Спіральна сітка багатошарова, рифлена (варіанти) і спіральна сітка-фільтр (варіанти)

 

Область техніки.

Спіральна сітка відноситься до сіток загального призначення. Сітки використовуються для запобігання різних систем і механізмів від потрапляння всередину сторонніх предметів, у складі фільтруючих елементів для різних середовищ, просіювання різних речовин, також виконує захисні функції від механічних пошкоджень або проникнення гризунів, комах і т.д. Сітки можуть застосовуватися для декоративного оформлення, зокрема для вентиляційних отворів. Сітками можуть укомплектовуватися раковини умивальників, ванн, а також розсіювачі душових установок.

Спіральна сітка-фільтр відноситься до області фільтрування (процесів фільтрування).

Рівень техніки.

Аналогами спіральної сітки можуть бути трохи відрізняються за призначенням, але схожі за деякими ознаками.

Патронний дротяний фільтруючий елемент SU 986454. Збігаються деякі ознаки - для поліпшення самоочищення поглиблення на дроті виконані з ухилом у бік каркаса і в розрізі дріт має форму, наближену до трапеції, є виступи, що обмежують змикання фільтруючих щілин, - діє аналогічно рифленої поверхні спіральної сітки, яка перешкоджає закриттю Ѐующая сітка). Сітка призначена для захисту від комах.

Найбільш близьким аналогом сітки є патент США 4353956 від 12.10.1982 р. Спіральна мережу. Вона виготовлена з пластмаси з з'єднанням спіралей в гратчасту структуру.

Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату аналогами сітки, пов'язані з тим, що:

1) у аналогів сітки, спіралі жорстко закріплені на підтримуючих каркасах або між двома обмежують рухливість предметами або напрямними;

2) відсутні додаткові шари спіралі;

3) відсутня рифлена поверхня, яка запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спіралі та/або її шарів. Рифлена поверхня дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки;

4) поганий самоочищення через нерухомості або малорухливі каркаса сітки;

5) не передбачені для роботи під сильним механічним впливом;

6) форма сіток спіралі одноманітна і не дозволяє ефективне розміщення в обмеженому просторі і/або заданої геометрії.

Аналогами спіральної сітки-фільтра є - "спіральний фільтр" (авторське свідоцтво SU 925367, опубліковано 07.05.82 р., бюлетень №17) і сито, используемо�астиц певного розміру.

Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату аналогами сітки-фільтра, пов'язані з тим, що:

1) у аналогів сітки-фільтра спіралі жорстко закріплені на підтримуючих каркасах або між двома обмежують рухливість предметами або напрямними;

2) відсутні додаткові шари спіралі;

3) відсутня рифлена поверхня, яка запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спіралі та/або її шарів. Рифлена поверхня дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки;

4) поганий самоочищення фільтрів через нерухомості або малорухливі (спіралі);

5) призначені тільки для фільтрації;

6) не передбачені для роботи під сильним механічним впливом;

7) форма спіралей одноманітна і не дозволяє ефективне розміщення в обмеженому просторі і/або заданої геометрії.

Розкриття винаходу (сутність винаходу).

Спіральна сітка відрізняється від аналогів своєю конструкцією. Сітка зроблена у вигляді спіралі без внутрішнього перфорованого каркаса і направляючих. Сітка застосовується для захисту різних систем і механізмів від потрапляння всередину сторонніх предметів та пѸя гризунів і комах, як сітка від комарів. Сітка може виступати в ролі складової частини складних фільтрів або, приміром, в ролі сітки (каркаса), підтримує фільтрувальний папір в автомобільних масляних фільтрах, і істотно зменшити площу зіткнення сітки з папером, отже, збільшить термін служби фільтра. Сітки можуть застосовуватися для декоративного оформлення вентиляційних отворів і т.д. Спіральними сітками можуть укомплектовуватися раковини умивальників, ванн і розсіювачі душових установок. Спіральні сітки можуть бути вкриті різноманітними захисними або декоративними покриттями, як фарба, гальванічні та полімерні покриття.

Суттєвими ознаками сітки також є наступні.

Багатошаровість - забезпечує міцність спіральної сітки, так як перший шар виконує функції каркаса, та/або кожен наступний шар зміцнює сітку. Зменшенням товщини матеріалу, з якого виготовлена спіраль, кожного наступного шару дозволяє зменшувати межвитковий зазор і паралельно збільшити або зберегти пропускну здатність за рахунок поділу і подвоєння межвіткового простору. Додаткові шари спіралі, після першого, запобігають проходження через сітку песто - запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спіралі та/або її шарів. Рифлена поверхня дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки.

