Торцева кришка банки з вушком, що мають покращену доступність для захоплення

 

Область техніки, до якої належить винахід

Даний винахід відноситься до галузі виготовлення відкривають вушок для торцевих кришок контейнерів (банок); особливості відкривають вушок для торцевих кришок контейнерів для пива і прохолодних напоїв з неотделяемими вушками.

Рівень техніки

Відкривають вушка для торцевих кришок використовуються в різних типах контейнерів, включаючи контейнери для пива і прохолодних напоїв, контейнери для харчових продуктів і багато інші типи контейнерів для домашніх і промислових застосувань. Найбільш поширеним типом баночних кришок із відкривають вушками є кришка з неотделяемим вушком, яка має вушко, спроектована таким чином, що воно залишається на торцевій кришці банки після її відкриття, як це має місце в металевих банках для пива і прохолодних напоїв. Типові використовувані сьогодні пивні банки мають неотделяемое вушко, зване «екологічним вушком», тому що попередні типи вушка відділялися при відкритті, що викликало забруднення середовища.

Типові невідокремлювані вушка, що використовуються сьогодні у виробництві банок, мають загалом однакову конструкцію. Ці вушка мають носику за допомогою заклепки. Вушко виготовляється окремо від кришки і прикріплюється до кришки таким чином, що носик розміщується над розривною борозенкою кришки. Коли вушко піднімається користувачем за поднимаемий кінчик, носик натискає вниз на панель кришки, щоб розірвати борозенку і відкрити контейнер. Заклепка, таким чином, служить точкою опори для повороту вушка, і центральний ділянку перегину вушка згинається біля заклепки по лінії перегину вушка.

Проблема з неотделяемими вушками полягає в тому, що користувач не може дістати поднимаемий кінчик з-за малої відстані між порушуваних кінчиком і центральною панеллю кришки банки. Ця неприступність ускладнюється зменшенням площі центральній панелі по мірі того, як діаметр кришки банки зменшують для зниження витрат на метал. Відстань між порушуваних кінчиком і центральною панеллю має бути достатнім, щоб користувач міг захопити вушко за рахунок сили тертя, в той же час докладаючи спрямовану вгору силу, щоб опустити вниз носик вушка, з метою прорвати борозенку і відкрити контейнер.

У документі WO-A-05542517 представлена торцева кришка з неотделяемим вушком. Описано поворотне вушко 30 (зване "скобою"). Початково вушко 30 знаходиться в п5, фіг.3, 8, 11). Для того, щоб помістити вушко 30 в положення розриву розривного захисного шару, коли носик вушка поміщений над відривним пелюсткою (званим "вушком"), необхідно повернути вушко 30 на 90° (колонка 4, рядок 7-22). У міру повороту вушка 30 п'ята 40 кулачка переміщається по поверхні змінної глибини в пазі 44 (колонка 4, рядок 15-20). Це веде до підняття поднимаемого кінчика 36 вушка 30 і приміщенню вушка 30 в нахилене положення (колонка 4, рядки 25-28, фіг.4). Коли вушко 30 досягає положення розриву розривного захисного шару, воно нахилене під кутом 30 градусів (колонка 4, рядки 25-28). Кут і висота вушка 30 піднімають ділянку вушка 30 над згином, задає зовнішній периметр торцевої кришки, що веде до небажаної взаємодії у разі, якщо торцеві кришки будуть складені в положенні розриву розривного захисного шару, зображеному на фіг.3, 8 і 11.

В WO-A-05542517 є щонайменше два недоліки. По-перше, потрібен поворот для приміщення вушка 30 в положення розриву розривного захисного шару, оскільки носик вушка на знаходиться над відривним пелюсткою. По-друге, висота поднимаемого кінчика 36 призводить до перешкод в укладанні, якщо вушко 30 знаходиться в положенні розриву розривного захисного шару.

У докиступающий вниз шип 35. Призначенням шипа 35 є запобігання "розгойдування" вушка, що могло б привести до передчасного руйнування борозенки (колонка 2, рядки 19-29 і 60-69). Шип 35 виступає вниз від основної частини 18 вушка 10 і розташовується по центру між рознесеними задніми кінцями ніжок 20, 20 вушка 10 в області поблизу кінцевих ділянок 26. Цей шип 35 розташований між отвором (що не має посилання позначення) і кінцевими ділянками вушка 10 (фіг.2, 5, 6, 8).

