Укупорка, що містить ароматичну речовину

 

Винахід стосується укупорочного засобу, використовуваного при відкритті ємності і має по меншій мірі один піддається маніпуляції ділянку, на якій користувач впливає на укупорочний засіб з метою здійснення процесу відкриття, а також знаходиться у взаємодії з подвергаемим маніпуляції ділянкою укупоривающий ділянку, який укупоривает ємність і на якому ємність в процесі відкриття відкривається, причому це укупорочний засіб забезпечене службовцям для отримання бажаного аромату запашним засобом, з допомогою якого активація вивільнення аромату здійснюється як реакція на здійснення процесу відкриття, що виконується з метою відкриття ємності, і яке містить резервуар для запашного кошти, в який поміщається запашне засіб, при цьому резервуар має стінки, вскриваемие під час здійснення процесу відкриття. Винахід стосується також ємності, забезпеченою укупорочним засобом такого роду, а також способи відкриття ємності.

Зазвичай, зокрема, в харчовій галузі продукти пакують у захищають упаковки так, що вони не видимі або не можуть бути розпізнані за допомогою інших людських органів почуттів. У зв'язку з цим за�продемонструвати споживачам переваги упакованого продукту. При цьому бажано також, за допомогою упаковки дати споживачу підтвердження вже здійсненої покупки. В цьому відношенні упаковка являє собою маркетинговий інструмент, який ідеальним чином впливає на один або кілька людських органів почуттів, на які не міг би безпосередньо впливати упакований товар.

Один з видів укупорочного кошти, описаний, наприклад, у європейському патенті EP 1 056 660 B1, являє собою укупорку для ємності, відформовані з полімерного матеріалу, який просочений ароматичним засобом, тобто засобом, що впливає як на почуття смаку, так і на почуття нюху. При цьому пропонується, щоб ароматичне або запашне засіб переважно являло собою один із споживаних продуктів, таких як овочі, кондитерські вироби або напої. Просочення укупорочного кошти запашним засобом сприяє тому, що повітря, яке оточує закупорювальний елемент зовні, наповнений зазначеним «ароматом», і завдяки цьому створюється бажаний ефект.

Недолік закупорювання такого роду полягає в тому, що безперервно в навколишнє середовище випускається пахуче речовина, так що, наприклад, в супермаркеті существуе� роду, які можуть містити різні запашні кошти. Хоча при відомих умовах у звичайних закупорювальних засобів такого роду, можна передбачити, принаймні, зменшення випромінювання аромату в навколишнє середовище з допомогою спеціального покриває пристрою, такого як додаткова кришка для закупорювальних засобів. Однак при цьому необхідна додаткова частина до укупорочному засобу, крім того, з-за цього скорочуються можливості оформлення укупорочного кошти.

Укупорочний засіб такого роду описано, наприклад, викладеному в описі винаходу DE 100 64 572 A1, яке стосується кришки для консервних банок, забезпеченою на своїй гладкій поверхні язичком, службовцям для освіти наливного отвору по лінії надрізів. У гладкій поверхні кришки на її зверненої всередину консервної банки стороні є відокремлене, утворене стінками простір, що служить для приміщення, наприклад, запашної речовини, при цьому при відкритті консервної банки рухається всередину частина язичка впливає на стінки зусилля, за рахунок якого в просторі утворюється отвір, так що під час здійснення процесу відкриття може випаровуватися запашне речовина. Завдяки такий конфіг�істое засіб в процесі відкриття при відомих умовах може вступити в контакт з зберігаються в ємності харчовим продуктом, що часто є небажаним.

В основу винаходу покладено завдання, щонайменше частково усунути зазначені недоліки у звичайного, використовуваного при відкритті ємності укупорочного кошти, забезпеченого запашним засобом.

Несподівано простим способом це вирішується відносно пристрою вже з допомогою використовуваного для відкриття ємності укупорочного кошти з ознаками пункту 1 формули винаходу. Пропоноване винаходом укупорочний засіб відрізняється тим, що запашне засіб нанесено на піддає маніпуляції ділянку.

В основу винаходу покладено ідею, надати укупорочний засіб, у якого запашне засіб нанесено на піддає маніпуляції ділянку, так що, як правило, можна уникнути розташування запашного кошти в області укупоривающего ділянки, завдяки чому в результаті може бути припинено забруднення харчового продукту запашним речовиною. Бажано при цьому в області укупоривающего ділянки, тобто на тій ділянці укупорочного засобу, який укупоривает ємність і на якому ємність в процесі відкриття відкривається, запашне засіб не передбачено. Замість цього запашне засіб переважно нанесено тільки �ативает область, до якої доторкається користувач при маніпуляції, однак, в залежності від варіанту здійснення, може також охоплювати одну або декілька областей, дотики до яких при маніпуляції, як правило, не відбувається.

Слід зазначити, що назва «запашне засіб» може означати носій, на який нанесено власне ароматична речовина або, відповідно, запашне речовина реагує, і який, крім того, може містити інші добавки. Однак можливо також, щоб запашне засіб містив тільки власне створює аромат запашне речовина або ароматичне реагує речовина, яке, наприклад, реагує з іншим ароматичним реагує речовиною з утворенням пахучого речовини. Такого роду запашні речовини, матеріали-носії або, відповідно, добавки, або ароматичні реагують речовини випускає аромат запашного кошти або пахучого речовини добре відомі спеціалісту, тому далі не будуть розглядатися більш докладно.

