, таких як 4,4'-біс(диэтиламино)бензофенони, 4-(диметиламіно)бензофенони тощо, похідних сечовини, таких як 1,3-диметил-2-имидазолидинон, 1,3-діетил-2-имидазолидинон, 1,3-диметил-3,4,5,6-тетрагідропіримідин тощо, в додаток до цього, азотовмісних сполук, таких як 4-диметиламинобензилиденанилин, диметилимидазолидинон, N-метилпирролидон і тощо. Атом кремнію може бути введений при використанні модифікатора кінцевий групи, такого як алкоксісілан, аминоалкоксисилан тощо. Говорячи конкретно, алкоксисилановое з'єднання, що має эпоксигруппу, включає, нилан, 3-глицидоксипропилтриметоксисилан, 3-глицидоксипропилтриэтоксисилан, (3-глицидоксипропил)метилдиметоксисилан, 2-(3,4-эпоксициклогексил)этилтриметоксисилан, 2-(3,4-эпоксициклогексил)этилтриэтоксисилан, 2-(3,4-эпоксициклогексил)етил(метил)диметоксисилан тощо.

Полімери на основі сполученого дієна, модифіковані первинним аміном, можуть бути отримані в результаті проведення реакції між вищезгаданими сполуками і захищеними первинними аминовими сполуками в якості особливо пріоритетним модифікатора. Описивавшимися вище захищеними первинними аминовими сполуками у відповідному випадку є алкоксисилановие сполуки, що мають захищену первинну аміногрупу.

Алкоксисилановие сполуки, що мають захищену первинну аміногрупу, які використовують в якості вищезазначеного модифікатора, включають, наприклад, N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилдиметоксисилан, 1-триметилсилил-2,2-диметокси-1-аза-2-силациклопентан, N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилтриметоксисилан, N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилтриэтоксисилан, N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилдиэтоксисилан, N,N-біс(триметилсилил)аминоэтилтриметоксисилан, N,N-біс(тримет�иноэтилметилдиэтоксисилан тощо, переважно, N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилдиметоксисилан, N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилдиэтоксисилан або 1-триметилсилил-2,2-диметокси-1-аза-2-силациклопентан.

Крім того, модифікатори також включають алкоксисилановие сполуки, що мають захищену вторинну аміногрупу, такі як N-метил-N-триметилсилиламинопропил(метил)диметоксисилан, N-метил-N-триметилсилиламинопропил(метил)диэтоксисилан, N-триметилсилил(гексаметиленимин-2-іл)пропіл(метил)диметоксисилан, N-триметилсилил(гексаметиленимин-2-іл)пропіл(метил)диэтоксисилан, N-триметилсилил(піролідин-2-іл)пропіл(метил)диметоксисилан, N-триметилсилил(піролідин-2-іл)пропіл(метил)диэтоксисилан, N-триметилсилил(пиперидин-2-іл)пропіл(метил)диметоксисилан, N-триметилсилил(пиперидин-2-іл)пропіл(метил)диэтоксисилан, N-триметилсилил(імідазол-2-іл)пропіл(метил)диметоксисилан, N-триметилсилил(імідазол-2-іл)пропіл(метил)диэтоксисилан, N-триметилсилил(4,5-дигидроимидазол-5-іл)пропіл(метил)диметоксисилан, N-триметилсилил(4,5-дигидроимидазол-5-іл)пропіл(метил)диэтоксисилан тощо; алкоксисилановие сполуки, що мають иминогруппу, такі як N-(1,3-диметилбутилиден)-3-(триэтоксисилил)-1-пропанамин, N-(1-метилэтилиден)-3-(триэтонамин, N-(4-N,N-диметиламинобензилиден)-3-(триэтоксисилил)-1-пропанамин, N-(циклогексилиден)-3-(триэтоксисилил)-1-пропанамин тощо; алкоксисилановие сполуки, що мають аміногрупу, такі як 3-диметиламінопропіл(триэтокси)силан, 3-диметиламінопропіл(триметокси)силан, 3-диэтиламинопропил(триэтокси)силан, 3-диэтиламинопропил(триметокси)силан, 2-диметиламіноетил(триэтокси)силан, 2-диметиламіноетил(триметокси)силан, 3-диметиламінопропіл(діетокси)метилсилан, 3-дибутиламинопропил(триэтокси)силан тощо.

Вищезазначені модифікатори можуть бути використані індивідуально або в комбінації з двох або більше типів. Крім того, вищезазначені модифікатори можуть являти собою продукти неповної конденсації.

В продукти неповної конденсації позначають модифікатори, у яких частина (не всі) з груп SiOR перетворилися в SiOSi в результаті конденсації.

В реакції модифікування, що проводиться при використанні описаного вище модифікатора, кількість вищезазначеного модифікатора переважно знаходиться в діапазоні від 0,5 до 200 ммоль/кг полімеру на основі сполученого дієна. Вищезазначене кількість більш переважно знаходиться в діапазоні від 1 до 100 ммоль/кг полімеру на�олимер на основі сполученого дієна позначає тільки масу полімеру, який не містить добавок, таких як антиоксидант тощо, які додаються під час отримання або після отримання. Регулювання кількості модифікатора в межах описаних вище діапазонів робить чудовою диспергованість наповнювача, зокрема технічного вуглецю, і дозволяє поліпшити характеристики руйнування і параметри низького тепловиділення після вулканізації.

На спосіб додавання вищеописаних модифікаторів яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і модифікатори можуть бути додані одноразово, частинами, безперервно, і тому подібне, бажано одноразово.

Крім того, модифікатор може бути приєднаний до будь положенні, вибраному з основного ланцюга і бічний ланцюга полімеру, на додаток до його кінцевий групі ініціювання полімеризації і кінцевий групі обриву реакції полімеризації, але можливості для придушення розсіювання енергії кінцевий групи полімеру, що покращує параметри низького тепловиділення, модифікатор переважно вводять у кінцеву групу ініціювання полімеризації або кінцеву групу обриву полімеризації.

Прискорювач конденсації

У цьому винаході переважно використовують прискорювач єднання, має захищену первинну аміногрупу і використовується як описаного вище модифікатора.

Придатними для використання в якості вищезазначеного прискорювача конденсації є сполуки, що мають третинну аміногрупу, або органічні сполуки, що містять щонайменше один елемент, належить до групи, обраної з 3-ї групи, 4-ї групи, 5-ї групи, 12-ї групи, 13-ї групи, 14-ї групи та 15-ї групи періодичної таблиці (довгої періодичної таблиці). Крім того, прискорювач конденсації переважно представляє собою алкоксиди, карбоксилат і ацетилацетонатние комплексні солі, що містять, принаймні, один метал, обраний із групи, що складається з титану (Ti), цирконію (Zr), вісмуту (Bi), алюмінію (Al) та олова (Sn).

Прискорювач конденсації може бути доданий до проведення реакції модифікування, але переважно його додають до системи реакції модифікування в середині проходження реакції модифікування та/або після її закінчення. У разі його додавання до проведення реакції модифікування він буде безпосередньо вступати в реакцію з активною кінцевий групою, і в певному випадку гидрокарбилоксигруппа, що має захищену первинну але настає після закінчення від 5 хвилин до 5 годин з моменту ініціювання реакції модифікування, бажано по закінченні від 15 хвилин до 1 години з моменту ініціювання реакції модифікування.

Слушними прискорювачами конденсації є сполуки, що містять титан, такі як тетраметоксититан, тетраэтоксититан, тетра-н-пропоксититан, тетраизопропоксититан, тетра-н-бутоксититан, олігомери тетра-н-бутоксититана, тетра-втор-бутоксититан, тетра-трет-бутоксититан, тетра(2-этилгексил)титан, біс(октандиолеинат)біс(2-этилгексил)титан, тетра(октандиолеинат)титан, лактат титану, дипропоксибис(триэтаноламинат) титану, дибутоксибис(триэтаноламинат) титану, трибутоксистеарат титану, трипропоксистеарат титану, этилгексилдиолеинат титану, трипропоксиацетилацетонат титану, дипропоксибис(ацетилацетонату) титану, трипропоксиэтилацетоацетат титану, пропоксиацетилацетонатбис(этилацетоацетат) титану, трибутоксиацетилацетонат титану, дибутоксибис(ацетилацетонату) титану, трибутоксиэтилацетоацетат титану, бутоксиацетилацетонатбис(этилацетоацетат) титану, тетракис(ацетилацетонату) титану, диацетилацетонатбис(этилацетоацетат) титану, оксид біс(2-этилгексаноат)титану, оксид біс(лауринат)титану, оксид біс(нафтенат)титану, оксид біс(стеарат)титану, оксид біс(олеинат)титану, оксі�кіс(стеарат)титан, тетракис(олеинат)титан, тетракис(линолеат)титан тощо.

