Ребро полотенной стрічки (варіанти)

 

Область техніки

Даний винахід відноситься до конвеєрних стрічок для сільськогосподарського обладнання, в особливості до конвеєрним стрічкам полотенних жниварок комбайнів і сільськогосподарських машин.

Рівень техніки

Відомі комбайни збиральні машини, оснащені жатками з конвеєрними стрічками. У цих жатках, званих також фахівцями «полотенними» жатками, використовується горизонтальна конвеєрна стрічка, орієнтована по суті перпендикулярно напрямку руху комбайна. Конвеєрна стрічка підтримується рамою і наводиться приводними роликами. Стрічка знаходиться безпосередньо за передньою кромкою жатки, яка включає в себе ріжучий апарат. Мотовило забезпечує падіння зрізаної рослинності на конвеєрну стрічку, яка далі транспортує її до центру жатки, де прибрана маса подається в корпус живильника для обмолоту всередині комбайна.

З рівня техніки відомо також кріплення невисоких вертикальних ребер, рівномірно рознесених по довжині конвеєрної стрічки для більш агресивною подачі прибраній маси до корпусу живильника. Оскільки стандартні конвеєрні стрічки для полотненних жниварок виготовляються з вулканізованої гуми, відомі ре�ти стрічки в процесі вулканізації.

Конвеєрна стрічка утворює замкнуту петлю, так що після подачі прибраній маси до центру жатки вона огинає ролик і стає нижньою поверхнею і рухається поперечно назовні до тих пір, поки не омине кінцевий бічній ролик і не почне транспортувати нову прибрану масу по верху конвеєра. Нижня сторона полотенного конвеєра містить нижні рамні напрямні лінії, такі як показані позиціями 22 на фіг.2. Ці рамні напрямні необхідні для захисту стрічки та її ребер від контакту з іншими частинами жатки, а також для того, щоб сприяти направленню стрічки і не допускати сміття до рухомих частин конвеєра.

При певних обставинах зовнішні гребені ребер стрічки можуть входити в контакт з напрямними, що викликає небажаний швидкий знос ребер. Провисання стрічки є одним з таких обставин, які викликають небажаний контакт між верхніми краями ребер і направляючими.

Полотенние конвеєри часто бувають оснащені натяжними пристроями, здатними зменшити провисання стрічки. Однак у відповідності з постійно зростаючими загальними вимогами підвищення швидкості і продуктивності при збиранні жатки стають все ширше, так що конвейерни можуть долати здатність натяжних систем щодо запобігання контакту ребер з розташованими під ними напрямними. По різним конструктивним міркувань збільшення зазору між напрямними і ребрами стрічки також небажано.

Відповідно, в цій області існує потреба у зниженні зносу ребер конвеєрної стрічки від впливу на них направляючих та інших опорних компонентів полотенной жниварки. Крім того, існує загальна постійна потреба у підвищенні довговічності полотенних стрічок та їх складових частин.

Робилися спроби вирішити цю проблему шляхом використання для ребер матеріалів, відмінних від вулканізованої гуми, з якої виготовлена інша стрічка. Проте фахівцям в області виготовлення і використання конвеєрних стрічок добре відомо, що вулканізована гума погано поєднується з тими матеріалами, які володіють адекватною стійкістю до того типу зносу, якому піддаються ребра конвеєрної стрічки. Більш конкретно, щонайменше, для верхньої частини ребер полотенной стрічки було б бажано використовувати полімери надвисокої молекулярної ваги (полімери СВМБ) з-за їх високої стійкості до зношування від контакту з опорними компонентами, такими як напрямні. Інші рішення рівня техніки, такі як використання стрижнів з сте�он ребра, не є задовільними внаслідок недостатньої жорсткості опори або з'єднання, або ж тому, що вони повинні бути вбудовані всередині верхньої поверхні ребра з вулканізованої гуми, яка сама піддається зносу.

Відповідно, в цій області існує потреба у створенні для конвеєрної стрічки полотенной жатки комбайна або збиральної машини ребра, має зносостійку жорстку зовнішню крайку, яка залишається надійно прикріплених до нижньої частини ребра, причому ця нижня частина може бути прикріплена до стрічки з вулканізованої гуми звичайним способом з'єднання при вулканізації, щоб допускати адекватний вигин ребра при проході навколо ролика.

