Кабельна траса

 

Область винаходу

Винахід відноситься до кабельної траси з кабельним лотком, який має дві противолежащие один одному і поздовжньо тягнуться по суті в горизонтальному напрямку бічні стінки, при цьому бічні стінки в області їх нижніх країв з'єднані один з одним за допомогою безлічі розташованих на відстані один від одного в напрямку поздовжньої протяжності бічних стінок з'єднувальних перемичок або днища, щонайменше з однієї розташованої по суті ортогонально до поздовжньої протяжності бічних стінок і проходить по суті горизонтально опорою, при цьому кабельний лоток спирається на опору, і з кріпильними засобами для прикріплення бічних стінок до опори.

Рівень техніки та передумови для створення винаходу

Кабельні траси вищевказаної конструкції відомі в різних варіантах, наприклад, з каталогу фірми PUK-Werke KG 2008/02, стр.D3 і D5. Ці кабельні траси служать для того, щоб прокладати, надсилати та зберігати кабелі та інші проводи. Кабельні траси відомої досі конструкції, в принципі, зарекомендували себе дуже добре.

Принциповою проблемою відомих з рівня техніки кабельних трас є стаб�а кабельної траси, включаючи містяться в ній кабелі, труби тощо, повинна бути введена в опору. Це досягається, з одного боку, відповідним профілюванням бічних стінок, а з іншого боку, вибором досить великої товщини бічних стінок.

Однак, з міркувань ваги та вартості, бажано було б створити кабельну трасу вищевказаної конструкції, бічні стінки якої можуть мати зменшену товщину матеріалу при одночасно збереженою статичної стабільності. В якості альтернативи, було б бажано, при однаковій товщині матеріалу досягти підвищеної статичної стабільності, наприклад, для досягнення сприйняття більш високої ваговій навантаження при незмінних матеріальних витратах.

Технічна задача винаходу

Тому, в основу винаходу покладено технічна задача створення кабельної траси, яка має підвищену статичну навантажувальну здатність при незмінній товщині бічних стінок і/або бічні стінки якої можуть бути виконані із зменшеною товщиною при збереженій високою статичною стабільності, насамперед в області контакту з опорою.

Основні ознаки винаходу і кращі форми його здійснення

Для рЂих назовні Сообразних профілів зі стінної частиною і двома з'єднаними з протилежними сторонами стінової частини С-образними полицями, що кріпильні засоби містять підсилювальний елемент, який має дві поверхні роз'єму, при цьому перша поверхня роз'єму в змонтованому стані прилягає з зовнішньої сторони до стінової частини і з'єднана з нею, і при цьому друга поверхня роз'єму в змонтованому стані прилягає зверху або знизу спирається на опору З-образної полиці, і що кріпильні засоби містять перші кріпильні елементи для з'єднання першої поверхні роз'єму підсилювального елемента зі стінної частиною, а також другі кріпильні засоби для з'єднання другий поверхні роз'єму підсилювального елемента та/або спирається на опору З-образної полиці з опорою.

Завдяки винаходу досягається значне статичне поліпшення в області контакту кабельний лотка з опорою, так як за допомогою підсилювального елемента і його кріплення на стінний частини відбувається значне посилення в тій області, яка спирається на опору. Завдяки цьому, кабельний лоток може сприймати вищу вагову навантаження без необхідності збільшення товщини матеріалу бічних стінок, тобто по суті при незмінних матеріальних витратах. Навпаки, при однаковій статичної стабільності бічні стін�обность, так що, в кінцевому рахунку, кабельна траса може бути в цілому виготовлена значно більш легким і більш дешевою. Нарешті, у другому випадку в кабельній трасі згідно винаходу можуть, за відомих обставин, пред'являтися знижені статичні вимоги до опор та їх кріплення на стінці.

Концепція винаходу може бути розвинена далі у різних формах його здійснення. У першому варіанті підсилювальний елемент виконаний по суті з L-подібним поперечним перерізом, при цьому одна L-подібна полку утворює першу поверхня роз'єму, а інша L-подібна полку - другу поверхня роз'єму, при цьому підсилювальний елемент вкладений у С-подібний профіль бічної стінки, при цьому другі кріпильні засоби містять затискний елемент, який має частину і кріпильну затискну частину, при цьому затискна перекриває частину другу поверхня роз'єму, а також спирається на опору З-образну полку, і при цьому затискна частина виконана з можливістю з'єднання з опорою.

