Система для видачі послідовних компонентів

 

Справжня заявка претендує на переваги попередньої заявки з реєстраційним номером 60/790,482, поданої 10 квітня 2006 р.

ОБЛАСТЬ ТЕХНІКИ

Даний винахід відноситься до видачі послідовних компонентів і, більш конкретно, до видачі компонентів в легко доступному пристрої для зберігання.

ПОПЕРЕДНІЙ РІВЕНЬ ТЕХНІКИ

Пацієнти та інші особи, що приймають таблетки, а також особи, що доглядають за ними, традиційно виконують щотижневий ритуал з розкладання таблеток. Вони беруть бульбашки і пляшки, в яких зберігаються ліки, і заповнюють коробочку, розраховану на сім днів. Кожне відділення коробочки містить всі медикаменти, які слід прийняти протягом дня або протягом певного проміжку часу. Розкладання таблеток вимагає від осіб, що приймають таблетки, або від осіб, які доглядають за ними, знання про те, де зберігаються запаси таблеток. Для багатьох осіб, що приймають таблетки, шрифт на бульбашках з медикаментами занадто малий, щоб вони змогли його прочитати. Кришки та пристрої для закривання бульбашок буває важко зняти. Перекладання маленьких таблеток у належний відділення маленьких розмірів може виявитися справжнім випробуванням.

вательних елементів зберігання для подання маленьких компонентів, таких як деталі чи медикаменти, легко отривающемся елементі зберігання. Розривний бульбашка на елементі зберігання стискають, що призводить до розриву по краю з утворенням отслаиваемих клапанів, які можна відтягнути і відкрити елемент зберігання. Вироби, призначені для самостійної збірки, можуть вимагати виконання десятка етапів складання із застосуванням сотень дрібних деталей різного розміру, таких як болти, гайки, шайби, гвинти, скоби і дрібні інструменти. Кожен етап вимагає певної сукупності деталей. Складальник повинен виявити і використовувати кожну деталь в певній послідовності для впорядкованої складання виробу.

Інша задача цього винаходу полягає в наданні такого набору послідовних елементів зберігання, який кваліфікований персонал заповнює медикаментами в контрольованих умовах. У великих лікарнях та на фармацевтичних складах, здійснюють відправку замовлень по пошті, елементи зберігання можуть заповнюватися автоматично. Замовлення заповнюють спеціально навчені службовці та кваліфіковані техніки, що використовують надійні комп'ютери і великі бази даних.

Ще одним завданням цього винаходу є обелью їх послідовної видачі. Коли кожен елемент зберігання представлений і медикаменти витрачено, інтуїтивно зрозуміло, який з решти елементів зберігання буде наступним.

Якщо говорити коротко, то ці та інші завдання цього винаходу вирішуються за допомогою системи для видачі певних компонентів у певній кількості в певній послідовності. Пластина основи і гнучка покриває пластина притиснуті один до одного з утворенням сполуки в окремих місцях, утворюючи набір послідовних елементів зберігання. Герметичне з'єднання по периметру, утворене навколо кожного елемента зберігання, має ламкий ділянку з'єднання і руйнується ділянку з'єднання. Герметично закрита порожнина для медикаментів в кожному елементі зберігання, розташована поблизу руйнується ділянки з'єднання, зберігає дозу медикаментів. В кожному елементі зберігання поблизу ламкого ділянки з'єднання область розташована доступу до порожнини для доступу до порожнини для медикаментів. Між порожниною для медикаментів і областю доступу до порожнини є герметична перегородка порожнини, утворена з'єднанням в окремих місцях протилежних пластин. У кожній області доступу до камери, утвореної проти�запропоновано між ламким ділянкою з'єднання і перегородкою порожнини. Пухирець розширюється під тиском, прикладеним до ломкому ділянці з'єднання елемента зберігання. Розширення розділяє протилежні пластини, що утворюють пухирець, до тих пір, поки пухирець не викличе розрив з'єднання по периметру на ламкому ділянці з'єднання. При розриві бульбашки вздовж розриву ламкого ділянки з'єднання гнучка покриває пластина утворює гнучкий отслаиваемий клапан. Клапан можна здерти з платівки основи, відокремивши перегородку порожнини і відкривши порожнину для медикаменту, що забезпечує видачу зберігається в ній медикаменту.