Розкриття винаходу

Предметом даного винаходу є ребро полотенной стрічки, що містить зносостійку верхню сторону і не володіє зносостійкістю нижню сторону, здатну до міцного з'єднання з зовнішньою поверхнею полотенной конвеєрної стрічки. Верхня зносостійка частина ребра містить поздовжньо проходить виступ, що має більш тонке поперечний переріз, ніж решта ребро. Безліч наскрізних отворів рознесені по довжині виступу. Матеріал низької зносостійкості обраериала. Матеріал підстави проходить через кожне з наскрізних отворів у виступі із зносостійкого матеріалу, тим самим надійно з'єднуючи верхній і нижній компоненти ребра.

Інші галузі використання цього винаходу будуть зрозумілі з докладного опису, наведеного нижче. Слід розуміти, що опис і є переважними конкретні приклади здійснення дані в якості ілюстрації і не обмежують обсягу захисту винаходу.

Короткий перелік креслень

Далі з посиланнями на прикладені креслення будуть докладно описані приклади здійснення винаходу. На кресленнях:

фіг.1 зображує в перспективі конвеєрну стрічку полотенной жатки,

фіг.2 зображує полотенную конвеєрну стрічку на вигляді з торця конвеєра,

фіг.3 зображує в перспективі окремо зносостійку частина ребра щодо винаходу,

фіг.4 зображує в перспективі ребро в зборі, містить зносостійку верхню частину і основу з вулканізованої гуми,

фіг.5 зображує у збільшеному вигляді в перспективі з вирізом ребро полотенной стрічки, прикріплене до стрічки способом вулканізації,

фіг.6 зображує ребро полотенной стрічки на вигляді з торця з вирізом.

Здійснення винаходу

На фіг.1 показаний в перспективі конвеєрна стрічка 10 полотенной жниварки. Вона містить стрічку 12 із зовнішньою поверхнею 14. Стрічка виготовлена з гнучкого матеріалу, в загальному випадку з вулканізованої гуми. Ребра 16 рівномірно рознесені по довжині верхньої поверхні 14 стрічки 12. При використанні в полотенной жниварці комбайна ребра 16 сприяють подачі зрізаної маси, що лежить на верхній поверхні 14 стрічки 12, до корпусу живильника для подальшої обробки.

Як показано на фіг.2, стрічка підтримується опорним пристроєм 20. Відомим чином стрічка 12 підтримується на своїх кінцях роликами. У типовому випадку, щонайменше, один ролик є приводним, а стрічка 12 у вигляді нескінченної петлі огинає два кінцевих ролика і підтримується між ними опорами, які можуть бути утворені напрямними поверхнями або іншими роликами (не показано). Оскільки стрічка виконана у вигляді замкнутої петлі, кожне ребро 16 рухається по замкнутій траєкторії навколо рами і двох роликів 20 для виконання своєї функції на верхній гілці або поверхні 16А, а потім повертається назовні і переходить на нижню гілку або поверхню 16В.

Стрічка полотенной жатки та інші ь на зворотному шляху на нижній стороні конвеєра, передбачені рамні напрямні 22. Крім того, рамні напрямні призначені для того, щоб сприяти направленню стрічки 12 і захищати її від сміття, що потрапляє між стрічкою і опорним пристроєм 20. Як видно на фіг.2, між рамною направляючої 22 і зовнішньої кромкою ребра 16 утворений зазор. Однак, як це було описано вище, незважаючи на цей зазор, зазначені дві поверхні часто входять у небажаний контакт, викликаючи знос зовнішньої кромки ребра 16.

Кожне ребро 16 містить зносостійку частина 30 та підстава 44. Як видно на фіг.3, зносостійка частина містить 30 головку 32 з крайньої зовнішньої поверхнею 34. Крайня зовнішня поверхня 34 і в якості опції інші поверхні головки 32 відкриті для впливу на них і розташовані таким чином, що крайня зовнішня поверхня 34 є поверхнею контакту з іншими компонентами опорного пристрою 20 жатки, включаючи рамну напрямну 22 і будь-які інші компоненти. Зовнішня частина 30 ребра виготовлена з матеріалу, який володіє більшою зносостійкістю в порівнянні з частиною, яка буде описана далі. У наведеному прикладі виконання зовнішня частина 30 виготовлена з полімерів надвисокої молекулярної ваги.

Під �вання центральний виступ 36 підтримує голівку 32 і виконаний заодно з нею (способом екструзії). В даному прикладі виступ виконаний суцільним в поздовжньому напрямку. Уздовж виступу 36 виконані рознесені по довжині наскрізні отвори 38, проходять поперечно ребру 16 або поздовжньої осі зовнішньої частини 30. На нижній або внутрішній стороні виступ 36 має полиці 40 з утворенням поздовжньо проходить шийки 42 між головкою 32 і полицями 40. Наскрізні отвори 38 проходять через шийку 42.

