Затвор для банки з напоєм, кришка банки, банку з кришкою

 

Область техніки, до якої належить винахід

Винахід відноситься до затвору для банки з напоєм, що містить поворотну кришку, закріплену на застібці кришки банки і здатну повертатися над отвором для виливання з положення відкриття в положення закриття і назад.

Розкриття винаходу

Завданням цього винаходу є зміст затвора для кришки банки з напоєм герметичного і зручного при користуванні.

Для цього поворотна кришка виконана, щонайменше, на окремій ділянці у вигляді щелчковой пластини, яка при силовому впливі на неї перпендикулярно площині симетрії кришки може переходити з сталого першого вигнутого стану в результаті прогину і подолання центру тиску в друге сталий вигнуте стан, в якому зовнішній край поворотної кришки прилягає до обмежує отвір для виливання краю кришки з підвищеним тиском закриття і з якого щелчковая пластина при повторному силовому впливі переходить назад в її перше вигнуте стан (ефект щелчкового упору). Підвищений тиск закриття може досягатися, наприклад, в результаті того, що внаслідок меншого прогину �утом стані.

При цьому можливе положення, при якому у другому вигнутому стані поворотна кришка трохи перекриє зверху або знизу обмежує отвір для виливання край кришки або зайде в нього, якщо обмежує отвір для виливання крайової ділянку кришки виконаний, наприклад, у вигляді канавки.

Для приведення в дію щелчковой пластини переважно, щоб поворотна кришка була закріплена на застібці з допомогою кріпильної накладки, яка - якщо дивитися від щелчковой пластини - заходить за заклепку на величину противолежащего виконавчого ділянки.

Згідно з іншим варіантом виконання винахід відноситься до затвору описаного вище типу з натискною накладкою для відкривання, який закріплений над поворотною кришкою на тій же застібці кришки банки, що поворотна кришка, причому поворотна кришка у своєму становищі закриття утримується на ограничивающем отвір для виливання краї натискним кінчиком натискний накладки, піднятою на її протилежному щодо натискного кінчика кінці, що спирається щодо кришки банки і зафіксованою.

Таке становище закриття поворотна кришка займає надійно, зокрема, в тому випадку, коли�раю після натискання вниз у місці розташування отвори для виливання і повороту поворотної кришки над отвором для виливання при піднятою на своєму протилежному щодо натискного кінчика кінці фіксується фіксатор кришки банки таким чином, що наведена в своє становище закриття поворотна кришка притискається притискним кінчиком натискний накладки до обмежує отвір для виливання краю кришки/Також за допомогою цих заходів забезпечується істотно надійна герметизація поворотної кришки щодо кришки банки.

Згадана вище опора виконана з технологічних причин переважно за одне ціле з натискною накладкою і на окремій ділянці висічена з неї. Для полегшення кутового вигину опори від натискної накладки ця опора може бути з'єднана на своєму зверненому від заклепки кінці з натискною накладкою по лінії згину. Для надійної фіксації натискний накладки в положенні закриття довжина опори виконана менше приблизно половини довжини натискний накладки і більше приблизно однієї третини довжини натискний накладки. Фіксатор кришки банки, який в будь-якому варіанті виконання розташований переважно під натискний накладкою на кришці банки, наприклад, у вигляді ребра або канавки, має в даному випадку довжину, яка становить від близько половини до однієї третини довжини натискний накладки, якщо дивитися від кінця цієї накладки. В фіксованому положенні закриття кут піднятою натискний накладки відн�бути закріплена на застібці кріпильної накладкою, висіченим на окремій ділянці з матеріалу натискний накладки.

В цілях спрощення заклепка та/або фіксатор виконані за одне ціле з матеріалу кришки банки.

Згідно варіанту розвитку винаходу передбачено, щоб у кришці банки була виконана напрямна канавка під карбований виступ на нижній стороні поворотної кришки. Таким чином поворотна кришка може надійно переводитися з свого заднього положення відкриття - по відношенню до отвору для виливання в переднє положення закриття, що спрощує користування.

Для додання більшої стійкості матеріалу поворотна кришка може містити поблизу заклепки, поруч з нею або на протилежній щодо натискного кінчика стороні підсилювальні вигнуті жолобки.

Для спрощення користування при закриванні отвори для виливання кришка банки може додатково містити упор для поворотної кришки в положенні закриття.

Герметичність може бути покращено за рахунок того, що поворотна кришка має, щонайменше, на окремих ділянках, наприклад, на внутрішній стороні свого крайового ділянки, покриття з герметизуючого матеріалу.

Також спрощується користування і в тому випадку, коли за ата елементів, що спрощує захоплення поворотної кришки для її обертання.