КОРОТКИЙ ОПИС КРЕСЛЕНЬ

Інші завдання та переваги послідовності елементів зберігання і функціонування розривного бульбашки стануть зрозумілі з нижченаведеного докладного опису і креслень (наведено не в масштабі), на яких:

Фіг.1 - фрагмент виду зверху набору елементів зберігання 10Х, 10Y і 10Z із зображенням порожнини 16М для медикаментів, що містить медикаменти 10М;

Фіг.1в - фрагмент розрізу, виконаного в цілому по лінії 1В-1В на фіг.1 до розриву бульбашки 16В;

Фіг.1с - фрагмент виду збоку елементів зберігання після розриву бульбашки 16В;

Фіг.2 - фрагмент виду зверху аркуша 20 видачі, складається з елементів зберігання 20U;

32Т;

Фіг.4 - вид збоку пристрою 48D роздачі медикаментів для підтримки роздавальної котушки 48, містить рулон з послідовних елементів 40U зберігання;

Фіг.5 - вигляд спереду системи 50 календарної видачі медикаментів, що має жорстку основу 52В.

НОМЕРИ ПОЗИЦІЙ НА КРЕСЛЕННЯХ

На вищевказаних кресленнях перша цифра кожного номера позиції вказує креслення, на якому елемент або деталь видно найкраще. Друга цифра вказує відносяться до неї елементи або деталі, а остання буква (якщо є) вказує подкомпонент елемента або деталі.

Наведена нижче таблиця містить номери позицій, використовувані на кресленнях, і показує, який елемент відповідає кожному номеру позиції.

10 Система видачі

10KКут
10ММедикамент(и)
10XПослідовний елемент зберігання
10YПослідовний елемент зберігання
10ZПослідовний елемент зберігання
Межа
12ВПластина заснування
12СПокриває пластина
12РРозрив по периметру
14ВГнучкий отслаиваемий клапан пластини заснування
14СГнучкий отслаиваемий клапан покриває пластини
14DРуйнований ділянку з'єднання (лівий і правий)
14FЛамкий ділянку з'єднання (лівий і правий)
14SДіагональна герметична перегородка порожнини
14XYВідривні лінії розрізу
14YZВідривні лінії розрізу
16ВРозривний пухирець
16МГерметично закрита порожнина для медикаментів
16R20KКут
20UПослідовний елемент зберігання
24РВідривна перфорація 24Р
26RОбласть доступу до порожнини

30 Смужка видачі

30LЕтикетка з медичними даними
30UПослідовний елемент зберігання
32ВПластина основи
32СПокриває пластина
32ТВловлює лоток
34FЛамкий ділянку з'єднання
36МПорожнина для медикаментів
36RОбласть доступу до порожнини
40ММедикаменти
40UПослі�ne">
48DПристрій роздачі медикаментів
48МВнутрішній кріпильний кінець
48ТЗовнішній кінцевий кінець

50 Календарна матриця

50АЕлемент зберігання "перша половина дня"
50РЕлемент зберігання "друга половина дня"
50UЕлементи зберігання
52ВЖорстка пластина основи

ЗАГАЛЬНИЙ ВАРІАНТ ВИКОНАННЯ (фіг.1, В, С)

Система 10 забезпечує видачу певних компонентів в певних кількостях, таких як медикамент(и) 10М, в певній дозі в певній послідовності (див. фіг.1). Гнучка покриває пластина 12С притиснута до пластині 12В основи з утворенням сполуки в окремих місцях (див. фіг.1в). З'єднання протилежних пластин в окремих місцях утворює набір послідовних елементів зберігання 10Х, 10Y і 10Z. Навколо кожного элемених місцях. Герметичне з'єднання по периметру має ламкий ділянку з'єднання і руйнується ділянку з'єднання. Герметичне з'єднання по периметру для елемента 10Y зберігання має ламкий ділянку 14F з'єднання (не заштрихований) і руйнується ділянку 14D з'єднання (подвійна штрихування). Ламке з'єднання, отримане за допомогою притискання один до одного пластин з нагріванням, можна розділити без заподіяння незворотної шкоди обом пластин просто за допомогою їх розщеплення. Однак разрушающееся з'єднання не можна розділити, не пошкодивши одну або обидві пластини.

