Контейнер для продукту, зокрема для напою, з відривним закриває елементом

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до контейнера, наприклад, у вигляді металевої банки, в який можна помістити який-небудь продукт, наприклад напій. Вказаний контейнер містить верхню стінку, яка виконує функцію кришки і, в свою чергу, містить закриває елемент, виконаний у формі язичка, який можна повністю відкрити у зовнішньому напрямку за допомогою важільного механізму, виключаючи при цьому контакт з продуктом, який знаходиться всередині контейнера. Крім того, після відкривання язичок залишається з'єднаним з іншою частиною кришки, тому його можна легко утилізувати разом із контейнером.

Рівень техніки

Відомі контейнери, призначені для твердих харчових продуктів і напоїв, зокрема бляшані коробки або консервні банки, містять бічну поверхня, дно і верхню стінку, протилежну дну, і повністю виконані з алюмінію або його сплавів.

На верхній стінці, що виконує функцію кришки, є замкнена лінія ослаблення, яка визначає контур закриває елемента, що виконує функцію заглушки, і відповідний отвір. Важіль, який зазвичай має на одному конц�льної частини кришки вздовж зазначеної лінії ослаблення. Потім кришку відгинають в зовнішньому напрямку і повністю відокремлюють. Недолік таких відомих контейнерів полягає в тому, що після відкривання важіль і заглушка виявляються повністю відокремленими від контейнера і можуть бути розкидані в навколишньому середовищі, забруднюючи її і разом з тим представляючи небезпеку для тих, хто може випадково контактувати з ними.

Контейнер для напоїв відомого типу, який вирішує цю задачу, має незамкнену лінію ослаблення. В цьому випадку дія важеля для відкриття заглушки змушує її нахилятися по лінії послаблення всередину контейнера крізь відповідний отвір. Однак при цьому зовнішня частина заглушки, яка зазвичай не є захищеною від зовнішніх забруднень, вступає в прямий контакт з продуктом, що містяться в контейнері, що створює серйозну небезпеку для здоров'я споживача зазначеного продукту і робить неефективними заходи щодо стерильності при заповненні продуктом і герметизації контейнера.

Необхідність усунення потенційного забруднення продукту в контейнері випливає з нових міжнародних медико-санітарних правил, однозначно забороняють виробництво і постачання на ринок контейнерйнере.

Для виконання цих правил та запобігання забруднення заглушками навколишнього середовища використовують контейнери з так званої гігієнічної заглушкою, яка відкривається в зовнішньому напрямку відносно контейнера і залишається з'єднаної з контейнером навіть у відкритому стані.

Один з прикладів такого відомого контейнера має замкнуту лінію ослаблення і металевий язичок гнучкого типу, приєднаний до одного кінця верхньої стінки, а також приєднаний до заглушки і важелю.

При повороті відповідного важеля в напрямку годинникової стрілки заглушка вирізається і нахиляється в зовнішньому напрямку відносно контейнера, однак, завдяки гнучкому язичку, вона залишається з'єднаної з контейнером. Недолік такого відомого контейнера полягає в тому, що важіль внаслідок його розташування і конструкції вирізає і видаляє заглушку допомогою відриву, тому він вимагає більше зусиль, ніж інші відомі контейнери, є незручним і не дуже практичним.

Розкриття винаходу

Завданням цього винаходу є забезпечення контейнера для напоїв, який дозволяє видалити заглушку з отвору таким чином, щоб гарантувати хороѺу, залишається з'єднаної з контейнером і, таким чином, не забруднює навколишнє середовище, і який є практичним і не вимагає великого зусилля для видалення заглушки.

Заявник розробив, випробував і здійснив даний винахід для того, щоб усунути недоліки існуючого рівня техніки і вирішити вищезгадану та інші додаткові завдання і реалізувати відповідні переваги.

Даний винахід представлено і описано в незалежних пунктах формули винаходу, в той час як залежні пункти формули винаходу описують інші характеристики винаходу або варіанти основної ідеї винаходу.

Відповідно до вищевказаної завданням контейнер для продукту, зокрема для напою, згідно з цим винаходу містить, щонайменше, верхню стінку, яка виконує функцію кришки і включає периферичний ребро і центральну зону, яка з'єднана з периферичним ребром і на якій виконана лінія ослаблення, визначає відривний закриває елемент, що виконує функцію видаляється заглушки для відповідного отвору, через яке виходить продукт і яке виконано в центральній зоні. Контейнер містить також важіль, за �ере часткового видалення закриває елемента від іншої частини центральної зони шляхом його відділення уздовж лінії ослаблення, таким чином забезпечуючи повідомлення отвори з зовнішнім середовищем.

