Короб для прокладки кабелів і проводів

 

Винахід відноситься до електротехнічним, інформаційним і слабкострумових мереж і використовується при прокладанні додаткової кількості кабелів і/або проводів в коробах різного призначення в промислових, адміністративних, громадських і житлових будівлях і спорудах.

Відомий короб з існуючою прокладанням кабелів і проводів, що містить корпус з незамкнутим профілем поперечного перерізу, з фронтальної та бокової кришками, для поділу силових і слабкострумових кабелів і проводів (Пат. №2314615 C1, H02G 3/04, 05.05.2006).

Відомий також кабель-канал, який може мати різну ширину і висоту в залежності від обсягу заповнюється кабельної продукції. Кабель-канал з мінімальними розмірами, завширшки 15 мм і висотою 10 мм має корисний перетин каналу, рівна 90 кв. мм, що дозволяє укладати в ньому від 2 до 9 кабелів, залежно від перетину кабелю або проводу, кабель-канал з максимальними розмірами, висотою та шириною 60 мм, що має корисне переріз до 2880 кв. мм, що дозволяє укласти в кабель-канал, в залежності від перерізу проводів, від 55 до 172 кабелів (ПМ №62299 U1, H02G 3/04, 28.11.2006).

Максимальна кількість кабелів і проводів в існуючому коробі обмежена, тому при необхідності слід устПМ №62299 U1, H02G 3/04, 28.11.2006), де показано, що відношення корисного перетину короба 90 кв. мм до загального перерізу 150 кв. мм становить 60%, а корисного перетину короба 2880 кв. мм до загального перерізу 3600 кв. мм складає 80%, що означає, що решту 20%...40% існуючого короби використовуються тільки для відводу тепла від кабелів і проводів через повітря.

Найбільш близьким до пропонованого технічного рішення є сполучне пристосування, призначене для складання короби, що містить, принаймні, дві суміжних ділянки різної висоти, наступні один за іншим, не обов'язково прилягаючи один до одного (Пат. №2285990 С2, H02G 3/04, 20.01.2004).

Порівняно зі згаданим попереднім рівнем техніки завданням цього винаходу є пристосування, яке виконує роль елемента надбудови для установки між корпусом і кришкою короби додаткової кількості кабелів і/або проводів, забезпечуючи простий і швидкий монтаж, зберігаючи естетику зовнішнього вигляду.

Заявляється на фіг.1 технічний пристрій містить короб для прокладки кабелів і проводів, що містить корпус 1 з незамкнутим профілем поперечного перерізу і фронтальну кришку 2, через які прокладені існуючі кабелі і проводи, що характеризуються тим, ч�ез яку прокладено додаткову кількість нових кабелів 11 та/або проводів 12.

Вставка являє собою Н-образне поперечний переріз і має фіксовані кромки затискачів на бічних гранях знизу на корпусі і зверху для установки кришки, причому довжина вставки відповідає довжині корпусу, ширина нижньої частини зовнішніх бокових стінок вставки відповідає ширині корпусу, ширина верхньої частини бічних стінок вставки дорівнює або менше ширини корпусу, а вся висота вставки є її верхня частина, тобто різниця між висотою корпусу і висотою корисного об'єму корпусу, що являє собою корисний об'єм вставки, плюс 20%...40% висоти для відводу повітря, плюс товщина поперечного перерізу вставки, плюс нижня частина бічної стінки вставки.

Товщина S стінок короба, кришки і вставки можуть бути при необхідності збільшені для більшої жорсткості короба в цілому.

Також на підставі вставки можуть бути зроблені овальні отвори для переходу кабелів і проводів з корпусу під вставку і навпаки.

Види вставок між корпусом та кришками можуть бути різними в залежності від необхідності установки кабелів і проводів. На фіг.1 і фіг.1б показано вставки з кришками з прямокутним поперечним перерізом короби, на фіг.1в вставка з кришкою з вигнутими по радіусах бічними стенкти від фірми-виробника.

Пластина 4 на фіг.2 являє собою аркуш на двох бічних поздовжніх лапках між внутрішніми поверхнями довжини корпусу, при цьому корпус має відкриту частину з фіксованими кромками затискачів між вставкою і кришкою, товщина пластини не більше товщини S кришки корпусу, ширина зовнішньої частини поздовжніх лапок пластини дорівнює внутрішній поверхні L ширини корпусу, довжина пластини відповідає відстані між кришкою і вставкою або двома вставками корпусу, а ширина М пластини дорівнює розміру ширини фіксованих зовнішніх кромок бічних стінок корпусу.

