Банку, панель для банки і спосіб виготовлення такої панелі для банки

 

Винахід відноситься до банку, до панелі для банки і до способу виготовлення подібної панелі або банки.

Банку щодо винаходу може бути банкою з так званим пристроєм легкого відкривання. Пристрій легкого відкривання являє собою металеве укупорочний засіб для банки, в якій отвір може бути утворено за допомогою використання одного або декількох пальців, і при цьому відсутня потреба в окремому інструменті для відкривання. Для цього банку забезпечена язичком для освіти отвори в панелі банки. Язичок функціонує в якості важеля. Язичок містить задню частину язичка, призначену для захоплення її споживачем одним або декількома пальцями. Язичок приводять в дію за допомогою підйому язичка як важеля, в результаті чого передня частина язичка буде контактувати з панеллю. Панель виконана з отвором, обмеженою лінією надрізу, яка утворена на поверхні панелі. За рахунок розриву лінії надрізу з клацанням допомогою нахиленою передній частині язичка отвір в панелі утворюють вздовж лінії надрізу. Якщо це передбачено, центральна частина панелі, оточена лінії надрізу, може бути відірвана допомогою викори� бути утворено при відсутності необхідності в використанні окремого інструменту для відкривання.

Подібна банку може бути заповнена і згодом закрита допомогою закочування або припаивания легко відкривається панелі м'яким припоєм на банку. Після цього заповнену легко відкривається банку можна піддати нагріву або охолодження і подальшій обробці для пакування і транспортування. Це вимагає того, щоб язичок, зокрема задня частина язичка, залишався(залишалась) в межах кордонів банки (зокрема, в межах загнутого краї банки) з тим, щоб по суті уникнути зіткнення з виступаючою частиною язичка. Дана вимога суперечить вимозі легкого доступу до задньої частини язичка для захоплення одним або декількома пальцями споживача.

Відповідно, існує постійна потреба у створенні легко відкривається панелі для банків, яка забезпечує поєднання оптимальних умов для постачальника панелі і банки і для споживача.

Завданням цієї винаходу є розробка банки і панелі для подібної банки, що забезпечує оптимальний доступ для пальців під задньою частиною язичка і/або забезпечує можливість додатки меншого зусилля для підйому задньої частини язичка і освіти отвори в банку.

Відповідно�місячний з панеллю, при цьому зазначений язичок має передню частину і задню частину, призначену для освіти - за допомогою її захоплення і нахилу - разом з передньою частиною язичка отвори в панелі вздовж лінії надрізу на панелі, при цьому язичок знаходиться в похилому положенні внаслідок деформації з'єднання язичка і панелі.

Даний винахід базується на розумінні того, що частина операції відкривання може бути виконана виробником панелі або постачальником банки перед тим, як банку стане доступною для споживача. Початкова частина операції відкривання передбачає пружну деформацію і подальшу пластичну деформацію з'єднання язичка і панелі до розриву лінії надрізу з клацанням, після чого відбувається початкове відкривання і забезпечується доступ до контейнера. Саме ця початкова частина операції відкриття до моменту безпосередньо перед розривом з клацанням повинна бути виконана до того, як банку стане доступною для споживача. Очевидно, що початкова частина операції відкривання повинна бути виконана до такої міри, щоб язичок в похилому положенні не заважав виготовлення і наповнення банки і транспортування її до споживача. Крім того, внаслідок виконання накл�іі - пластично. В результаті цього споживачеві потрібно прикладати менше зусиль для розриву з клацанням для освіти отвори і/або язичок буде залишатися в похилому положенні внаслідок забезпеченої пружною і згодом пластичної (залишкової) деформації з'єднання язичка і панелі.

Згідно з одним варіантом здійснення деформація відбувається тільки в тій частині з'єднання язичка і панелі, яка являє собою частину язичка. В іншому варіанті здійснення деформація відбувається тільки в тій частині з'єднання язичка і панелі, яка являє собою частину панелі. В обох даних варіантах здійснення язичок приєднаний безпосередньо до панелі за допомогою закочування, паяння м'яким припоєм або приклеювання.