Матеріал вибирається, зокрема, таким чином, щоб товщина матеріалу для кришки банки становила переважно 0,1-0,3 мм, зокрема, ок. 0,224 мм, товщина матеріалу для натискної накладки - переважно 0,15-0,35 мм, зокрема, ок. 0,265 мм, і товщина матеріалу для поворотної кришки - переважно 0,05-0,15 мм, зокрема, ок. 0,1 мм. Матеріалом може служити, наприклад, катаний алюміній, при необхідності з покриттям із прозорого лаку.

Винахід відноситься до кришці банки з описаним вище затвором, а також до банку для напоїв з зазначеної кришкою.

Інші цілі, ознаки, переваги та можливості застосування винаходу наведено нижче в описі прикладів виконання з посиланнями на креслення. При цьому всі описані та/або зображені ознаки утворюють окремо або в будь-якому поєднанні між собою предмет винаходу, також незалежно від поєднання в незалежних пунктах або в залежних від них пунктах формули винаходу.

При цьому зображено:

фіг.1 - вид зверху на затвор для кришки банки з напоєм згідно винаходу, причому щелчковая пластина поворотної кришки в положенні закриття знаходиться в першому изогнуттина поворотної кришки знаходиться у другому вигнутому стані, причому по відношенню до фіг.1 тут показані прийоми для перекладу щелчковой пластини з першого вигнутого стану в друге;

фіг.1с - зображення згідно фиг.1b;

фиг.1d - зображення згідно фіг.1, причому по відношенню до фіг.1с показано, як щелчковая пластина перекладається назад з її другого вигнутого стану в перше;

фіг.2 - схематичний вигляд збоку на отбортованную на майже циліндричний корпус банки запірну систему згідно додаткового варіанту виконання винаходу, при цьому поворотна кришка знаходиться в положенні закриття, а опора займає положення фіксації;

2b - вид зверху на кришку банки, причому поворотна кришка знаходиться в положенні відкриття.

З допомогою запірної системи згідно винаходу, представленої на фігурах 1a-1d, банки з напоями, що містять отвір 7 для виливання у вигляді натискного отвори виконані з можливістю повторного закриття. Кришка D банки, яка міцно закріплена, наприклад, на верхньому кінці приблизно циліндричного корпусу банки, містить заклепку 5, на якій закріплена поворотна кришка 2 з можливістю обертання над отвором 7 для виливання з положення відкриття в положення закриття і назад. На фігура�яке раніше було відкрито, наприклад, натисканням з використанням ліній ослаблення матеріалу.

Поворотна кришка 2 виконана, щонайменше, на окремій ділянці у вигляді зігнутої щелчковой пластини S, яка при силовому впливі перпендикулярно площині симетрії кришки може переходити з сталого першого вигнутого стану в результаті прогину і подолання центру тиску в друге сталий вигнуте стан, в якому зовнішній край 10 поворотної кришки 2 прилягає до обмежує отвір 7 для виливання краю 9 кришки з тиском закриття і з якого щелчковая пластина S приходить назад у своє перше вигнуте стан при повторному силовому впливі, як це послідовно показано на фігурах 1а-1d. У зображеному на фігурах 1a-1d варіанті виконання щелчковая пластина S займає істотну частину отвори 7 для виливання і відповідає своїм зовнішнім контуром внутрішньому контуру отвору 7 для виливання, а саме має спеціально круглу форму.

Поворотна кришка 2 незначно заходить за край 9 кришки, що обмежує отвір 7 для виливання. При порівнянні фігур 1а і 1b можна бачити, що, як показано на фіг.1, ділянка щелчковой пластини поворотної кришки 2, заходружности до краю 9 кришки, обмежує отвір 7 для виливання.

Поворотна кришка 2 закріплена на застібці 5 D кришки банки з допомогою кріпильної накладки 8. Якщо дивитися від щелчковой пластини S, то кріпильна накладка 8 проходить за заклепку 5 на величину виконавчого ділянки 15. Як випливає з порівняння фігур 1 з і Id, щелчковая пластина S може переводитися натисканням зверху на виконавчий ділянка 15 знову зі свого другого щільно закриває вигнутого стану в перше вигнуте стан, в якому поворотна кришка 2 може бути легко повернена для звільнення отвори 7 для виливання.

