Спосіб отримання шаруватого матеріалу для етикеток

 

Даний винахід відноситься до способу отримання шаруватого матеріалу для етикеток.

Прозорі, чутливі до тиску етикетки, зокрема пивні етикетки, дуже часто мають наступну конструкцію: підкладку плівки поліетилентерефталату (ПЕТФ) покривають з одного боку розділовим складом, зазвичай силіконовим полімером, який покривають адгезивом, чутливим до тиску. Цей адгезив, чутливий до тиску, висушують при підвищеній температурі, після чого особовий матеріал ламінують на адгезивні бік. Адгезив потім, під тиском процесу ламінування, переходить на плівку лицьового матеріалу. Плівка лицьового матеріалу є зазвичай прозорою плівкою поліпропілену товщиною зазвичай між 20 і 60 мкм.

З цієї самоклеющейся конструкції потім нарізають вузькі заданої ширини смуги, придатні для подальшого перетворення чутливим до тиску принтером етикеток. Наступним кроком в способі отримання етикеток є те, що принтер друкує плоску прозору плівку, не чутливу до тиску на звороті, зазвичай це плівка з двухосноориентированного поліпропілену (BOPP) або плівка з ПЕТФ, потім цю запечатану пленвляемой виробником етикеткового матеріалу. Цей шаруватий матеріал зазвичай має товщину між 12 і 40 мкм.

Ця плівка друкується на звороті, щоб забезпечити фарбам стійкість до стирання, в доповнення до факту, що блискучі срібні і золоті металеві кольори, необхідні власниками марки, в цьому випадку пивоварними заводами, можуть бути досягнуті, тільки коли срібні фарби на основі розчинника друкуються глибокої печаткою на звороті прозорої плівки, яка, коли розглядається зверху, дає високу яскравість, обов'язкову для металевих пігментів, блискучих через прозору плівку.

Використовується адгезивом для шаруватих матеріалів є зазвичай поліуретановий адгезив, часто на основі розчинника, який становить екологічну небезпеку, так само як ризик вибуху і пожежі. Весь цей процес є складним, громіздким і дорогим.

Патент США 6540865 розкриває підкладку, яку покривають розділовим засобом і, потім, покривають адгезивом, поверх якого другий шар, що знижує клейкість, наносять на поверхню адгезиву, чутливого до тиску, утворюючи суцільну плівку, що покриває шар адгезиву, чутливого до тиску. Цей неклейкий шар дозволяє скаа інший субстрат.

Цей шар, що знижує клейкість, що має щільність 10-15 г/м2і містить переважно термоплавкую поліамідну смолу, дуже дорогий, додаючи до значно вартості і складності повної конструкції.

У способі комерційного друку, функціонуючому при нормальній швидкості процесу, активація такого шару, що знижує клейкість, і подальше ламінування на прозору пластикову плівку не буде призводити до абсолютно прозорої, безбарвної плівки без недоліків, яку вимагає пивна промисловість для прозорих етикеток.

Патент WO 99/149440 розкриває конструкцію, чутливу до тиску, в якій адгезив, чутливий до тиску, наносять на адгезивні поверхню підкладки і поверх адгезиву, чутливого до тиску, наносять неслипающийся, не освічений заздалегідь плівковий матеріал, який покриває чутливий до тиску шар, роблячи його неклейким. Відповідні плівкоутворювальні матеріали включають термопластичні полімери, такі як поліолефіни, поліхлорвініл, складні поліефіри або поліаміди, які могли бути покриті екструзією або нанесені в рідкому або розплавленому стані на верхню поверхню адгезиву, чутливого до тиском�влена такий, щоб бути придатною для друкування, висікання штампом, зняття матрицею, і відпуску, тим самим усуваючи використання звичайних особових матеріалів. Крім того, вона може бути далі ламінована чистої або попередньо задрукованим прозорою ламінуючої плівкою. Однак це є надзвичайно складним і дорогим виробничим процесом.

Спосіб отримання шаруватого матеріалу для етикеток щодо винаходу включає забезпечення прозорої пластмасової плівки, що має першу сторону і другу сторону, друкування на другій стороні прозорої пластмасової плівки, забезпечення розділової підкладки, що включає розділову поверхню і єдиний шар неклейкого адгезиву на розділовій поверхні, активацію неклейкого адгезиву на розділовій поверхні таким чином, щоб він ставав клейким, і кріплення клейкого адгезиву на розділовій поверхні до другої сторони прозорої пластмасової плівки.

У цьому винаході розділову підкладку покривають неклейким адгезивом, щоб утворити єдиний шар неклейкого покриття, що перешкоджає злипанню. Покриті адгезивом розділова підкладка може потім бути смотана, збережена ѹ до тиску шаруватий матеріал для етикеток.

