Пристрій для завивки волосся і комплект пристроїв для завивки волосся

 

Винаходи належать до конструкції пристроїв для завивки волосся (бігуді) і комплекту пристроїв для завивки волосся і можуть знайти застосування для завивки волосся і поширення рекламної інформації, що розміщується на пристроях для завивки волосся.

З патенту РФ на винахід №2083150, МПК A45D 2/36, публ. 10.07.1997 р., відомо пристрій для завивки волосся (бігуді), виконане у вигляді стрижня з полімерного матеріалу, з зовнішньої спіраллю великого кроку і пазами по торцях для закріплення гумки.

З патенту РФ на винахід №2007944, МПК A45D 2/14, публ. 28.02.1994 р., відомо пристрій для завивки волосся (бігуді), що містить порожнистий перфорований корпус у вигляді тригранника і засіб для затиску пасма волосся.

Недоліками перерахованих вище й інших відомих пристроїв є:

- підвищена складність конструкції і підвищена трудомісткість виготовлення пристроїв, що обумовлено наявністю кількох деталей з різнорідних матеріалів;

- значна вага пристрою;

- значний обсяг, який займає при зберіганні як окремий пристрій, так і набір таких пристроїв, необхідний для завивки волосся.

З рівня техніки також відома можливість розміщення на аркуші з рекламною инфполезную модель №79249, МПК A63F 7/00, публ. 27.12.2008 р., відома конструкція поліграфічного виробу, виконаного у вигляді листа з паперу, картону або пластмаси, в якому перфорацією або висіканням сформований бумеранг, що має плоский многолопастний корпус.

За прототип заявляється пристрою для завивки волосся взято пристрій для завивки волосся, відоме з опису до патенту РФ на корисну модель №2328, МПК A45D 2/04, публ. 16.07.1996 р., що містить корпус у формі тіла обертання і фіксуючий елемент. Конструкції прототипу притаманні наступні недоліки:

- складність конструкції;

- висока трудомісткість виготовлення;

- висока вартість виробу;

- значні вага і розміри пристрою;

- відсутність корисної площі для розміщення рекламної інформації.

За прототип заявляється комплекту пристроїв для завивки волосся взята конструкція рекламно-інформаційного блоку, див. патент РФ на корисну модель №26488, МПК B42D 15/00, публ. 10.12.2002 р., що містить лист прямокутної форми, лицьова сторона якого включає набір прямокутних полів з відображеною на них інформацією, виконаних у формі візиток, по краях яких виконана перфорація. Лист може бути розділений на окремі візитки.

Візитку можна исполизитки розроблена без врахування вимог, пред'являються до пристроїв для завивки волосся.

Технічний результат, на досягнення якого спрямовані заявляються винаходу «Пристрій для завивки волосся» і «Комплект пристроїв для завивки волосся», полягає в створенні пристрою для завивки волосся і комплекту пристроїв для завивки волосся, з використанням листового матеріалу і можливістю розміщення на пристрої в комплекті пристроїв рекламної інформації, які характеризуються простотою конструкції.

Заявлений технічний результат досягається в конструкції пристрою для завивки волосся, що містить корпус у формі тіла обертання і фіксуючий елемент.

Технічний результат досягається тим, що:

- корпус пристрою виконаний у вигляді згорнутого в кільце прямокутної пластини з листового матеріалу, забезпеченою засобами фіксації в згорнутому стані, виконаними у вигляді прорізів, при цьому, принаймні, на одну з поверхонь пластини нанесена рекламна інформація;

- фіксуючий елемент виконаний у вигляді прямокутної пластини з листового матеріалу і забезпечений мовою, утвореним прорізом П-образної або М-подібної форми, при цьому, принаймні, на одну з поверхонь пластини нанесена рекладля завивки волосся, включає в себе лист прямокутної форми, розбитий на прямокутні пластини перфорацією або просічкою, при цьому, принаймні, на одну з поверхонь листа нанесена рекламна інформація.

Технічний результат досягається тим, що лист розбито на пластини двох видів, при цьому пластини першого виду забезпечені засобами фіксації пластин в згорнутому стані, виконаними у вигляді прорізів, а кожна пластина другого виду забезпечена мовою, утвореним прорізом П-образної та/або М-подібної форми.

Конструкції пристрою для завивки волосся і комплекту пристроїв пояснюються наступними кресленнями.

