Роздавальний пристрій, зокрема дозуюче роздавальний пристрій

 

Дане винахід відноситься до роздаточного пристрою, зокрема, дозуючому роздаточного пристрою для напівтвердих або рідких речовин з корпусом для розміщення роздаткового блоку, який утворений з контейнера для зберігання речовини, що підлягає подачі, і дозатора, сполученого з контейнером для зберігання, за допомогою якого речовина може подаватися певними порціями, з механізмом управління, який може бути приведений у дію для подачі певної порції речовини з дозатора за допомогою програми приводить у дію зусилля; крім того, роздавальний блок утримується в корпусі за допомогою тримача ємності.

Роздавальні пристрої, зокрема, дозуючі роздавальні пристрої цього типу відомі з міжнародної заявки WO 03/059524 А1. Відоме роздавальний пристрій для піни має корпус та контейнер для зберігання, розміщений в цьому корпусі, причому корпус утворено задньою стінкою, виконаної з можливістю закріплення на стіні, і поворотним кожухом, встановленим на цій задній стінці з можливістю повертання.

У нижній частині задня стінка має виступаючу вперед несучу пластину, яка має затискний тримач для дозатора. Рчем необхідно деякий утримуюче зусилля, запобігає нахил контейнера для зберігання до тих пір, поки не закриється поворотний кожух. Поворотний кожух виконаний куполоподібним і після закривання оточує весь роздатковий блок з задньою стінкою. Дозатор у відомому роздавальному пристрої для піни виконаний у вигляді насоса-вспенивателя.

Хоча у відомих роздавальних пристроях роздавальні блоки є зручними і простими для заміни, вони мають недолік, який полягає в тому, що, по-перше, до тих пір, поки поворотний кожух не закритий, контейнер для зберігання може нахилитися, що призводить до появи порівняно високого згинального моменту, що впливає на затискний тримач дозатора, обумовленого вагою речовини, що знаходиться в контейнері для зберігання, і, по-друге, необхідно деяке зусилля, утримуюче роздавальний блок на місці до закриття поворотного кожуха. Результатом є супутній недолік, який полягає в тому, що роздавальний блок також може вивалитися, якщо поворотний кожух закритий неміцно.

Крім того, з документів WO 00/10131, DE 19536739, DE 4210591 і WO 90/12530 відомі роздавальні пристрої, в яких основні функціональні частини дозатора розміщені в корпусі. У цих роздавальних усцелое. Однак розміщення дозатора на контейнері для зберігання призводить до спрощення конструкції корпусу, робить можливим більш гігієнічне використання і очищення роздаткового пристрою, а також істотно полегшує заміну контейнера для зберігання.

В роздатковому пристрої, описаному у документі DE 19936739, дозатор з контейнером для зберігання утворює функціональний блок, однак вимагає приведення в дію для видачі порції шляхом бічного стиснення стінок контейнера для зберігання. При цьому виключається робота однією рукою з роздатковим пристроєм по документу DE 19936739. Крім того, роздавальний блок може бути вставлений в утримувач тільки зверху, що робить виконання цієї операції істотно більш складним і тривалим, ніж просте введення спереду.

Інший недолік контейнера для зберігання по документу DE 19936739 обумовлений тим, що через його невід'ємної функції насоса неможливо використання які деформуються стінок, чому виникає необхідність у вентиляційному засобі, і, отже, в кінцевому рахунку не може бути надійно виключена загроза забруднення вмісту контейнера.

Виходячи з цього, метою даного винаходу є створення роздаткового пристрої для мив�ть виготовлено просто і економічно виправдано, а також може бути перезаправлено шляхом простої заміни контейнера.

Іншою метою винаходу є підвищення надійності кріплення роздаткового пристрою в корпусі для запобігання можливого нахилу, а також, зокрема, забезпечення гігієнічності роботи роздаткового пристрою.