Згідно з відмінною особливості цього винаходу важіль містить перший кінець, який може виконувати функцію точки опори, другий кінець, протилежний вказаному першого кінця, розташований, по суті, в центральній зоні і здатний виконувати функцію захватного елемента, а також проміжну зону, розташовану між двома кінцями, за допомогою якої важіль з'єднаний з закриваючим елементом.

Зазначений перший кінець важеля, здатний виконувати функцію точки опори, може розташовуватися переважно на периферичному ребрі або на центральній зоні. У будь-якому випадку важіль являє собою важіль першого роду, що завжди є кращим, оскільки точка прикладання сили опору (з'єднання із закриваючим елементом) знаходиться між точкою опори (перший кінець важеля) і точкою докладання підйомної сили (другий кінець важеля).

Спосіб відкривання закриває елемента переважно містить операції, на яких:

- піднімають другий кінець важеля, який повертається щодо першого кінця, таким чином, що проміжна зона важеля частково відокремлює закриває ел�а для того, щоб підняти закриває елемент і продовжити його відділення уздовж лінії ослаблення до відкривання отвору.

Таким чином, автори цього винаходу кращим чином вирішують поставлену задачу відкривання кришки контейнера просто і без великого зусилля, всього за дві операції, при цьому ні одна частина заглушки не вступає в контакт з продуктом, що містяться в контейнері, і заглушка залишається постійно з'єднана з іншою частиною контейнера.

Крім того, для підвищення гігієнічних властивостей контейнера, його кришку щонайменше частково покривають гігієнічної плівкою, яку можна видаляти разом із закриваючим елементом або перед тим як користуватися важелем, який переміщує закриває елемент.

Короткий опис креслень

Ці та інші характеристики цього винаходу стануть очевидними з наступного опису кращою форми здійснення винаходу, яка представлена в якості неогранічітельного прикладу з посиланнями на що додаються креслення, на яких показано:

фіг.1 - вид зверху кришки контейнера згідно варіанту здійснення, в закритому стані,

фіг.2 - поперечний розріз по осі XIX-XIX з фіг.1,

фіг.3 - вид зверху керху кришки з фіг.1 в повністю відкритому стані,

фіг.6 - поперечний розріз по лінії XXIII-ХХІІІ фіг.5,

фіг.7 - вид зверху деяких деталей контейнера з фіг.1.

Здійснення винаходу

Відповідно варіантом здійснення винаходу, показаним на фіг.1-7, контейнер 210 має верхню стінку 211, містить периферичний ребро 212 кільцевої форми, яке обмежує центральну зону 236.

На верхній стінці 211 виконана канавка 238.

В центральній зоні 236 є лінія ослаблення 213, яка є не замкнутою і яка обмежує закриває елемент або заглушку 214 у формі язичка, постійно сполученого з іншою частиною центральної зони 236, навіть у відкритому стані (фіг.5 і 6).

Зокрема, заглушка 214 (фіг.7) містить першу частину 214а, має, по суті, форму кола, і другу частину 214b, має, по суті, прямокутну форму і є продовженням першої частини 214а. Заглушка 214 зазвичай закриває відповідний отвір 215 і міцно з'єднується з важелем 216, який в закритому стані (фіг.1 і 2) щонайменше частково накладається на неї.

Важіль 216 приводять в дію вручну за допомогою його захватного кінця або кільця 232, щоб відокремити кришку 214 від іншої частини зони 236 верхньої стінки 211 уздовж лінії осЕполагается, по суті, поблизу периферичного ребра 212.

Крім того, важіль 216 містить проміжну зону 239 (фіг.1), яка знаходиться між його кінцями 232 і 234 і на якій виконаний гнучкий язичок 251, в свою чергу з'єднаний з заглушкою 214 за допомогою заклепки 250.

Проміжна зона 239 переважно знаходиться ближче до кінця 234, який служить точкою опори.

Заглушку 214 видаляють наступним чином: спочатку кільце 232 важеля 216 вручну піднімають у зовнішньому напрямку відносно контейнера 210, повертаючи щодо його першого кінця 234, таким чином, щоб проміжна зона 239 важеля 216 частково відокремила заглушку 214 від іншої частини центральної зони 236 (фіг.3 і 4) вздовж лінії ослаблення 213, потім кільце 232 відтягують назад, щоб підняти кришку 214, і продовжують її відділення уздовж лінії ослаблення 213 до тих пір, поки отвір 215 не буде повністю відкритим (фіг.5 і 6).

