Зварювальний інструмент

 

Винахід відноситься до зварювального інструменту для пристрої точкового зварювання, зокрема зварювальних кліщів, щонайменше, з одним тримачем для електроди для контактного зварювання та пристроєм позиціонування проводиться повз електрода матеріалу підкладки, зокрема стрічки для виробництва зображення зварної точки, зокрема ядра зварної точки зварної точки і з пристроєм обробки даних для аналізу зображення зварної точки з оптичним блоком збору даних, що містить, щонайменше, складається з реєструючого кошти та об'єктиву камери.

З US 6414261 В1 відомий спосіб контролю якості точкового зварювання, при якому аналіз зварної точки відбувається за допомогою оцінки відеоданих, знятих камерою. У ньому верхня сторона деталі, на якій проводилася зварювання, знімається відеокамерою, після чого проводиться обробка відображуваної інформації для оцінки якості точкового зварювання. Недоліком цього способу є відсутність домінування на ділянці місця зварювання на деталі гомогенного освітлення, так як верхня сторона деталі відкривається назовні і освітлення визначається, щонайменше, частково зовнішнім світлом. Крім того, що міститься в відеоданих информацитвом обробки даних або компонентів зварювального пристрою тіні, внаслідок чого ускладнено точна і диференційована оцінка якості місця зварювання.

Істотним недоліком цього способу, а також йому подібних способів контролю якості точкового зварювання, відомих з рівня техніки, є також те, що відеокамера не фіксована на зварювальних кліщів для точкового зварювання. Зокрема, відеокамеру слід позиціонувати допомогою відповідного пристрою позиціонування на відповідній поверхні точкового зварювання. У відповідності з цим деталь також можна позиціонувати, наприклад, під відеокамерою. Таким чином, аналіз зварної точки за допомогою таких систем пов'язаний зі значними витратами, а відповідно з втратою часу.

Крім того, з WO 2004/022278 А1 відомий спосіб контролю якості точкового зварювання, при якому між електродами і зварюються листами металу вкладається стрічка або фольга, причому стрічка або фольга виконана так, що в процесі зварювання на стрічці або фользі виникає дзеркальне, зокрема пропорційне зображення або відбиток створеної на деталі зварної точки. Потім це дзеркальне зображення або цей відбиток на стрічці або фользі можна реєструвати та оцінювати засобом обробки даних, пѱражению або відбитку може робити висновок про розмірі, формі і розташуванні зварної точки. Недоліком цього способу також є здійснення оптичної реєстрації зображення або відбитку за допомогою звичайних камер або об'єктивів, а внаслідок цього на якості знятого зображення можуть значно позначитися в негативному плані нерівномірний або негомогенное зовнішнє освітлення ділянки та відображення на відбитку.

В US 5051872 А1 представлено освітлювальний пристрій для оптичного контролю предметів і поверхонь.

Таким чином, відомі з рівня техніки способи і пристрої для контролю якості точкових зварок мають недолік, що полягає у відсутності можливості автоматизованої обробки даних результату зварювання безпосередньо після проведення зварювання і при певних залишаються незмінними умовах освітленості або умов зовнішнього середовища і незалежно від деталі.

Тому завданням цього винаходу є створення зварювального інструменту. Технічним результатом даного винаходу є підвищення якості точкових зварних з'єднань оптичним контролем і підвищення ефективності технологічного процесу пристрої точкового зварювання з пристроєм контролю якості, зокрема забезпе�ический результат винаходу досягається за допомогою того, що блок збору даних має освітлювальний пристрій з дифузором для розсіяного і гомогенного освітлення зображення точкового зварювання на стрічці. Перевагою цього є те, що зображення на стрічці освітлене рівномірно, тому можлива неискаженная і найбільш природна запис зображення камерою для проведення потім електронної обробки зображень з метою оцінки якості зварного з'єднання. Рівномірний і розсіяне освітлення зображення перешкоджає виникненню на ділянці зображення або ділянці запису камери світлих і/або темних ділянок, зокрема тіней, та/або відображень. Дифузор створює можливість для такого, гомогенного висвічування зображення, що, по суті, створюються залишаються без змін умови освітленості, а для оцінки різних зображень на стрічці можна використовувати однакові масштаби або критерії аналізу. Це дає можливість більш об'єктивно і більш диференційовано оцінювати якість зварних з'єднань. Перевагою даного інструменту є те, що зображення точкового зварного з'єднання може записується або досліджуватися безпосередньо після проведення процесу зварювання пристроєм обробки даних

Якщо осветособом можна створювати розсіяне світло, робить можливим гомогенне освітлення стрічки.

Якщо освітлювальний пристрій має джерело світла, призначений для освітлення займає велику площу стрічки, причому дифузор має рефлектор, що відображає вироблені джерелом світла на поверхні, що відбиває промені світла в напрямку стрічки, стає можливим розсіяне освітлення стрічки з високою інтенсивністю освітлення. Так як джерело світла випромінює безпосередньо на відбивну стрічку, можна запобігти відображення або виникнення світлих ділянок на поверхні стрічки.

