Спіральна сітка і сітка-фільтр

 

Область техніки

Спіральна сітка відноситься до сіток загального призначення. Сітки використовуються для запобігання різних систем і механізмів від потрапляння всередину сторонніх предметів у складі фільтруючих елементів для різних середовищ, просіювання різних речовин, також виконує захисні функції від механічних пошкоджень або проникнення гризунів, комах і т.д. Сітки можуть застосовуватися для декоративного оформлення, зокрема для вентиляційних отворів. Сітками можуть укомплектовуватися раковини умивальників, ванн, а також розсіювачі душових установок.

Спіральна сітка-фільтр відноситься до області фільтрування (процесів фільтрування).

Рівень техніки

Аналогами спіральної сітки можуть бути трохи відрізняються за призначенням, але схожі за деякими ознаками.

Патронний дротяний фільтруючий елемент SU986454. Збігаються деякі ознаки - для поліпшення самоочищення поглиблення на дроті виконані з ухилом у бік каркаса і в розрізі дріт має форму, наближену до трапеції, є виступи, що обмежують змикання фільтруючих щілин - діє аналогічно рифленої поверхні спіральної сітки, яка перешкоджає закриттю межЉая сітка). Сітка призначена для захисту від комах.

Найбільш близьким аналогом сітки є патент США 4353956 від 12.10.1982 р. Спіральна мережу. Вона виготовлена з пластмаси з з'єднанням спіралей в гратчасту структуру.

Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату аналогами сітки, пов'язані з тим, що:

1) у аналогів сітки спіралі жорстко закріплені на підтримуючих каркасах або між двома обмежують рухливість предметами або напрямними;

2) відсутні додаткові шари спіралі;

3) відсутня рифлена поверхня, яка запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спіралі та/або її шарів, рифлена поверхню також дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки;

4) поганий самоочищення через нерухомості або малорухливі каркаса сітки;

5) не передбачені для роботи під сильним механічним впливом;

6) форма сіток спіралі одноманітна і не дозволяє ефективне розміщення в обмеженому просторі і/або заданої геометрії.

Аналогом спіральної сітки-фільтра є "спіральний фільтр", авторське свідоцтво SU925367, опубліковано 07.05.82 р., бюлетень №17.

Сито, используемоетиц певного розміру.

Причини, що перешкоджають отриманню необхідного технічного результату аналогами сітки-фільтра, пов'язані з тим, що:

1) у аналогів сітки-фільтра спіралі жорстко закріплені на підтримуючих каркасах або між двома обмежують рухливість предметами або напрямними;

2) відсутні додаткові шари спіралі;

3) відсутня рифлена поверхня, яка запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спіралі та/або її шарів, рифлена поверхню так само дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки;

4) поганий самоочищення фільтрів через нерухомості або малорухливі (спіралі);

5) призначені тільки для фільтрації;

6) не передбачені для роботи під сильним механічним впливом;

7) форма спіралей одноманітна і не дозволяє ефективне розміщення в обмеженому просторі і/або заданої геометрії.

Розкриття винаходу (сутність винаходу)

Спіральна сітка відрізняється від аналогів своєю конструкцією. Сітка зроблена у вигляді спіралі 14 без внутрішнього перфорованого каркаса і направляючих. Сітка застосовується для захисту різних систем і механізмів від потрапляння всередину сторонніх предметів і ня гризунів і комах, як сітка від комарів. Сітка може виступати в ролі складової частини складних фільтрів або, приміром, в ролі сітки (каркаса), підтримує фільтрувальний папір в автомобільних масляних фільтрах, і істотно зменшити площу зіткнення сітки з папером, отже, збільшити термін служби фільтра. Сітки можуть застосовуватися для декоративного оформлення вентиляційних отворів і т.д. Спіральними сітками можуть укомплектовуватися раковини умивальників, ванн і розсіювачі душових установок. Спіральні сітки можуть бути вкриті різноманітними захисними або декоративними покриттями як фарба, гальванічні та полімерні покриття.