Очевидно також, що, хоча даний винахід описано з посиланнями на деякі конкретні приклади, фахівець в даній області техніки зможе отримати безліч інших еквівалентних форм контейнери для продуктів з характеристиками, які описані у формулі винаходу і тому включаються в обумовлену їй сферу зах�олняющую функцію кришки, включає периферичний ребро (212), що обмежує центральну зону (236), яка має, по суті, форму кола з певним радіусом (А), концентричного відносно центральної осі (Y), яка з'єднана з периферичним ребром (212) і на якій виконана преривающаяся лінія ослаблення (213), що визначає витяжної закриває елемент (214), постійно з'єднаний з іншою частиною центральної зони (236), причому закриває елемент (214) виконує функцію видаляється заглушки для відповідного отвори (215), через яке виходить продукт і яке виконано центральній зоні (236); і важіль (216), щонайменше, частина якого з'єднана з закриваючим елементом (214) і який виконаний з можливістю, по меншою мірою, часткового видалення закриває елемента (214) від іншої частини центральної зони (236) шляхом його відділення уздовж лінії ослаблення (213), таким чином забезпечуючи повідомлення отвори (215) із зовнішнім середовищем, при цьому лінія ослаблення (213) переривається на одному кінці закриває елемента (214), який розташований на протилежній стороні важеля (216) щодо центральної осі (Y), таким чином, що закриває елемент (214) має кромку, з'єднану з іншою частиною центральної зонѽия в якості точки опори і розташований на периферичному ребрі (212) за межами закриває елемента (214), певного лінією ослаблення (213);
- другий кінець (232), розташований, по суті, в центральній зоні (236), протилежний першому кінця (234), виконаний з можливістю функціонування в якості захватного, підіймального та рухомого елемента, причому відстань між першим кінцем (234) і другим кінцем (232) менше, ніж довжина вказаного радіусу (А);
- проміжну зону (239), розташовану між першим кінцем (234) і другим кінцем (232), за допомогою якої важіль (216) з'єднаний з закриваючим елементом (214), при цьому проміжна зона (239) важеля (216) містить гнучкий язичок (251), механічно з'єднаний з закриваючим елементом (214) з тим, щоб забезпечити підняття і відділення закриває елемента (214) від іншої частини центральної зони (236), при цьому ні одна частина закриває елемента (214) не вступає в контакт з продуктом, містяться в контейнері.

2. Контейнер по п.1, що відрізняється тим, що важіль (216), по суті, паралельний вказаного радіусу (А).

3. Контейнер за п. 2, який відрізняється тим, що другий кінець (232) розташований поблизу центральної осі (Y).

4. Контейнер за п. 2, який відрізняється тим, що закриває елемент (214), визначений лінією ослаблення (213), містить язичок, який включає першу частину (214а), Ѐодолжением зазначеної першої частини (214а).

5. Контейнер з п.4, який відрізняється тим, що важіль (216) розташований над першою частиною (214а) закриває елемента (214).

6. Контейнер з п.4, який відрізняється тим, що лінія ослаблення (213) переривається в кінці другої частини (214b), яка розташована з протилежного боку зазначеного важеля (216) відносно центральної осі (Y), таким чином, що закриває елемент (214) має кромку, з'єднану з іншою частиною центральної зони (236).

7. Контейнер з п.4, який відрізняється тим, що проміжна зона (239) важеля (216) механічно сполучена з першою частиною (214а) закриває елемента (214) за допомогою механічного сполучного засобу (250).

8. Контейнер з п.7, відрізняється тим, що механічне сполучне засіб (250) являє собою заклепку або зварену точку.

9. Контейнер з п.7, відрізняється тим, що механічне сполучне засіб (250) з'єднує першу частину (214а) закриває елемента (214) з гнучким язичком (251).

10. Контейнер по п.1, що відрізняється тим, що важіль (216) виконаний з можливістю повороту в зовнішньому напрямку щодо периферичного ребра (212).

