Комбінований шафа (варіанти)

 

Винахід відноситься до меблів, яка може бути використана як в якості офісних меблів, так і в якості побутової меблів для обладнання, наприклад, кабінету в домашніх умовах.

Відомий комбінований шафа, що містить корпус, який включає нерухому секційну частина і висувну тумбу на колісних опорах, розміщену в нижній частині шафи, пов'язану з нерухомою частиною корпусу засобом переміщення і утримання тумби в повному висунутому положенні - корисна модель РФ №16822, кл. А 47 В 17/03, 2002.

Проте зазначений відомий комбінований шафа недостатньо функціонально зручний в експлуатації і недостатньо надійний.

Завданням винаходу є розширення функціональних можливостей комбінованого шафи, підвищення його надійності і комфортного використання.

Зазначений технічний результат досягається за рахунок того, що в одному варіанті виконання в комбінованому шафі, що містить корпус, який включає нерухому секційну частина і висувну тумбу з колісними опорами, розміщену в нижній частині шафи, пов'язану з нерухомою частиною корпусу засобом переміщення і утримання її в повному висунутому положенні, висувна тумба змонтована в корпусі шафи ся доступу до її внутрішньої робочої порожнини, її лицьова панель має засіб захоплення для переміщення тумби, а задня стінка сполучена з корпусом шафи важільним механізмом, що включає два шарнірно пов'язаних між собою, з корпусом шафи і з тумбою важеля, осі шарнірних з'єднань яких розташовані горизонтально, в складеному положенні утримують тумбу в задвинутом в шафу положенні, при цьому сумарна довжина двох важелів менше довжини ділянки шафи для розміщення тумби для запобігання вильоту тумби за межі шафи при її висунення, підстава корпусу шафи в зоні розміщення тумби має виріз, а її внутрішні стінки забезпечені засобами фіксації тумби у висунутому положенні і засобами, запобігають контактне тертя поверхонь корпусу і тумби при переміщенні останньої.

Засоби, що запобігають контактне тертя між поверхнями корпуса і тумби, виконані у вигляді кульових опор, змонтованих в стінках корпусу, а засіб фіксації тумби у висунутому положенні виконано у вигляді взаємодіючих між собою планок, одна з яких закріплена на внутрішній поверхні корпусу в зоні бічного отвору корпусу для виходу тумби, а друга - на верхній поверхні тумби в зоні її задньої стінки.

Тумба іме�не середини її задньої стінки.

Шафа обладнаний регульованими у вертикальній площині опорами.

Важільний механізм може бути встановлений у верхній частині порожнини шафи для розміщення тумби, або в її середній частині, або біля основи.

У другому варіанті виконання комбінованого шафи, що містить корпус, який включає нерухому секційну частина і висувну тумбу з колісними опорами і розміщену в нижній частині шафи, пов'язану з нерухомою частиною корпусу засобом переміщення і утримання її в повному висунутому положенні висувна тумба змонтована в корпусі шафи з можливістю висунення з бічної сторони корпуса, бічні стінки тумби виконані відкритими для забезпечення доступу до її внутрішньої робочої порожнини, її лицьова панель має засіб захоплення для переміщення тумби, а задня стінка сполучена з корпусом шафи важільним механізмом, виконаним у вигляді телескопічного елемента, кінця якого шарнірно пов'язані з корпус шафи і з тумбою, осі шарнірних з'єднань яких розташовані горизонтально і який в складеному положенні утримує тумбу в задвинутом в шафу положенні, при цьому сумарна довжина телескопічного елемента менше довжини ділянки шафи для розміщення тумби для предотвращениз, а його внутрішні стінки забезпечені засобами фіксації тумби у висунутому положенні і засобами, що запобігають контактне тертя поверхонь корпусу і тумби при переміщенні останньої. Засоби для запобігання контактного тертя між поверхнями корпуса і тумби, засоби фіксації тумби у висунутому положенні, виконання колісних опор і регульованих опор у вертикальній площині шафи у другому варіанті виконання шафи виконані аналогічно першому варіанту шафи.