Суттєвими ознаками сітки

Багатошаровість (фіг.7) забезпечує міцність спіральної сітки, так як перший шар виконує функції каркаса і/або кожен наступний шар зміцнює сітку. Зменшення товщини матеріалу, з якого виготовлена спіраль, кожного наступного шару 18, дозволяє зменшити межвитковой зазор і паралельно збільшити або зберегти пропускну здатність за рахунок поділу і подвоєння межвіткового простору. Додаткові шари спіралі, після першого, запобігають проходження через сітку піску та інших матері�акритие межвіткового простору при стисненні спіралі та/або її шарів. Рифлена поверхня дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки.

Спіральні сітки із змінною товщиною і формою (фіг.3, 4) дозволяють розміщувати їх у вільному просторі будь-якої форми і максимально використовувати цей простір. У ливарних формах вони дозволяють не заважати формуванні (ущільнення форми), відповідати контурах деталей і забезпечити потрібну пропускну здатність.

Істотною відмінною ознакою (рисою) є гнучкість.

Форма матеріалу, з якого виготовлена спіраль, сприяє самоочищенню, міцності, пропускної здатності та гнучкості.

1. Форма дроту у вигляді трапеції, спрямованої вершиною у всередину спіралі (фіг.1), дозволяє великим і жорстким спіральним сіток, які працюють в нерухомому і малорухливому стані, довгий час зберігати свою пропускну здатність і краще самоочищатися за рахунок того, що частинки не мають можливості затримуватися в сітці: вони або проходять через сітку, або залишаються зовні (принцип дії аналогічний патронному проволочному фільтруючому елементу).

2. Трикутна форма дроту спіралі дозволяє бути більш м'якою та гнучкою, а по функціональності схожа з трапецієподібної.

3. Пр�ить її міцність (пружність). Прямокутник направляється однією вершиною всередину спіралі, а інший назовні, таким чином збільшується кількість витків і, відповідно, міжвиткових зазорів, а також зменшується площа спіралі.

4. Форма квадрата (фиг.17) робить спіраль більш міцною і менш гнучкою, що дозволяє більш точно зберегти пропускну здатність спіральної сітки.

5. Дріт для спіральної сітки може бути також полою усередині, що істотно полегшує сітку.

Різні матеріали, використовувані для виготовлення спіральних сіток, сприяють міцності, гнучкості, хімічної стійкості до різних середовищ, зносу, масі сітки, вартості і т.д. Спіральні сітки з полімерів відрізняються легким вагою, стійкі до корозії і істотно дешевше металевих аналогів.

Причини, за якими не може бути досягнутий необхідний технічний результат іншими сітками, - це самоочищення, повернення у вихідне положення після механічного впливу на неї (гнучкість), поєднання міцності і високої пропускної здатності, також важливу роль грає форма спіральної сітки, вона дозволяє частинкам пересуватися біля межвіткового простору, не проникаючи всередину і не зустрічаючи перешкод у вигляді�алі, як звужується, розширюється, комбінована, плоска, квадратна, дозволяють розмістити їх в залежності від конфігурації виробів та/або місця її розташування, максимально збільшивши пропускну здатність при заданому межвитковом просторі.

Спіральна сітка-фільтр відрізняється від аналогів своєю конструкцією. Сітки-фільтри зроблені у вигляді спіралі 14 без внутрішнього перфорованого каркаса і направляючих. Сітка-фільтр застосовується для фільтрації різних середовищ - газів, рідин, суспензій, аерозолів, просіювання різних речовин (поділ по розмірності), також виконує захисні функції від механічних пошкоджень. Сітка-фільтр може виступати в ролі складової частини складних фільтрів або, приміром, в ролі сітки (каркаса), підтримує фільтрувальний папір в автомобільних масляних фільтрах, істотно зменшити площу зіткнення сітки з папером, отже, збільшити термін служби фільтра. Сітки-фільтри можуть застосовуватися також для декоративного оформлення вентиляційних отворів, при цьому не допускаючи влучення різних предметів, здатних блокувати систему вентиляції і т.д. Спіральними сітками-фільтрами можуть укомплектовуватися раковини умивальникоде фарби, гальванічних і полімерних покриттів.

Істотні ознаки фільтрів

Багатошаровість (фіг.7) забезпечує міцність спіральної сітки-фільтра, так як перший шар виконує функції каркаса і/або кожен наступний шар зміцнює його. Зменшення товщини матеріалу, з якого виготовлена спіраль, кожного наступного шару 18, дозволяє зменшити межвитковой зазор і паралельно збільшити або зберегти пропускну здатність за рахунок поділу і подвоєння межвіткового простору, тим самим зменшити розмірність фільтровану речовин. Додаткові шари спіралі, після першого, запобігають проходження через сітку-фільтр піску та інших матеріалів (речовин) при прогибании та/або збільшенні межвіткового зазору.