Спіральні сітки із змінною товщиною і формою - дозволяють розміщувати їх у вільному просторі будь-якої форми і максимально використовувати цей простір. Приміром, в ливарних формах вони дозволяють не заважати формуванні (ущільнення форми), відповідати контурах деталей і забезпечити потрібну пропускну здатність.

Істотною відмінною ознакою (рисою) є гнучкість.

Форма матеріалу (дроту), з якого виготовлена спіраль, сприяє самоочищенню, міцності, пропускної здатності та гнучкості:

1) форма дроту у вигляді трапеції, спрямованої вершиною всередину спіралі, дозволяє великим і жорстким спіральним сіток, які працюють в нерухомому і малорухливому стані, довгий час зберігати свою пропускну здатність і краще самоочищатися за рахунок того, що частинки не мають можливості затримуватися в сітці, або проходять через сітку, або залишаються зовні (принцип дії аналогічний патронному проволочному фільтруючому елементу);

2) трикутна форма дроту дозволяє�ма дроту дозволяє в кілька разів збільшити пропускну здатність сітки і зберегти її міцність (пружність). Прямокутник направляється однією вершиною всередину спіралі, а інший назовні, таким чином збільшується кількість витків і відповідно міжвиткових зазорів, а також зменшується площа спіралі;

4) форма квадрата робить спіраль більш міцною і менш гнучкою, що дозволяє більш точно зберегти пропускну здатність спіральної сітки;

5) дріт для спіральної сітки може бути також полою усередині, що істотно полегшує сітку.

Різні матеріали, використовувані для виготовлення спіральних сіток, сприяють міцності, гнучкості, хімічної стійкості до різних середовищ, зносу, зниження маси сітки, вартості і т.д. Сітки-фільтри з полімерів відрізняються легким вагою, стійкі до корозії і істотно дешевше металевих аналогів.

Причини, за якими не може бути досягнутий необхідний технічний результат іншими сітками, це самоочищення, повернення у вихідне положення після механічного впливу на неї (гнучкість), поєднання міцності і високої пропускної здатності, також важливу роль грає форма спіральної сітки, вона дозволяє частинкам пересуватися біля межвіткового простору, не проникаючи всередину і не зустрічаючи перешкод у вигляді�ирали, такі як звужується, розширюється, комбінована, плоска, квадратна, дозволяють розмістити їх в залежності від конфігурації виробів та/або місця її розташування, максимально збільшивши пропускну здатність при заданому межвитковом просторі.

Спіральна сітка-фільтр відрізняється від аналогів своєю конструкцією. Сітки-фільтри зроблені у вигляді спіралі без внутрішнього перфорованого каркаса і направляючих. Сітка-фільтр застосовується для фільтрації різних середовищ - газів, рідин, суспензій, аерозолів, просіювання різних речовин (поділ по розмірності), також виконує захисні функції від механічних пошкоджень. Сітка-фільтр може виступати в ролі складової частини складних фільтрів або, приміром, в ролі сітки (каркаса), підтримує фільтрувальний папір в автомобільних масляних фільтрах, істотно зменшити площу зіткнення сітки з папером, отже, збільшить термін служби фільтра. Спіральні сітки-фільтри можуть застосовуватися також для декоративного оформлення вентиляційних отворів, при цьому не допускати потрапляння різних предметів, здатних блокувати систему вентиляції, для раковин умивальників, ванн і т.д. Спіральні сітки-фільтри можуть буття.

Суттєвими ознаками фільтрів також є наступні.

Багатошаровість - забезпечує міцність спіральної сітки-фільтра, так як перший шар виконує функції каркаса і/або кожен наступний шар зміцнює його. Зменшенням товщини матеріалу, з якого виготовлена спіраль, кожного наступного шару дозволяє зменшувати межвитковий зазор і паралельно збільшити або зберегти пропускну здатність за рахунок поділу і подвоєння межвіткового простору, тим самим зменшити розмірність фільтровану речовин. Додаткові шари спіралі, після першого, запобігають проходження через сітку-фільтр піску та інших матеріалів (речовин) при прогибании та/або збільшенні межвіткового зазору.

Рифлена поверхня запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спірального фільтра та/або її шарів. Рифлена поверхня дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки.

Сітки-фільтри із змінною товщиною і формою - дозволяють розміщувати їх у вільному просторі будь-якої форми і максимально використовувати цей простір. У ливарних формах вони дозволяють не заважати формуванні (ущільнення форми), відповідати контурах деталей і забезпечення�(рисою) є гнучкість.

