Банку з ключем на кришці для відкривання або закривання банки

 

Рішення відноситься до банків, переважно для рідини, наприклад, металевим пивних банках, а точніше до ключів для відкривання або закривання банок. Банки призначені для розливу, зберігання, транспортування та використання знаходиться в банку рідини (пиво, соки тощо). Зазвичай банки виготовляють з металу, наприклад, алюмінію.

Відомий патентний документ США D653561, в якому вказаний ключ розміщений поверх посудини для рідини, виконаного у вигляді келиха [1].

Відомий патентний документ США D651898, в якому ключ виконаний у вигляді пелюстки [2].

Відомий патент США №8104319, у винаході ключ розміщений у кольцеобразном елементі, розташованому по периметру кришки банки [3].

Ключ для відкривання і закривання банки, що представляє собою деталь, виготовлені, наприклад, штампуванням, що взаємодіє з віссю кришки відкривається банки, описаний в патенті США на винахід №8109406 [4].

Найбільш близьким рішенням щодо заявляється є патент США на винахід №4442950, в якому описана банку з кришкою і ключем для відкривання і закривання банки, ключ являє собою отриману штампуванням деталь, що взаємодіє з віссю кришки банки, при цьому ключ розташований у профильнакривании і відкриванні банки, ключ включає порожнисту пробку з ущільнювачем, на кришці утворена лінія насічки, що обмежує відкривається сегмент кришки для освіти зрізаної частини кришки, при цьому для здійснення відкривання і закривання пробки передбачений зазор [5].

Завданням заявляється, є розробка банки з ключем на кришці для відкривання і закривання банки, який служить як для відкривання банки, так і для її закривання в будь-яких умовах, особливо при використанні банки водієм за кермом, а також інвалідом або дитиною, а технічним результатом - підвищення зручності користування банкою при відкриванні та закриванні з допомогою ключа та підвищення безпеки при експлуатації банки. Пропонована конструкція спрощує процес відкривання банки за рахунок зменшення необхідних маніпуляцій для відкривання, роблячи цей процес більш зручним.

Запропоновано банку з ключем на кришці для відкривання або закривання банки, містить ключ, предсталяющий собою отриману штампуванням деталь, що взаємодіє з віссю кришки банки, при цьому ключ розташований у профільному поглибленні на кришці і виконаний з можливістю повороту в обидві сторони по горизонтальній поверхні при закриванні і відкриванні банки, �гмент кришки для освіти зрізаної частини кришки, для здійснення відкривання і закривання пробки передбачений зазор. Банку характеризується тим, що кришка банки на поверхні забезпечена профільної опуклістю для взаємодії з дном пробки при відкритті сегмента кришки по лінії насічки, а також є замок для фіксації пробки в закритому положенні, зазор виконаний між ущільнювачем фланця пробки і замком для входження краю кришки банки при її закриванні,

Банку характеризується також тим, що є кут 15-25°, під яким розташована передня контактна поверхня до горизонтальної площини кришки банки, а також кут 70-85°, під яким розташована задня контактна поверхня опуклості до горизонтальної площини кришки банки.

Запропоновано банку з ключем 1 для відкривання і закривання банки 2, що представляє собою деталь, виготовлені штампуванням, що взаємодіє з віссю кришки відкривається банки, що характеризується тим, що

є зазор 39 між ущільнювачем 12 фланця пробки 30 пробки 7 і замком 14 для входження краю 28 кришки банки 2 при її закриванні,

кришка банки 5 2 має на своїй поверхні профільне поглиблення 17, профільну опуклість 33, графічні символи 18, а на кнопці 3 ключа є графічні символи 32юча, фіг.3 - розріз ключа по лінії А-А1і В-1, а також вид збоку - поз.Б і його розріз (праворуч) - поз.В, фіг.4 - положення ключа (зверху вниз): у початковому положенні внизу, при впливі на кнопку ключа, момент відкриття кришки банки, фіг.5 (зверху вниз): закривання пробкою ключа кришки силою F, що діє під кутом 90°, і постановка на замок 14, зняття пробки ключа в замку, повне відкривання пробки ключа, діючою силою F на кнопку під кутом 40-60°, фіг.6 - проміжне положення пробки ключа після відкриття кришки, фіг.7 - положення ключа після закривання кришки пробкою, фіг.8 - варіанти замків 14 ключа (вид В-з задньої стінки 13 і збоку), фіг.9 показує загальний вигляд ключа банку (поз.А), і під якими кутами розташовані контактні поверхні 36, 37 до площини кришки банки 5 (поз.Б).