Крім того, відповідними прискорювачами конденсації є, наприклад, трис(2-этилгексаноат)вісмут, трис(лауринат)вісмут, трис(нафтенат)вісмут, трис(стерат)вісмут, трис(олеинат)вісмут, трис(линолеат)вісмут, тетраэтоксицирконий, тетра-н-пропоксицирконий, тетраизопропоксицирконий, тетра-н-бутоксицирконий, тетра-втор-бутоксицирконий, тетра-трет-бутоксицирконий, тетра(2-этилгексил)цирконій, трибутоксистеарат цирконію, трибутоксиацетилацетонат цирконію, дибутоксибис(ацетилацетонату) цирконію, трибутоксиэтилацетоацетат цирконію, бутоксиацетилацетонатбис(этилацетоацетат) цирконію, тетракис(ацетилацетонату) цирконію, диацетилацетонатбис(этилацетоацетат) цирконію, оксид біс(2-этилгексаноат)цирконію, оксид біс(лауринат)цирконію, оксид біс(нафтенат)цирконію, оксид біс(стеарат)цирконію, оксид біс(олеинат)цирконію, оксид біс(линолеат)цирконію, тетракис(2-этилгексаноат)цирконій, тетракис(лауринат)цирконій, тетракис(нафтенат)цирконій, тетракис(стеарат)цирконій, тетракис(олеинат)цирконій, тетракис(линолеат)цирконій і тому подібне.

Крім того, відповідними прискорювачами конденсації є триэтоксиалюминий, три-н-проминий, три(2-этилгексил)алюміній, дибутоксистеарат алюмінію, дибутоксиацетилацетонат алюмінію, бутоксибис(ацетилацетонату) алюмінію, дибутоксиэтилацетоацетат алюмінію, трис(ацетилацетонату) алюмінію, трис(этилацетоацетат) алюмінію, трис(2-этилгексаноат)алюміній, трис(лауринат) алюміній, трис(нафтенат)алюміній, трис(стеарат)алюміній, трис(олеинат)алюміній, трис(линолеат)алюміній тощо.

Серед перерахованих вище прискорювачів конденсації переважними є сполуки титану, а особливо бажаними є алкоксиди титану, карбоксилат титану або ацетилацетонатние комплексні солі титану.

Кількість вищезазначених прискорювачів конденсації переважно знаходиться в діапазоні від 0,1 до 10, особливо переважно від 0,5 до 5, в розрахунку на молярне відношення між кількістю молей описаних вище з'єднань і сукупною кількістю молей гидрокарбилоксигрупп, присутніх в реакційній системі. Проходження реакції конденсації ефективно промотують в результаті регулювання кількості прискорювачів конденсації в межах вищевказаних діапазонів.

Реакція конденсації у цьому винаході протікає в присутності описаного вище ускорител�в результаті відпарювання, і реакція конденсації протікає під час відпарювання.

Крім того, реакція конденсації може бути проведена у водному розчині, а температура реакції конденсації переважно знаходиться в діапазоні від 85 до 180°С, більш переважно від 100 до 170°С, а особливо переважно від 110 до 150°С.

Регулювання температури в реакції конденсації в межах вищевказаних діапазонів забезпечує ефективне промоція та завершення реакції конденсації і пригнічує погіршення якості отриманого модифікованого полімеру на основі сполученого дієна, що виникає в результаті старіння полімеру внаслідок його зміни з плином часу.

Час реакції конденсації зазвичай знаходиться в діапазоні від 5 хвилин до 10 годин, переважно від 15 хвилин до 5 годин. Регулювання часу реакції конденсації в межах зазначених вище діапазонів робить можливим плавне завершення реакції конденсації.

Тиск в реакційній системі при реакції конденсації зазвичай знаходиться в діапазоні від 0,01 до 20 МПа, переважно від 0,05 до 10 МПа.

На спосіб проведення реакції конденсації у водному розчині яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і може бути використаний реактор периодичеѽогоступенчатий реактор безперервного типу тощо. Крім того, вищезазначені реакція конденсації і десольватация можуть бути проведені в один і той же час.

Первинну аміногрупу, що виникає в модифікованому полімері на основі сполученого дієна цього винаходу завдяки модификатору, отримують, як це описувалося вище, в результаті проведення обробки за зняття захисту. Нижче буде описано відповідний конкретний приклад обробки по зняттю захисту, відмінною від десольватационной обробки при використанні водяного пара, такий як описана вище відпарювання.

Таким чином, захисну групу первинної аміногрупи перетворюють у вільну аміногрупу в результаті її гідролізу. Проводять десольватационную обробку, в результаті якої може бути отримано модифікований полімер на основі сполученого дієна, що має первинну аміногрупу. Обробка для зняття захисту з захищеною аміногрупи, що виникає завдяки модификатору, при необхідності може бути проведена на будь-якій стадії, починаючи зі стадії, що включає вищезгадану конденсаційну обробку, до отримання висушеного полімеру в результаті десольватации.

Модифікований полімер на основі сполученого дієна

Модифікований полімер на основ°С) в діапазоні переважно від 10 до 150, більш переважно від 15 до 100. У разі в'язкість по Муні, меншій ніж 10, фізичні властивості каучуку, у тому числі характеристики опору руйнуванню, будуть недостатніми, а в разі в'язкість по Муні, що перевищує 150, незадовільним буде зручність у використанні, що зробить важким перемішування полімеру з добавками до суміші.

Крім того, композиція невулканизованого каучуку, відповідна справжня винаходу, перемешиваемая з описаним вище модифікованого полімером на основі сполученого дієна, характеризується в'язкість по Муні (ML1+4, 130°C) в діапазоні переважно від 10 до 150, більш переважно від 30 до 100.

У модифікованого полімеру на основі сполученого дієна, використаного для отримання каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, відношення між среднемассовой молекулярною масою (Mw) і среднечисленной молекулярною масою (Mn), тобто молекулярно-масовий розподіл (Mw/Mn), переважно знаходиться в діапазоні від 1 до 3, більш переважно від 1,1 до 2,7.

Регулювання молекулярно-масового розподілу (Mw/Mn) модифікованого полімеру на основі сполученого дієна в межах зазначених вище діапазонів робить тр�ваного полімеру на основі сполученого дієна з каучукової композицією, і робить можливим поліпшити фізичні властивості каучукової композиції в достатній мірі.

Крім того, модифікований полімер на основі сполученого дієна, використаний для отримання каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, має среднечисленную молекулярну масу (Mn) переважно в діапазоні від 100000 до 500000, більш переважно від 150000 до 300000. Регулювання среднечисленной молекулярної маси модифікованого полімеру на основі сполученого дієна в межах зазначених вище діапазонів, пригнічує зменшення модуля пружності вулканізованого матеріалу і збільшення втрат на гістерезис, дозволяючи отримати чудові характеристики опору руйнуванню, і призводить до отримання каучукової композиції, що містить вищезгаданий модифікований полімер на основі сполученого дієна і характеризується неперевершеною зручністю при замішуванні.

Модифікований полімер на основі сполученого дієна, використаний для отримання каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, може бути використаний індивідуально або в комбінації з двох і більше його типів.

Інші каучукові компоненти

Каучуковий компонент, і�ковом компонент (А), включає натуральний каучук і синтетичні каучуки на основі інших дієнів. Синтетичні каучуки на основі інших дієнів включають, наприклад, стиролибутадиеновие сополімери (СБК), полибутадиен (БК), полиизопрен (ІК), стирол-изопреновие сополімери (СВК), бутилкаучук (ІІК), галогенированний бутилкаучук, етилен-пропілен-диеновие потрійні сополімери (ЕПДМ) та їх суміші. Частина або вся кількість синтетичних каучуків на основі інших дієнів більш переважно являють собою модифікований каучук на диеновой основі, якому надають розгалужену структуру при використанні поліфункціонального модифікатора, наприклад, такого як тетрахлорид цинку.

