Укупорочний пристрій упаковки

 

Винахід відноситься до укупорочному пристрою упаковки, переважно, банки для напоїв, причому упаковка містить кришку, що включає щонайменше один ексцентрично розташований випускний ділянку із заданою лінією руйнування, і, крім того, передбачена накладка, переміщувана щодо кришки з положення закриття в положення відкриття і назад, а також на випускному ділянці є перша опорна поверхня для взаємодії при русі накладки з розташованої на накладці відповідною поверхнею для вдавлювання випускного ділянки в упаковку.

Упаковки з випускним ділянкою перш за все зустрічаються в контейнерних упаковках, зокрема для сипучих матеріалів і рідин. У таких упаковок часто складно звільнити випускний ділянку. В якості прикладу: відомі банки, у яких для продавлювання отворів в кришці банки доводиться користуватися важелем. В інших упаковок є стрічки, за допомогою яких видаляється плівка. Зокрема, у упаковок з повторною закупоркою, як правило, використовуються кришки з геометричним або силовим замиканням.

Ці упаковки мають той недолік, що вони або дороги у виготовленні, або відкривання упаковки доставляє багато�єм на банку для напоїв встановлена друга кришка з металу, і з допомогою потовщення в першій кришці виробляється натискання на зливний отвір. Недолік такого виконання полягає в тому, що розтин зливного отвору по заданій лінії руйнування, так і продавлювання зливного отвору в банку, здійснюється з допомогою такого потовщення, так що тут доводиться докладати чималі зусилля, наслідком чого, в свою чергу, є витратна, об'ємна геометрія кришки, відповідно, накладки. Крім того, виявилося, що такі рішення не ведуть до повного звільнення зливного отвору, оскільки зливний отвір під дією докладених зусиль продавлюється всередину банки недостатньо глибоко.

Тому завдання винаходу полягає в усунення вищевказаних недоліків рівня техніки і створенні укупорочного пристрою упаковки, що забезпечує просте використання і, разом з тим, грунтовне звільнення випускного ділянки.

Ця завдання щодо укупорочного пристрою вищезгаданого типу згідно винаходу вирішується за рахунок того, що на випускному ділянці є друга додаткова опорна поверхня, яка, будучи дистанційована від першої опорної поверхні, при русі накладки теж взаимодеповерхность по суті передбачена для розкриття заданої лінії руйнування, у той час як друга опорна поверхня забезпечує вдавлення випускного ділянки в упаковку.

При поздовжньому або обертальному русі накладки щодо випускного ділянки відповідна поверхня накладки тисне на першу опорну поверхню для продавлювання випускного ділянки, виконаного на упаковці, всередину упаковки. Це дозволяє передбачити відносно просто реалізовану накладку з тим, щоб за допомогою різних - в залежності від виконання співвідношень важелів створити зусилля, необхідне для продавлювання випускного ділянки всередину упаковки. Описаний механізм відкривання є доцільним особливо у випадку банки, оскільки пристрої для відкривання банки, відомі з рівня техніки, часто не дуже зручні для використання. Це в першу чергу відноситься до круглим банкам, для яких цей механізм відкривання особливо зручний, причому він додатково має ту перевагу, що укупорочний пристрій згідно винаходу придатна також для повторного закривання банки. Укупорочний пристрій згідно винаходу, зокрема, придатне для упаковок, що мають жерстяну кришку. Зокрема, для напоїв, що містять вуглекислоту, часто використовуються жес� винаходу перша опорна поверхня, а також відповідна поверхня виконані у вигляді набігаючих скосів, в той час як друга опорна поверхня, переважно, виконана у вигляді набігаючого скосу чи піднесення. Тим самим, перша опорна поверхня, виконана, наприклад, у вигляді розділового скосу, забезпечує відділення випускного ділянки від кришки, а друга опорна поверхня, виконана у вигляді натискного скосу, забезпечує вдавлення або відхилення випускного ділянки всередину упаковки. При цьому вплив відповідної поверхні накладки на розподільчий скіс на випускному ділянці забезпечує відкривання упаковки, а при відкриванні упаковки - вдавлення випускного ділянки на спеціальній дільниці в упаковку. Для подальшого відкривання упаковки випускний ділянка в результаті взаємодії відповідної поверхні накладки з натискним скосом вдавлюється всередину упаковки настільки, що утворюється достатня отвір для спорожнення упаковки.