Форма матеріалу (дроту), з якого виготовлена спіраль сітки для-фільтра, сприяє самоочищенню, міцності, пропускної здатності та гнучкості:

1) форма дроту у вигляді трапеції, спрямованої вершиною всередину спіралі, дозволяє великим і жорстким спіральним сіток-фільтрам, які працюють в нерухомому і малорухливому стані, довгий час зберігати свою пропускну здатність і краще самоочищатися за рахунок того, що частинки не мають можливості затримуватися в сітці, або проходять через сітку, або залишаються зовні, принцип дії аналогічний патронному проволочному фільтруючому елементу або сіток, використовуваним в кавоварках;

2) трикутна форма дроту спіралі дозволяє бути більш м'якою та гнучкою, а по функціональності схожа з трапецієподібної.

3) прямокутна форма дроту дозволяє в кілька разів збільшити пропускну здатність сітки і зберегти її міцність (пружність); Прямокутник спрямований однією вершиною всередину спіралі, а інший назовні, таким чином, збільшується кількість витків і відповідно міжвиткових зазорів, а також зменшується площа спіралі;

4) форма квадрата робить спіраль більш міцною і менш гнучкою, що дозволяє� для спіральної сітки-фільтра може бути також полою усередині, що істотно полегшує конструкцію.

Різні матеріали, використовувані для виготовлення сітки-фільтра, сприяють міцності, гнучкості, хімічної стійкості до різних середовищ, зносу, зниження її маси, вартості і т.д. наприклад, сітки фільтри з полімерів відрізняються легким вагою, стійкі до корозії і істотно дешевше металевих аналогів.

Причини, за якими не може бути досягнутий необхідний технічний результат іншими фільтрами, - це самоочищення, повернення у вихідне положення після механічного впливу на неї (гнучкість), поєднання міцності і високої пропускної здатності, також важливу роль грає форма, вона дозволяє частинкам пересуватися біля межвіткового простору, не проникаючи всередину і не зустрічаючи перешкод у вигляді поперечних перепон, які б сприяли наповненню і забивання сітки-фільтра. Маючи різні форми виконання спіралі, такі як звужується, розширюється, комбінована, плоска, квадратна, дозволяють розмістити їх в залежності від конфігурації виробів та/або місця її розташування, максимально збільшивши пропускну здатність при заданому межвитковом просторі.

Здійснення винаходу.

Спирь як рівновіддалені від точки і осі обертання так і не рівновіддалені від них. Дріт у поперечному перерізі може мати форму трапеції, прямокутники, кола, квадрата, трикутника, овалу або бути полою усередині для зменшення маси сітки. Спіраль також може мати різні форми (контурів) в поперечному і поздовжньому розрізах: кругла, прямокутна, трикутна, трапецієподібна, плоска - у вигляді прямої або вигнутої лінії. Витки спіралі не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, тому і можуть утворювати найрізноманітніші форми і конструкції. Сітки, які мають в поперечному розрізі різні форми, можуть мати ті ж форми і на поздовжньому розрізі. Наприклад, для ливарного виробництва форма спіральної сітки має велике значення у зв'язку з обмеженістю простору для розміщення у формі і її технологічними особливостями, такими як газопроникність, міцність та ін. Сітки прикріплюються до опоці, і забезпечується перехід до трубці газовідводу (системою вакуумування), так як не завжди збігаються діаметри труби і сітки іноді робляться переходи. Тому що трубка повинна бути якомога менше, щоб не заважати формуванні і не послабити структуру форми, а сітка повинна забезпечити площу зіткнення з формою, достатню для пропускання через себе максимальног�ія або розширення спіральної сітки. Проходження газів здійснюється через зазори, які залишені між витками спіралі, в залежності від зернового складу суміші їх зменшують або збільшують. Спіральні сітки мають маленькі розміри і високу пропускну здатність, за рахунок чого вони можуть бути встановлені в самі важкодоступні місця, вони не створюють перешкод ущільненню форми під час формування за рахунок своєї конструкції, спіраль виготовлена таким чином, щоб відповідати контурам виливки. До місця розташування пристосована також і сітка, що призначена для раковин умивальників. Спіральні сітки не деформуються при великих навантаженнях, але можуть прогинатися в будь-яку сторону з подальшим поверненням у вихідне положення, не потребують прочищенню (самоочищаються від вібрацій при вибивки виливки). Сітка може додатково пропускати в півтора-два рази більше газів і під час сильного прогинання не дозволяє формувальної суміші потрапляти в систему відсмоктування газів. За рахунок намотаного зверху другого шару більш тонкого дроту, яка утворює великий проміжок між витками другого шару і створює два міжвиткових простору замість одного такого ж у першого шару, і враховуючи те, що газопроникність будь формю пропускної здатності. Матеріал, з якого виготовлена спіральна сітка, робиться таким чином, щоб її поверхня була рифленою (поверхня покрита виступами та/або поглибленнями), відповідно виступи і поглиблення своїми розмірами сприяють збереженню заданого межвіткового простору і запобігають зіткнення (закриття межвіткового простору) між витками і шарами спіралі тим самим зберігають свою пропускну здатність.