Найбільш ефективне освітлення стрічки робить можливим використовувати рефлектор, виконаний з світлонепроникної або непрозорого матеріалу, що має низьку ступінь абсорбції для видимого випромінювання, оскільки потужність падаючого на рефлектор випромінювання і відбитого випромінювання, певною мірою, настільки однакові, що більша частина виробленої випромінюваної енергії може використовуватися для освітлення стрічки.

Найбільш економічного і доцільного виконання можна досягти при виборі матеріалу рефлектора з групи полімерних матеріалів.

Якщо відбиваюча поверхня пофарбована світлою фарбою чи має властивості відображено�

Найбільш переважно виконання, в якому відбиває поверхня виконана білої, зокрема матово-білою, так як на білій поверхні відбивається увесь спектр видимого світла, зокрема білий світ, внаслідок чого може відбуватися природна передача кольору на поверхні стрічки при одночасно високій освітленості.

Відзеркалювальна поверхня, виконана з сріблястого, зокрема матово-сріблястий, показала себе також кращою внаслідок відповідних якостей відображення.

Також бажано, якщо відбиваюча поверхня має, щонайменше, на деяких ділянках увігнутість і охоплює внутрішню порожнину у вигляді купола. Тим самим стрічка, розташована нижче поверхні, що відбиває, може висвітлюватися з декількох сторін або в повному обсязі, внаслідок чого стає можливим досить гомогенне і позбавлене відображення освітлення стрічки.

Також бажано, якщо відбивну поверхню з увігнутістю обмежує виріз в образующем купол корпусі. Внаслідок цього корпус освітлювального пристрою одночасно може служити в якості рефлектора або поверхні, що відбиває, причому подсветление зовні корпусу повністю екранують допомогою ку�ом, внаслідок чого робиться можливим контрольоване освітлення і відтворюваність результатів вимірювань. В даному випадку виявилося найбільш переважно, якщо купол має на нижній стороні, розташованої протилежно до відбиваючої поверхні, отвір, на ділянці якого може проводитися стрічка.

Внаслідок того, що купол виконаний, по суті, у формі півсфери, причому поверхня, що відбиває, що знаходиться на стінці купола, триває переважно, по суті, куполообразно, може бути створена найбільш компактна конструкція непрямого освітлювального пристрою за допомогою протилежної компонування освітлювальних засобів на бічному ділянці купола.

При цьому купол переважно має на нижній стороні, розташованої навпроти до відбиваючої поверхні, отвір, на ділянці якого може проводитися стрічка.

Кращий варіант виконання, в якому рефлектор утворений матеріалом корпусу, внаслідок простий і економічної конструкції.

Незалежних від властивостей корпусу властивостей освітлення з можливістю їх зміни або регулювання можна досягти варіантом виконання, в якому рефлектор нанесений на внутрішню сторону корпусу у вигляді покриття але підігнаний до стрічки.

Внаслідок того, що джерело світла, розташований напроти відбиваючої поверхні на ділянці угнутості, стає можливим дуже рівномірне непряме освітлення стрічки.

Перевага виконання, в якому джерело світла виконаний, щонайменше, одним світлодіодом, переважно кільцем СІД з декількох світлодіодів, полягає в необхідності рідкісного обслуговування освітлювального пристрою завдяки великому терміну служби світлодіодів і в незначній тепловиділенні і споживанні потужності освітлювальним пристроєм.

Крім того, можлива компактна конструкція освітлювального пристрою, причому, компактний і ефективний у светотехническом плані виконання виходить, зокрема за допомогою кільця СІД, щонайменше, з трьома розташованими по колу світлодіодами, розміщеними на бічному ділянці купола.

Кращий варіант виконання, в якому блок збору даних містить об'єктив з микроотверстием або об'єктив з точковою діафрагмою. Таким чином, можливо, що тільки дуже маленька ділянка, що відповідає поперечному перерізу мікроотвори, наприклад, всередині купола виконано не відображає, причому об'єктив з точковою діафрагмою може бути виконаний � з точковою діафрагмою, перешкоджає виникненню на зображенні стрічки затемнень, викликають викривлення, причому затемнень, що є наслідком дзеркального відображення отвори камери. Таким чином, можна значно підвищити якість записаного камерою зображення, оскільки порівняно зі звичайними линзовими об'єктивами затемнення на зображенні, внаслідок дзеркального відображення камери, нескінченно мало.

Завдяки тому що об'єктив має навколишній отвір рефлектор, найбільш ефективно запобігає дзеркальне відображення камери на зображенні стрічки.