Шип 35 не призначається для поліпшення доступності поднимаемого кінчика вушка 10. Насправді, розташування шипа 35 заважає доступності вушка 10. Замість цього вушко 10 має нахилені вгору крильця 26, розташовані у поднимаемого кінчика вушка з метою збільшення доступності вушка 10 (колонка 2, рядки 36-44 і фіг.2). Відповідно, US A 4130219 не розкриває і не враховує проблеми, призначені справжнім винаходом.

У документі US A 3984025 також розкрито торцева кришка, має неотделяемое вушко. Заявленою метою є зменшення виступу відкриває вушка від торцевого елемента (колонка 1, рядки 29-33). Це досягається шляхом виконання пристрою кріплення, яке переміщує вниз захоплюваних ділянку вушка (поднимаемого кінчика) (колонка 1, рядки 29-36). Описана консѰнели 1 кришки; при цьому вушко 3 піддається вигинає моменту, який зрушує до панелі захоплюваних ділянка 8, підтримуючи близький контакт між захоплюється ділянкою 8 і панеллю 1 кришки (колонка 2, рядки 22-32 і пункти формули 1 і 6). Оскільки вушко 3 виконано з можливістю зсуву поднимаемого кінчика у напрямку до центральної панелі 1, з-за описаної конструкції доступність вушка 3 для користувача зменшується, а не збільшується.

Розкриття винаходу

Завданням цього винаходу є створення торцевої кришки контейнера. Торцева кришка має загнутий крайку, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки. Вниз від загнутою кромки проходить затискна стінка. Затискна стінка приєднана до центральної панелі. Центральна панель центрирована навколо поздовжньої осі і має сторону продукту, бік споживання, заклепку, смещаемий відривний пелюстка, щонайменше, по суті обмежений у центральній панелі розривною борозенкою і неразриваемим ділянкою перегину, і кошти для з'єднання затискний стінки з центральною панеллю. Неотделяемое вушко прикріплене до центральної панелі заклепкою. Неотделяемое вушко має носик, що проходить поверх ділянки відривного пелюстки, пЦентральная рамка має область перегину і заклепувальний ділянку навколо заклепки. Заклепувальний ділянку, щонайменше частково, оточений першим отвором, що забезпечує першу відкриту область центральної панелі. Неотделяемое вушко також забезпечений другим прорізом між порушуваних кінчиком і першим отвором, що забезпечує другу відкриту область центральної панелі. Перший і другий отвори розділені вузькою перемичкою центральної рамки. Ділянка вузької перемички проходить вниз з наближенням до стороні споживання центральної панелі, за рахунок чого забезпечено підтримання поднимаемого кінчика вушка над стороною споживання центральної панелі на висоті, що перевищує 0,05 дюйма (0,127 см), і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

В торцевій кришці, переважно, периметр другого отвору обмежений відходить вниз відгином центральної рамки, причому ділянка відходить вниз відгину, розташований уздовж вузької перемички центральної межі, що розділяє перший і другий під'їзди, наближений до стороні споживання центральної панелі для підтримки поднимаемого кінчика вушка над стороною споживання центральної панелі на висоті, що перевищує 0,05 дюйма (0,127 см), і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

Ділянка відходить вниотгиба може бути виконаний з можливістю входження в контакт зі стороною споживання центральної панелі.

Ділянка відходить вниз відгин може входити в контакт зі стороною споживання центральної панелі.

Поднимаемий кінчик в торцевій кришці може розташовуватися на висоті від 0,05 до 0,1 дюйма (від 0,127 до 0,254 см) і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

Також поднимаемий кінчик в торцевій кришці може розташовуватися на висоті, що перевищує 0,06 дюйма (0,152 см), і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

Поднимаемий кінчик може також розташовуватися на висоті, що перевищує 0,07 дюйма (0,178 см), і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

Переважно, центральна панель торцевої кришки має діаметр менше 1,9 дюйма (4,83 см).

Також завданням цього винаходу є створення контейнера з напоєм, що містить корпус контейнера; торцеву кришку, забезпечену подвійним швом для прикріплення до корпусу контейнера і запечатування напою в контейнері, причому торцева кришка включає центральну панель, що має сторону продукту, бік споживання, заклепку і смещаемий відривний пелюстка, обмежений у центральній панелі, щонайменше, по суті розривною борозенкою і неразриваемим ділянкою повий кришки має куполоподібний профіль, утворений у відповідь на спрямоване назовні зусилля, що надається внутрішнім тиском на торцеву кришку, а неотделяемое вушко має носик, що проходить поверх ділянки відривного пелюстки, поднимаемий кінчик, розташований навпроти носика, і центральну рамку між носиком і порушуваних кінчиком, причому рамка має область перегину і заклепувальний ділянку навколо заклепки, щонайменше, частково оточений першим отвором, що забезпечує першу відкриту область центральної панелі, при цьому неотделяемое вушко забезпечений другим прорізом між порушуваних кінчиком і першим отвором, що забезпечує другу відкриту область центральної панелі, причому перший і другий отвори розділені вузькою перемичкою центральної рамки, а зазначена вузька перемичка має ділянку, що проходить вниз з наближенням до стороні споживання центральної панелі, за рахунок чого забезпечено підтримання поднимаемого кінчика вушка над стороною споживання центральної панелі на висоті, що перевищує 0,05 дюйма (0,127 см), і нижче зазначеного подвійного шва.

