Інвалідний візок

 

Винахід відноситься до галузі медичної техніки, а більш конкретно - до пристроїв для переміщення інвалідів.

Природною вимогою користувача інвалідного візка є забезпечення можливості пересуватися не тільки по горизонтальній поверхні, але і по східцях. Серед відомих засобів пересування нам представляється найбільш підходящим як прототип інвалідного візка робот-неваляшка, що включає підставу, колеса, двигун, штангу зі ковзної опорою, здатний переміщатися як по горизонтальній поверхні, так і підніматися по сходинках [1].

Недоліком прототипу є його ненадійність у зв'язку з небезпекою зриву пристрою при переміщенні з вантажем по східцях.

Технічний результат, на досягнення якого спрямовано заявляється винахід, полягає у забезпеченні надійності, виключення ймовірності зриву пристрою при його переміщенні з вантажем по східцях.

Зазначений технічний результат досягається тим, що інвалідна коляска, що включає підставу, сидіння, двигуни, колеса і ковзний упор, по винаходу має чотири провідних колеса, кожне з яких містить двигун, тороїда�щий упор подпружинен і виконаний у вигляді щітки з жорсткої щетини, спрямованої під гострим кутом до основи щітки. На задній стороні підстави закріплений валик, з електроприводом, остановом обертання і сповільнює пристроєм. З валиком з'єднана і на нього може намотуватися пружна профільована стрічка, що закінчується гачком і застібкою з соленоїдом.

Крім того, сидіння має стабілізатор горизонтальності положення, що представляє собою масивний вантаж, жорстко закріплений під сидінням і з фіксатором.

Крім того, присоски закріплені на пластинах, шарнірно з'єднаних з ободом клиновидними елементами, розміщеними на ободі не менше ніж у два ряди в шаховому порядку.

Крім того, щітка ковзного упору закріплена на двох штангах з можливістю закріплюватися у верхньому і нижньому положенні.

Крім того, колеса забезпечені пристроями, що не допускають рух коляски тому.

Суть винаходу пояснюється кресленнями, на яких на фіг.1 дано загальний вигляд пристрою, на фіг.2 - то ж - вертикальний розріз по осі, на фіг.3 представлено провідне колесо, на фіг.4 - присоска, на фіг.5 - інвалідний візок при її русі вниз по сходах.

Пропонована інвалідна коляска включає підставу у вигляді рами 1, на якій установлестабилизатором горизонтальності положення сидіння, представляють собою масивний вантаж 4, жорстко закріплений за допомогою штанги 5 під сидінням 3. Кожне колесо 2 має двигун 6, охоплює його тороїдальні ємність 7, частково заповнену сипучим вантажем 30, і обід 8 з клиновидними елементами 9, з якими шарнірно з'єднані пластини 10 з присосками 11. На кожному клиновидном елементі 9 закріплені дві пружини 26, закінчуються клапанами 27. На кожній пластині 10 є два отвори 28, повідомляють з атмосферою внутрішню порожнину присоски 11 і закриваються клапанами 27. Кожне колесо 2 має храповик (на кресленні не показаний), що не допускає обертання колеса в зворотному напрямку. На задній стороні рами 1 закріплений валик 12, на який намотується пружна профільована стрічка 13, закінчується гаком 14, забезпеченим засувкою 15 з соленоїдом 16. По стрічці 13 проходить провід від електросхеми до соленоиду 16. Валик 12 має зупинка обертання (на кресленні не показаний) і гальмо-сповільнювач 17, що забезпечує рівномірний змотування стрічки 13 з валика 12. Є також фіксуюча система, що складається з двох дисків 18, закріплених на рамі 1, двох гальм 19, прикріплених до сидіння 3, та керуючого важеля 20. На ручці сидіння розміщений пульт управління 21. На передній осі устано�есткой щетиною 25, спрямованої під гострим кутом до основи щітки 24. Штанги 23 можуть піднімати і опускати щітку 24, наприклад, за допомогою гідравлічного пристрою.

Установка працює наступним чином.

Керують інвалідним візком з пульта 21. Від пульта 21 сигнал йде на електросхему (на кресленнях не показана), яка забезпечує подачу живлення на мотор-колеса та інші механізми коляски. На початку руху коляски або при зміні характеру його руху (вгору, вниз або по горизонтальній поверхні) з допомогою важеля 20 виводять з контакту гальма 19 і гальмівні диски 18. Штанга 5 стабілізатора горизонтального положення під дією вантажу 4 приймає вертикальне положення, а сидіння 3 - горизонтальне. Це положення підняттям важеля 20 фіксується, що забезпечує збереження горизонтального положення сидіння 3. При цьому сипучий вантаж знаходиться в нижній частині тороїдальної ємності 7, знижуючи центр тяжкості коляски і підвищуючи її стійкість. Поворот в русі здійснюють зниженням швидкості колеса 2, розташованого на стороні, до якої робиться поворот.