Ключ 1 являє деталь, виготовлені, наприклад, штампуванням.

Цифрами на фігурах позначено:

1 - ключ, 2 - металева банка, 3 - кнопка ключа, що управляє ключем, 4 - насічка на кришці банки, що обмежує сегмент фіг.1; 5 - кришка банки, 6 - неоткриваемий сектор сегмента кришки банки, 7 - пробка ключа 1, 8 - контактний передній елемент ключа, 9 - вісь кришки банки, 10 - прорізаний сегмент ключа, 11 - обід кришки банки,�мий сегмент кришки банки, 16 - отвір в ключі під вісь кришки, 17 - профільне поглиблення на кришці банки, в якому спочатку розташована пробка ключа до відкриття сегмента, 18 - графічні або з допомогою насічки символи на кришці банки, що показують можливий напрямок переміщення ключа, для закривання відкритого сегменту банки, 19 - загнуті елементи кромки ключа, 20 - наскрізний сегмент кнопці ключа, 21 - синтетичне, можливо гумово-пластикове покриття нижній частині кришки, 22 - внутрішня порожнина пробки, 23 - стінки порожнини пробки, 24 - дно порожнини пробки, 25 - конусоподібний вид пробки, 26 - зазор між кнопкою 3 ключа і ободом 11 кришки банки, необхідний для зняття пробки 7 із замку в момент відкриття сегмента 15; 27 - зазор між замком пробки ключа і краєм зрізаної кришки банки, 28 - край (кромка) зрізаної кришки банки, 29 - місце з'єднання кришки з банкою, 30 - фланець пробки, 31 - нижня частина кришки банки, 32 - графічні символи на кнопці 3 ключа, що вказують напрямок дії сили F на різних етапах переміщення ключа, 33 - профільна опуклість на кришці банки, 34 - кут 15-25°, під яким розташована передня контактна поверхня 36 до горизонтальної площини кришки 5 банки (фіг.1, поз.Б фіг.9), 35 - кут 70-85°, під яким розп�, 6 - передня контактна поверхня опуклості 33, 37 - задня контактна поверхня опуклості 33, 38 - радіальне відстань між віссю кришки 9 і опуклістю 33 (поз.В фіг.4), 39 - зазор між ущільнювачем 12 фланця 30 пробки 7 і замком 14 (поз Б фіг.3, поз.А-Д фіг.8), 40 - видима частина простору всередині банки після відкриття сегмента 15 кришки банки (фіг.6, поз.А фіг.9).

При користуванні ключем важливі наступні функціональні складові.

Кнопка 3 служить для механічного впливу - додаток сили F на ключ при відкриванні/закриванні банки шляхом натискання на неї. Вектор прикладеної сили показаний даними символом.

Пробка 7 ключа 1 служить для закривання відкритого до цього сегмента 15 кришки банки. Пробка ключа утворена стінками 23 і дном 24 (фіг.3). Конусоподібна форма пробки 25 дає можливість більш плавного постановки і зняття пробки з замку 14.

Бандаж або ущільнювач 12 пробки призначений для поліпшення герметизації між пробкою і відкритими краями сегмента кришки, коли ключ закриває кришку. Елемент 12 наноситься на фланець пробки 30 по верхньому периметру пробки в місці зіткнення її з кришкою, або елементом 12 покривають всю поверхню пробки в її нижній частині. Елемент 12 виконаний з еласт�користування в контакті з харчовими рідинами.

Замок 14 пробки призначений для фіксації пробки ключа в закритому положенні. Замок розташований на задній стінці 13 пробки 7, він може мати різні форми (поз.А, Б, В, Г, Д фіг.8).

(фіг.3), але обов'язково у вигляді опуклого з зовнішньої сторони профілю. За рахунок опуклої форми замку пробки по відношенню до кромки 28 кришки (поз.А фіг.5) забезпечується фіксація пробки в закритому положенні. При цьому виходу замку з закритого положення перешкоджає тільки кромка кришки. Замок може бути виконаний або штампуванням на контактному задньому елементі 13 пробки, або отриманням аналогічного штампуванні профілю, виконаного з матеріалу елемента 12, нанесеного на пробку.