Виконання, в якому об'єктив камери розташований на протилежній до матеріалу підкладки верхній стороні купола, переважно з-за неспотвореної і пропорційної реєстрації зображення камерою, так як полегшується оцінка записаної інформації, що відображається.

Крім того, кращий варіант виконання, в якому перед блоком збору даних розміщений прозорий захисний елемент, наприклад з полімерного матеріалу або скла, для захисту блоку збору даних від забруднення. Завдяки йому забруднення не може проникнути у внутрішню порожнину купола і негативно вплинути на властивості освітлення у внутрішній порожнині. Крім �, �редпочтительно виконання, в якому пристрій обробки даних розміщено на внутрішній стороні власника, повз яку транспортується обладнана зображенням стрічка після процесу зварювання, так як стрічка може бути транспортована уздовж поверхні від місця зварювання, а одночасно пристрій обробки даних може здійснювати обробку зображення на стрічці на сусідньому від місця зварювання ділянці. Отже, може бути спеціальна позиція обробки для аналізу зображення на стрічці, внаслідок чого процес виробництва зварного з'єднання спрощується і знижуються виробничі витрати.

Також переважно виконання, де тримач виконаний самим по собі відомим способом - у формі букви L і має вигин, а пристрій обробки даних розташоване на ділянці вигину. Таким чином, пристрій обробки даних розташоване безпосередньо на сусідньому від електрода або від місця зварювання ділянці, причому компонування пристрою обробки даних майже не обмежує свободу руху зварювального інструменту, так що пристрій обробки даних на ділянці вигину не створює нікого обмеження для робочої області зварювального інструменту, а безпосередня оцінка свположения стрічки виконано на внутрішній стороні власника нижче пристрою обробки даних, зокрема нижче отвори купола, після проведення процесу зварювання аналіз або обробка зображення на стрічці може кращим способом бути автоматизована, що робить можливою економічну і ефективну оцінку якості точкового зварного з'єднання.

Даний винахід більш докладно описується за допомогою доданих схематичних креслень.

На кресленнях показано:

фіг.1. Пристрій точкового зварювання з запропонованим зварювальним інструментом, що має запропоноване пристрій обробки даних, вид збоку;

фіг.2. Зварені один з одним листи металу на ділянці зварної точки з частково розрізаним зображенням, вигляд у перспективі;

фіг.3. Варіант виконання запропонованого пристрою обробки даних, схематичне зображення в розрізі;

фіг.4. Варіант виконання запропонованого пристрою обробки даних, зображення в розібраному, перспективному вигляді.

На фіг.1 показаний зварювальний інструмент 1 у вигляді зварювальних кліщів 3 2 пристрої точкового зварювання для контактного зварювання, щонайменше, з двома конструктивними елементами, наприклад листами 4, 5 металу. Зварювальний інструмент 1 застосовується переважно для роботаризированного використання для автоматизиров�бразних держателя 6 для прийому відповідно по одному електроду 7, причому електрод 7 з'єднаний з не показаним джерелом електроживлення пристрою 3 точкового зварювання. Крім того, зварювальний інструмент 1 виконаний для прийому і направлення стрічки 10, проведеної через, щонайменше, один тримач 6 повз наполегливої центру 9 електрода 7. Стрічка 10 переважно виконана з фольги, деформується і переміщується уздовж поверхні 11 держателя 6 в його поздовжньому напрямку. Для переміщення або транспортування стрічки 10 зварювальний інструмент 1 або зварювальний пристрій 3 має, наприклад, описане далі пристрій позиціонування для транспортування та/або для намотування і змотування проходить повз електрода 7 стрічки 10.

Напрямок стрічки 10 навколо електрода 7 може відбуватися різними способами, із-за чого в подальшому коротко описується лише один приклад виконання. У ньому діелектрична розпірка 13 розташована навколо електрода 7 на ділянці вершини 12 електрода або контактної поверхні електрода 7 з листом 4, 5 металу. Розпірка 13 фіксована, наприклад, рухливо на електроді 7, так що він може навантажувати додатковим тиском листи 4, 5 металу допомогою розпірки 13. Крім того, рухомим розташуванням розпірки 13 досягають того, що вона приподнима�ї 2 самостійно піднімає стрічку 10 від наполегливої центру 9 або вершини 12 електрода, і, навпаки, при замиканні зварювальних кліщів 2 розпірка 13 переміщується відносно електрода 7, внаслідок чого стрічка 10 прилягає до електрода 7.

Крім того, зварювальний інструмент 1 може мати опорний елемент 14 з напрямними каналами 15 для прийому стрічки 10. Між опорним елементом 14 розпіркою 13 розташований механізм 16 переміщення, зокрема пружинний елемент, за допомогою якого розпірка 13 з відповідним навантаженням тиском може переміщатися в напрямку до середньої поздовжньої осі 17 електрода 7. Для цього механізм 16 переміщення виконаний пластичним або пружним.