Матеріалами для виготовлення спіральних сіток можуть бути, наприклад, метали, полімери, скло, і ін. Для додаткових шарів полімери більш кращі, ніж метали, з-за їх невеликій вартості, легкості, стійкості до корозії і т.д. Для декоративних виробів підходять будь-які матеріали, в тому числі і деревина. Спіралі можуть бути вкриті різноманітними захисними та/або декоративними покриттями, такими як фарба, гальванічні та полімерні покриття для захисту від корозії, хімічних реагентів і для додання естетичного вигляду виробу.

Сітки-фільтри складаються з дроту, яка утворює ряд оборотів (спіраль) навколо точки і/або осі обертання. Дріт у поперечному перерізі може мати форму трапеції, прямокутники, кола, квадрата, трикутника, про�турфірм (обриси) в поперечному і поздовжньому розрізах: кругла, прямокутна, трикутна, трапецієподібна, плоска - у вигляді прямої або вигнутої лінії. Витки спіралі можуть бути як рівновіддалені від точки і/або осі обертання так і не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, тому і можуть утворювати найрізноманітніші форми і конструкції. Сітки, які мають в поперечному розрізі різні форми, можуть мати ті ж форми і на поздовжньому розрізі. Наприклад, у ливарному виробництві її форма має велике значення у зв'язку з обмеженістю простору для розміщення і її технологічними особливостями такими як газопроникність, міцність та ін. Спіральна сітка-фільтр прикріплюється до переходу, це забезпечує з'єднання з трубою газовідводу, так як не завжди збігаються діаметри труби і сітки-фільтра. Тому що трубка повинна займати якомога менше місця, щоб не заважати формуванні і не послабити структуру форми, а сітка-фільтр повинна забезпечити площу зіткнення з формою, достатню для пропускання через себе максимальної кількості газів, які необхідно буде видалити з форми. Також перехід можна забезпечити з допомогою звуження або розширення спіральної сітки-фільтра. Проходження газів здійснюється через зазори, які залишені межЕтвляется відділення газів з суміші (фільтрація). Спіральні сітки-фільтри, мають маленькі розміри і високу пропускну здатність за рахунок чого вони можуть бути встановлені в самі важкодоступні місця. Вони не створюють перешкод ущільненню форми під час формування за рахунок своєї конструкції та виготовлені таким чином, щоб відповідати контурам виливки (деталі), до місця розташування також пристосована і сітка-фільтр, призначена для раковин умивальників (фільтруючи воду від залишків їжі). Фільтр не деформується при великих навантаженнях, але може прогинатися в будь-яку сторону з подальшим поверненням у вихідне положення, також не потребує прочищення (самоочищається від вібрацій при вибивки виливки). Сітка-фільтр може додатково пропускати в півтора-два рази більше газів і під час сильного прогинання не дозволяє різним часткам потрапляти в систему відсмоктування газів (фільтрують гази від частинок). За рахунок намотаного зверху другого шару більш тонкого дроту, яка утворює великий проміжок між витками другого шару і створює два міжвиткових простору замість одного такого ж у першого шару, і враховуючи те, що газопроникність будь-якої форми обмежена, збільшення вільного межвіткового простору, дотичного тр, робиться таким чином, щоб її поверхня була рифленою (поверхня покрита виступами та/або поглибленнями), відповідно виступи і поглиблення своїми розмірами сприяють збереженню заданого межвіткового простору (затримують частинки певного розміру) і запобігають зіткнення (закриття межвіткового простору) між витками і шарами спіралі тим самим зберігають свою пропускну здатність. Матеріалами для виготовлення сіток-фільтрів можуть бути, наприклад, метали, полімери, скло, і т.д. Для додаткових шарів полімери більш кращі, ніж метали, з-за їх невеликій вартості, легкості, стійкості до корозії і т.д. Для декоративних виробів підходять будь-які матеріали, в тому числі і деревина. Спіралі можуть бути вкриті різноманітними захисними та/або декоративними покриттями, такими як фарба, гальванічні та полімерні покриття для захисту від корозії, хімічних реагентів і для додання естетичного вигляду виробу.

