Спосіб виготовлення матеріалу-носія з прихованою ідентифікаційної маркуванням

 

Винахід відноситься до способу виготовлення матеріалу-носія, щонайменше, з однієї прихованої ідентифікаційної маркуванням, нанесеної і потім закритою, щонайменше, в одній зоні поверхні матеріалу-носія. Далі винахід відноситься до виробів, що містить цей матеріал-носій, а також до використання їх для аналізу однієї або декількох ідентифікаційних маркувань.

Відомо нанесення ідентифікаційних маркувань на матеріали-носії, наприклад пакувальна фольга, для того, щоб захистити чутливий речовина, наприклад лікарський засіб, від недозволених підробок. Згідно європейської публікації ЄР А1 1150270 запропонована металізована папір із запровадженою маркуванням безпеки, утвореної за рахунок того, що внаслідок відмінностей у складі використовуваних лаків металевий шар на основній поверхні набуває зовнішній вигляд, що відрізняється від обраних ділянок поверхні. На банкнотах або кредитних картах перейшли до того, що постачають їх виключно дорогими голограмами. При цьому виявилося, що і голограми, незважаючи на суттєві витрати на їх виготовлення, з ростом технічного прогресу можуть точно так само підроблятися.

ялинки ідентифікаційних маркуваннях слід ставити до відома лише обмежене коло осіб, які без використання при цьому спеціальних технічних засобів можуть ідентифікувати прийняття цих заходів і, відповідно, упаковуваний продукт і охарактеризувати наслідки. При цьому пакувальна фольга заданої окремій зоні структурована таким чином, що внаслідок відповідного світлопереломлювання ідентифікаційна маркування видно спостерігачеві. У разі високочутливих продуктів, таких як, наприклад, лікарські засоби, видима ідентифікаційна маркування представляється абсолютно прийнятною як для кінцевого споживача, так і для пакувальника. Однак виявилося, що в разі масових продуктів, наприклад сигарет, які також вимагають захисту від недозволених підробок, можливі видимі ідентифікаційні маркування можуть невиправдано турбувати споживача. Тому згідно з документом WO А1 03/104890 ідентифікаційна маркування зроблена за допомогою покриває лаку тимчасово невидимою, так що вона стає видимою для фахівця лише при подальшому використанні. Разом з тим видалення покриває лакового шару може ускладнити подальшу перевірку автентичності вироби.

Тому пропоноване винахід ставить перед собою завдання подальшого вусів�длинности вироби за допомогою прихованої ідентифікаційної маркування.

Тому згідно винаходу запропоновано спосіб вищевказаного роду, який відрізняється тим, що закриття однієї або декількох ідентифікаційних маркувань здійснюється за допомогою тиснення.

Інші бажані варіанти здійснення способу згідно винаходу розкриті в залежних пунктах формули винаходу. Крім того, винахід відноситься до виробів, таким як сигаретна фольга або пакувальна фольга для харчових продуктів, таких як шоколад, що містить виготовлений згідно винаходу матеріал-носій. Далі, винахід стосується застосування цих предметів для аналізу ідентифікаційних маркувань, при цьому тиснені зони сприятливим чином можуть бути звільнені від тиснення легким тиском, наприклад натисканням пальців.

Нижче винахід пояснюється більш детально на підставі фіг. 1 і 2, а також на основі можливого приклади здійснення винаходу.

При цьому показано:

фіг.1 - проміжний продукт 1', що має ідентифікаційні маркування 3 у видимій формі і

фіг.2 - приблизна схема способу згідно винаходу для приховування ідентифікаційної маркування 3.

Нижче пояснюється більш детально приклад здійснення винаходу.

Вихідний продѴентификационной маркуванням 3, наприклад фірмовим логотипом. Це може бути здійснено шляхом нанесення фарби звичайними системами друку, при цьому ідентифікаційну маркування 3 наносять частинами або рівномірним розподілом по всій поверхні.

Крім того, ідентифікаційна маркування 3 може бути нанесена за допомогою лазерної технології. При цьому в залежності від діапазону випромінювання в зоні 3 може бути створено структурування відповідно випромінювання різної інтенсивності.

