Ящик для упакованих штучних продуктів (варіанти)

 

Винахід відноситься до тарі з паперового матеріалу, наприклад тонкого або гофрованого картону, призначеного для розміщення, зберігання, перевезення та демонстрації у вигляді вітрини у торговому залі штучних виробів різного призначення. Винахід може бути використаний як легкий утилізований одноразовий контейнер для промисловості або торгівлі, наприклад, для розміщення продукту, упакованого в пакети чи коробки. Таким продуктом можуть бути упаковки майонезу або кетчупу або іншого товару, упакованого в пакетики, який із-за невеликої ваги доцільно зберігати і транспортувати у великих за обсягом ящиках або тарі.

Відома комбінована упаковка, до складу якої входить картонна коробка, всередині якої розміщені пакети з продуктом і яка має форму паралелепіпеда з днищем, верхи, бічними і торцевими стінками, на яких виконана перфорація, утворює лінії ослабленої міцності, на бічних і торцевих стінках виконана перфорація, утворює першу замкнуту лінію ослабленої міцності, виконану таким чином, що при впливі на неї верхня частина коробки відділяється у вигляді знімної кришки. При цьому дві ділянки першої замкнутої лінії ослабно, а два інші ділянки, що лежать на двох інших протилежних стінках, орієнтовані горизонтально. Крім того, на торцевій або бічній стінці виконана перфорація, утворює другу замкнуту лінію ослабленої міцності, при впливі на яку утворюється вікно. Друга замкнена лінія ослабленої міцності, утворює вікно, розташована на бічній стінці, на якій є горизонтальний ділянку першої замкнутої лінії ослабленої міцності (UA №40994, B65D 17/28, опубл. 10.10.2004).

Також відома упаковка для зберігання продуктів, переважно у вигляді флаконів або пляшок, що представляє собою картонну четирехклапанную коробку, яка має форму паралелепіпеда і сформована методом перегину її частин по лініях згину з листової заготовки з утворенням днища, верху, бічних і торцевих стінок, при цьому на бічних стінках і розташованої між ними торцевій стінці виконана лінія ослабленої міцності, яка на торцевій стінці виконана в горизонтальному напрямку на відстані від днища, меншому, ніж від верху, і яка на бічних стінках виконана прямолінійною і похило розташованої від лінії на торцевій стінці до кутів верху на інший торцевій стінці, при цьому при давл�яких видаляється, а нижня з продуктом залишається на місці і дозволяє споживачеві легко виймати продукт. Крім того, нижня частина коробки може розглядатися в якості вітрини у торговому залі без розкладання товару на полиці в секціях магазину (US №2002043554, B65D 17/28, B65D 5/54, опубл. 18.04.2002).

Дане рішення прийнято в якості прототипу для заявлених рішень.

Недолік відомих рішень полягає в тому, що при використанні стандартної по розкрою чотирьохклапанної коробки її просторова цілісність і збереження форми визначається тим, що всі стінки спираються один на одного і на клапани. При видаленні однієї стінки або клапанів по одній стороні коробка втрачає просторову жорсткість і форму при додатку деякої зовнішньої навантаження. Так як нижня частина коробки (при віддаленому верху) по суті являє собою лоток, форма якого утримується тільки з'єднанням залишилися клапанів між собою, то такий лоток швидко розвалюється і розпадається. Але саме така упаковка використовується в якості вітрини для розміщення упакованого товару на стелажах магазину. Це зручно, так як немає необхідності розфасовувати товар з коробки. Отже, її форма не повинна змінюватись, стінки не повинна�правлено на досягнення технічного результату, полягає в підвищенні експлуатаційних якостей за рахунок підвищення просторової жорсткості при знятій кришці і ефективності за рахунок надання скриньки можливості трансформуватися у вітрину.

Зазначений технічно результат досягається тим, що в ящику для упакованих штучних продуктів, що представляє собою картонну коробку, яка має форму паралелепіпеда і сформована методом перегину її частин по лініях згину з листової заготовки з утворенням днища, кришки з двох клапанів, бічних і торцевих стінок, на бічних стінках виконана непрямолинейная лінія ослабленої міцності для розкриття коробки шляхом виривання частини стінки по цій лінії, на кожній бічній стінці непрямолинейная лінія ослабленої міцності виконана простягається від точки на відстані від кута на лінії згину прилеглого до неї клапана кришки до іншої точки в іншого кута на цій ж лінії згину, ця непрямолинейная лінія ослабленої міцності проходить через ділянку на бічній стінці, що представляє собою виривной клапан для розриву бічної стінки по цій лінії відділення частини бічних стінок разом з прилеглими до них клапанами, клапан кожної торцевої стінки з боку кришки виполички між бічними стінками, клапани кришки покладені на перемички біля торцевих стінок і скріплені між собою примикають одна до одної краями, на кожній бічній стороні від точки лінія ослабленої міцності на лінії згину клапанної кришки виконана додаткова непрямолинейная лінія ослабленої міцності, що простягається вниз у напрямку до днища і закінчується на бічній лінії з'єднання і суміжної з нею торцевої стінки.