Під час всього процесу точкового зварювання зварювальним інструментом 1 механічно стискають листи 4, 5 металу за допомогою електродів 7. В процесі точкового зварювання сполучається метал двох конструктивних елементів сполучають при двосторонньому розплавлюванні й подальшим застиганні, причому за допомогою великого омічного опору між елементами при застосуванні електричного струму висока потужність перетворюється в теплову енергію, що призводить до плавлення металів. Після застигання розплавленого металу в місці 18 зварювання листи 4, 5 металу з'єднані один з одним зварної точкою 19 або ядром зварної точки, як этоента 10, розташована під час процесу зварювання безпосередньо над місцем 18 зварювання.

Виникає при зварюванні елементів випромінювання або дію, зокрема тепло, виділюване при геометричному розтягуванні зварної точки 19, справляє на стрічці 10 дзеркально відбите зображення 20 зварної точки 19, причому зображення на 20 зверненої до листу 4, 5 металу стороні 21 розташоване на ділянці наполегливої центру 9 електрода 7. Після проведеної зварювання переміщення стрічки 10 може відбуватися за допомогою пристрою позиціонування в його поздовжньому напрямку, так що аналіз стрічки 10 допомогою пристрою 22 обробки даних може відбуватися незалежно від положення аркушів 4, 5 металу і місця обробки. Подібний спосіб і відносяться до нього пристрої вже відомі з WO 2004022278 A1 заявника, тому для знайомства з більш докладними деталями можливих виконань зварювального пристрою 3, зварювального інструменту 1 і технологічних процесів способу, слід звернутися до цієї заявки. Щонайменше, деталі описаного в WO 2004022278 A1 винаходу можуть бути складовою частиною даного предмета винаходу.

На фіг.3 представлений можливий варіант запропонованого пристрою 22 обробки даних. Пристрій 22 обро�тб зварних точок 19, наприклад геометричних величин, таких як розташування, форма і розмір зварних точок 19. Для аналізу відображуваної інформації використовуються записані стрічкою 10 зображення 20, причому оптична реєстрація зображення 20 відбувається за допомогою пристрою 22 обробки даних. Пристрій 22 обробки даних має блок 23 збору даних, щонайменше, з камерою 24. Камера має 24 реєструючий засіб 25 і об'єктив 26, причому реєструючий засіб 25 являє собою сенсор для перетворення світлової інформації в відеодані, а об'єктив 26 виконаний для регулювання властивостей зображення в зображенні 20. Реєструючий засіб 25 переважно виконано напівпровідниковим детектором, наприклад, ПЗС (прилад із зарядовим зв'язком) або КМОП (комплементарним метало-оксидним напівпровідником) мікросхемою камери, реєструючої зображення 20 зварної точки 19, оцифровиваемое потім електронним блоком. Реєструючий засіб 25 і об'єктив 26 можуть складати загальний конструктивний елемент, причому детально не представлений електронний блок камери 24 може розташовуватися на іншому місці в пристрої 22 обробки даних і з'єднуватися з реєструючим засобом 25 по проводах, мереж, систем шин і т.�я якості або пристрій 22 обробки даних може мати логічну схему обробки даних, здійснює аналіз якості зображення 20, причому ця логічна схема обробки даних переважно виконана закладеної в запам'ятовуючому пристрої логічною схемою програми. Наприклад, логічна схема обробки даних встановлена в комп'ютері, які отримують відображувану інформацію по мережі (інтернет, инфранет) від блоку 22 обробки даних. Такі логічні схеми обробки даних відомі спеціалісту, який працює в галузі промислової обробки зображень, тому не будемо зупинятися на ній більш докладно.

Для проведення за допомогою цих логічних схем обробки даних точного і всебічного визначення якості зварних точок 19 необхідно рівномірне освітлення стрічки 10 або зображення 20. Цього досягають за допомогою запропонованого - блоку 23 збору даних, причому це освітлювальний пристрій 27 виконано для розсіяного і гомогенного освітлення або так званого освітлення на відображення зображення 20 точкового зварювання на стрічці 10. При розсіяному освітленні сильно відбиває стрічки 10 на зображенні 20 відбувається неотражающее і рівномірне фарбування, так що при запису камерою 24 не спотворюються або не губляться ніякі оптичні відомості про зображенні 20. Таким оочки 19.

Освітлювальний пристрій 27 має для виробництва розсіяного світла дифузор 28, розсіює падаюче світлове випромінювання у різних напрямках. У наведеному варіанті освітлювальне обладнання 27 виконано для освітлення відбитим світлом стрічки 10, для чого дифузор 28 має рефлектор 29, відбиває падаючі на поверхню, що відбиває 30 промені світла в напрямку матеріалу 8 підкладки. Для цього рефлектор 29 виконаний з світлонепроникної або непрозорого матеріалу, що має низьку ступінь поглинання електромагнітного випромінювання в діапазоні частот світла. Наприклад, матеріал рефлектора 29 обраний із групи полімерних матеріалів, причому полімерний матеріал переважно має світле забарвлення. Зокрема, матеріал рефлектора 29 може бути виконаний з білого або світло-сірого полімерного матеріалу, так що від рефлектора 29 в напрямку стрічки 10 відображається світлий або білий світ. Згідно наступного кращого варіанту виконання рефлектор 29 виконаний сріблястим. Крім того, відбиваюча поверхня 30 рефлектора 29 може бути виконана матовою або шорсткою, щоб відбувалося посилене розсіювання падаючих променів світла.