Зокрема, для відкривання випускного ділянки шляхом видавлювання, наприклад, по заданій лінії руйнування, вибитою в жерсті, необхідно цілеспрямовано затратити досить великі зусилля, які можуть бути простим способом створені за рахунок взаємодії з наклонерхность і при необхідності з великим зусиллям, пропонується, щоб випускний ділянку мав поверхню зі скосом, взаємодіючим з виступаючим елементом, наприклад, з кулачком або, якщо вони передбачені, з додатковим скосом або набігає кромкою на накладці, з тим, щоб в результаті взаємодії похилих площин домогтися сильного впливу на випускний ділянку. Якщо опорні поверхні відформовані в кришці упаковки штампуванням, то це дозволяє простим способом формувати опорну поверхню будь-якого виду і передбачати спеціальні скоси для оптимальної передачі зусиль.

Крім того, передбачено, щоб випускний ділянка була чітко обмежений заданою лінією руйнування з тим, щоб при відкриванні випускний ділянку легко відходив від навколишнього ділянки упаковки для вдавлювання всередину упаковки. При цьому випускний ділянка залишається з'єднаним з іншою упаковкою, наприклад, за допомогою перемички, для вдавлювання всередину упаковки без відриву від іншої упаковки і без провалювання в упаковку.

В іншому варіанті виконання винаходу відповідна поверхня накладки розташований у виїмці кришки. При цьому виїмка переважним чином має щонайменше один набігаючий скіс, розп�тветной площині була виштампована в матеріалі кришки. При цьому в закритому положенні кришки відповідна поверхню спочатку розташована у виїмці кришки упаковки. При русі накладки щодо кришки спочатку створюється попереднє напруга, під дією якого відповідна поверхня виходить з поглиблення в кришці і ковзає вздовж площини кришки. Потім відповідна поверхня досягає першої опорної поверхні, що виступає над поверхнею площини кришки. В результаті попереднє напруга продовжує наростати, так що при приляганні відповідної поверхні до першої опорної поверхні випускний ділянку відкривається по заданій лінії руйнування.

Пропонується, наприклад, щоб принаймні одна з опорних поверхонь мала набігаючий скіс, розташований під гострим кутом до площини кришки упаковки. При взаємодії відповідної поверхні накладки з потоком скосом тиск на випускний ділянка може поступово зростати, переважно до величини, що дозволяє відкрити упаковку. При цьому бажано, щоб планка була встановлена на випускному ділянці з можливістю повороту. Це дозволяє також опорної і відповідної поверхонь взаємодіяти на зовнішньому радіальному ділянці для використання�ність також може мати набігають скоси, розташовані під гострим кутом до площини накладки. Гострий кут створює плоску рампу, яка, як в передачі, подовжує шлях і зменшує необхідну силу для вдавлювання випускного ділянки в упаковку.

Особливий варіант виконання передбачає, щоб відповідна поверхня створювала тиск на випускний ділянку, спрямований під кутом до напрямку переміщення відповідної поверхні. Зазвичай відповідна поверхня діє на випускний ділянку таким чином, що випускний ділянку вдавлюється в упаковку в напрямку тиску. Зокрема, в круглих упаковках, в яких накладка може переміщатися шляхом обертання випускного ділянки, випускний ділянка не повинен вдавливаться в упаковку в напрямку цього обертання.

Тому для багатьох варіантів виконання переважно, щоб випускний ділянку втискався в упаковку, наприклад поперечно напрямку обертання накладки. Таким чином, випускні ділянки, відомі за звичайним банкам для напоїв, можуть, наприклад, спочатку, щонайменше, частково вдавливаться в упаковку під тиском накладки, щоб потім при подальшому русі накладки щодо кришки вдавити випускний ділянку в упаковку в напрямку дпочтительно, щоб накладка була встановлена з можливістю переміщення в бічному напрямку щодо випускного ділянки.