Рифлена поверхня запобігає закриття межвіткового простору при стисненні спірального фільтра та/або її шарів. Рифлена поверхня дозволяє не пропускати довгі, довгі і плоскі частинки.

Сітки-фільтри із змінною товщиною і формою (фіг.3, 4) дозволяють розміщувати їх у вільному просторі будь-якої форми і максимально використовувати цей простір. У ливарних формах вони дозволяють не заважати формуванні (ущільнення форми), відповідати количительним ознакою (рисою) є гнучкість.

Форма матеріалу, з якого виготовлена спіраль сітки для фільтра, сприяє самоочищенню, міцності, пропускної здатності та гнучкості.

1. Форма дроту у вигляді трапеції, спрямованої вершиною всередину спіралі (фіг.1), дозволяє великим і жорстким спіральним сіток-фільтрам, які працюють в нерухомому і малорухливому стані, довгий час зберігати свою пропускну здатність і краще самоочищатися за рахунок того, що частинки не мають можливості затримуватися в сітці: вони або проходять через сітку, або залишаються зовні (принцип дії аналогічний патронному проволочному фільтруючому елементу).

2. Трикутна форма дроту спіралі дозволяє бути більш м'якою та гнучкою, а по функціональності схожа з трапецієподібної.

3. Прямокутна форма дроту дозволяє в кілька разів збільшити пропускну здатність сітки (фіг.2) та зберегти її міцність (пружність). Прямокутник направляється однією вершиною всередину спіралі, а інший назовні, таким чином збільшується кількість витків і, відповідно, міжвиткових зазорів, а також зменшується площа спіралі.

4. Форма квадрата (фиг.17) робить спіраль більш міцною і менш гнучкою, що дозволяє більш точно зберегти пзо�три, що істотно полегшує конструкцію.

Різні матеріали, використовувані для виготовлення сітки-фільтра, сприяють міцності, гнучкості, хімічної стійкості до різних середовищ, зносу, масі сітки, вартості і т.д. наприклад, з полімерів відрізняються легким вагою, стійкі до корозії і істотно дешевше металевих аналогів.

Причини, за якими не може бути досягнутий необхідний технічний результат іншими фільтрами, - це самоочищення, повернення у вихідне положення після механічного впливу на неї (гнучкість), поєднання міцності і високої пропускної здатності, також важливу роль грає форма, вона дозволяє частинкам пересуватися біля межвіткового простору, не проникаючи всередину і не зустрічаючи перешкод у вигляді поперечних перепон, які б сприяли наповненню і забивання сітки-фільтра. Різні форми виконання спіралі, як звужується, розширюється, комбінована, плоска, квадратна, дозволяють розмістити їх в залежності від конфігурації виробів та/або місця її розташування, максимально збільшивши пропускну здатність при заданому межвитковом просторі.

Опис креслень

1) Сітка з трапецієподібної формою 1 дроту (�олоки (поздовжній розріз).

11. Напрямок рухів потоків через сітку. 4. Вісь обертання.

3) Сітка з круглої 3 формою дроту, де витки спіралі не рівновіддалені від осі обертання (поздовжній розріз сітки для умивальників і ванн). 11. Напрямок рухів потоків через сітку. 4. Вісь обертання.

4) Сітка з квадратної 17 формою дроту, де товщина спіралі змінюється в залежності від контурів деталі, біля якої вона буде розміщена (поздовжній розріз). 11. Напрямок рухів потоків через сітку.

5) Схематичне зображення сіток в поперечному розрізі з різною формою виконання. 5. Кругла. 6. Прямокутна. 7. Трикутна. 8. Трапецієвидна. 9. Плоска. 10. Точка (центр) обертання.

6) Сітка (поздовжній розріз).

12. Трубка газовідводу. 13. Місце паяння (зварювання). 14. Металевий дріт у вигляді спіралі. 15. Заглушка. 16. Розширення.

7) Сітка подвійна (двошарова) (поздовжній розріз).

12. Трубка газовідводу. 13. Місце паяння (зварювання). 18. Металевий дріт у вигляді спіралі, другий шар. 15. Заглушка. 16. Розширення.