Ця мета у відповідності з винаходом досягається тим, що контейнер для зберігання має верхню частину ємності, нижню частину ємкості і утворить тримач ємності манжетоподобную затискну обойму, в якій дозатор закріплений у нижнього кінця нижній частині ємності, причому зусилля, що впливає з боку власника ємності на роздавальний блок для його надійного кріплення в корпусі докладено в зоні між центром ваги заповненого і правильно встановленого роздаткового блоку і верхнім кінцем верхній частині ємності.

Винахід також має відношення до роздаточного блоку для використання в корпусі згаданого роздаткового пристрою.

Ця мета у відповідності з винаходом досягається крім того за допомогою роздаткового пристрою, зазначеного на початку опису типу, в якому контейнер для зберігання має нижню частину ємкості і верхню частину ємності, причому дозатор розташований є вузька зона заплечика з посадковою поверхнею, яка нахилена всередину під кутом γ до бічної стінки частини ємності і для якої корпус має відповідну опорну поверхню, на яку може бути поміщена посадкова поверхня зони заплечика, причому зусилля, що впливає з боку власника ємності на роздавальний блок для його надійної установки в корпусі докладено в зоні центру тяжкості правильно встановленого та заповненого роздаткового блоку.

Завдяки конструкції роздаткового пристрою у відповідності з винаходом роздавальний блок міцно утримується в корпусі. Як і раніше він може бути легко встановлений з простої щільної посадки або вставлений в затискний тримач, а також вилучено для заміни. Завдяки зажимному держателю, розміщеному вище, розподіл моментів, що впливають на несиметричну конструкцію контейнера для зберігання, є істотно більш сприятливим, а результуючі згинальні зусилля на затискний тримач зменшуються.

Зокрема, при використанні роздавальних блоків, стінки яких виконані з матеріалу, подібного тонкій плівці, зменшення згинального моменту є сприятливим. Перегину стінок можна уникнути і навіть тоді, коли корпус не закритий із-за дефекту пр�мотря на це, не втрачається і перевага полягає в можливості встановлення роздаткового блоку в корпус однією рукою.

Переважно манжетоподобная обойма виконана у вигляді підсилюючого кільця, розміщеного на роздавальному блоці. У цьому варіанті здійснення контейнер для зберігання виготовлений у вигляді єдиної деталі шляхом видувного формування. Нижня частина ємності при цьому утворюється за рахунок скорочення контуру і переважно має більш товсту стінку. Тримач ємності може бути виконаний у вигляді U-подібної вилки, в яку може бути вставлене нижня частина ємності.

В якості альтернативи до вищезазначеного варіанту здійснення контейнер для зберігання може бути виконаний з двох деталей, коли верхня частина ємності сполучена з нижньою частиною ємності за допомогою різьбового з'єднання. Підсилює кільце манжетоподобной затискний обойми в цьому випадку може бути виконано у вигляді поясного кільця, встановленого за допомогою внутрішньої різьби на верхній частині ємності або на нижній частині ємності в залежності від того, на якій із складових частин передбачена ця внутрішня різьба.

Мети винаходу крім того досягаються за допомогою роздаткового устройст�мають ємності, а дозатор розміщений у нижнього кінця нижній частині ємності, причому зона заплечика для формування держателя ємності являє собою звужується зону заплечика між його верхнім і нижнім кінцями з посадковою поверхнею, яка нахилена всередину під кутом γ до бічної стінки частини ємності і для якої корпус має відповідну опорну поверхню, на яку може бути поміщена посадкова поверхня зони заплечика, причому зусилля з боку власника ємності на роздавальний блок для його щільної установки в корпусі докладено в зоні центру тяжкості правильно встановленого та заповненого роздаткового блоку. Винахід, крім того, ставиться до роздаточного блоку для використання в корпусі згаданого роздаткового пристрою.

Інша конструкція роздаткового пристрою у відповідності з винаходом забезпечує додаткове перевагу, що складається в тому, що верхня частина ємності контейнера для зберігання має звужену зону заплечика, яка може бути поміщена на відповідну опорну поверхню корпусу. Ця звужується зона заплечика утворена лінійним або криволінійною ділянкою, увігнутим усередину.