Наповнювач (В)

У каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, в якості компонента (В) наповнювач використовують, переважно, в кількості, що дорівнює 50 масових частинах або менше в розрахунку на 100 масових частин описаного вище каучукового компонента (А).

У разі перевищення кількості наповнювача понад 50 масових частин результат, такий як задовільний низьке тепловиділення, низька еластичність і тому подібного не проявляється, а динамічний модуль накопичення (E') при динамічної деформації 1% йств вулканізованого каучуку отриманої каучукової композиції, що створює можливість погіршення плавності ходу.

Крім того, у разі надмірно великої кількості наповнювача величина ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, яка буде роз'яснено нижче, в певному випадку не складе 5,0 або менше в частині фізичних властивостей вулканізованого каучуку отриманої каучукової композиції. У відповідності з цим кількість вищезазначеного наповнювача переважно знаходиться в діапазоні від 30 до 50 масових частин, більш переважно від 45 до 40 масових частин. У разі кількості наповнювача, рівного 30 масових частинах або менше, у каучуку зменшиться межа міцності при розриві, і значно погіршиться довговічність при пробігу зі спущеною покришкою.

Вищезазначеним наповнювачем є, щонайменше, один матеріал, що обирається з технічного вуглецю, діоксиду кремнію і неорганічного наповнювача формули (I):

nMxSiOyzH2O(I)

де M пѸдов або гідроксидів вищезазначених металів або гідратів і карбонатів вищезазначених металів, n, x, y і z являють собою ціле число в діапазоні від 1 до 5, ціле число в діапазоні від 0 до 10, ціле число в діапазоні від 2 до 5 і ціле число в діапазоні від 0 до 10, відповідно.

Для додання вулканизованному каучуку отриманої каучукової композиції, описаної вище, задовільних фізичних властивостей можуть бути використані різновиди технічного вуглецю різних марок, таких як сверхизносостойкая пічна сажа, зносостійка пічна сажа, високоизносостойкая пічна сажа, бистроэкструдируемая пічна сажа і пічна сажа загального призначення, що застосовуються індивідуально або в суміші. Переважними є різновиди технічного вуглецю, такі як бистроэкструдируемая пічна сажа і пічна сажа загального призначення, а особливо доцільним є технічний вуглець типу бистроэкструдируемой пічної сажі.

На діоксид кремнію яких-небудь конкретних обмежень не накладають, переважними є діоксид кремнію, одержуваний вологим способом, діоксид кремнію, одержуваний сухим способом і колоїдний діоксид кремнію. Вони можуть бути використані індивідуально або у вигляді суміші.

Придатними для використання в якості неорганічного наповнювача, про�, �-оксид алюмінію тощо, моногідрат оксиду алюмінію (Al2O3·H2O), такий як бемит, діаспор тощо, гідроксид алюмінію (Al(OH)3), такий як гиббсит, байерит тощо, карбонат алюмінію (Al2(CO3)2), гідроксид магнію (Mg(OH)2), оксид магнію (MgO), карбонат магнію (MgCO3), тальк (3MgO·4SiO2·H2O), атапульгіт (5MgO·8SiO2·9H2O), титанові білила (TiO2), титановий чорний (TiO2n-1), оксид кальцію (CaO), гідроксид кальцію (Ca(ОН)2), оксид магнію-алюмінію (MgO·Al2O3), глина (Al2O3·2SiO2), каолін (Al2O3·2SiO2·2H2O), пирофиллит (Al2O3·4SiO2·H2O), бентоніт (Al2O3·4SiO2·2H2O), силікат алюмінію (Al2SiO5, Al4·3SiO4·5H2O тощо), силікат магнію (Mg2SiO4, MgSiO3тощо), силікат кальцію (Ca2·SiO4тощо), силікат кальцію-алюмінію (Al2O3·CaO·2SiO2тощо), силікат кальцію-магнію (CaMgSiO4), карбонат кальцію (CaCO3), діоксид цирконію (ZrO2), гідроксид цирконію (ZrO(OH)2·nH2O), карбонат цирконію (Zr(CO3)2), рідкі кристали насіння льону� заряд, такі як різні цеоліти.

Неорганічним наповнювачем, описаним формулою (I), переважно є наповнювач, у якого М являє собою, щонайменше, один вибраний з алюмінію, оксиду або гідроксиду алюмінію і карбонату алюмінію.

У їх числі в якості наповнювача переважними є технічний вуглець і діоксид кремнію, а особливо доцільним є технічний вуглець.

Крім того, якщо це не призведе до зниження ефектів цього винаходу, до каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, при необхідності можуть бути додані різні хімічні реагенти, які зазвичай використовуються в гумовій промисловості, наприклад, вулканізатор, прискорювач вулканізації, технологічне масло, антиоксидант, інгібітор подвулканизации, оксид цинку, стеаринова кислота тощо.

Описаний вище вулканізатор містить сірку тощо, та його кількість переважно знаходиться в діапазоні від 0,1 до 10,0 масової частини, переважно від 1,0 до 5,0 масової частини, при вираженні рівня вмісту сірки в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента (А). У разі присутності менше ніж 0,1 масової частки у вулк�кого тепловиділення, а перевищення 10,0 масової частини викличе втрату еластичності каучуку.

На прискорювач вулканізації, який може бути використаний у цьому винаході, яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і є, наприклад, прискорювачі вулканізації на тиазольной основі, такі як М (2-меркаптобензотиазол), DM (дибензотиазилдисульфид), CZ (N-циклогексил-2-бензотиазилсульфенамид) тощо, на гуанидиновой основі, такі як DGP (дифенилгуанидин) тощо, і на тиурамовой основі, такі як ТОЙ (тетракис(2-этилгексил)тиурамдисульфид) тощо. Кількість прискорювача вулканізації переважно знаходиться в діапазоні від 0,1 до 5,0 масової частини, переважно від 0,2 до 3,0 масової частини, в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента (А).

Крім того, в якості технологічного масла, використовуваного в якості мягчителя, який може бути використаний в каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, можуть бути представлені з'єднання на парафінової основі, з'єднання на нафтеновой основі, ароматичної сполуки на основі тощо. З'єднання на ароматичній основі використовують у тому випадку, коли для застосування каучукової компо�еновой основі або на парафінової основі використовують для тих областей застосування, в яких велике значення мають втрати на гістерезис і низькотемпературні характеристики. Кількість мягчителя переважно знаходиться в діапазоні від 0 до 100 масових частин в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента (А), і в разі присутності 100 масових частин або менше у вулканізованого каучуку може бути придушене погіршення межі міцності при розтягу і параметрів низького тепловиділення (низького споживання палива).

Крім того, в якості антиоксиданту, використовуваного в каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, можуть бути представлені 3C (N-ізопропіл-N'-феніл-п-фенілендіамін), 6С (N-(1,3-диметилбутил)-N'-феніл-п-фенілендіамін), AW (6-етокси-2,2,4-триметил-1,2-дигидроксихинолин), продукти високотемпературної конденсації дифеніламіну і ацетону тощо. Кількість антиоксиданту переважно знаходиться в діапазоні від 0,1 до 5,0 масової частини, переважно від 0,3 до 3,0 масової частини, в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента (А).

Фізичні властивості вулканізованого каучуку каучукової композиції (а)

Каучукова композиція, відповідна справжньому винаходу, повинна характеризуватися динамічним модулнизованного каучуку. У разі перевищення вищезазначеним динамічним модулем накопичення (E') при динамічної деформації 1% і 25°З величини 10 МПа покришка при звичайному пробігу буде менш схильною вигину, і плавність ходу зменшиться. Динамічний модуль накопичення (E') переважно знаходиться в діапазоні від 1 до 10 МПа, більш переважно від 3 до 10 МПа, а особливо переважно від 3 до 8 МПа.

Зазначений вище динамічний модуль накопичення (E') являє собою величину, що вимірюється наступним чином.

Метод вимірювання динамічного модуля накопичення (E')

З листової пластини, що має товщину 2 мм, яку отримують в результаті вулканізації каучукової композиції внутрішнього шару боковини в умовах 160°С і 12 хвилин, вирізують лист, має ширину 5 мм і завдовжки 40 мм, і його використовують в якості зразка. Динамічний модуль накопичення (E') вищезазначеного зразка вимірюють в умовах відстані між затискними патронами 10 мм, початкової деформації 200 мкм, динамічної деформації 1%, частоти 52 Гц і вимірювання температури 25°С при використанні спектрометра, виробленого в компанії Ueshima Seisakusho Co., Ltd..