В одному альтернативному варіанті підсилювальний елемент виконаний з такими розмірами, що перша поверхня роз'єму проходить вертикально, друга поверхня роз'єму проходить горизонтально і між спирається на опн�а поверхня роз'єму з'єднані між собою сполучною поверхнею, яка охоплює спирається на опору З-образну полку, при цьому друга поверхня роз'єму виконана з можливістю з'єднання в приймальному просторі з опорою допомогою друге сполучних засобів.

Як правило, перші кріпильні засоби містять засоби для згвинчування або з'єднання заклепками, при цьому в перших поверхнях роз'єму і стінних частинах виконані співвісні один з одним сполучні отвори. Як правило, свинчивание проводиться за допомогою болтів, наприклад кріпильних болтів і гайок. Болти, що проходять крізь співвісні один з одним сполучні отвори і таким чином фіксують першу поверхня роз'єму зі стінної частиною. В області цього згвинчування або з'єднання заклепками відбувається і додаткове введення навантаження з бічних стінок в підсилювальні елементи.

В обох варіантах повинно відбуватися кріплення або затискний частини, або другий поверхні роз'єму (в приймальному просторі) з опорою. Оскільки в опорі вже передбачені монтажні отвори, у найпростішому випадку це може бути здійснене за допомогою згвинчування або з'єднання заклепками, при цьому в новій частині або ж у другій поверхні роз'єму виконані отвори або проре� не мають монтажних отворів, та виконання монтажних отворів є також небажаним. У випадку з опорами мова, звичайно, йде про так званих двотаврових балках, при цьому другі кріпильні засоби можуть включати в себе навинчиваемие затискні деталі. Оскільки по статичних причин підсилювальний елемент і/або затискний елемент і без того буде мати подовжню протяжність, яка є більшою, ніж ширина опори, то в які виступають за ширину опори областях підсилювального елемента або затискного елемента може бути передбачено свинчивание затискних пластин з підсилювальним елементом або ж затискним елементом, які охоплюють противолежащие один одному зовнішні кромки таврової балки. За допомогою затягування болтового з'єднання відбувається затиск підсилювального елемента або ж затискного елемента на опорі і, тим самим, закріплення.

Переважно, що бокові стінки виготовлені із сталевого матеріалу, наприклад стандартної сталі (при необхідності, оцинкованої) або нержавіючої сталі, і мали товщину матеріалу менше ніж 1,5 мм, переважно менше ніж 1,2 мм, 1,0 мм або 0,8 мм. Це відноситься до випадку, коли не пред'являються підвищені вимоги до навантажувальної здатності. В іншому випадку, то� статична навантажувальна здатність.

Підсилювальні елементи або ж затискні елементи виконані зазвичай у вигляді металевих пластин. В якості матеріалу може бути використана, наприклад, сталь. Товщина матеріалу підсилювальних елементів або ж затискних елементів відповідає зазначеним для бічних стінок величин, однак може бути в два або три рази більше.

Далі винахід пояснюється більш докладно з посиланням на фігури, які представляють лише приклади здійснення. Показано на:

Фіг.1: схематичний вигляд зверху на кабельну трасу (a) згідно винаходу, а також поперечний переріз кабельної траси згідно винаходу в напрямку А-А (b),

Фіг.2: часткові види в області фігури 1a, а саме вид збоку (a), а також вид в розрізі (b) першого варіанту винаходу, і

Фіг.3: часткові види в області фігури 1a, а саме, вид збоку (a), а також вид в розрізі (b) другого варіанту винаходу.