Як найкраще видно на фіг.4, кожне ребро містить також підстава 44. Основа виготовлена з матеріалу, який може бути легко з'єднаний з верхньою поверхнею 14 стрічки 12. В даному прикладі виконання підстава 44 виготовлено з вулканізованої гуми. Підстава 44 має дві бокові сторони 48А і 48В. Ці сторони мають внутрішні поверхні, опуклі всередину для входу в увігнуті боку шийки 42 і освіти з ними утримуючого з'єднання. Додатково в якості опції між підставою і верхньою поверхнею 14 стрічки 12 може бути передбачена проміжна утримує або опорна частина 46. У наведеному прикладі виконання нижня поверхня проміжної частини 46 прикріплена до верхньої поверхні 14 стрічки 12 вулканізацією.

Підстава 44 сформовано навколо центрального виступу 36 зовнішньої частини 30. Матер�ся похило назовні від верхньої сторони з утворенням трапецеїдального поперечного перерізу, хоча в рамках винаходи можливі й інші форми поперечного перерізу.

Як найкраще видно на вигляді в перспективі з вирізом на фіг.5 і в поперечному перерізі фіг.6, що утримує перемичка 50 або петля проходить через отвори 38, так що верхня частина утримується у своєму становищі щодо заснування 44. В даному прикладі виконання матеріал підстави 44 проходить через отвори 38 і утворює суцільну виконану за одне ціле перемичку 50 між двома бічними сторонами підстави 44. Безперервна єдина конструкція підстави 44 з петлями 50, що проходять через отвори 38, утворює утримує елемент, достатній для утримання зовнішньої частини 30 в наміченому положенні незалежно від міцності, слабкості або навіть відсутності з'єднання між поверхнями підстави 44 і зовнішньої частини 30.

Підстава 44 прикріплене до проміжної частини 46 відомими способами, такими як вулканізація, а проміжна частина 46, в свою чергу, може бути прикріплена до верхньої поверхні 14 стрічки 12. В якості опції проміжна частина 46 може бути зміцнена у виїмці 48, виконаної для її установки.

При виготовленні зносостійку пластмасу, таку як полімер надвисокої молекулярної ваги, формую�Після цього у поздовжньому виступі 36 виконують наскрізні отвори 38 способом свердління або штампування. Далі матеріал, що володіє плинністю при підвищеній температурі, такий як гума, використовують для виготовлення основи 44. Формування підстави 44 включає пропуск текучого матеріалу через наскрізні отвори 38. Це може бути виконана, наприклад, шляхом того, що верхню частину встановлюють на дно форми і заливають розплавлену гуму зверху, так що гума обтікає виступ 36. При затвердінні або іншому процесі затвердіння текучого матеріалу підстави він затвердне також всередині отворів 38 верхній частині і утворює безперервну єдину петлю або утримуючу перемичку для конструктивного утримання верхньої частини 30. Після цього нижню поверхню підстави 44 прикріплюють до проміжної частини 46 стрічки 12 відомим способом, таким як вулканізація. Додатково клеючий матеріал, такий як клей, що може бути нанесений на поверхні верхньої частини, наприклад на поздовжній виступ 36, для посилення з'єднання при виготовленні єдиного ребра.

Очевидно, що при здійсненні винаходу можливі різні зміни і модифікації. Відповідно, описані і представлені на кресленнях приклади виконання служать тільки для ілюстрації винаходу і не обмежують обсяг захисту, який �омбайна або прибиральної машини, містить:
зовнішню частину, що має поверхню зносу, причому ця зовнішня частина містить виступ, по суті, протилежна цій поверхні зношування, при цьому виступ має протилежні бічні поздовжньо проходять западини, утворюють у виступі шийку, розташовану між поверхнею зносу і полицею на виступі,
при цьому зовнішня частина виготовлена з більш зносостійкого матеріалу, ніж підстава ребра,
зазначена підстава виконано з двома протилежними поздовжньо проходять бічними сторонами, причому кожна з сторін містить звернену всередину опуклість, і ці опуклості прилягають до зазначених западин шийки зовнішньої частини, так що бічні сторони підстави утримують зовнішню частину,
при цьому основа виготовлена з матеріалу, більш здатного до з'єднання з конвеєрною стрічкою, ніж зовнішня частина.

