Спосіб виготовлення лейнера і льойнер з алюмінієвого сплаву

 

Винахід відноситься до загального машинобудування, а саме до виробництва посудин високого тиску, і використовується при виробництві лейнеров з алюмінієвих сплавів.

Відомий спосіб виготовлення резервуара високого тиску, що включає пластичне формування короткої порожнистої циліндричної металевої заготовки в більш подовжену порожнисту циліндричну заготовку з поступово збільшується в процесі виготовлення товщини стінки в напрямку від циліндричної частини до купола (див. патент США №6886711 В2 на винахід, МПК 7 F17C 1/00, 26.02.2004 р.).

Даний спосіб виготовлення лейнера є складним, оскільки передбачає виготовлення з короткою порожнистої циліндричної металевої заготовки.

Відомий льойнер, що містить глухе дно, середню циліндричну частину і днище з горловиною, причому товщина стінки горловини, принаймні, в три рази більше товщини циліндричної частини (див. патент США №6886711 В2 на винахід, МПК 7 F17C 1/00, 26.02.2004 р.).

Даний льойнер має значну вагу і незручний при експлуатації.

Найбільш близьким до пропонованого способу і пристрою, виготовленому при реалізації способу, за сукупністю суттєвих ознак є посудину тиску і спосіб е Відомий спосіб виготовлення алюмінієвого лейнера характеризується нагріванням заготовки з пресованої алюмінієвої труби, закачуванням труби з утворення днища з отвором, на яке встановлюється заглушка середньої циліндричної частини і днища з горловиною. Відомий посудину тиску включає алюмінієвий льойнер, що містить днище з заглушкою, середню циліндричну частину і днище з горловиною, причому в днище виконано отвір, який закривають заглушкою, що знижує міцнісні характеристики судини тиску. Відомі спосіб і пристрій не дозволяють виготовляти лейнери з алюмінієвого сплаву з високою надійністю та значним експлуатаційним ресурсом.

Завданням групи винаходів є створення лейнера з алюмінієвого сплаву з високими міцнісними характеристиками і тривалим експлуатаційним ресурсом.

Технічним результатом при використанні пропонованої групи винаходів є підвищення надійності лейнера з алюмінієвого сплаву і збільшення експлуатаційного ресурсу.

Зазначений технічний результат в частині способу досягається тим, що в способі виготовлення лейнера з алюмінієвого сплаву, що включає місцевий нагрів заготовки з пресованої труби, закатку труби з утворенням днища, середньої циліндричної частини і днища з горловиною, після образованиясадкой зварювального дроту для утворення равнопрочного, герметично глухого днища, і зачищають зовнішню заварену частина глухого днища шляхом пологою зачистки, причому зовнішню поверхню днища виконують еліпсоїдної форми. Крім того, конічний отвір виконують з діаметром на зовнішній поверхні днища, що становить не менше двох діаметрів на внутрішній поверхні.

Льойнер з алюмінієвого сплаву містить днище, середню циліндричну частину і днище з горловиною, причому днище виконано равнопрочним і герметично глухим, його товщина складає не менше двох товщин циліндричної частини, а зовнішня поверхня днища має еліпсоїдну форму.

Зазначений технічний результат в частині пристрою досягається за рахунок того, що згідно пристрою лейнере з алюмінієвого сплаву, що містить днище, середню циліндричну частину і днище з горловиною, днище виконано равнопрочним і герметично глухим, при цьому товщина днища становить не менше двох товщин циліндричної частини, а зовнішня поверхня днища має еліпсоїдну форму.

На фіг.1 зображено льойнер з алюмінієвого сплаву, загальний вигляд;

на фіг.2 - те ж, з конічним отвором у дні.

Льойнер з алюмінієвого сплаву являє собою герметичну тонкостінну про�очним, герметично глухим допомогою виконання в його полярної точці 5 конічного отвору 6, яке потім заварюють з присадкою зварювальної алюмінієвої дроту до утворення суцільнометалевого алюмінієвого днища. Конічний отвір 6 необхідно з наступних причин: при закатці днища 1 на його внутрішній поверхні, на полярній точці 5 утворюється заглиблення, яке зменшує міцність днища і сприяє накопиченню в поглибленні у великій кількості окисної плівки. Діаметр конічного отвору 6 на зовнішній поверхні днища становить не менше двох діаметрів на його внутрішній поверхні, при цьому зовнішня поверхня глухого днища 1 має еліпсоїдну форму.