Зазначений технічно результат досягається тим, що в ящику для упакованих штучних продуктів, що представляє собою картонну коробку, яка має форму паралелепіпеда і сформована методом перегину її частин по лініях згину з листової заготовки з утворенням днища, кришки з двох клапанів, бічних і торцевих стінок, на бічних стінках виконана непрямолинейная лінія ослабленої міцності для розкриття коробки шляхом виривання частини стінки по цій лінії, на кожній бічній стінці непрямолинейная лінія ослабленої міцності виконана простягається від точки на відстані від кута на лінії згину прилеглого до неї клапана кришки до іншої точки в іншого кута на цій ж лінії згину, ця непрямолинейная лінія ослабленої міцності проходить через ділянку на бічній стінці, превместе з прилеглими до них клапанами, клапан кожної торцевої стінки з боку кришки виконаний з можливістю складання і закріплення в складеному стані у площині кришки для освіти перемички між бічними стінками, клапани кришки покладені на перемички біля торцевих стінок і скріплені між собою примикають одна до одної краями, на кожній бічній стороні від точки лінія ослабленої міцності на лінії згину клапанної кришки виконана додаткова непрямолинейная лінія ослабленої міцності, що простягається вниз у напрямку до днища і закінчується на бічній лінії з'єднання і суміжної з нею торцевої стінки, а на кожній торцевій стінці виконана паралельно площині днища лінія перегину, зв'язує на лініях з'єднання торцевої стінки з бічними стінками точки виходу на цю торцеву стінку додаткових ліній ослабленої міцності бічних стінок, призначена для можливості відгин назовні верхніх частин торцевих стінок по цій лінії перегину.

Зазначені ознаки є суттєвими і взаємопов'язані з утворенням стійкої сукупності суттєвих ознак, достатню для отримання необхідного технічного результату.

Даний винахід пояснюється конкретним примеромжения необхідного технічного результату.

На фіг.1 - картонна листова заготівля для ящика;

фіг.2 - загальний вигляд ящика з відкритою кришкою;

фіг.3 - загальний вигляд закритого ящика;

фіг.4 - операція виривання середній частині бічних стінок з кришкою ящика;

фіг.5 - загальний вигляд розкритого скриньки;

фіг.6 - загальний вигляд розкритого скриньки, заповненого банками;

фіг.7 - загальний вигляд розкритого скриньки з коробочками, трансформованого у вітрину.

Згідно з цим винаходу розглядається конструкція розробленого оригінального ящика з гофрованого картону. Даний ящик розроблений для поличного розташування в мережевих магазинах і призначений для розміщення, зберігання, перевезення штучних виробів різного призначення. Даний ящик виконаний з функцією трансформера для перетворення його у вітрину або шоу-бокс з метою демонстрації упакованого товару в торговому залі без перекладки товару з ящика на полицю або стелаж.

Особливістю винаходу є те, що ящик зверху по лінії примикання кришки клапанів один до одного заклеюється традиційним широким скотчем. У бічних стінках ящика знаходяться виривние клапани, які після їх видалення дозволяють схопити бічні стінки і простим природним рухом вищик вже є боксом для вітринного розміщення продукту без його вилучення з ящика. Далі, докладаючи незначне зусилля, перегинають торцеві стінки по середині і отримують два бічних додаткових лотка, які також розкладається товар з ящика. В такому стані ящик являє собою "шоу-бокс", зі зручною установкою на полиці, дозволяє легко використовувати його покупцями: діставати з нього продукти.

Ящик з картону для розміщення упакованого продукту представляє собою картонну коробку, яка має форму паралелепіпеда і сформована методом перегину її частин по лініях згину з листової заготовки з утворенням днища, кришки, бічних і торцевих стінок.

