Повторно закривається торцева кришка банки з поворотним откривающе-закриває вушком і банку для напою, оснащена повторно закривається кришкою торцевій

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до повторно закривається торцевій кришці банки, зокрема банки для напоїв, а також до банку для напоїв, що містить таку торцеву кришку. Розглянута торцева кришка банки включає в себе диск кришки з зоною розриву, в якій за допомогою наміченої лінії розриву визначено контур ділянки розриву, і відкриває вушко, оснащене з'єднувальним язичком, що знаходяться між натискною частиною і захоплювальній частиною відкриває вушка. З'єднувальний язичок шарнірно закріплений на диску кришки за допомогою фіксуючої осі. З'єднувальний язичок передбачено в тій частині відкриває вушка, яка знаходиться між натискною частиною і захоплювальній частиною, при цьому підстава язичка виконано як одне ціле з натискною частиною, так що з'єднувальний язичок можна згинати в ту і іншу сторону навколо свого заснування. При цьому, коли відкриває вушко розгорнуто в положення відкривання банки, може бути вироблено натискання на натискну частина до її контакту з ділянкою розриву і до тих пір, поки не відбудеться відокремлення ділянки розриву від диска торцевої кришки банки по наміченій лінії розриву, і, таким чином, обр�отвір може бути повторно герметично закрито допомогою ущільнюючого борту герметизуючого виступу після розвороту відкриває вушка навколо фіксованої осі в положення закупорювання та вдавлювання захоплювальній частини до стану герметизації.

Диск кришки і відкриває вушко можуть бути виконані з листового матеріалу різної товщини, навіть з листового матеріалу різної природи, наприклад пластику, такого як пластик, армований волокном, та/або з металевого матеріалу, який в кращому варіанті може представляти собою тонкий лист, яким надана форма допомогою технології формування, такий як лиття під тиском або подібної, і/або за допомогою пресування, штампування, вирубування, глибокої витяжки та отбортовивания. Товщина матеріалу диска торцевої кришки і відкриває язичка в принципі постійна. Таким чином, виступ на верхній стороні диска торцевої кришки або відкриває вушка відповідає аналогічній за формою западині і поглиблення на нижній стороні диска торцевої кришки або відкриває вушка і, відповідно, западина або заглиблення на верхній стороні відповідає аналогічному за формою виступу на нижній стороні. Переважно, щоб фіксуюча вісь являла собою порожнисту заклепку, отриману видавлюванням з матеріалу диска торцевої кришки банки. Однак в якості фіксованої осі можна використовувати заклепку або подібний елемент, установлюваний на диск торцевої кришки банки про�, �що використовується для кріплення диска кришки на відкриті бічні стінки банки. Дана периферична стінка розташовується центрально симетрично навколо осі і для циліндричних банок є приблизно циліндричної. Коли далі в описі цього винаходу йдеться про кутах відносно диска кришки або щодо верхньої сторони диска кришки, то мається на увазі кут по відношенню до базового рівня, в якості якого виступає нормаль до вказаної осі симетрії, під якою, як правило, мається на увазі вісь диска кришки, що проходить через центр диска.

Фіксуюча вісь (заклепка) може бути розташована в центрі диска кришки або може розташовуватися на диску ексцентрично, тобто в положенні на деякій відстані від центру диска кришки.

Кришка торцевій банки, відповідає справжньому винаходу, може застосовуватися в контейнерах для будь-яких сипучих продуктів, таких як порошки або гранульовані продукти, наприклад порошки кава або какао, порошки супів або будь швидкорозчинні порошки або побутові гранульовані продукти, або, зокрема, в контейнерах для рідин, які можуть також містити тверду складову, наприклад, для рідких напитко також застосовуватися в інших рідинних або порошкових контейнерах, містять, наприклад, рідкий, порошковий або гранульований чистячий реагент або обробний реагент або аналогічне речовина.

Рівень техніки

Торцеві кришки банок описаного вище типу широко відомі. Їх оснащують захоплювальній частиною, на нижній стороні якої є герметизуючий виступ, який входить в отвір, раніше утворене шляхом пробивання ділянки розриву, після розвороту відкриває вушка в положення закупорювання, так, щоб отвір можна було знову закрити шляхом вдавлювання у нього герметизуючого виступу. Однак такого типу торцевих кришок банок властиві дві проблеми: з одного боку - проблема створення конструкції торцевої кришки банки, придатної для масового виробництва, а з іншого боку - проблема отримання достатнього ущільнення герметизуючого виступу, особливо, якщо отвір потрібно повторно відкривати і закривати для багаторазового користування банкою. Для цього форма ущільнюючого борту герметизуючого виступу повинна точно відповідати формі крайки отвору, і, таким чином, формою запланованій лінії розриву, яка визначає крайку отвори. Крім того, можуть мати місце, з одного боку, деформації ділянки розриву, і, слени, може мати місце зміщення ущільнюючого борту герметизуючого виступу щодо отвори з-за постійної згинальної деформації з'єднувального язичка відкриває вушка, викликаної його вигином в ту і іншу сторону при підйомі і відхилення назад відкриває вушка перед пробиттям і після пробивання ділянки розриву. Все це може призводити до того, що ущільнює борт герметизуючого виступу не буде більше входити в отвір, так що кромка отвори виявиться деформованою і ущільнюючі властивості герметизуючого виступу у відношенні рідини будуть порушені.

Способи запобігання деформації ділянки розриву, які застосовують в даний час, полягають у збільшенні жорсткості даної ділянки шляхом формування ребер або розвальцьовування канавок навколо ділянки розриву. Наприклад, у патенті США 4463866 створюється збільшує жорсткість валик, який оточує ділянку розриву з трьох сторін і заходить за фіксуючу заклепку з обох її сторін. Крім того, чашевидний герметизуючий виступ по круговій поверхні, що діє в якості герметизуючого борту, покритий еластичним матеріалом для збільшення герметичності при взаємодії з крайкою пробитого отверст�ва частина оснащена виступаючим круговим фланцем, який, коли банку закрита, лежить на валику жорсткості. Однак герметизуючого покриття виступу може порушуватися гострою кромкою отвору, яка поступово погіршує герметичність при багаторазовому використанні герметизуючого виступу.

Згідно з іншими пропозиціями, наприклад патентів США 4442950 і 6059137, ущільнення отвори, в яке вдавлюють герметизуючий виступ, коли захватна частина повернута до положення закупорювання, додатково поліпшується за рахунок ущільнювального кільця, встановленого між виступаючим круговим фланцем захоплювальній частини і плоским ділянкою, який оточує отвір. Однак при такій конструкції герметичність може погіршуватися через деформації області кромки при пробиванні отворів та/або, якщо з'єднувальний язичок, за допомогою якого відкриває вушко прикріплене до диска кришки і який визначає центрування герметизуючого виступу щодо отвори, буде підданий непередбаченої деформації при відкриванні банки. Згідно з патентом США 6059137, біля торцевої кришки банки на круговому фланці герметизуючого виступу є два направляючих валика, які, коли захватна частина розгорнута в положення закупорювання, повинні сідати внизу в �та. Згідно з патентом США 4442950, передбачається продавлювання крізь отвір додаткового ущільнювального кільця на герметизирующем виступі, щоб вказане кільце виявилося вставленим з нижньої сторони краю отвору. Еластичні матеріали, що вставляються подібним чином, які вступають в контакт з кромкою отвору і відчувають деформацію при їх продавлюванні через отвір під час натискання на герметизуючий виступ, можуть руйнуватися гострою кромкою отвору при його відкриванні і закриванні. Таким чином, ефективність утримання кругового фланця на ущільнювальному кільці і ефективність його щільного поджатия до галузі краю отвору буде втрачена.

Розкриття винаходу

Завдання цього винаходу полягає у створенні торцевої кришки банки розглянутого типу та отриманні ущільнення, що забезпечує ефективну герметизацію навіть при багаторазовому відкриванні і закупорюванні кришки, за рахунок простих конструктивних рішень самої кришки і банки, оснащеної кришкою, придатної для масового виробництва.

Згідно з першим варіантом здійснення цього винаходу навколо зони розриву на диску кришки передбачається кільцева стінка, яка обладае�ериферической стінкою диска кришки, тобто замкнутим контуром кільцеподібної форми. Кільцева стінка оточує поглиблення, у якого є дно, а на дні зазначеного поглиблення сформований ділянку розриву. Форма зовнішньої поверхні ущільнюючого борту герметизуючого виступу відкриває вушка відповідає формі кільцевої поверхні стінки, причому, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання, ущільнюючий борт вздовж свого зовнішнього контуру знаходиться в контакті з внутрішньою стороною кільцевої стінки.

На відміну від існуючих технічних рішень, де при установці захоплювальній частини в положення закупорювання ущільнюючий борт герметизуючого виступу входить в контакт з крайкою пробитого отвору і, отже, має зовнішню форму, що відповідає внутрішній формі кромки, герметизація отвору в першому варіанті здійснення цього винаходу здійснюється по внутрішній поверхні відокремленої кільцевої стінки, яка оточує отвір. Таким чином, згідно першого варіанту здійснення, ущільнене дію герметизуючого виступу не ґрунтується на лінійному контакті ущільнюючого борту з тонкою кромкою отвору. Навпаки, здійснюється ущільнення поверхні по поверхні - �ет формування попередньо наміченої лінії розриву від формування замкнутої кільцевої стінки навколо зони розриву і, таким чином, відокремлює формування лінії розриву від формування зовнішньої кругової форми ущільнюючого борту герметизуючого виступу. Тому для оптимальної ущільнюючої здатності форму кільцевої стінки і ущільнюючого борту у виробництві можна отримувати за допомогою споріднених операцій. У той же самий час намечаемую лінію розриву можна будувати, виходячи з вимог оптимального пробивання ділянки розриву під дією натискний частині відкриває вушка, і, в силу цього, хід запланованій лінії розриву може відхилятися від внутрішнього контуру кільцевої стінки.

