Спосіб підвищення надійності пневматичної шини та пристрій для його здійснення

 

Винахід відноситься до галузі автомобілебудування та авіабудування.

З рівня техніки відомо пристрій пневматична шина, наведене у виданні:

Пристрій і експлуатація автотранспортних засобів.

Автори В.Л.Роговцев А.Г.Пузанков В.Д.Олфильд.

М.: Транспорт, 1989 р., с.262-265.

Прототипом винаходу є пристрій безкамерна пневматична шина.

З метою запобігання наслідків проколу шини застосовується спосіб герметизації проколів з допомогою хімічних герметизуючих коштів.

Недоліком даного способу є нездатність герметизації проколів більш визначеного інструкцією розміру.

Основним недоліком прототипу заявленого пристрою є втрата працездатності транспортного засобу при проколі або розриві шини при високій швидкості руху.

Метою винаходу є продовження працездатності шини при проколах з мінімальним зниженням робочого тиску.

Для досягнення поставленої мети застосовано двухобъемная схема пристрою пневматичної шини. Варіант 1.

У 2 варіанті герметизуюча оболонка приклеюється до внутрішньої порожнини шини.

В 3 варіанті пропонується использоприменением 2-об'ємною схемою пневматичної шини, де перший обсяг є основним робочим, а другий-резервним робочим.

Новизна винаходу способу полягає в автоматичній герметизації місця проколу без значної зміни параметрів руху.

Новизна винаходу пристрою полягає в застосуванні відомого пристрою за іншим призначенням. Тобто у всіх відомих пристроях камера застосовувалася як основний елемент утримання повітря в шині, а в заявленому винаході вона виконує функцію способу герметизації проколів і невеликих розривів покришки безкамерних шин.

Принцип пристрою винаходу. Варіант 1.

На кресленні показані основні елементи пристрою.

1 - Колісний диск.

2 - Покришка шини.

3 - Отвір для вентиля безкамерної частини шини.

4 - Отвір для вентиля камери.

5 - Вентиль камери.

6 - Вентиль бескамерного типу.

7 - Камера.

8 - Герметизуюча оболонка.

9 - Безкамерна порожнину

10 - Порожнина камери.

Принцип роботи на прикладі безкамерної шини легкового автомобіля. В колісному диску 1 безкамерної шини 2 стандартного виконання, що має отвір для установки вентиля 3, виконується отвір для вентиля камери 4, вентиль камери 5 має герметизуючий�, щоб у надутому стані забезпечувався зазор між внутрішньою порожниною 9 шини 2 і натяг між камерою 7 і колісним диском 1, з розрахунком установки на камеру 7 герметизуючої оболонки 8 з гофрованого частиною поверхні по більшому радіусу оболонки для компенсації розміру камери в її робочому положенні при проколі робочої частини шини (не показаний).

Герметизуюча оболонка виготовляється на основі спіненого еластичного матеріалу, наприклад гуми, латексу, силікону, поліетилену та інших матеріалів з подібними властивостями.

Оболонка може бути різної форми, суцільний, повністю охоплює камеру, розрізний, з розрізом для одягання на камеру, приклеєною до камери повністю або в декількох місцях, оболонка може мати різну товщину з потовщенням в місцях ближче до протектору і зменшенням в інших місцях, менше подвергаемим проколів і розривів.

Оболонка може мати з боку камери захисний шар, виготовлений з матеріалу, подібного, наприклад, кевлару, тефлону і ін., для захисту камери від застряглих в протекторі довгих гострих предметів.

Оснащена такою оболонкою камера 8 7 встановлюється в безкамерну порожнину 9 покришки 2 з висновком вентиля кам�нно в кожну з порожнин.

Для придбання камерою і оболонкою форми, що дозволяє їм перебувати в повністю резервному стані, що виключає контакт з покришкою, і щоб одночасно виключити їх обвисання, тиск в порожнині камери 10 повинно бути декілька вище, ніж в безкамерної порожнини 9.

Таким чином, при дотриманні геометрії виготовлення елементів винаходу і підтримування відповідного тиску в обох порожнинах диво-шини (точніше сказати штатної, безкамерної порожнини шини 9, що, в свою чергу, не виходить за рамки щоденної процедури підготовки автомобіля до руху), камера з герметизуючою оболонкою буде перебувати в резервному стані, практично не піддається зносу. При настанні страхового випадку проколу шини, тиск в безкамерної частини 9 буде знижуватися, а камера 7 почне збільшуватися в об'ємі внаслідок різниці тисків, при цьому оболонка 8 пригорнеться до проколу, перешкоджаючи виходу повітря з безкамерної 9 частини. Для ремонту покришки без зняття з диска досить випустити повітря з порожнини камери 10 і провести ремонт за допомогою спеціального інструменту згідно інструкції, що додається до нього інструкції.

Варіант 2 передбачає обклейку внутрішньої порожнини покришки беск� інших матеріалів, придатних для герметизації.

При проколі колеса виходить повітря буде прагнути виштовхнути еластичний шар назовні, тим самим загерметизувати отвір у покришці.

