Вентиляційна трубка для контейнера для рідини

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до контейнерів для напоїв, які мають відривну заглушку виливного отвори і, більш конкретно, до нової кришці контейнера для рідини, що має повітряний канал, що забезпечує можливість прискореного виливання.

Рівень техніки

Багато контейнери, наприклад контейнери для напоїв, сконструйовані так, щоб забезпечити можливість легкого відкривання без необхідності використання консервного ножа або іншого інструмента і, переважно, не пов'язані з відділенням яких-небудь деталей. По суті, споживачі воліють використовувати контейнери, які забезпечують відносно високу швидкість виливання.

Крім того, вважається, що споживачі віддають перевагу контейнери, які забезпечують плавне виливання, тобто виливання, не характеризується серією поштовхів (які можуть призвести до розбризкування та/або вплинути на напір, пенистость або насиченість газом). У відомих конструкціях виникає видиме переривання потоку або нерівномірність потоку, коли виливають вміст контейнера, що призводить до порушення процесу вирівнювання тиску між внутрішнім простором банки і окружельних отворів в конструкції кришки контейнера. В інших попередніх способах використовувалася особлива геометрія виливних отворів. Додаткові отвори і/або особлива геометрія виливного отвори ускладнюють конструкцію, тягнуть додаткові витрати і створюють можливість витоку.

У світлі вищевикладеного існує потреба у створенні отвори в контейнері, яке дозволяє атмосфері заміщати вилите вміст контейнера і забезпечувати безперервність потоку виливаемого вмісту.

Розкриття винаходу

По суті, згідно з цим винаходу пропонується контейнер, що має повітряний прохід в кришці контейнера для зрівнювання атмосфери для заміщення вмісту, виливаемого з контейнера.

У широкому сенсі, в одному варіанті цього винаходу пропонований контейнер містить

кришку, розташовану поверх контейнера,

відривну заглушку виливного отвори в кришці контейнера, і

повітряний прохід, об'єднаний з кришкою контейнера і проходить від відривний заглушки на таку відстань, щоб створити спрямований повітряний потік всередину контейнера, коли відривна заглушка виливного отвори відірвана.

Коли ущільнення виливного отвори зруйновано, вміст кпятственно входити в простір, раніше зайняте вмістом контейнера.

В одному варіанті повітряний утворений прохід каналом, виступаючим від зверненої до продукту сторони кришки банки (контейнера) за напрямом стороні кришки, зверненої до споживача. В іншому варіанті повітряний прохід утворений комбінацією випускного каналу і мембрани, що проходить по довжині цього опуклого каналу. Ще В одному варіанті повітряний прохід утворений трубкою, розташованої всередині випускного каналу, сформованого в кришці контейнера і проходить від відривний заглушки виливного отвори.

В іншому варіанті цього винаходу пропонується контейнер, що має повітряний прохід, приєднаний до стороні кришки, зверненої до продукту. У широкому розумінні цей варіант контейнера містить

кришку банки, розташовану поверх контейнера,

відривну заглушку виливного отвори, і

повітряний прохід, прикріплений до стороні кришки, зверненої до продукту, і відходить від відривний заглушки виливного отвори на розміри, що забезпечують наявність направленого повітряного потоку всередину банки (контейнери), коли відривна заглушка виливного отвори відірвана.

В одному варіанті повітряний прохід, приєднаний до кришки коому аспекту цього винаходу пропонується кришка банки, містить

відривну заглушку виливного отвори, і

щонайменше один повітряний прохід, інтегрований в кришку банки, і відходить від відривний заглушки виливного отвори на відстань для створення направленого повітряного потоку всередину корпусу контейнера, на якому встановлена кришка.

В одному варіанті кришка контейнера може бути реверсивно встановлена на корпусі контейнера.