На фіг.1 представлений комбінований шафа, загальний вигляд у першому варіанті виконання з засунутому в шафу тумбою, на фіг.2 - той же шафа в поздовжньому розрізі, на фіг.3, 4, 5 - та ж шафа з висунутої тумбою і з різним розміщенням важільного механізму, на фіг.6, 7 - другий варіант виконання шафи з телескопічним важільним механізмом з засунутому і висунутої тумбою, на фіг.8 - вид шафи з боку основи з засунутому тумбою, на фіг.9 - засоби, що запобігають контактне тертя шафи і тумби при переміщенні тумби, на фіг.10 - регульована опора шафи.

Комбінований шафа в обох варіантах виконання містить корпус 1, включає нерухому секційну частина 2 і висувну тумбу 3, розташовану в нижній частині шом висунутому положенні.

Висувна тумба 3 змонтована в корпусі з можливістю висунення з бічної сторони корпуса 1, її бічні сторони 4 виконані відкритими із забезпеченням доступу до її внутрішньої порожнини. Її лицьова панель 5 має засіб захоплення 6, наприклад, у вигляді ручки для висунення тумби.

Задня стінка 7 тумби шарнірно з'єднана з корпусом 1 шафи в одному варіанті виконання важільним механізмом, виконаним у вигляді двох важелів 8, в іншому варіанті виконання важільним механізмом, виконаним у вигляді телескопічного елемента 9. Осі шарнірних з'єднань важільних механізмів виконані горизонтальними. У складеному положенні важільні механізми утримують тумбу в задвинутом в шафу положенні при цьому сумарна довжина важелів менше довжини ділянки шафи для розміщення тумби для утримання тумби в повному висунутому положенні.

Підстава корпусу 1 в зоні розміщення тумби має виріз 10, а його внутрішні бічні стінки порожнини для розміщення тумби забезпечені засобами 11, запобігають контактне тертя поверхонь корпусу і тумби, виконаними у вигляді кульових опор, змонтованих в стінках корпусу.

Шафа має засіб фіксації тумби у висунутому положенні, виконане у вигляді взаимодействующ�ія корпусу для виходу тумби, а друга 13 встановлена на верхній поверхні тумби в зоні її задньої стінки.

На підставі тумби за лицьовою панеллю тумби встановлені колісні опори 14. Для більш надійного переміщення тумби шафа обладнаний регульованими у вертикальній площині опорами 15.

Тумба у висунутому положенні може бути використана в якості робочої поверхні для письма або розгляду документації витягнутої з порожнини тумби. Шарнірне з'єднання важелів в складеному положенні забезпечує фіксацію тумби в корпусі шафи і не вимагає додаткових фіксуючих засобів.

Комбінований шафа з висувною тумбою функціонально зручний, надійний в експлуатації і відмінно поєднується з будь-якої офісної меблями.

1. Комбінований шафа, що містить корпус, який включає нерухому секційну частина і висувну тумбу з колісними опорами, розміщену в нижній частині шафи, пов'язану з нерухомою частиною корпусу засобом переміщення і утримання її в повному висунутому положенні, відрізняється тим, що висувна тумба змонтована в корпусі шафи з можливістю висунення з бічної сторони корпуса, бічні стінки тумби виконані відкритими для забезпечення доступу до її внутрішньої робочої порожнини, її жним механізмом, включає два шарнірно пов'язаних між собою, з корпусом шафи і з тумбою важеля, осі шарнірних з'єднань яких розташовані горизонтально, в складеному положенні утримують тумбу в задвинутом в корпус шафи положенні, при цьому сумарна довжина двох важелів менше довжини ділянки шафи для розміщення тумби для запобігання вильоту тумби за межі шафи при її висунення, підстава корпусу шафи в зоні розміщення має виріз, а її внутрішні стінки забезпечені засобами фіксації тумби у висунутому положенні і засобами, що запобігають контактне тертя поверхонь корпусу і тумби при переміщенні останньої.