На малюнку 1 показана кабельна траса з кабельним лотком 1, який має дві противолежащие один одному і тягнуться поздовжньо по суті в горизонтальному напрямку бічні стінки 2. Бічні стінки 2 виконані у вигляді відкритих назовні С-подібних профілів зі стінної частиною 5 і двома з'єднаними з протилежними сторонами сѵнних на відстані один від одного в напрямку поздовжньої протяжності бокових стінок 2 з'єднувальних перемичок 3 або днище, за рахунок чого бічні стінки 2 статично стабільно з'єднані один з одним. Крім того, показана розташована по суті ортогонально по відношенню до поздовжньої протяжності бічних стінок і проходить по суті горизонтально опора 4, при цьому кабельний лоток 1 спирається на опору 4. Задля наочності, на фігурі 1 не показані кріпильні засоби для прикріплення бокових стінок 2 до опори 4. Проте, відносяться до цього деталі видно на розглянутих далі фігурах 2 і 3.

Загальним для обох варіантів згідно фігур 2 і 3 є те, що кріпильні засоби містять підсилювальний елемент 8, який має дві поверхні 9, 10 роз'єму, при цьому перша поверхню 9 роз'єму в змонтованому стані прилягає до стінової частини 5 із зовнішнього боку і з'єднана з нею, а друга поверхню 10 роз'єму в змонтованому стані прилягає зверху або знизу спирається на опору 4 С-подібної полиці 7. Крім того, кріпильні засоби містять перші кріпильні елементи для з'єднання першої поверхні 9 роз'єму підсилювального елементу 8 зі стінної частиною 5, а також другі кріпильні засоби для з'єднання другий поверхні 10 роз'єму підсилювального елементу 8 та/або спирається на опору 4 С-подібної полиці 7 з опочним перетином. Одна L-подібна полку утворює першу поверхню 9 роз'єму, а друга L-подібна полку - другу поверхню 10 роз'єму. Підсилювальний елемент 8 вкладений у С-подібний профіль бічної стінки 5. Далі, другі кріпильні засоби містять затискний елемент 11, який має кріпильну частина 12 і затискну частина 13. При цьому. затискна частина 13 виконана з такими розмірами, що вона перекриває другу поверхню 10 роз'єму, а також спирається на опору З-образну полку 7, і при з'єднанні затискний частини 13 з опорою 4 притискає другу поверхню 10 роз'єму разом з с-подібною полицею 7 до опори 4 і, таким чином, затискає.

У представленому на фігурі 3 варіанті підсилювальний елемент 8 виконаний з такими розмірами, що перша поверхню 9 роз'єму розташована вертикально, друга поверхню 10 роз'єму розташована горизонтально і між спирається на опору 4 С-подібної полицею 7 входить в приймальне простір 14 кабельної траси, при цьому перша поверхню 9 роз'єму і друга поверхню 10 роз'єму з'єднані один з одним сполучної поверхнею 15. Насамперед, це видно на фігурі ЗЬ. Видно також, що сполучна поверхня 15 охоплює спирається на опору 4 С-образну полку 7. Друга поверхню 10 роз'єму вип�p>З обох фігур 2 і 3 зрозуміло, що перші кріпильні засоби включають в себе болти та гайки, які проходять крізь співвісно розташовані горизонтально проходять прорізи 16, 17, які виконані в першій 9 поверхні роз'єму і стінний частини 5.

Крім того видно, що другі кріпильні засоби мають навинчиваемие затискні деталі 18 і болти (гвинти), а також гайки для згвинчування затискних деталей 18 з затискним елементом (фігура 2) або ж підсилювальним елементом (фігура 3). Тим самим, відповідні конструктивні деталі фіксуються і закріплюються на опорі 4.

1. Кабельна траса з кабельним лотком (1), який має дві противолежащие один одному і поздовжньо тягнуться, по суті, в горизонтальному напрямку бічні стінки (2), при цьому бічні стінки (2) в області їх нижніх країв з'єднані один з одним за допомогою безлічі розташованих на відстані один від одного в напрямку поздовжньої протяжності бічних стінок (2) з'єднувальних перемичок (3) або днища, щонайменше з однієї розташованої по суті, ортогонально до поздовжньої протяжності бічних стінок (2) і проходить, по суті, горизонтально опорою (4), при цьому кабельний лоток (1) спирається на опору (4), і з кріпильними ср�іде відкритих назовні С-подібних профілів зі стінної частиною (5) і двома з'єднаними з протилежними сторонами стінової частини (5) С-образними полицями,
що кріпильні засоби містять підсилювальний елемент (8), який має дві поверхні (9, 10) роз'єму, при цьому перша поверхню (9) роз'єму в змонтованому стані прилягає з зовнішньої сторони до стінової частини (5) і з'єднана з нею і при цьому друга поверхню (10) роз'єму в змонтованому стані прилягає зверху або знизу до спирається на опору (4) С-подібної полиці (7),
що кріпильні засоби містять перші кріпильні елементи для з'єднання першої поверхні (9) роз'єми підсилювального елементу (8) зі стінної частиною (5), а також інші кріпильні засоби для з'єднання другий поверхні (10) роз'єми підсилювального елементу (8) та/або спирається на опору (4) С-подібної полиці (7) з опорою (4).