Крім того, величина ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С (∑ tan δ (при �лжна складати 5,0 або менше. У разі перевищення величиною ∑ значень вищезазначеного tan δ 5,0 в покришці під час пробігу зі спущеною покришкою виділиться велика кількість тепла, і довговічність покришки при пробігу зі спущеною покришкою погіршиться. Величина ∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С) знаходиться в діапазоні переважно від 1,0 до 5,0, особливо переважно від 2,0 до 4,0.

Описана вище величина ∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С) є величиною, що вимірюється наступним чином.

Метод вимірювання величини ∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С)

З листової пластини, що має товщину 2 мм, яку отримують в результаті проведення вулканізаційної обробки для каучукової композиції в умовах 160°С і 12 хвилин, вирізують лист, має ширину 5 мм і завдовжки 40 мм, і його використовують в якості зразка. Тангенс втрат tan δ вищезазначеного зразка вимірюють в температурних діапазонах 28°С, 29°С, 30°С, і т.д. до 150°С, продемонстрованих на фіг.3, з інтервалом в 1° в умовах відстані між затискними патронами 10 мм, початкової деформації 200 мкм, динамічної деформації 1%, частоти 52 Гц і температури початку вимірювання в діапазоні від 25°С до 200°С при використанні спектрометра, произведе�е значення, продемонстровано у вигляді графіка для визначення площі затіненій частині, і її значення приймають за величину ∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С).

Каучукова композиція (b)

У пневматичної покришки цього винаходу коефіцієнт повітропроникності каучукової композиції (b) для внутрішнього герметизуючого шару при 60°С повинен становити 6,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа або менше, а напруга розшаровування між шаром армування боковини (каучукової композицією (а)) і внутрішнім герметизуючим шаром, кожен з яких описаний вище, переважно становить 5,5 кГс/дюйм або більше.

Каучукову композицію (b), у якій коефіцієнт повітропроникності при 60°С становить 6,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа або менше, використовують для виготовлення описаного вище внутрішнього герметизуючого шару, і тому його повітронепроникність порівнюють з повітропроникністю, досягнутої раніше. У разі перевищення коефіцієнтом повітропроникності каучукової композиції для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару при 60°С 6,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа воздухоне�обность утримувати повітря. Крім того, фізичні властивості відповідних елементів у покришці з плином часу значною мірою зміняться, і брекера погіршиться довговічність. З точки зору ще більшого поліпшення здатності покришки утримувати повітря і надійного придушення погіршення характеристик елементів покришки з плином часу коефіцієнт повітропроникності каучукової композиції для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару при 60°С переважно становить 5,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа або менше, більш переважно 2,5×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа або менше. На нижнє граничне значення коефіцієнта повітропроникності яких-небудь конкретних обмежень не накладають, і воно становить приблизно 50×10-12см3·см/см2·с·см ртутного стовпа.

Крім того, напруга розшаровування між шаром армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром, кожен з яких описувався вище, переважно становить 5,5 кГс/дюйм або більше. Розшарування між шаром армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром достатньою мірою пригнічується, і у покришки поліпшується довговічно�анія боковини та внутрішнім герметизуючим шаром і ще більшого поліпшення довговічності покришки при пробігу зі спущеною покришкою напруга розшаровування між шаром армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром більш переважно становить 7,0 кГс/дюйм або більше.

Каучуковий компонент

Каучуковий компонент каучукової композиції (b), що використовується для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, включає натуральний каучук (НК) і синтетичні каучуки, такі як бутилкаучук (ІІК), полибутадиен (БК), стиролибутадиеновие сополімери (СБК), акрилонітрил-бутадіенові сополімери (НБК), хлоропреновий каучук (ГК) тощо. Описаний вище бутилкаучук може бути галогенированним. Вищезазначені каучукові компоненти можуть бути використані індивідуально або в суміші з двох або більше типів. Каучуковий компонент каучукової композиції (b) для виготовлення описаного вище внутрішнього герметизуючого шару бажано містить бутилкаучук. У разі утримання бутилкаучуку у каучуковому компоненті каучукової композиції (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару у вищезгаданій каучукової композиції може бути поліпшена повітронепроникність. Крім того, з точки зору надійного поліпшення повітронепроникності каучукової композиції (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару рівень вмісту бутилкаучуку у каучуковому компоненті вищезгаданої каучукової композиції більш переважно составо вище внутрішнього герметизуючого шару бажано перемішують з 15 масовими частинами і більше неорганічного наповнювача, характеризується аспектних ставленням в діапазоні від 5 до 30, в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента. Каучукова композиція, отримана в результаті перемішування каучукового компонента з плоским неорганічним наповнювачем, що характеризується аспектних ставленням в діапазоні від 5 до 30, характеризується високою воздухонепроніцаемостью, оскільки вищезгаданий плоский неорганічний наповнювач запобігає проникненню повітря. У разі аспектного відносини у неорганічного наповнювача, меншого, ніж 5, ефект поліпшення повітронепроникності описаного вище внутрішнього герметизуючого шару буде невеликим, а в разі перевищення ним 30, у каучукової композиції погіршиться нафтових. З точки зору поліпшення повітронепроникності внутрішнього герметизуючого шару і гарного збереження нафтових каучукової композиції аспектне відношення у неорганічного наповнювача більш переважно знаходиться в діапазоні від 5 до 20. Аспектне відношення демонструє відношення між великим діаметром плоского неорганічного наповнювача і його товщиною. Крім того, у разі якщо кількість примешиваемого плоского неорганічного наполнителхонепроницаемости описаного вище внутрішнього герметизуючого шару буде невеликим. З точки зору надійного поліпшення повітронепроникності внутрішнього герметизуючого шару примешиваемое кількість плоского неорганічного наповнювача більш переважно становить 20 масових частин і більше в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента.

На описаний вище плоский неорганічний наповнювач яких-небудь конкретних обмежень не накладають у разі, якщо він являє собою шаруватий або таблитчатий мінерал і характеризується аспектних ставленням в діапазоні від 5 до 30, і він може являти собою або природний продукт, або синтетичний продукт. Вищезгаданий мінерал включає каолінову глину, слюду, польовий шпат, гидратний комплекс діоксиду кремнію та оксиду алюмінію, монтмориллонит, сапоніт, гекторіт, баделєїт, стевенсит, нонтронит, вермикуліт, галлуазит тощо. У їх числі переважними є каолінова глина і слюда, а особливо кращою є каолінова глина. Вищезазначені мінерали можуть бути використані індивідуально або в комбінації з двох або більше типів, та у відповідному випадку можуть бути використані комерційні продукти. Описаний вище плоский неорганічний наповнювач переважно харлоскому неорганічних наповнювача, кожен з яких описувався вище, до тих пір, поки це не буде йти на шкоду досягненню цілей цього винаходу, при необхідності можуть бути вибрані і перемішані з каучукової композицією (b) для виготовлення описаного вище внутрішнього герметизуючого шару добавки до суміші, що зазвичай використовуються у гумовій промисловості, у тому числі наповнювач, такий як технічний вуглець тощо, вулканізатор, прискорювач вулканізації, антиоксидант, інгібітор подвулканизации, мягчитель, оксид цинку, стеаринова кислота, поліуретановий аппрет тощо. В якості вищезазначених добавок до суміші у відповідному випадку можуть бути використані комерційні продукти.

Відмінність швидкостей вулканізації Δ

Відмінність швидкостей вулканізації Δ, описивающееся наступній далі формулою (II), між каучукової композицією (а) для виготовлення шару каучуку армування боковини та каучукової композицією (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, кожен з яких описувався вище, переважно становить 13,5 або менше при температурі вулканізації 160°С:

Δ=|{Tc(90){Tc(90)-Tc(10)}s|,(II)

де Tc(90) являє собою час (хвилини) 90%-ної вулканізації каучукової композиції; Tc(10) являє собою час (хвилини) 10%-ної вулканізації каучукової композиції; I являє каучукову композицію для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару; a S являє каучукову композицію для виготовлення шару каучуку армування боковини.