Здійснення винаходу

Спіральні сітки (фіг.1, 2, 3, 4, 6, 7) складаються з дроту, яка утворює ряд обертів навколо точки 10 (фіг.5), або осі обертання, вони можуть бути як рівновіддалені від точки (фіг.5) го трапеції 1 (фіг.1), прямокутника 2 (фіг.2), кола 3 (фіг.3), квадрата 17 (фіг.4), трикутника, овалу і бути полою усередині для зменшення ваги сітки. Спіраль також може мати різні форми (контурів) в поперечному і поздовжньому розрізах (фіг.5), 5 кругла, 6 прямокутна, 7 трикутна, 8 трапецієвидна, 9 плоска - у вигляді прямої або вигнутої лінії. Витки спіралі не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, тому і можуть утворювати найрізноманітніші форми і конструкції. Схематичне зображення сіток (фіг.5), які мають в поперечному розрізі різні форми, можуть мати ті ж форми і на поздовжньому розрізі.

Наприклад, для ливарного виробництва форма спіральної сітки має велике значення у зв'язку з обмеженістю простору для розміщення у формі і такими технологічними особливостями, як газопроникність, міцність та ін. Сітки прикріплюються до металевого розширенню 16, яке забезпечує перехід від сітки до трубці газовідводу 12, так як не завжди збігаються діаметри труби і сітки. Тому що трубка повинна бути якомога менше, щоб не заважати формуванні і не послабити структуру форми, а сітка повинна забезпечити площу зіткнення з формою, достатню для пропускання через себе максимального кільк�ренію спіральної сітки. Проходження газів здійснюється через зазори, які залишені між витками спіралі, в залежності від зернового складу суміші їх зменшують або збільшують. Спіральні сітки мають маленькі розміри і високу пропускну здатність, за рахунок чого вони можуть бути встановлені в самі важкодоступні місця. Сітки не створюють перешкод ущільненню форми під час формування за рахунок своєї конструкції як на (фіг.4), спіраль виготовлена таким чином, щоб відповідати контурам виливки, також до місця розташування пристосована і сітка на (фіг.3), призначена для раковин умивальників. Спіральні сітки не деформуються при великих навантаженнях, але можуть прогинатися в будь-яку сторону з подальшим поверненням у вихідне положення, також не потребують прочищенню (самоочищаються від вібрацій при вибивки виливки). Сітка (фіг.7) може додатково пропускати в півтора два рази більше газів і під час сильного прогинання не дозволяє формувальної суміші потрапляти в систему відсмоктування газів. За рахунок намотаного зверху другого ряду більш тонкого дроту 18, яка утворює великий проміжок між витками другого шару і створює два міжвиткових простору за місце одного такого ж у першого шару, і учитрикасающегося з формою, веде до збільшення пропускної здатності. Матеріал, з якого виготовлена спіральна сітка, робиться таким чином, щоб її поверхня була рифленою (поверхня покрита виступами та/або поглибленнями), відповідно виступи і поглиблення своїми розмірами сприяють збереженню заданого межвіткового простору і запобігають зіткнення (закриття межвіткового простору) між витками і шарами спіралі, тим самим зберігають свою пропускну здатність.

Матеріалами для виготовлення спіральних сіток можуть бути як метали, полімери, скло і т.д. Для додаткових шарів полімери більш кращі, ніж метали, з-за їх невеликій вартості, легкості, стійкості до корозії і т.д. Для декоративних виробів підходять будь-які матеріали, в тому числі і деревина. Спіралі можуть бути вкриті різноманітними захисними та/або декоративними покриттями у вигляді фарби, гальванічних і полімерних покриттів для захисту від корозії, хімічних реагентів і для додання естетичного вигляду виробу.

Сітки-фільтри (фіг.1, 2, 3, 4, 6, 7) складаються з дроту, яка утворює ряд оборотів (спіраль) навколо точки 10 (фіг.5), або осі обертання 4 (фіг.3). Дріт у поперечному перерізі може мати формтри для зменшення ваги фільтра. Сітка-фільтр також може мати різні форми (контурів) в поперечному і поздовжньому розрізах (фіг.5), 5 кругла, 6 прямокутна, 7 трикутна, 8 трапецієвидна, 9 плоска - у вигляді прямої або вигнутої лінії. Витки спіралі не рівновіддалені від точки і/або осі обертання, тому і можуть утворювати найрізноманітніші форми і конструкції. Схематичне зображення сіток (фіг.5), які мають в поперечному розрізі різні форми, можуть мати ті ж форми і на поздовжньому розрізі.