В альтернативному варіанті здійснення язичок приєднаний до панелі за допомогою конструктивного з'єднувального елемента, і деформація відбувається, щонайменше частково, у цьому конструктивному соединительном елементі. Даний конструктивний з'єднувальний елемент може представляти собою інтегральну частину панелі чи може являти собою окремий конструктивний елемент, такий як закладення. Очевидно, що у всіх даннихнструктивном соединительном елементі, але і у вузлі, утвореному з язичка і панелі або з язичка, конструктивного з'єднувального елемента і панелі, який утворює з'єднання язичка і панелі або комплект з язичка і панелі.

Для уникнення ситуації, за якої будуть виникати якісь перешкоди для звичайних або стандартних операцій виготовлення і заповнення, переважно, щоб задня частина язичка знаходилась в межах кордонів банки.

Доступ пальця до задньої частини язичка при язичку, що знаходиться в похилому положенні, може бути додатково поліпшений, коли задня частина язичка знаходиться над втиснула частиною панелі.

Як зазначено вище, початкова частина операції відкривання передбачає пружну і подальшу пластичну деформацію з'єднання язичка і панелі. Пластична деформація є по суті залишкової. Однак пружна і пластична деформація може відбуватися одночасно в різних частинах з'єднання язичка і панелі. Для забезпечення фіксованого похилого положення язичка переважно, щоб деформація з'єднання язичка і панелі включала, щонайменше частково, пластичну деформацію.

Наступний аспект винаходу відноситься до способу виготовлення панелі по винаходу. �го відбувається деформування з'єднання язичка і панелі таким чином, що язичок буде залишатися в похилому положенні. Згідно з одним варіантом здійснення стадію нахилу виконують за допомогою зачеплення (наприклад, гачком), шляхом віджимання (наприклад, важелем) і/або за допомогою закручування по спіралі (за допомогою закручує кошти). У всіх даних варіантах додатковий механічний елемент виконує захоплення під задньою частиною язичка для подальшого виконання операції нахилу.

В іншому варіанті здійснення стадію нахилу виконують за допомогою програми клейового або магнітного тягнучого зусилля. Обидва даних варіанту тягнучого зусилля здійснюють за допомогою механічного елементу, який не виконує захоплення під язичком, а входить у контакт з верхньою поверхнею, щонайменше, задньої частини язичка. При додатку тягнучого зусилля з допомогою клею механічний елемент тимчасово входить в контакт з язичком і тягне язичок завдяки дії клею на язичок. Переважно додаток тягнучого зусилля допомогою магнітного тяжіння, наприклад за допомогою електромагніта з використанням магнітної сили.

На завершення, даний винахід відноситься до панелі або банку, які можуть бути отримані сп�ба виготовлення будуть додатково проілюстровані шляхом посилання на варіант здійснення, який наведено тільки в ілюстративних цілях і не призначений для обмеження цього винаходу в якій-небудь мірі.

Опис наводиться з посиланням на супроводжують креслення, на яких:

Фіг.1 і 2 - види в перерізі, що ілюструють дві операції при виготовленні банки, виконаної з панеллю щодо винаходу, яка була переведена в похиле положення.

На Фіг.1 зображено банку 1. Банку 1 містить корпус 2, до якого закаточним швом 3 приєднана легко відкривається панель 4. Панель містить 4 язичок 5, має задню частину 6 язичка і передню частину 7 язичка.

Язичок 5 з'єднаний з панеллю 4 за допомогою конструктивного з'єднувального елемента 8. Даний елемент 8 становить одне ціле (є інтегральним) з панеллю 4 і виконаний у вигляді заклепки. Заклепка 9 вставлена в отвір 10 і зафіксована в отворі за допомогою розширеної верхній частині 11.

Передня частина 7 язичка виконана з виступом 12, який може взаємодіяти з лінією 13 надрізу, утвореної в панелі 4. За рахунок нахилу язичка 5 після захоплення задній частині язичка виступ буде контактувати з зоною поруч з лінією надрізу і після додатки достатнього зусилля врешті-решт буде розривати панель 4 з щподлежащую використання в способі згідно винаходу, призначеному для виготовлення панелі і банки згідно винаходу.