В кожному елементі зберігання поблизу руйнується ділянки з'єднання розташована герметично закрита порожнина 16М для медикаментів, призначена для зберігання дози медикаменту. В кожному елементі зберігання поблизу ламкого ділянки зберігання розташована область 16R доступу до порожнини, призначена для доступу до порожнини для медикаментів. Через кожен елемент зберігання між порожниною для медикаментів і областю доступу до порожнини проходять діагональні герметичні перегородки 14 порожнини (одинарна штрихування), утворені притисненням протилежних пластин з отриманням з'єднання в окремих місцях. У кожній області доступу до порожнини меан об'ємним газом, таким навколишній повітря, захопленим між протилежними пластинами в процесі з'єднання в окремих місцях. Пухирець розширюється під тиском, прикладеним до ломкому з'єднання елемента зберігання (див. фіг.1 і 1В). Розширення розділяє протилежні пластини до тих пір, поки пухирець не створить розрив 12Р в периметрі (див. фіг.1с) на ламкому ділянці з'єднання. При розриві бульбашки гнучка покриває пластина створює вздовж розірваного ламкого з'єднання гнучкий отслаиваемий клапан 14С. Споживач здирає клапан з пластини основи, відокремлюючи герметичну перегородку порожнини і розкриваючи порожнину для медикаментів, що забезпечує доступ до що зберігається всередині неї медикаменту. Споживач може бути пацієнтом, який приймає медикамент, або особою, доглядають за пацієнтом та подає медикамент, або іншим професіоналом в галузі охорони здоров'я.

Руйнуються з'єднання міцніше ламкого сполук завдяки більшій температурі й (або) тиску, і (або) тривалості фази притиснення при утворенні герметичного з'єднання. Іншими словами, руйнуються з'єднання більшою мірою сплавлені разом, ніж ламкі з'єднання. Герметична перегородка порожнини переважно ерметичное з'єднання. Герметична перегородка порожнини міцніше слабкого ламкого з'єднання, так що порожнина не розділиться при розриві пухирця, який створює розрив по периметру. Герметична перегородка порожнини слабкіше міцного руйнуючого з'єднання, так щоб порожнину для медикаментів можна було розкрити після розриву ламкого з'єднання.

У патенті США 6726364, виданому 27 квітня 2004 р. автору цієї заявки, описаний разривающийся пухирець, який утворює протилежні отслаиваемие клапани вздовж розриву по периметру. Споживач відокремлює клапани і відкриває порожнину, в якій знаходиться продукт. Опис патенту США 6726364 повністю включено в справжній документ за допомогою посилання.

ДІАГОНАЛЬНА ГЕРМЕТИЧНА ПЕРЕГОРОДКА КАМЕРИ (фіг.1)

Герметична перегородка камери в кожному елементі зберігання може перетинати по діагоналі елемент зберігання між порожниною для медикаментів і областю доступу до порожнини. Діагональна герметична перегородка 14S камери (див. фіг.1), утворює порожнину 16М для медикаментів та область 16R доступу до порожнини трикутної форми. Трикутна порожнину для медикаментів має разрушающееся з'єднання 14D (ліве і праве) уздовж двох катетів і діагональну герметичну перегородко двома катетам і герметичну перегородку 14S порожнини по гіпотенузі. Герметична перегородка порожнини приблизно в 1,4 рази довше одного катета ламкого з'єднання. Коли герметична перегородка порожнини розділяється, споживач має найкращий доступ до медикаменту в порожнині для медикаментів за допомогою пальців або руки. Можна використовувати інші, недиагональние конфігурації. На фіг.2 наведено асиметричний варіант виконання, в якому область 26R доступу до порожнини обмежена маленькою областю у кутку 20K. На фіг.3 наведено прямолінійний варіант виконання, в якому порожнину 36М для медикаменту більше області 36R доступу до порожнини.