На Фіг.1 зображено кращий варіант виконання корпусу пристрою для завивки волосся, у вихідному положенні.

На Фіг.2 зображений фіксуючий елемент пристрою для завивки волосся з прорізом П-подібної форми.

На Фіг.3 зображений корпус пристрою для завивки волосся, в згорнутому стані. На Фіг.4 зображено пристрій для завивки волосся в зборі.

На Фіг.5-7 зображені варіанти виконання корпусу пристрою для завивки волосся, у вихідному положенні.

На Фіг.8 зображений варіант виконання фіксуючого елемента пристрою для завивки волосся з прорізом М-подібної форми.

� завивки волосся складається з двох деталей, корпуса 1 (див. Фіг.1, а також варіанти виконання корпусу на Фіг.5, 6, 7) і фіксуючого елемента 4 (див. Фіг.2), виконаних у вигляді прямокутних пластин з гнучкого пружного листового матеріалу, наприклад, з щільного паперу (напівкартону), картону або полімерної плівки прямокутних пластин.

Корпус 1, в кращому варіанті виконання (див. Фіг.1) являє собою прямокутну пластину з вершинами ABCD, забезпечену прорізами 2, 3. При цьому проріз 2 виконана поблизу малої сторони АВ прямокутника ABCD паралельно стороні АВ з заходом на більшу сторону ВС, а проріз 3 виконана поблизу малої сторони CD прямокутника ABCD паралельно стороні CD з заходом на більшу сторону AD. Довжина прорізів виконується рівною або трохи перевищує половину довжини малої боку пластини ABCD.

Перед використанням пристрою для завивки волосся пластину ABCD корпусу 1 згортають в поздовжньому напрямку в кільце з діаметром d, кінці пластини АВ і CD з'єднують, задвигая прорізи 2, 3 один в одного (див. Фіг.3) і фіксуючи корпус в згорнутому стані.

Фіксуючий елемент 4 у першому варіанті виконання може представляти собою прямокутну пластину EFGH (див. Фіг.2), забезпечену П-образної прорізом 5. За допомогою випоетствовать малій довжині сторони АВ пластини ABCD корпусу 1, а ширина прорізу KL повинна бути більше діаметра d корпуса в згорнутому стані, на дві товщини локони волосся.

У другому варіанті виконання фіксуючий елемент може представляти собою прямокутну пластину (див. Фіг.8), забезпечену М-подібної прорізом 5, за допомогою якої сформовано мову 6.

Пристрій використовують наступним чином. Корпус 1 згортають в кільце і фіксують його в згорнутому положенні засобами фіксації, виконаними у вигляді прорізів.

На бічну поверхню отриманого кільця навивають зволожені волосся. При цьому виступаючі краї пластини корпусу притискаються, і пластина приймає форму кільця.

Потім навиті волосся фіксують на кільці з допомогою фіксуючого елемента 4, вставляючи мову 6, обмежений вершинами NOPR (див. Фіг.2), всередину кільця і заводячи полку KL на торець кільця. При цьому кромки фіксуючого елемента 4, розташовані між вершинами LM і KJ, притискають волосся до поверхні кільця, фіксуючи їх.

Після висихання волосся спочатку знімають фіксуючий елемент 4, потім виймають з утворився локона корпус.

У разі виконання пристрою для завивки волосся з полімерної плівки, корпус можна знову розкласти в плоске положення, для зменшення об'єму�а деталі викидаються.

На практиці можливі інші варіанти виконання засобів фіксації корпусу 1 в згорнутому стані. При цьому засоби фіксації можуть бути представлені різною кількістю прорізів. Деякі варіанти виконання корпусу представлені на Фіг.5-7.

На Фіг.5, 6 представлені варіанти виконання корпусу із засобами фіксації, виконаними прорізами, які утворюють щілину на одному кінці пластини і язичок на іншій стороні пластини; язичок при згортанні пластини корпусу в поздовжньому напрямку вставляється в щілину і фіксує пластину в згорнутому стані.

Язичок, представлений на Фіг.5, утворений двома прорізами; перед продеванием язичка в щілину його необхідно згорнути, а після протягування в щілину - розправити.

Язичок, представлений на Фіг.6, відповідає розміру щілини. Слід зауважити, що кількість язичків і відповідних їм прорізів в конструкції корпусу також може бути різним.

