Скутер

 

Винахід відноситься до галузі транспортних машин. Відомий скутер Chairman Mini Stander [Chairman Mini Stander (Permobil): Permobil, Inc., 6B Gill Street, Woburn, M 01801 1-888 - PERMOBIL, Switzerland], в якому рама виконана цільної, задні колеса неповоротні, передні (меншого діаметра) - ведені, а всі колеса встановлені на рамі жорстко і управляються за допомогою "джойстика".

Недоліком скутера цього типу є тихохідність, низкаям маневреність, длиннобазовость і великі габарити.

Відомий також скутер (Bruno Super Cub Model 35 Front end Model 46 Rear Wheel Drive Scooter (htpp://www. bruno.com).

Скутер також має низьку маневреність і прохідність і недостатню компактність. Відомий також скутер (Головний каталог фірми "MEYRA"), керований від "джойстика". який також характеризується низькою швидкістю і досить великими габаритами. З виявлених у процесі пошуку пристроїв найбільший інтерес представляє (за призначенням та сукупності істотних конструктивних ознак) розроблене компанією "Джонсон і Джонсон" (США) багатофункціональний перетворюваний транспортний засіб (медичний апарат у підкласі "самохідне крісло") Independence 3000 IBOT Transporter [патент США №5975225, B62D 06/12, опублікований 02.11.1999]. Він містить раму, що складається з рухомих частин, до�я ніг з важелем і підп'ятниками, приводи обертання коліс, пристрій зміни і фіксації колісної бази, пристрій фіксації та зміни положення крісла, за допомогою привода нахилу крісла і приводу зміни колісної бази, систему управління приводами з органами управління, пристрій гіростабілізації положення крісла, а також автономне джерело енергії (на внутрішній рамної частини). Функціональні можливості апарату виражені наступними опціями (режимами):

"стандарт" - коли апарат спирається на одну пару ведучих і пару ведених коліс і переміщується таким чином в легких дорожніх умовах; "4 колеса" - коли апарат спирається на обидві пари ведучих коліс і переміщується таким чином у важких умовах з точки зору несучої і профільної прохідності (пісок, поребрик тощо); "баланс" - коли апарат спирається лише на одну пару ведучих коліс і стоїть, повертається з нульовим радіусом або переміщується з піднятим таким чином кріслом.

Основна властивість цього пристрою є гиростабилизация при опорі на два колеса.

Серед комплексу недоліків такого апарата можна виділити: невелика кількість опцій, неможливість експлуатації в скутерном (швидкісному режимі і кінематичного поворот61G 5/06, опубліковано 27.07.1998). Недолік цього пристрою - його складність і дорожнеча.

Завданням, на вирішення якої спрямовано винахід, є зниження вартості конструкції, зменшення ваги і габаритів, підвищення зручності обслуговування. Задача вирішується наступним чином.

1. Установка провідних коліс на провідних важелях, а ведених коліс на ведених важелях, за умови, що ведучі та ведені важелі сочленени один з одним шарнірно.

2. Вибір таких розмірів, при яких сума діаметра ведушего колеса і довжини провідного важеля дорівнювали сумі діаметра веденого колеса і довжини веденого важеля.

3. З'єднання провідних важелів з веденими з допомогою пружного елемента.

4. Установка двигунів таким чином, щоб при насадці коліс скутера на вали двигунів, корпуси двигунів закріплювалися б на провідних важелях.

5. Установка провідних і ведених важелях в паралельних площинах.

Суть винаходу пояснюється кресленнями, де на фіг.1 представлена схема скутера в змозі його гальмування, на фіг.2 - показана схема поперечного розрізу скутера, на фіг.3 - схема скутера в стані рівномірного руху, на фіг.4 - схема скутера в змозі його розгону, на фіг.5 - показана схема�кріплене на валу 2, моторредуктора 3, прифланцеванного до першого провідному важелю 4. На валу 5, співвісно розташованому валу 2, моторредуктора 6, закріплено друге провідне колесо 7. Моторредуктор з вбудованим гальмом 6 прифланцован до другого провідному важеля 8. З провідними важелі 4 і 8 з'єднане крісло з важелем 9 10. На валу 11 закріплено перше ведене колесо 12. Вал 11 встановлений на підшипниках на першому підпорядкованому важелі 13. Аналогічно, на валу 14 закріплено друге ведене колесо 15. Вал 14 встановлений на підшипниках на другому підпорядкованому важелі 16. Провідні фланці 17 і 18 пружного елемента 19 закріплені до важеля 10. Ведені фланці 20 і 21 пружного елемента 19 закріплені до веденим важелів 13 і 16. Пружний елемент виконаний у вигляді багатошарового резинометалличні шарніра. Внутрішня втулка резинометалличні шарніра встановлена на втулці підшипника ковзання осі 22.

У варіанті з пружинами кручення паралельно осі 22 встановлена вісь 23. Зубчасте колесо 24 закріплено на фланці важеля 10 на підшипнику ковзання на осі 22. З зубчастим колесом 24 з'єднаний провідний елемент механізму вільного ходу (обгінної муфти) 25 правого (лівого) обертання. Ведений елемент цього механізму вільного ходу 25 з'єднаний з кінцем пружини кручення правою 26 (левЋм колесом 27, входять у зачеплення із зубчастим колесом 28. Зубчасте колесо 28 з'єднане з ведучим елементом механізму вільного ходу (обгінної муфти) 29 правого (лівого) обертання, ведений елемент якого з'єднаний з зубчастим колесом 30, сполученим з кінцем пружини кручення 31 лівою (правою) навивки, другий кінець якої з'єднаний з веденим важелем 13. Скутер оснащений джойстиком 32, керуючим розподілом швидкостей між моторредуторами 6 і 9, що забезпечує поворот скутера.