Освітлювальний пристрій 27 може бути також виконаний�шару, наприклад з полімерного матеріалу, матового скла, або йому подібного, або прозорої пластини з шорсткою поверхнею, опромінюваної на верхній стороні світлом, так що на нижній стороні в напрямку стрічки 10 випромінюється розсіяне світло.

Освітлення стрічки 10 переважно виробляється джерелом світла, займають велику площу, чи займає велику площу рефлектором 29, щоб отримати можливість найбільш гомогенного висвітлення матеріалу 8 підкладки.

Згідно показаному на фіг.3 і фіг.4 прикладом виконання відбиваюча поверхня 30 має увігнутість 31, навколишнє внутрішню порожнину 32 подібно куполу. Освітлювальний пристрій 27 має корпус 33 з вирізом 34, утворюють внутрішню порожнину 32 з охопленим відбиваючою поверхнею 30 куполом 35. Купол 35 має на торцевому кінцевому ділянці 36 отвір 37, яке, зокрема, може закриватися пластинчастим захисним елементом 38, виконаним світлопропускаючих або прозорим. Позиціонується на тильній від купола 35 нижній стороні 39 захисного елемента 38 стрічки 10 висвітлюється освітлювальним пристроєм 27, подсвечивающим внутрішню порожнину 32 купола, так що з внутрішньої порожнини 32 видна поверхня 40 стрічки 10, а зображення 20 може регистриро�де грязеснимателя, струмені стисненого повітря або їм подібні і очищаючі стрічку 10 від забруднення на ділянці зображення 20. Це може охороняти захисний елемент 38 від забруднення, внаслідок чого порушується світлопроникність захисного елемента 38.

Освітлювальний пристрій має 27 джерело 41 світла, переважно виконаний, щонайменше, одним світлодіодом 42 (светоизлучающим діодом, СІД). Переважно, якщо кілька світлодіодів 42 утворюють кільце 44 СІД. Кільце 44 СІД може складатися, наприклад, з двох розташованих діаметрально протилежно світлодіодів 42. Переважно, якщо кільце 44 СІД має, щонайменше, три, зокрема більше п'яти світлодіодів 42, розташованих уздовж окружності кільця 44 СІД на однаковій відстані. Світлодіоди 42 кільця 44 СІД виконані переважно для випромінювання білого світла. Світлодіоди 42 можуть випромінювати також світло різних кольорів, зокрема червоний, зелений або синій світло. Само собою зрозуміло, що кільце 44 СІД також може бути виконано, наприклад, у вигляді матриці 43 СІД.

Кільце 44 СІД розташоване на кінцевому ділянці 36 або на ділянці отвори 37 купола 35 і продовжується у формі кола або кільцеподібно вздовж бокового ділянки 45 корпусу 33. При цьому світлодіоди 42 розп�иодами 42 в напрямку, зверненому від матеріалу підкладки 8 або від отвору 37. Відповідними заходами запобігається бічне випромінювання, а внаслідок цього - відображення на стрічку 10 і одночасно з цим створюється найкраще випромінювання світлового конуса. Подібна екрану увігнутість 31 відбиваючої поверхні 30 створює розсіяне відбиття світла і гомогенне освітлення внутрішньої порожнини 32 або розташованого під внутрішньою порожниною 32 матеріалу 8. підкладки. Купол 35 переважно виконаний у формі півсфери, зокрема, по суті, напівкруглим.

Крім того, у запропонованому прикладі виконання передбачено, що об'єктив 26 камери 24 був виконаний як об'єктив з микроотверстием або об'єктив 46 з точковою діафрагмою. Об'єктив 46 з точковою діафрагмою має отвір 47 з невеликим діаметром 48, так щоб в просту і компактну конфігурації можна було вмістити формат зображення відображеного предмета або зображення 20. Діаметр 48 становить переважно тільки частки міліметра або кілька міліметрів, зокрема від 0,1 мм до 5 мм, так що в реєструвальному засобі 25 відображається виключно зображення 20. Для цього об'єктив 46 з точковою діафрагмою розташований навпроти стрічки 10 і на деякій відстані 49. При �рирующем засобі 25. Крім того, об'єктив 46 з точковою діафрагмою має нижню сторону 50, що має дифузно відображають властивості. До того ж рефлектор 29 з поверхнею, що відбиває 30 продовжується на нижній стороні 50 об'єктива 46 з точковою діафрагмою, переважно виконаний відповідно до вищезазначеного опису. Завдяки цьому нижня сторона 50 формує ділянку поверхні, що відбиває 30, внаслідок чого виключно на ділянці отвори 47, має порівняно невеликий поперечний переріз, не відбувається відбиття світла, виробленого джерелом 41 світла. До того ж цей неотражающий ділянка настільки мала, що на стрічці 10 не виникає видиме або нескінченно маленьке відображення камери 24 і має місце гомогенне освітлення зображення 20 на лентен 10.