Згідно з винаходом засіб, що служить для керованого під час вивільнення аромату, виконано з метою активації вивільнення аромату як реакції на здійснення процесу відкриття� відбувається фактична маніпуляція укупорочним засобом, тобто ємність відкривається. Винахід досягає цього за рахунок об'єднання піддається маніпуляції ділянки, укупоривающего ділянки або іншої ділянки ємності із засобом, що служить для вивільнення аромату, який задіюється або активується з метою вивільнення аромату тільки при здійсненні процесу відкриття. Наприклад, може бути передбачено механічне взаємодія між подвергаемим маніпуляції ділянкою, службовцям для відкриття ємності, і засобом, що служить для вивільнення аромату, завдяки чому гарантується, що тільки при відкритті ємності або під час нього активується засіб, що служить для вивільнення аромату, так що аромат випускається в навколишнє середовище.

Згідно з винаходом засіб, що служить для вивільнення аромату, містить щонайменше один резервуар для запашного кошти, в який поміщається запашне засіб, при цьому резервуар має стінки, вскриваемие під час здійснення процесу відкриття. При цьому бажано, якщо резервуар має запахонепроницаемие стінки, так щоб до розкриття стінок резервуара в повітря, що оточує ємність, оснащену пропонованим винаходом укупорочним засобом, не випускалося зокрема, частина укупоривающего ділянки, частина піддається маніпуляції ділянки, частина іншої ділянки ємності та/або покриття, таке як лак, плівка або папір, на самому запашному засобі. В останньому названому варіанті здійснення запашне засіб при цьому закапсулировано, при розтині стінок капсули запашне засіб може дифундувати в навколишній повітря. Зокрема, це може бути доцільно тоді, коли ділянка стінок резервуара утворений запахонепроницаемим покриттям запашного кошти. При цьому забезпечений покриттям або, відповідно, закапсульований запашне засіб може представляти собою зовнішню граничну поверхню укупорочного кошти. Коли при здійсненні процесу відкриття з метою відкриття ємності ця гранична поверхня розкривається, запашне речовина може випаровуватися.

В принципі, може бути доцільно, якщо засіб, що служить для вивільнення аромату, може активуватися за допомогою засобів програми або отримання, службовця для програми або отримання енергії активації. Ця енергія активації може являти собою, наприклад, механічну енергію, наприклад, забезпечуватися при здійсненні руху, протидіючого силмагнитного випромінювання, такого як інфрачервоне/ультрафіолетове, або випромінювання у видимому діапазоні. Крім того, енергія активації може також забезпечуватися з метою збільшення поверхні запашного кошти та/або для випаровування запашного кошти для випускання аромату. Тому винахід не обмежена конфігураціями, в яких управління вивільненням аромату відбувається тільки щодо моменту процесу відкриття. Конфігурація пропонованого винаходом укупорочного кошти, однак, така, що аромат вивільняється не пізніше, ніж у момент процесу відкриття.

Розташування запашного кошти на укупорочном засобі може бути реалізоване в різних місцях, у певних варіантах здійснення забезпечується, що в процесі відкриття запашне засіб може випаровуватись у навколишнє повітряне середовище укупорочного кошти або, відповідно, ємності, так що запашне засіб при відкритті ємності може сприйматися споживачем. Наприклад, може бути передбачено нанесення запашного кошти на поверхню піддається маніпуляції ділянки, такого як відривна смужка ємності, званої або в загальному випадку «Tap» («клапаном») металевої смужки на консервній банці для пищевина, залакованих, обклеєна або покрита закапсулированним запашним засобом, при цьому капсула розкривається при захопленні піддається маніпуляції ділянки в процесі відкриття та додатку зусилля з метою відкриття ємності. Особливо бажаним при цьому може бути, якщо такий захватний язичок виконаний у вигляді важеля, службовця для розкриття гладкої поверхні кришки, який при здійсненні відкриття відсувається від гладкої поверхні кришки. За допомогою такої конфігурації може бути ускладнене небажане вступ в контакт запашного кошти, нанесеного на подвергаемом маніпуляції ділянці, що зберігаються в ємності харчовим продуктом.

При капсулировании запашного кошти переважно застосовуються мікрокапсули з розміром, приблизно рівним 4-40 мкм в діаметрі, переважно з розміром, рівним 5-10 мкм у діаметрі. В якості матеріалу для капсул придатна, зокрема, меламінова смола, зшитий амінопласти або меламинформальдегидная смола. Крім того, можуть бути передбачені, наприклад, також акрилатна смола чи желатин, які володіють тим додатковою перевагою, що вони не виділяють формальдегід.