Не потрібно, щоб кільцева стінка мала форму кола, хоча вона і може мати таку форму. Під терміном «кільцева стінка» головним чином мається на увазі, що стінка подібно кільця має замкнений контур і що, зокрема, наприклад, на стороні, зверненої до фіксує заклепки, яка знаходиться за межами ділянки розриву, оточеного кільцевої стінкою, зазначена стінка може бути більш або менш прямій. Відповідно, також і контур ущільнюючого борту герметизуючого виступу повторює контур внутрішньої поверхні кільцевої стінки і сам по собі є замкнутим.

Завдяки жорсткості кольцев�яющая поверхня не схильна до деформації, яка викликана силами, прикладеними до області диска кришки за межами кільцевої стінки, включаючи область навколо фіксує заклепки відкриває вушка, і силами, які прикладаються до області дна всередині кільцевої стінки, коли відбувається пробивання ділянки розриву. Переважно, щоб, щонайменше в області свого верхнього краю, кільцева стінка мала кут 90° відносно верхньої сторони диска кришки і, таким чином, в ідеальному випадку утворюють лінії її поверхні були паралельні осі периферичної стінки диска кришки.

Крім того, гладка внутрішня поверхня кільцевої стінки надає додаткове центруючий дію на стінку герметизуючого виступу, коли його підганяють до отвору. Завдяки цьому будуть компенсуватися і виправлятися навіть зміщення герметизуючого виступу, викликані непередбачуваними вигинами з'єднувального язичка відкриває вушка, які можуть виникати при пробиванні ділянки розриву. Зазначений ефект може бути отриманий, якщо внутрішню поверхню кільцевої стінки або ущільнюючий борт герметизуючого виступу покрити тонким шаром герметика, що передбачає інший варіант здійснення цього з� в положенні закупорювання, герметизуючий виступ втоплений в поглибленні, оточеному кільцевої стінкою, а його ущільнюючий борт знаходиться в контакті з внутрішньою поверхнею кільцевої стінки, закриваючи отвір. Між тим, намічена лінія розриву, навколишня ділянка розриву, знаходиться на дні поглиблення. При описі цього винаходу під «дном поглиблення» розуміється вся нижня поверхня майданчика, що лежить всередині кільцевої стінки, за допомогою якої, в свою чергу, визначається зона розриву диска кришки. Зазначена нижня поверхня, як така, може в своїх межах містити виступи. У цьому випадку на нижній стороні стінки, утворює герметизуючий виступ, можуть бути передбачені западини, які могли б заходити такі виступи нижньої поверхні, наприклад з зазором, коли герметизуючий виступ занурюється у внутрішню область кільцевої стінки, коли захватна частина відкриває вушка знаходиться в положенні закупорювання. Такий виступ може бути корисним, наприклад, для зменшення кута відхилення відкриває вушка при пробиванні ділянки розриву, оскільки, коли відкриває вушко знаходиться в положенні відкривання банки, підготовлене до пробивання ділянки розриву, натискна частина може переду�ьцевой стінки може бути виконана опуклою, в силу чого поглиблення у зовнішній області, що межує з внутрішньою стороною кільцевої стінки, отримає тороїдальні форму.

За рахунок такого повного або принаймні майже повної взаємної відповідності нижній поверхні внутрішньої області, обмеженій кільцевою стінкою, з одного боку, і нижньої сторони герметизуючого виступу, з іншого боку, герметизуючий виступ може фіксуватися у внутрішній області, не стикаючись з виступами нижньої поверхні, до того, як буде пробитий ділянку розриву, тобто до того, як буде відкрита банку, оснащена даної торцевій кришкою. Що стосується, зокрема, банок для напоїв, то дана конструкція дає можливість забезпечити гігієнічний захист зони розриву диска кришки вже під час пакування, перевезення і зберігання банки шляхом розвороту відкриває вушка в положення закупорювання, і вдавлення захоплювальній частини разом з герметизуючим виступом до стану герметизації, тобто вдавлювання у заглиблення, оточене кільцевої стінкою. Таким чином, область кришки, якої торкаються губами при питті після відкривання банки, буде ефективно захищена від забруднення, особливо, якщо захватна частина відкриває вушка оснащена кругови�верхній стороні диска кришки, можна виконати таким чином, щоб зовнішня область диска кришки за межами внутрішньої сторони кільцевої стінки являла собою, по суті, площину. Згідно винаходу доречний варіант конструкції, в якому кільцева стінка, щонайменше у своїй верхній частині і на більшій частині свого контуру, утворена внутрішньою стінкою кільцевого валика, який виступає з верхньої сторони диска кришки. Таким чином, кільцева стінка може бути утворена виключно крутий внутрішньою бічною поверхнею кільцевого валика, який виступає з верхньої сторони диска кришки, при цьому вершина валика в перерізі кругла, а висоти внутрішньої і зовнішньої бічних поверхонь кільцевого валика однакові. Однак переважно збільшити висоту внутрішньої сторони кільцевої стінки щонайменше на максимально протяжному ділянці периметру зони розриву, зверненої в напрямку протилежному фіксує застібці. Таким чином, ущільнюючі поверхні і/або напрямні поверхні, центрирующие герметизуючий виступ на внутрішній поверхні кільцевої стінки, збільшуються за рахунок того, що кільцева стінка проходить глибше вниз, ніж внутрішня бічна поверхня кільцевого ваатной частині відкриває вушка в положенні закупорювання буде злегка заклініваться кільцевої стінкою і утримуватися всередині кільцевої стінки завдяки відповідності форм і завдяки тертю. При такій конструкції кільцевої валик можна перервати на ділянці його контуру, зверненому до фіксує застібці і подібно лопаті розширити з кожної сторони фіксує заклепки для надання додаткової жорсткості диску кришки, наприклад, в зоні навколо фіксує заклепки. Однак бажано, щоб кільцевої валик в тій частині, де ділянка розриву підходить до фіксує заклепки, все одно належав замкнутому контуру.

Переважно, щоб утворюють лінії внутрішньої поверхні кільцевої стінки являли собою прямі. Відповідно, утворюють лінії поверхні ущільнюючого борту герметизуючого виступу, переважно, повинні бути прямими. Як вже говорилося, поверхню кільцевої стінки, яка виступає під кутом з верхньої сторони диска кришки, може слідувати своїм утворюючим лініях, які переважно мають бути паралельні осі симетрії, щодо якої орієнтована периферична кришка диска кришки. Відповідно утворюють лінії поверхні ущільнюючого борту герметизуючого виступу паралельні один одному і, по суті, перпендикулярні верхній стороні захоплювальній частині відкриває вушка. Коли, при розвороті відкриваються�ступ захоплювальній частини повинен відхилитися вниз у заглиблення, оточене кільцевої стінкою, рухаючись вздовж кривої, радіус якої буде визначатися відстанню до підстави з'єднувального язичка на натискний частини, оскільки з'єднувальний язичок буде піддаватися вигину навколо свого заснування, коли захватна частина рухається вниз. Коли відкриває вушко розгорнуто в положення закупорювання банки, лінія, що проходить через основу з'єднувального язичка, щодо якої відбувається відхилення, розташовується збоку від фіксуючої заклепки, на стороні протилежній захоплювальній частини. Крім того, з'єднувальний язичок чинить певний опір вигину, в результаті чого виникає пружна відновлююча сила, за рахунок якої герметизуючий виступ злегка нахилений назустріч кільцевої стінці в поглибленні, навколишньому кільцеву стінку. Завдяки цьому герметизуючий виступ заклинюється в кільцевій стінці, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання. Це підтримує герметизуючий виступ у положенні, при якому задіяний ефект відповідності форми і ефект сил тертя, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання.

Замість того щоб утворюють лінії кільцевої поверхні стінки орієнтувати парсительно зазначеного паралельного спрямування, а переважно на кут до 3°, при цьому кільцева стінка на вигляді зверху (з верхнього краю поглиблення, оточеного кільцевої стінкою, на дно поглиблення) і ущільнюючий борт герметизуючого виступу на вигляді знизу (з боку її дна) будуть по висоті мати поднутрение з кутом 3°-5°. Це означає, що діаметр поглиблення на дні більше, ніж у його верхній частині, і, відповідно, у герметизуючого виступу діаметр дна більше, ніж діаметр верхньої частини. Така конструкція додатково збільшує утримуючу силу, за рахунок якої герметизуючий виступ утримується в положенні закупорювання.

Інший конструктивний варіант винаходу полягає в установці фіксує заклепки на верхній стороні диска кришки на узвишші. Це, з одного боку, стабілізує фіксуючу заклепку, оскільки за рахунок піднесення збільшується жорсткість диска кришки. З іншого боку, може бути покращено центрування герметизуючого виступу щодо кільцевої стінки при переміщенні захоплювальній частини по кривій і вдавлюванні захоплювальній частини в положення закупорювання, оскільки, завдяки більш високій установці фіксує заклепки, підстава з'єднувального язичка, яке є віссю кривої, по якій движ�ожение фіксує заклепки може поліпшити центруючий дію кільцевої стінки, а також ефект заклинювання герметизуючого виступу.