У прикладі виконання об'єктив 46 з точковою діафрагмою переважно розташований на верхній стороні 51 або вершині купола 35, так що реєструє засіб 25 може реєструвати зображення 20 стрічки 10, розташоване під внутрішньою порожниною 32. Завдяки такій вертикальній компонуванні об'єктива 46 з точковою діафрагмою над зображенням 20 на стрічці 10 стає можливою неискаженная зйомка зображення 20 в пропорційною величиною, що дозволяє � декількох елементів, зокрема з основного корпусу 52 і корпусу 53 купола. Захисний елемент 38 або кільце 44 СІД може фіксуватися до корпусу 53 купола притискної рамкою 55, має отвір 54, за допомогою елементів 56 фіксації, зокрема гвинтів 57.

Інше незалежне рішення запропонованої задачі полягає у зварювальному інструменті 1 для пристрою 3 точкового зварювання, зокрема в зварювальних кліщів 2. Зварювальний інструмент 1 має власники 6 для електродів 7 для контактного зварювання і пристрій позиціонування для направлення або транспортування стрічки 10, проведеної повз електрода 7, причому на стрічці 10 в процесі точкового зварювання проводиться зображення 20 ядра зварної точки, аналізоване пристроєм 22 обробки даних. Пристрій 22 обробки даних виконано, щонайменше, частково у відповідності з вищевказаним описом. Пристрій 22 обробки даних переважно розташоване безпосередньо в одному з власників 6, причому обладнана зображенням 20 стрічка 10 проводиться повз пристрої 22 обробки даних або проводиться через нього для оцінки. Згідно фіг.1 тримач 6 має освічений заокругленням або зламом вигин 58, причому тримач 6 виконаний, зокрема, L-образно. Пристрій 22 обробки дан�набженная зображенням 20 стрічка 10 проводиться повз внутрішньої сторони 60, так що безпосередньо після процесу зварювання може проводитися оцінка результату зварювання. Само собою зрозуміло, пристрій 22 обробки даних можна пристосовувати до будь-якої геометрії держателів 6, так що запропоноване пристрій 22 обробки даних дає можливість для оптичного контролю якості точкових зварних з'єднань. Наприклад, також є можливість інтегрувати пристрій 22 обробки даних в одному або навіть в обох власників 6, а стрічка 10 проводиться у відповідності з цим знову ж повз пристрої 22 обробки даних. При цьому бажано, якщо пристрій 22 обробки даних ніяким чином не обмежує можливість доступу або свободу руху пристрою 3 точкового зварювання.

Крім того, зварювальний інструмент 1 або пристрій 3 точкового зварювання має пристрій 61 позиціонування для стрічки 10. Пристрій 61 позиціонування виконано відповідно до наведеного прикладу виконання для переміщення спрямовується навколо електрода 7 стрічки 10, причому це переміщення відбувається, наприклад, покроково на певну подачу, після кожного проведеного процесу зварювання. Для цього пристрій 61 позиціонування має привід 62, зокрема з можливістю керування за допомогою устрлок 63а або 63b, так що стрічка 10 прямує повз пристрої 22 обробки даних. Стрічка 10 може розташовуватися, наприклад, під отвором 37 купола 35, так що камера 24 може записувати зображення 20. При цьому стрічка 10 проводиться через направляючий канал 15 або інші напрямні елементи щільно до поверхні 11 держателя 6. Після проведення стрічки 10 повз пристрої 22 обробки даних, вона може транспортуватися далі будь-яким способом, наприклад, вздовж поверхні 11 держателя 6 або за допомогою направляючої впоперек, через тримач 6, як це показано на фіг.1 пунктирними лініями.

Переважно, якщо зйомка зображення відбувається таким чином, що пристрій 61 позиціонування проводить стрічку 10 повз пристрої 22 обробки даних, причому камера 24 здійснює автоматичну зйомку зображення 20. Мається на увазі, що стрічка 10 проводиться лише повз камери 24 і одночасно безперервно відбувається зйомка поверхні стрічки 10, а разом з цим і зварної точки 19. Внаслідок цього більше не потрібне точне позиціонування зварної точки 19 перед камерою 24, так як логічна схема обробки даних використовує для аналізу оптимальну картину зварної точки 19, отриману на основі інформації, що відображається.