Таке укладена в мікрокапсули запашне речовина може потім такий як чорнило, лак або клей. При цьому особливо кращою виявилася об'ємна частка, рівна 5-35%, особливо переважно рівна 20% мікрокапсул до висушеної суміші, що складається з лаку/фарби, чорнила тощо, і мікрокапсул. Суміш, що складається з носія, такого як, наприклад, чорнило або лак, а також мікрокапсул, потім, наприклад, способом друку, такого як тампонний друк, спосіб струминного друку або спосіб аерографії, зокрема, наноситься на піддає маніпуляції ділянку. При застосуванні способу аерографії або струменевого чорнильною друку параметри способу або, відповідно, параметри продукту мікрокапсул задаються так, щоб мікрокапсули в процесі нанесення залишалися непошкодженими. Після нанесення суміші вона сушиться, наприклад, за допомогою інфрачервоного, лазерного та ультрафіолетового випромінювання.

Взагалі, запашне засіб може бути нанесено на ємність, наприклад, на корпус ємності. При цьому можливо також, щоб запашне засіб було складовою частиною покриття, лаку, плівки або паперу та ін. Крім того, в рамках винаходу можливо, щоб покриття, лак, плівка або папір було складовою частиною стінок резервуара, в яких закапсулировано запашне засіб та які з метою испособом.

В іншому доцільному варіанті здійснення укупорочний засіб може містити гвинтову укупорку, яка, наприклад, має закупорювальний елемент, з внутрішньою різьбою, причому піддається маніпуляції ділянку утворений зовнішньої циліндричної бічною поверхнею укупорочного елемента. При цьому варіанті здійснення закапсульований запашне засіб та/або резервуар з запашним засобом може бути доцільним чином розташований у сфері зовнішньої циліндричної бічній поверхні укупорочного елемента, так щоб запашне засіб при маніпуляції укупоркой внаслідок розкриття капсули або, відповідно, резервуара, могло випаровуватися.

Крім того, може бути доцільно, якщо описана гвинтові закупорювання має гарантійну стрічку, яка, щонайменше, на окремих ділянках охоплює вскриваемие стінки резервуара з запашним засобом.

Доцільним чином укупоривающий ділянку укупорочного засобу може охоплювати частину стінок ємності і, щонайменше, на окремих ділянках бути забезпеченим лінією ослаблення, по якій розкриваються стінки ємності в процесі відкриття. Таке укупорочний засіб, зокрема, доцільно при з металу, наприклад, у консервної банки для напоїв, або ж у металізованої плівковою упаковки.

Доцільним чином лінія ослаблення проходить по ділянці стінок резервуара з запашним засобом, так що резервуар з запашним засобом одночасно з відкриттям ємності розкривається.

Переважно піддається маніпуляції ділянка може бути виконаний у вигляді захватного язичка, який передає зусилля маніпуляції на укупоривающий ділянку з метою розкриття ємності в області укупоривающего ділянки.

Доцільним чином піддається маніпуляції ділянка охоплює ділянку стінок резервуара з запашним засобом, які розкриваються при додатку зусилля маніпуляції в результаті впливу користувача на піддає маніпуляції ділянку.

В цілому, може бути доцільно, якщо піддається маніпуляції ділянка охоплює ділянку стінок резервуара, який при впливі на піддає маніпуляції ділянку та/або при маніпуляції укупорочним засобом з метою відкриття ємності розкривається при додатку енергії активації. При цьому може бути передбачено відповідне генеруюче засіб, що служить для створення енергії активації так, як пояснювалося вище.

<який при впливі на піддає маніпуляції ділянку та/або при маніпуляції укупорочним засобом з метою відкриття ємності розкривається при додатку енергії активації. Тут також енергія активації, як зазначено вище, може бути отримана різними способами.

Пропоноване винаходом укупорочний засіб в принципі не обмежене тільки тим, що запашне засіб нанесено на укупорочном засобі, тобто на укупоривающем ділянці або на подвергаемом маніпуляції ділянці. Замість цього у ємності, яка містить корпус ємності і укупорочний засіб, запашне засіб може бути нанесене також на корпус ємності. При цьому може бути доцільно, якщо корпус ємності має ділянку, який розкривається при додатку енергії активації при дії користувача з метою відкриття ємності. Тут також енергія активації, як зазначено вище, може бути отримана різними способами. Тому винахід охоплює також ємність, у якій запашне засіб нанесено на корпус ємності, причому користувач при маніпуляції подвергаемим маніпуляції ділянкою береться не тільки за нього, але і за ємність, наприклад, іншою рукою, так що при дії користувача на корпус ємності повідомляється необхідна енергія активації, і запашне засіб випускається.

Крім того, може бути також передбачено нанесення запашного кошти на корпус емкостикрития на ємності лунав аромат.

Крім того, може бути також доцільно, якщо укупорочний засіб, зокрема, піддається маніпуляції ділянку, в області своїй поверхні містить безліч закапсулированних мікроскопічних резервуарів з запашним засобом, які при додатку зусилля маніпуляції розкривалися б, змушуючи аромат проникати назовні.

Крім того, може бути доцільно, якщо укупорочний засіб виконано так, щоб зусилля маніпуляції з метою відкриття ємності через ділянку стінок резервуара могло передаватися на укупоривающий ділянку, а стінки резервуара були розраховані таким чином, щоб вони розкривалися при виникненні заданого зусилля маніпуляції. Цей варіант здійснення підходить, наприклад, для застосування в консервній банці для напоїв або консервній банці.