Межі між послідовними елементами зберігання мають і разрушающееся герметичне з'єднання, і ламке герметичне з'єднання. Межа 10XY між елементами 10Х і 10Y має ламке з'єднання 14F (праворуч) елемента 10Х, прилегле до руйнуючій з'єднанню 14D (ліворуч) елемента 10Y. Аналогічно кордон 10YZ між елементами 10Y і 10Z має ламке з'єднання 14F (праворуч) елемента 10Y, прилегле до руйнуючій з'єднанню 14D (ліворуч) елемента 10Z. Ламке з'єднання повинно расслоиться при відкритті елемента зберігання, а прилегла разрушающееся з'єднання залишається неушкодженим, забезпечуючи збереження цілісності сусіднього елемента зберіг�е 10YZ. Розрізні лінії знаходяться між ламким з'єднанням і разрушающимся з'єднанням і дозволяють відірвати покриває пластину одного елемента зберігання від покриває пластини сусіднього елемента зберігання. Ця розрізна лінії відриву переважно має глибину, яка задається лазерним розрізанням покриває пластини і яка закінчується біля пластини основи.

Система видачі може мати гнучку покриває пластину і жорстку пластину основи, що створює одинарний гнучкий отслаиваемий клапан. Споживач тримає жорстку основу і відшаровує гнучкий клапан, отримуючи доступ до медикаменту. В альтернативному варіанті пластина 12В основи може також бути гнучкою, утворюючи гнучкий отслаиваемий клапан 14В навпаки отслаиваемого клапана 14С, утвореного гнучкої покриває пластиною 12С (див. фіг.1с). Пара отслаиваемих клапанів спрощує поділ герметичного з'єднання порожнини.

Отслаиваемие клапани можуть бути розташовані в кутку кожного елемента зберігання. Кут 10K дозволяє користувачеві легко схопити отслаиваемие клапани (див. фіг.1с) і потягнути їх тому, розкриваючи ламке з'єднання 14F (ліве і праве). В альтернативному варіанті отслаиваемий клапан може бути розташований посередині між �на можуть представляти собою смужку для послідовного розміщення набору послідовних елементів зберігання у вигляді смужки. Смужка 32В пластини основи (див. фіг.3) може бути ширше смужки 32С покриває пластини і виходити за межі периметра ділянки 34F ламкого з'єднання покриває пластини. Цей вихід за межі забезпечує лоток 32Т для уловлювання зберігалися медикаментів по мірі їх видачі. Вловлює лоток може мати піднятий край для утримання медикаменту в лотку.

Смужка з розташованих один навпроти одного пластин може бути намотана на роздавальну котушку 48 (див. фіг.4) і мати внутрішній закріплений кінець 48М і зовнішній кінцевий кінець 48Т для послідовної подачі смужки послідовних елементів зберігання від кінцевого кінця. Може бути передбачено пристрій 48D видачі медикаментів для підтримки роздавальної котушки і елементів зберігання. Медикаменти 40М можуть бути вакуумно упаковані в герметично закритих порожнинах для медикаментів, які перебувають на смужці елементів зберігання. Видалення повітря з порожнини для медикаментів знижує вимоги до обсягу упаковки і розмірів котушки. Навіть невеликий вакуум утримує медикаменти на місці в процесі доставки і вантажно-розвантажувальних робіт, не дозволяючи їм битися один від одного. В альтернативному варіанті в герметично закриту порожнину длосредственно перед закриттям порожнини для медикаментів витісняє навколишній кисень.