Завдяки запірної системі на фігурах 2а, 2b банки з напоями, що містять отвір 7 для виливання у вигляді натискного отвори, можуть ще надійніше повторно закриватися. Кришка D банки, міцно закріплена, наприклад, на верхньому кінці приблизно циліндричного корпусу До банки допомогою відбортовки, з'єднана звичайним чином з натискною накладкою 1 через заклепку 5 на кришці D банки з допомогою кріпильної накладки 8. На тій же застібці 5 і розташована поворотна кришка 2 з можливістю повороту навколо неї, в результаті чого після відкривання отвору 7 для виливання шляхом підйому натискний накладки 1 з помощьришка 2 може бути наведена в положення закриття на попередньо отштампованном ділянці кришки. Після повороту поворотної кришки 2 із становища відкриття на фиг.2b в положення закриття на фіг.1с переміщенням карбованого виступу 12 на нижній стороні поворотної кришки 2 по направляючої канавці 11 кришки D банки до упору 14 на кришці D шарнірно закріплена опора 3 може бути відігнута від зовнішнього кінця натискний накладки 1 у напрямку до кришки D банки і наведена в положення фіксації у фіксатора 4 D кришки банки. У такому зафіксованому положенні натискна накладка 1 своїм переднім натискним кінчиком 6 тисне на що знаходиться в положенні закриття поворотну кришку 2, утримуючи її надійно і в значній мірі герметично на ограничивающем отвір 7 для виливання краї 9 кришки при пружному попередньому напруженні притискної накладки 1 і опори 3.

На фіг.1 штриховими лініями показано, що поворотна кришка 2 на окремій ділянці виконана у вигляді щелчковой пластини S, яка при силовому впливі F в напрямку, перпендикулярному площині симетрії кришки, може переходити з верхнього сталого вигнутого стану після подолання центру тиску в нижню вигнуте стан, в якому зовнішній край 10 поворотної кришки 2 щільніше притискається до обмежує отвір 7 для виливши�дном вигнутому стані може бути при цьому великим, чим прогин щелчковой пластини S вниз у другому сталий вигнутому стані, в результаті чого діаметр поворотної кришки 2 у другому вигнутому стані буде дещо більшим, ніж у першому вигнутому стані, в якому щелчковая пластина вигнута вгору. Повторним натисканням на щелчковую пластину поворотної кришки 2 перпендикулярно площині її симетрії щелчковая пластина S може бути знову наведена в своє верхнє вигнуте початковий стан.

Після пиття з банки з напоєм її можна знову закрити, виключивши проникання всередину комах і бруду, а завдяки надійної герметичності залишки напою не витечуть з банки, якщо остання буде знаходитися, наприклад, в рюкзаку. Для повторного відкриття натискна накладка 1 легко повертається в сторону до тих пір, поки опора 3 не звільниться від фіксатора 4 і поворотна кришка 2 не буде переведена в своє становище відкриття після приведення щелчковой пластини S в її верхнє вигнуте вихідне положення.

Отвір 7 для виливання у наведеному випадку виконано круглої форми, однак воно може бути також овальної або трапецієподібної форми, при необхідності, із закругленими кутами або іншої форми, це ж відноситься і до форми поворотної пластинок або подібні елементи для полегшення захоплення поворотної кришки 2 для її обертання.

Товщина матеріалу натискний накладки 1 може дещо перевищувати товщину матеріалу кришки D банки, а товщина матеріалу поворотної кришки 2 може бути дещо менше товщини кришки D банки.

Перелік позицій

1 натискна накладка

2 поворотна кришка

3 опора

4 фіксатор

5 заклепка

6 натискний кінчик

7 отвір для виливання

8 кріпильна накладка

9 край кришки

10 зовнішній край поворотної кришки

11 напрямна канавка

12 карбований виступ

13 підсилювальні вигнуті жолобки

14 упор

15 виконавчий ділянку

D кришка банки

F силовий вплив

До корпусу банки

S щелчковая пластина

1. Затвор для банки з напоєм, що містить кришку, переводимую з положення відкриття в положення закриття над отвором для виливання кришки банки і назад і виконану щонайменше на окремій ділянці у вигляді зігнутої пластини, виконаної з можливістю переходу при силовому впливі перпендикулярно площині симетрії кришки сталого першого вигнутого стану шляхом прогину в стійке друге вигнуте стан, в якому зовнішній край кришки прилягає до обмежує отвір для виливання краю кришки пр�м впливі, відрізняється тим, що кришка у вигляді поворотної кришки (2) закріплена на застібці (5) кришки (D) банки з можливістю повороту над отвором (7) для виливання з положення відкриття в положення закриття і назад, пластина виконана у вигляді зігнутої, щонайменше, на окремій ділянці щелчковой пластини (S), виконаній з можливістю переходу при силовому впливі перпендикулярно площині симетрії кришки сталого першого вигнутого стану шляхом прогину після подолання центру тиску в стійке друге вигнуте стан, з якого щелчковая пластина (S) при повторному силовому впливі повертається на перше вигнуте стан, над поворотною кришкою (2) на тій же застібці (8) кришки (D) банки, що поворотна кришка (2), закріплена служить для відкривання натискна накладка (1), причому остання утримується на ограничивающем отвір (7) для виливання краю (9) у своєму становищі закриття натискним кінчиком (6) натискної накладки (1), піднятою на протилежному щодо кінчика (6) кінці, що спирається щодо кришки (D) банки і зафіксованою.