Неклейкий адгезив активують, щоб він ставав клейким, за допомогою впливу теплоти або випромінювання на поверхню адгезиву. Адгезив може бути активований під час нормального потокового друкування і процесу конверсії принтера при нормальних експлуатаційних швидкостях. Після цього активована підкладка, покриті адгезивом, чутливим до тиску, ламінується на прозору плівку, попередньо запечатану, принтером, щоб зробити конструкцію, в якій відбиток захоплюється між одним шаром прозорої плівки, і єдиним шаром адгезиву, нанесеним на підкладку. Прозора, придатна для друкування плівка може бути зроблена з поліпропілену (ПП), складного поліефіру (ПЕТФ), поліхлорвінілу (ПХВ), полімолочної кислоти (ПМК), поліетилену (ПЕ), циклічних кополімерів циклоолефина (ДАЛЕКО), полімерів циклоолефина (ПЦО) і полістиролу (ПС).

У порівнянні з вищезазначеною описаної звичайною конструкцією спосіб за винаходом забезпечує спрощення процесу та усунення одного шару прозорої плівки і одного шару ламінуючого адгезиву. У той же самий час, потокова лінія дуже гнучка. Наприклад, прозорі пластмасові плівки можуть друкуватися на зворотному стор�ительного шару полімерних плівкоутворюючих матеріалів, завданих вище адгезивного шару; швидше єдиний неслипающийся адгезивний шар перетворюють у єдиний прозорий, безбарвний адгезивний шар, чутливий до тиску, який відповідає вимогам пивоварної промисловості щодо прозорих етикеток.

Термічно активований або температурно-перемикається адгезив міг би бути досягнуто, наприклад, але не виключно, при використанні дисперсії акрилового полімеру, полимеризуемой методом ядро-оболонка, який буде описаний нижче. Ця полімерна дисперсія утворює неклейкую плівку при висиханні.

Адгезив може бути таким, що він має першу морфологію, яка є неклейкой, і другу морфологію, яка є клейкої. Адгезив може включати частинки, які мають гідрофобні ядра, оточені гідрофільними оболонками. Наприклад, ядро може включати полімер, що має низьку температуру склування, такий як адгезив, чутливий до тиску, і оболонка може включати полімер з високою температурою склування. Гідрофобні ядра можуть також бути закладені в матрицю гідрофільного полімеру.

Підкладку покривають адгезивом, і, таким чином, шар плівки утворюється на підкладці. Під дією соЏ, і плівка стає клейкою.

Альтернативно, це зміна від неклейкой плівки плівки адгезиву могло бути досягнуто при використанні кристалізуються полімерів з бічним ланцюгом, фізичні властивості яких можуть помітно змінюватися при заданій температурі. Наприклад, неклейка кристалічна плівка може бути змінена на аморфне адгезивное покриття, чутливе до тиску, при певній температурі.

Далі, винахід буде описано прикладом з посиланням на приєднані креслення, в яких

фіг.1 показує вид збоку пляшки, забезпечених етикетками,

фіг.2 показує вид збоку батарейки, забезпеченою етикеткою, і

фіг.3 показує поперечний розріз етикетки по винаходу.

Приклад

Запропоновано підкладка з папером основи і силіконовим покриттям. Підкладку покривають неклейким адгезивом, висушують і скачують у рулон. Рулон зберігають на складі до виникнення потреби.

Адгезив може бути адгезивом типу ядро-оболонка від Національної крохмальної і хімічної компанії (National Starch and Chemical Company) (адгезив типу, описаного у заявці на патент США 2007/0014985), або закристалізований полімер з бічним ланцюгом, такий як адгезиви Intelimer® від Landec Corporation, або адгезив �лу, твердий пластифікатор, адгезивное засіб і воду. Типовою термопластичної смолою є акрилова смола, типовим твердим пластифікатором є загальмована фенольна смола, і типовим адгезивним засобом є смола складного ефіру каніфолі. Термопластична смола, твердий пластифікатор і адгезивное засіб є неклейкими при кімнатній температурі. Однак, коли адгезив нагрівають вище точки плавлення твердого пластифікатора, твердий пластифікатор плавиться і будуть, просочується в термопластическую смолу і антиадгезивное засіб. Після цього антиадгезивное засіб розм'якшується і стає клейким.

Рулон пізніше використовується на друкованій машині, де прозора поверхнева плівка і підкладка кріпляться один до одного. До скріплення цих двох полотен разом прозора поверхнева плівка друкується на зворотному боці так, щоб бажані букви і (або) зображення сформувалися як дзеркальні.

Неклейкий адгезив активують, наприклад, застосовуючи теплоту, інфрачервоне випромінювання або інший відповідний спосіб. Активування робить адгезив клейким. Після активації адгезиву прозора поверхнева плівка кріпиться до адгезиву підкладки. Про�дуальні етикетки на підкладці.