У випадку лінійного ділянки це може бути увігнутість �м контейнера для зберігання вниз і лінією бічної стінки. Відповідна опорна поверхня корпусу має форму, протилежну увігнутому ділянці заплечика. Ця опорна поверхня, як уже зазначалося, також може бути виконана вилкообразной подібно манжетоподобной затискний обоймі, описаної вище, щоб з обох сторін контейнера для зберігання вона мала опорну поверхню, на яку може бути поміщена ця посадкова поверхню звужується всередину опорної ділянки.

Кут γ, під яким звужується опорний ділянку нахилений всередину, становить переважно від 10° до 170°. Це дозволяє, по-перше, повністю спорожняти контейнер для зберігання, а по-друге, забезпечує достатньо надійну опору, причому менші кути переважні для більш жорстких матеріалів контейнера для зберігання, тобто, зокрема, у разі пластикового контейнера з великими товщинами стінок. Посадкова поверхня може бути виконана у вигляді периферійної кільцевої поверхні або тільки в тій зоні бічних стінок контейнера для зберігання, яка примикає до задньої стінки корпусу. У разі круглих пляшок може бути передбачена полукольцевая посадкова поверхню, і те ж саме, зрозуміло, поширюється на еліптичні або інші форми пляшки,�нтейнер для зберігання міг бути вставлений в корпус точно орієнтованим, посадкова поверхня для досягнення такої однозначності не повинна бути осесиметричної, що досягається або шляхом надання відповідної форми посадкової поверхні, або, наприклад, за допомогою виступу на одній із сторін. Надання відповідної форми опорної поверхні забезпечує однозначність орієнтації посадкової поверхні, виконаної таким чином. Переважно корпус сконструйований так, що він може бути закритий тільки тоді, коли ця посадкова поверхню поміщена на опорну поверхню точно орієнтованої, а контейнер для зберігання вставлений як можна нижче.

В принципі посадкова поверхню і опорна поверхня можуть бути виконані як обов'язкові тільки там, де зберігається їх опорна функція. При цьому або посадкову поверхню, або опорна поверхня є лінійною поверхнею, тобто кромкою, яка виступає в напрямку протилежної поверхні і лежить на цій протилежній поверхні. Ця кромка може бути периферійної кромкою, також допускає зосереджене навантаження, коли, наприклад, посадкова поверхню або опорна поверхня може бути утворена двома або чотирма виступаючими точками.

Інший пріе між верхньою частиною ємності і нижньою частиною ємності, має опорну поверхню, причому в цьому місці між верхньою частиною ємності і нижньою частиною ємності розташований бурт, який може бути вставлений U-подібний ділянку, має опорну поверхню. У цьому варіанті здійснення посадкова поверхня утворена верхньою кромкою бурту.

Також можливе утримання звужується зони заплечика U-образної опорною поверхнею шляхом введення їх в контакт. Це, зокрема, забезпечує переваги, оскільки в цьому випадку після подолання зусилля вставки роздавальний блок є автоматично наведеним у необхідне положення. Такий варіант здійснення може бути досягнуто, наприклад, коли такий U-подібний отвір, якщо дивитися з боку задньої пластини, спочатку має розширюється поперечний переріз, а потім трохи звужується поперечний переріз. Матеріал опорної поверхні, тому повинен бути обраний настільки пружним, що при встановленні роздаткового блоку ця вилка, виконана таким чином, може пружно розсуватися і знову пружно повертатися назад після проходу ділянки найбільшого прохідного перерізу зони звужується заплечика. У цій вилці повторне розширення поперечного перерізу вперед може полегшити введезамкнутого або майже замкнутого кола, куди роздавальний блок вставляється зверху через опорну поверхню. При цьому внутрішній діаметр цієї опорної поверхні повинен бути, зрозуміло, більше, ніж максимальний зовнішній діаметр нижній частині ємності, щоб нижня частина ємності могла проходити через цю опорну поверхню.