Крім цього, більш високе положення фіксує заклепки може бути використано для того, щоб захватна частина відкриває вушка, коли її кінець, звернений в сторону, протилежну фіксує заклепки, спирається на диск кришки, могла мати нахил під кутом до диска кришки. Це може бути також корисним в тому відношенні, що, коли відкриває вушко повернене в положення закупорювання та/або в положення відкривання банки, захватна частина буде пружно підтискають до диска кришки допомогою сполучного язичка. З цією метою перед приклепиванием з'єднувальний язичок може бути поєднаний з фіксуючою заклепкою і відхилений на невеликий кут 1°-4° над верхньою стороною відкриває вушка. Тоді після приклепивания по відношенню до сполучного язичку захватна частина буде орієнтована похило вниз, і в процесі клепки з'єднувальний язичок буде пружно відігнутий назад за рахунок того, що захватна частина спирається на диск кришки.

Більш високе розташування фіксує заклепки дозволяє додатково в конструкції передбачити нахил верхньої поверхні піднесення вниз у напрямку зони розриву. Бажано, щоб� зазначеного нахилу верхньої поверхні піднесення захватна частина відкриває вушка при її розвороті з положення відкривання банки в положення закупорювання буде змінювати положення і орієнтуватися похило вниз. Таким чином, може бути посилений центруючий ефект кільцевої стінки і кільцевого валика (якщо він присутній), а також ефект заклинювання кільцевої стінкою герметизуючого виступу, коли останній розгорнутий стан укупорки і коли проводиться вдавлення захоплювальній частини в положення закупорювання. Крім того, в даній ситуації в положенні закупорювання натискна частина відкриває вушка розташовується вище над диском кришки на стороні фіксує заклепки, протилежної захоплювальній частини. Цей факт може бути використаний для виведення захоплювальній частині відкриває вушка з положення закупорювання, використовуючи ефект важеля і натискаючи на натискну частина при повторному відкритті герметизуючого виступу.

Розташування фіксує заклепки на узвишші додатково дає можливість з'єднувальний язичку, який був підданий вигину навколо свого заснування при натисканні на натискну частина відкриває вушка під час пробивання ділянки розриву, надалі випробувати вигин назад у положення, при якому захватна частина відхилена вниз, а відкриває вушко виведено з положення закупорювання, при цьому кут відхилення захоплювальній частини виявляється мінімальним. У зв'язку з цим предпочтЀован з'єднувальний язичок. Завдяки цьому, коли з'єднувальний язичок розгорнуто в положення відкривання банки, при якому основу язичка розташовується між фіксує заклепкою і зоною розриву, він може бути відігнутий назад натисканням вниз на захватні частина відкриває вушка, переважно на таку величину, щоб з'єднувальний язичок виявився вище рівня вирізу, оскільки верхня частина піднесення може проходити через виріз. Бажано, щоб ширина піднесення, щонайменше у його верхній частині, відповідала ширині з'єднувального язичка.

Бажано, щоб поверхня диска кришки, навколишнє кільцеву стінку, мала такий самий нахил, що і верхня поверхня піднесення. Таким чином може бути додатково збільшений кут нахилу герметизуючого виступу за рахунок центруючого дії кільцевої стінки при вході герметизуючого виступу у заглиблення, оточене кільцевої стінкою, і, отже, посилений ефект заклинювання виступу кільцевої стінкою. При такій конструкції будуть підтримуватися кращі варіанти орієнтування утворюють ліній внутрішньої поверхні кільцевої стінки паралельно осі симетрії периферичної стінки диска кришки або �формування піднесення, на яке встановлюється фіксуюча заклепка, то кільцевому валику (за умови, що є кільцевої валик, який збільшує ефективну висоту кільцевої стінки) може бути надана опукла форма в напрямку протилежному зоні розриву.

Така конструкція диска кришки, при якій ділянка розриву оточений, щонайменше на частини периметра, зверненій убік протилежну фіксує застібці крутий внутрішньою поверхнею кільцевого валика, який виступає з верхньої сторони диска кришки, а фіксуюча заклепка розташована на узвишші з верхньої сторони диска кришки, над ділянкою розриву, може бути використана у другому варіанті здійснення цього винаходу, незалежно від наявності кільцевої стінки. Центруючий дія такого кільцевого валика з крутої внутрішньою поверхнею на герметизуючий виступ, як пояснювалося раніше, також може бути корисним, якщо ущільнюючий борт герметизуючого виступу відповідає внутрішньому контуру отвору, створюваного при пробиванні ділянки розриву. Опису та конструктивні варіанти здійснення винаходи, які були наведені вище щодо збільшення висоти розташування фіксує заклепки�ения і деякого нахилу поверхні диска кришки, навколишнього кільцевої валик, формування піднесення у вигляді опуклості від кільцевого валика і наявності замкнутої кільцевої стінки між ділянкою розриву і фіксуючої заклепкою, відповідним чином застосовні і до другого варіанту здійснення винаходу.

Згідно ще одному варіанту здійснення винаходу ділянку розриву на дні поглиблення оточений кільцеподібної внутрішній кутовий западиною, на яку повинно накладатися кільцеподібне зовнішнє кутове ребро ущільнюючого борту герметизуючого виступу захоплювальній частини, коли захватна частина встановлена в положення закупорювання. Внутрішня кутова западина або зовнішнє кутове ребро можуть бути покриті ущільнюючим матеріалом. В даному випадку бажано, щоб перетин кутовий западини всередині було увігнутим, округленим, а перетин кутового ребра зовні було опуклим, округленим. У даній конструкції між контуром наміченої лінії розриву, навколишнього ділянку розриву, і внутрішнім контуром кільцевої стінки є радіальний проміжок. Таким чином, на дні поглиблення, оточеного кільцевої стінкою, утворена внутрішня облямівка, подібна фланця. Замкнута кільцеподібна внутрішня кутова западина освіти� кутову западину в зоні нижнього краю кільцевої стінки або покривши відповідне зовнішнє кутове ребро ущільнюючим матеріалом, можна поліпшити ефект герметизації, зокрема для випадків, коли повторно закривається банку з напоєм містить витісняють речовина типу вуглекислого газу.

Також, що стосується конструкції з внутрішньої кутовий западиною, то заглиблення в диску кришки може бути виконано у вигляді дрібного лотка, при цьому поверхня, навколишнє поглиблення, може бути по суті плоскою. Глибина заглиблення в принципі може бути рівною висоті внутрішній кутовий западини або може бути глибше останньої, що забезпечує, за рахунок відповідно більш високу кільцевої стінки, велику поверхню ущільнення, що покращує центруючий і заклинивающее дію кільцевої стінки.

Згідно з іншим кращим варіантом здійснення винаходу на периферичної стінці диска кришки, з боку ділянки розриву, протилежної фіксує заклепки, виконаний виступаючий із стінки стопор, який, коли захватна частина відкриває вушка знаходиться в положенні закупорювання, взаємодіє з круговим фланцем, замикаючи герметизуючий виступ у поглибленні. Круговий фланець герметизуючого виступу відкриває вушка виконаний таким чином, що після повороту відкриває вушка навколо фіксуй стінці диска кришки, при цьому фіксує заклепка також може розташовуватися зі зміщенням відносно вісі периферичної стінки диска кришки. Стопор може бути сформований видавлюванням штампом матеріалу периферичної стінки з її зовнішнього боку і може займати обмежений ділянку уздовж окружності стінки. Однак також можлива конструкція стопора у вигляді кругового валика, видавленого штампом з зовнішньої сторони периферичної стінки і проходить по всій окружності стінки.

Здійснення такого стопора на периферичної стінці диска кришки дає можливість утримувати захватні частина відкриває вушка в натиснутому положенні закупорювання, забезпечуючи ефективну герметизацію. Бажано, щоб здійснення такого стопора відбувалося у поєднанні з кільцевої стінкою, зокрема, також у поєднанні з конструкцією, в якій ділянка розриву на дні поглиблення, оточеного кільцевої стінкою, по периметру обмежений внутрішній кутовий западиною, як було описано вище. І ще, такий стопор на периферичної стінці диска кришки може бути ефективно використаний незалежно від наявності кільцевої стінки, якщо ущільнюючий борт герметизуючого виступу пристосований для закупорювання непосредственнасти відкриває вушка в положення закупорювання герметизуючий виступ занурюється в отвір, ефект герметизації досягається прямим взаємодією ущільнюючого борту герметизуючого виступу з крайкою пробитого отвору. Додатково може бути передбачено, щоб кругової фланець герметизуючого виступу заодно уплотнял область диска кришки навколо отвору, при цьому може бути передбачено ущільнювальне кільце між круговим фланцем і диском кришки.