У разі, якщо величина різниці швидкостей вулканізації Δ між каучукової композицією (а) для виготовлення шару каучуку армування боковини та каучукової композицією (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, перевищує 13,5 при температурі вулканізації 160°З характеристики совулканизации шару каучуку армування боковини та внутрішнього герметизуючого шару погіршаться, і в результаті чого при пробігу зі спущеною покришкою шар каучуку армування боковини та внутрішній герметизуючий шар легко розшарувати, що погіршить для покΔ з точки зору ще більшого поліпшення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою більш переважно становить 13 або менше при 160°С. Швидкість вулканізації у відповідному випадку може бути змінена в результаті контрольованого варіювання типів і примешиваемих кількостей вулканизатора, прискорювача вулканізації, наповнювача і інших добавок до суміші.

Отримання каучукової композиції та отримання пневматичної полкришки

Каучукова композиція, відповідна справжньому винаходу, може бути отримана в результаті замішування компонентів, відповідних описаної вище рецептури суміші, при використанні замешивающего обладнання, такого як змішувач Бенбері, вальці, закритий резиносмеситель тощо, а після проведення формуючої переробки її вулканізуют і використовують для виготовлення шару армування боковини 8 та/або наповнювального шнура борту 7 і внутрішнього герметизуючого шару 6 в пневматичної покришці, продемонстрованої на фіг.1.

Покришку цього винаходу отримують звичайним способом отримання самонесучих покришок при використанні каучукової композиції, що відповідає справжньому винаходу, для виготовлення шару армування боковини 8 та/або наповнювального шнура борту 7 і внутрішнього герметизуючого шару 6. Тобто, каучукову композицію, відповідну настоѱом, переробляють на відповідні елементи на невулканизационной стадії, а елементи склеюють і формують на обладнанні для формування покришки звичайним способом, в результаті чого формують сиру покришку. Для отримання покришки вищезгадану сиру покришку нагрівають і пресують в вулканизующем обладнанні.

Самонесуча покришка цього винаходу, отримана описаним вище способом, характеризується поліпшеними опором коченню і плавністю ходу при звичайному пробігу без погіршення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою.

ПРИКЛАДИ

Далі даний винахід буде детально роз'яснено на прикладах, але даний винахід жодним чином не обмежується прикладами, продемонстрованими нижче.

Відповідні характеристики вимірювали у відповідності з наступними далі методами.

«Фізичні властивості немодифікованих або модифікованих полімерів на основі спряжених дієнів»

Метод аналізу мікроструктури

Рівень (%) вмісту вінільной зв'язку вимірювали методом інфрачервоної спектроскопії (метод Морелло).

Вимірювання среднечисленной молекулярної маси (Mn), среднемассовой молекулярної маси (Mw) і молекулярно-масового ра�ьзовании рефрактометра в якості детектора і показували для полістиролу при використанні монодисперсного полістиролу в якості стандарту. Колонка представляє собою GMHXL (виробництво компанії Tosoh Corp.), а елюенти являє собою тетрагідрофуран.

Вимір рівня вмісту первинних аміногруп (ммоль/кг)

Спочатку полімер розчиняли в толуолі, а після цього його облягали у великій кількості метанолу для відділення від каучуку з'єднання, що має аміногрупу, яке не пов'язане з полімером, з подальшим висушуванням останнього. Полімер, підданий вищезгаданої обробці, використовували в якості зразка для кількісного визначення загального рівня змісту аміногруп «методом випробування для визначення загального аминового числа», описаним у документі JIS К7237. Після цього полімер, підданий вищеописаною обробці, використовували в якості зразка для кількісного визначення рівнів вмісту вторинних і третинних аміногруп аміногруп «методом ацетилацетонового блокування». В якості розчинника для зразка, використовували про-нитротолуол і додавали ацетілацетон для проведення потенціометричного титрування розчином перхлорной кислоти. Рівні вмісту вторинних і третинних аміногруп аміногруп вичитали з сукупного рівня змісту аміногруп, визначаючи рівень вмісту �ялі рівень змісту (ммоль/кг) первинних аміногруп, пов'язаних з полімером.

«Оцінка невулканизованного каучуку»

Швидкість вулканізації

Вимірювання кривий вулканізації каучукової композиції проводили при 160°С згідно з документом JIS К6300-2:2001 при використанні приладу Curelastometer, виробленого в компанії JSR Corporation. Вимірювали максимальне значення (Fmax) і мінімальне значення (Fmin) крутного моменту для кривої вулканізації, де час (хвилини), що витрачається аж до досягнення крутного моменту {(Fmax-Fmin)×0,1+Fmin}, брали за час 10%-ної вулканізації (Тс(10)), а час (хвилини), що витрачається аж до досягнення крутного моменту {(Fmax-Fmin)×0,9+Fmin}, брали за час 90%-ної вулканізації (Тз(90)); і відмінність між ними брали за показник швидкості вулканізації.

«Фізичні властивості вулканізованого каучуку каучукової композиції»

Динамічний модуль накопичення (E') і величину ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С (∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°З)) вимірювали згідно з методами, описаними у цьому винаході.

Повітропроникність

Відповідні каучукові композиції для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару вулканизовали при 160°С протягом 30 мидования для випробування на повітропроникність М-С1 (виробленого в компанії Toyo Seiki Co., Ltd.).

«Оцінка пневматичної покришки»

Довговічність при пробігу зі спущеною покришкою

Відповідні досліджувані покришки (радіальні покришки для пасажирських транспортних засобів, що характеризуються розміром шини 215/45ZR17) встановлювали на обода і накачували до внутрішнього тиску 230 кПа і потім витримування в приміщенні при 38°С протягом 24 годин, витягували ніпель клапана для забезпечення дотримання внутрішнього тиску на рівні атмосферного тиску. Покришки піддавали обкаточному випробуванню на барабані в умовах навантаження 4,17 кН (425 кг), швидкості 89 км/год і температури 38°С. Вимірювали відстані пробігу відповідних тестованих покришок аж до виникнення проблем, що демонструє показник, відповідний наступного далі рівнянню, де відстань пробігу покришки в порівняльному прикладі 1 приймали за 100:

(показник) довговічність при пробігу зі спущеною покришкою = (відстань пробігу для досліджуваної покришки)/(відстань пробігу для покришки з порівняльного прикладу 1) × 100.

Чим більшим буде цей показник, тим кращою буде довговічність при пробігу зі спущеною покришкою.

Плавність ходу

Відповідні досліджувані п�ти ходу двома професійними водіями і для визначення середнього значення результату випробування результатами привласнювали бали в діапазоні від 1 до 10. Чим більшим буде це значення, тим кращою буде плавність ходу. Межу прийнятності плавності ходу складає 7 і більше.

Напруга розшаровування

Шар каучуку армування боковини та внутрішній герметизуючий шар склеювали один з одним і вулканизовали для отримання полосовидного зразка, що має ширину 20 мм. Випробування на розшаровуванню проводили для міжфазної поверхні між шаром каучуку армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром, вимірюючи зусилля, необхідне для розшаровування.

Здатність зберігати внутрішній тиск

Відповідні досліджувані покришки на 100% накачували до заданого внутрішнього тиску, та їх коефіцієнт утримування внутрішнього тиску по закінченні 30 днів демонструє показник оцінки здатності зберігати внутрішній тиск, де для покришки в порівняльному прикладі 1 його приймали за 100. Як було продемонстровано, чим більшим буде це значення, тим більше буде чудовою ступінь збереження внутрішнього тиску.

Приклад одержання 1. Полибутадиен, модифікований первинним аміном

(1) Одержання полибутадиена

В автоклав об'ємом 5 л з атмосферою, витісненої азотом, в потоці азоту завантажували а й після додавання сюди 2,85 ммоль н-бутіллітія (Були) протягом 4,5 годин полімеризацію проводили в лазні з теплою водою при 50°З, забезпеченою перемішуючим пристроєм. Ступінь перетворення 1,3-бутадієну в реакції становила майже 100%. Вищезгаданий полімерний розчин переводили в метанольний розчин, що містить 1,3 г 2,6-ди-трет-бутил-п-крезолу, для обриву реакції полімеризації, а після цього розчинник видаляли в результаті відпарювання. Получающееся в результаті тверда речовина висушували на вальцях при 110°С, отримуючи полибутадиен. Таким чином, отриманий полибутадиен використовували для вимірювання мікроструктури (кількість вінільних зв'язків), среднемассовой молекулярної маси (Mw) і молекулярно-масового розподілу (Mw/Mn). Результати продемонстрували кількість вінільних зв'язків 14%, Mw 150000 і Mw/Mn 1,1.