У всіх варіантах здійснення нижня частина ємності може знизу мати другу секцію, розташовану під деяким кутом і примикає до першої, наприклад прямої секції. Під з'єднанням з корпусом в зоні манжетоподобной затискний обойми або звужується заплечика ця друга секція нижній частині ємності переважно відхилена під деяким кутом до першої прямої секції. Цей кут може бути менше ніж 40°, а переважно менше ніж 30°. Такі зони нижній частині ємності можуть також легко бути виготовлені шляхом видувного формування так, що весь роздатковий блок при необхідності може бути економно виготовлений з однієї деталі.

Для стійкості форми друга нижня зона може мати елементи жорсткості, владності, ребра або рельєфні бурти, які можуть проходити як в осьовому, так і в радіальному напрямку. Оптимальне їх розташування залежить від розташування опорних елементів, які удерживаиша встановлена з можливістю повертання на корпусі і передає нажимний зусилля, прикладена оператором, на дозатор. Дозатор може мати насадку, яку відкривають шляхом додатка натискного зусилля, щоб була випущена попередньо визначена порція речовини, призначеного для видачі. Такі насадки і дозатори по суті є відомими.

З естетичних міркувань клавіша переважно виконана у вигляді плоскої пластини, яка розміщена по суті площини передньої поверхні корпусу. Вона може бути встановлена під невеликим кутом до неї або трохи виступати з цієї плоскої поверхні корпусу. Клавіша прикріплена з можливістю повороту до корпусу і у свого нижнього кінця може мати керуючий штир, який передає прикладена нажимний зусилля на дозатор.

Щоб забезпечити надійність і зручність функціонування роздаткового пристрою, контактну поверхню клавіші щодо контактної поверхні дозатора слід розташовувати під деяким кутом β, який менше ніж 90°. Це означає, що під час руху включення контактна поверхня клавіші ковзає по контактній поверхні дозатора, і при цьому зміщується контактна поверхня дозатора. Таким чином досягається проходження більшої шляху і більше благоприя� робить роздавальний пристрій менш сприйнятливим до пошкоджень в результаті грубого приведення в дію.

В особливо кращому варіанті здійснення клавіша об'єднана з корпусом, зокрема, сама по собі є корпусом. У цьому випадку корпус може бути встановлений з можливістю повертання на підставі, закріплений на стіні, а в нижній зоні спирається своєю контактною поверхнею на дозатор. При цьому переважно пружина пов'язує це підстава з поворотним кожухом для запобігання небажаного відкидання кожуха вгору і, наприклад, зняття роздаткового блоку. Одночасно ця пружина забезпечує повернення на місце клавіші, освіченою частиною кожуха.

Нижня частина ємності також може бути виконана у вигляді герметичного каналу між дозатором і контейнером для зберігання. У цьому випадку нижня частина ємності виконана у вигляді трубки з постійним або де скорочується поперечним перерізом. Ця трубка може бути стабільною за розмірами або бути нежорсткої. Зрозуміло, повинна бути забезпечена стійкість положення дозатора в роздатковому пристрої, тобто там, де це доцільно, повинен бути передбачений спеціальний тримач для дозатора, який може бути пов'язаний з основою.

В якості альтернативи тримач для дозатора може, зрозуміло, також бути святин, простягаються в напрямку дозатора. Нижня частина ємності може принаймні частково мати гофрований ділянку стінки для спрощення установки.

В одному з прикладів варіанту здійснення винаходу може бути передбачена подібна перемичці або трубчаста проставка, яка з'єднує дозатор з верхньою частиною ємності. Аж до проставки або з боку, що прилягає до проставки, нижня частина ємності може бути виконана у вигляді нежорсткої трубки, наприклад з гофрованою стінкою.

Дозатор прикріплений до цієї проставки так, що положення дозатора визначається цією проставкою. Ця конструкція, як і раніше, забезпечує можливість заміни всього роздаткового блоку для повторного наповнення. В даний час переважно розглядати дозатори в якості витратних матеріалів. Проте, якщо використовується дозатор, який не може бути замінений, ця проставка також може бути приєднана до самого корпусу, щоб могла бути замінена тільки верхня частина ємності, або разом з нижньою частиною ємності, або без неї.