Передбачене винаходом здійснення стопора на периферичної стінці диска кришки набуває особливу цінність в конструкції, в якій фіксує заклепка і, таким чином, з'єднувальний язичок відкриває вушка встановлені на узвишші на верхній поверхні диска кришки на відстані від зони розриву. Оскільки за рахунок більш високої установки з'єднувального язичка відкриває вушка можна домогтися того, що його захватна частина в положенні закупорювання буде похило підтискають до положення закупорювання, стопор або фіксує гребінь на периферичної стінці можна розташувати більш низько. У цьому випадку також бажано, щоб верхня сторона піднесення мала нахил вниз у напрямку зони розриву, а при цьому поверхня диска кришки, що оточує зону розриву, відповідно мала нахил у н� кільцевого валика (якщо такий є) може мати нахил, відповідний нахилу верхньої поверхні піднесення, яка нахилена вниз в напрямку тієї частини периферичної стінки, де знаходиться стопор.

Такий стопор на периферичної стінці диска кришки, в поєднанні з кільцевої стінкою або без кільцевої стінки, може бути з користю застосований навіть у вищеописаній конструкції, в якій ущільнюючий борт герметизуючого виступу адаптований безпосередньо до крайки отвору, що виходить при пробиванні ділянки розриву.

Оскільки при пробиванні ділянки розриву допомогою натискної частини і при утапливании герметизуючого виступу в положення закупорювання відкриває вушко повторно закритої банки для напоїв може кілька разів піддаватися відхиленню в ту і іншу сторону навколо підстави свого з'єднувального язичка, запропоновано додаткові заходи, а саме - посилення натискний частини і з'єднувального язичка відкриває вушка шляхом підвороту подовженою заготовки з'єднувального язичка під відкриває вушко і з'єднувальний язичок. За рахунок цього, зокрема, також відбувається посилення підстави, за яким відбувається вигин з'єднувального язичка в ту і іншу сторону. Це запобігає злам з'єднувального я� натискний частини і з'єднувального язичка збільшується опір постійної згинальної деформації (збільшується жорсткість), що посилює пружну складову згинальної деформації. Це в свою чергу збільшує відновлює силу, яка діє зустрічно тиску, прикладиваемому до захоплювальній частини при її переведенні в положення закупорювання, що може бути використано для заклинювання герметизуючого виступу в кільцевій стінці, як було описано раніше. Однак збільшення жорсткості з'єднувального язичка, передбачені винаходом, може бути доцільним навіть для кришок, конструкція яких не містить кільцевої стінки, використовуваної в цьому винаході.

У кращому випадку згорнута подовжена заготовка має форму смуги з лапками, які виступають назовні з кожного боку смуги і які піддають обтиснення на краях захоплювальній частини. При цьому у заготівлі є кінцевий ділянку у формі язичка, за формою ідентичний з'єднувальний язичку і разом з останнім шарнірно закріплюється на фіксує застібці.

Крім вищеописаних варіантів здійснення торцевої кришки банки, відповідної винаходу, можуть бути передбачені і інші конструктивні рішення. Зокрема, може бути збільшена жорсткість диска кришки та/або відкриває вушка допомогою увігнутих до� також бути передбачено приймальне поглиблення для герметизуючого виступу, виконане зверху диска кришки з боку фіксує заклепки, протилежній зоні розриву. При розвороті відкриває вушка в положення відкривання банки герметизуючий виступ може сідати в такий приймальне поглиблення, так щоб відкриває вушко в зазначеному положенні покоїлося на диску кришки в найбільш плоскому та низькому положенні. У цьому випадку на периферичної стінці диска кришки також може бути передбачений стопор в районі приймального поглиблення, який, взаємодіючи з круговим фланцем захоплювальній частини, буде утримувати останню в приймальному слоті.

Крім того, якщо є таке приймальне поглиблення, то відкриває вушко, будучи в положенні відкривання банки, після пробивання ділянки розриву може бути відхилене назад на більший кут. Оскільки, якщо є приймальне поглиблення, то при відхиленні відкриває вушка тому герметизуючий виступ замість того, щоб сісти на верхню сторону диска кришки, зможе опуститися в приймальне поглиблення. За рахунок такого збільшеного кута відхилення з'єднувального язичка може бути здійснене його відновлення або максимальне відхилення у зворотному напрямку шляхом відведення натискний частині відкриває вушка від отвер�аклепки, а отже, і самого з'єднувального язичка.

Якщо таке приймальне поглиблення для розміщення герметизуючого виступу, коли відкриває вушко знаходиться в положенні відкривання банки, не передбачено, то бажано, щоб принаймні дугоподібні канавки жорсткості були сформовані з боку фіксує заклепки, протилежної ділянці розриву диска кришки.

Винахід відноситься до банку для напоїв з розглянутої торцевій кришкою, конструкція якої відповідає справжньому винаходу по одному або декільком відмітним ознаками. Переважно, щоб захватна частина відкриває вушка на такий банку для напоїв містила кругової фланець, який нависає над кільцевою стінкою, коли відкриває вушко знаходиться в положенні закупорювання; при цьому відкриває вушко, при закритій наміченої лінії розриву (тобто до того, як ділянка розриву буде пробитий за вказаною заздалегідь наміченої лінії розриву і відділений від диска кришки), знаходиться в положенні закупорювання і занурене у заглиблення, оточене кільцевої стінкою. Таким чином, зона розриву і кільцева стінка, а також кільцевої валик (якщо є) будуть укриті захоплювальній частиною і її круговим фланцеахватной частини фіксувався знизу зазначеного стопори. Як вже говорилося вище, така банку для напоїв має перевагу, що полягає в тому, що область кришки, в якій споживач пробиває ділянку розриву і якої стосуються губи під час пиття, закритий від забруднення під час транспортування і зберігання. Така конструкція перешкоджає сильного забруднення рідини, що витікає з даної області кришки. Такий захист може бути додатково посилена шляхом розширення захоплювальній частини, зокрема, з обох сторін кругового фланця в зоні, прилеглій до периферичної стінці, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання.

Крім того, винахід стосується способу виготовлення кришки для банки, зокрема банки для напоїв, і способу установки кришки на банку, вже заповнену напоєм. При такому способі диск кришки і відкриває вушко виготовляють окремо необхідної форми, переважно штампуванням або вирубкою, після чого відкриває вушко з'єднувальним язичком прикріплюють за допомогою фіксуючої заклепки (приклепують) до диска кришки, так щоб відкриває вушко мало можливість обертання.

Кріплення з'єднувального язичка фіксує заклепкою бажано виконувати, коли відкриває вушко знаходь�очтительно до стану герметизації, при якому герметизуючий виступ захоплювальній частині своїм ущільнюючим бортом знаходиться в щільному контакті з внутрішньою поверхнею кільцевої стінки.

Після кріплення з'єднувального язичка фіксує заклепкою відкриває вушко, якщо воно не приведено у стан укупорки, слід розгорнути в положення закупорювання і опустити в положення герметизації, якщо воно не було опущено в зазначене положення. Коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання, кільцева стінка і кругова стінка, утворює ущільнюючий борт герметизуючого виступу, повинні бути піддані додатковій спільної опрессовке, переважно ударної, між матрицею і пуансоном преса.

В процесі такої додаткової обпресування пуансон преса, має розмір трохи більше номінального, викликає розтяг матеріалу герметизуючого виступу і внутрішньої сторони кільцевої стінки по всьому контуру ущільнення, аналогічно пластичної формуванні. Цим компенсується нерівність матеріалу, мінливість розмірів і виробничі допуски попередніх технологічних операцій, щоб отримати необхідну якість форми в області сполучених ущільнюючих поверхонь ущільнюючого борту гермЃг до одного. Зрозуміло, що за рахунок формування герметизуючого виступу з відповідною деталі, включаючи формування його нижньої поверхні, з одного боку, і в той же час формування внутрішньої поверхні кільцевої стінки і зони розриву, оточеній кільцевої стінкою, у процесі такої додаткової обпресування намічена лінія розриву навколо ділянки розриву пошкоджена не буде.

Результатом обпресування є закінчена торцева кришка, на якій герметизуючий виступ знаходиться в положенні закупорювання і утримується в положенні закупорювання кільцевої стінкою. Якщо мається узвишшя, на якому встановлена фіксуюча заклепка, то ширина піднесення ідентична ширині з'єднувального язичка, а сам з'єднувальний язичок, в процесі попередньої формування відкриває вушка і до кріплення фіксує заклепкою, вже був встановлений в положення, при якому він під невеликим кутом 1-3° похило виступає вгору над верхньою поверхнею відкриває вушка. Таким чином, захватна частина відкриває вушка після приклепивания з'єднувального язичка буде утримуватися з відповідним нахилом вниз. З цієї причини з'єднувальний язичок буде злегка пружно підніматися вгору захоплювальній частиною, що покоїться на Ѓгой силою на захватні частина. Завдяки цьому захватна частина відкриває вушка не зможе самостійно вийти з положення закупорювання і перешкодити наступним технологічним операціям.

Це не суперечить тому, що в кращому варіанті здійснення винаходу повинна мати місце певна пружна изгибная деформація з'єднувального язичка, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання, щоб здійснити заклинювання герметизуючого виступу всередині кільцевої стінки після повторного закривання банки. Тому що за рахунок тиску на натискну частина при пробиванні ділянки розриву з'єднувальний язичок буде зігнутий в такому напрямку, що, коли буде проводитися подальше вдавлення герметизуючого виступу в положення закупорювання, необхідна складова пружної деформації з'єднувального язичка збережеться.