2. Шафа по п.1, що відрізняється тим, що засоби, що запобігають контактне тертя між поверхнями корпуса і тумби, виконані у вигляді кульових опор, змонтованих в стінках корпусу.

3. Шафа по п.1, що відрізняється тим, що засіб фіксації тумби у висунутому положенні виконано у вигляді взаємодіючих між собою планок, одна з яких закріплена на внутрішній поверхні корпусу в зоні бічного отвору для виходу тумби, а друга - на верхній поверхні тумби в зоні її задньої стінки.

4. Шафа по п.1, що відрізняється тим, що тумба має три колісні опори, дві з �

5. Шафа по п.1, що відрізняється тим, що він оснащений регульованими у вертикальній площині опорами.

6. Шафа з п.4, який відрізняється тим, що він оснащений регульованими у вертикальній площині опорами.

7. Шафа по п.1, що відрізняється тим, що важільний механізм встановлений у верхній частині порожнини шафи для розміщення тумби, або в її середній частині, або біля основи.

8. Комбінований шафа, що містить корпус, який включає нерухому секційну частина і висувну тумбу з колісними опорами, розміщену в нижній частині шафи, пов'язану з нерухомою частиною корпусу засобом переміщення і утримання її в повному висунутому положенні, відрізняється тим, що висувна тумба змонтована в корпусі шафи з можливістю висунення її з бічної сторони корпуса, бічні стінки тумби виконані відкритими для забезпечення доступу до її внутрішньої робочої порожнини, її лицьова панель має засіб захоплення для переміщення тумби, а задня стінка сполучена з корпусом шафи важільним механізмом, виконаним у вигляді телескопічного елемента, кінці якої шарнірно пов'язані з корпусом шафи і з тумбою, осі шарнірних з'єднань яких розташовані горизонтально, і який в складеному положенні утримує тумбу в приміщення тумби і запобігання вильоту тумби за межі шафи при її висунення, підстава корпусу шафи в зоні розміщення тумби має виріз, а її внутрішні стінки забезпечені засобами фіксації тумби у висунутому положенні і засобами, що запобігають контактне тертя поверхонь корпусу і тумби при переміщенні останньої.

9. Шафа з п.8, який відрізняється тим, що засоби, що запобігають контактне тертя між поверхнями корпуса і тумби, виконані у вигляді кульових опор, змонтованих в стінках корпусу.

10. Шафа з п.8, який відрізняється тим, що засіб фіксації тумби у висунутому положенні виконано у вигляді взаємодіючих між собою планок, одна з яких закріплена на внутрішній поверхні корпусу в зоні бічного отвору для виходу тумби, а друга - на верхній поверхні тумби в зоні її задньої стінки.

11. Шафа з п.8, який відрізняється тим, що тумба має три колісні опори, дві з яких закріплені на основі в зоні передньої панелі, а одна - на підставі в зоні середини її задньої стінки.

12. Шафа з п.8, який відрізняється тим, що він оснащений регульованими у вертикальній площині опорами.

13. Шафа з п.11, відрізняється тим, що він оснащений регульованими у вертикальній площині опорами.

14. Шафа з п.8, який відрізняється тим, що важільний механізм устан�

 

Схожі патенти:

Стіл робочий офісний (варіанти)

Винахід відноситься до офісних меблів та забезпечує розширення експлуатаційних можливостей набору столів, підвищення комфортності службових приміщень

Збірно - розбірний стелаж

Винахід відноситься до збірно-розбірним пристроїв і устаткування для тимчасового і тривалого зберігання майна, а саме до складського обладнання, сховищ документів та/або різних предметів, і може бути використане в банках, великих офісах, поштових відділеннях, режимних відділах підприємств, архівах, бібліотеках, вокзалах, аеропортах, великих магазинах

Меблева стінка

Винахід відноситься до меблевої промисловості і може бути використане для виготовлення різних варіантів меблевої стінки

Ліжко

Ліжко // 1729453
Винахід відноситься до меблів

Секція з перегородками

Винахід відноситься до спеціальної меблів, зокрема до металевих сбор4 4 / / 4 /J вим Н1кафам
Up!