В іншому варіанті цього винаходу застосовується особлива геометрія лінії надрізу в поєднанні з орієнтацією повітряного проходу для забезпечення достатнього забору повітря через повітряний прохід. Більш конкретно, в одному варіанті цього винаходу повітряний прохід орієнтований в поздовжньому напрямку під прямим кутом до лінії надрізу, коли вона відходить безпосередньо від витяжного кільця. При цьому щонайменше один повітряний прохід має поздовжній напрямок, орієнтований приблизно під кутом 15-25° центральної вертикальної лінії, що проходить через заклепку, шарнірно з'єднану з витяжним кільцем, виконаним з можливістю відкривання кришки (10) контейнера.

В альтернативних варіантах цей кут може змінюватися на 10-20° в будь-якому даному напрямку від цієї оѵра, і не обмежує даний винахід, буде краще зрозуміло в поєднанні з доданими кресленнями, на яких однаковими позиціями позначені однакові деталі.

Фіг.1 - вид зверху контейнера для напоїв, що має один варіант кришки по справжньому винаходу.

Фіг.1в - вид зверху зверненої до споживача сторони кришки банки з повітряним проходом, створеним виступають каналом по справжньому винаходу.

Фіг.1с - перетин виступає каналу по лінії А-А на фіг.1в.

Фиг.1D - перетин виступає каналу по лінії В-В на фіг.1в.

Фиг.1Е і 1F - перерізу, що ілюструють висоту виступаючих каналів по фіг.1-1D.

Фиг.1G - вид зверху з боку споживача кришки банки з повітряним проходом, виконаним за варіантом трикутного виступає каналу по справжньому винаходу.

Фиг.1Н - вид зверху з боку споживача кришки банки з повітряним проходом, виконаним за іншим варіантом трикутного виступає каналу по справжньому винаходу.

Фиг.1І - вид зверху з боку споживача кришки банки з повітряним проходом, виконаним за варіантом круглого виступає каналу по справжньому винаходу.

Фиг.1J - вид зверху з боку споживача кришки банки з двома воздушнимиебителя кришки банки, має повітряний прохід, виконаний у кришці банки по справжньому винаходу.

Фиг.1L - перетин по лінії А-А на фиг.1К.

Фіг.2 - вид в перспективі одного варіанта зверненої до продукту сторони кришки банки по справжньому винаходу з повітряним проходом, утвореним комбінацією виступає каналу і мембрани.

Фіг.3 - вид в перспективі одного варіанта зверненої до продукту сторони кришки банки по справжньому винаходу з повітряним проходом, утвореним виступають каналом і трубкою.

Фіг.4 - вид в перспективі одного варіанта зверненої до продукту сторони кришки банки по справжньому винаходу з повітряним проходом, утвореним трубкою.

Фіг.5 - фотографічне подання кришки банки по справжньому винаходу з повітряним проходом.

Фіг.6 - вид зверху одного варіанту цього винаходу, показує функціональну зону вентиляції і дві лінії надрізу, орієнтованих щодо альтернативних орієнтації повітряного проходу.

Здійснення винаходу

На фіг.1 представлений вид зверху одного варіанта контейнера 5 по справжньому винаходу, що містить кришку 10 банки з повітряним проходом 15. Хоча бажано, щоб корпус 6 контейнера і кришка 10пластика, які входять в обсяг цього винаходу. Хоча на фіг.1 показаний контейнер, що має незнімну кришку, даний винахід відноситься і до кришок контейнерів, які можуть знімно кріпитися до корпусу контейнера.

Способи формування корпусів 6 контейнера і кріплення або з'єднання корпусу 6 контейнера з кришкою 10 відомі. Відривна заглушка виливного отвори, вбудований в кришку 10 контейнера (також іменується кришкою банки) визначена лінією 12 надрізу в кришці 10 банки. Лінія 12 надрізу для визначення виливного отвори може бути виконана штампуванням в матриці або "ножем". Кільце 13 з'єднане з кришкою 10 банки, наприклад, заклепкою 14, центр якої визначає точку повороту. На кришку 10 банки по справжньому винаходу можуть наноситися або видавлюватися будь-які написи або візерунки.