Прорізаний сегмент 10 ключа (фіг.1, 2) розташований на деякій відстані від отвору 16 ключа (фіг.2, 3). Сегмент забезпечує механічну зв'язок ключа з віссю кришки і дає можливість піднімати і опускати ключ у вертикальній площині, спираючись через нього на вісь 9 кришки (фіг.1). З його допомогою утворюється точка опори важеля, яким є ключ, який діє через свій контактний елемент 8 на що відкривається сектор 15 кришки.

Отвір 16 в ключі (фіг.2, 3) під вісь кришки призначене для кріплення через вісь 9 ключа 1 до кришці банки 2 (фіг.1). При іся насадкою ключа на вісь з подальшим механічним впливом на верхню частину осі, щоб розклепати її. Цим забезпечується достатня жорсткість їх зчленування у вертикальній площині з можливістю вільного переміщення ключа в горизонтальній площині.

Контактний передній елемент 8 ключа (фіг.1, 2, 3) призначений для механічного впливу на що відкривається сектор 15 кришки як мале плече важеля, утвореного ключем і віссю 9 кришки банки, що виконує точку опори важеля (фіг.4, 5). Контактну форму ключа 8 можна змінювати в залежності від форми відкривається сегмента кришки або малюнка насічки, що обмежує сегмент 4 (фіг.1).

Загнуті елементи 19 ключа (фіг.2, 3) служать для додання більшої міцності ключу за його кромок. Ці елементи можна отримати штампуванням при виготовленні ключа.

Контактний задній елемент (стінка) 13 пробки (фіг.3) є тією частиною стінки пробки, на якій розташований замок 14, фіксуючий пробку ключа в закритому положенні (поз.А фіг.5).

Наскрізний сегмент 20 на кнопці ключа (фіг.2, 3) забезпечує надійний контакт з кнопкою 3 при впливі на неї. Крім того, наскрізний елемент покращує міцнісні якості кнопки ключа за рахунок того, що його краї загнуті по своєму периметру.

Внутрішня порожнина 22 пробки утворюється стінками 23 і дномфиг.2, 3) утворюють вертикальні стінки пробки. Форма стінки, що входить в контакт з опуклістю 33, повинна забезпечувати мінімальний опір ковзанню, особливо в початковий момент їх контакту.

Дно порожнини 24 пробки - нижня плоска частина пробки, вона при закритті пробки йде всередину відкритого сегмента кришки банки, закриваючи відкритий сегмент 15, а також є контактним елементом ключа при взаємодії з опуклістю 33 (поз.В фіг.4).

Зазор між 26 кнопкою ключа 3 і ободом 11 кришки банки необхідний для можливості зміщення пробки 7 при відкритті кришки кнопкою (поз.А фіг.5). Зазор визначається взаємодією кнопки і обода кришки і може бути рівним 1-2 мм.

Зазор між 27 замком 14 пробки і краєм 28 зрізаної кришки банки (поз.Б фіг.5) утворюється після впливу зусилля F на кнопку 3 ключа для зняття пробки з замку і можливості відкрити сегмент банки.

Край 28 кришки банки (поз.В, М фіг.4, поз.А, Б фіг.5) - частина кришки банки, що утворився після зрізу її сегмента 15.

Фланець пробки 30 (фіг.2, 3) - верхня плоска частина пробки, яка перекриває по периметру своєму лінію зчленування пробки і зрізаного сегмента кришки після її закриття.

Зазор 39 в пробці 7 (поз.Б фіг.3) необхідний для тог� ній елементи (фіг.1).

Вісь 9 кришки банки (фіг.1, 4, 5) виконує функцію силового елемента кришки. Виконана таким чином, що є невід'ємною частиною, виготовлена при штампуванні кришки. На осі кріпиться ключ 1 (фіг.2), який може переміщатися як у вертикальній, так і горизонтальній площині. При переміщенні ключа у вертикальній площині вісь є для нього точкою опори як чинного важеля.

Обмежує сегмент насічка 4 (фіг.1), нанесена на поверхню кришки, показує контур, по якому під впливом ключа відкривається кришка.

Відкривається сегмент 15 кришки (фіг.1, 4, 5) є її частиною, яка відкривається під впливом ключа.