(2) Одержання полибутадиена, модифікованого первинним аміном

Полімерний розчин, отриманий вище, витримували при температурі 50°С без дезактивирования каталізатора полімеризації і для проведення протягом 15 хвилин реакції модифікування. Додавали 1129 мг (3,364 ммоль) N,N-біс(триметилсилил)аминопропилметилдиэтоксисилана, з захищеною первинної аміногрупою. На закінчення до полімерному розчину після реакції додавали 2,6-ди-трет-бутил-п-крезол. Після цього в результаті відпарювання для захищеної первинної аміно�мпературе 110°С, отримуючи полибутадиен, модифікований первинним аміном. Таким чином, отриманий полибутадиен, модифікований первинним аміном, використовували для вимірювання мікроструктури (кількості вінільних зв'язків), среднемассовой молекулярної маси (Mw), молекулярно-масового розподілу (Mw/Mn) і рівня вмісту первинних аміногруп. Результати продемонстрували кількість вінільних зв'язків 14%, Mw 150000, Mw/Mn 1,2 і рівень вмісту первинних аміногруп 4,0 ммоль/кг. Приклад отримання 2. Отримання полибутадиена, модифікованого вторинним аміном

В якості модифікатора для проведення реакції модифікування, що здійснюється аналогічно позиції (2), використовували N-метил-N-(триметилсилил)аминопропилметилдиэтоксисилан, який представляв собою вторинний амін, і отримували полибутадиен, модифікований вторинним аміном. Приклад отримання 3. Отримання полибутадиена, модифікованого третинним аміном ДМАПЭС. В якості модифікатора для проведення реакції модифікування, що здійснюється аналогічно описаній вище позиції (2), використовували 3-диметиламінопропіл(діетокси)метилсилан і отримували полибутадиен, модифікований третинним аміном.

Приклад отримання 4. Отримання полибутадиена, мо�зрозуміли азотом, завантажували циклогексановий розчин (16%) бутадієну для отримання мономеру бутадієну в кількості 50 г, сюди додавали 0,44 ммоль дитетрагидрофурилпропана. Крім того, сюди додавали 0,48 ммоль н-бутіллітія (Були), а після цього при 50°С протягом 1,5 години проводили полімеризацію. Ступінь перетворення при полімеризації становила майже 100%.

До вищезазначеної полімеризаційній системі додавали 0,43 ммоль тетрахлорид олова і після цього при 50°С протягом 30 хвилин додатково проводили модифицирующую полімеризацію. Після цього до полімеризаційній системі для обриву реакції полімеризації додавали 0,5 мл изопропанольного розчину 2,6-ди-трет-бутил-п-крезолу (БГТ) з концентрацією 5 мас.% і получающееся в результаті тверде речовини додатково висушували звичайним чином, тим самим отримуючи полибутадиен, модифікований тетрахлоридом олова. Його значення Mn після модифікування становило 570000.

Приклади від 1 до 12 і порівняльні приклади від 1 до 5

Отримували сімнадцять типів каучукових композицій, що характеризуються рецептур сумішей, продемонстрованими в таблицях 1-1 і 1-2, для визначення фізичних властивостей їх вулканизованних каучуків, тобто, динамічного модуля накопичення (E') і величиций використовували для виготовлення шару армування боковини 8 і наповнювального шнура борту 7, кожен з яких продемонстровано на фіг.1, отримуючи звичайним способом радіальні покришки для пасажирських транспортних засобів, що характеризуються розміром шини 215/45ZR17, вищезазначені покришки використовували для оцінки довговічності при пробігу зі спущеною покришкою і плавності ходу. Результати за ним продемонстровані в таблиці 1-1 і 1-2. Товщину каучуку армування визначили рівною максимальній товщині шару армування боковини та продемонстрували в таблицях 1-1 і 1-2.

Таблиця 1-1
Приклад
123456789101112
Склад суміші (масові частки)Натуральний каучук1)30pan="1">50553030303030
Модифікований полибутадиен2)------------
Полибутадиен, модифікований первинним аміном,3)707070707050457070
Полибутадиен, модифікований вторинним аміном,4)70
Полибутадиен, модифікований третинним аміном,5)70
Полибутадиен, модифікований оловом,6)-----------70
Технічний вуглець бистроэкструдируемой пічної сажі7)45454040454545
Технічний вуглець пічної сажі загального призначення8)--55---------
Технологічне масло9)333333333333
Оксид цинку555555555111111111111
Антиоксидант 6С10)111111111111
Прискорювач вулканізації CZ11)333333333,9333
Прискорювач вулканізації ТОЙ12)11111,3111
Сірка555555556,5555
Товщина каучуку армування6,35,75,76,35,75,75,76,35,76,36,36,3
ОцінкаМодуль накопичення (E') при 1%-ном відносному подовженні888,499,98,798,6

∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С)4,034,034,413,713,714,864,964,584,124,374,684,28
Довговічність при пробігу зі спущеною покришкою170120110150100105105190130140120150
Плавність ходу7,587,577,57,577,5

Примітки:
1) Натуральний каучук: TSR20
2) Модифікований полибутадиен: отриманий в прикладі отримання 1, (1) Отримання полибутадиена
3) Полибутадиен, модифікований первинним аміном: отриманий в прикладі отримання 1
4) Полибутадиен, модифікований вторинним аміном: отриманий в прикладі отримання 2
5) Полибутадиен, модифікований третинним аміном: отриманий в прикладі отримання 3
6) Полибутадиен, модифікований оловом: отриманий в прикладі отримання 4
7) Технічний вуглець: бистроэкструдируемая пічна сажа (N550), «Asahi #60», вироблена в компанії Asahi Carbon Co., Ltd.
8) Технічний вуглець: пічна сажа загального призначення (N660), «Asahi #55», вироблена в компанії Asahi Carbon Co., Ltd.
9) Технологічне масло: ароматичне масло, «Aromax #3», вироблене в компанії Fuji Kosan Co., Ltd.
10) Антиоксидант 6С: N-(1,3-диметил)-N'-феніл-п-фенілендіамін, «Nocrac 6C», вироблений в компанії Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.
11) Прискорювач вулканізації CZ: N-циклогексил-2-бензотТ: тетракис(2-этилгексил)тиурамдисульфид, «Nocceler TOT-N», вироблений в компанії Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.
Таблиця 1-2
Порівняльний приклад
12345
Рецептура суміші (масові частки)Натуральний каучук1)3030303030
Модифікований полибутадиен2)7070---
Полибутадиен, модифікований первинним аміном,3)--707070
Полибутадиен, модифици1">---
Полибутадиен, модифікований третинним аміном,5)-----
Полибутадиен, модифікований оловом,6)-----
Технічний вуглець бистроэкструдируемой пічної сажі7)4545606055
Технічний вуглець пічної сажі загального призначення8)-----
Технологічне масло9)33355555
Стеаринова кислота11111
Антиоксидант 6C10)11111
Прискорювач вулканізації CZ11)33333
Прискорювач вулканізації ТОЙ12)11111
Сірка55555

6,3
5,76,356,3
ОцінкаМодуль накопичення (E') при 1%-ном відносному подовженні9,59,512,512,510,8
∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С)6,516,515,065,064,75
Довговічність при пробігу зі спущеною покришкою10060200100120
Плавність ходу77,5676,5

Каучукові композиції від А до D для отримання каучуку армування боковини та каучукові композиції від Е до I для виготовлення внутрішнього герметизирующеипа каучукових композицій у відповідності з рецептурами сумішей каучукових композицій від А до D. Відповідно, визначали їх характеристики вулканізації TS=Тз(90)-Тс(10) (хвилина), і визначали відповідні характеристики вулканізованого каучуку, то естьдинамический модуль накопичення (E') і величину ∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С). Результати оцінки представлені в таблиці 2.

