Різьбове з'єднання

 

Винахід відноситься до області машинобудування самого широкого спектру застосування і може бути використане для створення нових працездатних сполук гайка - пружинна шайба - корпусні деталь в усіх галузях народного господарства.

З'єднання гайка - пружинна шайба - корпусні деталь широко відомо, наприклад, з'єднання гайка - пружинна шайба - корпусні деталь застосовується в машинобудуванні дуже широко: від найдоступніших для спостереження до найбільш закритих - ядерних реакторів, але досвід спостереження за таким сполуками показує, що в більшості випадків таке з'єднання не виконує свого функціонального призначення і гайки все одно відвертаються самостійно незважаючи на наявність гровера. У цьому легко переконатися, подивившись на гайки кріплення рейок до шпал, де гровери у всій красі бовтаються при проході поїзда, а гайка відвернулася настільки, що вже не виконує ніякої ролі. Причини відмови роботи пружинних шайб полягають в тому, що порушена технічна сутність такого з'єднання - висота нерівностей гайки набагато менше товщини решт пружинної шайби і в результаті - з'єднання не ратает і не гальмує самоотворачивание гайки.

Пружинні шайби виполняюѹби добре видно, товщина шайби однакова по всій шайбі, а на аркуші 71 рис.1 позиція "а" ще більш точно видно, що пружинна шайба після затяжки вирівнюється по своїй товщині і за які нерівності буде зачіпатися гайка - не ясно.

Недоліком всіх відомих різьбових з'єднань з пружинними шайбами є те, що вони не працюють із зазначених причин.

Пропоноване різьбове з'єднання позбавлене цього недоліку тому, що гайка на своїй посадкової площини має пилкоподібні зуби з похилою верхньою стінкою і вертикальний зріз, виконані по радіусу на майданчику з найбільшим діаметром, рівним діаметру пружинної шайби, ширина похилої верхньої стінки пилкоподібної зуба дорівнює висоті пружинної шайби, а вертикальний зріз зуба Сз.=Зс.=1,681 мм, де Зс. - золотий перетин від 1 мм, причому пружинна шайба має по всій товщині вертикальний або похилий зріз, лівий і правий кінці цієї шайби мають кути загострення, спрямовані в протилежні сторони по відношенню один до одного, за величиною кута рівні куті зустрічі верхньої стінки зуба з його вертикальним зрізом, а по висоті вони дорівнюють один одному, але більше висоти пружинної шайби на золотий перетин від 1 мм, при цьому на стягиваемом тілі (корпусі) на дная доріжка з пилкоподібних зубів, як і на посадковому місці гайки, причому верхня і нижня межі лівого і правого кінців пружинної шайби паралельні один одному.

Технічний результат - збільшення сил тертя між пружинною шайбою і гайкою, пружинної шайби і корпусом і збільшення працездатності різьбового з'єднання.

Завданням цього винаходу є підвищення надійності самоконтрения гайки за рахунок збільшення сил тертя, а кінці пружинної шайби тепер обов'язково потраплять при самоотворачивании гайки вертикальний зріз найближчого пилкоподібної зуба.

Нові ознаки:

- гайка на своїй посадкової поверхні має пилкоподібні зуби з похилою верхньою стінкою і вертикальний зріз, виконані по радіусу на майданчику з найбільшим діаметром, рівним або трохи більше діаметра пружинної шайби,

- ширина похилої верхньої стінки пилкоподібної зуба дорівнює висоті пружинної шайби, а вертикальний зріз зуба Сз.=Зс.=1,681 мм, де Зс. - золотий перетин від 1 мм

- пружинна шайба має вертикальний або похилий зріз, лівий і правий кінці цієї шайби мають кути загострення, спрямовані в протилежні сторони по відношенню один до одного, а по величині кута рівні куті зустрічі верхньої стінки зуба з його вертна золотий перетин від 1 мм

- на стягиваемом тілі (корпусі) на діаметрі, рівним діаметру пружинної шайби або трохи більше, виконана кільцева доріжка, аналогічна доріжці з пилкоподібних зубів, як і на посадковому місці гайки.

Перераховані нові суттєві ознаки у сукупності з відомими необхідні і достатні для досягнення технічного результату у всіх випадках, на які поширюється витребовують обсяг правового захисту.

Технічний результат досягається завдяки виконанню на посадковому місці гайки пилкоподібних зубів і таких же зубів на стягиваемом тілі (корпусі), куди при затягуванні гайки потрапляють кінці пружинної шайби і надійно загальмовують гайку від самоотворачивания.