2. Ребро по п.1, що відрізняється тим, що додатково містить наскрізні отвори, поздовжньо рознесені по довжині шийки зовнішньої частини, а підстава проходить через ці наскрізні отвори для освіти утримує перемички між бічними сторонами підстави, що проходить через ці наскрізні отвори.

3. Ребро по п.1, що відрізняється тим, що зовнішня частина срстия зовнішньої частини, причому ці утримуючі перемички утримують зовнішню частину на підставі.

4. Ребро по п.1, що відрізняється тим, що зовнішня частина виготовлена з пластмаси надвисокої молекулярної ваги.

5. Ребро по п.1, що відрізняється тим, що основа виготовлена з гуми.

6. Ребро полотенной стрічки, що містить:
зовнішню частину, що має поверхню зносу, причому ця зовнішня частина виготовлена з більш зносостійкого матеріалу, ніж підстава ребра, і містить голівку, щонайменше, з однією поверхнею, відкритою для впливу на неї зносу поверхонь,
при цьому зовнішня частина містить поздовжньо проходить виступ, виконаний заодно з поверхнею зносу зовнішньої частини, і в цьому поздовжньо проходить виступі виконано безліч наскрізних отворів, які рознесені поздовжньо по довжині поздовжньо проходить виступу і орієнтовані поперечно даного поздовжньо проходить виступу,
зазначена підстава виготовлено з матеріалу, здатного до з'єднання з матеріалом гнучкої конвеєрної стрічки, причому це основа проходить уздовж кожної сторони поздовжньо проходить виступу зовнішньої частини і сформовано таким чином, перша бічна сторона підстави з'єднується з матеріалом про�м дане з'єднання містить утримуючу перемичку, утримуючу зовнішню частину на підставі.

7. Ребро по п.6, який відрізняється тим, що зовнішня частина виготовлена з полімеру надвисокої молекулярної ваги.

8. Ребро по п.6, який відрізняється тим, що основа виготовлена з вулканізованої гуми.

9. Ребро по п.6, який відрізняється тим, що зовнішня частина виготовлена способом екструзії.

10. Ребро по п.6, який відрізняється тим, що зазначені наскрізні отвори орієнтовані поперечно щодо поздовжньої осі зовнішньої частини.

11. Ребро по п.6, який відрізняється тим, що зазначені наскрізні отвори виконані способом свердління або штампування. 

Схожі патенти:

Вертикальний стрічковий конвеєр

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до двоконтурним вертикальних стрічкових конвеєрів, і може бути використано, наприклад, на дробильно-сортувальних заводах і збагачувальних фабриках гірничорудної та інших галузей промисловості

Вертикальний стрічковий конвеєр

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до двоконтурним вертикальних стрічкових конвеєрів, і може бути використано, наприклад, на дробильно-сортувальних заводах і збагачувальних фабриках гірничорудної та інших галузях промисловості

Вертикальний стрічковий конвеєр

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до двоконтурним вертикальних стрічкових конвеєрів, і може бути використано, наприклад, на дробильно-сортувальних заводах і збагачувальних фабриках гірничорудної та інших галузях промисловості

Стрічковий конвеєр з підвісною стрічкою

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до стрічкових конвеєрів з підвісною стрічкою для транспортування кускових і сипучих вантажів

Конвеєр з підвісною стрічкою

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до стрічкових конвеєрів з підвісною стрічкою

Вертикальний стрічковий конвеєр

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до вертикальних стрічкових конвеєрів, і може бути використано, наприклад, на дробильно-сортувальних заводах і збагачувальних фабриках

Вертикальний стрічковий конвеєр

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до двоконтурним вертикальних стрічкових конвеєрів

Вертикальний стрічковий конвеєр

Винахід відноситься до конвейеростроению, а саме до вертикальних стрічкових конвеєрів, і може бути використано, наприклад, на дробильно-сортувальних заводах і збагачувальних фабриках

Безперервний транспортер

Винахід відноситься до пристроїв, призначених для переміщення породи з рудника, зокрема до безперервним транспортерам та більш конкретно до підвісним безперервним транспортерам

Валкова жниварка

Винахід відноситься до сільськогосподарського машинобудування і може бути використане при створенні валкових жаток-накопичувачів

Валкова жниварка

Винахід відноситься до сільського господарства , а саме до агрегатів, призначеним для скошування хлібів у валки

Жатка

Жатка // 961596

Жатка

Жатка // 697080
Up!