Таблиця 2
Істотні відмінностіПрикладПорівняльний приклад
Тип каучукових композицій для отримання каучуку армування боковиниАВЗD
Рецептура суміші (масові частки)Натуральний каучук1)30303030
Модифікований полибутадиен2)--70---
Полибутадиен, модифікований вторинним аміном4)-70--
Технічний вуглець7)45454560
Технологічне масло9)3333
Оксид цинку5555
Стеаринова кислота1111
Антиоксидант 6С10)1111
Прискорювач вулкідп="center">3
Прискорювач вулканізації ТОЙ12)1111
Сірка5555
Товщина каучуку армування6,36,36,36,3
ОцінкаМодуль накопичення (E') при 1%-ном відносному подовженні88,79,510,7

∑ tan δ (при температурі в діапазоні від 28 до 150°С)4,034,376,517,32
TS=Тз(90)-Тс(10), хвилина1,221,271,1

Таблиця 3
Істотні відмінностіПрикладПорівняльний прикладПрикладПорівняльний приклад
Тип каучукових композицій для виготовлення внутрішнього герметизуючого шаруЕFGHI
Рецептура суміші (масові частки)Натуральний каучук1)204010-25
Бромбутилкаучук13)8060907065454570
Каолінова глина15)--3020-
Шпиндельное масло16)10105510
Стеаринова кислота10,5221
Оксид цинку20,5332
Підсилювач клейкості17)21222
Прискорювач вулканізації MBTS18)1
Сірка0,50,50,50,50,5
ОцінкаTI=Тз(90)-Тс(10), хвилина14,6512,547,737,714,65
Повітропроникність (см3·см/см2·с·см ртутного стовпа)5×10-107,5×10-102,5×10-102,0×10-106,2×10-10

Примітки:
13) Бромированний бутилкаучук: вироблений в компанії JSR Corporation.
7) Технічний вуглець бистроэкструдируемой пічної сажі (N550) «Asahi #60», вироблений в компанії Asahi Carbon Co., Ltd.;
14) Каолінова глина: «POLYFIL DL», аспектне співвідношення = 25, вироблена в компанії J.M.Huber Corporation.
15) Шпиндельное масло: «Spindle Oil No. 2», вироблене в компанії Idemitsu Kosan Co., Ltd.
16) Підсилювач клейкості: «Nisseki д, «Nocceler DM-P», вироблений в компанії Ouchi Shinko Chemical Industrial Co., Ltd.

Приклади від 13 до 24 і порівняльні приклади від 6 до 14

У відповідності з рецептурами сумішей, продемонстрованими в таблицях 4-1 і 4-2, чотири типи каучукових композицій для отримання каучуку армування боковини використовували для виготовлення шару каучуку армування боковини 7 і наповнювального шнура борту 9, кожен з яких продемонстровано на фіг.2, і п'ять типів каучуків використовували для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару 6, у якого змінювали товщину внутрішнього герметизуючого шару, причому радіальні покришки для пасажирських транспортних засобів, що характеризуються розміром шини 215/45ZR17 виготовляли звичайним способом.

Двадцять один тип отриманих таким чином покришок використовували для оцінки здатності зберігати внутрішній тиск, відмінності швидкостей вулканізації (TI-TS), напруги розшаровування, плавності ходу і довговічності при пробігу зі спущеною покришкою. Результати оцінки представлені в таблиці 4-1 і таблиці 4-2.

G
Таблиця 4-1
Порівняльний прикладПриклад
13141567891617
Каучукова композиція для виготовлення армування боковиниАААЗЗЗЗАВ
Каучукова композиція для виготовлення внутрішнього герметизуючого шаруЕGННGG
Товщина внутрішнього герметизуючого шару, мм1,51,51,51,51,51,51,51,01,0
ПОКАЗНИК здатності зберігати внутрішній тиск10018624510067190239126122
Відмінність швидкостей вулканізації (TI-TS)13,5511,446,276,606,156,10
Напруга розшаровування, кГс/дюйм (Н/мм)5,2 (2,01)8,9 (3,44)8,0 (3,09)3,3 (1,27)6,2 (2,39)8,7 (3,36)8,2 (3,17)8,8 (3,40)9 (3,47)
Плавність ходу7,57,57,06,56,56,56,57,51101581496983103100178148
Таблиця 4-2
Порівняльний прикладПрикладПорівняльний прикладПриклад
101112181920212223131424
Каучукова компорап="1">ВЗАААВВВDDА
Каучукова композиція для виготовлення внутрішнього герметизуючого шаруGFFННGННGЕЕI
Товщина внутрішнього герметизуючого шару, мм1,01,01,00,80,60,60,81,50,81,5
ПОКАЗНИК здатності зберігати внутрішній тиск12145451311001011301011021307898

Відмінність швидкостей вулканізації (TI-TS)6,2711,2811,496,486,486,156,436,436,113,613,613,5
6,6 (2,55)6,4 (2,47)8,2 (3,17)8,3 (3,20)8,5 (3,28)8.4 (3,24)8,5 (3,28)9,1 (3,51)3,1 (1,20)3,1 (1,20)5,6 (2,16)
Плавність ходу6,57,06,57,57,57,57,57,57,5557,5
ПОКАЗНИК довговічності при пробігу зі спущеною покришкою104103104180185182150157156115128112

Як можна бачити по�ри використанні каучукових композицій, відповідних цим винаходу, для виготовлення шару армування боковини та наповнювального шнура борту, характеризуються покращеними опором коченню і плавністю ходу при звичайному пробігу без погіршення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою.

Застосовність в промисловості

Для пневматичної покришки цього винаходу використовують каучукову композицію, яка характеризується модулем пружності, що має певне чи менше значення при 100%-ном відносному подовженні, і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що має певний або менше значення, в частині фізичних властивостей вулканізованого каучуку, і яка містить невелику кількість технічного вуглецю. Вищевказану композицію використовують, зокрема, для виготовлення шару армування боковини та/або наповнювального шнура борту, завдяки чому може бути отримана пневматична шина, яка характеризується поліпшеними опором коченню і плавністю ходу при звичайному пробігу без погіршення довговічності при пробігу зі спущеною покришкою, і в якій пригнічується відшаровування шару каучуку армування боковини від изирующего шару, що покращує довговічність при пробігу зі спущеною покришкою.

1. Пневматична шина, обладнана серцевиною борту, шаром каркаса, шаром каучуку протектора, внутрішнім герметизуючим шаром, шаром армування боковини та наповнювальних шнуром борту, відрізняється тим, що в ній використана каучукова композиція (а), яка містить (А) каучуковий компонент і (В) наповнювач, і яка характеризується динамічним модулем накопичення (E'), рівним 10 МПа або менше при динамічної деформації 1% і 25°С, і величиною ∑ значень тангенса втрат tan δ при температурі в діапазоні від 28 до 150°С, що дорівнює 5,0 або менш, в частині фізичних властивостей вулканізованого каучуку.

2. Пневматична шина по п.1, в якій для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару використовують каучукову композицію (b), у якій коефіцієнт повітропроникності при 60°С становить 6,0×10-10см3·см/см2·с·см ртутного стовпа або менше.

3. Пневматична шина за п.1, яка містить 50 масових частин або менш наповнювача (В) в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента (А).

4. Пневматична шина по п.1, у якої в каучукової композиції (а) наповнювач (В) представляє снаполнителя формули (I):

де М являє собою, щонайменше, один метал, вибраний з алюмінію, магнію, титану, кальцію і цирконію, або оксиди або гідроксиди вищезазначених металів, або гідрати і карбонати вищезазначених металів, а n, x, y і z являють собою ціле число в діапазоні від 1 до 5, ціле число в діапазоні від 0 до 10, ціле число в діапазоні від 2 до 5 і ціле число в діапазоні від 0 до 10, відповідно.

5. Пневматична шина по п.1, у якій наповнювач (У) являє собою технічний вуглець.

6. Пневматична шина з п.5, у якій технічний вуглець є, щонайменше, один матеріал, вибраний з бистроэкструдируемой пічної сажі, пічної сажі загального призначення, зносостійкої пічної сажі, високоизносостойкой пічної сажі або сверхизносостойкой пічної сажі.

7. Пневматична шина за п.6, у якій технічний вуглець являє собою бистроэкструдируемую пічну сажу.

8. Пневматична шина по п.1, у якої в каучукової композиції (а) каучуковий компонент (А) містить модифікований полімер на основі сполученого дієна.

9. Пневматична шина з п.8, у якій модифікований полімер на основі сопряженног�кая покришка по п.9, у якій полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном, являє собою полімер на основі сполученого дієна, модифікований протонсодержащим аміном.

11. Пневматична шина з п.9 або 10, у якій полімер на основі сполученого дієна, модифікований аміном, являє собою полімер на основі сполученого дієна, модифікований первинним аміном.

12. Пневматична шина з п.11, у якій полімер на основі сполученого дієна, модифікований первинним аміном, являє собою полімер, отриманий в результаті проведення реакції між активною кінцевий групою полімеру на основі сполученого дієна і захищеним первинним амінова з'єднанням.