Далі, ідентифікаційна маркування 3 може бути нанесена за допомогою робочих валків, що виконують одночасно функцію валків для тиснення. Зокрема, валки формують шар алюмінієвої фольги бажаної товщини для її подальшого використання. Це досягається робочими валками, між якими подають алюмінієву фольгу. За рахунок контактного тиску в зазорі між валками встановлюють не тільки бажану товщину фольги, але одночасно переносять ідентифікаційну маркування на поверхню фольги. З цією метою поверхня робочих валків обробляють з використанням лазерної технології. Завдяки направленому опромінення на поверхні валків створюють форму ідентифікаційної маркування, яка при накатці восп�окровного шару до або після нанесення ідентифікаційної маркування. При цьому суттєвим є те, що система барвистого шару лише злегка пігментована, так що досягається фарбування, але ідентифікаційна маркування може бути зроблена видимої в будь-який момент.

Незалежно від плоских матеріалів матеріалу-носія, таких як фольга, ідентифікаційна маркування 3 може бути нанесена вищезгаданим способом в рівній мірі на плоских матеріалах-носіях, таких як етикетки.

На наступному етапі способу виконують закриття ідентифікаційної маркування 3. Це роблять методом тиснення, так як тисненое зображення для споживачів, наприклад у разі сигаретної фольги, являє собою зовсім звичайне візуальне зображення. За рахунок тиснення, показаного на фіг. 1, проміжного продукту 1' ідентифікаційна маркування 3 тепер вже не помітна для споживача. Відповідний процес тиснення показаний на фіг.2. При цьому з размоточного барабана проміжний продукт 1' через направляючий ролик 7 подається на пару валків 6, 6' для тиснення. За рахунок притискного зусилля, развиваемого валками для тиснення, створюється рівномірний тиснений візерунок також і в зоні ідентифікаційної маркування 3, так що вона прихована від спостерігача, тобто більше не видно. Че�моточний барабан 5. Виготовлений згідно винаходу пакувальний матеріал змотують з нього і використовують для подальшого застосування. Це відбувається, наприклад, шляхом каширування, що важливо, зокрема, при використанні сигаретної фольги або пакувальної фольги для харчових продуктів.

Так як, втім, також і масові вироби, такі як сигарети, повинні бути захищені від недозволених підробок, то при необхідності ідентифікаційна маркування 3 може бути зроблена видимою. Це відбувається, наприклад, у рамках митного контролю за допомогою аналізу пакувальних матеріалів, при цьому ідентифікаційна маркування 3 може бути відкрита за рахунок додатка лише незначного тиску, тобто в результаті видалення тиснення. Це означає, що ідентифікаційна маркування відкривається і таким чином стає видимою лише за рахунок натискання пальцями або стирання. Отже, щонайменше перша перевірка того, чи йдеться про якісний товар або про підробку, може бути здійснена без витратних заходів, що вимагають використання вимірювальної техніки.

Резюмуючи, можна сказати, що завдяки способом відповідно до винаходу пропонується матеріал-носій з прихованими идентификационниподлинность товарів. Для самого споживача ідентифікаційна маркування не є неодмінно видимої, так що він невиправдано не турбується і, більш того, має перед собою звичайний декор, а саме - тиснений візерунок. Однак у разі необхідності, наприклад при митному контролі, ідентифікаційна маркування може бути відкрита простим способом видалення тиснення, так що може бути здійснено аналіз упакованого продукту на предмет його достовірності.

1. Спосіб виготовлення пакувальної фольги з алюмінію, щонайменше, з однієї прихованої ідентифікаційної маркуванням (3), нанесеної і потім закритою, щонайменше, в одній зоні (2) поверхні пакувальної фольги з алюмінію, який відрізняється тим, що закриття однієї або декількох ідентифікаційних маркувань (3) здійснюють за допомогою тиснення.

2. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що ідентифікаційну маркування (3) наносять за допомогою лазерної технології.

3. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що ідентифікаційну маркування (3) наносять за допомогою структурованих валків для тиснення.

4. Спосіб за п.3, відрізняється тим, що структурування валків для тиснення здійснюють за допомогою лазерної технології.

5. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, йся тим, що ідентифікаційну маркування (3) розташовують рівномірно по всій поверхні матеріалу-носія.

7. Спосіб за п.1, який відрізняється тим, що пакувальна фольга з алюмінію забезпечена не закриває системою фарбового покриття.

8. Сигаретна фольга, що включає пакувальну фольгу з алюмінію, виготовлену з однією або кількома прихованими ідентифікаційними маркуванням (3) по одному з пп.1-7.

9. Застосування сигаретної фольги по п.8 для аналітичних цілей, що відрізняється тим, що одна або кілька ідентифікаційних маркувань (3) за допомогою зняття тиснення зроблені видимими.

10. Застосування по п.9, що відрізняється тим, що зняття тиснення здійснюється легким додатком тиску, наприклад натисканням пальцями.