Завданням цього винаходу є також створення неотделяемого вушка, має носик, що проходить поверх ділянки відривного пелюстки, поднимаемий кінчик, розташований напрот�ий ділянку навколо заклепки. Заклепувальний ділянку, щонайменше частково, оточений першим отвором, що забезпечує першу відкриту область центральної панелі. Центральна рамка також має другий отвір між порушуваних кінчиком і першим отвором, що забезпечує другу відкриту область центральної панелі. Периметр другого отвору обмежений відгином центральної рамки. Ділянка відгин проходить вниз і наближений до стороні споживання центральної панелі, за рахунок чого забезпечено підтримання поднимаемого кінчика вушка над стороною споживання центральної панелі на заздалегідь заданій висоті.

Короткий опис креслень

Інші переваги і аспекти винаходу стануть очевидні з посиланням на опис, формулу винаходу і нижченаведені креслення, де

Фіг.1 - вид зверху боку споживання торцевої кришки банки згідно з цим винаходу;

Фіг.2 - поперечний переріз торцевої кришки банки, показаної на фіг.1;

Фіг.3 - вид зверху боку споживання торцевої кришки банки згідно з цим винаходу;

Фіг.4 - поперечний переріз торцевої кришки банки, показаної на фіг.3;

Фіг.5 - вид зверху неотделяемого вушка;

Фіг.6 - поперечний переріз торцевої кришки банки згідно з цим винаходу,�овою кришки банки згідно з цим винаходу;

Фіг.9 - поперечний переріз торцевої кришки банки згідно з цим винаходу;

Фіг.10 - поперечний переріз торцевої кришки банки згідно з цим винаходу;

Фіг.11 - вид зверху вушка, показаного на фіг.9;

Фіг.12 - вид зверху вушка, показаного на фіг.10;

Фіг.13 - вид зверху неотделяемого вушка;

Фіг.14 - поперечний переріз вушка, показаного на фіг.13;

Фіг.15 - вид зверху неотделяемого вушка;

Фіг.16 - поперечний переріз вушка, показаного на фіг.15;

Фиг.17 - поперечний переріз контейнера з вмістом під тиском, має торцевий елемент з неотделяемим вушком;

Фиг.18 - поперечний переріз відомого контейнера з вмістом під тиском, має торцевий елемент з неотделяемим вушком.

Здійснення винаходу

Незважаючи на те, що даний винахід доступно для реалізації в різних формах, на кресленнях показаний і далі описано в деталях кращий варіант винаходу з тим розумінням, що даний опис має вважатися прикладом принципів винаходи і не передбачає обмеження широкої придатності винаходу приводяться прикладами.

Даний винахід відноситься до торцевій кришці контейнера з неотделяемим вушком, имеющи�цього винаходу торцева кришка контейнера з неотделяемим вушком - це торцева кришка контейнера з пивом або прохолодними напоями, отже, ідентифікується як «екологічна» або «неотделяемая» торцева кришка.

Однак передбачається, що даний винахід може бути використаний з іншими типами торцевих кришок, наприклад, для контейнерів з їжею та інших, що використовують підйомний важіль з вушком для відкривання.

Торцева кришка

Згідно фіг.1 і 2 торцева кришка 10 або торцеве закінчення, або торцевий елемент контейнера (не показаний) має стінку центральної панелі або центральну панель 12 із загином 14 під шов для приєднання стінки панелі до контейнера. Контейнер в типовому випадку є суцільнотягнутої металевої банкою, зазвичай з тонколистового алюмінію або сталі, такий як звичайні контейнери для пива і прохолодних напоїв. Торцеві кришки таких контейнерів у типовому випадку вирубуються з тонкого листа алюмінію або сталі, і отримується в результаті заготівлю кришки перетворюють у готову кришку операцією, часто званої трансформацією кришки. В реалізації, показаної на даних креслень, центральна панель 12 приєднана до контейнера загином 14 під шов, пов'язаних з відповідним фланцем контейнера. Загин 14�про поглиблення 16, яке з'єднане з зовнішньої периферійної кромкою центральної панелі 12. Такий тип з'єднання центральної панелі 12 з контейнером в даний час є типовим способом з'єднання, що використовуються в даній галузі промисловості, і вищеописана конструкція формується в процесі формування заготовки торцевої кришки з вирубки металевого листа, до початку трансформації кришки. Проте для даного винаходу можуть бути використані й інші засоби з'єднання центральної панелі 12 з контейнером.