На фіг.1 показаний крій заготовки з листового гофрокартону. Заготівля включає в себе бічні стінки 1 і 2, між якими розміщено днище 3, утворене перегином і з'єднанням між собою клапанів 4 і 5. До днища примикають торцеві стінки 6 і 7. Всі стінки з двох боків виконані з клапанами 6 для забезпечення з'єднання між собою при перегибании стінок по відношенню до днища та освіти паралелепіпеда. Всі стінки виконані прямокутної форми і пов'язані з прилеглими до них елементами коробки через лінії згину 8. Клапани стінок мають традиційну близьку до прямокутної форму і предназначмещением їх зверху коробки. Торцеві стінки 6 і 7 з боку кришки виконані з клапанами 10, кожен з яких виконаний з можливістю складання і закріплення в складеному стані у площині кришки для освіти перемички між бічними стінками. Для цього клапан спочатку відгинається від торцевої стінки, а потім його кінцева частина 11 підгинається всередину і язичком 12 заводиться в проріз 13 на торцевої стінки. Клапан 14 бічних стінок заводяться між складеними частинами клапана торцевої стінки. Таким чином, між бічними стінками утворюється перемичка 15, розташована в площині кришки. Саме на ці перемички спирається кришка (фіг.2).

Таким чином, формується коробка скриньки, що володіє підвищеною просторовою жорсткістю і надійним формоудержанием навіть при знятій кришці. Кришка в цьому ящику просто спирається на перемички і не несе силового навантаження для надання скриньки жорсткості. При закриванні клапани 9 укладаються на перемички з примиканням краями один до одного і зверху запечатуються липкою стрічкою типу 16 скотч-стрічки (фіг.3).

Особливістю ящика є те, що він виконує функцію зберігання і транспортування продукту, як це властиво стандартній коробці. На бічних стінках виконана непрянке від точки на відстані від кута на лінії згину прилеглого до неї клапана 9 кришки до іншої точки в іншого кута на цій же лінії згину. Таким чином, при тиску на цю лінію ослабленої міцності на кожній бічній стінці відбувається розрив цих стінок і відділення частині бічної стінки разом з прилеглим до неї клапаном (фіг.4). Так як клапани 9 кришки з'єднані між собою клейкою стрічкою, то при розриві кришка видаляється повністю, залишаю ящик відкритим (фіг.5). Вид на ящик з відкритим верхом і з продуктами всередині показаний на фіг.6.

Цей ящик також виконує функцію трансформера, тобто може перетворюватися в бокс для розкладки товару і його демонстрації на стелажі в маркеті або на поле у торговельній секції. Для цієї мети на кожній бічній стороні від кожної точки лінії ослабленої міцності на лінії згину клапанної кришки виконана лінія 19 ослабленої міцності, що простягається вниз у напрямку до днища і закінчується на бічній лінії з'єднання і суміжної з нею торцевої стінки.

Після відкриття кришки з частинами бічних стінок торцеві частини можуть бути відігнуті по дугоподібної частини лінії ослабленої міцності, що підвищує зручність виймання продукту, розташованого біля торцевих стінок.

На кожній торцевій стінці виконана паралельно площині днища лінія 20 перегину, зв'язує на лініях з'єднання торців�.

Після відкриття кришки з частинами бічних стінок при необхідності можна верхню частину кожної торцевої стінки відігнути по лінії перегину так, як це показано на фіг.7. Таким чином, додатково до ємності всередині лотка скриньки, в якій розміщений товар, формуються два похило розташованих додаткових лотка 21, які можна використовувати для вітринного розміщення товару.

Даний винахід є промислово придатним, дозволяє полегшити завантаження великого за розмірами контейнера легковажним товаром і забезпечує зручність його вилучення без видалення короби.

1. Ящик для упакованих штучних продуктів, що представляє собою картонну коробку, яка має форму паралелепіпеда і сформована методом перегину її частин по лініях згину з листової заготовки з утворенням днища, кришки з двох клапанів, бічних і торцевих стінок, на бічних стінках виконана непрямолинейная лінія ослабленої міцності для розкриття коробки шляхом виривання частини стінки по цій лінії, відрізняється тим, що на кожній бічній стінці непрямолинейная лінія ослабленої міцності виконана простягається від точки на відстані від кута на лінії згину прилеглого до неї клапана кришки до другойучасток на бічній стінці, представляє собою виривной клапан для розриву бічної стінки по цій лінії відділення частини бічних стінок разом з прилеглими до них клапанами, клапан кожної торцевої стінки з боку кришки виконаний з можливістю складання і закріплення в складеному стані у площині кришки для освіти перемички між бічними стінками, клапана кришки покладені на перемички біля торцевих стінок і скріплені між собою примикають одна до одної краями, на кожній бічній стороні від точки лінії ослабленої міцності на лінії згину клапанної кришки виконана додаткова непрямолинейная лінія ослабленої міцності, що простягається вниз у напрямку до днища і закінчується на бічній лінії з'єднання і суміжної з нею торцевої стінки.