2. Кабельна траса по п.1, що відрізняється тим, що підсилювальний елемент (8) виконаний, по суті, з L-подібним поперечним перерізом, при цьому одна L-подібна полку утворює першу поверхню (9) роз'єму, а інша L-подібна полку - другу поверхню (10) роз'єму, при цьому підсилювальний елемент (8) вкладено в С-подібний профіль бічної стінки (5), і
другі кріпильні засоби містять затискний елемент (11), який має кріпильну частина (12) і затискну частина (13), при цьому затискна частина (13) перекриває другу пове� можливістю з'єднання з опорою (4).

3. Кабельна траса по п.1, що відрізняється тим, що підсилювальний елемент (8) виконаний з такими розмірами, що перша поверхню (9) роз'єми проходить вертикально, друга поверхню (10) роз'єми проходить горизонтально і між спирається на опору (4) С-подібної полицею (7) входить в приймальне простір (14) кабельної траси, і що перша поверхню (9) роз'єми і друга поверхню (10) роз'єми з'єднані між собою сполучною поверхнею (15), яка охоплює спирається на опору (4) С-образну полку (7), при цьому друга поверхню (10) роз'єми виконана з можливістю з'єднання в приймальному просторі (14) з опорою (4) за допомогою друге сполучних засобів.

4. Кабельна траса по одному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що перші кріпильні засоби містять засоби для згвинчування або з'єднання заклепками і що в першій поверхні (9) роз'єми і стінний частини (5) виконані співвісні один з одним сполучні отвори (16, 17), переважно проходять в подовжній протяжності бічних стінок (2) прорізі.

5. Кабельна траса по одному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що другі кріпильні засоби містять навинчиваемие затискні деталі (18) та/або кошти для згвинчування або з'єднання заклеп матеріалу і з товщиною матеріалу менше ніж 1,5 мм, переважно менш ніж 1,2, 1,0 або 0,8 мм. 

Схожі патенти:

Пристосування для електромонтажного короби, електромонтажний вузол, що містить електричний пристрій і таке пристосування, і електромонтажний вузол, що містить електромонтажний короб і таке пристосування

Винахід відноситься до пристроїв для електромонтажних коробів, наприклад, таким як підсилювальні пристрої, що розміщуються поряд з електричними пристроями, що встановлюються безпосередньо на цоколь короби, або сполучні пристрої, призначені для з'єднання між обрізними кінцями двох ділянок кришки, встановлюваних у поздовжньому отворі цоколя короба

Пристрій для кріплення кабельної траси на гвинтовому стержні

Винахід відноситься до області дротяною кабельної траси для електропроводки, які використовуються для забезпечення підтримки, розміщення та захисту електричних кабелів, оптичних волокон або труб

Фіксуючий пристрій для дротяною траси кабелю

Винахід відноситься до фіксуючого пристрою для дротяних трас кабелю

Гратчастий жолоб, з'єднання гратчастих жолобів і спосіб виготовлення такого гратчастого жолоби

Винахід відноситься до жолобів для утримання і напрями кабелів та аналогічних гнучких ліній або труб

Лоток кабельний металевий сходового типу для електромонтажних робіт

Винахід відноситься до електротехніки і служить для складання конструкцій, призначених для прокладання кабелів та ізольованих проводів у внутрішніх енергетичних трасах і забезпечує підвищення стійкості (жорсткості) конструкції і надійності при навантаженні значними розподіленими і концентрованими навантаженнями, підвищення корозійної стійкості вироби, зменшення кількості необхідних для складання з'єднувальних і опорних деталей, спрощення монтажу
Up!