11. Застосування пакувальної фольги з алюмінію, виготовленої способом по одному з пп.1-7, для упаковки харчових продуктів таких, як шоколад.

12. Застосування пакувальної фольги з алюмінію, виготовленої способом по одному з пп.1-7, для аналітичних цілей, причому одна або кілька ідентифікаційних маркувань (3) зняттям тиснення зроблені видимими.

13. Застосування за п.12, причому зняття тиснення здійснюється легким додатком тиску, наприклад натисканням пальцями.

 

Схожі патенти:

Змішаний код, і спосіб та пристрій для його генерування, і спосіб та пристрій для його декодування

Винахід відноситься до способу і пристрою для кодування/ декодування фізичної або електронного кодового зображення

Захисний пристрій

Винахід відноситься до захисних пристроїв, зокрема, але не виключно, до багатобарвним захисних пристроїв, наприклад наліпок та стрічок

Захисний елемент та спосіб його виготовлення

Винахід відноситься до захисного елемента і способу його виготовлення, а також до захищеної від підробки папері і цінного документа з подібним захисним елементом

Спосіб виготовлення етикетки

Винахід відноситься до галузі виготовлення багатошарових виробів і може бути використано, зокрема, для підвищення якості виготовлення об'ємних етикеток

Безперервні самоклеючі ярлики

Винахід відноситься до області самоклеючих етикеток, призначених для ідентифікації проводів і кабелів

Тара для рідких продуктів

Винахід відноситься до галузі виробництва тари для рідких харчових продуктів, захищеної від підробки

Спосіб формування ідентифікаційного коду продукції (варіанти)

Винахід відноситься до засобів ідентифікації виробів шляхом їх маркування і може бути використане для захисту виробів від підробок та копіювання, а так само для повної ідентифікації кожної товарної одиниці

Спосіб ідентифікації продукції

Винахід відноситься до засобів ідентифікації виробів шляхом їх маркування і може бути використане для захисту виробів від підробок та копіювання, а також для повної ідентифікації кожної товарної одиниці

Об'ємний заповнювач

Винахід відноситься до промисловості будівельних матеріалів і може бути використано для отримання композиційних матеріалів з спрямованої макроструктурою, наприклад бетонів, призначених переважно для огороджувальних конструкційно-теплоізоляційних чи звукоізоляційних виробів

Вибірково тисненое поверхневе покриття (варіанти) та спосіб його виготовлення (варіанти)

Винахід відноситься до способу виготовлення механічно тиснених синтетичних поверхневих покриттів і отриманого покриття
Винахід відноситься до матеріалів (паронітам) і різним прокладках з них, призначених для експлуатації в ущільнювальних вузлах з плоскими які ущільнюються поверхнями, в процесі експлуатації яких матеріал піддається змінним термічним і механічним навантаженням - періодичним стисканням, нагрівання тощо

Багатошарова повітропроникна плівка і спосіб її виготовлення

Винахід відноситься до способу виготовлення розтягнутої багатошарової повітропроникною плівки, яка забезпечує бар'єр для мікроорганізмів і бар'єр для крові і знаходяться в тілі рідин, і самої плівки

Шаруватий матеріал

Винахід відноситься до шаруватим матеріалів і може знайти широке застосування в різних областях техніки і в побуті

Пакет матеріалів для одягу з підвищеними теплозберігаючими властивостями

Винахід відноситься до легкої промисловості, зокрема до виробництва одягу для захисту від холоду

Склади, вироби і методи з застосуванням спіненої структурної матриці з крохмальним сполучною

Винахід відноситься до методів для виготовлення сумішей на основі крохмалю з рівномірно розподіленими волокнами, які можуть бути використані для виготовлення тарних виробів та пакувальних матеріалів

Теплозахисний композитний матеріал покриття

Винахід відноситься до матеріалів-покриттям, призначеним для захисту різних об'єктів від потужних теплових впливів (небажаного перегріву, полум'я, короткого замикання, різних випромінювань тощо), в результаті яких може мати місце пожежа або вихід з ладу приладів, обладнання і т

Гнучкий вогнестійкий і теплостійкий матеріал і виріб з нього

Винахід відноситься до гнучкого огнестойкому і теплостойкому матеріалу і виробу з гнучкого вогнестійкого і теплостійкого матеріалу

Сталевий лист з високим вмістом алюмінію та спосіб його виробництва

Винахід відноситься до галузі металургії, зокрема до отримання методом потокового виробництва при низькій собівартості сталевого листа і фольги з високим вмістом алюмінію
Up!