Зовнішня периферійна кромка центральної панелі 12 може бути викарбувана для збільшення міцності торцевої кришки 10. Карбування є процесом зміцнення металу між затискачами. Метал зазвичай стискається парним інструментом, як правило, між верхнім і нижнім затискачами.

Стінка центральної панелі 12 має смещаемий відривний пелюстка 20, обмежений криволінійної розривною борозенкою 22 спільно з прилеглої перешкоджає розриву борозенкою 24 на відривному пелюстці 20, а також неразриваемий ділянку перегину 26. Неразриваемий ділянку перегину 26 визначається лінією, як правило прямий, між першим закінченням і другим закінченням розривною борозенки 22. Відривний пелюстка 20 центраить зміщений під кутом відносно іншої частини центральної панелі, причому відривний пелюстка 20 залишається шарнірно з'єднаний з центральною панеллю 12 допомогою ділянки перегину 26. У цій операції відкривання відривний пелюстка 20 зміщується кутовим відгином по мірі того, як він відкривається шляхом зсуву від площини панелі 12.

Розривне борозенку 22 і другу перешкоджає розриву борозенку 24 отримують шляхом добре відомого процесу надрізання, під час штампування кришки банки, з використанням верхнього (з боку споживання) штампа з надрезающим лезом і нижній (зі сторони продукту) матриці з опорною поверхнею.

Розривне борозенка 22 включає відрізок, який визначається потовщенням залишкового матеріалу. Цей відрізок часто називають областю уповільнення. Область уповільнення викликає природне уповільнення розриву по лінії борозенки 22 в той час, як розрив доходить до цієї області. Це дозволяє контейнера закінчити випуск газу до того, як продовжиться розрив розривною борозенки.

Область поглиблення 50 формується на стороні користування 34 центральної панелі 12. Область поглиблення 50 формується на центральній панелі 12 з використанням звичайної техніки штампування.

Описана торцева кришка 10 використовується у виробництві легковажного верхнегоу верхню горловину розміру 202 (2,125 дюйма, 5,3975 см) або більш вузьку. Відповідно, А діаметр торцевої кришки 10 банки в типовому випадку дорівнює приблизно 2,34 дюйма (5,944 см), діаметр У центральній панелі 12 в типовому випадку менше 2,34 дюйма (5,944 см). Переважно, діаметр У центральній панелі 12 становить величину між 1,5 і 2,34 дюйма (3,81 і 5,944 см); ще більш бажано, щоб діаметр був менше 1,9 дюйма (4,83 см); і найбільш бажано, щоб діаметр був близько 1,88 дюйма (4,775 см) становив або будь-яку величину в зазначеному проміжку або у комбінації зазначених проміжків. Слід розуміти, що ці величини є зразковими. Даний винахід може бути застосоване до кришці банки будь-якого діаметру, включаючи, але не обмежуючись торцевими елементами розмірів 200, 206, 209. Торцеві елементи у відповідності з цим винаходом зазвичай виготовляються з використанням багатоступеневого методу трансформації кришки.

Посилаючись далі на фіг.1 і 2, торцева кришка 10 згідно з цим винаходу має засоби для приєднання затискний стінки 15 до центральної панелі 12 у вигляді поглиблення 16, також званого кільцевим зміцнюючих припливом. Поглиблення 16 має внутрішню стінку 52, нерозривно пов'язану з периферійної кромкою �кається вниз від центральної панелі 12, як правило, під дуже малим кутом відхилення від вертикальної осі, по суті, перпендикулярній центральної панелі 12 або паралельній поздовжній осі 54. Цей кут зазвичай лежить в діапазоні ±5-10° або становить будь-яку величину або групу величин у зазначеному діапазоні.

Внутрішня стінка 52 з'єднана з зовнішньою стінкою 56 допомогою кругового арочного ділянки, нижній край якого визначає дно кришки банки. Зовнішня стінка вигнута назовні під кутом відносно вертикальної осі. Кут зазвичай становить від 0 до 30°, більш переважно 15-30°, і найбільш переважно 20-30°, або будь-яку величину або комбінацію величин в цьому діапазоні. Зовнішня стінка 56 становить одне ціле з затискний стінкою 15.