2. Затвор по п.1, що характеризується тим, що у другому вигнутому стані поворотна кришка (2) в будь-якому випадку захзаходит в нього або охоплює його.

3. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що поворотна кришка (2) закріплена на застібці (5) кріпильної накладкою (8), яка - якщо дивитися від щелчковой пластини (S) - заходить за заклепку (5) на величину виконавчого ділянки (15).

4. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що на протилежному щодо натискного кінчика (6) наприкінці натискний пластини (1) шарнірно закріплена опора (3), яка після натискання вниз на місці розташування отвори (7) для виливання і повороту поворотної кришки (2) над отвором (7) для виливання при піднятою вгору натискний накладці (1) на своєму протилежному щодо натискного кінчика (6) наприкінці заходить в зачеплення з фіксатором (4) кришки (D) банки, причому перебуває у своєму становищі закриття поворотна кришка (2) притиснута натискним кінчиком (6) натискної накладки (1) до краю (9) кришки, обмежує отвір (7) для виливання.

5. Затвор по п.4, що характеризується тим, що опора (3) виконана за одне ціле з натискною накладкою (1) і висічена з неї на окремій ділянці, та/або опора (3) своїм зверненим від заклепки (5) кінцем з'єднана по лінії згину з натискною накладкою (1), та/або довжина опори (3) менше приблизно половини довжини натискний накладки (1) і більше � симетрії у фіксованому положенні закриття становить від близько 30° до 45°.

6. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що натискна накладка (1) закріплена на застібці (5) за допомогою кріпильної накладки (8), висіченим на певній ділянці з матеріалу натискний накладки.

7. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що заклепка (5) і/або фіксатор (4) виконані за одне ціле з матеріалу кришки (D) банки.

8. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що зовнішній край (10) поворотною кришки (2) і обмежує отвір (9) для виливання край (9) кришки мають пресову посадку.

9. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що в кришці (D) банки виконана напрямна канавка (11) під карбований виступ (12) на нижній стороні поворотної кришки (2).

10. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що поворотна кришка (2) містить підсилюють вигнуті жолобки (13), розташовані поблизу заклепки (5), біля неї або на противолежащей щодо натискного кінчика (6) стороні.

11. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що кришка (D) банки має наголос (14) для поворотної кришки (2) у положенні закриття.

12. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що поворотна кришка (2) містить, щонайменше, на окремих ділянках покриття з герметизуючого матеріалу.

13. Затвор п�нок або аналогічних зручних для захоплення виступів.

14. Затвор по п.1 або 2, характеризується тим, що товщина матеріалу кришки (D) банки складає переважно 0,1-0,3 мм, зокрема близько 0,224 мм, і/або що товщина матеріалу натискний накладки (1) становить переважно 0,15-0,35 мм, зокрема близько 0,265 мм, і/або що товщина матеріалу поворотної кришки (2) становить переважно 0,05-0,15 мм, зокрема близько 0,1 мм.

15. Кришка банки з затвором по кожному з пп.1-14.

16. Банку з кришкою з п.15. 

Схожі патенти:

Торець банки

Винахід відноситься до металевих банкам, наприклад, для напоїв

Ящик для упакованих штучних продуктів (варіанти)

Винахід відноситься до тарі

Одноразова ампула для пристрою розпилення аерозолю

Винахід відноситься до медицини і фармацевтичної промисловості і стосується одноразової ампули для застосування у пристрої розпилення аерозолю

Укупорочний пристрій упаковки

Винахід відноситься до укупорочному пристрою (1) упаковки (20), переважно, банки для напоїв, причому упаковка (20) містить кришку (2, 21), що включає, щонайменше, один ексцентрично розташований випускний ділянку (4, 22) із заданою лінією (6, 23) руйнування, і, крім того, передбачена накладка (3, 31), переміщувана щодо кришки (2, 21) з положення закриття в положення відкриття і назад

Банку з пальним

Винахід відноситься до банку з пальним, запірної кришці з термозварювальної плівки для такої банки з пальним, термозварювальної плівки для виготовлення такої запірної кришки, а також до застосування банки з пальним в якості джерела тепла та/або світла

Металева консервна банка з пристосуванням для розтину без заклепки

Винахід відноситься до упаковки, а саме до конструкції металевих консервних банок з пристосуванням для розтину без заклепки на кришці банки

Торцева кришка для банки

Винахід відноситься до харчової промисловості і призначене для банок для напоїв
Up!