Фіг.2 показує банку 14 по винаходу з язичком 5, переведеним в проілюстрований і показане похиле положення.

У відповідності з кращим способом виготовлення електромагніт 15 був введений в контакт з задньою частиною 6 язичка, і під дією магнітної сили язичок 5 був піднятий у відповідності з напрямком стрілки 16, в результаті чого забезпечується доступ 17 для пальця між панеллю 4 і задньою частиною 6 язичка.

Язичок 5 залишається в даному показаному похилому положенні внаслідок деформації 18 в з'єднанні 19 язичка і панелі, схематично показаному овальною зоною. Нахил може призвести до деформації частини 20 язичка і/або частини 21 заклепки, та/або частини 22 панелі, які все утворюють частину з'єднання язичка і панелі. Деформація в язичку 5, у закладенні 9 та/або в панелі 4 може бути пружною і/або пластичної. Переважно та в ідеальному випадку деформація є, щонайменше частково, пластичної, оскільки вона являє собою залишкову деформацію, і в цьому випадку язичок буде зафіксований в похилому положенні.

На завершення слід відзначити, що стадія способу щодо винаходу, на якій�ьной оснастки, використовується в застосовуваної в даний час установці, що використовується при виготовленні легко відкриваються панелей і банок. Подібна установка містить модернізований прес для забезпечення легкого відкривання, етикетки машину для заповнених банок тощо. Очевидно, що автономна машина може бути використана і встановлена в будь-якій можливій зоні лінії по виробництву легко відкриваються панелей і банок.

На завершення, як показано на фіг.2, доступ для пальця буде оптимальним і навіть максимальним, якщо під задньою частиною 6 язичка буде знаходитися втиснутий частина 23 панелі.

1. Банку, що містить корпус, забезпечений панеллю, і язичок, з'єднаний з панеллю, при цьому зазначений язичок має передню частину і задню частину для її захоплення і нахилу, щоб разом з передньою частиною язичка утворити отвір в панелі вздовж лінії надрізу на панелі, причому язичок з'єднаний з панеллю за допомогою конструктивного з'єднувального елемента, при цьому язичок знаходиться в похилому положенні внаслідок деформації з'єднання язичка з панеллю, що відрізняється тим, що деформація знаходиться в зазначеному конструктивному соединительном елементі.

2. Банку по п.1, що відрізняється тим, що�яся тим, що додаткова деформація з'єднання язичка з панеллю знаходиться в частині панелі.

4. Банку по кожному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що конструктивний з'єднувальний елемент являє собою інтегральну частину панелі.

5. Банку по кожному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що конструктивний з'єднувальний елемент є окремим конструктивним з'єднувальним елементом, таким як заклепка.

6. Банку по кожному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що задня частина язичка знаходиться в межах кордонів банки.

7. Банку по кожному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що задня частина язичка знаходиться над втиснула частиною панелі.

8. Банку по кожному з пп.1-3, яка відрізняється тим, що зазначена деформація включає, щонайменше частково, пластичну деформацію.

9. Панель для банки, як описано по кожному з пп.1-8.

10. Спосіб виготовлення панелі по п.9, що включає стадії:
i) з'єднання язичка з панеллю за допомогою конструктивного з'єднувального елемента;
ii) нахилу язичка, деформуючи при цьому з'єднання язичка і панелі так, що язичок залишається в похилому положенні,
відрізняється тим, що деформація знаходиться в зазначеному конструктивному соединительном елементі.

11. Спосіб за п.10, в якому ом стадію ii) нахилу виконують за допомогою програми клейового або магнітного тягнучого зусилля.

13. Панель, одержувана способом по п.10. 

Схожі патенти:

Торцева кришка банки з вушком, що мають покращену доступність для захоплення

Винахід відноситься до торцевої кришки для контейнера з напоями

Кінцевий елемент для контейнера (варіанти)

Винахід відноситься до упаковки, наприклад, напоїв

Тара для напоїв

Винахід відноситься до тари для напоїв

Розривне жерстяна банка

Винахід відноситься до консервної промисловості, зокрема до виготовлення консервних банок розривних
Up!