Система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах

 

Винахід відноситься до галузі військової колісної техніки, оснащеної системою регулювання тиску в безкамерних пневматичних шинах, зокрема до колісних бронетранспортерів.

У ході ведення бойових дій велика ймовірність множинного пробиття колеса бронетранспортера кулями і осколками, що істотно знижує прохідність, швидкість, стійкість і керованість машини при русі і, як наслідок цього, бойову ефективність машини в цілому.

Відома система централізованого регулювання тиску повітря в шинах бронетранспортера БТР-80, яка забезпечує автоматичну підтримку заданого тиску в шинах, що дозволяє контролювати і змінювати тиск в шинах з місця механіка-водія в залежності від дорожніх умов і швидкості руху машини (див. Бронетранспортер БТР-80. Технічний опис 5903-000010ТО. Видання п'яте. - 374. - с.238. Відкрите видання. Прототип).

Система складається з повітряного редуктора, блоку шинних кранів, крана екстреного випуску повітря, шинного манометра, трубопроводів і шлангів, повітропроводів в колісних редукторах і повітряних колісних кранів. У разі витоку повітря з однієї або декількох шин коліс, при їх пробитті, ред�, �ока компресор буде в змозі по своїй продуктивності відшкодовувати витік повітря.

Недоліком даного пристрою є неможливість компенсації падіння тиску повітря в шинах при множині пробитті декількох коліс, що знижує прохідність, швидкість, стійкість і керованість машини при русі.

Завданням цього винаходу є автоматичне підтримання тиску повітря в шинах при множині пробитті декількох коліс.

При цьому система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах, що включає повітряний редуктор, блок шинних кранів, кран екстреного випуску повітря, шинний манометр, трубопроводи, шланги і компресор, повітропроводи в колісних редукторах і повітряні колісні крани, згідно винаходу колесо з'єднаний трубопроводом з балоном з герметизуючим складом через электропневмоклапан балона і датчик падіння тиску повітря в шині і з компресором через датчик падіння тиску повітря в шині і электропневмоклапан трубопроводу, а керуючий пристрій, встановлений усередині корпусу машини, має електричні зв'язки з електропневмоклапанамі балонів, датчиками падіння давлеолесо обладнано балоном з герметизуючим складом, электропневмоклапаном балона, датчик падіння тиску повітря в шині, электропневмоклапаном трубопроводу.

Керуючий пристрій виконано з можливістю автоматичного управління герметизацією шин.

Панель контролю механіка-водія встановлюється усередині корпусу машини на робочому місці механіка-водія, включає лампу-індикатор включення системи, тумблер включення системи, лампу-індикатор про спрацювання системи і клавішу примусового включення системи.

Винахід пояснюється кресленням, на якому представлена схема системи автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах, де прийняті наступні позначення:

1 - электропневмоклапан балона;

2 - балон з герметизуючим складом;

3 - колесо;

4 - датчик падіння тиску повітря в шині;

5 - электропневмоклапан трубопроводу;

6 - керуючий пристрій;

7 - панель контролю механіка-водія;

8 - трубопровід.

Электропневмоклапан балона 1 призначений для відкриття трубопроводу 8 і подачі герметизуючого складу в шину колеса 3. Встановлюється усередині корпусу машини, між балоном з герметизуючим складом 2 і трубопроводом 8 після электропне�вляющим пристроєм 6. Спрацьовує по сигналу від керуючого пристрою 6, встановлюється для кожного колеса.

Балон з герметизуючим складом 2 призначений для зберігання герметизуючого складу. Встановлюється усередині корпусу машини, поруч з кожним колесом з'єднується трубопроводом 8 з электропневмоклапаном балона 1. Вихід герметизуючого складу з балона 2 в шину колеса 3 відбувається після відкриття електропневмоклапана балона 1.

Датчик падіння тиску повітря в шині 4 призначений для контролю за падінням тиску повітря в шині колеса 3. Встановлюється усередині корпусу машини послідовно в трубопровід 8 між колесом і місцем з'єднання балона з герметизуючим складом 2. Спрацьовує при падінні тиску в шині колеса 3, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 6, встановлюється для кожного колеса.

Электропневмоклапан трубопроводу 5 призначений для перекриття подачі повітря від компресора через трубопровід 8 в шину колеса 3. Встановлюється усередині корпусу машини послідовно в трубопровід 8 перед місцем з'єднання балона з герметизуючим складом 2 і датчик падіння тиску повітря в шині 4, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 6. Спрацьову�6 призначене для автоматичного управління системою герметизації шин. Встановлюється усередині корпусу машини, має електричні зв'язки з електропневмоклапанамі балонів 1, датчиками падіння тиску повітря в шинах 4, електропневмоклапанамі трубопроводу 5, панеллю контролю механіка-водія 7. Починає працювати при надходженні сигналу від датчика падіння тиску повітря в шинах.