1. Скутер працює наступним чином. При вимкнених двигунах 6 і 9 пружний елемент 19 зводить співвісно ведучі колеса 1 і 7 з однієї сторони з відомими колесами 12 і 15 з іншого боку 9 (фіг.3). Скутер в цьому положенні має мінімальні габарити і може вільно розміщуватися в квартирі, автобусі з сидячим на ньому пасажиром, або може бути упакований в багажнику.

2. При включених двигунах і рівномірному русі скутер знаходиться в положенні, близькому до стану, описаного в пункті 1. При цьому момент, що розвивається двигунами 6 і 9, дорівнює моменту опору руху скутера. На провідні важелі 4 і 8 при цьому діє реактивний момент від двигунів 6 і 9, рівний по величині, але протилежний за напрямом моменту, діючого на провідні кедущих важелів 4 і 8, то ведені важелі 13 і 16 повинні повернутися відносно осі 22. Пружний елемент 19 при цьому злегка скручується, дозволяючи поворот ведених важелів 13 і 16. При цьому зміщується крісло 9 з пасажиром, що призводить до зміщення центру мас до положення, відповідного рівності моменту сили ваги пасажира щодо осі обертання провідних важелів 4 і 8 моменту опору руху скутера і моменту скручування пружного елемента 19. Оскільки 8 момент опору руху скутера в сталому русі малий, то і поворот провідних важелів 4 і 8 малий. Скутер знаходиться в компактному стані, близькому до стану, розглянутому в пункті 1.

3. Скутер знаходиться в стані різкого гальмування (фіг 1). При цьому включаються двигуни 6 і 9 в режим противоключения. У цьому стані реактивний момент на провідні важелі 4 і 8 спрямований по руху скутера. У цьому ж напрямку діють і сили інерції, що призводить до нахилу провідних важелів 4 і 8 у бік руху. Ведені колеса 12 " і 15 «виїжджають» вперед, оберігаючи скутер від перекидання. Після зникнення сил інерції скутер повертається у компактний стан за допомогою пружного елемента 19.

4. Скутер знаходиться в стані розгону (фіг.4). При цьому включно�ів руху скутера. У цьому ж напрямку діють і сили інерції, що призводить до нахилу провідних важелів 4 і 8 в сторону, протилежну руху. Ведені колеса 12 " і 15 «виїжджають» назад, оберігаючи скутер від перекидання. Після зникнення сил інерції скутер повертається у компактний стан за допомогою пружного елемента 19.

5. Поворот двигуна визначається джойстиком 32, призводить до різних швидкостей провідних двигунів 6 і 9.

Скутер, містить раму, задні колеса - поворотні, передні - ведені, керований за допомогою джойстика, який відрізняється тим, що, з метою зменшення його габаритів і ваги і збільшення швидкості руху, він виконаний у вигляді пари ведучих і пари ведених важелів із з'єднанням пари провідних важелів з парою ведених важелів шарнірно і пов'язаних один з одним за допомогою пружного елемента таким чином, що провідні важелі з'єднані з кріслом пасажира, за умови, що кожне з двох ведучих коліс встановлено на валу відповідного двигуна, один з яких прифланцован до одного провідному важелю, а другий двигун до другого провідному важелю. 

Схожі патенти:

Складаний міні снігохід-трансформер

Винахід відноситься до складним снегоходам

Складаний велосипед рикамбент

Винахід відноситься до велосипедів з опорою на спинку

Снігохід

Снігохід // 2424150
Винахід відноситься до складним одногусеничним снегоходам

Одноколейное складне многоколесное многоместное транспортний засіб

Винахід відноситься до складних велосипедів-тандемів та їх елементів сполучення

Складное акумуляторне транспортний засіб

Винахід відноситься до складним триколісним транспортним засобам, оснащений електромотором

Багажник

Багажник // 2328401
Винахід відноситься до передніх багажником велосипедів

Складна велоколяска

Винахід відноситься до бічних причепів, з'єднуються з велосипедом

Складаний веломобіль

Винахід відноситься до складним триколісним велосипедів з багажником

Веломобіль

Винахід відноситься до веломобіля із змінними у відповідності із зростанням водія ергономічними параметрами

Ходова візок з регульованою колією

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування

Спосіб переміщення транспортного засобу і пристрій його реалізує

Винахід відноситься до регульованим по довжині з забезпеченням покрокового переміщення транспортних засобів для перевезення довгомірних вантажів

Триколісний велосипед

Винахід відноситься до складним вантажним велосипедів для їзди напівлежачи з приводом на переднє колесо

Розсувна рама транспортного засобу

Винахід відноситься до транспортних засобів, а саме до розсувних рам для перевезення довгомірних вантажів

Контейнеровоз

Винахід відноситься до техніки контейнерних перевезень, а також до транспортних засобів, що перевозять контейнери і обладнаним вантажно-розвантажувальними пристроями, і є вдосконаленням основного винаходу
Up!