По суті, підйом верхньої кромки кільця 13 вгору і до відривний заглушці 11 виливного отвори призводить до того, що передня кромка кільця 13 тисне вниз (щодо заклепки 14) на частину відривний заглушки 11 виливного отвори з достатньою силою, щоб утворити розрив уздовж лінії 12 надрізу, що дозволяє відігнути або повернути відривну заглушку всередину, утворюючи виливное отвір. Коли отри� якого визначено лінією 12 надрізу.

Одним аспектом цього винаходу є спрямований повітряний прохід, що веде ззовні контейнера всередину контейнера, полегшує виливання рідкого вмісту. У контейнері 5, як показано на фіг.1, є кришка 10 банки, що має повітряний прохід (канал), що проходить від відривний заглушки 11 виливного отвори і має розміри, достатні для створення сфокусованого повітряного потоку ззовні контейнера всередину контейнера. Для цілей цього опису термін "розміри для створення направленого повітряного потоку" означає відстань від точки 16 на лінії надрізу, відповідної тій частині відривний заглушки 11, в якій починається повітряний канал 15, щонайменше, до точки 19, яка розташована за площиною 17, дотичній до верхньої частини виливного отвори. В одному варіанті повітряний прохід дозволяє виливати вміст контейнера 5 плавним безперервним потоком, оскільки повітряний прохід 15 дозволяє зовнішньої атмосфері безперервно входити і займати простір, раніше зайняте вмістом контейнера. Переважно повітряний прохід проходить від частини відривний заглушки 11 виливного отвори навпаки виливний частини 32 отвори.

На фіг.1в представлений вид понад�ован в кришку 10 банки. Звернена до споживача сторона кришки 10 банки є зовнішньою гранню кришки. Канал 15а може бути інтегрований в кришку 10 банки як виступаючий канал, в якому верхня частина каналу 15а піднята щодо прилеглих ділянок верхньої поверхні кришки банки. Слід зазначити, що висота виступає каналу 15а забезпечує наявність повітряного проходу, коли контейнер нахилений при виливанні так, що рівень рідини досягає площині 17, дотичній до верхнього ділянці виливного отвори. В одному варіанті виступає каналу 15а може мати, по суті, похилу геометрію, по суті, з лінійною орієнтацією.

На фіг.1с показано поперечний переріз варіантів виступає каналу 15а по лінії А-А на фіг.1в. На фиг.1D показано перетин варіантів виступає каналу 15а по лінії В-В на фіг.1в. Слід зазначити, що перерізу на фіг.1с і 1D є ілюстративними прикладами і не обмежують даний винахід, оскільки можна використовувати інші орієнтації і геометрії. Наприклад, альтернативні перерізу можуть бути пласкими, круглими або мають пікову верхню поверхню.

У кращому варіанті виступає канал 15а проходить від ділянки відривний заглушки 11 виливного отворів у землі�, на відстань, що забезпечує спрямований повітряний потік. Розміри і геометрія виступає каналу 15а переважно вибираються так, щоб забезпечити проходження врівноважує повітря, де виступає канал 15а створює в контейнері спрямований вхідний порт прийому повітря, щоб забезпечити надходження навколишнього повітря в контейнер для безперервного заміщення об'єму виливаемого з контейнера вмісту. В іншому прикладі виступаючий канал 15а закінчується приблизно через 0,125 дюйма (3,175 мм) від периметра 18 кришки банки.

В одному варіанті виступає канал 15а може бути отштампован в кришці 10 банки. Виступаючий канал 15а може виступати на висоту від приблизно 0,001 дюйма до приблизно 0,060 дюйма (0,0254-1,524 мм) над верхньою поверхнею кришки 10 банки, переважно на висоту приблизно від 0,007 дюйма до приблизно 0,040 дюйма (0,1778-1,016 мм). На фиг.1Е показаний один кращий варіант виступає каналу 15а, має висоту приблизно 0,0310 дюйма (0,7874 мм) і площу перетину, яка дорівнює приблизно 0,0031 куб. дюйма (1,999996 кв. мм). На фиг.1F показаний інший прийнятний варіант виступає каналу висотою приблизно 0, 0180 дюйма (0,4572 мм) і площею, рівною приблизитель�ний вид кришки 10 банки.

