Система автоматичного регулювання тиску повітря в шинах по заданим параметрам

 

Винахід відноситься до галузі військової колісної техніки, оснащеної системою регулювання тиску в шинах.

Відома система регулювання тиску повітря в шинах автомобіля КАМА3-6350, яка призначена для підвищення прохідності автомобіля на важких ділянках дороги шляхом зниження тиску повітря в шинах (див. Керівництво по влаштуванню, експлуатації, технічного обслуговування і ремонту. 4350-3902001РЭ. Набережні челни, 2004. - 357, - с.180. Відкрите видання. Прототип).

Система складається з крана керування тиском з клапаном-обмежувачем, крани запору повітря, пневмопроводів, головок підведення повітря і компресора. У випадку проколу дозволяє короткочасно продовжувати рух до бази без заміни колеса за умови, що подача компресора може заповнити витік повітря з пошкодженої шини.

Недоліком даного пристрою є неможливість автоматичного підтримання заданого тиску повітря в шинах і автоматичної компенсації падіння тиску повітря в шинах при пробитті колеса, що знижує прохідність, швидкість, стійкість і керованість машини при русі.

Завданням цього винаходу є автоматичне підтримання заданого так�ія їх з машини.

При цьому система автоматичного регулювання тиску повітря в шинах за заданими параметрами, що включає кран керування тиском з клапаном-обмежувачем, крани запору повітря, пневмопроводи, головоки підведення повітря і компресор, відрізняється тим, що колесо з'єднане пневмопроводом з компресором через пристрій контролю тиску повітря в шині, электропневмоклапан колеса, электропневмоклапан подачі повітря від компресора і электропневмоклапан скидання повітря з системи в атмосферу, а керуючий пристрій, встановлений на рамі автомобіля, має електричні зв'язки з пристроєм контролю тиску повітря в шині, електропневмоклапанамі коліс, панеллю контролю і керування водія, электропневмоклапаном подачі повітря від компресора, электропневмоклапан скидання повітря з системи в атмосферу і панеллю контролю і керування водія.

Кожне колесо обладнане пристроєм контролю тиску повітря в шині і электропневмоклапаном колеса.

Керуючий пристрій виконано з можливістю автоматичного регулювання тиску повітря в шинах за заданими параметрами.

Панель контролю та управління водія встановлюється всередині кабіни водія, вкл�раження інформації.

Винахід пояснюється кресленням, на якому представлена схема системи автоматичного регулювання тиску повітря в шинах за заданими параметрами.

На фігурі прийняті наступні позначення:

1 - колесо;

2 - пристрій контролю тиску повітря в шині;

3 - электропневмоклапан колеса;

4 - керуючий пристрій;

5 - панель контролю та управління водія;

6 - пневмопроводи;

7 - электропневмоклапан подачі повітря від компресора;

8 - электропневмоклапан скидання повітря з системи в атмосферу.

Пристрій контролю тиску повітря в шині 2 призначене для контролю за тиском повітря в шині колеса 1. Встановлюється на рамі автомобіля послідовно в пневмопровод 6 між колесом і электропневмоклапаном колеса 3, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 4. Подає інформацію про тиск повітря в шині на керуючий пристрій 4 і встановлюється для кожного колеса.

Электропневмоклапан колеса 3 призначений для перекриття пневмопровода 6. Встановлюється на рамі автомобіля послідовно в пневмопровод 6 перед пристроєм контролю тиску повітря в шині 2, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 4. Спрацьовує за сигачено для управління системою автоматичного регулювання тиску повітря в шинах. Встановлюється на рамі автомобіля, має електричну зв'язок з пристроями контролю тиску повітря в шинах 2, електропневмоклапанамі коліс 3, электропневмоклапаном подачі повітря від компресора 7, электропневмоклапаном скидання повітря з системи в атмосферу 8, панеллю контролю і керування водія 5.

Панель контролю та управління водія 5 призначена для введення параметрів та здійснення контролю водієм за станом і роботою системи автоматичного регулювання тиску повітря в шинах. Встановлюється всередині кабіни водія, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 4. Панель контролю та управління водія включає: лампу-індикатор включення системи; тумблер включення системи; пристрій введення даних; пристрій відображення інформації на схемі не позначені.

Пневмопровод 6 призначений для подачі повітря від компресора до шин під тиском. Він з'єднує компресор, кран керування тиском з клапаном-огранечителем, крани запору повітря, головки підведення повітря, пристрої контролю тиску повітря в шині, електропневмоклапани.

Электропневмоклапан подачі повітря від компресора 7 призначений для перекриття пневмопровода 6. Устанавливязь з керуючим пристроєм 4. Спрацьовує по сигналу від керуючого пристрою 4, встановлюється для кожного колеса.