Присоски працюють таким чином. Коли колесо 2 вступає в контакт зі сходинкою, то чергова пластина 10 притискається масою до коляски з�близьким до прямого. При цьому з присоски 11 видавлюється повітря, і отвори 28 на платівці 10 закриваються клапанами 27. Виникаючий при цьому вакуум в присосках 11 утримує колеса 2 на східцях сходів. При подальшому коченні колеса 2 кут між пластиною 10 і її клиновидним елементом 9 робиться настільки відмінним від прямого, що один з клапанів 27 виходить з відповідного отвори 28. Це отвір відкривається і вакуум зникає.

При цьому щетина 25 щітки 24 ковзає по сходах, не допускаючи руху інвалідної коляски тому, храповики не допускають вращенье коліс в протилежному напрямку.

Перед початком руху візка вниз по сходах складають штанги 23. Щітка 24 закріплюється у верхньому положенні. Гак 14 зачіпляють на стійки поруччя сходів і фіксують засувкою 15. Відключають зупинка обертання валика 12. Коляска починає котитися під дією власної ваги. Стрічка 13, сходячи з валика 12, приймає властивий їй профіль і випрямляється в пряму лінію, чим виключається заплутування стрічки 13. Гальмо-сповільнювач 17 обмежує швидкість розмотування стрічки 13. Коли закінчено рух по прольоту сходів, з пульта 21 подають сигнал на соленоїд 16, який відводить засувку 15, звільняючи гак 14 із зачеплення соа інших прольотах сходи здійснюють аналогічно.

На ободах всіх чотирьох коліс 2 працюють на кожному з них не менше двох рядів присосок. Кожне колесо утримується на щаблі не менш ніж чотирма присосками. Щетина ковзного упору і храповики не допускають сповзання коляски. Таким чином, забезпечується надійність інвалідного візка, виключається ймовірність зриву її при русі по східцях.

1. Інвалідна коляска, містить підставу, сидіння, чотири колеса і упор у вигляді щітки з щетиною, спрямованої під гострим кутом до основи щітки, що відрізняється тим, що чотири колеса виконані провідними і кожне колесо містить двигун, тороїдальні ємність, частково заповнену насипаним вантажем, і обід, причому упор подпружинен і виконаний ковзаючим, а на задній стороні підстави закріплений валик, з електроприводом, остановом обертання і сповільнює пристроєм, при цьому з валиком з'єднана з можливістю намотування на нього пружна профільована стрічка, кінчається гаком і засувкою з соленоїдом.

2. Коляска за п.1, що відрізняється тим, що сидіння має стабілізатор горизонтального положення, що представляє собою вантаж, жорстко закріплений під сидінням і з фіксуючим пристроєм.

3. Коляска за п.1, оті нижньому положеннях.

4. Коляска по п.1, що відрізняється тим, що колеса забезпечені пристроями, що не допускають рух коляски тому. 

Схожі патенти:

Персональне самохідний транспортний засіб (варіанти)

Винахід відноситься до високоманевренним транспортним засобам і може бути використане для переміщення людей з обмеженою рухливістю в приміщеннях і на вулиці

Засіб пересування

Винахід відноситься до безрейковими засобів пересування, в тому числі крісел-колясок, переважно з електроприводом і сервоуправлением для інвалідів, позбавлених нижніх кінцівок або їх рухливості

Засіб пересування

Винахід відноситься до самохідним безрейковими засобів пересування, в тому числі крісел-колясок, переважно з електроприводом і сервоуправлением для інвалідів, які позбавлені нижніх кінцівок або їх рухливості

Самоориентирующееся колесо

Винахід відноситься до транспортних засобів, зокрема до шасі двоколісних крісел-колясок з опорами стоянковими, переважно з електроприводом і сервоуправлением для інвалідів

Колісний транспортний засіб

Винахід відноситься до візків з трансмісією з фрикційним роликом, зчепленим з периферією ведучого колеса

Шасі двоколісний крісла-коляски

Винахід відноситься до крісел-колясок, переважно з електроприводом і сервоуправлением для інвалідів, зі спрощеною конструкцією шасі

Пристрій для транспортування (варіанти)

Винахід відноситься до балансуючим одноосним транспортним засобам

Механізм проти перекидання для транспортного засобу

Винахід відноситься до розсувному механізму проти перекидання і безпосередньо до розсувному механізму проти перекидання для запобігання падіння транспортного засобу типу інвалідного візка

Транспортний засіб (варіанти) і спосіб компенсації недостатньої здатності людини, що страждає порушенням рівноваги, зберігати рівновагу

Винахід відноситься до транспортних засобів і способів транспортування об'єктів, а точніше до транспортних засобів і способів транспортування об'єктів місцевості, поверхня якої може бути нерівною
Up!