Хоча переважна геометрія виступає каналу 15а є, по суті, лінійної, що має довгасту форму, як показано на фіг.1 і 1 В, цей виступаючий канал може мати будь-яку геометрію, яка створює спрямований повітряний прохід ззовні контейнера всередину контейнера і, по суті, не порушує ущільнюючу цілісність заглушки 11 виливного отвори. Слід зазначити, що геометрія виступає каналу 15а може бути симетричною або асиметричною щодо будь-якої з осей кришки контейнера, тобто осі х, вісі та/або осі z, як показано на фіг.1в, 1Е і 1F. На фиг.1G і 1Н показані варіанти зверненої до споживача сторони кришки 10 банки, в яких виступає канал має трикутну геометрію 15b. На фиг.1І показаний варіант зверненої до споживача сторони кришки 10 банки, в якому повітряний прохід утворений круглим виступають каналом 15с.

На фиг.1J показаний один варіант зверненої до споживача сторони кришки 10 банки, що містить два повітряних проходу 15, 15d, в якій кожен повітряний прохід може мати будь-яку геометрію, описану в цьому описі. Слід зазначити, що хоча показано два повітряних проходу, в кришці 10 банки згідно з цим винаходу може бути виконано �ушний прохід може бути утворений утопленим каналом 15є. Втоплений канал 15е утворений шляхом поглиблення сусідніх ділянок 31 кришки 10 банки для створення повітряного проходу. Слід зазначити, що варіанти геометрії і розміри, описані для виступаючих каналів, в рівній мірі застосовні і до цього каналу 15є.

На фіг.2 представлений вид в перспективі зверненої до продукту боку іншого варіанту цього винаходу, в якій повітряний прохід утворений комбінацією виступає каналу 15 і мембрани 29. Звернена до продукту сторона кришки 10 банки або внутрішня грань кришки 10 банки є тією стороною, яка може контактувати з вмістом, що знаходиться в контейнері. Слід зазначити, що для спрощення на кресленні не показано корпус банки, кільце, відривна заглушка виливного отвори і заклепка. Мембрана 29 проходить уздовж довжини виступає каналу 15а, утворюючи перше отвір 21, що знаходиться в безпосередній близькості від виливного отвору 9, і друге отвір 20, що перебуває на деякій відстані для створення спрямованого потоку повітря ззовні всередину контейнера 5, де другий отвір 20 може перебувати в безпосередній близькості від периметра 18 кришки банки. Мембрана 29 може складатися з стрічки або приклеєного полімеру.

На фі� утворений комбінацією виступає каналу 15а і трубки 22. Трубка 22 може бути приклеєна до зверненої до продукту стороні кришки 10 банки стрічкою 23 або клеєм; або може бути прикріплена до зверненої до продукту стороні банки 10 за рахунок фрикційного зачеплення з виступаючим каналом 15а. Слід зазначити, що згідно з цим винаходу можуть використовуватися й інші способи кріплення трубки 22 до кришці 10 банки.

Трубка 22 може проходити уздовж довжини опуклого каналу 15а і утворювати перше отвір 24 трубки, розташоване в безпосередній близькості від випускного отвору 9, і друге отвір 25 трубки, розташоване на відстані для створення направленого повітряного потоку ззовні всередину контейнера, де другий отвір 25 трубки може перебувати в безпосередній близькості від периметра 18 кришки банки. Хоча трубка 22 переважно може бути виконана з полімерного матеріалу, альтернативно трубка 22 може бути металевою.

На фіг.4 представлений вид в перспективі одного варіанта зверненої до продукту сторони кришки 10 банки з повітряним проходом, утвореним трубкою 22 без виступаючого каналу. Трубка 22 може бути приклеєна, наприклад, стрічкою 30 до зверненої до продукту стороні кришки 10 банки без формування опуклого каналу. У цьому вЋшки банки. Додатково, кріплення трубки 22 безпосередньо до зверненої до продукту стороні кришки банки без формування виступаючого каналу не впливає на естетичні властивості зверненої до споживача сторони кришки банки.