Крім того, може бути доцільно, якщо захватний язичок виконаний у вигляді важеля, який під час відкриття ємності одним плечем тисне на ділянку стінок резервуара з запашним засобом, розкриваючи його.

Відносно пристрою винахід стосується також ємності для харчових продуктів, забезпеченою виконаним у відповідності з винаходом укупорочним засобом, що служить для відкриття ємності. Така емкоѵ соки, однак також інших продуктів, таких як компот, йогурт тощо, при цьому застосовується в кожному випадку запашне засіб, яким забезпечується укупорочний засіб або ємність взагалі, вибирається в залежності від продукту.

В одному з особливо доцільних варіантів здійснення може бути також передбачено застосування в якості запашного кошти ароматичний засіб, яке діє не тільки як запашне засіб, але і одночасно як смаковий засіб. З цією метою ароматичний засіб розташовується на такій ділянці укупорочного засобу, на якому при витяганні з ємності виникає контакт з продуктом і/або з ротом споживача, так що ароматичний засіб може також проявити свій смаковий ефект. У тих випадках, в яких ароматичні засобом забезпечується укупорочний засіб, що служить для відкриття ємності, ароматичний засіб розташовується в області укупоривающего ділянки, на якому в процесі відкриття в ємності відкривається або утворюється отвір, а саме, таким чином, що в процесі відкриття одночасно виділяється та/або вивільняється ароматичний засіб. З цією метою ароматичний засіб, як описано вище стосовно запашного коштів�оложенная в основу цього винаходу завдання щодо способу вирішується з допомогою способу відкриття ємності, забезпеченою маніпульованим укупорочним засобом, який має щонайменше один піддається маніпуляції ділянку, на якій користувач впливає на укупорочний засіб з метою здійснення процесу відкриття, і знаходиться у взаємодії з подвергаемим маніпуляції ділянкою, укупоривающий ємність укупоривающий ділянку, причому при маніпуляції укупорочним засобом в ємності на укупоривающем ділянці відкривається або утворюється отвір, причому ємністю, зокрема, укупорочним засобом випускається аромат, при цьому здійснюється цілеспрямоване управління моментом випущення аромату, таким чином, що випущення аромату активується під час здійснення процесу відкриття. Пропонований винаходом спосіб відрізняється тим, що запашне засіб наноситься на піддає маніпуляції ділянку. Доцільним чином запашне засіб наноситься в тій області піддається маніпуляції ділянки, в якій користувач стосується або торкається піддається маніпуляції ділянки з метою здійснення процесу відкриття.

При цьому може бути доцільно, якщо випущення аромату активується за допомогою завдання умов навколишнього середовища для емкосѸдимом, ультрафіолетовому або інфрачервоному діапазоні. Завдання цих умов навколишнього середовища може поєднуватися із здійсненням процесу відкриття, тобто процес відкриття організується так, що при ньому автоматично змінюється також щонайменше одне із зазначених умов навколишнього середовища ємності, так що активується випущення аромату. Наприклад, при маніпуляції укупорочним засобом резервуар з запашним засобом може розкриватися, так що він піддається впливу вологості повітря або електромагнітного випромінювання, яке активує саме запашне засіб з метою випущення аромату.

Слід вказати, що застосовується вище стосовно укупорочного засоби і способи відкриття ємності поняття «процесу відкриття» охоплює всі тимчасові фази, які безпосередньо пов'язані з процесом відкриття ємності. Таким чином, воно охоплює всі тимчасові фази, які є частиною процесу маніпуляції з метою безпосереднього відкриття ємності. Тому цей процес відкриття не охоплює видалення можливо передбаченого покриття укупорочного пристрою, якщо після видалення покриття сама ємність ще не відкрита і зберігається в ємності продукт не доступний.

В одному з ос�обом запашне засіб, яке светонепроницаемо розташовується на укупорочном засобі, при цьому при маніпуляції укупорочним засобом з метою здійснення процесу відкриття стає можливою подача світла на запашне засіб. При цьому достатньо, якщо яка активується фотохімічним способом запашне засіб закапсулировано або розташоване в резервуарі на укупорочном засобі, причому цей резервуар під час процесу відкриття розкривається або, відповідно, капсула запашного кошти руйнується.

В іншому варіанті здійснення може бути доцільно, якщо при маніпуляції укупорочним засобом активується рідинна хімічна реакція запашного засоби, таким чином, що аромат вивільняється. Цей спосіб підходить, зокрема, якщо застосовується запашне засіб при реакції активується такий секрецією тіла, як піт. Крім того, може бути, однак, передбачено, щоб запускалася рідинна хімічна реакція між запашним засобом і зберігаються в ємності продуктом, і при цьому контакт цих двох реагуючих речовин здійснювався при витяганні продукту з ємності.

Особливо доцільно може бути, якщо кілька компонентів запашного кошти, які реагують один з одним �удучи відокремленими один від одного, при цьому при маніпуляції укупорочним засобом з метою здійснення процесу відкриття стає можливим контакт компонентів запашного кошти один з одним. Так як в цьому випадку можливий точний взаємний баланс двох реагуючих речовин, можливо точний вибір одержуваного аромату. Зрозуміло, що в цьому випадку компоненти запашного кошти можуть, наприклад, вступати один з одним в рідинну хімічну реакцію з метою отримання зазначеного аромату.