1. Спіральна сітка, витки якої можуть бути як рівновіддалені, так і не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, що відрізняється тим, що спіраль накручена у два шари або більше, а поверхня спіралі може бути виконана рифленою.

ющаяся тим, що вона виготовлена з полімеру, металу, скла та/або комбінованою.

4. Спіральна сітка, витки якої можуть бути як рівновіддалені, так і не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, що відрізняється тим, що спіраль накручена у два шари або більше, і витки спіралі мають в поперечному розрізі форму трапеції, прямокутники, кола, квадрата, трикутника, овалу та/або порожнисті всередині.

5. Сітка з п. 4, який відрізняється тим, що різні шари спіралі мають різну товщину витків.

6. Сітка з п. 4, який відрізняється тим, що вона виготовлена з полімеру, металу, скла та/або комбінованою.

7. Фільтр з спіральної сітки, витки якої можуть бути як рівновіддалені, так і не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, відрізняється тим, що спіраль накручена у два шари або більше, а поверхня спіралі може бути виконана рифленою.

8. Фільтр по п.7, відрізняється тим, що різні шари спіралі мають різну товщину витків.

9. Фільтр по п.7, відрізняється тим, що він виготовлений з полімеру, металу, скла та/або комбінованим.

10. Фільтр з спіральної сітки, витки якої можуть бути як рівновіддалені, так і не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, відрізняється тим, що спіраль накручена у два шари або болевала та/або порожнисті всередині.

11. Фільтр по п.10, відрізняється тим, що різні шари спіралі мають різну товщину витків.

12. Фільтр по п.10, відрізняється тим, що він виготовлений з полімеру, металу, скла та/або комбінованим. 

Схожі патенти:

Установка і спосіб автоматизованого виробництва загороджень

Винахід відноситься до галузі верстатобудування і може бути використане для автоматизованого виробництва мобільних протипіхотних загороджень і охоронних огороджувальних конструкцій, застосовуваних при інженерному обладнанні позицій військ і для захисту важливих об'єктів від терористичних нападів

Верстат для виготовлення сітки з армованої колючої стрічки

Винахід відноситься до галузі верстатобудування і може бути використане при виготовленні сітки з колючої стрічки, армованої дротом

Пристрій для виготовлення гратчастих конструкцій

Винахід відноситься до пристроїв для обробки металів комбінованими способами, а саме до зварювання з подальшим пластичним деформуванням і може бути використане для виготовлення з пруткового матеріалу або дроту різного призначення грат
Винахід відноситься до технології отримання пористого листового матеріалу, використовуваного при виготовленні виробів, працюючих в умовах високих температур, тисків і швидкостей потоку робочого середовища, переважно для виготовлення лопаток газових турбін

Спосіб виготовлення металевої сітки

Винахід відноситься до металургійної і металевої промисловості і може бути використане при виготовленні сіток, зокрема сіток для обоечних машин млинових комплексів

Установка для виготовлення металевих сіток

Винахід відноситься до обладнання для виготовлення сіткових полотен з дроту з квадратними осередками і жесткофиксированнми вузлом переплетення

Пристрій для виготовлення металевих сіток

Винахід відноситься до зварювання, зокрема до безперервної подачі дротів нескінченної довжини для виготовлення металевих сіток контактним зварюванням

Спосіб виготовлення багатошарових фільтрів з металевих сіток шляхом з'єднання з фланцями

Винахід відноситься до виготовлення металевих фільтрів

Аерозольний фільтр

Винахід відноситься до аерозольних фільтрів, які використовуються для виділення з повітря або з рідини, масла, аерозолів або коалесценций

Пристрій для виготовлення фільтруючих елементів з дроту

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до пристроїв для виготовлення фільтруючих елементів з дроту і дозволяє підвищити продуктивність, а також підвищити технічні можливості фільтруючих елементів за рахунок їх порівняно великих розмірів

Дротяний фільтр

Винахід відноситься до виробництва фільтрів для очищення текучих середовищ

Спосіб виготовлення пористого матеріалу

Винахід відноситься до технологій отримання пористих матеріалів і може бути використане в промисловості для виготовлення фільтруючих матеріалів тонкого очищення або для виготовлення армуючих каркасів композиційних матеріалів з спрямованими механічними властивостями при заданій міцності, що необхідно, наприклад, у хімічній промисловості, кріогенної, авіаційної і автомобільної техніки
Up!