На фіг.3 і 4 показана торцева кришка 10, в якій затискна стінка 15 пов'язана з центральною панеллю 12 з допомогою поглиблення, а складки 60.

Вушко

Як показано на фіг.1 і 3, кришка 10 також має неотделяемое вушко 70, приєднане до центральної панелі 12 або накладене на неї з допомогою заклепки 72. Вушко 70 виготовляється з жорсткого матеріалу, зазвичай алюмінієвого сплаву, має плоску форму і, як правило, розташоване в одній площині. Вушко 70 має поднимаемий ко�тральной осі 79, проходить через заклепку 72. Заклепка 72 формується типовим способом.

Користувач починає відкривання кришки 10 шляхом підняття поднимаемого кінчика 74 вушка 70. В результаті піднімається заклепка 72, яка змушує розривну борозенку 22 розірватися в області випуску газу, що знаходиться, принаймні частково, всередині кордонів вичеканенного ділянки, навколишнього заклепку 72. По мірі того, як носик 78 натискає на відривний пелюстка 20, розрив борозенки 22 поширюється навколо відривного пелюстки 20, переважно в послідовному порядку від першого кінця розривною борозенки 22 по напрямку до її другого кінця.

Як показано на фіг.7, центральна рамка 76 вушка 70 має заклепувальний ділянка 80 з отвором 81, призначеним для прийому заклепки 72 вушка для прикріплення 70 до стінки центральної панелі 12 кришки 10 банки. Заклепувальний ділянка 80 зазвичай визначається областю перегину 82 та вікном заклепувального ділянки 84, забезпечує першу відкриту область центральної панелі. Вікно 84 переважно є отвором криволінійної форми або отвором, що має перший кінець 84а і другий кінець 84b. Область перегину 82 переважно має форму язичка рамки 76 петлі, що з'єднує заклепувальний ділянку�на 84, переважно визначається як пряма лінія між зазначеними елементами.

Вікно 84 має перший край 88, визначає зовнішню сторону криволінійного отвору, і другий край 90, визначає внутрішню сторону криволінійного отвору. Вікно 84 переважно формується шляхом просічки в металі і потім загинання тому металу на будь-або на кожній стороні просічки для утворення більш широкого отвору. Розширення просічки шляхом загину металу (операція, звана «віджим») призводить до того, що згин 94 на вікні 84 набуває форму одвороту або відгин. Іншим практикуються методом освіти вікна 84, хоча і дає меншу жорсткість і опір навантаження, є просте вирубання в металі отвори у формі вікна 84 без якого-небудь загинання країв вікна 84.

Згин металу на краях вікна 84, далі званий відгин 94, на кромках решт 84а, 84b вікна 84, створює на кромках потовщення металу, яке, як структурний компонент, збільшує міцність металу на кінцях 84а, 84b, що дозволяє протистояти навантаженням і уникнути розриву під час використання вушка 70. Ця додаткова міцність, головним чином, надається відгином 94, який створює зміна напрямку металу шляхом отгалла на кінцях 84а, 84b метал в області відгин 94 має додаткову опірність різко зростаючим силам, що прикладаються до металу в той час, коли вушко 70 використовується для відкриття кришки банки. Також вважають, що додаткова міцність на кінцях 84а, 84b забезпечується станом залишкового напруги металу всередині і навколо відгин 94.

Носик 78 переважно є невід'ємною частиною підігнути краї або загину 96 зовнішнього периметра вушка 70. Поднимаемий кінчик 74 вушка 70 також має підігнутий край або загин 98. Підігнутий край 96 носика 78 і аналогічний підігнутий край зовнішнього периметра поднимаемого кінчика 74 мають загин металу і розраховані на збільшення жорсткості вушка 70 для протистояння тискові, який надається зовні площині вушка. Вушко 70 також має ще один отвір або вікно, тобто проріз 100 для пальця, який має периметр 101, переважно визначається внутрішнім краєм 102 центральної рамки 76, мають спрямований вниз згин або складку, причому зазначений згин або складка забезпечує гладкість внутрішньої кромки отвору 100 для пальця і збільшує міцність металу по периферії отвору 100. Отвір 100 для пальця розташований між порушуваних кінчиком 74 та вікном 84 і забезпечує другу відкриту � 76. Противолежащие поздовжні сторони 106а, 106b вузької перемички 104 проходять від самого широкого ділянки отвору 100 для пальця по прямій лінії до самого широкого ділянки вікна 84. Противолежащие сторони (пунктирні лінії 106а, 106b) злегка зближуються від більш широкого отвору пальця 100 до вікна 84. Противолежащие поперечні криволінійні кромки 107а і 107b вузької перемички 104 включають в себе частини відгин 94 вікна 84 і, відповідно, відігнутого краю 102 отвору 100 для пальця. Ділянка 108 вузької перемички 104 проходить вниз і наближений до стороні споживання 34 центральної панелі 12. Цим забезпечується підтримання заданої висоти δ поднимаемого кінчика 74 вушка 70 над стороною споживання 34 центральної панелі 12. Даний ділянку вузької перемички 104 являє особливо великі переваги для поліпшення доступності поднимаемого кінчика 74 вушка 70. Завдяки відносно невеликій площі кришки 10 банки і центральної панелі 12 користувачеві важко отримати доступ для пальця до поднимаемому кінчика 74. Торцева кришка 10 банків відповідно до цього винаходу в типовому випадку має малу відстань між порушуваних кінчиком 74 вушка 70 і затискної стінкою 15 (див. фіг.2 і 4). Величина цієї відстані може бути менше, ніж висоительно менше 0,05 дюйма (0,127 см); більш переважно, відстань менше 0,04 дюйма (0,102 см); і найбільш переважно, відстань знаходиться в діапазоні між 0,03 і 0,04 дюйма (0,076 і 0,102 см), або може бути будь-якою іншою величиною, або комбінацією величин в даному діапазоні.