Доцільним чином при маніпуляції укупорочним засобом може надаватися зусилля на запашне засіб, таким чином, щоб, наприклад, капсула з запашним засобом розкривалася або відношення поверхні до об'єму запашного засоби сильно збільшувалася, так щоб випущення аромату активувалося або, відповідно, посилювався за рахунок збільшеної поверхні.

Крім того, може бути також передбачено засіб, за допомогою якого при маніпуляції укупорочним засобом запашне засіб випаровувалося, разбризгивалось або розпорошувалася, так щоб поверхня запашного засоби сильно збільшувалася, і разом з тим випущення аромату активувалося або, відповідно, істотно підвищувався за рахунок збільшеної повЂво резервуар, який при маніпуляції укупорочним засобом розкривається, так що аромат може випаровуватися. При цьому з активацією укупорочного засобу може бути пов'язано додаток енергії активації для активації випущення аромату.

Крім того, може бути особливо доцільно, якщо запашне засіб наноситься на піддає маніпуляції ділянку, і коли користувач береться за піддається маніпуляції ділянку, аромат вивільняється. Вивільнення аромату може при цьому здійснюватися, наприклад, за рахунок рідинної хімічної реакції запашного кошти з потім на руках користувача або за рахунок розриву капсул з запашним засобом, який наноситься на поверхню піддається маніпуляції ділянки. Цей спосіб підходить особливо в таких випадках, в яких піддається маніпуляції дільниця утворюється зовнішньої бічний поверхнею гвинтовий закупорювання, язичком відривний смуги на картонній/полімерній/ або металевій упаковці, упаковці з композитного матеріалу або металевої смужкою консервної банки. Оскільки один тільки піддається маніпуляції ділянку, але не укупоривающий ділянку укупорочного кошти, містить нанесене на нього запашне засіб, наприклад� контакт з продуктом, зберігаються в ємності для харчових продуктів, як правило, уникають.

В інших варіантах здійснення може бути також передбачено, щоб запашне засіб наносилося на укупоривающий ділянку, на якій ємність в процесі відкриття відкривається. Щоб уникнути випущення аромату до здійснення процесу відкриття запашне засіб може бути закапсулировано або розташоване в резервуарі. Розташування може здійснюватися як на внутрішній, так і на зовнішній поверхні укупоривающего ділянки, однак також усередині стінок укупоривающего ділянки. Це розташування може бути таким, щоб резервуар в процесі відкриття вскривался, і внаслідок цього міг випускати аромат.

Нижче винахід пояснюється за допомогою опису декількох варіантів здійснення та інших ознак винаходу з посиланням на додані креслення, при цьому показано:

фіг.1 - перший варіант здійснення ємності квадратної конфігурації і виконаним у відповідності з винаходом укупорочним засобом в закритому положенні,

фиг.1b - зображена на фіг.1 ємність після маніпуляції укупорочним засобом,

фіг.2 - другий варіант здійснення ємності у вигляді пляшки, забезпеченою гвинтовий уку�.2a гвинтові закупорювання після маніпуляції нею,

фиг.3а - фрагментарно третій варіант здійснення ємності у вигляді консервної банки для напоїв, забезпеченою системою «Stay-on-tab» («залишається вушко»), і

фиг.3b - зображена на фіг.2 система закупорювання консервної банки для напоїв у відкритому положенні.

Ємність згідно винаходу може бути, в принципі, виконана з безлічі матеріалів або містити, наприклад, полімерний матеріал, папір/картон, метал або композитний матеріал. Ємність, зображена в якості прикладу на фіг.1, являє собою квадратну картонну коробку 10, яка на одній із стінок 11 забезпечена маніпульованим укупорочним засобом 20. Це засіб містить виконаний у формі смужки укупоривающий ділянка 22, який переходить в захватний язичок 21, на який може впливати споживач. Укупоривающий ділянка 22 є частиною стінок 11 ємності і обмежений щодо інших стінок за допомогою лінії 23 утонения, яка за певних умов може бути також виконана у вигляді перфорації.

В одному з не зображених варіантів ємності вона може бути також виконана у вигляді пакета. Пропонована винаходом ємність може, в залежності від варіанту здійснення, мати стійкий або нестійкий�ривающего ділянки 22 у варіанті здійснення, показаному на фіг.1, b, розташований резервуар 30 з запашним засобом, в якому воздухонепроницаемо або, відповідно, запахонепроницаемо розміщено запашне засіб і на постатях зображено штриховими лініями. Резервуар може бути, наприклад, безпосередньо закладено в стінки картонної коробки, так щоб стінки резервуара містили також матеріал картонної коробки. В інших варіантах здійснення резервуар може також містити тонку полімерну плівку, в яку введено запашне засіб. Крім того, слід вказати, що резервуар з запашним засобом, в залежності від варіанту здійснення, може бути розташований всередині стінок ємності або з її зовнішньої або внутрішньої сторони. У всіх варіантах здійснення резервуар розміщений так, що при маніпуляції укупорочним засобом він розривається або ламається, так що запашне засіб може випаровуватися.