У кожному з вищеописаних варіантів повітряний прохід 15 проходить від відривний заглушки 11 виливного отвори для ділянки кришки 10 банки для створення направленого повітряного потоку. Для цілей цього опису термін "спрямований повітряний потік" означає урівнює атмосферу, що подається кінцем повітряного каналу, відповідним лінії надрізу відривний заглушки 11 виливного отвори, де уравнивающая атмосфера безперервно входить і заміщає простір, раніше займане вмістом контейнера так, що вміст контейнера можна виливати ламінарним або майже ламінарним потоком. Ламінарний потік, також іменований шаруватим потоком, характеризується плином рідини паралельними шарами без розривів між шарами. Такий потік протилежний турбулентного потоку.

На фіг.6 показана відривна заглушка 11 виливного отвори і дві альтернативні лінії 12 надрізу. Витяжний кільце 13 показано штрих-пунктирними лініями і з'єднане з кришкою банки закл дотику лінії надрізу і витяжного кільця до нижнього рівня рідини в контейнері, коли піднятий контейнер для виливання рідини. Фактично функціональна вентиляційна область представляє величину вільного простору над продуктом, яке може надходити повітря, коли рідина виливається з банки.

Різні кути 18,67° і 30,35° представляють кут від точки перетину лінії надрізу і повітряного каналу 15 вздовж першої кромки повітряного каналу 15 уздовж протилежної кромки повітряного проходу 15. Ці кути відображають зміну орієнтації повітряного каналу щодо двох різних ліній надрізу, як показано на кресленні. Далі, в одному варіанті центральна лінія повітряного каналу показана орієнтованої під кутом 20,31° до центральної вертикальної лінії, показаної проходить вгору від заклепки 14. Альтернативний повітряний прохід 15 показаний штрих-пунктирними лініями і орієнтований під кутом 30,64° до центральної вертикальної лінії.

На основі випробувань було визначено, що оптимальна орієнтація кута лінії розрізу вздовж кромки повітряного проходу становить 18,67°, і поздовжній повітряний прохід орієнтований приблизно під кутом 90° до лінії надрізу. Як показано на фіг.6, у міру збільшення кута з 18,67° до 30,35°, більша частина повітряного проходу розташовується по�ія повітря. Таким чином, було виявлено, що для досягнення оптимальної ефективності лінія надрізу повинна бути орієнтована під кутом приблизно 90° до повітряного проходу 15.

Даний винахід за рахунок спеціалізації точки надходження повітря в контейнер покращує час виливання на 20% порівняно з попередніми конструкціями, що не містять повітряного каналу по справжньому винаходу.

Повітряний канал (прохід) по справжньому винаходу далі зменшує або усуває поштовхи при виливанні, створюючи безперервний потік зрівнює атмосфери.

Іншою перевагою цього винаходу є суттєве зменшення або усунення розбризкування при відкритті кришки контейнера, особливо з пастеризованим продуктом, заповнений азотом.

Хоча вище наведено загальний опис цього винаходу, воно не обмежується наведеними конкретними прикладами.

Даний винахід може мати інші варіанти, охоплювані прикладеної формулою винаходу.

1. Кришка контейнера, що містить:
відривну заглушку (11) виливного отвори, сторону, звернену до продукту, сторону, звернену до споживача, відрізняється тим, що передбачений, щонайменше, один зверненої до продукту, у напрямку сторони кришки (10) контейнера, зверненого до споживача, при цьому повітряний прохід (15) простягається від відривний заглушки випускного отвору і має розміри, виконані з можливістю створення направленого повітряного потоку в корпус контейнера (5), з яким з'єднана кришка (10) контейнера, коли відривна заглушка виливного отвори відірвана.

2. Кришка (10) контейнера, що містить:
відривну заглушку (11) виливного отвори, сторону, звернену до продукту, сторону, звернену до споживача, відрізняється тим, що передбачений, щонайменше, один повітряний прохід (15), виконаний у вигляді трубки, приєднаної до стороні, зверненої до продукту, при цьому трубка простягається від відривний заглушки (11) виливного отвори і має розміри, виконані з можливістю створення направленого повітряного потоку в корпус контейнера (5), з яким з'єднана кришка (10) контейнера, коли відривна заглушка виливного отвори відірвана.