Згідно кращого варіанту після етапу обпресування здійснюють етап посадки периферичної стінки диска кришки на торець банки і кріплення, наприклад, за допомогою закачування, при цьому банку вже заповнена, а відкриває вушко після обпресування розташоване так, що захватна частина знаходиться в положенні закупорювання. Таким чином, отримують закінчену банку, готову дде буде утворено питне отвір, здебільшого закрита від забруднення під час пакування, транспортування і зберігання тим способом, який був описаний вище. Оскільки, згідно винаходу, кришку можна кріпити на торець банки в стані, при якому герметизуючий виступ занурений у заглиблення, оточене кільцевої стінкою, хоча ділянка розриву ще не був пробитий по наміченій лінії розриву, закриту банку можна піддавати подальшій обробці, упакування та зберігання у стані, в якому герметизуючий виступ знаходиться в положенні закупорювання, а відкриває вушко плоско спочиває на диску кришки.

Короткий опис креслень

Варіанти виконання цього винаходу будуть докладніше описані нижче з посиланнями на що додаються креслення, на яких:

фіг.1 в перспективній проекції зображує верхню сторону торцевої кришки банки для напоїв, відповідної цим винаходу, згідно першого варіанту здійснення,

фіг.2 зображує кришку на фіг.1, вигляд зверху, коли відкриває вушко кришки розгорнуто в положення відкривання банки,

фіг.3 зображує кришку на фіг.2, вигляд зверху, коли відкриває вушко кришки розгорнуто в положення закупорювання банки,

фіг.4 зображує переріз кришки, узяте по лінії А-А н�ражает переріз кришки на фіг.5 без відкриває вушка, взяте по лінії А-А фіг.3,

фіг.7 в збільшеному масштабі зображує фрагмент З, позначений на фіг.6 гуртком,

фіг.8 зображує праву половину перерізу на фіг.6 в більшому масштабі із зазначенням значень кутів,

фіг.9 являє собою вид зверху відкриває вушка на фіг.1,

фіг.10 являє собою бічну проекцію відкриває вушка на фіг.9,

фіг.11 являє собою вид знизу відкриває вушка на фіг.9,

фіг.12 зображує переріз відкриває вушка на фіг.9, узяте по лінії D-D,

фіг.13 в перспективній проекції знизу зображує відкриває вушко на фіг.11,

фіг.14 в збільшеному масштабі зображує фрагмент Е відкриває вушка на фіг.13,

фіг.15 являє собою вид зверху кришки, аналогічний на фіг.3, згідно з цим винаходу і модифікованому варіанту здійснення,

фіг.16 зображує розтин, аналогічне перерізу на фіг.4, кришки модифікованого варіанту здійснення, узяте по лінії F-F на фіг.15,

фиг.17 в перспективній проекції зображує банку для напоїв з торцевої кришкою, конструкція якої відповідає справжньому винаходу і фіг.1,

фиг.18 в перспективній проекції зображує банку для напоїв з торцевої кришкою, конструкція якої соотЕсовки в процесі додаткової обпресування кришки на фіг.1 для пояснення способу виготовлення, відповідного справжньому винаходу.

Здійснення винаходу

На фіг.1-14 показана конструкція відповідної справжньому винаходу кришки банки, зокрема банки для напоїв, яка, згідно фіг.1-14, містить диск 2 кришки і відкриває вушко 20, встановлене на порожнистій фіксує застібці 6 з можливістю обертання, при цьому відкриває вушко 20 в даній конструкції встановлено в центрі диска 2 кришки і виступає з її верхньої сторони 3. Диск 2 кришки є периферична стінка 5 для кріплення кришки в торцевому отворі банки, а також центральна зона, яка відокремлена від периферичної стінки глибокої кругової канавкою 43. Периферична стінка 5 проходить симетрично відносно осі 14 (див. фіг.8), яка в той же самий час є віссю кришки.

З одного боку фіксує заклепки 6 є зона 7 розриву з наміченою лінією 9 розриву, яка здебільшого оточує ділянка 8 розриву на диску 2 кришки між фіксує заклепкою і кільцевою канавкою 43, тому що при натисканні на ділянку розриву відбувається розрив по наміченій лінії 9, і, тим самим, в диску 2 кришки утворюється отвір. Відкриває вушко 20 закріплено на фіксує застібці 6 і може обертати�ю 22. Завдяки цьому відкриває вушко 20 можна повертати навколо фіксує заклепки 6 на диску 2 кришки і відхиляти вгору і вниз навколо підстави 23а з'єднувального язичка 23.

Таким чином, відкриває вушко 20 може бути повернуто в положення відкривання банки, як показано на фіг.2, а потім нахилене натискний частиною 21 вниз шляхом підйому захоплювальній частини 22, при цьому натискна частина 21 натисне на ділянку 8 розриву, щоб провести розрив матеріалу. З іншого боку, отвір, пробитий по наміченій лінії 9 розриву під дією захоплювальній частини 22, може бути знову герметично закрита, як показано на фіг.1 і 3, якщо відкриває вушко 20 розгорнути в положення укупорки відхилити захватні частина в положення герметизації, як показано на фіг.4.

Як зокрема показано на фіг.5-7, навколо зони 7 розриву з наміченою лінією 9 розриву є кільцева стінка 11, утворена штампом при формуванні поглиблення 12 на верхній стороні 3 диска 2 кришки, при цьому кільцева стінка оточує поглиблення 12 і служить його кордоном, а саме поглиблення 12 виступає з нижньої сторони 4 диска 2 кришки під кутом до диска. Кільцева стінка 11 своєю внутрішньою поверхнею утворює контур, який є замкнутим, і подобненки 11, і периферичної стінкою 5. Зона 7 розриву утворена дном 13 поглиблення 12, що означає, що ділянка 8 розриву і намічена лінія 9 розриву знаходяться на дні поглиблення 12. Як, зокрема, випливає з фіг.6, поданої конструкції поперечний переріз поглиблення 12 має по суті прямокутну форму.

Як видно, зокрема, з фіг.9-15, на нижній стороні захоплювальній частини 22 відкриває вушка 20 сформований звернений вниз герметизуючий виступ 25, який має форму, пов'язану з формою поглиблення 12, оточене кільцевої стінкою 11 диска 2 кришки. Герметизуючий виступ 25 у поданих конструкціях на вигляді збоку має прямокутну форму і містить ущільнюючий борт 26, який подібно замкнутому кільцю проходить уздовж зовнішнього периферичного контуру герметизуючого виступу 25, при цьому його зовнішній периферичний контур зв'язаний з контуром периметра внутрішньої поверхні кільцевої стінки 11. Крім того, нижня сторона 29 герметизуючого виступу 25 сполучена з верхньою стороною поглиблення дна 12, визначає зону 7 розриву.

Таким чином, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання, герметизуючий виступ 25 захоплювальній частини 22 відкриває вушка 20 входить в поглиблення 12енки 11, що, наприклад, видно на фіг.4. Таким чином, отвір, створене шляхом розриву ділянки 8 по наміченій лінії 9 розриву, може бути знову щільно закрито герметизуючим виступом 25, при цьому не вимагається, щоб периферичний контур герметизуючого виступу підходив за формою до контуру периметра самого отвору.

Замкнутий контур наміченої лінії 9 розриву менше, ніж контур периметра внутрішньої поверхні кільцевої стінки 11. Як видно з фіг.7, за рахунок цього між наміченою лінією 9 розриву і нижнім краєм кільцевої стінки 11 утворена внутрішня облямівка 31 типу фланця, а також заокруглена кутова западина 30, яка зв'язує внутрішню облямівку 31 з нижньою частиною кільцевої стінки. Як показано на фіг.4, з кутовою западиною 30 пов'язане опукле округлене кутове ребро 28 герметизуючого виступу 25 захоплювальній частини 22 відкриває вушка 20, яке входить в кутову западину 30, прилягаючи до неї, коли захватна частина 22 знаходиться в положенні закупорювання. Таким чином, поверхня кутовий западини 30 спільно з поверхнею кутового ребра 28 герметизуючого виступу, а також гладка внутрішня поверхня кільцевої стінки 11 спільно з гладким ущільнюючим бортом 26 герметизуючого виступу 25 можуть биерметизации банки. На фіг.7 також показано, що в кращому варіанті здійснення конструкції кутова западина 30 покрита ущільнюючим матеріалом 34. Таке рішення, особливо у разі банок з напоями, що містять витісняють речовини, такі, як вуглекислий газ, може бути корисним з точки зору збільшення опору ущільнення внутрішнього тиску.

Як видно, зокрема на фіг.5-8, навколо зони 7 розриву сформований кільцевої валик 15, виступаючий з верхньої сторони 3 диска 2 кришки, причому зовнішня бічна поверхня валика 17 15 похило спускається вниз, а внутрішня бічна поверхня 16 розташована вертикально, так що кільцева стінка 11 утворена у своїй верхній частині внутрішньої бічний поверхнею 16 кільцевого валика 15. Як показано на фіг.8, що утворюють лінії кільцевої поверхні стінки 11 або паралельні осі 14 кришки, або нахилені, як вісь 17 під кутом 3°, тому що внутрішня поверхня кільцевої стінки 11 розширюється до дна 13 поглиблення 12, яка оточена кільцевої стінкою 11, і, таким чином, на вигляді зверху виглядає, як невелика поднутрение. В силу конгруентности герметизуючого виступу 25 відкриває вушка те ж саме відноситься і до утворюючим лініях поверхні ущільнюючого борзующие кільцевої лінії стінки 11 паралельні осі 14 кришки.

