Робототехнічний комплекс для контактного точкового зварювання

 

Винахід відноситься до контактної точкової зварюванні і призначене для виготовлення великогабаритних виробів, що зварюються по всій довжині в декількох поперечних перерізах, зокрема, каркаса тепловиділяючої збірки переважно для енергетичних атомних реакторів ВВЕР.

Відомий комплекс для багатоточкової контактного зварювання (див. а.с. СРСР 348116, МКИ 1В23К 11/10), недоліком якого є його вузька спеціалізація, відсутність можливості враховувати при зварюванні змінюються по ходу виготовлення решітки умови контактування поверхонь, що зварюються, контролю освіти литого ядра зварної точки і маркування неякісно виконаних точок.

Відомий роботизований модуль для контактної точкової зварки (див. патент РФ 2138376), недоліком якого є відсутність можливості враховувати при зварюванні змінюються по ходу виготовлення решітки умови контактування поверхонь, що зварюються, контролю освіти литого ядра зварної точки і маркування неякісно виконаних точок.

Найбільш близьким по технічній сутності і досягається результату є робототехнічний комплекс для контактної точкової зварки (див. патент РФ 2215626) - прототип, включающиЕтройством для закріплення зварюваних деталей і джерела зварювального струму.

Недоліками даного робототехнического комплексу є відсутність можливості контактного точкового зварювання великогабаритного виробу, що зварюється по всій довжині в декількох поперечних перерізах, зокрема каркаса тепловиділяючої збірки, з наступних причин.

1. Неможливість розміщення на робототехническом комплексі виробу з габаритними розмірами по довжині більше 1000 мм і на висоті більше 200 мм, зокрема каркаса тепловиділяючої збірки. Каркас має в своїй конструкції дистанционирующие решітки, розташовані вертикально. Для доступу зварювальних кліщів до місць зварювання каркас повинен розташовуватися вершинами дистанціонуючих решіток вгору і базуватися на їх нижні межі.

2. Відсутність у робототехническом комплексі пристроїв для притиску дистанціонуючих решіток каркаса до базової поверхні у вертикальній площині. Базування каркаса у вертикальній площині необхідно для виходу зварювальних кліщів на позицію зварювання.

3. Відсутність у робототехническом комплексі пристрої для базування каркаса в горизонтальній площині. Базування каркаса в горизонтальній площині необхідно для виходу зварювальних кліщів на позицію зварювання.

4. Мала зона зварювання зі зварювальними кліщами. Каркас тепловиділяючої збірки має довжину 4000 мм з рівномірно розташованими по всій довжині дистанционирующими решітками, які повинні бути зварені з каналами.

Технічною задачею винаходу є розширення функціональних можливостей робототехнического комплексу для контактної точкової зварки, зокрема для контактної точкової зварювання великогабаритних виробів довжиною понад 1000 мм і висотою понад 100 мм, які зварюють по всій довжині в декількох поперечних перерізах, для підвищення якості зварювання таких виробів і підвищення продуктивності праці за рахунок автоматизації процесу зварювання таких виробів.

Поставлена технічна задача вирішується тим, що робототехнічний комплекс для контактного точкового зварювання, що складається з промислового робота з встановленими на руці зварювальними кліщами, системи управління роботом, столу з пристроєм для закріплення зварюваних деталей і джерела зварювального струму, згідно винаходу містить для встановлення великогабаритних виробів опорні ложементи з болтами для регулювання їх у загальну площину, пристрій для притискання виробу до опорних ложементам і наполегливу плиту для базування вироби в горизонтальній площині. Іншим отли� з джерелом струму паралельно зварюваного виробу з метою розширення зони зварювання.

Використання в робототехническом комплексі опорних ложементів для встановлення великогабаритних виробів, пристроїв для притиску таких виробів до опорних ложементам, упорної плити для їх базування в горизонтальній площині і направляючої балки для переміщення по ній промислового робота разом з джерелом струму паралельно зварюваного виробу дозволяє розмістити там каркас тепловиділяючої збірки вершинами дистанціонуючих решіток вгору і притиснути його до загальної базової поверхні опорних ложементів, забезпечивши тим самим його позиціонування в просторі і доступ зварювальних кліщів до місць зварювання, і виробляти контактне точкове зварювання деталей каркаса тепловиділяючої збірки один до одного. Використання в ложементах регулювальних болтів дозволяє виробляти їх налаштування в загальну площину, підвищуючи тим самим точність позиціонування каркаса при контактної точкової зварюванні деталей каркаса тепловиділяючої збірки один до одного.

Суть винаходу пояснюється кресленнями.

На кресленнях представлені:

фіг.1 - робототехнічний комплексу з розташованим в ньому каркасом тепловиділяючої збірки;

фіг.2 - маніпулятор робота зі зварювальними кліщами при підході до поздистанционирующих решіток каркаса тепловиділяючої збірки.

Робототехнічний комплекс для контактної точкової зварювання складається з двох опор 1 з направляючою балкою 2 під промисловий робот 3, джерела струму 4, маніпулятора 5, зварювальних кліщів 6, столу 7, опорних ложементів 8 з регулювальними болтами 9 для розміщення в них каркаса тепловиділяючої збірки 10, містить дистанционирующие решітки 11 і нижню решітку 12, сполучені каналами 13, опорної плити 14 із затискачами 15 і пристроями 16 для притиску дистанціонуючих решіток каркаса до опорних ложементам.

Робототехнічний комплекс для контактної точкової зварювання каркасів тепловиділяючих збірок працює наступним чином.