про може відбуватися повністю автоматично. Для цього матеріал 8 підкладки не повинен доставлятися до позиції обробки, виконаної окремо від зварювального інструменту 1, а матеріал підкладки 8 може безпосередньо підводитися після процесу зварювання і проведеного аналізу до свого наступного місця призначення.

Крім того, пристрій 22 обробки даних може бути розташоване в окремому пристрої/позиції обробки, а не встановлюватися, щонайменше, в одному з власників 6. Для проведення оцінки зварної точки 19 стрічка 10 після повного використання витягується з зварювальних кліщів 2 і вкладається в пристрій/позицію обробки, після чого потім оцінюються окремі зображення. Розміщення зварних точок 19 задано черговістю точкових зварок, так що в будь-який час можна ідентифікувати і обробити зварні точки 19, мають дефекти.

В цілому слід зауважити, що кожен з власників 6 може бути оснащений власним пристроєм 22 обробки даних, так щоб, наприклад, кожен держатель 6 окремо за допомогою відповідного пристрою 22 обробки даних може обробляти різні матеріали 8 підкладки, які можуть бути підібрані для різних матеріалів аркушів 4, 5 металу. Проте у наведеному прикладі виконання сварочн�їй листа 4 металу.

Окремі виконання, показані на кресленнях 1-4, можуть бути предметом незалежних згідно винаходу рішень. Відповідні винаходу завдання і рішення випливають з докладних описів цих креслень.

1. Зварювальний інструмент (1) для пристрою (3) точкового зварювання, зокрема зварювальні кліщі (2), по меншій мірі, з одним держателем (6) для електрода (7) для контактного зварювання та пристроєм (61) позиціонування проводиться повз електрода (7) стрічки (10) для виробництва зображення (20) зварної точки (19), причому для аналізу зображення (20) передбачено пристрій (22) обробки даних з оптичним блоком (23) збирання даних, що містить, щонайменше, складається з реєструючого кошти (25) і об'єктива (26) камеру (24), відрізняється тим, що блок (23) збору даних містить освітлювальний пристрій (27) з дифузором (28) для розсіяного і гомогенного освітлення зображення (20) точкового зварювання на стрічці (10).

2. Зварювальний інструмент по п.1, що відрізняється тим, що освітлювальний пристрій (27) орієнтоване в напрямі камери (24) для освітлення відбитим світлом стрічки (10).

3. Зварювальний інструмент по п.2, який відрізняється тим, що освітлювальний пристрій (27) забезпечений джерелом (41) світла для освітлення, заним�ом (41) світла на поверхні, що відбиває (30) промені світла в напрямку стрічки (10) підкладки.

4. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що рефлектор (29) виконаний із світлонепроникного або непрозорого матеріалу, що має низьку ступінь абсорбції для видимого випромінювання.

5. Зварювальний інструмент по п.4, який відрізняється тим, що матеріал рефлектора (29) обраний із групи полімерних матеріалів.

6. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що поверхня, що відбиває, (30) пофарбована світлою фарбою чи має властивості відбиття від світлого.

7. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що поверхня, що відбиває, (30) виконана білої, зокрема матово-білою.

8. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що поверхня, що відбиває, (30) виконана сріблястою, зокрема матово-сріблястий.

9. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що поверхня, що відбиває, (30) має, щонайменше, на деяких ділянках увігнутість (31) і охоплює внутрішню порожнину (32) у вигляді купола.

10. Зварювальний інструмент по п.9, що відрізняється тим, що поверхня, що відбиває, (30) з увігнутістю (31) обмежує виріз (34) в образующем купол (35) корпусі (33).

11. Зварювальний інструмент з п.10, який відрізняється тим, що купол (35) виконаний, по суті, у формі півсфери, причому відображає повер�варильний інструмент з п.10 або 11, відрізняється тим, що купол (35) переважно має на нижній стороні (39), розташованої навпроти до відбиваючої поверхні (30), отвір (37), на ділянці якого може проводитися стрічка (10).

13. Зварювальний інструмент з п.10, який відрізняється тим, що рефлектор (29) утворений матеріалом корпусу (33).

14. Зварювальний інструмент з п.10, який відрізняється тим, що рефлектор (29) нанесений на внутрішню сторону корпусу (33) у вигляді покриття або лакування.

15. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що джерело (41) світла розташований навпроти відбиваючої поверхні (30) на ділянці угнутості (31).

16. Зварювальний інструмент по п.3, відрізняється тим, що джерело світла виконаний, щонайменше, одним світлодіодом, переважно кільцем СІД з декількох світлодіодів.

17. Зварювальний інструмент з п.16, який відрізняється тим, що кільце (44) СІД виконано, щонайменше, трьома розташованими по колу світлодіодами (42), розміщеними на бічному ділянці (45) купола (35).