Профільне поглиблення 17 (фіг.4, 6, 7) - в ньому спочатку розташований ключ до відкривання кришки. Воно зменшує можливість випадкового переміщення ключа в горизонтальній площині.

Графічний символ 18 (фіг.1, 6, 7) на кришці може бути виконаний барвником або насічкою. Наноситься для зазначення напрямку руху ключа для відкриття банки і її закриття.

Неоткриваемий сектор 6 сегменту банки (фіг.1, поз.В фіг.4, поз.А, Б фіг.5) є частиною сегмента кришки, яка після відкривання залишається незрізаною ключем з-за відсутності на ній насічки і коритие 21 (фіг.4, 5) призначений для покриття кришки банки з внутрішньої сторони. Це покриття може виконувати дві функції:

- коли відкривається сегмент 15 має суцільну верхню насічку на кришці банки і не має сектору 6 сегмента кришки, а при відкриванні він повністю відокремлюється від металевої частини кришки, але при цьому сегмент 15 продовжує утримуватися на ній всередині банки завдяки непорушеній частині зазначеного покриття;

- фрагментарне або повне покриття внутрішньої поверхні кришки банки зазначеним матеріалом може замінити необхідність використовувати герметик в зчленуванні 29 кришки 5 і 2 банки (фіг.4, 5);

- профільна опуклість 33 (фіг.1, поз.В фіг.4, поз.Б фіг.9) на кришці банки - опуклий сегмент, призначений для того, щоб підняти вгору пробку 7 ключа силою, що утворюється при контактному взаємодії дна 24 пробки від ковзання по опуклості, коли ключ переміщається в горизонтальній площині (поз.В фіг.4) згідно графічному напрямом 18 для руху ключа. Форма опуклості 33 може бути різною, мета - щоб максимально зменшити опір ковзанню пробки по її поверхні. Наприклад, вона може бути виконана у вигляді 2-3 радіальних опуклостей (фіг.7, поз.А фіг.9), але її размеѶе забезпечити пробці 7 гарантований вихід з зрізаного сегмента до мінімального 1-1,5 мм підходу елемента ключа 8 до зрізаної частини 28 кришки.

Опуклість може мати з кожної контактної сторони (поз.36, 37 фіг.1, поз.Б фіг.9) різні кути, утворені з площиною кришки банки. На початку взаємодії з пробкою вона має більш похилу форму (менший кут 34), в кінці взаємодії з ключем більш круту форму (більший кут 35 - поз.Б фіг.9). Ця форма опуклості забезпечує для елемента ключа 8 оптимальний, тобто плавний вхід в сектор 15 на початку руху і енергійний вихід з сектора після того, як припинилося взаємодія опуклості 33 і дна пробки 24.

Радіальне відстань 38 від осі кришки 9 до поверхні опуклості має забезпечити вільний прохід при русі переднього елемента 8 ключа (поз.В фіг.4).

Ключем користуються наступним чином.

У вихідному положенні ключ знаходиться в секторі 17 кришки банки, що має невелике поглиблення. Для відкривання банки необхідно впливати на кнопку 3 ключа силою F, щоб вектор був спрямований в горизонтальній площині (поз.Б, В фіг.4) згідно символу 18 на кришці банки (фіг.1, 6, 7). При русі ключа 1 в горизонтальній площині він виходить з сектора 17 і, переміщаючись по поверхні кришки банки 5, підходить до опуклості 33 (фіг.1, 4, 9). За рахунок взаємодії контактуючих при ковзанні поввверх і, відповідно, рух вниз його контактного елемента 8, який впливає силою F (поз.В фіг.4) на що відкривається сегмент 15 кришки банки.

При подальшому горизонтальному переміщенні пробки по поверхні опуклості забезпечується зріз відкривається сегмента 15 по лінії насічки 4 (фіг.1, поз.В фіг.4) від впливу на нього елемента 8 ключа, за винятком невеликої несрезаемой частини 6 сегмента 15 (фіг.1, поз.В фіг.4, фіг.6).