На фіг.1 дано загальний вигляд різьбового з'єднання, на фіг.2 - вид Б, показує кругову доріжку з пилкоподібних зубів на посадковому місці гайки.

Пристрої з'єднання. Стягуючий різьбовий елемент 1 (болт) з отвором під фіксуючий елемент, гайка 2, пружинна шайба 3, стягиваемое тіло (корпус) 4, а гайка 2 на своїй посадкової поверхні має пилкоподібні зуби 5 з похилою верхньою стінкою 6 і вертикальний зріз 7, виконаний по радіусу на майданчику з найбільшим діаметром, рівним або трохи болшайби 3, причому вертикальний зріз 7 зуба 5 - Вз.=Зс.=1,681 мм, де Зс. - золотий перетин від 1 мм, при цьому пружинна шайба 3 має по всій товщині вертикальний або похилий зріз, лівий 8 і правий 9 кінці цієї шайби мають кути загострення, спрямовані в протилежні сторони по відношенню один до одного, за величиною кута рівні куті зустрічі верхньої стінки 6 зуба 5 з його вертикальним зрізом 7, а по висоті вони дорівнюють один одному, але більше висоти пружинної шайби 3 на золотий перетин від 1 мм, при цьому на стягиваемом тілі (корпусі) на діаметрі, що дорівнює діаметру пружинної шайби 3 або трохи більше його, виконана кільцева доріжка, аналогічна доріжці з пилкоподібних зубів 5, як і на посадковому місці гайки 2, причому верхня і нижня межі лівого 8 і правого 9 решт пружинної шайби 3 паралельні один одному. Умовно, для кращого розуміння, вісь з'єднання на фіг.1 показаний товстою лінією 10, а стрілка А показує загвинчування гайки навколо осі 10. Болт 1 показаний штрихами, тому що він не є предметом винаходу і не піддався ніяким змінам.

Робота з'єднання полягає в тому, що при затягуванні гайки 2 по стрілці А зуби 5 ковзають по пружинної шайби 3 та клацають, показуючи цим, що затягування відбувається. При возмопружинной шайби 3 ускочить на черговий зуб і законтрит подальше відвернення гайки 2.

Різьбове з'єднання, що включає стягуючий різьбовий елемент з отвором під фіксуючий елемент, гайку, пружинну шайбу і стягиваемое тіло (корпус), відрізняється тим, що гайка на своїй посадкової поверхні має пилкоподібні зуби з похилою верхньою стінкою і вертикальний зріз, виконані по радіусу на майданчику з найбільшим діаметром, рівним або більшим діаметра пружинної шайби, ширина похилої верхньої стінки пилкоподібної зуба дорівнює висоті пружинної шайби, а вертикальний зріз зуба - Вз=Зс=1,618 мм, де Зс - золотий перетин від 1 мм, причому пружинна шайба має по всій товщині вертикальний або похилий зріз, а лівий і правий кінці цієї шайби мають кути загострення, спрямовані в протилежні сторони по відношенню один до одного, а по величині кута рівні куті зустрічі верхньої стінки зуба з його вертикальним зрізом, а по висоті вони дорівнюють один одному, але менше висоти пружинної шайби на золотий перетин від 1 мм, при цьому на стягиваемом тілі (корпусі) на діаметрі, що дорівнює діаметру пружинної шайби або трохи більше, виконана кільцева доріжка, аналогічна доріжці з пилкоподібних зубів як і на посадковому місці гайки, причому верхні і нижні межі лівого і правого концо�

 

Схожі патенти:

Спосіб і пристрій стопоріння різьбових з'єднань

Винахід відноситься до кріпильних пристроїв

Багатогранна шайба конструкції землякова для установки на грані головки додаткового болта

Винахід відноситься до пристроїв для стопоріння кріпильних елементів

Багатогранна шайба конструкції землякова для установки на грані головки додаткового болта

Винахід відноситься до пристроїв для стопоріння кріпильних елементів

Багатогранна шайба конструкції землякова для установки на грані головки додаткового болта

Винахід відноситься до пристроїв для стопоріння кріпильних елементів

Різьбова гайка, спосіб її виготовлення і інструмент, що використовується при здійсненні способу

Винахід відноситься до кріпильних елементів та їх виготовлення

Спосіб різьбового кріплення деталей

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використано для з'єднання деталей, що піддаються впливу динамічних і вібраційних навантажень

Спосіб різьбового кріплення деталей

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використано для з'єднання деталей, що піддаються впливу динамічних і вібраційних навантажень

Спосіб різьбового кріплення деталей

Винахід відноситься до машинобудування і може бути використано для з'єднання деталей, що піддаються впливу динамічних і вібраційних навантажень
Up!