Ділянкою вузької перемички 104, забезпечує висоту δ поднимаемого кінчика 74 над стороною споживання центральної панелі 12, переважно повинна бути частину відгин 94 вікна 84 або відгин 102 отвору 100 для пальця. Більш переважно, вузькою ділянкою перемички 104, забезпечує висоту δ поднимаемого кінчика 74 над стороною споживання 34 центральної панелі 12, є та частина відгин 94 вікна 84 або відгин 102 отвору 100 для пальця, яка має більший радіус кривизни в порівнянні з іншими частинами відгинів 94, 102. Ще більш переважно, щоб ділянкою вузької перемички 104, забезпечує висоту δ поднимаемого кінчика 74 над стороною споживання 34 центральної панелі 12, була та частина відгин 94 вікна 84 або відгин 102 отвору 100 для пальця, яка розташовується вздовж самій вузькій частині 110 вузької перемички 104, де відстань між вікном 84 і отвором 100 для пальця є найменшим. Ще більш переважно, щоб ділянкою вузької перемички 104, обидві�ь відгин 94 вікна 84 або відгин 102 отвору 100 для пальця, яка розташовується вздовж самій вузькій частині 110 і виконана з можливістю контакту зі стороною споживання 34 центральної панелі 12. Найбільш бажано, щоб ділянкою вузької перемички 104, забезпечує висоту δ поднимаемого кінчика 74 над стороною споживання 34 центральної панелі 12, була та частина відгин 102 отвору 100 для пальця, яка розташовується вздовж самій вузькій частині 110 і входить у контакт зі стороною споживання 34 центральної панелі 12. Альтернативно, будь-яка частина відгин 102 отвору 100 для пальця може бути адаптована для підтримки висоти δ. Більш того, фахівець зрозуміє, що можлива будь-яка комбінація зазначених варіантів без відступу від сутності цього винаходу.

Як показано на фіг.9-16, вушко 70 іноді виготовляється без отвору під палець. В такому випадку, в тому місці центральної рамки 76, де в типовому випадку виконаний отвір для пальця, розміщується друкована інформація, наприклад рекламна. У таких реалізаціях, як показано на поперечному перерізі, може бути виконаний буртик, спрямований вниз, або упор 114 для підтримки заздалегідь заданої висоти δ, як це показано на фіг.10 і 16. Альтернативно, як показано на фіг.9 і 14, на рамці 76 між першим вікном 84 і підніма� ж способом, як перше вікно 84, тобто шляхом просічки металу з подальшим процесом віджиму металу на будь-або обох сторонах просічки для утворення більш широкого отвору. Операція віджиму призводить до того, що згин 118 металу по краю другого вікна 116 приймає форму складки або одвороту. Ділянка згину 118, призначений для підтримки заздалегідь заданої висоти δ, показаний на фіг.9 і 14.