11. Кришка для контейнера, призначеного для приміщення продукту, зокрема напою, що містить периферичний ребро онцентрического відносно центральної осі (Y), яка з'єднана з периферичним ребром (212) і на якій виконана лінія ослаблення (213), що визначає витяжної закриває елемент (214), постійно з'єднаний з іншою частиною центральної зони (236), причому закриває елемент (214) виконує функцію видаляється заглушки для відповідного отвори (215), через яке проходить продукт і яке виконано в центральній зоні (236), і важіль (216), що містить щонайменше одну частину, з'єднану з закриваючим елементом (214), і виконаний з можливістю щонайменше часткового видалення закриває елемента (214) від іншої частини центральної зони (236) шляхом його відділення уздовж лінії ослаблення (213), таким чином забезпечуючи повідомлення отвори (215) із зовнішнім середовищем, при цьому лінія ослаблення (213) переривається на одному кінці закриває елемента (214), який розташований на протилежній стороні важеля (216) відносно центральної осі (Y), таким чином, що закриває елемент (214) має кромку, з'єднану з іншою частиною центральної зони (236), відрізняється тим, що важіль (216) містить:
- перший кінець (234), виконаний з можливістю функціонування в якості точки опори і розташований на периферичному ребрі (212) за межами закриваю�ральной зоні (236), протилежний першому кінця (234), і функціонує в якості захватного підіймального та рухомого елемента, причому відстань між першим кінцем (234) і другим кінцем (232) менше, ніж довжина вказаного радіусу (А);
- проміжну зону (239), розташовану між першим кінцем (234) і другим кінцем (232), за допомогою якої важіль (216) з'єднаний з закриваючим елементом (214), при цьому проміжна зона (239) важеля (216) містить гнучкий язичок (251), механічно з'єднаний з закриваючим елементом (214) з тим, щоб забезпечити підняття і відділення закриває елемента (214) від іншої частини центральної зони (236), при цьому ні одна частина закриває елемента (214) не вступає в контакт з продуктом, містяться в контейнері, і закриває елемент (214) залишається постійно з'єднаний з іншою частиною центральної зони (236).

12. Спосіб відкривання закриває елемента (214) контейнера, призначеного для приміщення продукту, зокрема, напою, при цьому контейнер містить верхню стінку (211), що виконує функцію кришки, що має периферичний ребро (212), що обмежує центральну зону (236), яка має, по суті, форму кола з певним радіусом (А), концентричного відносно центральної осі (Y), кіт�яющая витяжної закриває елемент (214), постійно з'єднаний з іншою частиною центральної зони (236), причому закриває елемент (214) виконує функцію видаляється заглушки для відповідного отвори (215), через яке проходить продукт і яке виконано в центральній зоні (236), і важіль (216), що містить щонайменше одну частину, з'єднану з закриваючим елементом (214), і виконаний з можливістю щонайменше часткового видалення закриває елемента (214) від іншої частини центральної зони (236) шляхом переміщення назад з відділенням його вздовж лінії ослаблення (213), при цьому лінія ослаблення (213) переривається на одному кінці закриває елемента (214), який розташований на протилежній стороні важеля (216) відносно центральної осі (Y), таким чином, що закриває елемент (214) має кромку, з'єднану з іншою частиною центральної зони (236), при цьому важіль (216) містить:
- перший кінець (234), функціонуючий в якості точки опори, розташованої на периферичному ребрі (212) за межами закриває елемента (214), визначеного лінією ослаблення (213),
- другий кінець (232), розташований, по суті, в центральній зоні (236), протилежний першому кінця (234) і функціонує в якості захватного, підйомного і рушійного елі
- проміжну зону (239), розташовану між першим кінцем (234) і другим кінцем (232), за допомогою якої важіль (216) з'єднаний з закриваючим елементом (214), при цьому проміжна зона важеля (216) містить гнучкий язичок (251), механічно з'єднаний з закриваючим елементом (214), відрізняється тим, що містить операції, на яких:
- піднімають другий кінець (232) важеля (216), повертаючи його відносно першого кінця (234), в зовнішньому напрямку від периферичного ребра (212), таким чином, що гнучкий язичок (251) проміжної зони (239) піднімає і відокремлює закриває елемент (214) від іншої частини центральної зони (236), при цьому ні одна частина закриває елемента (214) не вступає в контакт з продуктом, що містяться в контейнері, і закриває елемент (214) залишається постійно з'єднаний з іншою частиною центральної зони (236)та
- переміщують тому важіль (216) для того, щоб підняти закриває елемент (214) і продовжити його відділення уздовж лінії ослаблення (213) до відкривання отвору (215), при цьому закриває елемент (214) залишається постійно з'єднаний з іншою частиною центральної зони (236). 

Схожі патенти:

Торцева кришка банки з вушком, що мають покращену доступність для захоплення

Винахід відноситься до торцевої кришки для контейнера з напоями

Кінцевий елемент для контейнера (варіанти)

Винахід відноситься до упаковки, наприклад, напоїв

Тара для напоїв

Винахід відноситься до тари для напоїв

Розривне жерстяна банка

Винахід відноситься до консервної промисловості, зокрема до виготовлення консервних банок розривних
Up!