Зокрема, якщо накладка виконана з пластмаси, переважно, щоб відповідна поверхня була сформована в накладці. Це дозволяє простим чином надавати відповідь поверхні спеціальну форму, оптимально використовує підйомні сили, щоб вдавлювати випускний ділянку в упаковку з мінімальним зусиллям.

Спеціальний варіант з досить плоскою конструкцією передбачає, щоб обидві опорні поверхні встановлювалися в гнізді, розташованому в накладці. Це дає можливість обом опорним поверхням виступати над площиною кришки і заходити на ділянку накладки. Завдяки відносного руху опорних поверхонь і відповідної поверхні, передбаченої на накладці, на випускний ділянку діє сила, вдавливающая його в упаковку. Щоб дати можливість відповідної поверхні також виступати над площиною накладки без істотного збільшення висоти упаковки, пропонується, щоб кришка мала виїмку, в яку відповідна поверхня заходила б при певному положенні накладки щодо кришки упаковки.

При цьому виїмка предпочт передбачає, щоб накладка містила ущільнення, причому щоб воно було встановлено між виїмкою і відповідною поверхнею. Таке ущільнення допускає, наприклад, повторне закриття упаковки, зокрема, якщо упаковка заповнена рідкими середовищами.

Для досягнення ущільнюючої дії пропонується, щоб ущільнення прижималось до кришки під дією попереднього напруження. Для захисту простору між накладкою і іншою упаковкою від потрапляння компонентів упаковки і після відкриття випускного ділянки пропонується, щоб накладка містила ущільнення, розташоване навколо отвору в накладці.

В порядку доповнення або альтернативи пропонується, щоб накладка містила ущільнення, розташоване в накладці навколо укупорочного пристрою. Таким чином, накладка може містити укупорочний пристрій і отвір, причому ці області оточені відповідним ущільненням. Це забезпечує розлив вмісту упаковки, а також надійне укупоріваніє упаковки після вдавлювання випускного ділянки в упаковку.

Спосіб виготовлення, як, наприклад, спільна екструзія або багатокомпонентне лиття під тиском, дозволяють виконувати ущільнення з накладкою за одне ціле. П�отнение вимагає більшої еластичності, у той час як інша упаковка вимагає високої міцності.

Альтернативний варіант виконання передбачає, щоб ущільнення було встановлено на кришці і взаємодіяло з накладкою або щоб на кришці і накладці були передбачені відповідні ущільнення.

В іншому варіанті виконання передбачено, щоб поверхня накладки навколо зливного отвору, звернена від кришки, по суті була виконана плоскою. Завдяки цьому, наприклад, при питті з банки для напоїв істотно зменшується небезпека пролиття. Крім того, з накладки, наприклад, легко усуваються забруднення під час зберігання, а упаковки до того ж краще штабелюються.

Просте рішення винаходу передбачає, щоб накладка була закріплена на кришці. Отбортованная кромка банки може служити, наприклад, для фіксованої установки накладки на кришці з можливістю одночасного обертання.

Економічний варіант виготовлення передбачає, щоб накладка була виготовлена з пластмаси. Це дозволяє виготовляти накладки будь-яких кольорів і з оптимальними витратами, а також у великих кількостях.

Нижче винахід пояснюється більш докладно на прикладах виполненит взаємне розташування випускного ділянки та накладки у першому положенні;

фіг.2 - взаємне розташування випускного ділянки та накладки у другому положенні;

фіг.3 - схематично взаємне розташування випускного ділянки та накладки у третьому положенні;

фіг.4 - схематично взаємне розташування випускного ділянки та накладки у четвертому положенні;

фіг.5 - вид зверху другого варіанту виконання упаковки;

фіг.6 - перетин по лінії I-I на фіг.5;

фіг.7 - перетин по лінії II-II на фіг.5 і

фіг.8 - перетин по лінії III-III на фіг.5.