Роздавальний пристрій, описаний вище, використовується, наприклад, як роздавальний пристрій для піни. У цьому випадку дозатор являє собою насос-дозатоѝасос-дозатор представляє собою зазвичай механічний насос. Щоб уникнути відскакування нижній частині ємності, коли нажимний докладено зусилля в напрямку стінки, корпус в нижній зоні може мати опорний кронштейн, на який може спиратися нижня частина ємності. Ця конструкція особливо цікава, якщо з'єднання роздаткового блоку з корпусом знаходиться у верхній зоні роздаткового блоку, оскільки нажимний зусилля викликає вплив порівняно великих зусиль на роздавальний блок.

Цей опорний кронштейн може щонайменше в окремих місцях мати форму, відповідну зовнішньому контуру нижньої частини ємності, щоб прилягати до нижньої частини ємності. Цей контакт може бути постійним або виникати тільки при додатку натискного зусилля. Постійним може вважатися контакт, наприклад, якщо роздавальний блок утримується у верхній зоні за допомогою посадкової і опорної поверхні, а нижня частина ємності є порівняно нежорсткої. У цьому випадку нижня частина ємності буде автоматично лягати на опорний кронштейн після установки роздаткового блоку.

Якщо матеріал нижній частині ємності є настільки нежорстким, що існує імовірність зминання або руйнування нижній частині ємності під впливом натискного зусилля, то ер, за допомогою U-подібного вильчатого власника.

Додаткові ознаки і переваги винаходу наведено в залежних пунктах і описі прикладів кращого варіанту здійснення з посиланнями на прикладені креслення.

На кресленнях зображені:

Фіг.1: вид збоку в розрізі першого варіанту здійснення роздаткового пристрою,

Фіг.2: вид зверху затискного держателя роздаткового пристрою, показаного на Фіг.1,

Фіг.3: вид збоку іншого варіанту здійснення роздаткового пристрою, і

Фіг.4: вид збоку третього варіанту здійснення роздаткового пристрою.

На Фіг.1 зображено роздавальний пристрій з корпусом 1. Корпус 1 має задню стінку і кожух, пов'язаний з можливістю повертання з задньою стінкою у верхній зоні. Вони показані на кресленнях заштрихованними. В корпусі 1 зафіксований контейнер 2 для зберігання, який містить, наприклад, рідке мило або подібна речовина.

Рідина подається через дозатор 3, який у наведеному прикладі являє собою випускається промисловістю насос-спінювач, за допомогою якого рідина спінюється. Для приведення в дію роздавальний пристрій має клавішу 8, яка встановлена з можливістю за>p>Контейнер 2 для зберігання розділений на верхню частину 2' ємності, що містить значну частину рідини, і нижню частина 2" ємності, розташовану нижче, і сполучає дозатор 3 з частиною 2' ємності таким чином, що клавіша 8 впливає на елемент, який приводить в дію дозатор 3. Для цього нижня зона нижньої частини 2" ємності має деякий кут нахилу відносно верхньої зони.

Контейнер для зберігання з'єднаний з корпусом у проміжній зоні між верхньою частиною 2' ємності і нижньою частиною 2" ємності. Для цього кінцева зона нижньої частини 2" ємності має манжетоподобную затискну обойму 6, яка вставлена і зафіксована у тримачі 5 ємності. Тримач 5 ємності переважно представляє собою вилкообразний держатель, який може бути вставлена манжетоподобная затискна скоба 6.

На Фіг.2 більш детально показана зона держателя 5 ємності. Вилка трохи зімкнута в передній зоні для того, щоб вона могла охоплювати манжетоподобную затискну обойму 6 при введенні в контакт. У верхній і нижній зонах на Фіг.2 знаходиться кронштейн для установки клавіші 8 з можливістю повертання.

На Фіг.3 показаний інший варіант здійснення винаходу. У цьому варіанті контейнер 2 для зберігання�орпусу 1. Корпус 1 для цього в зоні 9 звужується заплечика має додаткове кільце з опорною поверхнею 10. Верхня частина 2' ємності має посадочну поверхню, утворену верхньою кромкою зони 9 звужується заплечика. Для цього стінка верхньої частини 2' ємності нахилена всередину під кутом γ.