У прикладі, зображеному на фіг.1, на поверхні захватного язичка 21 є також покриття 31 або лак, містять додаткове запашне засіб, яке, однак, повітро - і, тим самим, запахонепроницаемо закапсулировано, причому капсула може розкриватися при додатку зусилля ззовні. Тому капсула з запашним засобом об розірвати укупорочную смужку 22.

Ситуація при частково відкритою укупорочной смужці зображена на фиг.1b. При маніпуляції укупорочним засобом в ємності виникло отвір 12, резервуар 30 з запашним засобом розкритий, так що запашне засіб може випаровуватися. Одночасно внаслідок дотрагивания до захватного язичка 21 капсула з запашним засобом, що знаходиться в покритті 31, розкрита, так що в цьому місці запашне засіб може випаровуватися, ароматизируя навколишній повітря. В рамках винаходу може бути, звичайно, передбачено нанесення запашного кошти тільки в області піддається маніпуляції ділянки.

У варіанті здійснення, зображеному в якості прикладу на фіг.2, b, йдеться про ємності, що представляє собою пляшку 40, зокрема, пляшку з полімерного матеріалу, яка в області свого горлечка 41 забезпечена не видимої на кресленнях зовнішньою різьбою, на яку може навинчиваться укупорочний засіб у вигляді гвинтової закупорювання 50. Піддається маніпуляції ділянку тут утворений циліндричними стінками 51 гвинтовий закупорювання 50. На зверненому до пляшці кінці гвинтовий закупорювання 50 ця закупорювання забезпечена гарантійної стрічкою 54, при цьому передбачена перфорація 53, яка відділяє гарантійну стрічку �е засіб у вигляді ароматичного реагуючої речовини 62, який реагує з вологістю поту рук людини, маніпулює закупорювання, випускаючи аромат. У наведеному варіанті здійснення ароматична речовина реагує 62 нанесено на циліндричні стінки гвинтовою закупорювання тільки на окремих ділянках, звичайно, цілком можна передбачити нанесення запашного кошти на всю бічну поверхню гвинтовий закупорювання.

Крім того, передбачено щонайменше один резервуар 60 з запашним засобом, який поширюється в області гарантійної стрічки 54, а також по лінії 53 перфорації, переходячи на ділянку решті закупорювання 50. В одному з варіантів здійснення резервуар з запашним засобом може, наприклад, містити замкнуту полімерну оболонку, в якій міститься запашне засіб. Ця оболонка може бути, наприклад, нанесена з зверненої до шийки 41 пляшки внутрішньої сторони або з зовнішнього боку закупорювання і поширюватися, починаючись від гарантійної стрічки, за лінію перфорації. На фиг.2b показана ситуація після маніпуляції гвинтовий закупорювання, внаслідок чого розкриті перемички 55 перфорації 53 і, крім того, також резервуар 60 з запашним засобом, що міститься в ньому запашне засіб може випаровуватися.

На фиг.3а, b п�рвной банки для напоїв, зображеною на фігурах лише фрагментарно. У консервної банки 70 для напоїв на одній з її торцевих сторін є укупорочная гладка поверхня 71, до якої за допомогою заклепки 82 прикріплений захватний язичок 81. Частково перекриваясь з захватним язичком 81, розташований укупоривающий ділянка 83, який на гладкій поверхні 71 задано лінією 84 утонения. В залежності від варіанту здійснення, або з зовнішньої сторони, або з внутрішньої сторони гладкої поверхні 71 може бути розташований і закріплений опціональний резервуар 90 з запашним засобом так, щоб він поширювався частково на укупоривающий ділянка 83 і був прикріплений до нього. Крім того, захватний язичок 81 в області, в якій манипулирующий людина впливає на нього, забезпечений покриттям 91, яке містить закапсульований запашне засіб. Як визнається фахівцями, такий варіант здійснення підходить для металевої ємності для харчових продуктів в загальному, а також для консервної банки, в якій на одній з її торцевих сторін є укупорочная гладка поверхня, до якої, наприклад, за допомогою заклепки, прикріплений захватний язичок, до якого торкається користувач з метою здійснення процес�купоривающим ділянкою, який заданий на гладкій поверхні лінією утонения. Завдяки тому, що в процесі відкриття захватний язичок переміщується вгору від укупорочной гладкої поверхні, див. фиг.3b, може бути гарантовано, що продукт, можливо, що виходить у вигляді піни з укупоривающего ділянки, не вступить в контакт з верхнім ділянкою захватного язичка 81, на який нанесено покриття 91, на якому манипулирующий людина впливає на захватний язичок 81. У цьому описаному варіанті здійснення запашне засіб вивільняється не пізніше, ніж при відкритті ємності. Однак цілком можливе й більш раннє вивільнення аромату, при цьому користувач доторкається тільки до захватному язичку, не здійснюючи маніпуляції з метою відкриття ємності.

Нанесення запашного кошти на піддає маніпуляції ділянку, тут на захватний язичок, може, в залежності від варіанту здійснення, відбуватися, наприклад, при розфасовці і укупорюванню ємності для харчових продуктів, однак також після або під час виготовлення кришки, тобто до розфасування продукту.