2. Ящик по п.1, що відрізняється тим, що на кожній торцевій стінці виконана паралельно площині днища лінія перегину, зв'язує на лініях з'єднання торцевої стінки з бічними стінками точки виходу на цю торцеву стінку додаткових ліній ослабленої міцності бічних стінок, призначена для можливості відгин назовні верхніх частин торцевих стінок по цій лінії перегину.

3. Ящик для упакованих штучних продуктів, що представляє з�іям згину з листової заготовки з утворенням днища, кришки з двох клапанів, бічних і торцевих стінок, на бічних стінках виконана непрямолинейная лінія ослабленої міцності для розкриття коробки шляхом виривання частини стінки по цій лінії, відрізняється тим, що на кожній бічній стінці непрямолинейная лінія ослабленої міцності виконана простягається від точки на відстані від кута на лінії згину прилеглого до неї клапана кришки до іншої точки в іншого кута на цій же лінії згину, ця непрямолинейная лінія ослабленої міцності проходить через ділянку на бічній стінці, що представляє собою виривной клапан для розриву бічної стінки по цій лінії відділення частини бічних стінок разом з прилеглими до них клапанами, клапан кожної торцевої стінки з боку кришки виконаний з можливістю складання і закріплення в складеному стані у площині кришки для освіти перемички між бічними стінками, клапана кришки покладені на перемички біля торцевих стінок і скріплені між собою примикають одна до одної краями, на кожній бічній стороні від точки лінії ослабленої міцності на лінії згину клапанної кришки виконана додаткова непрямолинейная лінія ослабленої міцності, що простягається вниз у напрямку до дні виконана паралельно площині днища лінія перегину, зв'язує на лініях з'єднання торцевої стінки з бічними стінками точки виходу на цю торцеву стінку додаткових ліній ослабленої міцності бічних стінок, призначена для можливості відгин назовні верхніх частин торцевих стінок по цій лінії перегину. 

Схожі патенти:

Одноразова ампула для пристрою розпилення аерозолю

Винахід відноситься до медицини і фармацевтичної промисловості і стосується одноразової ампули для застосування у пристрої розпилення аерозолю

Укупорочний пристрій упаковки

Винахід відноситься до укупорочному пристрою (1) упаковки (20), переважно, банки для напоїв, причому упаковка (20) містить кришку (2, 21), що включає, щонайменше, один ексцентрично розташований випускний ділянку (4, 22) із заданою лінією (6, 23) руйнування, і, крім того, передбачена накладка (3, 31), переміщувана щодо кришки (2, 21) з положення закриття в положення відкриття і назад

Банку з пальним

Винахід відноситься до банку з пальним, запірної кришці з термозварювальної плівки для такої банки з пальним, термозварювальної плівки для виготовлення такої запірної кришки, а також до застосування банки з пальним в якості джерела тепла та/або світла

Металева консервна банка з пристосуванням для розтину без заклепки

Винахід відноситься до упаковки, а саме до конструкції металевих консервних банок з пристосуванням для розтину без заклепки на кришці банки

Торцева кришка для банки

Винахід відноситься до харчової промисловості і призначене для банок для напоїв

Вузол кріплення петлі до кришки металевої консервної банки

Винахід відноситься до харчової промисловості та може використовуватися петельки для кріплення до кришки металевої консервної банки

Пристрій для розкриття пакувальних контейнерів

Винахід відноситься до пристрою для розкриття пакувальних контейнерів, що містять поверхню стінки з відкривається зливним отвором і укупорочним засобом з переднім кінцем у вигляді герметизуючого ділянки, вдавливаемого в зливний отвір, і заднім кінцем у вигляді ділянки стиснення, площа поперечного перерізу якого перевищує площу поперечного перерізу зливного отвору

Металева тара

Винахід відноситься до виробництва металевої тари з вскриваемими кришками, що використовується переважно для зберігання різних напоїв і пива в невеликих дозах

Упаковка для харчових продуктів

Винахід відноситься до упаковок і способів герметичного пакування п ищевой продукції і може бути застосовано в консервній та інших галузях харчової промисловості
Up!