Після того, як дно 24 пробки пройде контактну поверхню опуклості 33, пробка ключа своїм дном 24 опускається на поверхню кришки 5 банки і, відповідно, фронтальний контактний елемент 8 ключа піднімається і виходить з відкритого ним сегмента 15 кришки. Він зупиняється з невеликим перевищенням (1-1,5 мм) по висоті до верхньої площини кришки банки (поз.Г фіг.4). Перевищення необхідно для безперешкодного надалі переміщення ключа в горизонтальній площині. Відкритий сегмент кришки йде всередину банки, але залишається прикріпленим до кришці за рахунок незрізаною його частини 6 (фіг.1, поз.В фіг.4, поз.А, Б фіг.5). Якщо кришка банки і відкривається сегмент зсередини покритий гумово-пластиковим (синтетичним) покриттям, то допускається, за наявності відповідної насічки, повний зріз метЇет незрізаною частини зазначеного внутрішнього покриття. У цьому випадку металева кромка повністю зрізаного сегмента кришки буде рівною по всьому його периметру, що значно поліпшить герметичність після закриття її пробкою.

Таким чином, коли відкривається сегмент кришки повністю входить всередину банки, кришка вважається відкритою.

Для закривання банки, тобто відкритого до цього сегмента, спочатку необхідно вплив сили F на кнопку ключа, що діє в горизонтальній площині в напрямку, вказаному стрілкою 18 на кришці банки (фіг.1, 6, 7, 9). Ключ переміщують до тих пір, поки він не суміститься з відкритим сектором 15 кришки 5. Після їх поєднання для закривання банки виробляють натискання кнопки 3 (поз.А фіг.5) у вертикальній площині зверху вниз по відношенню до основи банки. Пробка 7 ключа при русі її вниз досягає стану, коли її замок 14 йде під край 28 сегмента кришки банки (поз.А фіг.5).

Пробка ключа стає на замок, тому її вихід із сегмента неможливий із-за протидії замку зазначеного краю. Кришка банки після цього вважається закритою ключем 1 (поз.А фіг.5, фіг.7).

Для відкриття сектора кришки банки, закрите пробкою ключа, необхідно докласти зусилля F (поз.Б фіг.5), що діє на кнопку 3 ключа під кутом 40-60°) між кнопкою ключа і ободом 11 кришки відбувається переміщення пробки ключа до центру банки, достатню для виходу замку 14 пробки з зчленування її з краєм 28 кришки банки (поз.Б фіг.5). При подальшому піднятті ключа пробка повністю виходить з контакту з кришкою (поз.В фіг.5).

Подальше переміщення ключа в горизонтальному напрямку робить сегмент повністю відкритим (поз.В фіг.5, фіг.6).

Джерела інформації

1. Патентний документ США - дизайн №D653561S, опубл. 7.02.2012.

2. Патент документ США - дизайн №D651898, опубл. 10.01.2012.

3. Патент США на винахід №8104319, опубл. 31.01.2012.

4. Патент США на винахід №8109406, опубл. 7.02.2012.

5. Патент США на винахід №4442950, опубл. 17.04.1984.

1. Банку з ключем на кришці для відкривання і закривання банки, містить ключ, який представляє собою отриману штампуванням деталь, що взаємодіє з віссю кришки банки, при цьому ключ розташований у профільному поглибленні на кришці і виконаний з можливістю повороту в обидві сторони по горизонтальній поверхні при закриванні і відкриванні банки, ключ включає порожнисту пробку з ущільнювачем, на кришці утворена лінія насічки, що обмежує відкривається сегмент кришки для освіти зрізаної частини кришки, для здійснення відкривання і закривання пробки передбачений зазор, що відрізняється тим, що кришка � кришки по лінії насічки, а також є замок для фіксації пробки в закритому положенні, зазор виконаний між ущільнювачем фланця пробки і замком для входження краю кришки банки при її закриванні.

2. Банку по п.1, що відрізняється тим, що є кут 15-25°, під яким розташована передня контактна поверхня до горизонтальної площини кришки банки, а також кут 70-85°, під яким розташована задня контактна поверхня опуклості до горизонтальної площини кришки банки. 

Схожі патенти:

Банку, панель для банки і спосіб виготовлення такої панелі для банки

Винахід відноситься до банку з пристроєм легкого відкривання

Торцева кришка банки з вушком, що мають покращену доступність для захоплення

Винахід відноситься до торцевої кришки для контейнера з напоями

Кінцевий елемент для контейнера (варіанти)

Винахід відноситься до упаковки, наприклад, напоїв

Тара для напоїв

Винахід відноситься до тари для напоїв

Розривне жерстяна банка

Винахід відноситься до консервної промисловості, зокрема до виготовлення консервних банок розривних
Up!