Етикетки особливо корисні, наприклад, у пляшках, особливо в пивних пляшках. Застосування в пивних пляшках показано на фіг.1. Пивна пляшка 1 забезпечена етикетками 2, однією на шийці пляшки та інший на більш низькій частині пляшки. Етикетки можуть містити відбитки і (або) зображення, як бажані.

Іншим застосуванням є етикетки батарейок, наприклад етикетки, які утворюють зовнішню оболонку батарейки. Застосування в етикетках батарейок показано на фіг.2. Батарейка 3, обладнана полюсами 4, 5, обгорнута етикеткою 2, яка включає відбитки і (або) зображення.

Загальна структура етикетки 2 із підкладкою пояснюється на фіг.3. Етикетка 2 включає прозору пластмасову плівку 2a, друкується шар 2b, включає відбитки і (або) зображення та адгезивний шар 2c, що включає єдиний шар адгезиву. Адгезив такий, що він може бути активований так, щоб його поведінка змінювалася від неклейкого до клейкого.

Підкладка 6 розташовується нижче етикетки 2. Підкладку 6, таку як підкладку ПЕТФ або папір, забезпечують силіконізовані шаром 6a. Підкладка 6 може бути безперервним полотном, на поверхню якого наносять послідовні етикетки.

1. Спосіб отримання шаруватого матеріалу�ну,
друкування на другій стороні прозорої пластмасової плівки, введення підкладки, що має роздільну поверхню, яку покривають єдиним шаром неклейкого адгезиву,
активування неклейкого адгезиву на розділовій поверхні так, щоб він ставав клейким та
кріплення клейкого адгезиву на розділовій поверхні до другої сторони прозорої пластмасової плівки, що містить друк.

2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що адгезив включає частинки, які мають гідрофобне ядро і гідрофільну оболонку.

3. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що адгезив включає гідрофобні ядра, закладені в гідрофільну матрицю.

4. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що адгезив включає кристалізуються полімери з бічним ланцюгом.

5. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що адгезив включає термопластическую смолу, твердий пластифікатор і адгезивное засіб. 

Схожі патенти:

Пристрій контролю доступу в приміщення

Винахід відноситься до галузі технічних засобів спостереження та сигналізації різних об'єктів і може бути використане для контролю доступу в приміщення
Винахід відноситься до сполучній для клейових композицій, що представляє собою блок-сополімер, отриманий за способом контрольованої радикальної полімеризації, який має індивідуальні склад і структуру і використовується для забезпечення адгезії у вологому середовищі і містить, щонайменше, один гідрофільний блок і може бути застосований у клейових складах, призначених для використання у вологому середовищі

Заварювальний пакетик

Винахід відноситься до упаковки матеріалів, що вимагають спеціальних умов і тари, а саме до одноразових пакетиках для екстрагуються, наприклад, харчових або лікарських речовин, наприклад, чаю, лікувальних трав і подібного, призначеним для швидкого їх приготування

Спосіб опечатування охоронюваного об'єкта

Винахід відноситься до засобів для контролю цілісності об'єктів, що охороняються

Ідентифікаційний захисний знак і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до засобів захисту інформації, зокрема до ідентифікаційним захисним знаком, призначеним для захисту товарів, цінних паперів та інших виробів від підробок

Вказує на маніпуляції захисний елемент

Винахід відноситься до захисних елементів, що використовуються, наприклад, в упаковці

Усадочні етикетки з орієнтованої полістирольної плівки, що включає дрібні частинки каучуку, низький вміст гелю частинок каучуку і блок-сополімери

Винахід відноситься до виробництва усадочних полімерних етикеток, зокрема до отримання композиції плівки

Спосіб виготовлення матеріалу-носія з прихованою ідентифікаційної маркуванням

Винахід відноситься до способу виготовлення матеріалу-носія, щонайменше, з однієї прихованої ідентифікаційної маркуванням

Змішаний код, і спосіб та пристрій для його генерування, і спосіб та пристрій для його декодування

Винахід відноситься до способу і пристрою для кодування/ декодування фізичної або електронного кодового зображення

Захисний пристрій

Винахід відноситься до захисних пристроїв, зокрема, але не виключно, до багатобарвним захисних пристроїв, наприклад наліпок та стрічок

Захисний елемент та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до захисного елемента і способу його виготовлення, а також до захищеної від підробки папері і цінного документа з подібним захисним елементом

Спосіб виготовлення етикетки

Винахід відноситься до галузі виготовлення багатошарових виробів і може бути використано, зокрема, для підвищення якості виготовлення об'ємних етикеток

Безперервні самоклеючі ярлики

Винахід відноситься до області самоклеючих етикеток, призначених для ідентифікації проводів і кабелів

Тара для рідких продуктів

Винахід відноситься до галузі виробництва тари для рідких харчових продуктів, захищеної від підробки
Up!