На фіг.1 зображено частковий розріз упаковки з укупорочним пристроєм 1, причому упаковка має кришку 2, над якою встановлено накладка 3. Накладка 3 закріплена на кришці 2 таким чином, що можливо відносне рух накладки 3 і кришки 2 (не показано). У разі круглої або округлої банки накладка 3 рухається відносно розташованої під ним кришки 2 як розмотування. Однак на фігурах чітко показано, що при іншому вигляді упаковки, аніж банку, до такого ж результату приводить бічне відносний рух накладки 3 і кришки 2.

Кришка 2 містить випускний ділянка 4, оточений аж до перемички 5 заданою лінією 6 руйнування, утвореної глибокими надрізами. Цей випускний ділянка 4 містить першу опорну поверхе другої опорної поверхні.

Додатково накладка 3 містить окружне ущільнення 9, встановлене у виїмці 11, причому на представлених фігурах ущільнення 9 вималювано тільки з правої сторони, в той час як з лівої сторони показаний паз 11 під ущільнення 9.

Крім того, накладка 3 має відповідну поверхню 12, встановлюється у першому положенні 1 на фіг.1 у виїмці 13 кришки 2, в той час як випускний ділянка 4 кришки заходить у виїмку 10 накладки 3.

При повороті або переміщенні накладки 3 щодо кришки 2 на фіг.2-4 відповідна поверхня 12 рухається у напрямку першої опорної поверхні 7. На фіг.2 показано положення, в якому відповідна поверхня 12 прилягає до першої опорної поверхні 7. Накладка 3 при цьому переміщенні вже кілька підвелася над кришкою 2, в той час як відповідна поверхня 12 на скосі 14 вийшла з виїмки 13 кришки 2.

При подальшому русі накладки 3 щодо кришки 2 в напрямку стрілки 15 відповідна поверхня 12 тисне на першу опорну поверхню 7, в той час як ущільнення 9 тисне на піднесення 8 (фіг.3).

Зокрема, тиск відповідної поверхні 12 на першу опорну поверхню 7 призводить до того, що на ділянці заданої лінії 6 руйнування, утвореної глибокими надрізами, випуѷрушения зусилля, надаване ущільненням 9 піднесення 4, діє на випускний ділянка 4 таким чином, що він на ділянці 16 ослаблення матеріалу, передбаченому в перемичці 5, надломлюється.

При подальшому русі накладки 3 щодо кришки 2 в напрямку стрілки 15 відповідна поверхня 12 досягає піднесення 8, внаслідок чого випускний ділянку надломлюється ще сильніше. В результаті в кришці 2 утворюється отвір 17, яке в положенні накладки 3, показаному на фіг.4, ще перекрито накладкою 3.

При подальшому русі накладки 3 в напрямку стрілки 15 випускний ділянка 18, утворений у вигляді отвори в накладці 3, виявляється на ділянці над отвором 17 в кришці 2. Завдяки цьому сипучий матеріал або рідина можуть вилучатись з упаковки простим способом (відкрите положення накладки 3).

При повторному закупорюванні упаковки накладка 3 рухається в напрямку проти стрілки 15 до тих пір, поки відповідна поверхня 12 накладки 3 знову не потрапить у виїмку 13 кришки 2, тобто поки накладка 3 знову не опиниться в закритому положенні на фіг.1. Ущільнення 9 забезпечує таке становище, що, незважаючи на заходження випускного ділянки 4 в упаковку, вміст, що залишається в упаковці, не може вийти нарѺоторое при відкритій упаковці укладається навколо отвору 17 і прилягає до краю отвору 17 в кришці 2. Завдяки цьому запобігається потрапляння матеріалу, що виходить з упаковки, область між кришкою 2 і накладкою 3.

На фіг.5-8 зображений альтернативний варіант виконання винаходу, причому на фіг.5 показана упаковка 20 з кришкою 21 без накладки на ній. Кришка 21 містить випускний ділянка 22, обмежений заданою лінією 23 руйнування лише частково і з'єднаний з іншою кришкою 21 перемичкою 24. На ділянці перемички 24 передбачено послаблення 22 матеріалу, що полегшує вдавлення випускного ділянки 22 в упаковку 20.