Слід розуміти, що ділянка вушка 70, призначений для підтримки заздалегідь заданої висоти δ над центральною панеллю 12, може не стосуватися центральної панелі 12 до тих пір, поки контейнер не знаходиться під тиском, тобто не заповнений напоєм і не являє собою ємність з напоєм під тиском. Як показано на фиг.17, корпус 119 контейнера, заповнений напоєм, закривається торцевим елементом 10, запечативающим напій в ємності. На цьому етапі внутрішній тиск призводить до того, що спрямована назовні сила впливає на центральну панель 12 і змушує центральну панель 12 приймати форму спрямованого назовні купола. Коли центральна панель 12 приймає куполоподібну форму, ділянка вушка 70, призначений для підтримки висоти δ, стосується центральної панелі 12. Якщо центральна панель 12 іме�озвишаться куполом, чим кришка розміру 200, а по мірі того, як зростає розмір куполоподібного підняття, довжина ділянки вушка 70, призначеного для підтримки висоти δ, може бути зменшена. На фиг.18 показаний контейнер, відомий з рівня техніки. Висота δ в торцевій кришці відомого з рівня техніки контейнера не контролюється. Тому висота δ може дуже сильно варіюватися в залежності від розміру купола, торцевої кришки і т.д.

Бажано підтримувати таку висоту δ над центральною панеллю 12, наперед задана величина якої в типовому випадку перевищує 0,05 дюйма (0,127 см). Однак бажано, щоб висота δ була від 0,05 до 0,1 дюйма (від 0,127 до 0,254 см); більш бажано, щоб висота δ була більше 0,06 дюйма (0,152 см) та/або менше або дорівнює 0,09 дюйма (0,229 см); і найбільш бажано, щоб висота δ була більше 0,07 дюйма (0,178 см) та/або менше або дорівнює 0,08 дюйма (0,203 см). Висота δ також може бути в будь-яких межах або в комбінації меж у зазначених діапазонах. Слід розуміти, що, в залежності від довжини петлі 70 і розміру торцевої кришки 10, наприклад, при розмірах кришки 200, 202, 206, 209 і т.д., висота δ може дуже сильно варіюватися, так само як відстань між порушуваних ке висоти δ, має будь-яку бажану, заздалегідь задану величину. Іншою метою є максимізувати висоту δ без необхідності підйому вушка 70 над подвійним швом, коли контейнер заповнюється вмістом під тиском близько 60 фунтів на кв. дюйм (413685 Па).

Як найкраще показано на фіг.10, центральна рамка 76 переважно має углубляющий згин 120, похила ділянка металу, приводить до того, що центральна область поглиблення центральної рамки 76 лежить з внутрішньої сторони від углубляющего згину 120. Ця область поглиблення забезпечує знижену площину металу в центральній рамці 76. Така структура центральної рамки 76 вушка пристосована для зниження заклепувального ділянки 80, так що нижня поверхня заклепувального ділянки 80 розміщена впритул до центральної панелі 12 торцевої кришки 10, прикріплена до центральної панелі 12 заклепкою 72, що проходить через отвір 81 заклепувального ділянки, і придавлена шляхом заштамповки головки заклепки 72. Вушко 70 прикріплено таким способом в положенні, в якому носик 78 частково проходить поверх відривного пелюстки 20 центральної панелі 12, а лінія перегину вушка 70 зазвичай поєднана з ближнім краєм відривного пелюстки 20.

При використанні вушко 70 поднимаѼому кінчика 74. Підняття поднимаемого кінчика 74 змушує носик 78 вушка 70 зробити натиск на відривний пелюстка 20 кришки 10. Оскільки заклепка 72 притискає заклепувальний ділянка 80 до центральної панелі 12, вушко 70 залишається прикріпленим до торцевій кришці 10 і перегинається по лінії перегину 86 на язичку центральної рамки 76. Закраїна або загин на кожному кінці 84а, 84b вікна забезпечує опір розриванню металу по лінії перегину 86 під час використання вушка 70.

Вище описані і проілюстровані декілька альтернативних варіантів реалізації винаходу. Фахівець в даній області техніки зрозуміє, що особливості окремих випадків реалізації винаходу, наприклад зміни в елементах поглиблень і складок, можуть бути використані в поєднанні з будь-якими змінами вушка для отримання необхідної торцевої кришки банки. Фахівець також зрозуміє, що будь-яка з реалізацій вушка може бути забезпечена в будь-якому поєднанні із змінами складчастої перехідною стінки і/або затискний стінки, які розкриті в цьому описі. Далі, терміни «перший», «другий», «верхній», «нижній» та інші використовуються лише для ілюстративних цілей і не призначена для будь-якого обмеження втілень винаходу, а термін «совокуаздельних, так і сумарних, згідно необхідності, до будь нескінченної величини. У використовуваному тут розумінні термін «підтримувати» має значення контролювати або утримувати в існуючому або бажаний стан, як підтримувати висоту δ на величині більше 0,05 дюйма (0,127 см). У використовуваному тут розумінні термін «заздалегідь заданий» означає заданий заздалегідь.