При маніпуляції укупорочним засобом 80 людина береться за захватний язичок 81 в області покриття 91 і рухає язичок з його горизонтального вихідного покладено�купоривающий ділянка 83 і виламує його з гладкої поверхні 71 в області лінії 84 утонения і всередину ємності. При додатку зусилля маніпуляції в області покриття 91, в свою чергу, розкривається капсула з запашним засобом, так що пахуче речовина може випаровуватися. Крім того, розкривається також опціональний резервуар 90 з запашним засобом, так що запашне засіб тут теж може випаровуватися.

СПЕЦИФІКАЦІЯ ПОЗИЦІЙ

10 Картонна ємність

11 Стінки ємності

12 Отвір

20 Укупорочная смужка

21 Захватний язичок

22 Укупоривающий ділянку

23 Лінія утонения

30 Резервуар з запашним засобом

31 Покриття з закапсулированним запашним засобом

40 Пляшка

41 Горлечко пляшки

50 Гвинтові закупорювання

51 Стінки закупорювання

53 Перфорація

54 Гарантійна стрічка

55 Перемичка

60 Резервуар з запашним засобом

62 Ароматична речовина реагує

70 Консервна банка для напоїв

71 Гладка поверхня

72 Отвір

80 Укупорочний засіб

81 Захватний язичок

82 Заклепка

83 Укупоривающий ділянку

84 Лінія утонения

90 Резервуар з запашним засобом

91 Покриття з закапсулированним запашним засобом

1. Укупорочний засіб, який при відкритті ємності (10, 40, 70) для харчового продукту піддається воздейсѵлем на укупорочний засіб з метою здійснення процесу відкриття, а також знаходиться під взаємодіючому з'єднанні з подвергаемим маніпуляції ділянкою укупоривающий ділянку (22, 51, 83), який укупоривает ємність (10, 40, 70) і на якому ємність в процесі відкриття відкривається, причому це укупорочний засіб забезпечене запашним засобом, що служить для отримання бажаного аромату, причому укупорочний засіб забезпечене засобом, що служить для управління в часі вивільненням аромату, з допомогою якого активація вивільнення аромату здійснюється як реакція на здійснення процесу відкриття, що виконується з метою відкриття ємності, і резервуар (30, 60, 90) для запашного кошти, в який поміщається запашне засіб, причому резервуар має стінки, вскриваемие під час здійснення процесу відкриття, яке відрізняється тим, що запашне засіб нанесено на піддає маніпуляції ділянку(21, 50, 81).

2. Укупорочний засіб по п.1, що відрізняється тим, що засіб, що служить для вивільнення аромату, є активований за рахунок програми енергії активації.

3. Укупорочний засіб по п.2, відмінне тим, що щонайменше одна ділянка зовнішніх стінок резервуара утворений запахонепроницаемим покриттям запашного кошти.

4. Укупорочноеет закупорювальний елемент, з внутрішньою різьбою, а також гарантійну стрічку (54), причому піддається маніпуляції ділянку (21, 50, 81) охоплює зовнішню циліндричну бічну поверхню укупорочного елемента.

5. Укупорочний засіб за п.4, відмінне тим, що гарантійна стрічка (54), щонайменше, на окремих ділянках утворює вскриваемие стінки резервуара.

6. Укупорочний засіб по п.1, що відрізняється тим, що укупоривающий ділянку (22, 83) охоплює частину стінок ємності, і, щонайменше, на окремих ділянках забезпечений лінією (23, 84) ослаблення, по якій розкриваються стінки ємності в процесі відкриття.

7. Укупорочний засіб по п.1, що відрізняється тим, що піддається маніпуляції ділянку виконаний у вигляді захватного язичка (21, 81), який передає зусилля маніпуляції на укупоривающий ділянку.

8. Укупорочний засіб по п.7, відмінне тим, що піддається маніпуляції ділянку (21, 50, 81) охоплює ділянку стінок резервуара, який розкривається при додатку впливає зусилля при дії користувача піддається маніпуляції ділянку.

9. Укупорочний засіб по п.1, що відрізняється тим, що піддається маніпуляції ділянку (21, 50, 81) охоплює ділянку стінок резервуара, який прЂия ємності розкривається при додатку енергії активації.

10. Укупорочний засіб по одному з пп.1-9, що відрізняється тим, що укупорочний засіб, щонайменше, на окремих ділянках, зокрема піддається маніпуляції ділянку (21, 50, 81), містить безліч закапсулированних мікроскопічних резервуарів з запашним засобом.

11. Укупорочний засіб по п.10, відмінне тим, що зусилля маніпуляції з метою відкриття ємності (10, 40, 70) через ділянку стінок резервуара може передаватися на укупоривающий ділянку (22, 51, 83), а стінки резервуара розраховані таким чином, що вони розкриваються при виникненні заданого зусилля маніпуляції.

12. Укупорочний засіб по п.11, який відрізняється тим, що захватний язичок (81) виконаний у вигляді важеля, який під час відкриття ємності (70) одним плечем тисне на ділянку стінок резервуара з запашним засобом для його розкриття.