На випускному ділянці 22 передбачено розділову піднесення 26, містить на своїй верхній стороні розділовий скіс 27. Крім того, передбачено нажимний піднесення 28, містить натискний скіс 29.

На фіг.6-8 з правого боку показано, як відповідна поверхня 30 накладки 31 спочатку впливає на роздільну поверхня 27, а потім на натискний скіс 29. Для цього у цьому прикладі виконання накладка 31 з піднесенням, службовцям відповідною поверхнею, провертається над кришкою 21, причому відповідна поверхня 30 спочатку впливає на поверхню 27 роз'єму таким чином, що випускний ділянка 22 в області заданої лінії 23 руйнування розривається і изгибаетсѶимной скіс 29 вдавити випускний ділянка 22 в упаковку 20 ще далі. Оскільки з правого боку випускного ділянки 22 на фіг.7 передбачена перемичка 24 з ослабленням 25 матеріалу, в той час як з лівого боку випускного ділянки 22 задана лінія руйнування вже вспорота, випускний ділянка 22 вдавлюється, або провертається, упаковку 22 під кутом.

Натискний скіс 29 в нажимном підвищенні 28 виконаний таким чином, що за його похилій форми при подальшому провороте накладки 31 щодо кришки 21 відповідна поверхня 30 вдавлює натискну поверхню 29 і, тим самим, випускний ділянка 22 - далі в упаковку 20.

При подальшому провороте накладки 31 щодо випускного ділянки 22 отвір в накладці 31 досягає конгруэнтного положення з випускним ділянкою 22, так що рідина або сипучий матеріал із упаковки 20 можуть випускатися через випускний ділянка 22 і (не показаний) отвір в накладці 31. У цьому випадку з допомогою переміщення накладки 31 у вихідне положення також можливе надійне повторне закриття упаковки 20, причому (не показані) ущільнюючі засоби для запобігання виходу вмісту упаковки, зокрема, передбачені в накладці 22.

1. Укупорочний пристрій (1) для упаковки (20), переважно банки для напоїв, причому упаковка� із заданою лінією (6, 23) руйнування, і, крім того, передбачена накладка (3, 31), переміщувана щодо кришки (2, 21) з положення закриття в положення відкриття і назад, а також на випускному ділянці (4, 22) є перша опорна поверхня (7, 27), взаємодіюча при русі накладки (3, 31) з розташованої на накладці (3, 31) відповідної поверхнею (12, 30) для вдавлювання випускного ділянки (4, 22) в упаковку (20), відрізняється тим, що передбачена додаткова опорна поверхня (8, 29), розташована на випускному ділянці (4, 22), яка, будучи дистанційована щодо першої опорної поверхні (7, 27), при русі накладки (3, 31) також взаємодіє з відповідною поверхнею (12, 30).

2. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що перша опорна поверхня (7, 27), а також відповідна поверхня (12, 30) виконані у вигляді набігаючих скосів.

3. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що перша опорна поверхня (7, 27) виконана у вигляді кулачка, а відповідна поверхня (12, 30) - у вигляді набігає крайки.

4. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що друга опорна поверхня (8, 29) виконана у вигляді набігаючого скосу чи піднесення.

5. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що�про п.5, відрізняється тим, що виїмка (13) містить принаймні один набігаючий скіс (14), розташований під гострим кутом до горизонтальної накладки (3,31).

7. Укупорочний пристрій (1) п.5, відмінне тим, що виїмка (13) виштампована в матеріалі кришки (2, 21).

8. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що обидві опорні поверхні (7, 8) кришки (2, 21) розташовані у виїмці (10) в накладці (3, 31).

9. Укупорочний пристрій (1) за п.8, відмінне тим, що виїмка (10) виконана у вигляді ділянки із зменшеним поперечним перерізом матеріалу накладки (3, 31).

10. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що передбачено ущільнене засіб (9), переважно встановлюється між виїмкою (10) і відповідною поверхнею (12, 30) накладки (3, 31).