Панель контролю механіка-водія 7 призначена для здійснення контролю за механіком-водієм за станом і роботою системи герметизації шин. Встановлюється усередині корпусу машини на робочому місці механіка-водія, має електричну зв'язок з керуючим пристроєм 6. Панель контролю механіка-водія включає: лампу-індикатор включення системи; тумблер включення системи; лампу-індикатор про спрацювання системи; клавіша примусового включення системи на схемі не позначені.

Трубопровід 8 призначений для подачі повітря від компресора до шин під тиском. Він з'єднує компресор, повітряний редуктор, блок шинних кранів, кран екстреного випуску повітря, шинний манометр, повітропроводи в колісних редукторах і повітряні колісні крани, електропневмоклапани балонів 1, балони з герметизуючим складом 2, датчик падіння тиску повітря в шинах 4, ел�ивает датчик 4 падіння тиску повітря в пробитому колесі 3, сигнал від датчика 4 надходить у керуючий пристрій 6. Від керуючого пристрою 6 подається сигнал про початок роботи системи на панель контролю механіка-водія 7 і керуючий сигнал від керуючого пристрою 6 надходить до электропневмоклапану трубопроводу 5, перекривающему подачу повітря від компресора по трубопроводу 8 до второваним колесу 3. Після закриття електропневмоклапана трубопроводу 5 керуючий сигнал від керуючого пристрою 6 надходить до электропневмоклапану балона з герметизуючим складом 1 і відкриває його. Герметизуючий складу з балона 2 по трубопроводу надходить в пробите колесо 3 і усуває просочування повітря через пробій (герметизує шину колеса 3). Після герметизації шини колеса 3, по сигналу від датчик падіння тиску повітря в шині 4 в керуючий пристрій 6, що витік повітря з колеса 3 припинилася, система по сигналу від керуючого пристрою 6 повертається в початковий стан.

Для відновлення працездатності системи необхідно замінити балони з герметизуючим складом 2.

Система може бути включена примусово з панелі контролю механіка-водія шляхом натискання клавіші.

У разі, коли герметизація шини колеса 3 невозт керуючого пристрою 6 переходить в початковий стан.

На час примусового регулювання тиску повітря в шинах механіком-водієм система автоматично відключається.

Таким чином, пропонована система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах має порівняно з прототипом наступна перевага: забезпечує автоматичне підтримання тиску повітря в шинах при множині пробитті декількох коліс.

Література

1. Бронетранспортер БТР-80. Технічний опис. БТР-80. Книга п'ята. Прототип. 238 с. Відкрите видання.

1. Система автоматичного підтримання тиску повітря в безкамерних пневматичних шинах, що включає повітряний редуктор, блок шинних кранів, кран екстреного випуску повітря, шинний манометр, трубопроводи, шланги і компресор, повітропроводи в колісних редукторах і повітряні колісні крани, відрізняється тим, що колесо з'єднаний трубопроводом з балоном з герметизуючим складом через электропневмоклапан балона і датчик падіння тиску повітря в шині і з компресором через датчик падіння тиску повітря в шині і электропневмоклапан трубопроводу, а керуючий пристрій, встановлений усередині корпусу машини, має електричні зв'язки з е�овода і панеллю контролю механіка-водія.

2. Система, що відрізняється тим, що кожне колесо обладнано балоном з герметизуючим складом, электропневмоклапаном балона, датчик падіння тиску повітря в шині, электропневмоклапаном трубопроводу.

3. Система, що відрізняється тим, що керуючий пристрій виконано з можливістю автоматичного управління герметизацією шин.

4. Система, що відрізняється тим, що панель контролю механіка-водія встановлюється усередині корпусу машини на робочому місці механіка-водія, що включає лампу-індикатор включення системи, тумблер включення системи, лампу-індикатор про спрацювання системи і клавішу примусового включення системи. 

Схожі патенти:

Система контролю тиску повітря в пневматичних шинах коліс транспортного засобу типу автомобіля та спосіб здійснення діагностики з використанням такої системи

Винахід відноситься до систем контролю тиску повітря в пневматичних шинах коліс транспортного засобу типу автомобіля

Спосіб зменшення теплової помітності військової автомобільної техніки

Винахід відноситься до галузі військової техніки, зокрема до способів зниження теплової помітності військової автомобільної техніки

Контролююча система для коліс транспортного засобу і вимірювальний модуль бездротового

Винахід відноситься до контролюючої системи для коліс транспортного засобу і бездротовому вимірювального модуля

Колесо з компенсацією температури і регулюванням тиску

Винахід відноситься до транспортних засобів

Система контролю стану шин

Винахід відноситься до технічних засобів забезпечення активної безпеки руху транспортних засобів, зокрема до пристроїв контролю тиску і температури повітря в шинах і управління гальмуванням транспортного засобу

Збірка шини з вбудованими пристроями для генерування електроенергії

Винахід відноситься до конструкцій автомобільних шин з інтегрованими в них електронними пристроями

Пристрій і спосіб для сигналізації про відхилення тиску повітря в шині від норми

Винахід відноситься до автомобільної промисловості
Up!