13. Ємність (10, 40, 70) для харчових продуктів, обладнана маніпульованим укупорочним засобом за одним з пп.1 і 12.

14. Спосіб відкриття ємності (10, 40, 70) для харчових продуктів, забезпеченою маніпульованим укупорочним засобом, у якого є щонайменше один піддається маніпуляції ділянку (21, 50, 81), на якому користувач впливає на укупорочний засіб з метою здійснення�струм (22, 51, 83), причому при маніпуляції укупорочним засобом в ємності на укупоривающем ділянці відкривається або утворюється отвір, і при цьому ємністю, зокрема укупорочним засобом, що випускається аромат, причому здійснюється цілеспрямоване управління моментом випущення аромату, так що випущення аромату активується під час здійснення процесу відкриття, відрізняється тим, що запашне засіб наносять на піддає маніпуляції ділянку.

15. Спосіб за п.14, який відрізняється тим, що яка активується фотохімічним способом запашне засіб розташовують на укупорочном засобі светонепроницаемо, причому при маніпуляції укупорочним засобом з метою здійснення процесу відкриття стає можливим доступ світла до запашного засобу.

16. Спосіб за п.14, який відрізняється тим, що при маніпуляції укупорочним засобом активується рідинна хімічна реакція запашного кошти.

17. Спосіб за п.14, який відрізняється тим, що кілька компонентів запашного кошти, хімічно реагують один з одним з метою отримання заданого аромату, розташовують на укупорочном засобі відокремленими один від одного, причому при маніпуляції укупорочним засобом з метою здійснення процесу ичающийся тим, що при маніпуляції укупорочним засобом виявляється зусилля на запашне засіб.

19. Спосіб за п.14, який відрізняється тим, що при маніпуляції укупорочним засобом співвідношення поверхня/об'єм запашного засоби сильно збільшується.

20. Спосіб за п.14, який відрізняється тим, що на укупорочном засобі розташовують містить запашне засіб резервуар, який при маніпуляції укупорочним засобом розкривається.

21. Спосіб по одному з пп.14-20, який відрізняється тим, що запашне засіб наноситься на піддає маніпуляції ділянку (21, 50, 81), і коли користувач береться за піддається маніпуляції ділянку, аромат вивільняється.

22. Спосіб за п.14, який відрізняється тим, що випущення аромату активується за допомогою завдання умов навколишнього середовища для ємності, таких як температура, вологість повітря і/або щільність потоку потужності електромагнітного випромінювання у видимому, ультрафіолетовому або інфрачервоному діапазоні.

23. Спосіб за п.21, який відрізняється тим, що запашне засіб вивільняється до здійснення процесу відкриття. 

Схожі патенти:

Укупорочний пристрій для ємності

Винахід відноситься до галузі пакувальних елементів, призначених для герметичного закупорювання ємностей з харчової та нехарчової продукції, медичних препаратів, зокрема для продукту, до якого потрібно додати додатковий компонент безпосередньо перед вживанням

Спосіб і пристрій для вивільнення парфумерного кошти або ароматизатора

Винахід відноситься до області парфумерії, запахів і ароматів і, більш конкретно, до нової доставки ароматичної або запашної композиції, розробленої для базового парфумерного або ароматизуючого продукту, спочатку міститься в упаковці

Капсула для напоїв

Винахід відноситься до пристроїв зберігання напоїв, в яких використовуються різні за складом компоненти, що додаються до газовані і спокійні напої тощо

Пристрій для обробки рідкого продукту і створення нового, відмінного від вихідного

Винахід відноситься до харчової, у тому числі лікеро-горілчаної промисловості

Контейнер з зберігає свіжість системою закривання, що видає звуки

Винахід відноситься до контейнера, що містить корпус з дном, бічними стінками і отвором і кришку (1), причому корпус і кришка містять відповідні різьби (3) для забезпечення знімного кріплення кришки на корпусі, щоб відкривати/закривати отвір контейнера

Кришка для ємності для напоїв заварних

Винахід відноситься до засобів підвішування завариваемих пакетиків в кришці ємності

Закупорювальний вузол з клапаном

Винахід відноситься до укупорочному сайту посудини, що включає шийку (1) посудини з першої різьбленням на його зовнішній поверхні; укупорочний засіб (2) для горлечка, має виконане в ньому отвір, спідницю (5), проходить вниз і має другу різьблення на внутрішній поверхні, призначену для утворення з'єднання з першої різьбленням на шийці судини; і сполучаються клапанні елементи на шийці і укупорочном засобі

Комбінована відривна кришка з допоміжним пристосуванням

Винахід відноситься до області закупорювання споживчої тари разового споживання

Ложка

Ложка // 2290051
Винахід відноситься до виробництва столових приладів одноразового користування, а саме ложки, використовуваної в поєднанні з контейнером для йоргута, морозива тощо

Упаковка для харчового продукту

Винахід відноситься до упаковці для транспортування та зберігання харчових продуктів, зокрема йогуртів, сметани, овочевих і фруктових пюре тощо

Кришка-волан для закривання посудин

Винахід відноситься до тарі, а саме до кришок для герметичного закривання посудин із верхньою частиною, що має різьблення
Up!