11. Укупорочний пристрій (1) по п.10, відмінне тим, що ущільнене засіб (9) встановлено в кришці (2, 21) та/або в накладці (3,31).

12. Укупорочний пристрій (1) по п.10, відмінне тим, що ущільнене засіб (9) встановлено навколо зливного отвору (18), розташованого в накладці (3, 31).

13. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що поверхня накладки (3, 31) навколо зливного отвору (18), звернена від кришки (2, 21), виконана, по суті, плоскою.<�а щодо кришки (2, 21).

15. Укупорочний пристрій (1) по п.1, що відрізняється тим, що накладка (3, 31) установлена з можливістю бічного переміщення відносно кришки (2, 21). 

Схожі патенти:

Кришка для герметичної ємності текучого харчового продукту і спосіб її виготовлення

Винахід відноситься до кришки для герметичної ємності текучого продукту і до способу її виготовлення

Затвор для закритих ємностей з полімерної плівки

Винахід відноситься до розміщенній над одним місцем закупорені ємності затвору з пластику, складається з шпунтової нижній частині з циліндричним зливним штуцером, сполученим або з'єднуються з ємністю різьбового ковпачка, навинчиваемого на нижню частину, і циліндричного пробійника, відкритого з обох сторін в осьовому напрямку і встановленого в нижній частині з можливістю переміщення, причому різьбовий ковпачок містить повідці, які при його першому відгвинчуванні спіралеподібно переміщують вниз пробійник, з, щонайменше, одним ріжучим елементом

Откривное пристосування

Винахід відноситься до пристрою для відкривання споживчих упаковок різних типів і розмірів, наприклад параллелепипедние упаковки з ламінованого паперу та пластику, пляшки дуттєвого формування або стаканчики, виготовлені тільки з пластику, а також різні види упаковок з скла, бляхи і алюмінієвої фольги

Повторно герметизируемая газонепроникна укупорочная конструкція

Винахід відноситься до укупорочной конструкції для ємностей з рідиною, що знаходиться під тиском

Одноразова упаковка для леткої рідини

Винахід відноситься до упаковки для рідини, що містить леткий розчинник

Банку з пальним

Винахід відноситься до банку з пальним, запірної кришці з термозварювальної плівки для такої банки з пальним, термозварювальної плівки для виготовлення такої запірної кришки, а також до застосування банки з пальним в якості джерела тепла та/або світла

Металева консервна банка з пристосуванням для розтину без заклепки

Винахід відноситься до упаковки, а саме до конструкції металевих консервних банок з пристосуванням для розтину без заклепки на кришці банки

Торцева кришка для банки

Винахід відноситься до харчової промисловості і призначене для банок для напоїв

Вузол кріплення петлі до кришки металевої консервної банки

Винахід відноситься до харчової промисловості та може використовуватися петельки для кріплення до кришки металевої консервної банки

Пристрій для розкриття пакувальних контейнерів

Винахід відноситься до пристрою для розкриття пакувальних контейнерів, що містять поверхню стінки з відкривається зливним отвором і укупорочним засобом з переднім кінцем у вигляді герметизуючого ділянки, вдавливаемого в зливний отвір, і заднім кінцем у вигляді ділянки стиснення, площа поперечного перерізу якого перевищує площу поперечного перерізу зливного отвору

Металева тара

Винахід відноситься до виробництва металевої тари з вскриваемими кришками, що використовується переважно для зберігання різних напоїв і пива в невеликих дозах

Упаковка для харчових продуктів

Винахід відноситься до упаковок і способів герметичного пакування п ищевой продукції і може бути застосовано в консервній та інших галузях харчової промисловості

Заготівля з шаруватого пластику

Винахід відноситься до ламінатним заготівлях з шаруватого пластику , що складається з субстрату і покриття з допоміжними засобами для відділення покриття або його частин , причому допоміжний засіб охватьшает розміщені в покритті надрізи або лінії зламу особливої форми , і допоміжне дію покращено завдяки тому, що для полегшення вивільнення зацепних поверхонь з метою відділення покриття або його частин ділянку, навколишній надрізи або лінії залому, забезпечений зоною жорсткості
Up!