Контейнер 2 для зберігання може бути виконаний з однієї деталі шляхом видувного формування. Його форма в зоні 9 звужується заплечика забезпечує достатню стійкість форми. У нижній зоні поперечний переріз контейнера 2 для зберігання знову розширюється для використання максимального обсягу. Зокрема, ця конструкція має перевагу, яка полягає в тому, що навантаження прикладена не в нижній зоні контейнера, а в зоні центру тяжіння. Це забезпечує надійну установку з виключенням навантажень з-за надмірних опрокидивающих моментів, так що навіть при відкритому корпусі 1 забезпечується надійна опора контейнера 2 для зберігання.

У прикладі варіанту здійснення, показаному на Фіг.3, передня зона корпусу повністю виконана у вигляді поворотного кожуха, який також виконує функцію клавіші 8. При цьому дозатор 3 спирається кнопкою приведення в дію на внутрішню сторону н�ащает ненавмисне відкривання корпусу сторонніми і притискає нижню частину поворотного кожуха, утворює клавішу 8, до дозатору 3.

Зона 9 звужується заплечика може також мати засіб фіксації контейнера 2 для зберігання. Для цього, наприклад, контейнер 2 для зберігання може мати виступаючий у бік бурт, який може бути введений натисканням в паз, виконаний в опорній поверхні. Це додатково утримує контейнер для зберігання і чутним клацанням показує, що контейнер для зберігання вставлений повністю і правильно.

На Фіг.4 показаний третій варіант здійснення роздаткового пристрою. У ньому клавіша 8, як і у варіанті здійснення, показаному вище на Фіг.2, сама по собі є корпусом 1. Однак у цьому варіанті поворотна пружина відсутня, а для повернення натискного елемента 8 використовується пружність контейнера 2 для зберігання. Нічим іншим цей варіант здійснення не відрізняється від варіанту, показаного на Фіг.3.

Перелік позицій

1 Корпус

2 Контейнер для зберігання

2' Верхня частина ємності

2" Нижня частина ємності

3 Дозатор

4 Механізм приведення в дію

5 Тримач ємності

6 Затискна скоба

7 Тримач

8 Клавіша

9 звужується Зона заплечика

10 Опорна поверхня

1. Роздавальний пристрій, зокрема дозир�азмещения роздаткового блоку, утвореного контейнером (2) для зберігання речовини, що підлягає подачі, і дозатором (3), пов'язаних з контейнером (2) для зберігання, через який речовина може бути подано певними порціями, а також з механізмом (4) приведення в дію, який може приводити в дію дозатор (3) шляхом додатка приводить у дію зусилля для подачі певної порції речовини, причому роздавальний блок утримується в корпусі (1) за допомогою тримача (5) ємності, що відрізняється тим, що контейнер (2) для зберігання має верхню частину (2') ємності, нижню частину (2") ємності, а також манжетоподобную затискну обойму (6) для формування утримувача (5) ємності, а дозатор (3) розміщений у нижнього кінця нижній частині (2") ємності, причому зусилля з боку власника (5) ємності на роздавальний блок для його надійного кріплення в корпусі (1) докладено в зоні між центром ваги правильно встановленого та заповненого роздаткового блоку і верхнім кінцем верхньої частини (2') ємності.

2. Роздавальний пристрій за п.1, що відрізняється тим, що манжетоподобная затискна скоба (6) виконана у вигляді підсилюючого кільця, яке вставляється в поглиблення (7) корпусу (1) для формування утримувача (5) ємності.

3. Роздавальний пристрій п�і різьбового з'єднання, а підсилює кільце манжетообразной затискний обойми (6) являє собою поясний кільце з внутрішньою різьбою на верхній частині (2') ємності або на нижній частині (2") ємності.

4. Роздавальний пристрій за п.1, що відрізняється тим, що нижня частина (2") ємності з боку верхньої частини (2') ємності спочатку тягнеться прямо вниз, утворюючи першу секцію, і має другу секцію з боку, протилежного верхній частині (2') ємності, яка відхилена під деяким кутом до першої секції.