18. Зварювальний інструмент по п.1, що відрізняється тим, що блок (23) збирання даних в іконографічній формі містить об'єктив (46) з микроотверстием або об'єктив (46) з точковою діафрагмою.

19. Зварювальний інструмент з п.18, відрізняється тим, що отвір (47) объЃмент по п.10, відрізняється тим, що об'єктив (26) камери (24) розташований на протилежній до стрічки (10) верхній стороні (51) купола (35).

21. Зварювальний інструмент по п.1, що відрізняється тим, що перед блоком (23) збирання даних в іконографічній формі розміщений прозорий захисний елемент (38), наприклад, з полімерного матеріалу або скла для захисту блоку (23) збирання даних від забруднення.

22. Зварювальний інструмент (1) по одному з пп.1-21, який відрізняється тим, що пристрій обробки даних (22) розміщена на внутрішній стороні (60) власника (6), повз яку транспортується обладнана зображенням (20) стрічка (10) після процесу зварювання.

23. Зварювальний інструмент (1) за п.22, відрізняється тим, що власник (6) виконаний у формі букви L і має вигин (58), а пристрій обробки даних розташоване на ділянці цього вигину (58). 

Схожі патенти:

Пристрій для виявлення поверхневих дефектів в циліндричних виробах

Винахід відноситься до пристроїв для контролю поверхні циліндричних об'єктів і, зокрема, може бути використане у виробництві ядерного палива при контролі зовнішнього вигляду паливних таблеток

Спосіб неруйнівного контролю

Винахід відноситься до засобів оптичного контролю

Установка для тестування чіпів каскадних фотоперетворювачів на основі сполук al-ga-in-as-p

Винахід відноситься до вимірювальної техніки і призначене для безконтактного неруйнівного контролю якості чіпів напівпровідникових фотоперетворювачів, зокрема сонячних елементів

Спосіб тестування чіпів каскадних фотоперетворювачів на основі сполук al-ga-in-as-p і пристрій для його здійснення

Винахід відноситься до вимірювальної техніки і призначене для безконтактного неруйнівного контролю якості чіпів напівпровідникових фотоперетворювачів

Спосіб діагностики тріщиноутворення в металоконструкціях

Винахід відноситься до контрольно-вимірювальної техніки і може бути використане для контролю втомних пошкоджень металоконструкцій, граничним станом яких є втома або вичерпання тріщиностійкості при тривалій експлуатації

Оптичний датчик деформації

Винахід відноситься до оптичних датчиків, призначених для вимірювання деформації твердих тіл і амплітуди рухів, і може бути використано в медичній та метрологічної техніки

Спосіб вимірювання чистоти поверхні підкладок

Винахід відноситься до вимірювальної техніки в області мікроелектроніки і призначений для вимірювання чистоти поверхні підкладок

Дефектоскоп

Винахід відноситься до способу виявлення поверхневих дефектів деталей у вигляді неоднорідності матеріалу

Вимірювач шорсткості

Винахід відноситься до пристроїв вимірювання шорсткості поверхні

Відбивач світильника

Винахід відноситься до галузі світлотехніки і може бути використане у виробництві світильників з відбивачами різної форми

Пристрій фонової підсвітки

Винахід відноситься до пристроїв підсвічування рідкокристалічних панелей

Відбивач світильника

Винахід відноситься до світлотехніці, а саме до конструкції відбивачів світильників

Універсальна світлодіодна лампа

Винахід відноситься до осветительному і светосигнальному устаткування і може знайти застосування в якості засобу освітлення, просторової світлової сигналізації в заградительном вогні, в бакене, маяку і т.д

Багатоцільовий оптичний випромінювач

Винахід відноситься до освітлювальних пристроїв, призначених для освітлення поверхонь, наприклад в мікроскопах, а також для застосування в прожекторах, автомобільних фарах, ліхтарях і т.п

Світильник

Винахід відноситься до галузі освітлення і, зокрема, до пристроям або системам з джерелами світла, розташованими в ряд або смугою

Спосіб і пристрій для оптичного стимулювання хімічних реакцій

Винахід відноситься до області електротехніки, а саме до способів активації хімічних реакцій за допомогою оптичного випромінювання

Рефлекторна лампа. система рефлекторів

Винахід відноситься до галузі світлотехніки, а саме до светоизлучающим приладів, із зовнішнім параболоциліндричні відбивачем

Рефлекторна лампа. система рефлекторів

Винахід відноситься до галузі світлотехніки, а саме до светоизлучающим приладів, із зовнішнім параболоциліндричні відбивачем

Спосіб виготовлення складних осесиметричних зварних конструкцій

Винахід відноситься до способів виготовлення вісесиметричних зварних конструкцій, які являють собою обичайки змінного перерізу з фігурними пазами для складання з відповідними деталями складної конфігурації і внутрішніми привариваемими елементами для кріплення цих деталей
Up!