13. Пневматична шина з п.12, у якій полімер на основі сполученого дієна являє собою полімер, отриманий в результаті проведення аніонної полімеризації в органічному розчиннику при використанні в якості ініціатора органічної сполуки лужного металу тільки парного з'єднання дієнового або парного з'єднання дієнового і винилароматического з'єднання.

14. Пневматична шина з п.13, у якій полімер на основі сполученого дієна пред�ня являє собою N,N-біс(триметилсилил)аминопропилтриэтоксисилан.

16. Пневматична шина по п.1, у якій для виготовлення шару армування боковини використовують каучукову композицію (а).

17. Пневматична шина по п.1, у якій для виготовлення наповнювального шнура борту використовують каучукову композицію (а).

18. Пневматична шина по п.1, у якій для виготовлення шару армування боковини та наповнювального шнура борту використовують каучукову композицію (а).

19. Пневматична шина по п.2, у якій каучукова композиція (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару в якості каучукового компонента містить бутилкаучук.

20. Пневматична шина з п.19, у якої в каучукової композиції (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару рівень вмісту бутилкаучуку у каучуковому компоненті становить 80 мас.% або більше.

21. Пневматична шина по п.1, у якій каучукову композицію (b) для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару перемішують з 15 масовими частинами і більше неорганічного наповнювача, що характеризується аспектних співвідношенням в діапазоні від 5 до 30, в розрахунку на 100 масових частин каучукового компонента.

22. Пневматична шина по п.1, у якій відмінність скоростековини, та каучукової композицією (b), використовуваної для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару, становить 13,5 або менше при температурі вулканізації 160°С, причому відмінність швидкостей вулканізації Δ визначають згідно з формулою (II)

де Tc(90) являє собою час (хвилини) 90%-ної вулканізації каучукової композиції; Tc(10) являє собою час (хвилини) 10%-ної вулканізації каучукової композиції; I означає каучукову композицію для виготовлення внутрішнього герметизуючого шару; a S означає каучукову композицію для виготовлення шару каучуку армування боковини.

23. Пневматична шина по п.1, у якій напруга розшаровування між шаром каучуку армування боковини та внутрішнім герметизуючим шаром становить 5,5 кГс/дюйм (2,12 Н/мм) або більше. 

Схожі патенти:

Модифіковані полімери еластомірні

Винахід відноситься до модифікованим еластомерним полімерам. Модифікований еластомерний отриманий полімер, щонайменше, з наступних компонентів: i) живе аніонного еластомерного полімеру; ii) модифікованого поєднує агента, представленого формулою 1:(R1O)3Si-R4-S-SiR3 3; iii) модифікуючий кінці полімерної ланцюга агента, представленого формулою 3:(R1O)x(R2)ySi-R4-S-SiR3 3 . Винахід дозволяє знизити гістерезисні втрати, що дозволяє знизити опір коченню в эластомерном виробі і економити паливо. 10 н. і 9 з.п. ф-ли, 15 табл., 33 пр.
Винахід відноситься до латексам, застосовуваним у просочувальних складів для кріплення армуючих текстильних матеріалів до гум при виготовленні шин та інших гумових виробів, і може бути використано в промисловості синтетичного каучуку. Латекс співполімеру бутадієну з ланками метил (мет) акрилату або бутілакрилата модифікують шляхом змішування з 0,8-3,0 масових % моноетаноламіну в розрахунку на суху речовину латексу. Технічний результат - такий латекс забезпечує відтворюваність показників міцності зв'язку поліефірного корду з гумою порівняно з прототипом. 1 табл., 10 пр.

Спосіб отримання модифікованого спряженого дієнового полімеру, модифікований пов'язаний диеновий полімер і гумова композиція

Винахід відноситься до способу отримання модифікованого спряженого дієнового полімеру, модифікованому парним диеновому полімеру, гумовою композиції, елементу шини, що включає гумову композицію, і шини, що включає елемент шини

Покришка, виготовлена з використанням каучукової композиції, що містить модифікований полімер

Винахід відноситься до каучукової композиції, підходить для використання в якості елемента покришок

Гумова суміш шини і пневматична шина, виконана із застосуванням цієї суміші

Винахід відноситься до гумової суміші, що використовується в шинах

Гумова суміш для боковини та пневматична шина, виготовлена з її застосуванням

Винахід відноситься до гумової суміші для боковини та до пневматичної шини, забезпеченою гумою боковини, виготовленої із застосуванням даної гумової суміші для боковини

Гумова суміш шини, елемент шини, гумова суміш для основи протектора, основа протектора і шина

Винахід відноситься до гумових сумішей для виробництва шин

Спосіб отримання модифікованого спряженого дієнового полімеру, модифікований пов'язаний диеновий полімер і гумова композиція

Винахід відноситься до способу отримання модифікованого спряженого дієнового полімеру

Спосіб отримання модифікованого спряженого дієнового полімеру, модифікований пов'язаний диеновий полімер і гумова композиція

Винахід відноситься до способу отримання модифікованого спряженого дієнового полімеру

Безкамерна шина, що має герметизуючий шар з щілиною, і спосіб її виробництва

Винахід відноситься до автомобільної промисловості. Безкамерна шина містить: корону (25), містить посилення (80, 90) корони, увінчана протектором (40); дві боковини (30), продовжують корону радіально всередину; два борти (20) радіально всередині боковин, кожен з яких містить кільцеву посилює конструкцію (70); посилення (60) каркаса, закріплене в кожному з бортів; герметизуючий шар (50), не проникний для газу для накачування, що покриває внутрішню поверхню шини. У кожній боковині шини герметизуючий шар містить, щонайменше, одну щілину (200), що знаходиться радіально між радіально зовнішньої кільцевої підсилює конструкцією, і радіусом RE, на якому посилення каркаса, коли шина змонтована на обід і накачана до її робочого тиску, має свою найбільшу осьову ширину. Щілина має максимальну радіальну висоту HR від 0,5 до 5 мм і проходить по щонайменше половині окружності шини. Також запропонований спосіб виробництва такої шини. Технічний результат - підвищення довговічності шини. 2 н. і 5 з.п. ф-ли, 26 іл.

Пневматична шина і шаруватий пластик

Винахід відноситься до пневматичній шині і шаруватого пластику в якості внутрішнього несучого матеріалу. Пневматична шина містить шаруватий пластик, складається з плівки термопластичної смоли або термопластичної еластомірної композиції, і шару каучукової композиції. Каучукова композиція містить 100 мас.ч. каучукового компонента, 0,5-20,0 мас.ч. конденсату з'єднання, представленого формулою (1): де R1, R2, R3, R4 і R5 являють собою водень, гідроксильну групу або С1-С8-алкільних груп, і формальдегіду, 0,25-200,0 мас.ч. метиленового донора, вулканізуючий агент - сірку або органічний пероксид; і масове відношення змісту метиленового донора і конденсату дорівнює 0,5-10,0. Винахід дозволяє поліпшити здатність до адгезії між плівкою та каучукової композицією і виключити розшарування шини. 3 м. і 16 з.п. ф-ли, 6 табл.

Композиція гумової суміші і пневматична шина, що виготовляється з її застосуванням

Винахід відноситься до композиції гумової суміші і шині

Спосіб підвищення надійності пневматичної шини та пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до галузі автомобілебудування та авіабудування

Пневматична шина

Винахід відноситься до пневматичних шин для транспортних засобів, зокрема для вантажівок і автобусів

Конструкція, що містить сполучний шар

Винахід відноситься до вулканизуемой багатошаровій конструкції у виробах, що утримують текуче середовище, наприклад, конструкції автошини

Конструкція, що включає сполучний шар

Винахід відноситься до вулканизуемой шаруватої конструкції, що використовується у виробах для утримування текучого середовища, наприклад повітря в шині

Еластомерні композиції та їх використання в пневматичної діафрагмі, такий як внутрішня оболонка шини або камера для пневматичної шини

Винахід відноситься до композицій потрійних співполімерів на изобутиленовой основі, які можуть бути використані в шинах, зокрема в деталях автомобілів, таких як протектори, внутрішні оболонки шин, пневматичні діафрагми, камери

Пневматична шина

Винахід відноситься до конструкції самонесущей шини, призначеної для використання на транспортних засобах
Up!