Для ливарного виробництва форма спіралі має велике значення у зв'язку з обмеженістю простору для розміщення у формі і її технологічними особливостями, як газопроникність, міцність та ін. Сітка-фільтр прикріплюється до металевого розширенню 16, яке забезпечує перехід від сітки до трубці газовідводу 12, так як не завжди збігаються діаметри труби і сітки. Тому що трубка повинна бути якомога менше, щоб не заважати формуванні і не послабити структуру форми, а сітка-фільтр повинна забезпечити площу зіткнення з формою, достатню для пропускання через себе максимальної кількості газів, які необхідно буде видалити з форми. Перехід можна забезпечити з допомогою звуження або розширення спиральноЂи від зернового складу суміші їх зменшують або збільшують, за рахунок чого здійснюється відділення газів з суміші (фільтрація). Спіральні сітки-фільтри мають маленькі розміри і високу пропускну здатність, за рахунок чого вони можуть бути встановлені в самі важкодоступні місця. Вони не створюють перешкод ущільненню форми під час формування за рахунок своєї конструкції, як на (фіг.4), і виготовлені таким чином, щоб відповідати контурам виливки, також до місця розташування пристосована і сітка-фільтр на (фіг.3), призначена для раковин умивальників (фільтрує воду від залишків їжі). Сітка-фільтр не деформується при великих навантаженнях, але може прогинатися в будь-яку сторону з подальшим поверненням у вихідне положення, також не потребують прочищенню (самоочищаються від вібрацій при вибивки виливки). Сітка-фільтр на фіг.7) може додатково пропускати в півтора два рази більше газів і під час сильного прогинання не дозволяє частинкам формувальної суміші потрапляти в систему відсмоктування газів (фільтрують гази від частинок). За рахунок намотаного зверху другого ряду більш тонкого дроту 18, яка утворює великий проміжок між витками другого шару і створює два міжвиткових простору за місце одного такого ж у першого шару, і враховуючи те, що газоформой, веде до збільшення пропускної здатності. Матеріал, з якого виготовлена спіральна сітка-фільтр, робиться таким чином, щоб її поверхня була рифленою (поверхня покрита виступами та/або поглибленнями), відповідно виступи і поглиблення своїми розмірами сприяють збереженню заданого межвіткового простору (затримують частинки певного розміру) і запобігають зіткнення (закриття межвіткового простору) між витками і шарами спіралі, тим самим зберігають свою пропускну здатність.

Матеріалами для виготовлення сіток-фільтрів можуть бути як метали, полімери, скло і т.д. Для додаткових шарів полімери більш кращі, ніж метали, з-за їх невеликій вартості, легкості, стійкості до корозії і т.д. Для декоративних виробів підходять будь-які матеріали, в тому числі і деревина. Спіралі можуть бути вкриті різноманітними захисними та/або декоративними покриттями у вигляді фарби, гальванічних і полімерних покриттів для захисту від корозії, хімічних реагентів і для додання естетичного вигляду виробу.

1. Сітка, що відрізняється тим, що виконана у вигляді спіралі (спіральна сітка), а витки спіралі можуть бути як рівновіддалені, так і не дорівнює�і більше.

3. Сітка по п.1, що відрізняється тим, що різні шари спіралі мають різну товщину дроту.

4. Сітка по п.1, що відрізняється тим, що виготовлена з різних матеріалів, які дозволяють отримати спіраль.

5. Сітка по п.1, що відрізняється тим, що виготовлена з полімерів, металів, скла, та/або комбінованою.

6. Сітка по п.1, що відрізняється тим, що спіраль покрита захисними та/або декоративними покриттями у вигляді фарби, гальванічних і полімерних покриттів.

7. Сітка по п.1, що відрізняється тим, що спіраль має рифлену поверхню.

8. Сітка по п.1, що відрізняється тим, що дріт, з якого виготовлена спіраль, що в поперечному розрізі має форму трапеції, прямокутники, кола, квадрата, трикутника, овалу і може бути полою усередині.