Варіант 3 передбачає установку в порожнину покришки безкамерної шини, еластичного елемента, що складається з безлічі ізольованих один від одного бульбашок газу, з властивостями матеріалу, аналогічними попереднім варіантам. Герметизуючий елемент виготовляється за формою внутрішньої порожнини покришки, у вигляді бублика кілька великого розміру, ніж сама порожнина. Встановлення елементів і складання колеса проводиться в барокамері при підвищеному тиску. Після накачування шини робочим тиском бульбашки газу, напружилась, зменшать обсяг бублика і не будуть брати участь у роботі шини. При проколі шини герметизація відбудеться під дією різниці тиску і збільшення обсягу герметизуючого елемента.

При всіх варіантах виконання заявленого пристрою робочим тілом може служити інертний газ, наприклад гелій, азот та інші.

1. Спосіб підвищення надійності пневматичної шини, що характеризується тим, що в якості засобу, герметизуючого прокол, застосовують спосіб механічної герметизації шляхом автомпрокола і відповідного падіння тиску в шині, за допомогою додатково розміщеної у безкамерній шині гумової камери меншого розміру, ніж покришка шини, з розміщеною на згаданій камері герметизуючої оболонкою з гофрованої частиною поверхні по більшому радіусу оболонки для компенсації розміру камери в її робочому положенні при проколі робочої частини шини, виконаної з еластичного пористого матеріалу, наприклад силікону або латексу, або спіненої гуми, або спіненого поліетилену, причому оболонка виготовлена з таким розрахунком, щоб при нормальному робочому тиску в порожнині шини забезпечувався зазор, а при падінні тиску у зазначеній оболонка порожнини тулилася до внутрішній стороні покришки під дією тиску в камері, причому оболонка з боку камери забезпечена захисним шаром з кевлара або тефлону для захисту камери від гострих предметів.

2. Пристрій для підвищення надійності пневматичної шини, що містить колісний диск з отвором для вентиля бескамерного типу, покришку шини, при цьому диску колеса додатково виконано отвір для вентиля камери, гумову камеру меншого розміру, ніж покришка шини, з розміщеною на згаданій камері герметизуючої оболонкою з гофрованої �околи робочої частини шини, виконана з еластичного пористого матеріалу, наприклад силікону або латексу, або спіненої гуми, або спіненого поліетилену, причому оболонка виготовлена з таким розрахунком, щоб при нормальному робочому тиску в порожнині шини забезпечувався зазор, а при падінні тиску у зазначеній оболонка порожнини тулилася до внутрішній стороні покришки під дією тиску в камері, причому оболонка з боку камери забезпечена захисним шаром з кевлара або тефлону для захисту камери від гострих предметів. 

Схожі патенти:

Пневматична шина

Винахід відноситься до пневматичних шин для транспортних засобів, зокрема для вантажівок і автобусів

Конструкція, що містить сполучний шар

Винахід відноситься до вулканизуемой багатошаровій конструкції у виробах, що утримують текуче середовище, наприклад, конструкції автошини

Конструкція, що включає сполучний шар

Винахід відноситься до вулканизуемой шаруватої конструкції, що використовується у виробах для утримування текучого середовища, наприклад повітря в шині

Еластомерні композиції та їх використання в пневматичної діафрагмі, такий як внутрішня оболонка шини або камера для пневматичної шини

Винахід відноситься до композицій потрійних співполімерів на изобутиленовой основі, які можуть бути використані в шинах, зокрема в деталях автомобілів, таких як протектори, внутрішні оболонки шин, пневматичні діафрагми, камери

Спосіб герметизації ємності підвищеного або зниженого тиску

Винахід відноситься до ємностей підвищеного або зниженого тиску і може бути використане для відновлення герметичності (самогерметізаціі) дирижаблів, надувних плотів, човнів, жилетів, надувних атракціонів, ресиверів компресорів, автомобільних шин, ресиверів вакуумних насосів тощо

Безпечні після проколу шини

Винахід відноситься до автомобільної промисловості

Самонесуча шина

Винахід відноситься до автомобільної промисловості

Колесо безпеки (варіанти)

Винахід відноситься до транспортних засобів

Колесо транспортного засобу підвищеної надійності

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, зокрема може використовуватися в конструкції шин транспортних засобів

Безпечне колесо транспортного засобу

Винахід відноситься до галузі транспортного машинобудування, зокрема може використовуватися в конструкції безкамерних шин транспортних засобів

Колесо

Колесо // 2344945
Винахід відноситься до транспортному машинобудуванню, зокрема, стосується колеса з моноблочним ободом, пневматичною шиною і опорним тілом в порожнині останньої

Пристрій для регулювання системи примусового повітряного охолодження тягових електродвигунів електровоза

Винахід відноситься до залізничного транспорту, зокрема до пристроїв для регулювання мотор-вентиляторів у системі примусового повітряного охолодження тягових електродвигунів електровоза

Пристрій для транспортування вантажів по сходових прольотах

Винахід відноситься до візкам для підйому вантажів по сходах, забезпеченим шинами з внутрішніми опорами

Засіб для герметизації проколів в шинах транспортних засобів

Винахід відноситься до засобів для герметизації проколів в шинах транспортних засобів
Винахід відноситься до засобів для герметизації проколів в шинах транспортних засобів і технологічних процесів отримання цих коштів

Колесо для автомобіля

Винахід відноситься до транспортної техніки, зокрема до засобів для підвищення безпеки автомобіля при проколі шини
Up!