Электропневмоклапан скидання повітря в атмосферу 8 призначений для з'єднання пневмопровода 6 з атмосферою. Встановлюється на рамі автомобіля, послідовно пневмопровод 6 після компресора перед электропневмоклапаном подачі повітря від компресора 7, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 4. Спрацьовує по сигналу від керуючого пристрою 6, встановлюється для кожного колеса.

Пристрій працює наступним чином: водій на панелі контролю і керування водія 5 за допомогою пристрою введення даних встановлює необхідну величину тиску повітря в шинах коліс 1 у відповідності з дорожніми умовами, сигнал від панелі контролю і керування водія 5 поступає в керуючий пристрій 4, сигнали від пристрою контролю тиску повітря в шині 2 з інформацією про фактичне тиску повітря в шинах також надходять в електронний блок управління системою 4; в керуючий пристрій 4 надходять дані аналізуються і при виявленні розбіжності параметрів, введених водієм через панель контролю та управління водія 5, і фактичного тиску в шинах коліс 1 оса повітря в атмосферу 8 і відкриває його в залежності від того, що необхідно зробити, збільшити або зменшити тиск в шинах коліс. У випадку пробиття колеса 1 спрацьовує пристрій контролю тиску повітря в шині 2, сигнал від пристрою 2 поступає в керуючий пристрій 4. У відповідь на цей сигнал від керуючого пристрою 4 надходить сигнал на электропневмоклапан подачі повітря від компресора 7 і відкриває його, також керуючий сигнал від керуючого пристрою 4 надходить до электропневмоклапанам колеса 3 і перекриває їх, залишаючи відкритим тільки электропневмоклапан колеса 3 пробитого колеса, і здійснює підтримку заданого тиску в пробитому колесі.

Таким чином, пропонована система автоматичного регулювання тиску повітря в шинах за заданими параметрами має порівняно з прототипом наступні переваги: забезпечує автоматичну підтримку заданого тиску повітря в шинах і компенсує падіння тиску повітря в шинах при пробитті колеса в рух.

Література

Керівництво по влаштуванню, експлуатації, технічного обслуговування і ремонту. 4350-3902001РЭ. Набережні челни, 2004. - 357. - с.180. Відкрите видання. Прототип.

1. Система автоматичного регулювання тиску повітря в шинах по заданих пар� головки підведення повітря і компресор, відрізняється тим, що колесо з'єднане пневмопроводом з компресором через пристрій контролю тиску повітря в шині, электропневмоклапан колеса, электропневмоклапан подачі повітря від компресора і электропневмоклапан скидання повітря з системи в атмосферу, а керуючий пристрій, встановлений на рамі автомобіля, має електричні зв'язки з пристроєм контролю тиску повітря в шині, електропневмоклапанамі коліс, панеллю контролю і керування водія, электропневмоклапаном подачі повітря від компресора, электропневмоклапаном скидання повітря з системи в атмосферу і панеллю контролю і керування водія.

2. Система, що відрізняється тим, що кожне колесо обладнано, пристроєм контролю тиску повітря в шині і электропневмоклапаном колеса.

3. Система, що відрізняється тим, що керуючий пристрій виконано з можливістю автоматичного регулювання тиску повітря в шинах за заданими параметрами.

4. Система, що відрізняється тим, що панель контролю та управління водія встановлюється всередині кабіни водія, що включає лампу-індикатор включення системи, тумблер включення системи, пристрій введення даних, пристрій відображення інформації. 

Схожі патенти:

Система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах

Винахід відноситься до галузі військової техніки, оснащеної системою регулювання тиску повітря в шинах

Система контролю тиску повітря в пневматичних шинах коліс транспортного засобу типу автомобіля та спосіб здійснення діагностики з використанням такої системи

Винахід відноситься до систем контролю тиску повітря в пневматичних шинах коліс транспортного засобу типу автомобіля

Спосіб зменшення теплової помітності військової автомобільної техніки

Винахід відноситься до галузі військової техніки, зокрема до способів зниження теплової помітності військової автомобільної техніки

Контролююча система для коліс транспортного засобу і вимірювальний модуль бездротового

Винахід відноситься до контролюючої системи для коліс транспортного засобу і бездротовому вимірювального модуля

Колесо з компенсацією температури і регулюванням тиску

Винахід відноситься до транспортних засобів

Система контролю стану шин

Винахід відноситься до технічних засобів забезпечення активної безпеки руху транспортних засобів, зокрема до пристроїв контролю тиску і температури повітря в шинах і управління гальмуванням транспортного засобу

Збірка шини з вбудованими пристроями для генерування електроенергії

Винахід відноситься до конструкцій автомобільних шин з інтегрованими в них електронними пристроями
Up!