Далі, у розглянутій конструкції фіксуюча заклепка 6 розташована на узвишші 18 на верхній стороні диска 2 кришки, що зокрема, видно на фіг.4, 6 і 8. Як показано на фіг.5, піднесення 18 утворено на виступаючому або опуклому ділянці 47 кільцевого валика 15. На фіг.8 видно, що верхня поверхня піднесення 18 може бути нахилена на кут 0-4° у бік зони 7 розриву. Відповідно нахилу верхньої поверхні піднесення 18 розташований і рівень, на якому відкриває вушко 20 здійснює обертання навколо фіксує заклепки. Згідно фіг.5 ширина В піднесення 18, щонайменше у його верхній частині, що відповідає ширині з'єднувального язичка.

Крім того, зона диска 2 кришки, навколишнє кільцеву стінку 11, може бути виконана з нахилом під кутом 0-4°, так щоб, як показано на фіг.4, 6 і 8, площина лінії вершини кільцевого валика 15 була нахилена в бік сусідньої ділянки периферичної стінки 5 відповідно нахилу верхньої поверхні піднесення 18 щодо рівня нормалі до осі 14, взятої у напрямку радіусу. У положенні закупорювання відкриває вушко 20 також займає похиле положення (див. фіг.4).

Як показано на фіг.5, поблизу фіксує заклепки 6 на ділянці 8 розриву мо�ивающего вушка 20 для руйнування матеріалу ділянки 8 розриву по наміченій лінії 9 розриву. Якщо є такий виступ 41, то на верхній стороні захоплювальній 22 частини повинен бути і повторний виступ 42 (див. фіг.1-4), тобто з нижньої сторони герметизуючого виступу 25 повинна бути западина, до якої повинен входити виступ 41, коли відкриває вушко 20 перебуває в положенні укупорки (фіг.4). Щоб надати жорсткість диска 2 кришки в області, протилежній зоні 7 розриву, є дві дугоподібні канавки 40, забезпечують жорсткість (див. фіг.1, 4 і 5), виконані на верхній стороні диска кришки.

Відкриває вушко 20 повинне мати конструкцію, що забезпечує можливо більший опір вигину. Щоб домогтися цього, вушко в цілому має тарілчасті форму, що зокрема показано на фіг.1, 12 і 13. У захоплювальній частини 22 тарілчастої форми з верхньої сторони штампом виконано поглиблений ділянку, який утворює герметизуючий виступ 25, виступаючий вниз з нижньої сторони захоплювальній частини, що, зокрема, видно на фіг.12 і 13. Герметизуючий виступ 25 по периметру оточений круговим фланцем 27, який, коли захватна частина знаходиться в положенні закупорювання, нависає над кільцевим валиком 15 (див. фіг.4), і який обрамляє відкриває вушко по всьому периметру. Збоку захоплювальній частини 22 може перебувати язичок 38 для захоплення.

У розглянутій конструкції вісь фіксує заклепки (див. фіг 1-4 і 8) поєднана з віссю 14 периферичної стінки 5 диска 2 кришки, в той час як захватна частина 22 своїм вільним кінцем майже дістає до внутрішньої поверхні периферичної стінки 5. На ділянці периферичної стінки 5, навпаки фіксує заклепки 5, позаду ділянки 8 розриву сформований стопор 32 (фіг.4), який взаємодіє із зовнішнім краєм 44 кругового фланця 27 відкриває вушка 20. При цьому стопор 32 виконаний з можливістю замикання зовнішнього краю 44, коли захватна частина 22 знаходиться в положенні закупорювання.

Як, зокрема, показано на фіг.1 і 2, відкриває вушко 20 встановлено на фіксує застібці 6 допомогою з'єднувального язичка 23, що розташований в U-подібним вирізом 24 між натискною частиною 21 і захоплювальній частиною 22 і своєю підставою 23а виконаний як одне ціле з бічною стороною натискний частини 21 і при цьому звернений до захоплювальній частини 22. З'єднувальний язичок відгинають в ту і іншу сторону навколо його основи 23а, коли виробляють відхилення відкриває вушка 20 вгору і вниз. Коли захватні частина 22 розгортають в положення закупорювання банки (фіг.3) і потім натискають на захватні частина, посилаючи герме�туп 25, визначається його відстанню від підстави 23а язичка, який при розвороті відкриває вушка в положення закупорювання банки перебуватиме на боці фіксує заклепки 6, протилежної герметизирующему виступу 25. З іншого боку, утворюють лінії внутрішньої поверхні кільцевої стінки 11, яка оточує поглиблення 12, який шляхом розвороту повинен бути вставлений герметизуючий виступ 25, не йдуть вздовж кривої розвороту відкриває вушка, а є прямими лініями, в кращому варіанті паралельними осі 14 кришки (див. фіг.8). З цієї причини герметизуючий виступ 25, заходячи у заглиблення, буде отцентрирован в поглибленні внутрішньою поверхнею кільцевої стінки 11 таким чином, що зможе повністю увійти в поглиблення. Таке центруючий переміщення відкриває вушка 20 буде компенсовано відповідної пружною згинальної деформацією з'єднувального язичка 23.

Як показано на фіг.13 і 14, в кращому варіанті здійснення, в конструкції натискний частини і з'єднувального язичка передбачені заходи, що збільшують жорсткість. З цією метою (див. фіг.14) ділянка 35 заготовки листового матеріалу, яка використовується для формування відкриває вушка, загорнутий від св�являється пластиною, з кожної сторони якої є лапки 36, вільні кінці яких доходять до фланцевого краю 44, а також є кінцевий ділянка 37, подібний з'єднувальний язичку 23 відповідної форми. Кінцевий ділянка 37 лежить під з'єднувальним язичком 23, співпадаючи з останнім, і також як і з'єднувальний язичок забезпечений кріпильним отвором 45 для шарнірної установки на фіксує застібці. Таким чином, ділянка 35 ефективним чином збільшує згинальну жорсткість натискного ділянки 21, а також жорсткість з'єднувального язичка 23. Отже, складова пружною згинальної деформації з'єднувального язичка 23 на підставі 23а, яке відчуває вигин, зростає, а причина цього криється в пружності самого з'єднувального язичка. Далі в загальній частині опису буде розглянуто та проілюстровано кресленнями можливість використання цього прийому для пружної посадки захоплювальній частини 22 поглиблення зони 7 розриву, оточеній кільцевої стінкою 11. Крім того, таке дублювання з'єднувального язичка 23 забезпечує можливість багаторазового отгибания з'єднувального язичка 23-35 в різних напрямках без зламу при багаторазовому відкриванні та закриванні банки.

На фіг.15 і 16 показана модификанном випадку, згідно фіг.15 та 16, до диску 2 кришки на стороні фіксує заклепки 6, протилежній зоні 7 розриву, сформовано приймальне поглиблення 46 для герметизуючого виступу 25 захоплювальній частини 22 відкриває вушка 20. Якщо відкриває вушко 20 (фіг.15 і 16), коли воно знаходиться в положенні закупорювання, повернути на 180° навколо заклепки 6 до положення відкривання банки, то герметизуючий виступ 25 можна посадити в приймальне поглиблення 46. Діаметрально навпаки стопора 32 на диску 2 кришки може перебувати другий стопор (не показаний) для фіксації захоплювальній частині відкриває вушка також і в положенні відкривання банки. Як видно на фіг.16, поверхня кришки в області приймального поглиблення 46 йде похило від піднесення 18, на якому встановлена фіксуюча заклепка, і за межі приймального поглиблення під кутом до 4° до протилежного ділянці периферичної стінки 5.

В інших відносинах конструкція фіг.15 і 16 відповідає конструкції фіг.3 і 4, так що до конструкції фіг.15 і 16 застосовно опис конструкції фіг.3 і 4.

На фиг.17 і 18 зображені дві конструкції банки 50 для напоїв, оснащені повторно закривається кришкою, що відповідає справжньому винаходу. Кришка 1 надіта на вільний торець 51 банки 50 периферич� кришки 1 (фиг.17) відповідає конструкції фіг.1-14. Кришка 1 (фиг.18) модифікована таким чином, що захватна частина 22 відкриває вушка на кожній своїй стороні містить крильевидние виступи 39. На фиг.17 і 18 показано, що відкриває вушко 20 перебуває в положенні закупорювання, при цьому захватна частина 22 втоплена до стану герметизації, як зображено на фіг.4. Оскільки герметизуючий виступ 25 захоплювальній частини 22 відкриває вушка 20 посаджений у поглиблення 12, оточене кільцевої стінкою 11, то навіть якщо кришку 1 ще не відкривали, відкриває вушко може перебувати в положенні закупорювання у процесі перевезення і зберігання і по суті захищати питну зону кришки від забруднення. Цьому додатково сприяє збільшена захватна частина 22, що забезпечується крильевидними виступами 39 (фиг.18).

Фиг.19 ілюструє і пояснює один технологічний етап виготовлення кришки 1, відповідної цим винаходу. Після виготовлення у процесі окремих технологічних операцій диска 2 кришки і відкриває вушка 20 і після приєднання відкриває вушка 20 заклепкою 6, кришку 1 поміщають на прес в матрицю 60, при цьому захватні частина ставлять у положенні закупорювання, як показано на фіг.4. Після цього у поглиблення на верхній стороні герметизуючого Ѐт герметизуючого виступу захоплювальній частини і внутрішня поверхня кільцевої стінки 11 ще раз піддаються спільної опрессовке, приймаючи свою кінцеву форму. Цим компенсується виробничий допуск на розкид розмірів внутрішньої поверхні кільцевої стінки, з одного боку, і ущільнюючого борту герметизуючого виступу 25, з іншого боку.