9. Сітка-фільтр, виконана у вигляді спіралі, яка відрізняється тим, що витки спіралі не рівновіддалені від точки обертання та/або від осі обертання.

10. Сітка-фільтр по п.9, що відрізняється тим, що спіраль накручена в два ряди або більше.

11. Сітка-фільтр по п.9, що відрізняється тим, що різні шари спіралі мають різну товщину дроту.

12. Сітка-фільтр по п.9, що відрізняється тим, що виготовлена з різних матеріалів, які дозволяють отримати спіраль.

�ї.

14. Сітка-фільтр по п.9, що відрізняється тим, що спіраль покрита захисними та/або декоративними покриттями у вигляді фарби, гальванічних і полімерних покриттів.

15. Сітка-фільтр по п.9, що відрізняється тим, що спіраль має рифлену поверхню.

16. Сітка-фільтр по п.9, що відрізняється тим, що дріт, з якого виготовлена спіраль, що в поперечному розрізі має форму трапеції, прямокутники, кола, квадрата, трикутника, овалу і може бути полою усередині. 

Схожі патенти:

Верстат для виготовлення сітки з армованої колючої стрічки

Винахід відноситься до галузі верстатобудування і може бути використане при виготовленні сітки з колючої стрічки, армованої дротом

Пристрій для виготовлення гратчастих конструкцій

Винахід відноситься до пристроїв для обробки металів комбінованими способами, а саме до зварювання з подальшим пластичним деформуванням і може бути використане для виготовлення з пруткового матеріалу або дроту різного призначення грат
Винахід відноситься до технології отримання пористого листового матеріалу, використовуваного при виготовленні виробів, працюючих в умовах високих температур, тисків і швидкостей потоку робочого середовища, переважно для виготовлення лопаток газових турбін

Спосіб виготовлення металевої сітки

Винахід відноситься до металургійної і металевої промисловості і може бути використане при виготовленні сіток, зокрема сіток для обоечних машин млинових комплексів

Установка для виготовлення металевих сіток

Винахід відноситься до обладнання для виготовлення сіткових полотен з дроту з квадратними осередками і жесткофиксированнми вузлом переплетення

Пристрій для виготовлення металевих сіток

Винахід відноситься до зварювання, зокрема до безперервної подачі дротів нескінченної довжини для виготовлення металевих сіток контактним зварюванням

Спосіб виготовлення з дротяних спіралей

Винахід відноситься до способів виготовлення спірально-стрижневих сіток для хлібопекарських печей і дозволяє розширити технологічні можливості за рахунок з'єднання спіралей з відхиленнями по кроку

Спосіб виготовлення щілинного сита, що має форму тіла обертання

Винахід відноситься до виробництва металевих виробів, зокрема до виробництва щілинних сит - тіл обертання і стосується класифікують, фільтруючих і обезвоживающих пристроїв , що використовуються в гірничорудній, хімічній, вугільно-збагачувальної промисловості , і дозволяє підвищити продуктивність за рахунок автоматизації процесу

Аерозольний фільтр

Винахід відноситься до аерозольних фільтрів, які використовуються для виділення з повітря або з рідини, масла, аерозолів або коалесценций

Пристрій для виготовлення фільтруючих елементів з дроту

Винахід відноситься до машинобудування, а саме до пристроїв для виготовлення фільтруючих елементів з дроту і дозволяє підвищити продуктивність, а також підвищити технічні можливості фільтруючих елементів за рахунок їх порівняно великих розмірів

Дротяний фільтр

Винахід відноситься до виробництва фільтрів для очищення текучих середовищ

Спосіб виготовлення пористого матеріалу

Винахід відноситься до технологій отримання пористих матеріалів і може бути використане в промисловості для виготовлення фільтруючих матеріалів тонкого очищення або для виготовлення армуючих каркасів композиційних матеріалів з спрямованими механічними властивостями при заданій міцності, що необхідно, наприклад, у хімічній промисловості, кріогенної, авіаційної і автомобільної техніки

Спосіб виготовлення пористого матеріалу

Винахід відноситься до технологій отримання пористих матеріалів і може бути використане в промисловості для виготовлення армуючих каркасів композиційних матеріалів з спрямованими механічними властивостями при заданій міцності, що необхідно, наприклад, у хімічній промисловості, кріогенної, авіаційної і автомобільної техніки
Up!