Ложементи 8 стенду робототехнического комплексу за допомогою універсальних засобів налаштовуються в одну загальну площину за допомогою регулювальних болтів 9. На попередньо налаштовані опорні ложементи стенду 8 встановлюють каркас 10 тепловиділяючої збірки, що складається з нижньої решітки 12 і дистанціонуючих решіток 11, сполучених між собою каналами 13. Каркас 10 встановлюють до упору нижній гратами 12 в опорну плиту 14 і підганяють затискачами 15. Кожну дистанционирующую ґрати 11 каркаса 10 підтискають у вертикальній площині пристроями для притиску 16. Виводять зварювального�ционирующих решіток 11 з каналами 13 каркаса 10. Під час зварювання однієї дистанціонуючої решітки з кожним каналом каркаса висновок зварювальних кліщів 6 на позицію зварювання здійснюється за рахунок переміщення маніпулятора 5 робота 3 з керуючою програмою, закладеною в контролер. Висновок зварювальних кліщів 6 до наступної дистанціонуючої решітки каркаса 10 здійснюється переміщенням робота 3, джерела зварювального струму 4, маніпулятора 5 і зварювальних кліщів 6 в горизонтальній площині по направляючої балки 2, жорстко закріпленої на опорах 1. Після виведення робота 3, джерела зварювального струму 4, маніпулятора 5 і зварювальних кліщів 6 до наступної дистанціонуючої решітки каркаса цикл зварювання дистанціонуючої решітки з каналами каркаса повторюється. Результатом є зварювання кожній з комірок, оточуючих канал, кожної дистанціонуючої решітки 11 з каналами 13 каркаса 10 тепловиділяючої збірки.

Робототехнічний комплекс для контактної точкової зварювання каркаса тепловиділяючої збірки, що складається з нижньої решітки і дистанціонуючих решіток, сполучених між собою каналами, що містить промисловий робот з встановленими на його маніпуляторі зварювальними кліщами, систему управління роботом, стіл з пристроєм для закріплення деталей, що зварюються изонтальной площині промислового робота з джерелом зварювального струму, маніпулятора і зварювальних кліщів, а пристрій для закріплення зварюваних деталей складається з опорних ложементів для розміщення в них каркаса тепловиділяючої збірки, болтів для регулювання ложементів в загальну площину, пристрої для притиску дистанціонуючих решіток до опорних ложементам і упорної плити з затискачами для базування нижньої решітки в горизонтальній площині. 

Схожі патенти:

Робот-артикулятор

Винахід відноситься до робототехніки, зокрема до маніпуляторів та промислових роботів, які використовуються в медицині в якості автоматичних артикуляторів - імітаторів руху нижньої щелепи

Просторовий механізм

Винахід відноситься до області машинобудування, зокрема до просторового механізму, що має дві кінематичні ланцюги, що передають рух від підстави до вихідного ланки

Маніпулятор

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до пристроїв, що забезпечує лінійне переміщення робочого органу по складному контуру щодо оброблюваного виробу по двох координатах

Позиційний модуль

Винахід відноситься до робототехніки, а саме до позиційним приводам промислових роботів, переважно гідропневматичним

Маніпулятор для переміщення і орієнтованої установки ємностей і ємність для переміщення і зберігання

Винахід відноситься до машинобудування, зокрема до маніпуляторів для захоплення ємностей з утилізованими відходами, переважно відпрацьованим паливом атомних електростанцій, і до конструкції таких ємностей для забезпечення переміщення їх і завантаження у спеціальний приймач для подальшого довготривалого зберігання

Спосіб установки різних видів поверхнево-вмонтовуваних компонентів на друковану плату за допомогою вакуумного пінцета

Винахід відноситься до галузі радіоелектроніки, а саме до технології ручного монтажу і пайки друкованих плат і може бути використана в технологічному процесі ручної установки поверхнево-вмонтовуваних компонентів на друковані плати з допомогою вакуумного пінцета, сполученого з вакуумним насосом, в умовах експериментального, дослідного і дрібносерійного багатономенклатурного виробництва

Термоелектричний механічний маніпулятор

Винахід відноситься до систем теплообміну

Робот-куля

Робот-куля // 2315686
Винахід відноситься до галузі робототехніки

Промисловий робот

Винахід відноситься до області машинобудування, а саме до робототехніки

Пристрій для фіксації щонайменше двох компонентів

Винахід відноситься до пристроїв фіксації щонайменше двох компонентів, зокрема компонентів літального апарату, для забезпечення їх з'єднання зварним швом з допомогою ротаційної зварювання тертям кромок компонентів, причому кожен компонент забезпечений опорними елементами, і під зварним швом розміщується підкладка для зварювання

Спосіб визначення параметрів руху зварювальної дуги при тренажі або тестуванні зварника на дугових тренажерних системах

Винахід відноситься до способу визначення параметрів руху зварювальної дуги при тренажі або тестуванні зварника на дугових тренажерних системах

Спосіб виготовлення блинга газотурбінного двигуна електронно-променевої зварюванням

Винахід відноситься до області електронно-променевого зварювання, зокрема до способу виготовлення блинга газотурбінного двигуна електронно-променевої зварюванням

Спосіб центрування двох профільних заготовок, зокрема, рейок в машині для контактного стикового зварювання

Винахід відноситься до зварювання, а більш точно до способу центрування двох профільних заготовок, зокрема, рейок в машині для контактного стикового зварювання

Пристрій керування кутом зварювання

Винахід відноситься до пристрою для управління кутом зварювання (варіанти) і може знайти застосування в трубному виробництві

Універсальний пристрій для шовного і точкової електроконтактного зварювання

Винахід відноситься до зварювальної техніки, зокрема до пристроїв для роликових і точкової електроконтактного зварювання, і може бути використано при відновленні і зміцненні деталей машин методом електроконтактного зварювання в різних галузях машинобудування, а також при зварюванні плоских поверхонь і швів спіральних
Up!