5. Роздавальний пристрій за п.4, відмінне тим, що величина кута становить менше ніж 40°, зокрема менше ніж 30°.

6. Роздавальний пристрій за п.4, відмінне тим, що друга секція для забезпечення стійкості форми має підсилюючі елементи (7), зокрема у вигляді ребер або рельєфних буртів.

7. Роздавальний пристрій за п.1, що відрізняється тим, що механізм (4) приведення в дію містить клавішу (8), яка встановлена з можливістю повертання на корпусі (1) і може передавати нажимний зусилля на дозатор (3), а дозатор (3) має насадку, що приводиться в дію при натисканні таким чином, що здійснюється подача певної порції речовини.

8. Роздавальний пристрій по п.7, відмінне тим, чѺ дозатору (3), пов'язане з цією пластиною і виконано у вигляді керуючого штиря, який впливає на дозатор (3).

9. Роздавальний пристрій по п.7, відмінне тим, що клавіша (8) виконана у вигляді плоскої пластини, контактна поверхня якої звернена до дозатору (3) і розташована щодо контактної поверхні дозатора під деяким кутом β, який менше 90°.

10. Роздавальний пристрій за п.1, що відрізняється тим, що корпус (1) містить підставу, яка може бути закріплено на стіні, і кожух, встановлений з можливістю повертання на підставі для забезпечення зарядки пристрою, причому кожух являє собою клавішу (8).

11. Роздавальний пристрій за п.1, що відрізняється тим, що нижня частина (2") ємності являє собою герметичний канал між дозатором (3) і контейнером (2) для зберігання.

12. Роздавальний пристрій за п.11, який відрізняється тим, що нижня частина (2") ємності має щонайменше в деяких частинах, зокрема в криволінійної секції, гофровану зону стінки.

13. Роздавальний пристрій за п.1, що відрізняється тим, що воно виконане у вигляді роздаткового пристрої для піни, в якому дозатор (3) виконаний у вигляді насоса-дозатора, а рідке речовина, що знаходиться в контейнер�здаточное пристрій за п.13, відрізняється тим, що насос-дозатор є механічним насосом.

15. Роздавальний пристрій з п.14, що відрізняється тим, що корпус (1) в нижній зоні має опорний кронштейн, на який може спиратися нижня частина (2") ємності при натисканні на дозатор.

16. Роздавальний пристрій по п.15, відмінне тим, що опорний кронштейн щонайменше частково прилягає до зовнішньої поверхні стінки нижньої частини (2") ємності по істотної частини поверхні.

17. Роздавальний пристрій, зокрема дозуюче роздавальний пристрій для рідких, вспенивающихся, пастоподібних або в'язких речовин, з корпусом (1) для розміщення роздаткового блоку, утвореного контейнером (2) для зберігання речовини, що підлягає подачі, і дозатором (3), пов'язаних з контейнером (2) для зберігання, через який речовина може бути подано певними порціями, з механізмом (4) приведення в дію, який може приводити в дію дозатор (3) шляхом додатка приводить у дію зусилля для подачі певної порції речовини, причому роздавальний блок утримується в корпусі (1) за допомогою тримача (5) ємності, що відрізняється тим, що контейнер (2) для зберігання має нижню частину (2") ємності і верхню частину (2') ємності, а до�у його верхнім і нижнім кінцями є зона (9) звужується заплечика з посадковою поверхнею, яка нахилена всередину під кутом γ до бічної стінки верхньої частини (2') ємності і для якої корпус (1) має відповідну опорну поверхню (10), на яку може бути поміщена посадкова поверхня зони (9) заплечика, причому зусилля з боку власника (5) ємності на роздавальний блок для його надійного кріплення в корпусі (1) докладено в зоні між центром ваги правильно встановленого та заповненого роздаткового блоку і верхнім кінцем верхньої частини (2') ємності.

18. Роздавальний пристрій за п.17, відмінне тим, що величина кута γ становить від 10 до 170°.

19. Роздавальний пристрій за п.17, відмінне тим, що опорна поверхня виконана у вигляді периферійної кільцевої поверхні.