На Фіг.7 представлений варіант виконання корпусу із засобами фіксації, виконаними у вигляді похилих прорізів, розташованих на протилежних малих боках пластини. Для фіксації корпусу в згорнутому положенні похилі прорізи засуваються один в одного.

Для виконання приукции пристрої для завивки волосся, полягає у використанні гнучкого пружного листового матеріалу, може бути використане при виготовленні комплекту пристроїв для завивки волосся з метою розміщення на ньому рекламної інформації.

Комплект пристроїв для завивки волосся виконують у вигляді гнучкого пружного листа прямокутної форми, Фіг.5, який розбивають виконанням перфорації або просічки на деталі, необхідні для складання пристрою для завивки волосся - корпус 1 і фіксуючий елемент 4. Кожна з деталей 1, 4 у вихідному положенні являє собою прямокутну пластину з прорізами. На корпусах 1 формують перфорацією або просічкою засоби фіксації кінців пластини, які виконують у вигляді прорізів. На фіксуючих елементів 4 формують перфорацією або просічкою П-образні та/або М-образні прорізи, при цьому на одному комплекті можуть бути сформовані як фіксуючі елементи з прорізами, що мають однакову форму (П-образні або М-образні прорізи), так і фіксуючі елементи, що мають прорізи різної форми.

При використанні комплекту пристроїв для завивки волосся користувач самостійно відокремлює деталі, необхідні для складання пристрою для завивки волосся, від листа за лініями перфорації або просічки, а т/p>

Принаймні, на одну сторону листа, в якому сформовані перфорація або просічки, перетворюють його в комплект пристроїв для завивки волосся, наносять друкарським способом рекламну інформацію (на фіг. не показано).

При цьому на протилежному боці аркуша в межах кожної відокремлюваним деталі пристрою може бути також розміщена інформація, наприклад, телефон і адресу організації, що рекламує свої товари або послуги.

Комплекти пристроїв для завивки волосся призначені для поширення в якості презентів в готелях, поїздах далекого прямування, перукарнях, салонах краси, можуть виконуватися вкладишами в журнали або у вигляді листівок.

Промислова придатність заявлених винаходів підтверджена проведеними випробуваннями.

Новизна конструкції заявлених об'єктів підтверджується проведеними патентним та інформаційним пошуком.

Оригінальність і неочевидність конструкції пристрою та комплекту пристроїв дозволяють зробити висновок про відповідність винаходів умові патентоспроможності «винахідницький рівень».

Комплекти пристроїв для завивки волосся, виконані з напівкартону або картону, можна вважати одноразовими, в той час як компл�і стандартного дорожнього набору - голки, нитки і ножиць.

1. Пристрій для завивки волосся, що містить корпус і фіксуючий елемент, що відрізняється тим, що корпус пристрою і фіксуючий елемент виконані з прямокутних пластин листового матеріалу, щонайменше, на одну з поверхонь яких нанесена рекламна інформація, при цьому корпус забезпечений засобами фіксації в згорнутому стані, виконаними у вигляді прорізів, а фіксуючий елемент забезпечений мовою, утвореним прорізом.

2. Пристрій за п.1, що відрізняється тим, що проріз фіксуючого елемента має П-подібну форму.

3. Пристрій за п.1, що відрізняється тим, що проріз фіксуючого елемента має М-подібну форму.

4. Пристрій по одному з попередніх пунктів, що відрізняється тим, що засоби фіксації включають в себе два прорізи, виконані паралельно коротким сторонам пластини і мають довжину, що дорівнює або перевищує половину довжини короткої сторони пластини, при цьому одна з прорізів виконана з заходом на першу довгу сторону пластини, а друга виконана з заходом на другу довгу сторону пластини.

5. Комплект пристроїв для завивки волосся, виконаний у вигляді прямокутного аркуша з нанесеної, щонайменше, на одну із сторін чи�s, відрізняється тим, що лист розбито на пластини двох видів, при цьому пластини першого виду забезпечені засобами фіксації пластин в згорнутому стані, виконаними у вигляді прорізів, а кожна з пластин другого виду забезпечена мовою, утвореним прорізом П-образної та/або М-подібної форми. 

Схожі патенти:

Спосіб укладання волосся (варіанти)

Винахід відноситься до способів укладання волосся і може бути використано переважно для укладання екзотичних зачісок

Пристрій і спосіб для формування волосся

Винахід відноситься до пристроїв для формування волосся і способів їх формування
Up!