Покриває пластина може бути прозорою, що дозволяє візуально ідентифікувати медикамент. Медикаменти часто відомі споживачеві або яка доглядає особі тільки за кольором, розміром або формою. Платівка може мати кольорове маркування для вказівки часу дня для прийому медикаменту. Наприклад, рожевий колір може позначати ранок, жовтий може позначати день, а синій може позначати вечір. В альтернативному варіанті покриває пластина і пластина основи можуть бути непрозорими, щоб не піддавати медикаменти впливу ультрафіолетового та іншого світу.

ВАРІАНТ ВИКОНАННЯ У ВИГЛЯДІ РЯДКІВ І СТОВПЦІВ - фіг.2 і фіг.5

Набір послідовних елементів зберігання може представляти собою матрицю з рядків і стовпців на аркуші з протилежних пластин. Можна охопити одним поглядом весь запас медикаментів. Між сусідніми елементами 20U зберігання проходить відривна перфорація 24Р (див. фіг.2), що дозволяє виділити один елемент зберігання. Елемент зберігання медикаментів можна відірвати від матриці і поширювати окремо. В альтернативному варіанті кожен з послідовних елементів зберігання може бути міцно з'єднаний з попереднім елементом зберігання і з подальшим эллоске після видачі разом із заповненими елементами зберігання, містять медикаменти, які забули прийняти, як підтвердження слідування приписам.

Календарна матриця 50 з послідовних елементів зберігання 50U може містити безліч горизонтальних рядів, відповідних тижнях певного місяця. Матриця може також містити сім вертикальних стовпців, що відповідають семи днів кожного тижня. Споживач може легко визначити місце та ідентифікувати медикамент, призначений для кожного дня. Календарний день може бути розділений на елементи зберігання 50А і 50Р, призначені для прийому у першій та другій половині дня, як показано на прикладі вівторка, припадає на 4-е число місяця, на фіг.5. Пластина основи для календарної матриці може бути досить жорсткою, щоб служити опорою для самої себе і виконувати функцію поставленої вертикально вітрини з матриці з елементів зберігання і послідовно зберігаються в ній медикаментів.

МЕДИЧНІ ДАНІ

З кожним елементом зберігання можуть бути пов'язані медичні дані, що відносяться до медикаменту. Назва і дозування препарату можуть бути внесені в список поряд з графіком прийому (дата і час дня для прийому). До списку можуть бути внесені важливі за�ца, здійснює догляд. Медичні дані можуть бути надруковані безпосередньо на пластині або на ярлику 30L, який згодом прикріплюють до пластини (див. фіг.3) або вкладають у порожнину для медикаментів або в області доступу до порожнини. Основну інформацію можна розмістити у вигляді, придатному для швидкого сканування, наприклад, у вигляді штрих-коду. Більш докладні дані, такі як історія хвороби, можуть бути включені у відповідний мегаформат, такий як налаштовані цифрові дані.

ПРОМИСЛОВА ПРИДАТНІСТЬ

Фахівцям в даній області техніки повинно бути ясно, що завдання цього винаходу були вирішені описаним вище способом. У наведених тут конструкцію і варіанти виконання можуть бути внесені різні зміни без відступу від задуму винаходу. Крім того, ознаки варіантів виконання, наведені на різних кресленнях, можуть застосовуватися в поєднанні з варіантами виконання, наведеними на інших кресленнях. Тому обсяг винаходу повинен визначатися термінами нижченаведеної формули та їх юридичними еквівалентами.