20. Роздавальний пристрій з п.19, що відрізняється тим, що держатель ємності виконаний таким чином, що роздавальний блок може бути вставлений в корпус тільки в одному положенні.

21. Роздавальний пристрій за п.17, відмінне тим, що посадкова поверхню і опорна поверхня (10) можуть бути з'єднані між собою з фіксацією і можливістю роз'єднання за допомогою з'єднання паза з пружним елементом.

22. Роздавальний пристрій за п.17, відмінне тим, що посадкова поверхню і опорн�тим, що посадкова поверхню і опорна поверхня (10) являють собою криволінійні поверхні.

24. Роздавальний пристрій за п.17, відмінне тим, що опорна поверхня (10) являє собою верхню U-подібну зону корпусу, яка може оточувати верхню частину (2') ємності.

25. Роздавальний пристрій за п.24, відмінне тим, що між верхньою частиною (2') ємності і нижньою частиною (2") ємності розташований бурт, верхня частина якого утворює посадкову поверхню, і який може бути вставлена U-подібна зона з опорною поверхнею (10).

26. Роздавальний пристрій за п.24, відмінне тим, що U-подібна опорна поверхня виконана нежорсткої за умови, що U-подібний отвір спочатку має розширення поперечного перерізу, а потім у кінця його поперечний переріз трохи звужується для того, щоб нижня частина (2") ємності могла бути пружно вставлена в U-подібну опорну поверхню.

27. Роздавальний пристрій за п.17, відмінне тим, що опорна поверхня (10) виконана кільцевої, причому її внутрішній діаметр менше максимального зовнішнього діаметра нижньої частини (2") ємності, за винятком тієї зони нижній частині (2") ємності, яка може проходити через опорну поверхн�ї нежорстку трубку.

29. Роздавальний пристрій за п.28, що відрізняється тим, що в ньому передбачена перемичка або трубчаста проставка, яка з'єднує сторону, звернену до з'єднання (6) дозатора нижній частині (2") ємності з верхньою частиною (2') ємності.

30. Роздавальний блок для використання в корпусі роздаткового пристрій за п.1, що відрізняється тим, що роздавальний блок утворений контейнером (2) для зберігання речовини, що підлягає подачі, і пов'язаним з контейнером (2) для зберігання дозатором (3), через який речовина може подаватися певними порціями, з механізмом (4) приведення в дію, який може приводити в дію дозатор (3) для подачі певної порції речовини при додатку приводить у дію зусилля, причому контейнер (2) для зберігання має верхню частину (2') ємності, нижню частину (2") ємності, а для формування утримувача (5) ємності з корпусом роздаткового пристрою є манжетоподобная затискна скоба (6), при цьому дозатор (3) розташований біля нижнього кінця нижній частині (2") ємності, а затискна скоба (6) для надійного кріплення роздаткового блоку в корпусі роздаткового пристрої передбачена в зоні центру тяжкості заповненого роздаткового блоку.

31. Роздавальний блок для использовнером (2) для зберігання речовини, підлягає подачі, і пов'язаним з контейнером (2) для зберігання дозатором (3), через який речовина може подаватися певними порціями, з механізмом (4) приведення в дію, який може приводити в дію дозатор (3) для подачі певної порції речовини при додатку приводить у дію зусилля, причому контейнер (2) має нижню частину (2") ємності і верхню частину (2') ємності, а дозатор (3) розташований у нижнього краю нижньої частини (2") ємності, причому верхня частина (2') ємності для формування утримувача (5) ємності з корпусом роздаткового пристрою між верхнім і нижнім кінцями має зону (9) звужується заплечика з посадковою поверхнею, яка нахилена всередину під кутом γ до бічної стінки верхньої частини (2') ємності і призначена для взаємодії з відповідною їй і передбаченої в корпусі роздаткового пристрої (1) опорною поверхнею (10), на яку може бути поміщена посадкова поверхня зони (9) заплечика, причому ця посадкова поверхня для надійного кріплення роздаткового блоку передбачена в корпусі роздаткового пристрої в зоні центру тяжкості заповненого роздаткового блоку. 

Up!