Хоча були проілюстровані і описані конкретні випадки реалізації, можливі численні модифікації, які суттєво не віддаляються від духа цього винаходу, і рамки правової охорони обмежені лише додається формулою винаходу.

1. Торцева кришка для контейнера, що містить загнуту крайку, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки; затискну стінку, проходить вниз від загнутою кромки; центральну панель, центрированную навколо поздовжньої осі і має сторону продукту, бік споживання, заклепку і смещаемий відривний пелюстка, обмежений у центральній панелі, щонайменше, по суті розривною борозенкою і неразриваемим ділянкою перегину; засоби для з'єднання затискний стінки з центральною панеллю; і неотделяемое вушко, прикріплене до центральної панелі заклепкою, причому�ний навпаки носика, і центральну рамку між носиком і порушуваних кінчиком, причому рамка має область перегину і заклепувальний ділянку навколо заклепки, щонайменше, частково оточений першим отвором, що забезпечує першу відкриту область центральної панелі, а неотделяемое вушко забезпечений другим прорізом між порушуваних кінчиком і першим отвором, що забезпечує другу відкриту область центральної панелі, при цьому перший і другий отвори розділені вузькою перемичкою центральної рамки, а зазначена вузька перемичка має ділянку, що проходить вниз з наближенням до стороні споживання центральної панелі, за рахунок чого забезпечено підтримання поднимаемого кінчика вушка над стороною споживання центральної панелі на висоті, перевищує 0,127 см, і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

2. Торцева кришка по п.1, що відрізняється тим, що периметр другого отвору обмежений відходить вниз відгином центральної рамки, причому ділянка відходить вниз відгину, розташований уздовж вузької перемички центральної межі, що розділяє перший і другий під'їзди, наближений до стороні споживання центральної панелі для підтримки поднимаемого кінчика вушка над стороною споживання центральної пан�. �орцовая кришка з п.2, відрізняється тим, що ділянка відходить вниз відгин має радіус кривизни більший, ніж інша частина відгин.

4. Торцева кришка з п.2, відрізняється тим, що ділянка відходить вниз відгин виконаний з можливістю входження в контакт зі стороною споживання центральної панелі.

5. Торцева кришка з п.2, відрізняється тим, що ділянка відходить вниз відгин входить у контакт зі стороною споживання центральної панелі.

6. Торцева кришка по п.1, що відрізняється тим, що поднимаемий кінчик розташований на висоті від 0,127 до 0,254 см і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

7. Торцева кришка по п.1, що відрізняється тим, що поднимаемий кінчик розташований на висоті, що перевищує 0,152 см, і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

8. Торцева кришка по п.1, що відрізняється тим, що поднимаемий кінчик розташований на висоті, що перевищує 0,178 см, і нижче загнутою кромки, що визначає зовнішній периметр торцевої кришки.

9. Торцева кришка по п.1, що відрізняється тим, що центральна панель має діаметр менше 4,83 див.

10. Контейнер з напоєм, що містить корпус контейнера; торцеву кришку, забезпечену подвійним швом для прикрепл�панель, має сторону продукту, бік споживання, заклепку і смещаемий відривний пелюстка, обмежений у центральній панелі, щонайменше, по суті розривною борозенкою і неразриваемим ділянкою перегину, і неотделяемое вушко, прикріплене до центральної панелі заклепкою, при цьому центральна панель торцевої кришки має куполоподібний профіль, утворений у відповідь на спрямоване назовні зусилля, що надається внутрішнім тиском на торцеву кришку, а неотделяемое вушко має носик, що проходить поверх ділянки відривного пелюстки, поднимаемий кінчик, розташований навпроти носика, і центральну рамку між носиком і порушуваних кінчиком, причому рамка має область перегину і заклепувальний ділянку навколо заклепки, щонайменше, частково оточений першим отвором, що забезпечує першу відкриту область центральної панелі, при цьому неотделяемое вушко забезпечений другим прорізом між порушуваних кінчиком і першим отвором, що забезпечує другу відкриту область центральної панелі, причому перший і другий отвори розділені вузькою перемичкою центральної рамки, а зазначена вузька перемичка має ділянку, що проходить вниз з наближенням до стороні споживання центральної панелі, за рахунок чого про�ишающей 0,127 см, і нижче зазначеного подвійного шва. 

Схожі патенти:

Кінцевий елемент для контейнера (варіанти)

Винахід відноситься до упаковки, наприклад, напоїв

Тара для напоїв

Винахід відноситься до тари для напоїв

Розривне жерстяна банка

Винахід відноситься до консервної промисловості, зокрема до виготовлення консервних банок розривних
Up!