1. Торцева кришка банки, зокрема банки для напоїв, що містить:
диск (2) кришки, виконаний з листового матеріалу, що має верхню сторону (3), нижню сторону (4) і периферичну стінку (5), навколишнє верхню сторону диска кришки і виступає з зазначеної верхньої сторони, в якому між периферичної стінкою і фіксуючої заклепкою (6), розташованої на диску кришки, утворена зона (7) розриву з ділянкою (8) розриву, причому ділянка розриву по периметру в основному задано наміченою лінією (9) розриву, і
відкриває вушко (20), виконане з листового матеріалу, що включає в себе натискну частина (21) і захватні частина (22), і шарнірно закріплена на фіксує застібці допомогою сполучного язичка (23), який виконаний з примиканням до натискний частини, в вирізі (24) відкриває вушка між натискною частиною і захоплювальній частиною, при цьому на нижній стороні захоплювальній частини сформований виступаючий вниз герметизуючий виступ (25), утворений поглибленим ділянкою, вборт (26), який подібно замкнутому кільцю проходить уздовж зовнішнього периферичного контуру герметизуючого виступу,
так що, коли відкриває вушко знаходиться в положенні відкривання банки, на натискну частина (21) можна натиснути для відділення ділянки (8) від розриву диска кришки по наміченій лінії (9) розриву і створення отвори (10) в диску кришки, обумовленого кромкою отвору, причому зазначене отвір може бути знову герметично закрито ущільнюючим бортом (26) герметизуючого виступу (25) шляхом вдавлювання захоплювальній частини (22) в положення закупорювання після розвороту відкриває вушка навколо фіксує заклепки в положення закривання банки,
при цьому навколо зони (7) розриву диска (2) кришки проходить кільцева стінка (11), що має висоту та кут нахилу відносно верхньої сторони диска кришки, так, що вона оточує і визначає поглиблення (12), що включає дно, на якому сформовано ділянка (8) розриву і виконана лінія (9) розриву, причому кільцева стінка має внутрішню поверхню, що володіє замкнутим контуром периметра, розташованим між фіксує заклепкою (6) і периферичної стінкою (5) диска кришки, при цьому замкнутий контур лінії (9) розриву менше, ніж контур периметра внутрішньої п�внутрішня облямівка (31) типу фланця, причому форма контуру зовнішнього периметра ущільнюючого борту (26) герметизуючого виступу (25) відкриває вушка (20) відповідає контуру внутрішнього периметра кільцевої стінки (11), який не збігається з визначальною отвір (10) кромкою і ущільнюючий борт (26) по своєму зовнішньому кругового контуру входить в контакт з внутрішньою поверхнею кільцевої стінки (11), коли герметизуючий виступ втоплений в поглибленні в положенні закупорювання захоплювальній частини (22).

2. Торцева кришка по п.1, що відрізняється тим, що зовнішня периферична стінка (5) диска (2) кришки розташована симетрично відносно осі (14), а внутрішня поверхня кільцевої стінки (11) щонайменше у своїй верхній частині в напрямку висоти проходить паралельно зазначеної осі.

3. Торцева кришка з п.2, відрізняється тим, що кільцева стінка (11) щонайменше у своїй верхній частині і щонайменше уздовж більшої частини свого внутрішнього периметра утворена внутрішньою стінкою (16) кільцевого валика (15), що виступає з верхньої сторони диска кришки.

4. Торцева кришка з п.3, відрізняється тим, що кільцевий вал (15) утворений між зоною (7) розриву і фіксуючої заклепкою (6) з боку зони (7) розриву, зверненої до фиксирующеЀоходит вниз за межі внутрішньої поверхні внутрішньої стінки (16) кільцевого валика (15).

6. Торцева кришка по кожному з пп.1-5, що відрізняється тим, що фіксує заклепка (6) і з'єднувальний язичок (23) розташовані на узвишші (18), виступаючому з верхньої сторони (3) диска (2) кришки над зоною (7) розриву і над верхньою стороною диска кришки за рахунок формування відповідної западини на нижній стороні диска кришки.

7. Торцева кришка з п.6, відрізняється тим, що верхня поверхня піднесення (18) нахилена вниз під кутом у напрямку зони (7) розриву.

8. Торцева кришка з п.7, відрізняється тим, що диск (2) кришки має поверхню (19), навколишнє кільцеву стінку (11), яка має відповідний нахил відносно верхньої поверхні піднесення (18).

9. Торцева кришка по кожному з пп.3-5, що відрізняється тим, що кільцевий вал (15) в області фіксує заклепки (6) виконаний з опуклістю, оберненою в напрямку від зони (7) розриву, з утворенням опуклого ділянки (47), причому на зазначеному опуклому ділянці (47), образующем піднесення (18), яка виступає з верхньої сторони (3) диска (2) кришки над зоною (7) розриву і над верхньою стороною диска кришки, розташовані фіксуюча заклепка (6) і з'єднувальний язичок (23).

10. Торцева кришка по п.9, що відрізняється тим, що ділянка (8) разривй частини (22) відкриває вушка (20) в положення закупорювання накладається кільцеве зовнішнє кутове ребро (28) герметизуючого виступу (25) захоплювальній частини, при цьому внутрішня кутова западина або зовнішнє кутове ребро покриті ущільнюючим матеріалом (34).

11. Торцева кришка з п.6, відрізняється тим, що зовнішня поверхня і нижня сторона (29) герметизуючого виступу (25) за формою і розмірами взаємно відповідають області кришки, утвореної внутрішньою поверхнею кільцевої стінки (11) і верхньою стороною зони (7) розриву.

12. Торцева кришка з п.6, відрізняється тим, що на стороні зони (7) розриву, протилежної фіксує застібці (6), сформований стопор (32), який виступає з нижнього боку периферичної стінки (5) диска (2) кришки і виконаний з можливістю взаємодії способом замикання з круговим фланцем (27) захоплювальній частини (22), виступаючим над кільцевою стінкою, коли захватна частина (22) знаходиться в положенні закупорювання, з метою утримання герметизуючого виступу (25) у поглибленні (12), при цьому стопор (32) сформований видавлюванням матеріалу периферичної стінки з її зовнішньої сторони таким чином, що він займає обмежену ділянку уздовж окружності периферичної стінки або проходить по всій окружності периферичної стінки.

13. Торцева кришка по п.9, що відрізняється тим, що на стороні зони (7) розриву, протилежної фиксиру і виконаний з можливістю взаємодії способом замикання з круговим фланцем (27) захоплювальній частини (22), виступаючим над кільцевою стінкою, коли захватна частина (22) знаходиться в положенні закупорювання, з метою утримання герметизуючого виступу (25) у поглибленні (12), при цьому стопор (32) сформований видавлюванням матеріалу периферичної стінки з її зовнішньої сторони таким чином, що він займає обмежену ділянку уздовж окружності периферичної стінки або проходить по всій окружності периферичної стінки.

14. Торцева кришка по кожному з пп.1-5, що відрізняється тим, що натискна частина (21) і з'єднувальний язичок (23) відкриває вушка (20) посилені за рахунок підвороту подовженого ділянки (35) заготовки відкриває вушка під натискну частина і з'єднувальний язичок, при цьому подовжений ділянку (35) має вигляд пластини і містить лапки (35а), які виступають з кожної сторони ділянки (35) і закріплені шляхом обтиснення у бічних кромках захоплювальній частини, а також кінцеву частину у вигляді язичка, за формою ідентичну з'єднувальний язичку і шарнірно закріплену разом з з'єднувальним язичком на фіксує застібці (6).

15. Торцева кришка по п.9, що відрізняється тим, що, коли відкриває вушко (20) розгорнуто в положення закупорювання, захватна частина (22) розташована близько до периферичної стінці (5) диска кришки і виступаетз пп.1-5, відрізняється тим, що в диску (2) кришки з боку фіксує заклепки (6), протилежній зоні (7) розриву, виконана щонайменше одна збільшує жорсткість дугоподібна канавка.

17. Торцева кришка банки, зокрема банки для напоїв, що містить:
диск (2) кришки, виконаний з листового матеріалу і має верхню сторону (3), нижню сторону, периферичну стінку (5), яка оточує верхню сторону диска кришки і виступає з зазначеної верхньої сторони, і зону розриву, сформовану між периферичної стінкою і фіксуючої заклепкою (6), розташованої на диску кришки, причому зона (7) розриву включає ділянку (8) розриву, причому ділянка розриву по периметру в основному задано наміченою лінією (9) розриву, і
відкриває вушко (20), виконане з листового матеріалу, що включає в себе натискну частина (21) і захватні частина (22), і шарнірно закріплена на фіксує застібці допомогою сполучного язичка (23), який виконаний на своєму підставі з примиканням до натискний частини в вирізі (24) відкриває вушка між натискною частиною і захоплювальній частиною, при цьому на нижній стороні захоплювальній частини сформований виступаючий вниз герметизуючий виступ (25), утворений поглибленим уч�овою борт (26), проходить по периферичному контуру герметизуючого виступу,
так що, коли відкриває вушко (20) знаходиться в положенні відкривання банки, на натискну частина (21) можна натиснути на зоні розриву для відділення ділянки (8) від розриву диска кришки по наміченій лінії розриву і створення отвори (10) в диску кришки, причому зазначене отвір може бути знову закрито герметизуючим виступом (25) шляхом вдавлювання захоплювальній частини (22) в положення закупорювання після розвороту відкриває вушка навколо фіксує заклепки в положення закривання банки,
при цьому зона (7) розриву щонайменше на кільцевому ділянці, зверненому в бік, протилежний фіксує застібці (6), оточена крутий внутрішньою стінкою (16) кільцевого валика (15), що виступає з верхньої сторони (3) диска (2) кришки, причому фіксує заклепка (6) і з'єднувальний язичок (23) відкриває вушка (20) розташовані над зоною (7) розриву на верхній поверхні піднесення (18), який виступає з верхньої сторони диска (2) кришки, при цьому в області фіксує заклепки (6) з боку, протилежній зоні (7) розриву, кільцевої валик (15) виконаний опуклим з утворенням опуклого ділянки (47), при цьому піднесення (18) сформовано на опуклому ділянці (4клонена під кутом у напрямку зони (7) розриву.