1. Система для видачі компонентів послідовно, в заданих кількостях, що містить:
пластину основи;
гнучку покриває�законодавством з'єднання протилежних пластин в окремих місцях, при цьому послідовний елемент зберігання і суміжний йому послідовний елемент зберігання утворюють кордон між ними;
ущільнення, схвалення на запечатування пластину покриття до пластині основи з утворенням ряду послідовних елементів зберігання, причому ущільнення має тендітний ущільнювальний ділянку, при цьому межа між послідовним елементом зберігання і суміжних йому послідовним елементом зберігання включає руйноване ущільнення і крихке ущільнення;
ущільнення камери, триваюче через кожен ряд послідовних елементів зберігання і додатково запечатувальні покриває пластину до пластині основи;
камеру для компонентів у кожному елементі зберігання, утворену ущільненням камери і руйнуються ущільнювальним ділянкою;
область доступу до камери в кожному елементі зберігання, утворену ущільненням камери і крихким ущільнювальним ділянкою;
розривний бульбашка у кожній області доступу до камери, утворений покриває пластиною і пластиною основи;
при цьому розширення розривного бульбашки внаслідок спрямованого тиску викликає поступове відділення покриває пластини в крихкому ущільнювальному ділянці, до виникнення розриву за пері�стіною вздовж розривається крихкого ущільнювального ділянки при розриві бульбашки, причому клапан виконаний з можливістю відшаровування з пластини основи в ущільненні камери, приводячи до розриву ущільнення камери для відкривання камери для компонентів і забезпечення видачі компонентів, що зберігаються в ній.

2. Система по п.1, що відрізняється тим, що гнучкий отслаиваемий клапан розташований у кутку кожного елемента зберігання.

3. Система по п.1, що відрізняється тим, що ущільнення камери в кожному елементі зберігання перетинає по діагоналі елемент зберігання між камерою для компонентів і областю доступу до камери.

4. Система по п.1, що відрізняється тим, що пластина основи також є гнучкою і утворює отслаиваемий клапан, протилежний клапану, утвореному гнучкої покриває пластиною.

5. Система по п.1, що відрізняється тим, що пластина основи і покриває пластина являють собою смужки, які утворюють смужку для послідовного представлення набору послідовних елементів зберігання.

6. Система п.5, додатково містить безліч відривних перфорацій, що перетинають смужку з протилежних пластин між послідовними елементами зберігання для забезпечення подання окремого елемента зберігання.

7. Система п.5, відрізняється тим, що полосивающей пластини для створення лотка для уловлювання зберігалися компонентів по мірі їх видачі.

8. Система п.5, відрізняється тим, що смужки пластини основи і покриває пластини намотані на роздавальну котушку і мають внутрішній закріплений кінець і зовнішній вільний кінець для послідовного подання послідовних елементів зберігання з боку вільного кінця.

9. Система п.8, додатково містить пристрій для видачі підтримки роздавальної котушки під час послідовного подання послідовних елементів зберігання.

10. Система по п.1, що відрізняється тим, що кожен з послідовних елементів зберігання жорстко прикріплений до попереднього запису, зберігання і до наступного елементу зберігання вздовж смужок пластини основи і покриває пластини.

11. Система по п.1, що відрізняється тим, що покриває пластина є прозорою, що забезпечує візуальну ідентифікацію компонентів.

12. Система по п.1, що відрізняється тим, що покриває пластина і пластина основи є непрозорими.

13. Система по п.1, що відрізняється тим, що компоненти являють собою медикаменти в заданих дозуваннях, які видаються послідовно.

14. Система п.13, відрізняється тим, що набір послідовних елементів зберігання являє собою матр пластина основи є досить жорсткою, щоб підтримувати себе і функціонувати в якості вертикальної вітрини для матриці з елементів зберігання і медикаментів, послідовно зберігаються в ній.

16. Система п.14, відрізняється тим, що матриця із рядків та стовпців послідовних елементів зберігання має безліч горизонтальних рядів, відповідних тижнях місяця, і має сім вертикальних стовпців, що відповідають семи днів кожного тижня.

17. Система п.13, відрізняється тим, що медикаменти вакуумно упаковані усередині герметично закритої камери для компонентів.

18. Система п.13, додатково містить інертний газ всередині запечатаній камери для компонентів для збереження медикаментів. 

Схожі патенти:

Упаковка для містять діючу речовину плівок і спосіб її виготовлення

Винахід відноситься до упаковок для містять діючу речовину плівок, більш точно, для плівок, що містять діючі лікарські речовини

Упаковка

Упаковка // 2238894
Винахід відноситься до виробництва упаковок для рідин або пахучих ароматичних речовин

Упаковка для зберігання твердих лікарських форм

Винахід відноситься до хіміко-фармацевтичної промисловості
Up!