Плоский правий кут 5 на фіг.3 поставлений на нові кабелі та проводи, прокладені в корпусі зверху пластини і однієї вставки, через один відвід 10, під кутом 90 градусів до основного коробу, і дві кришки, а затиски защелкнути у фіксованих кромках.

Плоский лівий кут 6 на фіг.3 поставлений на нові кабелі та проводи, прокладені в корпусі зверху пластини і однієї вставки, через один відведення і дві кришки, а затиски защелкнути у фіксованих кромках.

Трійник 7 на фіг.4 поставлений на нові кабелі та проводи, прокладені в корпусі зверху пластини і двох вставок, через один відведення і дві кришки, а затиски защелкнути у фіксованих кромках.

Трой� два відводу і одну кришку, а затискачі защелкнути у фіксованих кромках.

Хрестовина 9 на фіг.6 поставлена на нові кабелі та проводи, прокладені в корпусі зверху пластини і двох вставок, через два відводу і дві кришки, а затиски защелкнути у фіксованих кромках.

При цьому вставки, пластини, плоскі праві і ліві кути, трійники і хрестовини виконані кожен у вигляді єдиної деталі з пластикового матеріалу ПВХ або алюмінію методом поздовжньої екструзії розплаву через головку екструдера з подальшими їх калібруванням і охолодженням, що забезпечує жорсткість короба в цілому.

Затискачі вставок, пластин, кутів, трійників і хрестовин, також як корпуси, кришки та відводи, виконані пружинистими, з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

Встановлення вставок та інших деталей короби забезпечує обтічну форму, сучасний дизайн, виключає травматизм при монтажі і експлуатації вставки корпусу, а також несанкціонованого доступу усередині корпусу і вставки корпусу. Відкриття корпусів, вставок, кутів, трійників, хрестовин і кришок здійснюється спеціальним інструментом.

Пластикові або алюмінієві вставки, пластини, плоскі кути, трійники і хрестовини, як і короби, мають захисну плівки і монтажу.

Сукупність зазначених ознак, разом з технічним результатом, спрямоване на вирішення поставленого завдання.

1. Короб для прокладки кабелів і проводів, що містить корпус з незамкнутим профілем поперечного перерізу і фронтальну кришку, що мають фіксовані кромки затискачів на зовнішніх бокових поверхнях стінок корпусу і кромки затискачів зверху на корпусі, причому всередині корпусу прокладені існуючі кабелі і проводи, що характеризується тим, що між верхньою горизонталлю бічних стінок корпусу і кришкою короби, через затискачі в фіксованих кромках зовнішніх бокових стінок корпуса встановлена вставка, для якої, при необхідності, ставиться пластина з поздовжніми лапками, причому довжина пластини відповідає відстані між кришкою і вставкою або двома вставками корпусу, що має на праві кути або ліві кути, або трійники, або хрестовини, при цьому всередині вставки прокладено додаткову кількість кабелів або проводів.

2. Короб для прокладки кабелів і проводів по п.1, що відрізняється тим, що вставка являє собою Н-образне поперечний переріз, має нижні фіксовані кромки затискачів для встановлення їх в бічних стінках корпусу і верхні фіксовані кромки затискачів їх бічних стінок вставки відповідає ширині корпусу, ширина верхньої частини зовнішніх бокових стінок вставки дорівнює або менше ширини корпусу, а вся висота вставки є сума з верхньої її частини, що становить різницю між висотою всього корпусу і висотою корисного об'єму корпусу, що являє собою корисний об'єм вставки, плюс 20%...40% висоти об'єму повітря над корисним об'ємом вставки, плюс товщина поперечного перерізу вставки, плюс нижня частина бічних стінок вставки.

3. Короб для прокладки кабелів і проводів по п.1, що відрізняється тим, що пластина являє собою лист з бічними поздовжніми лапками зверху між верхніми боковими стінками корпусу, притому товщина пластини повинна бути не більше товщини S кришки корпусу, ширина зовнішньої частини поздовжніх лапок пластини повинна бути дорівнює внутрішній поверхні L ширини корпусу, довжина пластини повинна відповідати відстані між кришкою і вставкою або двома вставками корпусу, ширина М пластини повинна бути дорівнює розміру ширини фіксованих зовнішніх кромок бічних стінок корпусу.

4. Короб для прокладки кабелів і проводів по п.2, який відрізняється тим, що вставка, яка є одночасно верхній перегородкою для корпуса між вже прокладеними і новими кабелями або проводами, исключае�ів, що виключає ситуацію, коли можна ігнорувати наявність такої вставки.

5. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.2 або 3, який відрізняється тим, що правий кут поставлений для нових кабелів або проводів, прокладених у корпусі зверху на пластині і всередині однієї вставки, через один відведення і дві кришки, при цьому затискачі правого кута защелкнути у фіксованих кромках.

6. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.2 або 3, який відрізняється тим, що лівий кут поставлений для нових кабелів або проводів, прокладених у корпусі зверху на пластині і всередині однієї вставки, через один відведення і дві кришки, при цьому затискачі лівого кута защелкнути у фіксованих кромках.

7. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.2 або 3, який відрізняється тим, що трійник поставлений для нових кабелів або проводів, прокладених у корпусі зверху на пластині і всередині двох вставок, через один відведення і дві кришки, при цьому затискачі трійника защелкнути у фіксованих кромках.

8. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.2 або 3, який відрізняється тим, що хрестовина поставлена на нові кабелі або проводи, прокладені в корпусі зверху на пластині і всередині двох вставок, через два відводу і дві кришки, при цьому затискачі хрестовини защелкнутихних і нижніх поздовжніх частин вставки виконані пружинистими з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

10. Короб для прокладки кабелів і проводів по п.3, відрізняється тим, що затискачі лапок пластини виконані пружинистими з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

11. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.5, який відрізняється тим, що затискачі правого кута виконані пружинистими з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

12. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.6, який відрізняється тим, що затискачі лівого кута виконані пружинистими з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

13. Короб для прокладки кабелів і проводів по п.7, відрізняється тим, що затискачі трійника виконані пружинистими з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

14. Короб для прокладки кабелів і проводів з п.8, який відрізняється тим, що затискачі хрестовини виконані пружинистими з внутрішніми фіксуючими кромками по всій необхідній довжині.

15. Короб для прокладки кабелів або проводів по п.2, або 3, або 4, або 5, або 6, або 7, або 8, відрізняється тим, що вставки або пластини, праві чи ліві кути кути, або трійники, або хрестовини виконані кожен у вигляді єдиної деталі з пластикового матеріалу ПВХ або алюмінію методом поздовжньої екструзії

 

Схожі патенти:

Кабельна траса

Винахід відноситься до кабельної траси з кабельним лотком (1), який має дві противолежащие один одному і поздовжньо тягнуться по суті в горизонтальному напрямку бічні стінки (2), при цьому бічні стінки (2) в області їх нижніх країв з'єднані один з одним за допомогою безлічі розташованих на відстані один від одного в напрямку поздовжньої протяжності бічних стінок (2) з'єднувальних перемичок (3) або днища, щонайменше з однієї розташованої по суті ортогонально до поздовжньої протяжності бічних стінок (2) і проходить по суті горизонтально опорою (4), при цьому кабельний лоток (1) спирається на опору (4), і з кріпильними засобами для прикріплення бічних стінок (2) до опори (4). Бічні стінки (2) виконані у вигляді відкритих назовні С-подібних профілів зі стінної частиною (5) і двома з'єднаними з протилежними сторонами стінової частини (5) С-образними полицями, що кріпильні засоби містять підсилювальний елемент (8), який має дві поверхні (9, 10) роз'єму, при цьому перша поверхню (9) роз'єму в змонтованому стані прилягає з зовнішньої сторони до стінової частини (5) і з'єднана з нею, і при цьому друга поверхню (10) роз'єму в змонтованому стані прилегласти опор, можливість значного полегшення лотка. 5 з.п. ф-ли, 6 іл.

Пристосування для електромонтажного короби, електромонтажний вузол, що містить електричний пристрій і таке пристосування, і електромонтажний вузол, що містить електромонтажний короб і таке пристосування

Винахід відноситься до пристроїв для електромонтажних коробів, наприклад, таким як підсилювальні пристрої, що розміщуються поряд з електричними пристроями, що встановлюються безпосередньо на цоколь короби, або сполучні пристрої, призначені для з'єднання між обрізними кінцями двох ділянок кришки, встановлюваних у поздовжньому отворі цоколя короба

Пристрій для кріплення кабельної траси на гвинтовому стержні

Винахід відноситься до області дротяною кабельної траси для електропроводки, які використовуються для забезпечення підтримки, розміщення та захисту електричних кабелів, оптичних волокон або труб

Фіксуючий пристрій для дротяною траси кабелю

Винахід відноситься до фіксуючого пристрою для дротяних трас кабелю

Гратчастий жолоб, з'єднання гратчастих жолобів і спосіб виготовлення такого гратчастого жолоби

Винахід відноситься до жолобів для утримання і напрями кабелів та аналогічних гнучких ліній або труб
Up!