19. Торцева кришка з п.18, відрізняється тим, що кільцевий вал (15) уздовж зони (7) розриву оточений поверхнею (19), має нахил, відповідний нахилу верхньої поверхні піднесення (18).

20. Торцева кришка з п.17, відрізняється тим, що кільцевий вал (15) на стороні зони (7) розриву, зверненої до фіксує застібці (6), безперервно триває між зоною розриву і фіксуючої заклепкою (6).

21. Торцева кришка з п.17, відрізняється тим, що між лінією (9) розриву і внутрішньої стінкою (16) кільцевого валика (15) утворена облямівка (31) типу фланця.

22. Торцева кришка з п.17, відрізняється тим, що захватна частина (22) відкриває вушка (20) містить кругової фланець (27), який, коли захватна частина (22) встановлена в положення закупорювання, виступає за кільцевою валик (15), причому на периферичної стінці (5) диска (2) кришки, збоку від кільцевого валика (15) на стороні, зверненої від фіксуючої заклепки (6), виконаний стопор (32), який виступає з внутрішнього боку периферичної стінки (5), що взаємодіє з круговим фланцем (27) способом замикання для утримання захоплювальній частині відкриває вушка в положенні закупорювання, причому стопор (32) сформований видавлюванням матеріалу периферичної стінки �енкі або проходить по всій окружності периферичної стінки.

23. Торцева кришка банки, зокрема банки для напоїв, що містить:
диск (2) кришки, виконаний з листового матеріалу, що має верхню сторону (3), нижню сторону (4) і периферичну стінку (5), яка оточує верхню сторону диска кришки і виступає з зазначеної верхньої сторони, в якому між периферичної стінкою і фіксуючої заклепкою (6), розташованої на диску кришки, утворена зона (7) розриву з ділянкою (8) розриву, причому ділянка розриву по периметру в основному задано наміченою лінією (9) розриву, і
відкриває вушко (20), виконане з листового матеріалу, що включає в себе натискну частина (21) і захватні частина (22), і шарнірно закріплена на фіксує застібці допомогою сполучного язичка (23), який виконаний з примиканням до натискний частини в вирізі (24) відкриває вушка між натискною частиною і захоплювальній частиною, при цьому на нижній стороні захоплювальній частини сформований виступаючий вниз герметизуючий виступ (25), утворений поглибленим ділянкою, виконаним штампом з верхньої сторони захоплювальній частини, при цьому герметизуючий виступ містить кругової борт (26), що проходить за периферичним контуру герметизуючого виступу,
так що, коли відкриває вушко (20)�а (8) від розриву диска кришки по наміченій лінії розриву і створення отвори (10) в диску кришки, причому зазначене отвір може бути знову закрито герметизуючим виступом (25) шляхом вдавлювання захоплювальній частини (22) в положення закупорювання після розвороту відкриває вушка (20) навколо фіксує заклепки (6) в положення закривання банки,
при цьому захватна частина (22) відкриває вушка (20) містить кругової фланець (27), який, коли захватна частина (22) знаходиться в положенні закупорювання, виступає за зону (7) розриву, причому зовнішній край зазначеного фланця розташовується близько до периферичної стінці (5) диска (2) кришки, а на периферичної стінці (5), збоку від зони розриву на стороні, зверненої від фіксуючої заклепки, виконаний стопор (32), який виступає з внутрішнього боку периферичної стінки (5), при цьому стопор (32) сформований видавлюванням матеріалу периферичної стінки з її зовнішньої сторони таким чином, що він займає обмежену ділянку уздовж окружності периферичної стінки або проходить по всій окружності периферичної стінки і взаємодіє з круговим фланцем способом замикання для утримання захоплювальній частині відкриває вушка в положенні закупорювання.

24. Банку (50) для напоїв, що містить торцеву кришку (1), охарактеризовану в кожному з пп.1-16.

25. Банку з п.24, отличаушко розгорнуто в положення закривання, виступає за кільцеву стінку (11), причому в положенні закривання відкриває вушко занурюється своїм герметизуючим виступом (25) в поглиблення (12), оточене кільцевої стінкою (11), при цьому ділянка (8) розриву залишається закритим і не відділеним від кришки, причому частина кругового фланця в положенні закривання відкриває вушка звернена в бік, протилежний фіксує застібці (6), і розташована поблизу периферичної стінки (5) диска (2) кришки, так що зона (7) розриву і кільцева стінка (11) закриті захоплювальній частиною (22) і її круговим фланцем.

26. Спосіб виготовлення торцевої кришки (1), охарактеризованной в кожному з пп.1-16, для банки, в якій герметизуючий виступ (25) відкриває вушка (20) містить кільцеву стінку (33), утворить ущільнюючий борт (26), що містить етапи, на яких:
формують диск (2) кришки і відкриває вушко (20) на окремих етапах способу, на яких відповідно формують кільцеву стінку (11) диска (2) кришки і ущільнюючий борт (26), утворює кільцеву стінку (33) герметизуючого виступу (25), причому відкриває вушко (20) за допомогою сполучного язичка (23) шарнірно закріплюють на фіксує застібці (6) диска (2) кришки, після чого кільцеву стінку (11) диска кришки і уплотняполнительной спільної опрессовке між матрицею (60) і пуансоном (61) преса при такому положенні диска кришки і відкриває вушка, в якому відкриває вушко розгорнуто в положення закривання, а захватна частина (22) опущена в положення закупорювання, при якому герметизуючий виступ (25) захоплювальній частини (22) разом з його ущільнюючим бортом (26) знаходиться в контакті з внутрішньою поверхнею кільцевої стінки (11).

27. Спосіб за п.26, відрізняється тим, що після етапу додаткової обпресування виробляють посадку периферичної стінки (5) диска (2) кришки вільним фланцем (51) на торець (52) банки (50) при такому положенні відкриває вушка (20), при якому захватна частина (22) розташована в положенні закупорювання. 

Схожі патенти:

Укупорочний пристрій упаковки

Винахід відноситься до укупорочному пристрою (1) упаковки (20), переважно, банки для напоїв, причому упаковка (20) містить кришку (2, 21), що включає, щонайменше, один ексцентрично розташований випускний ділянку (4, 22) із заданою лінією (6, 23) руйнування, і, крім того, передбачена накладка (3, 31), переміщувана щодо кришки (2, 21) з положення закриття в положення відкриття і назад

Банку з пальним

Винахід відноситься до банку з пальним, запірної кришці з термозварювальної плівки для такої банки з пальним, термозварювальної плівки для виготовлення такої запірної кришки, а також до застосування банки з пальним в якості джерела тепла та/або світла

Металева консервна банка з пристосуванням для розтину без заклепки

Винахід відноситься до упаковки, а саме до конструкції металевих консервних банок з пристосуванням для розтину без заклепки на кришці банки

Торцева кришка для банки

Винахід відноситься до харчової промисловості і призначене для банок для напоїв

Вузол кріплення петлі до кришки металевої консервної банки

Винахід відноситься до харчової промисловості та може використовуватися петельки для кріплення до кришки металевої консервної банки

Пристрій для розкриття пакувальних контейнерів

Винахід відноситься до пристрою для розкриття пакувальних контейнерів, що містять поверхню стінки з відкривається зливним отвором і укупорочним засобом з переднім кінцем у вигляді герметизуючого ділянки, вдавливаемого в зливний отвір, і заднім кінцем у вигляді ділянки стиснення, площа поперечного перерізу якого перевищує площу поперечного перерізу зливного отвору

Металева тара

Винахід відноситься до виробництва металевої тари з вскриваемими кришками, що використовується переважно для зберігання різних напоїв і пива в невеликих дозах

Упаковка для харчових продуктів

Винахід відноситься до упаковок і способів герметичного пакування п ищевой продукції і може бути застосовано в консервній та інших галузях харчової промисловості

Заготівля з шаруватого пластику

Винахід відноситься до ламінатним заготівлях з шаруватого пластику , що складається з субстрату і покриття з допоміжними засобами для відділення покриття або його частин , причому допоміжний засіб охватьшает розміщені в покритті надрізи або лінії зламу особливої форми , і допоміжне дію покращено завдяки тому, що для полегшення вивільнення зацепних поверхонь з метою відділення покриття або його частин ділянку, навколишній надрізи або лінії залому, забезпечений зоною жорсткості
Up!