Спосіб виготовлення лейнера з алюмінієвого сплаву здійснюється наступним чином.

Згідно винаходу заготовку у вигляді равностенной циліндричної труби з алюмінієвого сплаву з розрахунковими геометричними розмірами прогрівають за допомогою газового пальника спочатку з одного кінця до заданої температури і формують днище 1 методом закачування, під час якої заготівлю обертають і підтримують в ній задану температуру прогріву. Після утворення днища 1 в полярній точці 5 просвердлюють конічне ві�го глухого днища 1. Далі зачищають зовнішню заварену частина глухого днища 1 шляхом пологою зачистки.

Операцію формування днища 2 з горловиною 3 з нагріванням деформівного частини здійснюється в кілька проходів до досягнення заданих товщин ділянок еліптичного днища 2 і горловини 3.

Після цього льойнер термообробці на задану міцність, в горловині 3 нарізають на токарному верстаті різьблення для кріплення вентиля і посадочне місце для герметизуючого гумового кільця.

1. Спосіб виготовлення лейнера з алюмінієвого сплаву, що включає місцевий нагрів заготовки з пресованої труби, закатку труби з утворенням днища, середньої циліндричної частини і днища з горловиною, що відрізняється тим, що після утворення днища в полярній точці його середній частині просвердлюють конічний отвір, який потім заварюють з присадкою зварювального дроту для утворення равнопрочного герметично глухого днища і зачищають зовнішню заварену частина глухого днища шляхом пологою зачистки, причому зовнішню поверхню днища виконують еліпсоїдної форми.

2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що конічний отвір виконують з діаметром на зовнішній поверхні днища, що становить не менше двох діамет� частина і днище з горловиною, причому днище виконано равнопрочним і герметично глухим з завареним зварювальної дротом конічним отвором, просвердленим у полярній точці його середній частині, його товщина складає не менше двох товщин циліндричної частини, а зовнішня поверхня днища має еліпсоїдну форму. 

Схожі патенти:

Спосіб виготовлення тонкостінних оболонок з періодичним профілем великого діаметру

Винахід відноситься до обробки металів тиском і може бути використане при виготовленні тонкостінних оболонок великого діаметра, що мають періодичний профіль

Спосіб виготовлення балона високого тиску і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до галузі газової апаратури і може бути використане у газової, авіаційної, суднобудівної, автомобільної і суміжних з ними галузях промисловості, де застосовуються композитні балони високого тиску (ВД), наповнені стисненим або зрідженим газом

Спосіб виготовлення балона високого тиску

Винахід відноситься до області обробки металів тиском і різанням і може бути використане при виготовленні балонів високого тиску для тривалого зберігання і транспортування стиснутих і зріджених газів, переважно для виготовлення вогнегасників вуглекислотних

Верстат для закачування решт трубних заготовок

Винахід відноситься до обробки металів тиском, зокрема до пристроїв для закачування решт трубних заготовок, і може бути використане в різних галузях машинобудування

Балон високого тиску і спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до області обробки металів тиском і різанням і може бути використане при виготовленні балонів високого тиску для тривалого зберігання і транспортування стиснутих і зріджених газів, переважно для виготовлення вогнегасників вуглекислотних

Спосіб виготовлення судин

Винахід відноситься до обробки металів тиском і може бути використане при виготовленні балонів високого тиску з трубних заготовок
Винахід відноситься до області машинобудування і може бути застосоване для формозміни тонкостінних оболонок
Винахід відноситься до області формозміни тонкостінних оболонок

Пристрій обтиску країв трубної заготовки в горловини посудини тиску

Винахід відноситься до машинобудування, до області формозміни тонкостінних оболонок, безпосередньо до пристрою для обтиску і роздачі краю трубної заготовки з нагріванням в горловину посудини тиску

Пристрій обтиску країв трубної заготовки в горловини посудини тиску

Винахід відноситься до машинобудування, до області формозміни тонкостінних оболонок, безпосередньо до пристрою для обтиску і роздачі краю трубної заготовки з нагріванням в горловину посудини тиску
Up!