3. Кришка (10) контейнера по п.1 або 2, в якому кришка контейнера є реверсивно що з'єднується з корпусом контейнера (5).

4. Кришка (10) контейнера по п.1 або 2, в якій, щонайменше, один повітряний прохід (15) має поздовжній напрямок, ориарнирно з'єднану з витяжним кільцем (13), виконаним з можливістю відкривання кришки (10) контейнера.

5. Кришка (10) контейнера по п.1 або 2, в якій частина лінії (12) надрізу, використовуваної для визначення отвори в кришці контейнера, перетинає, щонайменше, один повітряний прохід (15), по суті, під прямим кутом.

6. Контейнер (5), що містить кришку (10) контейнера по п.1.

7. Контейнер (5) за п.6, в якому, щонайменше, один повітряний прохід (15) представляє собою виступаючий канал (15а).

8. Контейнер (5) по п.7, виступаючий канал (15а) має лінійну орієнтацію.

9. Контейнер (5) за п.8, виступаючий канал має, по суті, витягнуту геометрію.

10. Контейнер (5) по п.7, додатково містить мембрану (29), яка проходить по довжині виступає каналу (15а), має перше отвір (21) на відривний заглушці (11) виливного отвори, і друге отвір (20) за межами розмірів, виконаних з можливістю створення спрямованого потоку повітря всередину контейнера (5), при цьому мембрана (29) виконана у вигляді стрічки або приклеєного полімерного матеріалу.

11. Контейнер (5) по п.7, в якому виступає канал (15а) має круглу або трикутну геометрію чи виступаючий канал (15а) має висоту від 0,001 до 0,06 дюйма (0,0254-1,524 мм).

12. Контейнер (5) п(10) контейнера.

13. Контейнер (5) за п.6, в якому, щонайменше, один повітряний прохід (15) проходить від ділянки лінії (12) надрізу відривний заглушки (11) виливного отвору, розташованого навпроти випускний частини виливного отвори (9).

14. Контейнер (5) по п.7, містить трубку (22), розташовану в опуклому каналі (15а).

15. Контейнер (5) по п.7, в якому виступає канал (15а) проходить від ділянки відривний заглушки (11) виливного отвори в кришці (10) контейнера через лінію (12) надрізу, визначальну відривну заглушку (11) виливного отвори, щонайменше, на розмір, для забезпечення направленого повітряного потоку.

16. Контейнер (5) за п.6, в якому розмір, виконаний з можливістю створення направленого повітряного потоку, задається від першої точки на лінії (12) надрізу, визначальною відривну заглушку (11) виливного отвори, яка відповідає тій частині виливного отвори, в якій починається, щонайменше, один повітряний прохід (15), щонайменше, до другої точки, розташованої за площиною, дотичною до верхньої частини виливного отвори (9).

17. Контейнер (5) за п.6, в якому кришка (10) контейнера містить металевий або полімерний матеріал.

18. Контейнер (5) за п.6, в якому, за менше�ейнера.

19. Контейнер (5) містить кришку (1) контейнера по п.2.

20. Контейнер (5) з п.19, в якому, щонайменше, один повітряний прохід (15) є трубкою (22).

21. Контейнер (5) за п.20, в якому трубка (22) містить перший отвір (24) у відривній заглушки (11) виливного отвори і друге отвір (25) за межами розмірів, виконаних з можливістю створення направленого повітряного потоку всередину контейнера (5), і трубка (22) приклеєна до зверненої до продукту стороні кришки контейнера (5). 

Схожі патенти:

Торцева кришка банки з вушком, що мають покращену доступність для захоплення

Винахід відноситься до торцевої кришки для контейнера з напоями

Кінцевий елемент для контейнера (варіанти)

Винахід відноситься до упаковки, наприклад, напоїв

Тара для напоїв

Винахід відноситься до тари для напоїв

Розривне жерстяна банка

Винахід відноситься до консервної промисловості, зокрема до виготовлення консервних банок розривних
Up!